DE KORTE GOLF Pietje Pluis en Jantje Joppe beleven nieuwe avonturen Stadsnieuws Tuindorpers vieren feest Het concert van 't Chr. Mannenkoor Burgeriiike Stand. Waar gaan we heen? Collecte Bouwfonds Speeltuin Visbuurt „Jacob van Heemskerk" op de rede Noors schip op mijn gelopen Met géweld kan men paleizen verwoesten, maar zelfs geen var kensstal opbouwen. Extra bon voor aardappelen Brengt Mexico Spaanse kwestie voor de Veiligheidsraad? Wordt 't Rode leger in Iran versterkt? De buurtvereniging D.V.S. uit Tuin dorp gaat van het standpunt uit, dat de vriendschap niet alleen uit de naam .van de buurtvereniging moet blijken, maar dat het Door Vriendschap Sterk ook metterdaad moet worden gevoeld. Om de ondérlinge band in deze geest te versterken, had D.V.S. Maandag avond in Casino een feestavond geor ganiseerd, waar de ganse goe-gemeente van Tuindorp was vereend, om samen te genieten van hetgeen op de planken werd gepresteerd, en, niet te vergeten, om samen eens gezellig een dansje te plegen. Men had het programma zo in gekleed, dat beurtelings aan beide be doelingen kon worden voldaan. Zo werd dan na de opening door voorzitter Louwes, allereerst dfoor con ferencier Jaap van de Sande een poppen dans aangekondigd, uitgévoerd door een aantal nymphen, die werkelijk aardig werk deden. Verder waren er een jodelzangeres, een topdanser, de Krekeltjes en het duo Boot en Van de Sande. Vooral laatstge noemd trio en duo 'hebben de zaal be hoorlijk weten te vermaken. Een paar gezellige schetsjes werden opgevoerd. Het applaus nam somtijds dergelijke vormen aan, dat de constructie van de Casino zaal op een zware proef jgyerd gesteld1. Tussen de nummers was telkens gele genheid voor een dansje, waarbij de Fla mingo's ^e muziek voor hun rekening hadden genomen. Vooral de drummer deed bijzonder zijn best; zo zelfs, dat de vonken er soms afvlogen. Hij was een levende illustratie van het spreekwoord delijk geworden gezegde: de oudjes doen het nog best! Aan het eind van het programma werd de steunbonnenverloting aan de orde ge steld, waaraan menige aardige prijs ver bonden was. Na afloop werd nog een poosje nagedanst, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. In aansluiting aan ons bericht be treffende het a s. concert door het Chr. Mannenkoor kunnen wij nog mededelen, dat dit in verband met het optreden van den heer Klaas Boon, twee dagen is uitgesteld, en dus nu bepaald is op Vrijdag 29 Maart. Het programma vermeldt voor alt Viool werken van Bach, Handel, Schumann, Vieuxtemps en Ravel. Gezien ook de waardering, die men in de hoofdstad heeft voor de presta ties van den heer Boon, belooft het een mooie avond te worden. Voor verdere bijzonderheden zie men ook de raambiljetten. Bevallen: A. den BaarsMaarsen, d. L. M. C. KohnLollers, z. M. Oud Van Til. J.. van KalsbeekHazes, z. J. S G. FreijerHammink, d. G. Swint— Tismeer, d. J. DasbachColijn, d. M. Hen driksLeeuwerink, d. C. G. CroneTromp, z. H. J. Wijker—Michel, z. A. Kossen— Mooij, z. C. Hoek—Rensmaag, z. W. C. van HamBotman, 1 z. en 1 d. W. van der PauwCheret, z. P. F. Nottelman- Brinksma, d. F. Hofstra—Smit, 1 d. en 1 z. A. ^ÊerghorstNederhelman, z. M. A. Teijken—Broertjes, d. J. de Schipper Van Essen, d. G. de VriesPutting, z. J. C. van der LindeDe Beus, z. W. B. C. BandtKroon, z. H. BoxhoornVan Zandwijk, z. G. Bethlehem—Schiphou wer, d. C. H. Droogendijk—Sabelis, z. Ondertrouwd: M. van der Hert en J. Kramer. G. Jansen en M. E. Holtz. H, Kreijger en E. M. van Amersfoort. A. J. Krab en J. Steenkamp. J. Gerssen en T. Pronk. J. J. Bijl en K. J. Schmidt. J W. Schippers en M. de Boer. A. Volkers en C. Evers. C- F. Steilberg en E. Schim mel. C. Mosk en N. J. Laagland Winder. S. van Rootselaar en M. Mettes. Getrouwd: M. A. Rottier en G. M. Karsman. M. van der Hert en J. Kramer. D L. Henskes en G. Muller. F. Schol en A. E. Boxmeer. J. H. Bosman en J. H. W. Faas. Overleden: P MoenKuiper, 73 j. G Kweldam, 84 j. A. van Strijen, 18 J. Donderdag 14 Maart, Casino, 8 u. gevarieerde avond CJ.M.V. Vrijdag 15 Maart, Casino. De Lyceïst, Soiree, -7.30 uur. Zaterdag 16 Maart, 8 uur, Vakschool voor Meisjes. Volksuniversiteit, Prof. Dr. C F. A. van Dam over den geestrijken rid der Don Quichot van de Mancha. Men schrijft ons: De j.1. Zaterdag gehouden collecte in dat gedeelte van onze stad, dat bij de nieuwe speeltuin betrokken is, gelegen tussen Fabrieksgracht, Ruyghweg en Bassingracht, heeft een totaal bedrag van 520,52 op gebracht. Voorzeker een prachtig resultaat. 'Er is echter zeer veel nodig, en we wekken dan ook nog gaarne die genen, die nog niet hun steentje bijdroegen, op, om dit alsnog te doen. Gelden voor dit mooie doel, een speeltuin in de Visbuurt, wor den gaarne in ontvangst genomen door den heer Roetman, Van Ho- gendorpstraat 40, of door den heer Jongejans, Visstraat 28. Ook werd Zaterdag een begin gemaakt met het in orde brengen van het terraüi. Er waren reeds vele vrijwilligers aanwezig. Zaterdag a.s hopen wij er echter nog meer aan te treffen! Schoppen en materialen.? zijn aanwezig. Wij moeten mannen hebben, die in het belang van het kind de handen uif de mouwen wil len steken. Alles moet eigenhandig gedaan worden. Wij rekenen op u, a.s. Zaterdag op het terrein Visstraat. Het Werkcomité. Vannacht is het casco van de oude „Heemskerk", die. indertijd door de Duitsers werd omgebouwd en „Nipbe" gedoopt, op de rede van Texel aangeko men, gesleept door de „Amsterdam" en de „Hector" van rederij Wijsmuller. Kort daarna moest de „Hector" weer zee kiezen wegens het ongeval met de „Betty". De Hector" vaart uit. In de afgelopen nacht om 0.45 uur seinde het Noorse stoomschip „Betty'.', varende ongeveer 9 mijl ten Z.W. van IJmuiden om assitentie, daar het op 52° 2f m. N.Br. en 4° O.L. op een mijn gelopen was. Ten gevolge van dit ongeval liep de machinekamer onder water. Het schip bleef drijvende, «Joch kon uiteraard de machines niet meer gebruiken. De sleepboten „Hector" van Wijsmuller en „Hudson" van Smit zijn daarop uitge varen. Verdere bijzonderheden ontbreken. Wentelende wielen. Het hotsend rhythme van een autobus, rijdend door een schier verlaten streek, waar de ondergelopen polders zich spie- gelklaar uitstrekten ter weerskanten van de dijk. Het was een nagenoeg windstille dag en het landschap ademde vrede. Onderweg moest er iemand uit bij een armetierig ge hucht. Drie bomen, een schuurtje en een geit. U kent dat. Bij de volgende halte kwam een nieuweling binnen, een jonkman met een deukhoed en nogal veel licht in de ogen. Hij ging zitten. Het kon, daar er toevallig een lege plek was, naast een boertje op gevorderde leeftijd. Achter hun rug bevonden zich een lieftallig grietje met een goudwondering van 9 krullen en een mokske met lokken van platina. Twee opgewekte (nee, geen opgemaakte!) schepseltjes, een hupse lach tussen de gave tanden. Nu en dan draaide de jongeling zijn giraffenek halvelings om, en ten niste hun een aardigheidje •f'3, dat zij gevat terugkaatsten. Ze grinnik ten verstolen. Vrouwen. U kent dat. De rossige had op haar schoot een voorwerp liggen, dat zij af en toe streelde Ze bemonkelde iets met haar vriendin, en hief het ding toen omhoog, als een jonkvrouw uit dè Middeleeuwen, die opgetogen ter jacht ging, met op de vuist een valk, haar per koerier toegezonden van het naburige slot, waar zij eens zou wo nen. Ja, deze zin heb ik natuurlijk uit een advertentie, houdt U maar kalm. Het charmante /heerschap voelde plotseling iets warms te- en zijn hals, als de mouw van een flu welen mantel. En tegelijk een zachte druk op zijn ene schouder. Er liep een siddering van vreugde langs zijn gehele lichaam, van top tot teen. Het Mélsje, wist hij ontroerd. Haar hénd, dacht hij heimelijk. Er rilde een tedere gewaarwording door hem heen. Onwillekeurig bewoog zijn rechterarm zich schuw naar boven. Hij wou niet omkijken, maar die kleine vingers in de zijne nemen, de gloeiende sensatie van hun weder zijdse aanraking ondergaan. Op tac tische manier een verborgen contact inschakelen tussen twee zielsverwan ten. Doch opeens hoorde ik hem een kernachtig woord bezigen, dat mij verre van romantisch voorkwam, en ik zag duidelijk, boe een kille ont goocheling trapsgewijs neerdaalde in de kelders van zijn gemoed. Want tot z'n verrassing hield zijn welver zorgde hand vertrouwelijk een ruige hondenpoot omvat. Achter hem klonk een heldere lach, parelend als een occarino. Vrouwen. U kent dat. Fabullst. PASSAGIERSLIJST M.S. „ORANJE". Wij ontvingen gisteren de passagiers lijst van het m.s. „Oranje", dat vermoe delijk Zaterdag 16 Maart In Southampton wordt verwacht. De lijst ligt op ons kan toor ter inzage. DIENSTPLICHTIGEN. Naar „Trouw" verneemt zullen d& dienstplichtigen van de jaren 1940 tot en met 1944'voorlopig niet wor den opgeroepen. De lichting 1945 wordt begin Mei onder de wapenen geroepen. AANGETEKENDE POST NAAR INDIë Brieven en briefkaarten naax ver schillende plaatsen in Nederlands-Indië kunnen thans „weer aangetekend wor den verzonden. Aan de postkantoren worden dienaangaande alle nadere In lichtingen verstrekt. ALLEEN 20+! In de eerste helft van April zal op de kaasbon alleen 20+ kaas ver strekt worden. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat tot en met 16 Maart op bon 027 „Aardappelen" 2 kg. aardapelen verkrijgbaar zijn. door G. Th. ROTMAN. (Nadruk verboden). 41. Al spoedig voelde Jantje, hoe de kist, waarin hij zat, opgelicht en aan boord gesjouwd werd. Hij werd met een bons op het dek neergezet, zodat Jantje dacht, dat al zijn ribben kraakten. Maar nog veel benauwder had Pietje het: diens ton werd aan boord gerold, zo dat hij misselijk en draaierig werd. De ton kwam bovenop een kist te staan, die weer bovenop Jantjes kist stond. 42. Tot zover ging alles tamelijk goed. Maar toen de boot even later het ka naal uit en de rivier op voer, werd het anders. Er woei een flinke storm, juist tegen de richting van de stroom in, en deze joeg de golven der rivier met kracht tegen het er in uitstromende kanaalwater op. Juist toen de boot draaide, kreeg zij aan stuurboord de vol le laag en begon hevig te schommelen.. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, heeft aan de Engelse en Amerikaanse ambassadeurs te Parijs een nieuwe nota overhandigd over de Spaanse kwestie. De nieuwe Franse nota tracht te bewij zen, dat het geval wel degelijk door de Veiligheidsraad behandeld kan worden. Mexico wil Spaanse kwestie opwerpen. MEXICO (Reuter). De minister van Justitie in het Republikeinse Spaanse ka binet in Mexico, Alvaro de Albornoz, heeft op een bijeenkomst van de Repu blikeinse Cortes medegedeeld, dat de Mexicaanse legering, op verzoek van dr. Jose Giral, den Republikeinsen minister president, aangeboden heeft de Spaanse kwestie voor de Veiligheidsraad op te werpen. WASHINGTON (Reuter). Diplomatieke kringen te Washington hebben berichten ontvangen over voortgezette troepenbewe gingen van het Rode Leger in Iran. Vol gens deze berichten zou het Rode Leger tevens enige versterking hebben gekregen. Ofschoon de berichten, welke gisteren werden ontvangen, niet volledig genoeg z(jn om de juiste bedoelingen achter deze bewegingen te raden, bestaat er in diplo matieke kringen alhier geen twijfel, dat de 65.000 70.000 Sowjet-Russen, die zich reeds in Iran bevinden, thans enige ver sterking ontvangen. Hiertoe zouden tanks en cavallerie-détachementen behoren. NEDERLANDSE SCHEPEN, WELKE VIA SCHEVENINGEN-RADIO BEREIKBAAR ZIJN. Algorab, Amstelkerk, Boschfontein, Cottica, Delftdijk, Van Heutz, Kota Agoeng, Kota Inten, Leerdam, NieuW- Amsterdam, Nieuw-Holland, NijkerB, Oranje, Pericles, Ruys, Socrates, s°m" melsdijk, Sumatra, Talisse, Ta ra kan, Tabinta, Tasman, Terborch, Tjibesar, Tjimanoek, Tji Sadane, Volendam. Herbert Lehman, de dlr.-generaal van de UNRRA, te om gezondheidsredenen afgetreden. S. Koning, Directeur; J. Bijlsma. Hoofdredacteur; W. Kok, Opmaak en Alg. Reportage; C. A. Dekkers, Stadsverslaggever. Hoofdcorrespondenten, Texel: H Rey; Breezand en Anna-Paulowna. Ph. de Wilde; Wieringen: Hls Wiim

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2