DE BESLISSINGEN NADEREN Pietje Plüis en Jantje Joppe beleven nieuwe avonturen Stadsnieuws Het schoolvoetbaltournooi Openbare vergadering Chr. Oranjevereniging 625,63 Waar bliiven de Jeugdleiders Speeltuin „Vogelwijk" wordt heropend verkoop Vrijbonkvlees P. DE JONG, Koningdw.straat Korte vreugde voor een S.S.-man Ons Loket Goncek „Ons Genoegen" Het was Woensdag weer volop feest aan de Sportlaan. Ondanks de lage barometerstand scheen de zon lekker en aangezien ook de vele wedstrijden een spannend karakter hadden was een ieder weer tevreden. Niet in het minst de heren onderwijzers, die nu eer van hun werk hebben wat wij hun van harte gunnen. De onderwijzers hebben door de wilskracht van de jongens aspi ratie gekregen om zelf ook te gaan voetballen en .evenals vroeger wel het geval was, zal er nu as. Vrijdagmiddag om ongeveer half vijf een wedstrijd gespeeld worden tegen een elftal van drukkerij De Boer. Dat zal wat wor den! Vanzelfsprekend zal de jeugd nu de onderwijzers aanmoedigen. Het zal voor de typo's niet meevallen om van dit geschoolde" elftal te winnen, te meer daar er nog een speler meedoet bij de onderwijzers, die al meerdere malen een aanbieding heeft gehad van de bekende profclub Chelsea uit Enge land. Wij willen zijn naam niet noemen, maar hij staat midvoor. Dus opgelet! De uitslagen van de wedstrijden tot Woensdagavond waren als volgt: AvondvaktekenschoolRHBS 10; Mach. avondschoolULO 1 02; School 101—School 10II 14r0; School 4— R. K. Jongens II 60; School 8School 6 63; School 5Tuindorp 06; VG VO 4—Anna P. 0—1; JulianadorpR.K Breezand 01; Lyceum 3Chr. ULO 2 4—0; Lyceum 4—VGLO 2 0—2; RK ULO 2—ABS 2 0—1; ULO 2—Chr ULO 1 03; ULO Den BurgLyceum 2 10; ABS 1—R. Landb. school 3—1; VGLO 1—ABS 3 3—3; Lyceum 3—VGLO 2 1-0; Chr."ULO 1Lyceum 2 2—1; ULO Den Burg—ABS 2 2—1. Zaterdag de finales. Morgen vinden de laatste wedstrij den plaats, waarbij de beslissingen vallen. Vanaf 9 uur tot aan 4.15, wan neer het Lyceum tegen de Avondvak tekenschool in actie komt duurt deze strijd voort. Na afloop vindt de prijs utreiking plaats, waarbij naar alle waarschijnlijkheid de burgemeester aanwezig zal zijn. Vooral Zaterdagmiddag zal de toe loop groot zijn, omdat een ieder de Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. prinses Juliana zal op Maandag 29 April a.s.,des avonds 8 uur, in de Geref. kerk, Julianapark, een openbare vergadering van de Chr. Oranjevereniging worden gehouden. Medewerking zal worden verleend door het Geref. gemengd koor „Halleluja" en het Chr. Dubbelmannenkwartet „Laus Deo", terwijl als spTeker hoopt op te treden ds. B. E. J. Bik, Herst. Ev. Luth. predikant te Amsterdam, over het onder werp „De tijdstroom en het Godsbe stuur". Het bestuur van het Helders Mannen koor heeft de somma van f 625,63 afge dragen aan de Stichting 1940—'45, zijnde de opbrengst van het ten bate van ge noemde Stichting gegeven Jubileumcon cert op Donderdag 4 April j.1. Het bestuur van het opbouwplan der speeltuin Visbuurt verzoekt ons opname van het vólgende: Reeds drie maanden is er ln 'het speel tuinwerk van het rayon Fabrieksgracht— Visbuurt en tussengelegen straten - ge zwoegd, door altijd dezelfde weinige man nen. Er is gegraven, gemetseld, om van een vuilnisbelt iets moois te maken, en tot nu toe is er van de jeugdschrijvers, opbouwers, sprekers en personen, die naar het heet veel voor de jeugd willen doen, niets te zien geweest bij het op- bouwplan. Het bestuur van het opbouw plan der speeltuin vraagt dan ook een leder, indien mogelijk a.s. Zaterdag om 2 uur of desnoods na 6 uur, te komen help'/ en dus nu eens de daad bij het woord te voegen. Moeders, zendt uw mannen 'enkele uren hierheenl jongens toch eenmaal wil zien, terwijl daarnaast de gezellige muziek van Metropole de stemming nog verhoogt. Dat er met de jongens meegeleefd wordt bleek wel uit een ontvangen briefkaart van een patiënt van Zonne straal', die voor den doelman die in 1 wedstrijd de meeste ballen er heeft doorgelaten, een mooie boekenlegger met ingeweven voornaam zal maken. Wanneer zijn naam bekend wordt ge maakt zal de patiënt yoor de rest zor gen. Eén sympathiek idéé van deze zieken Nieuwedieper. Tot morgenmid dag en vel succes! Nagekomen prijzen: v. v. Helder f 15; Pronk f 10; Openbare Werken f 35 18; Mr. Leavy f 5; Fa. Paanakker f 2.50; Fa. Heiligenberg, Keizerstraat 2 bus jes fietlak en 1 busje olie; Fa. Streut- ker 2 zaklantaarns met batterij; Pol. Sportver. f 10. Zaterdagmiddag zal ook de speeltuin „Vogelwijk", gelegen op het terrein achter de Kemphaanstraat, worden ge opend. In de periode na de bevrijding is hard gewerkt om datgene te herstel len en op te bouwen, wat door de Duit sers was verbrand, vernield of bescha digd. En ciat was heel wat. Maar nu staan dan voor de kinderen weer ter beschikking o.a. schommels, zweef- en draaimolens, zandbakken en een loop- ton, zodat een groot gedeelte van de naar schatting 700 kinderen in de Vo gelwijk de hele dag zich in de speeltuin kan vermaken onder het wakend oog van den daartoe aangestelden opzichter. De speeltuin gaat open om 5.30 uur Zaterdagmiddag, waarna door alle aan wezige kinderen een rondgang zal wor den gemaakt door de Vogelwijk, vooraf gegaan door het Helders Fanfarecorps. Circus „Troelala*. De volgende week Zaterdag, dus op 4 Mei a.s., zal op het speeltuinterrein een voorstelling gegeven worden van het circus „Troelala", waarmee men enige jaren geleden reeds veel succes heeft gehad. Alleen is ditmaal het aan tal medewerkers groter dan toen. Er is juist plaats genoeg om alle kinderen uit de Vogelwijk toegang te kunnen ge ven, en bovendien de kinderen van le den der speeltuinver. afd. Vogelwijk, die op het ogenblik buiten de wijk wo nen. Vóór de voorstelling, om half drie, vertrekt het muziekkorps van het speel tuinterrein, "langs de route Kemphaan straat, Reigerstraat, Burg. Houwing- singel, Lijsterstraat, Ruyghweg, Reiger straat, Ooievaarstraat, Havikstraat, Kemphaanstraat, speeltuin. Onderweg sluiten de kinderen der afzonderlijke straten zich achter de stoet aan. Die middag zullen aan de kinderen verschillende versnaperin^n worden uitgereikt, tussen de circusnummers door. De circusvoorstelling zal onder leiding staan van den heer Aberson. Temeer nu de zomer ln aantocht is, stemt het tot vreugdé, dat nu ook deze speeltuin weer haar poorten opent en dat men alle krachten inspant om de kinderen behulpzaam te zijn bij hun spel, wat ontegenzeggelijk voor hun op voeding van groot belang is. RECTIFICATIE. In ons nummer van Woensdag j.1. kwam een bericht voor over een voor malige Duitse mijnenveger, welke door de opvarende krijgsgevangenen werd gepavoiseerd, kennelijk als demonstra tie op de datum van Hitler's geboorte dag. Dit feit gebeurde in de haven van Rotterdam en niet in de Helderse ha ven zoals sommige lezers meenden te begrijpen. Zaterdagmiddag 2 uur bij Bonnen dubbele waarde Pakpapier medebrengen s.v p. Dinsdag heeft een S S.-er, die we gens een oogziekte verpleegd werd in de St. Lidwinastichting, zijn kans schoon gezien, om, na voor onder zoek bij den specialist te zijn ge weest, de vrije buitenlucht te be reiken. Met de trein reisde hij naar Amsterdam, waar hij zijn toevlucht zocht bij kennissen, die echter zijn aanwezigheid niet og prijs stelden, en hem doorstuurden naar een jeugdinrichting voor politieke delin quenten te Bussum. Men wilde hem daar echter niet accepteren en heeft hem in bewaring doen stellen in een interneringskamp te Laren. Inmiddels was van zijn verdwij ning de leiding van Erfprins op de hoogte gesteld, die hem onmiddel lijk is nagereisd. De commandant van Erfprins, de heer Haayemaye en 1ste luitenant de Weyer wa ren in het bezit van de adressen, waar hij zich in Amsterdam waar schijnlijk zou vervoegen. Bij na vraag bleek hij daar inderdaad te zijn geweest en men was zodoende op zijn spoor. Nauwelijks was de S S.-er dan ook in. het kamp te Laren aangekomen Wij vestigen de aandacht van onze lezers op het feit, dat wij met in gang van Maandag 29 April a.s. een speciaal loket .zullen openstellen bestemd voor het aanriemen van nieuwe abonné's op de Helderse Courant, adreswijzigingen, betalin gen en abonnementsgelden, losse courantverkoop, en eventuele an dere zaken, die met de bezorging van ons blad verband houden. Dit loket wordt geopend in het perceel Koningstraat 82, naast de fa. Jan Govers, Men zal er terecht kunnen van des morgens 8 tot des middags 6 uur; 's Zaterdags van des morgens 8 tot des middags 4.30 uur. Ongetwijfeld zal dit de afwikke ling van de zaken, die de courant be treffen, bevorderen. Voor aangelegenheden, die de re dactie en de advertentieafdeling aan gaan, dient men zich ook in de toe komst te vervoegen aan de oude loketten, Koningstraat 78. door G. Th. ROTMAN. (Nadruk verboden). 111. Jantje vervolgde zijn weg en bel de tien minuten later bij mijnheer Van der Hummes aan. De heer Van der Hummes nam de heerlijke taart al in de gang van de dienstbode over en liep er verheugd mee naar binnen. Zo'n fijne taart had hij vtan z'n leven niet gezien, en een voorraad room zat op! Hmmm! Het puilde kanten room uit naar er alle 112. Ja, de goede man had zelfs geen geduld om langer- te wachten; hij riep zijn kroost bij elkaar en riep vrolijk uit: „Jongens, we nemen allemaal alvast een schep room; voor moeder zullen we wel wat bewaren, tot ze straks thuis komt!" En hij pakte zijn zilveren taart- schep. een oeroud, extra zwaar familie- erfstuk, met het familiewapen er in ge graveerd.... of de Helderse spoorzoekers waren reeds ter plaatse om weer beslag op hem te leggen. Gisteren heeft Fort Erfprins zich weer over hem ont fermd, zonder dat men daartoe uit- gebreide maatregelen als razzia's en dergelijke had behoeven te nemen. Ter geruststelling van de bevol king kunnen wij de overtuiging uit spreken, dat de bewaking in het fort zelf zodanig is, dat ontsnapping practisch tot de onmogelijkheden behoort, en dat het onderhavig ge val uitsluitend te wijten is aan het feit, dat men uiteraard in een zie kenhuis niet de gehele dag een be waker kan neerzetten, daar boven dien immers van de zijde van het ziekenhuispersoneel de patiënten voortdurend onder controle zijn. Het eerste concert, dat de zang- en operettevereniging „Ons Genoegen", o.l.v. den heer A. Krijgsman, na de be vrijding heeft gegeven, is zeker ge slaagd te noemen, al had het aantal be langstellenden nog wel iets groter mo gen zijn. Niettemin was h'et Evangelisa tiegebouw "in de Palmstraat Dinsdag avond vrij goed bezet. Het programma vermeldde het optre den van een groot koor, dat klein bleek, maar uit grotere meisjes bestond, en een klein koor, dat groot was en jonge kinderen onder zijn leden telde. Al deze kinderen hebben met veel enthousias me gezongen, en het resultaat verdiende beslist lof. We vermelden in het bijzon der de nummertjes voor de gecombi neerde koren „Vredesklanken" en „Vrij" van den heer Krijgsman zelf en diens „Vlaggelied". Daar van deze werkjes geen „zware" muziek bestond, begeleid de de heer Krijgsman zelf aan de vleu gel. Het koor der kleintjes zong o.a. een aantal echt frisse, kinderlijke werk jes, zoals „Op bezoek" van Pauw en het aardige „Meimorgen" van Cath. van Rerihes. Het koor der groteren zong o.a. het "Lied der Klokken" van Van Rams- horst en „Mijn Land" van Cath. van Rennes. Van laatstgenoemde voerde het met sopraansolo uit het mooie „De schoonste feestdag". Mej. H. Drij ver begeleidde keurig aan de vleugel. De koornummers werden afgewisseld door „zwaarder" werk. Mej. Drijver speelde tezamen met mevr. Jacobs een paar uitstekende quiatre-mains. Beet-, hoven's beroemde ouverture Egmont was hiervan wel h' mooist, al vonden wij de' baskant iets boven de diskant domineren. Na hun optreden werden aan deze dames bloemen aangeboden. De heer J. van Waalwijk van Doorn speelde met begeleiding van mej. Drij ver enige vioolsoli. Handei's sonate in D klonk soms een tikje ,,a la tzigane", terwijl ook het vibrato wat langzaam was; het adagio en het larghetto volde den ons het meest. Dé laatste solist was de blinde pianist T. H. van Driest uit Bilthoven, die een voortreffelijke vertolking gaf van Beet- hoven's Mondschein-sonate; vooral het presto agitato was meesterlijk. Hu speelde ook Brahms en Chopin; de tweede wals—uit Opus 39 van eerstge noemde vonden wij ietwat aan de vlug ge kant.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2