De schoolwedstrijden zijn begonnen Pietje PSuis en Jantje Joppe beleven nieuwe avonturen Stadsnieuws Veel enthousiasme en felle strijd De Paasdagen in Den Helder „De IJveer 9" naar haar basis terug! 700 voor Putten EEN SPORTWEEK VOOR ONZE MILITAIREN Bridge Een stralende zon, gezelligheid en sfeer dat waren de belangrijke factoren, die de eerste dag van het sohoolvoetbal- tournooi kenmerkten en' die deze wed strijden tot zo'n groot feest maakten. Zaterdagmorgen reeds vroeg zag men complete elftallen naar de Sportlaan gaan en dian beseft men gelijk dat de sport die echte goede kameraadschap kweekt. Gezellig babbelen doen die kna pen over het te volgen werk wat een ieder straks moet volbrengen. Wanneer dan de meester ook aanwezig is, wat gelukkig bijna steeds het geval is. dan is bij de jongens de zaak voor elkaar. Er wordt gestreden om de punten op een wijze, die uniek is. De voetballers, en dat zijn er vele, blinken natuurlijk direct uit en zoals vanzelfsprekend ko men wij deze knapen over een jaar of vijf wel tegen, maar dan in een officiële sport van één der plaatselijke vereni gingen. De wijze waarop Piet Lingbeek het tweede doelpunt maakte voor VGLO (7e en 8ste leerjaar) tegen Wieringen, was fnapant. Maar ook de doelman van de Wieringers, Sietso Ijzer, was van for maat. Op zo'n eerste dag vallen de zwakke scholen direct uit en uitslagen als 19—0 en 170 zeggen al voldoende. De heren onderwijzers zijn aparte mensen! Zogenaamd gaat het hen niets aan of hun school wint, maar innerlijk is het anders. School 5 kreeg een pe nalty te nemen. Het stond toen 11 te gen school 10. Meester Kramer vond Ondanks de min of meer sombere voorspellingen omtrent de weersomstan digheden met Pasen, hebben wij niet te klagen gehad. De enige reactie van een echten jutter op de vrij koude stevige bries was: „Goed om es lekker uit te waaien". En meteen zijn we waar we wezen wilden, nl. Hoe brachten de Heldersen hun twee eerste feestdagen van het voorjaar door? Zeker was dat uitwaaien op en om de dijk tot voorbij Huisduinen en langs de Buitenhaven die weer met twee mijnenvegers gestoffeerd is een on derdeel van het Paasprogramma van bijna iederen Jutter. Genieten van zon en water is dat en ook de velen, die zijn overgestoken naar ons buitencentrum Texel, waren daar op uit. Zo b.v. een groot deel van de Helderse padvinders, die na Zondag mét andere duinwandelaars uit de duinen „vlak bij huis" door marinetroepen te zijn weg geveegd, Maandag hun heil op Texel zochten. Voor het eerst na zes jaar werd deze traditionele tocht, ter gelegenheid van St. Jorisdag (23 April), weer gemaakt. Alle Juttergroepen, 2 van de N.C.P.V., extra versterkt met groepen van Texel en Wieringen (deze laatsten kwamen per botter), vierden op de Hogeberg de feestdag van hun schutspatroon met een uitbeelding van diens strijd tegen het veelkoppige monster „kwaad". Installatie, verkenners-spelen en een rimboejacht „in de dennen" maakten deze herdenking tot een hoogijdag voor onze padvinders. Ook de sportmensen profiteerden van de zon en het bezoek aan de velden aan de Sportlaan, was gezien het geringe be lang der wedstrijden voor de competitie Vrij aardig. Natuurlijk heeft een deel van de supporters de clubs op de uitwedstrijden vergezeld, zoals weer an deren de stad hebben verlaten voor een reisje naar familie of evacuatie-oord. Wel viel ons bij het voetbalpubliek het grote percentage mannen op, waar uit wij concludeerden, dat vele der lief hebbende vrouwen het „in de zon en uit de wind" prefereerden in de stille hoop op bruine benen. En wanneer wij na de opsomming der geneugten, waarbij wij eigenlijk de wan deling langs onze winkelstraten 'en de avondjes in de bios of thuis in de meest al uitgebreide familiekring nog wel mo gen noemen, het geheel overzien, dan is de algemene indruk toch die van rust na bijkans een jaar hard werken aan de wederopbouw. De drukbezochte gewone en bijzondere Paasdiensten in de kerken ademden ge heel die geest van rust en van dank baarheid. het Paasfeest weer in vrede en vrijheid te mogen herdenken en ge nieten* i het jammer, dat zijn school nu door een penalty een kans op de overwinning kreeg. Dat was geen faire overwinning. Die bal mocht er niet in! Maar terwijl de bal op de stip - werd gelegd, brulde een stem over het veld „Starrenburg nemen". Starrenburg, een knaap van enkele turven groot, maar met aanleg. Want zonder pardon verdween de bal in de touwen, 21. Meester Kramer glun derde. De uitslagen waren: School 10 IChr. Opl. School 170; School 10 IISchool 7 II 51; School 4 School 6 II 190; Gr. van Prinsterer IIR. K. Jongens II 05; School 8— VLS Den Burg 31; School 7 ISchool 6 I 0—l;Sdhool 5—School 10 III 2—1; VLS HippoSchool Tuindorp 07; Chr. School Breezand—VGLO IV 02; Sch. 1 Anna P.Comeniusschool 6—0; Sch.I Julianadorp—Gr. van Prinsterer I 3—0; R. K. Sch. BreezandVGLO II 10; Sch. 2 HuisduinenRehoboth 53; R.K. Jongens IR.K. Anna P. 4—0; VGLO I —VGLO I Hippo 7—0; ABS II—ULO III 5—0. Heden worden de wedstrijden voort gezet. Het programma van afd. C is enigszins veranderd, wat wij hieronder laten volgen: ABS 2—RK Ulo 23 April C 9—10; Chr. Ulo 1—Ulo 2 23 April D 10.15— 11.15; Ulo Den Burg—Lyceum 2 23 April D 23; ABS 2Ulo Den Burg 24 April D 1015—11.15; RK Ulo 2—Ulo 2 24 April C 9—10; Chr. Ulo 1—Ly ceum 2 24 April A 23; ABS 2—Chr. Ulo 1 25 April D 9—10; RK Ulo 2— Ulo Den Burg 25 April A 10.15—11.15; Lyceum 2—Ulo 2 25 April B 2—3; ABS 2Lyceum 2 26 April C 9—10; RK Ulo 2—Chr. Ulo 1 26 April A 2—3; Ulo Den Burg—Ulo 2 26 April B 2—3; ABS 2—Ulo 2 27 April A 9—10 RK Ulo 2— Lyceum 2 27 April C 9—10; Ulo Den BurgChr. Ulo 1 27 April B 10.15— 11.15. De volgende prijzen kwamen nog binnen: N. N. f 2.50; Raadhuis f 12.25; Burgemeester, medailles; wethouder van Loo, medailles; PTT f 27.30; Wiers ma f 5; Flard f 1; L. Daalder f 10; Van Dijk 11 sigarenkokers; Mercurius 1 gratis typecursus; 750 kogelfl. van bierbr. van Pelt; N. N. f 3; Meijer f 2.50 en 3 gesj. jongens f 3 Waar gaan we heen? Dinsdag 23 April. Casino: Tavenu ,,'n Wespennest", 8 uur. Woensdag 24 April. Casino: Tavenu, ,,'n Wespennest", 8 uur. Donderdag 23 April. Casino, 8.15 uur, Tavenu: 'n Wespennest, ten bate van <fe Stichting 1940—'45. Vrijdag 26 April. Casino: „Vrije Volk", „Teun Klomp en zijn makkers", 8 u. Elke Zaterdagavond Museum Oos- terslootstraat van 79 uur. De „IJveer 9", waarover we U jds eerder spraken, is Vrijdag naar Amster dam vertrokken om daar hersteld te worden. Als alles goed verloopt, hoopt men haar in Juli weer in dienst te ne men. NAGEKOMEN PRIJZEN SCHOOLWEDSTRIJDEN. Hr. de Haas, Haarlem, f 10; Hr. 'Guittart f 10; Mr. Mulder f 3.50; Hr. Smit, dir. Amb. school f 10; Pers. Gem. Ontvanger en Centrale Boekhou ding f 16.50; Sportcommissie f 25; Nutsspaarbank f 5; P. Spruit f 10 an de heren R. Wit en Nic. Goes één worst; Fr. Neijts een medaille; ouder- comjn school 6 f 10; idem school 5 f 10; Klerk, twee boekensteunen; Bram Lensen f 10; Buysendijk 5 schroeven draaiers; fa. Leegwater één worst; Ali Dijkshoorn f 5; Daan Schreuder één verfdoos; HAV f 10. Een goede zestig mensen waren Vrijdagmiddag om half vijf present in het gebouw van de Groentenvei- ling, waar een partij sigaren en sinaasappelen bij opbod werden ver kocht ten bate van de Stichting „Put- ten's Jeugd". Er waren 40 sigaren, die tezamen 370 opbrachten; de hoogst betaalde prijs voor één sigaar was f 31 Het aantal sinaasappelen bedroeg 60, met een totale opbrengst van 330; max. prijs per sinaasappel 10. Het was een gezellig uurtje, en af slager Bakker heeft een mooi resul taat bereikt. Er was onder de „klan ten" zelfs een klein jongetje, dat dap per meebood, maar niet hoger ging dan tien gulden; meer had hij waar- schijnlijk van vader niet meegekre gen! Om ongeveer zes - uur waren de laatste sigaren en sinaasappelen aan den man gebracht, en toen togen de gelukkige kopers met hun schat huis waarts. De „HARPE DAVIDS". Voor het eerst na de bevrijding werd Donderdagavond in de Rehobothkerk gerepeteerd door het Christelijk Kin derkoor „Harpe Davids", onder leiding van den heer G. van der Kuyl, den dirigent van „Halleluja". Voor deze eerste .epetitie was zeer veel belangstelling. Meer dan 50 jongens en meisjes tussen de 10 en de 15 jaar hebben zich als lid opgegeven, wat een mooi begin voor het koor betekent. dóór G. Th. ROTMAN. (Nadruk verboden) 105. Dapper stapte Jantje, de taart voor zich uit houdend, door de straten. Tot hij opeens van schrik verbleekte. Daar kwam zowaar Doperwt, de krui denier, aan. Hij was net op weg naar den belastingontvanger en dus danig uit z'n humeur. Tevergeefs probeerde Jan tje zijn hoofd achter de taart te ver bergen: de Jtruidenier had hem her kend! „Ja, kruip maar niet weg, ik zie je well" riep hij dreigend. 106. En toen Jantje de taart maar steeds voor zijn gezicht bleef houden, brulde de man: „Wég met die taart, zeg ik! Ik wil je brutale gezicht zien!" En meteen gaf hij een stomp onder te gen het presenteerblad aan, zodat de hele taart de lucht in vloog. Juist op dat ogenblik stond mijnheer Rudolf van Brsmw-p, met z'n hoed in z'n hand, or ïtobus te wachten. Hij was ook z'n hum, want de bus bleef weer veel te lang weg. Van 24 tot en met 29 Juni 1949 Onze militairen hebben over de ac tiviteit van de commissie voor O. 2IV O. niet te klagen. Men zit daar niet stil, en blijft bezig telkens iets nieuws te organiseren ter bevordering van de ontwikkeling en ontspanning van al. len, de '9 Konings wapenrok hebben aangetrokken. Op het ogenblik is men druk bezig met het treffen van de voorbereidingen voor een sportweek, die hier in Den Helder zal worden gehouden voor alle in de provincie Noord-Holland gele. gerde militairen. Naar schatting zul- len niet minder dan omstreeks dui zend geüniformeerde mannen, zowel van land- als zeemacht, eraan deelne men, zodat het een waar militair festijn belooft te worlen. De organi satie is reeds zover gevorderd, dat het programma kan worden gepubliceerd. De plaatsen, waar de verschillende wedstrijden zullen worden gehouden, zijn nog niet definitief bekend, maar vermoedelijk zullen deze binnen zeer korte tijd eveneens worden vastge steld. De volgende wedstrijden staan op het programma. A. Voetbalwedstrijden (seriewed strijden). Door elke afd., compagnie, bataljon e.d. kan aan deze wedstrijden met een elftal worden deelgenomen. B. Schietwedstrijden (K. S. O.), zo wel korps- als individuele wedstrijden. C. Schermwedstrjjden op de sabel (personeel). D. Zwemwedstrijden: 100 m. rugslag, 100 m. crawlslag, schoonspringen en bordenduiken (alle personeel) en 3 x 50 m. estafette (50 m. schoolslag. 50 m. crawlslag en 50 m rugslag; e'ke afd., comp. of bataljon kan met een ploeg van 3 man aan deze wedstrijd deel nemen). E. Atletiekwedstrijden: 100, 400, 800 en 1500 m. hardlopen, ver- en hoog springen met aanloop, discus- en speerwerpen, alle voor ploegen van 4 man per onderdeel; voorts 4 x 100 m. estafette en een Zweedse estaftte (100, 200, 400 en 800 m.) Indien mogelijk zal nog een wegwedstrijd van 3 y2 of 5 km ingelast worden. De wedstrijden onder A, B. C en D genoemd, zul1 en plaats vinden op 24, 25. 26 27 an 28 Juni, na 16 uur. De wedstrijden onder E genoemd zullen Zaterdagmiddag 29 Juni worden ge houden. Als besluit van deze sportweek zal op Zaterdagavond 29 Juni in Casino een groot avondfeest worden gehou den, ter gelegenheid van de verjaar dag van Z. K. H. Prins Bernhard. Om deze avond heeft tevens de prijsuitrei king plaats van de gehouden wedstrij den Mochten er gedurende de sportweek Engelse of Amerikaanse oor1ogssche- pen in de haven liggen, dan kan door de bemanning hiervan aan de wedstrij den worden deelgenomen. Het ligt in de bedoeling, de te hou den wedstrijden voor het publiek toe gankelijk te stellen; de entreékosten zullen dan niet hoger dan 15 cent per persoon bedragen. Zodra verdere bijzonderheden be kend zijn, zullen wij deze publiceren: wij hopen dus spoedig op dit sportieve evenement terug te komen. De twee laatste wedstrijden van de hoofdklassecompetitie brachten twee klin kende overwinningen voor de viertallen van de die hun tegenstanders van de H.B.C. 1945 verre de baas waren, hetgeen uit de scoringcijfers 85—22 en 63 —33 blijkt. De eindstand is de hoofdklasse luidt dus: 1 H. 'B. C8 5 3 2 R.K. B. C8 3 2 3. H. B. C. 1945 8 1 1 A.s. Woensdag vindt de laatste ontmoe ting plaats tussen de eerste klas vier tallen HBC en HBC 1945. 13 'pt 8 pt. 3 pti Luit.-generaal Sir Montague Stopford naar Singapore. Luit.-generaal Sir Montague Stopfora vertrok Dinsdagmorgen vroeg naar Sin gapore om zijn taak als commandant de gealliëérde landstrijdkrachten in Z.O**- Azië te aanvaarden.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2