Wèl de Beste Pietje Pluis en Jantje Joppe be'even nieuwe avonturen Stadsnieuws De heer G. de Haan 25 jaar politieman Niet in de duinen Bekendmaking Non-Stopavond M.S.F. Geert de Boer Waar gaan we heen? „De tiid haldt gjin skoft" Wat brenert ds radio? Scheepstijdingen Dinsdagmorgen waren in een der loka liteiten van ons Helderse politiebureau zeer vele politieambtenaren, benevens enkele genodigden aanwezig, ter gelegen heid van het zilveren jubileum van den agent van politie le klasse G. de Haan. Het eerst werd de jubilaris toegespro ken door den wnd. comm.,den heer W. van der Horst, die enige momenten uit De Haan's diensttijd memoreerde. Op 23 April 'kwam De Haan als tijd. agent van politie in dienst, om 'n jaar later in vaste dienst te worden gesteld. Na betrekkelijk korte tijd ingedeeld te zijn geweest bij de straatpolitie, kwam hij bij de zeden politie, in welke functie hij steeds een voorbeeldige werkkracht aan de dag heeft gelegd. Toen de politiepost te Ju- lianadorp weer onder de gemeentelijke politie kwam te ressorteren, werd De Haan verkoren, deze standplaats te be zetten, en hij kreeg daardoor een arbeids veld, waar ten volle geprofiteerd kon worden van zijn persoonlijkheid. Hij wist zich snel aan de plaatselijke toestanden aan te passen, en wist het veïtrouwen van de bevolking te winnen. Hij wist ook in~3« bezettingstijd de juiste grens te be palen, hoever hij als politieambtenaar bij de uitvoering van bepaalde Duitse op drachten mocht gaan. Toen voor de SS paarden gevorderd moesten worden, ver dween dan ook De Haan, met vrouw en kinderen. En na de bevrijding heeft De Haan zijn taak weer opgevat, zeer tot tevredenheid van zijn superieuren. In zijn diensttijd heeft hij zich doen kennen als een zeer plichtsgetrouw en ijverig poli tieman, en als een rechtvaardig en pret tig collega. De heer Van der Horst wenste den'ju bilaris geluk, en bood hem namens het gemeentebestuur de voor politionele zil veren jubilea in ere herstelde enveloppe met inhoud aan. Namens de collega's bood spr. een vulpen aan, en aan mevr. De Haan een mooie bouquet bloemen. Verder werd nog het woord gevoerd door De Haans collega L.. Gieles, die sprak als voorzitter van de afd. Den Hel der van de Nederlandse Politiebond, en die in het bijzonder De Haan's arbeid voor de jeugd, en diens werk voor de or ganisatie in het licht stelde. Namens het hoofdbestuur bood hij een enveloppe met inhoud aan. Mevrouw De Haan ont ving een fraaie bloemenmand. Inspecteur J. Schipper herinnerde in een hartelijk toespraakje aan (ïe zeer ver trouwelijke en prettige samenwerking, die hij steeds met De Haan had gehad, en noemde hem een voorbeeldig collega. Op recherchegebied had De Haan zich ook zeer verdienstelijk gemaakt, getuige zijn bijnaam „Snuffelaar"! De heer Bouman dankte namens de Commissie voor O. en O. voor de vele diensten, die O. en O. aan De Haan had moeten vragen, en die hij ook steeds spontaan en snel verricht had. „Bel De Haan maar op, en 't komt in orde!" De heer Bouman overhandigde een bloemen mand. De jubilaris dankte daarop de sprekers, voor het gesprokene en voor de geschen ken, in een bijzonder prettige toespraak. De aanwezigen bleven daarna nog korte tijd bij elkaar, onder het genot van ver schillende versnaperingen. Des middags, van 2 tot 6 uur, vond in Café Doorn 1;e Julianadorp een receptie plaats, waarvan velen gebruik maakten om den jubilaris te complimenteren. Reeds enige keren moesten wij melding maken van ongevallen, die in de duinen hadden plaats gevonden tengevolge van de aanwezigheid van landmijnen. Bovendien is herhaaldelijk gebleken, dat duinbezoekers te grote interesse toonden voor de daar aanwezige militaire objecten. Er moesten door de marine autoriteiten zelfs verscheidene gevallen van ergerlijk vandalisme worden gecon stateerd en van sabotage. Het is daarom dienstig, om er bij deze nog eens op te wijzen, dat de duinen nog steeds niet zijn vrijgegeven, al zijn de militaire wachtposten opgeheven^ Van marinezijde wordt op gezette tijden dóór de duinen gepatrouilleerd, en er zullen strenge maatregelen worden geno men tegen een ieder die zich in de nabij heid van militaire bouwwerken e.d. op houdt. Ook de gemeentelijke politie zal op het duinbezoek contróle uitoefenen. Het bovenstaande geldt niet voor de Donkere Duinen, die derhalve vrij door het publiek mogen worden bezocht. AANRIJDING. Op de hoek Schagenstraat—Tweede Schagendwarsstraat kwamen een auto en een motordriewieler met elkaar in bot sing. Een der bestuurders werd daarbij licht aan het gelaat gewond. De aan de voertuigen ontstane lichte #chade werd onderling geregeld. Burgemeester en Wethouders van Den Kelder ll^engen ter kennis van belang hebbenden, dat binnenkort op verschil lende punten in de stad tijdelijk houten reclame-borden zullen worden geplaatst, ten einde de onderscheidene politieke groepen in de gelegenheid te stellen daar op haar verkiezingspropaganda aan te brengen. De politieke groepen, welke verkiezings reclame aanbrengen, dienen zich daartoe te verstaan met den Commissaris van politie, Kerkgracht, alhier. Den Helder, 20 April 1946. Op de vooravond van Pasen gaf het M.S.F., ten bate van de kas, een non stop-cabaretavond, die door een „afgela den" Casino werd bijgewoond. De avond werd geopend door den hegr Bos, voor zitter van het M.S.F. \Vat de recette betreft is deze avond inderdaad een succes geworden, wat niet zonder voorbehoud over het gebodene ge zegd kan worden. Het mandoline ensemble „Tremolando" kwam op de planken, en het leverde, als het eenmaal op gang was, heel goede bij dragen, in de vorm van Krontjong liedjes en enige minder populaire nummertjes. Met pianobegeleiding van Jo Rombout zongen de heren Van der Wal en Jan Willems op 0e van hen bekende uitste kende wijze enige liederen Laatstgenoem de werd tot een toegift genoopt. Een schetsje, getiteld „Bij de waarzeg ster", opgevoerd door een vijftal dames, viel enigszins in het water doordat het stemmenmateriaal te zwak was, boven dien was een der dames soms hinderlijk uit haar rol. Wij geloven, dat de inhoud van het schetsje aan de meeste aanwezi gen fs ontgaan. „De sollicitant", opgevoerd door de he ren Jan Willems en Van Straaten daaren tegen was bijzonder aardig en het viel ook zeer in de smaak. Trenrolando's Hawaiïan-ensemble deed heel goed werk, en dan was er nog een solodans van mej. van Honswijk, die we minder konden appreciëren. De verschillende programma-onderde len werden op vlotte wijze aaneengelast door Jan de Man, die ook met piano begeleiding van Jo Rombout enige liedjes ten beste gaf. BRANDJE. Een paar kleine jongens waren aan het spelen op de zolder van een leegstaande woning in de Botha- straat; bij hun spel moesten luci fers te pas komen, wat tot resultaat had, dat er een brandje uitbrak. Ge lukkig kon door resoluut optreden van een Bothastraatbewoner, die het vuur in de kiem smoorde, erger worden voorkomen. EEN VUURWAPEN. De politie heeft iemand bekeurd terzake van het onbevoegd voorhan den hebben van een revolver. Het vuurwapen werd in beslag genomen, en proces-verbaal werd opgemaakt. maar Juist daarom is Maïzena fabri kaat Duryea zoo moeilijk te krijgen. Houdt Uw leverancier in eere als hij nu en dan een pakje voor U heeft. In verband met zijn onlangs verkre gen benoeming tot lid van het Neder lands Kamerkoor heeft de heer Geert de Boer onze stad als woonplaats moe ten verlaten. Bijna tien jaar geleden begon hij in Den Helder met het geven van zijn lessen, na vele jaren studie bij voor aanstaande leraren als Anton van der Horst, Louis van Tulder, Hèlene Lu- dolph. Nadien kreeg hij hier ter plaat se een drukke practijk, en hij werd o.a. directeur van de Ver. Held. Zangers en gedurende twee jaar, in de plaats van den heer De Hoogh, direc teur van het Ned. Herv. Kerkkoor. In dezelfde periode trad de heer De Boer verschillende malen op voor de radio, o.a. in uitzendingen met het be kende A V. R. O-amusementsorkest o. 1. v. Elzard Kuhlmann Uiteraard is aan dit optreden voor de microfoon met zijn vertrek uit Den Helder geen einde gekomen; trouwens, het Neder lands Kaflierkoor is geregeld in de aether. De heer De Boer zal Den Helder nog ten dele trouw blijven, daar hij één maal per week in de stad komt voor de repetities van de Ver. Held Zangers, en voor zijn zangleerlingen. Wij wensen hem in de vervulling van zijn nieuwe taak een succesvolle toekomst toe. Ds. H. CRAMER GAAT HEEN. Ds. H Cramer, thans geestelijk verzorger van het Fort „Erfprins", is met ingang van 1 Mei vanwege de Ver. van Vrijz Herv. te Hengelo (O.) en met medewerking van de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem aldaar, benoemd naast ds. Kr. strijd, den plaatselijken Vrijzinnigen predikant, om dezen in zijn ambtswerk ter zijde te staan. Woensdag 24 April. Casino: Tavenu 'n Wespennest", 8 uur. Donderdag 25 April. Casino, 8.15 uur Tavenu: 'n Wespennest, ten bate van dé Stichting 1940—'45. Vrijdag 28 April. Casino: „Vrije Volk", „Teun Klomp en zijn makkers", 8 u. Elke Zaterdagavond Museum Oos- terslootstraat van 79 uur. Jruk Dagblad voor Noord-Holland NV door G. Th. ROTMAN. (Nadruk verboden) 107. Klets! De taart viel, na een paar keer rondgewenteld te zijn, om gekeerd op mijnheer Van Brammens kalen schedel, zodat de brave man precies de Sjah van Perzië leek. De room droop langs z'n oren, maar dat was in elk geval veel aangenamer dan wat Jantje op zijn oren voelde, name lijk de hand van den kruidenier, die hem een paar oorvijgen had gegeven, die klonken als een klok. 108. Mopperend liep de kruidenier ver der, terwijl Jantje, wiens muts door de klappen wel drie meter ver gevlogen was, luidkeels stond te huilen. Mijnheer Van Brammen haalde de taart van zfln hoofd en gaf er een nijdige schop tegen, waarop hij met 'n vies gezicht de room van zijn schedel veegde. Freedtojoun, 19 April, waërd yn „Casino" fan it selskip Tetman de Vries „De tiid hfildt gjin skoft" opfierd, dat de spylders masterhaft foar it ljocht brocht hawwe, neffens üs bi- tinken. De foarsitter fan de Krite „Gysbert Japiks", de hear Prins, spriek in hert- lik wurd fan wolkom, en it die him tige goed, dat ek de boar'gemaster en syn frou oanwêzich wiene, en de eare- foarsitter, de hear Roskam, de wei hjirhinne foun hie by dizze gelegenheit. It is de 286ste kear, dat de seis bruofren en susters der nou mei op 'e p'anken komme. In better tsjügenis, dat it folk it stik moai fynt, kinne hja wol amper winskje! Men sjocht yn in soarte fan revue de fjouwer tiden yn 'e natür en yn it minskelibben forarbeide, it wikseljen dtafriel fan maitiid en -im mer, fan hjerst en winter. Yn smout petear en mei in bliere laits, yn sjong- sume foardracht of earnstige meditaes- jes wvrdt ds to witten dien, dat de tiid gjin skoft héldt, en jimmeroan troch it ürglês rint.. It siedzjen en de rispinge, it boaskjen en de alde dei, de sylnocht fan de marren en de kriich fan de Al- vestêddetocht hawwe hjir yn kostlike toanieltsje„ in treflike ütbylding krige. Dit is echte folkskunst, ienfSidich vurk, goed en geef, hwer't it heitel&n yn sjongt en de bodders fan de Fryske groun harsels yn weromfine. En it hat wol düdlik bliken dien, dat de Fries om utens yn wurdearring net binefter bieaun In by de oare lanslju! De seal wie groatfol en it publyk fielde him hielendal meinommen, en joech gauris op golle wize utering oan syn greate foiddwaning. Yn it skoft waerden in stikmannich taerten forlotte, wylst de hear Jaarsma foar dit doel forgees ien fan syn skilderijen êfstien hie. Sokke prizen hat men hwat oan. Ta bislüt brocht de hear Prins jitte in wurd fan tank oan de spylders foar dizze seldsuwe joun. As hudeblyk waerd harren in taert oanbean, hwer't hja fanse's wakker wiis mei wiene. Efter- nei wie der dounsjen, iepene mei de skotse-trije. De hear Seegers en syn muzikale maten soargen hjirby foar de Leur. VOOR WOENSDAG 24 APRIL 1946. HILVERSUM 2. NCRV: 14.15 Haags Blaaskwartet. 16.— Liederen van Neder land 16.15 Kinderzangklasse. 16.45 Voor jongens en meisjes. 17.30 Voor de jeug dige luisteraars. 18.45 Fantasie over het Braziliaanse Volkslied. 19.50 A. Brailows- ky. 20.20 Met band en plaat voor U pa raat. 20.40 Indië roept. 22.ro Vrij en blij. 23.10 Avondconcert. 23.50 Schriftlezing. HILVERSUM 1. VARA: 14.— Voor de vrouw. 14.30 Cabaretprogramma. 15.— Voor de jeugd. 15.30 Kinderkoor* 15.45 Het stond in de krant. 16.15 Vragen staat vrij. 17.30 N.V.H. (18.1£ RVU: De psychologie van den Duitser in de spiegel zijner lite ratuur). 18.30 Programma voor de Nederl. strijdkrachten. (19.40 VPRO: De kerkelijke pers). 20.05 Chr. Hist. Unie. 21.05 Het ge sprek van de week. 21.15 De wereld van vandaag en vroeger. 22.45 Geestelijk leven. 23.45 The Prairie Ramblers. Salland en Waterland 22-4 te New York verwacht; Kota Agoeng 19-4 van Batavia te Amsterdam; Tabinta 20-4 van Amster dam naar Southampton; Bonaire 19-4 van Fremantle naar Batavia; Boskoop 18-4 van Tocopella; Orestes 19-4 van Amster dam naar Esbjerg; Hercules 19-4 te Istan- boel; Adinda 12 4 van Port-Said; Agatha 10-4 van Tarakan; Aruba 14-4 te Anio- fagasta; Curagoa 18-4 van Melbourne naar Rotterdam; Cleodora 15-4 te Colombo; Corilla 12-4 van Curagao naar Rotterdam; Edam 15-4 van Galveston; Fort Schuyler 14-4 te Bahrein; Frans van Mieris 15-4 van Guayaquil naar Antofagasta; Fort Oranje 13-4 van Avonmouth naar Noord- Amerika.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2