INGEZONDEN. Is dat Helders? Of Da rojmneopleidrng Sport. DE REGEN ALS SPELBREKER BelgiëLuxemburg 70! Kampioenschap Groot Biljart 2e klasse LANGS DE VELDEN. MASSABETOGING TER HERDENKING FEBR.-STAKING '41 Eindresultaten Prov. Verkiezingen m België (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Inderdaad, zouden wij mevr. Smit gelijk geven indien er in haar grie ven ook de oplossing van het garde robe-vraagstuk had gestaan. Zij schrijft zelf: .Woensdagavond, het loopt tegen 8 uur". En hier komt het eeht-Helderse vraagstuk, want wis ten mevr. Smit en die andere 470 Casino-bezoekers niet, dat de voor stelling om 8 uur begon? Om kwart voor acht stond het garderobe-personeel nog met de han den over elkander te wachten. Even later druppelden de eerste bezoe kers binnen; Deze hebben niet bui ten behoeven te staan en verkozen een behaaglijk verwarmde zaal, en dat in deze tijd, boven een kwartier wachten buiten in de kou. Wat de verplichte garderobe be treft, het volgende. Hoe zouden de bezoekers de atmosfeer vinden, in dien daar 470 natte jassen en man tels enige uren in een bekrompen zaaltje hebben liggen dampen? Zou uit dit resultaat ook de dokters rekening voor mijn verantwoording zijn? En indien 470 bezoekers tegen 8 uur kwamen, zelfs zonder hun kle ding aan de garderobe af te geven, ook dan nog zouden de bezoekers nog geruime tijd buiten moeten wachten, want ten eerste: de con trole met het oponthoud van kaar tjes-afscheuren moet toch geschie den, en ten tweede: de besproken plaatsen moeten aangewezen wor den Geachte inzendster moet zich te vens bewust zijn, dat het Casino aan de Molengracht niet het ruime Ca sino van de Kanaalwee is. Wij heb ben gedaan, wat mogelijk is om van het gebouwtje te maken wat er van te maken is. Gelukkig ziin velen ons daar dankbaar voor. Wij moeten ons echter behelpen, zowel bezoe kers, personeel als artisten. Want weet geachte inzendster dat die zelfde avond twintig prominente artisten plus zes man technisch per soneel in allerberoerdste omstandig heden zich wilden behelpen om de bezoekers een onvergetelijke avond te bezorgen? Onze oplossing voor het garde robe-vraagstuk luidt als volgt: Laten zij, die in de gelegenheid zijn vroeg te komen en toch een ,.uitie" willen hebben, waarvoor wij kosten noch moeite gespaard hebben, hun mede werking verlenen door iets vroeger aanwezig te zijn. Desnoods komen e°rst de dames, daarna de heren, in dien hun bezigheden Jiet niet toela ten tüdig aanwezig te zijn. TJ. miinheer de Redacteur, dan kend voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, De. CASINO-DIRECTIE. Uw onderschrift noopt mij voor het laatst nog een enkele opmerking te maken, geachte heer „B". Mijn reage ren op Uw artikel sproot niet voort uit de wens alles te slikken wat ons vorgezet wordt, integendeel, de zaak waar het bij mij om ging was de on gemotiveerde verontwaardiging, en niet minder de toon waarop de muziek ten gehore werd gebracht, over de plaatsing van de marine-opleiding el ders, terwijl, In hetzelfde blad. de ma rine-voorlichtingsdienst de redenen welke daartoe genoopt hebben bekend maakte. Redenen die ik vooral in deze omstandigheden, zeer begrijpelijk vind. Ik schreef niet over de opleiding van koks, schrijvers of mariniers. Neen mijnheer „B." de matrozen werden ook vroeger elders opgeleid. Critiek vind ik best, doch deze dient altijd tot grondslag te hebben de wil elkander te leren begrijpen. En dat miste ik in het artikel van U. J. H. SMITH. Het was dus niet uw bedoeling alles Van deze regering te slikken. Uw op merking aan het einde van" uw eerste Ingezonden maakte anders wel sterk die indruk. U meent voorts, dat de mo- Wederom heeft de regen als spelbre ker gefungeerd en de wedstrijden wer den, op een enkele uitzondering na, bij na alle afgelast. Zelfs in de eerste klasse was het aan tal doorgegane wedstrijden tot een mi nimum beperkt en de meest verrassen de uitslag, althans wat de cijfers be treft was die wel van Blauw Wit tegen VUC. De Amsterdammers wonnen met 6—1 en gaan zo langzamerhand nog een behoorlijk woordje meepraten in het vraagstuk wie hier kampioen zal wor den. Feijenoord had tegen Stormvogels veel moeite met Kraak maar tenslotte wisten de Rotterdammers toch met een bescheiden 10 overwinning de pun- .ten mee te nemen naar Rotterdam. Ook in de lagere klassen was de oogst heel gering, alleen in de tweede klasse B. vonden nog enige wedstrijden plaats Zo zegevierde De Spartaan over HBC met 32, terwijl RCH het Haagse Quick met een 20 nederlaag naar de Resi dentie terugstuurde. ZeeburgiaTOG werd een ge1 ijk spel 0O, wat ons van de Zeeburgers mee valt. Watervogels speelde niet, maar won toch. Voor Watervogels was het een uitste kende dag, want deze kraaien kwamen door een 41 nederlaag van Oudesluïs in Schoorl alleen aan de kop te staan in de vierde klasse A. Bravo, Schoorl voor het sportieve optreden terwijl aan de andere kant de wedstrijd Oudesluis—Watervogels steeds meer in belangrijkheid gaat toenemen. Ook in Den Helder werden alle vel den afgekeurd en zodoende bleyen wij van wedstrijden verstoken Trouwens alle wedstrijden van de afdelingen van Helder. HRC en de vierde klasse A gingen verder niet door. Voor HRC was dat niet zo erg, want tivering van de Marine Voorlichtings dienst voldoende was om ons voet stoorts bij het besluit van de plaatsing in Loosdrecht neer te leggen. Wij zijn die mening niet toegedaan, want het lijkt ons in het geheel niet onwaar schijnlijk, dat met dezelfde kosten en in dezelfde tijd misschien de Marine kazerne hersteld had kunnen worden en dan waren onze matrozen op de plaats geweest waar ze horen, want wij blijven met U van mening verschil- 'en, dat een matrozen-opleiding even goed in het binnen'and kan plaatsheb ben Bent U vergeten, dat onze Mari ne daar al eerder teleurstellingen mee opgedaan heeft? Het is U toch ook bekend, dat de matrozen-opleiding in 1942 te Gorinchem geplaatst werd. maar dat de Marine-opleiding er van overtuigd werd dat jit niet juist was en haar overbracht naar Vlissingen. Om die kosten te sparen had het ons daarom juister gebleken de opleiding te brengen op de plaats waar ze thuis hoort. We moeten zuinig zijn, meneer Sir.ith. Red. Heldersche Crt. de roodhemden moesten door ziekte met drie invallers naar Bloemendaal, terwijl de rechtsbackplaats zoveel zieke backs opleverde dat men tenslotte met Siersma op reis had moeten gaan. Toch had deze oude rot zich o.i. nog wel ge red. In de afd. Noord-Holland van de K. N. V. B. werd een wedstrijd ge speeld en wel ZAP 1—HRC 5. Het werd voor de a<s. kampioenen een da verende 121 zege, waarmede de rood- jes het voorlopig konden doen. Men raadplege voor de overige eerste klasse wedstrijden de uitslagenlijst. HET PROGRAMMA VAN DISTRICT I EN H. Naar wjj van de K.N.V.B. verne men, is het programma der compe titiewedstrijden van district I en II van heden, Zondag 24 Februari, voor zover vandaag niet gespeeld, opgeschoven naar Zondag 3 Maart. NEDERLANDSE BOKSERS NAAR ZWEDEN. Vandaag vertrekken vier Neder landse boksers van Schiphol per vliegtuig naar Gothenburg, namelijk de Rotterdammers Dorus Elten, zwaargewichtkampioen van Neder land, Nico en Bep Diessen en de Hagenaar Jan Klein TOURNOOI OP HEMELVAARTS DAG TE HAARLEM. Het bestuur van de afdeling Haar lem van de K.N.V.B heeft besloten op Hemelvaartsdag (30 Mei) een tournooi te organiseren waaraan deelnemen de vertegenwoordigende seniorenelftallen van o.a. de afdelin gen Amsterdam, Leiden en Haarlem. Rust 3—0. Zaterdag J.l. werd in Charleroi de inter nationale voetbalwedstrijd België Luxemburg gespeeld, baarbij de Luxem burgers van een koucïe kermis zijn thuis gekomen. De Belgen doorboorden zeven maal het vijandelijke doel, waartegen over de gasten geen enkel tegenpunt kon den plaatsen. Voor de Nederlanders, die de strijd op 10 Maart a.s. tegen de Luxem burgers moeten aanbinden dus een hoop vol vooruitzicht, doch daar staat onher roepelijk tegenover, dat we ook tegen de Belgen moeten uitkomen en deze blijken dus inderdaad wel het een en ander In hun mars te hebben. In ieder geval blijkt uit deze uitslag, dat, mocht Nederland van Luxemburg weten te winnen, dit nog in het geheel geen reden mag zijn om te juichen. De Belgische middenvoor Decleyn was bijzonder op schot en maakte vijf doel punten. 2e klasse cadre 45/2. De Leidenaar Teegelaar heeft het kam pioenschap van Nederland 2e klasse groot biljart 45/2 gewonnen met een algemeen gemiddelde van 12.93. Hij won de be slissende partij van Kruithof, die, hoewel hij zelf bij een overwinning kamptoen z.ou zijn geworden, geen ogenblik carotte speelde en daardoor zijn tegenstander de kans op promotie naar de le klasse volop liet behouden. Teegelaar ls de enige der aan dit kampioenschap deelnemende spe lers, die promoveerde naar de le klasse, omdat alleen zijn algem. gem. boven de 12 ls. Hij maakte twee series boven de 100. Zondagavond. Aangezien we vandaag op ofize velden door de geweldige „neerslag" en een stijve bries uit het Westen beter kunnen zeilen dan voetballen, krijg Ik een goede kans even met U te praten over sport, al is het dan niet de beschouwing over een wed strijd. Bij één der ontmoetingen van onze clubs, enkele weken geleden, kwam het buiten de schuld van de spelers tot een botsing, waarna één van de jongens zijn excuses aanbod aan zijn tegenstander. Deze laatste weigerde dit op ruwe wijze en speelde verder. Om meerdere redenen vind ik dit ontzettend jammer. In de eerste plaats voor dezen jongen zelf. Hij blijkt niet te weten, dat wij naast lichamelijke ontwikkeling allen die aan sport doen, trachten bij te bren gen de beste eigenschappen betref fende ons karakter. Naast het grote voordeel van de coördinatie der spie ren is het karaktereffect wellicht nog groter. Het is de grote verdienste van de sport, dat wij onze jongens trachten bij te brengen, eerlijkheid, zelfver- 30.000 personen uit Amsterdam, Haar lem, t Gooi en de Zaanstreek waren aanwezig in de Markthallen op de her denking van de Februaristaking van 1941, welke herdenking door de Communisti sche Partij Nederland was georganiseerd. In grote stoeten met muziekcorpsen en fakekldragers waren de demonstranten opgekomen. In de zaal hingen verschei dene borden, waarop aan de staking werd herinnerd. De heer Martin Vlaar zei o.a.: In manifesten zijn de arbeiders aan gespoord tegen de Jodenvervolgingen en de staking werd daarbij nauwkeurig van te voren georganiseerd. Spreker noemde verschillende personen bij name, die hieraan medegewerkt hebben. De Duit sers begonnen dan ook razzia's tegen de communistische leiders en zij zijn de eersten, die gefusilleerd zijn. De heer Paul Groot bracht hulde aan het roemrijke Rode Leeger. Spr. eiste spoedige en strenge zuive ring. Doodstraf voor de grote poltieke misdadigers, vergeving voor de kleine, die hun straf hebben uitgeboet. In ieder geval moet de zuivering bij de volgende herdenking van de staking zijn afgelopen. In het bijzonder richtte spr. zich fel tegen Franco en spr. zou het waarderen als minister Schermerhom de diplomatieke betrekkingen met hem verbrak. De heer Henk Gortzak spoorde in het slotwoord aan de herdenking op het Wa- terlooplein Maandag in even grote massa bij te wonen. De redevoeringen werden herhaaldelijk met kreten en veel applaus onderstreept. Tot slot werd de Internationale gezongen. Zö nog vermeldt, dat H.M. de Koningin heden de herdenkingsplechtigheden op het Watetrloopleln te Amsterdam zal bU- wonen. Hieronder volgen de eindresultaten van de Belgische provinciale ver kiezingen van 24 Februari 1946, gerangschikt volgens de provincies: Antwerpen Brabant W.-Vlaanderen O.-Vlaanderen Henegouwen Luik Namen Koninkrijk In 1936 CVP Lib. BSP CP Cartel 50 5 33 3 36 12 33 9 51 4 23 2 53 8 26 8 22 5 45 18 26 7 37 16 49 5 6 31 S 3 3 10 26 4 25 5 344 53 231 58 10 227 88 221 28 trouwen, eenvoud, offervaardigheid, kortom al die eigenschappen die ook in het dagelijkse leven van onschat bare waarde zijn. Natuurlijk behoren bij dit alles ook goede manieren, die evenzeer nodig zijn voor het aanzien der spelers als voor dat der verenigingen. Dpor slechte manieren schaadt een speler niet alleen de reputatie van zijn club, doch ook van onze sport in het al gemeen. Het is het kenmerk van den waren sportman, dat hij winst en verlies op eerlijke wijze aanvaardt. Nog altijd geldt voor ons allen het zo zeer bekende Arabische spreekwoord: Een goede naam is beter dan goede olie. Hoewel dit alles uiteraard meer voor onze spelers bestemd is, dan voor het publiek, wilde ik dit toch gaarne even zeggen, lezers. In een tijd waarin wij al het mogelijke doen om onze goede voetbalsport weer tot haar oude glorie terug te brengen, mogen het begrip fatsoen en goede manieren niet worden vergeten. Als steeds gaarne, Uw TOEAN TIK-TIK.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 3