DE KORTE GOLF Pietje Pluis en Jantje Joppe beleven nieuwe avonturen Stadsnieuws Bonte avond van J. F. C. Tuindorp De 0. en O.-avont* Waar gaan we heenf Verzekeringsagenten organiseren zich Alle grote mannen waren sterk - in het overwinnen van moeilijkheden O.K.K. voor het voetlicht - AljechinBotwinnik Door modder en sneeuw begaven zich Zaterdagavond honderden Tuindorpers naar de anders zo stille en eenzame linie, waar het nu echter druk en vrolijk toe ging, om zich letterlijk en figuurlijk in één der barakken van het fort Dirks Ad miraal te laten volproppen. Er kon zelfs geen kip meer bij. Het Jeugdfeest comité „Tuindorp" gaf een non-stop-bonte avond, die z'n titel alle eer aandeed, want hij hield ons liefst vijf uren, met een programma vol afwisseling bezig. De heer Lastdrager opende als voor zitter van het J.F.C. de avond, waarna het gordijn werd opengetrokken en één bonte potpourri van schetsjes, zang, dans, muziek, goocheltoeren, acrobatiek en conférence aan ons oog voorbij ging, terwijl een goed verzorgd buffet met on gekende lekkernijen, en een vrolijk or kestje het geheel completeerde. De schetsjes getuigden wel van durf, maar een ietsje meer spel en voordracht lijkt ons een volgende keer niet ongewenst. Niettemin waren ze geestig gevonden en het publiek vermaakte zich o.a. kostelijk met de schets van de Slaapwandelaarster. Dan zongen de Guimanza's, die 'n aantal aardige krontjong- en Z.-Afrika anse- liedjes ten gehore brachten. Het perso neel van Gebr. Meijer voerde zeer ver dienstelijk een Poppendans uit en er was een goochelaar, de heer Haak, die ons werkelijk verbluffende staaltjes van z'n kunst vertoonde, zodat men zelfs zou denken met een beroepsartiest te doen te hebben. Verder waren er de Morali's, de bekende 3 acrobaten, die er weer uit stekend werk lieten zien van kracht en 11- chaamsbeheersing, maar daarbij zwaar werden gehinderd door de lage betimme ring van de barak. Zij besloten hun op treden met hun sympatieke collecte voor het Rode Kruis. Ook het danspaar Inwi werd zeer gehandicapt in hun tango door de provisorische inrichting van toneel en zaal, er was het duo v. GarderenGroen, dat zich van z'n vrolijkste kant liet zien en met een serie aardige liedjes de volle zaal meetrok. Van Garderen's toepasse lijke liedjes op de huidige huizenjagerij en de oorlogsfiets vonden bijzondere bij val. En daarbij niet te vergeten de Kiloea's een Hawaiïan-ensemble, dat be schouwd kon worden als de hoofdschotel in dit bonte menu, dat o.a. enkele ha- waiïan liedjes ten beste gaf, op uit nemende wijze. Vooral het bekende „In The Mood" werd op werkelijk geraf fineerde wijze vertolkt. Conferencier Smits, reeg al deze beelden en klanken op geestige wijze aaneen met een liedje en een praatje, tot uitbundige vrolijkheid van het publiek. Een prijzenuitreiking van de steunbonnenverkoop besloot deze aardige amateurs-avond. Denk eenter niet dat het J.F.C. hiermede is uitge vuurd, er staan de Tuindorpers met de komende festiviteiten van begin Mei nog grote verrassingen te wachten. Onwillekeurig dachten we bij het zien van al deze blijken van jeugdige over moed en levenslust aan die andere „ama teurs", die nog geen jaar geleden in die zelfde barak hun dronkenmanspartijen hielden maar die nu op enkele honder den meters verder in diezelfde linie ook hun verdiend non-stop-cel-festijn vieren, 't Kan verkeren.... Gisterenavond werd van het program ma een herhaling gegeven voor de beide compagnieën gezagstroepen. Wij kondigden de vorige week reeds aan, dat vanavond onder auspiciën van de commissie van O. en O. in Casino een cabaretrevue zal worden gegeven door het gezelschap van Wim lbo, met een programma, dat in het Amsterdamse Leidseplein-theater en het Concert gebouw vele successen heeft geoogst. De revue draagt de titel „Mensen passeren de revue", en de inhoud is hiermede ook in overeenstemming. Om beurten treden de medewerkers voor het voetlicht, en komen dan uit de bus met hun visie op een bepaalde „men sensoort". Zo bijvoorbeeld het type van den „Conférencier", het „wonder kind", de „opstandigen" (Hetty Blok en Wim lbo), het „kameraadske" (Tini Vis ser), de „pianist" (Peter Kellenbach en die weet heel wat uit z'n vleugel te halen!), de „Prima Ballerina", de „hu morist", en nog verschillende andere. Wij geloven wel, dat van iets derge lijks wel wat goeds te maken is. De namen der artisten zijn op dit punt veelbelovend. Na afloop van de voorstelling zal in beide Casino-zalen een groot vasten- Dinsdag S Maart, Casino, O. en O. Caba retavond met bal na, nm 8 uur. In de Roskam, nm 8 uur, Solrée Dan sante door Dansinstituut Mouton. Elke Dinsdag, 8 u., Vakschool, Volks universiteit: A. Potjewijd over Economie. Woensdag Maart, nm 8 uur, Evangeli satie, Vijzelstraat: 5e lezing: Jezus de Meerdere der Schriftgeleerden. avond-bal worden gegeven, onder lei ding van Gerard van den Berg, terwijl nog medewerking verleend wordt door onze Helderse partèrre-acrobaten de Morali's en anderen. Op het ogenblik ligt in onze Helderse haven een Amerikaans tankschip, waar van een 16-tal leden der bemanning zijn uitgenodigd om deze Hollandse ont spanningsavond bij te wonen. Wij kunnen een ieder het bijwonen van deze avond aanbevelen. Er zijn nog plaatskaarten aan de zaal verkrijgbaar. Onder de algemene drang naar ver nieuwing van ons economisch leven zijn ook de in het verzekeringsbedrijf werkzame personen tot organisatie overgegaan. Na de hen onder het Duitse regime opgedrongen verplichte aanmelding voor de verschillende vakgroepen heb ben zij zich overal in den lande georga niseerd in de democratisch opgebouwde vereniging van makelaare in assuran tiën, assurantiebezorgers en assurantie- agenten, kortweg genoemd de M. A. A. Deze organisatie is nuttig en nodig, want er heersen op verzekeringsgebied nog allerlei misstanden, die ook voor htt algemeen economisch leven rem mend werken. Door orde te scheppen in deze chaos dient de vereniging M. A. A. dus niet allesn het belang van haar leden doch ook die van het verzekerend publiek. Ook in Den Helder is thans een on derkring van deze vereniging gefor meerd, waarvan het voorlopig bestuur bestaat uit de heren J. W. Biersteker, J. J. Dito, J. C. de Kok, J. P, Uyle- man en F, de Vries te Oudesluis. Op 29 Maart a.s. zal een vergadering worden gehouden, waar een tweetal sprekers het woord zal voeren over de vérdere doelstelling an van de bestaan de organisaties. LEZING IN „GEBOUW VIJZELSTR. Morgenavond 8 uur zal in het Evang. gebouw Vijzelstraat de vijfde lezing .worden gehouden over Jezus, nl. „Je zus de Meerdere der schriftgeleerden". Voor bijzonderheden zie men de adver tentie, Eindelijk is het er dan toch van gekomen, zei ik tegen een vrijge vochten vriendinnetje, dat een avon tuurlijk boekwerk met een gewaagde titel uit mijn moordbibliotheek kwam lenen, terwijl ik juist bezig was het nieuws uit de krant te plunderen, op mijn rooftocht naar actualiteiten. Wat bedoel je? vroeg zij vlug en vrouwelijk nieuwsgierig. De Zoon des Hemels heeft zijn keizerlijke majesteit voor een wijle afgestroopt, en zich voor het ver baasde oog van de massa ontpopt als een heel gewoon burgermannetje, door zich in genoegelijke kout met gewone arbeiders uit het gewone volk te onderhouden. Vindt je dat niet ongewoon aardig, zo'n verrassende metamorfose? De Mikado meen je? Wiens wensen in het verleden al vervuld werden, voordat ze zijn hoffelijke tong hadden bereikt? De recht streekse afstammeling van de Zon? Dezelfde, knikte ik bevesti gend. Het is alleen maar jammer, dat zijn lichtgestalte vroeger alom dodelijke stralen schoot, en minder warmte verspreidde dan een spaar brander in de poolstreken. Dan moet er toch ontzaglijk veel in hem veranderd zijn, als hij zich nu zulk een vurig voorvechter toont van de democratie. Misschien was hijzelf ook wel goed, maar had hij teveel slechte raadslieden om zich heen. Ik vrees, dat hij aan beide kan ten nogal een willig oor had voor hun" wensen, antwoordde ik sceptisch En ik heb er tevens een somber vermoeden van, dat in bepaalde ge vallen een causaal verband bestaat tussen atoombommen en gewijzigde inzichten. Ik geef echter toe, dat het louter een veronderstelling is Maar 't is toch wel prettig, dat zo iemand nu ook een prettig mens wil worden! vond zij humaan.. Dat zal ik niet ontkennen, Ker sebloesem, was mijn wederwoord maar ik gun je de pret van harte' hoor! Hij had voor mijn part pretti ger harakiri kunnen plegen met zijn militaire kliekgenoten. Maar zulke lui zien meestal liever een ander sterven dan zichzelf. Dat zij ons in dit leven steeds ten exempel mogen blijven. Met jou valt eenvoudig niet te praten. Je bent een onverbeterlijke pessimist! riep zij berispend uit. De Japanse etiquette verbood mij om me geërgerd te tonen, en dus ver zocht ik haar, of ze zich hooglijk wilde verwaardigen een kommetje jasmijnthee met mij te ledigen. Zij vond het prettig. Vervolgens staken wij een sigaret op, en bewaarden de profane as, om de heilige karpers te voederen in de Vijver der Verloren Illusies. FABULIST. DA. ROTHFUSZ Zondag 24 Maart a.s. hoopt da. Rothfusz, doopsgezind predikante te Nieuwe Niedorp, haar intrede te doen in de doopsgezinde gemeente van Den Hélder. HET BADPAVILJOEN. In verband met de brandstoffen- schaarste is de opening van het bad paviljoen te Huisduinen uitgesteld tot Zondag 9 Maart a.s. Met de P. T. T. wordt de moge lijkheid bestudeerd, om via het Rode Kruis, post naar de kampen om Bangkok te verzenden. Hierover vol gen zeer binnenkort nadere bijzonder heden. door G. Th. ROTMAN. (Nadruk verboden). 27. Dat Pietje en Jantje er van langs kregen, begrijp je. Maar de volgende ochtend ging Pa in een allesbehalve behaaglijke stemming naar school en deelde vuurrood van schaamte de schriften uit. Want hij gaf altijd een nul, zodra iemand maar een klein vlekje in zijn schrift had en nu bracht hij ze zelf helemaal besmeurd mee Wijselijk had hij dan ook maar, bij wijze van vergoeding de tienen onder 't werk laten staan. 28. „As-je-me-nou!" riep Pa ontsteld uit, toen hij die avond de krant inkeek. Daar stond zowaar een bericht van een kolom lang over inbraak, gepleegd bij Oom Klaas. Ofschoon de onverlaten alles vernieldl en beschadigd hebben, wordt er niets anders vermist dan een gebraden kip en enig levend pluimge dierte", stond er, „terwijl een der die ven zijn pijp heeft achtergelaten. Van de daders is geen spoor te vinden". Na vijf jaar afwezigheid verscheen Zaterdag j.1. weer de gymnastiek vereniging O.K.K. voor het Casino voetlicht. Voorzitter Roodenburg sprak een kort openingswoord, waarin hij o.a, mededeelde, dat door ziekte van Jan de Man op het programma een paar vraagtekens geplaatst hadden moe ten worden. Alvorens met de afwer king van het programma te begin- nen, werd de technische leider van O.K.K., de heer Van Loo, gehuldigd. Op 17 Mei van het vorige jaar was het n.1. 45 jaar geleden, dat de heer Van Loo benoemd werd tot leider van O.K K. In een geestige speech haalde de voorzitter enkele herinne ringen uit de loopbaan van den jubi laris op. Hij zeide o.a., dat de heer Van Loo nog steeds kans ziet, on danks zijn hoge leeftijd, om iedere week 600 leerlingen te oefenen. O.K.K, mag dan ook één van de grootste jeugdverenigingen genoemd worden. Als blijk van waardering bood spr. een enveloppe met inhoud aan D>e heer Van Loo dankte voor de hartelijke woorden, en hij hoopte nog vele jaren zijn krachten aan de vereniging te kunnen geven. Aan mevr. Van Loo, die ook haar sporen bij O.K.K, reeds verdiend heeft, werden bloemen en gebak aange- boden. Daarna werd een begin gemaakt met de uitvoering. Op een enkele kleine hapering na werden alle oefe ningen beschaafd en correct uitge voerd. Vooral de dames en heren hebben voor hun werk aan de hoge brug een pluimpje verdiend. Het vraagteken werd inmiddels opgelost en wel in de vorm van gezelschap van G. van den Berg. En* kele geestige schetsen vonden M het publiek een dankbaar onthaal- Dit optreden besloot tevens avond. Het bal werd verzorgd door Four Tango Serenaders, met als bal' leider Gerard van den Berg. d Rest ons nog te vermelden, dat o muzikale omlijsting van het gramma geheel belangeloos we» verzorgd door de jeugdband va Hans Zuidweg. Schaken. Gemeld wordt, dat Aljechin deuih daging van Botwinnik voor match om het wereldkampioensc heeft aanvaard. De inzet is een drag van 2500 pond sterling.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2