De sportweek van de commmissie voor O. en O. Stadsnieuws Nieuws van de Leeszaal Lezing, declamatie, solozang en orgel Kon. Marine Jachtclub Grote plannen van H.A.V. De „Leeszaal in Aprjj Wat brengt de radio? HET VERHAAL VAN MIENTJE EN SAARTJE PEPERNEUT In ons nummer van 23 April J.1. be richtten wij reeds verschillende bijzon derheden over de onder auspiciën van de Commissie voor O. en O. te houden Sportweek van 24 t/m 29 Juni a.s. De heer Bouman en de andere com missieleden hebben inmiddels niet stil gezeten, zodat wij thans iets meer over het programma 'kunnen publiceren, welke mededelingen dus gelden als aanvullingen op hetgeen in het vorige artikel werd geschreven. De schietwedstrijden. De schietwedstrijden zullen Donder dag 27 en Vrijdag 28 Juni worden ge houden, van 1720 uur, en wel op de schietbaan van Fort Dirks Admiraal. Geschoten wordt met K.S.O.-patronen op "*5 m. afstand, houding naar keuze, maximaal 3 proefschoten. Deze wed strijden kunnen niet toegankelijk ge steld worden voor het publiek. De zwemwedstrijden. De zwemwedstrijden zullen gehouden worden op Vrijdag 28 Juni, in het ma rine-zwembad. Naast de reeds aange kondigde nummers zijn wedstrijden in gelast voor de Marva's en de leden van het V.H.K., en wel 40 m. vrije slag, 40 m. rugslag, 40 m. schoolslag en 3 maal 40 m. estafette. De accomodatié van het zwembad is zodanig, dat ook hierbij geen belangstellenden kunnen worden toegelaten. Athletiek. De atletiekwedstrijden, te houden op Zaterdiag 29 Juni, en aanvangende des middags om 2 uur, zijn uitgebreid met kogelstoten voor heren. De wegwed strijd door Den Helder zal doorgang vinden, en wel over een afstand van 3500 m. Voor de Marva's en de leden van het V.H.K. zijn ingelast: 80 m. hardlo pen, verspringen met aanloop eh een 4 maal 80 m. estafette. Al deze wed strijden zullen voor het publiek toe gankelijk zijn. Hockey. Ei zal ook worden gehockey'd, tus sen een vertegenwoordigend eltal van de Marva's en een vert. elftal van het V.H.K.eveneens toegankelijk voor het publiek. Nu overal in het land gewag ge maakt wordt van de actie „De vrije kunst gaat door het vrije land", heeft het bestuur van de Helderse Openbare Leeszaal en Bibliotheek gemeend, ook de nodige aandacht aan de kunst te moeten besteden. Een tentoonstelling. In de eerste plaats heeft men een tentoonstelling in de leeszaal georga niseerd, waartoe iedere belangstellen de vrije toegang heeft. Op twee grote tafels zijn algemene werken over de kunst uitgestald, benevens boeken op het gebied der bouwkunst, beeld houwkunst, fotografie- en prentbrief- kunst, toonkunst, en de kunst in de literatuur. De tentoonstelling is ge opend elke morgen (behalve 's Maan dags) van 10 tot 12.30, elke middag van 2 toi 5 en bovendien op Maandag en Donderdagavond van 7 30 tot 9 30 u. Een lezing. Voorts zal Maandagavond 27 Mei a.s. in de leeszaal een causerie wor den gehouden door den heer J. van' Hasselt, over „De Egyptische bouw kunst". De heer Van Hasselt, die op het gebied van de bouwkynst onge twijfeld als een deskundige kan wor den beschouwd, zal het een en ander vertellen over de pyramiden, de ko- ningsgraven, de Egyptische tempels en andere interessante onderwerp. De lezing zal worden geïllustreerd en toe gelicht met lichtbeelden. Bijzonderheden over deze avond, die om 8 uur zal aanvangen, kan men vinden in de advertenti?rubriek van morgen- Voetbal. Aan het onderdeel voetballen zal door zeer sterke elftallen worden deelgeno men, zodat het bijwonen daarvan ze ker de moeite waard zal zijn. Er zul len serie-wedstrijden worden gespeeld met een verliezersronde, op de terrei nen aan de Spotlaan en bij de Onder zeedienst-kazerne. De avonden van 24 t/m 28 Juni zullen hiermede gemoeid zijn, Grote belangstelling. Reeds zijn zeer vele inschrijvingen binnengekomen, uit alle delen van de provincie, zodat het er naar uitziet, dat de deelname aan deze grootse sport week bijzonder groot zal zijn. Voor de verschillende takken van sport zijn sub-commissies in het leven geroepen, alle bestaande uit sportmen sen, die aangesloten zijn bij erkende sportverenigingen en -bonden. Zodra het programma difinitief zal zijn vastgesteld, zal een officiëel pro gramma worden uitgegeven, dat voor het publiek verkrijgbaar zal zijn. Een collecte Het spreekt vanzelf, dat de kosten, aan een dergelijk tournooi verbonden, bijzonder hoog zijn. Er is een schat van prijzen, terwijl de toegangsprijs voor het publiek bijzonder laag gesteld zal worden. Mede door de in het afgelopen win terseizoen door O. en O. gehouden cur sussen, is de kas niet bijzonder wel ge vuld. Daarom zal op 13, 14 en 15 Juni as. een huis-aan-huis-collecte worden gehouden, die wij van harte in de be langstelling van de Helderse burgerij aanbevelen. Het is in onsaller belang, dat dit tournooi slaagt, want dan is een her haling niet uitgesloten. De commissie voor O. en O. heeft de volledige mede werking van alle officiële instanties, laat de medewerking van de Helderse burgerij ook zo groot mogelijk zijn! A.s. Woensdagavond om 7.30 uur zal In het Evangelisatiegebouw Vijzelstraat voor dit seizoen de laatste lezing worden ge houden over Jezus, getiteld: Jezus, de Meerdere der Dichters. In dit onderwerp zal gewezen worden op de sublieme schoonheid, die zich in de woorden en gelijkenissen van Jezus openbaart. De avond zal worden opgeluisterd door decla matie van mej W. stier, Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in ons nummer van morgen. ZONDER LICHT... Wederom hadden enige stadgenoten de euvele moed, om na zonsondergang zonder licht te fietsen. Het is hun echter duur te staan gekomen, want zij werden onverbiddelijk op de bon gezet. Wanneer zullen onze wielrijders het nu eens leren? De Koninklijke Marine Jachtclub, welke door de Duitsers gedurende de bezetting van haar vloot, financiën en vrijwel alle bescheiden was beroofd, is thans weer tot nieuw leven geko men. Met de beschikking over vijf grote jachten en in afwachting van de komst van enkele spitgatkruisers. kleine boeiers en draken, zal de KMJC dit seizoen in staat zijn in de Nederlandse wateren te verschijnen. Een voorlopig bestuur leidt thans de wederopbouw van de vloot der KMJC en de verdere organisatie, Het secre tariaat is toevertrouwd aan de ltz. II KMR J. van der Plas, Marine Hoofd kwartier, Den Haag. Het ligt in de bedoeling reeds dit seizoen deel te nemen aan zeilwed strijden. OPSPORING VERZOCHT. Door een inwoner van Breezand is aan de Helderse politie opsporing ver zocht van zijn minderjarige dochter, die na een huiselijke onenigheid de ouderlijke woning heeft verlaten, en zich vermoedelijk naar Den Helder heeft be geven. De kalender zegt ons, dat het reeds Mei is en dat betekent tevens, dat de athletieksport haar intrede heeft gedaan. Wel worden de winterspor ten in onze stad nog volop beoefend, maar dat neemt niet weg, dat de athleten zich al aan het voorberei den zijn En niet alleen de athleten, ook onze plaatselijke athletiekver. de H.A.V zit vol met plannen. Wij kunnen enige van die plannen ont hullen en noemen dan allereerst een dualmeet tussen de H A.V. en Vlug en Lenig uit Den H^ag. Men behoeft niet veel verstand te hebben van athletiek om te weten, dat Vlug en Lenig één der prominente clubs is uit ons land. Dat betekent dus dat wij op 2de Pinksterdag het beste van de Ned athletiekwereld zien, met o.a. den Ned. kampioen kogelstoten en disuswerpen Ook de dames zul len op dezelfde dag een dualmeet hebben, maar de tegenpartij is nog niet bekend. Dit wat betreft 10 Juni! Op 6 Juli organiseert de H.AV. schoolathletiekwedctrii den, waaraan deelgenomen wordt door de Kweek school, ULO, RK ULO, Chr. ULO, Lyceum, HBS, ABS, Vakschool, 7de leerjaar en Zeevaartschool Ook dit wordt dus een interessante dag. Op Zondag 28 Juli organiseert de H.A.V regionale wedstrijden, waar bij de inschrijving voor een ieder open staat. Het is alles nog teveel in voorbe reiding om er nu reeds dieper op in te gaan, maar vast staat, dat er weer enkele aardige wedstrijden te verwachten zijn. S Koning, Directeur; J. Bijlsma, Hoofd redacteur; W. Kok, Opmaak en Algemene Reportage; C. A. Dekkers, Stadsverslag gever; J. Bremer, Sportredacteur Hoofdcorrespondenten. Texel. H. J. Rey Anna Paulowna: Ph. de Wilde Wie- ringen: J Bats. De Openbare Leerzaal werd de maand April bezocht door eaae nen en 29 vrouwen, totaal: 358 nT mai- Uitgeleend werden: 2313 studiewerken en 1964 jeugdboeken '4!S taal: 5706 boeken. ekea, to. Lflst van nienwe aanwinsten M.i Romans: 1 ÜHt; Bakker: Achter de mast. Bakker: Ciske groeit op. Heide, van der. Zes dagen Last: Het eerste schip 0'p de Ne» Nesna: Hongerprocessie. Pary: Vuurdoop in schoffiesland Schnack: Goudgravers in Frankmi.. Stuvel: Het nieuwe geluk. Sue: De wandelende jood.' Swain: Zonden der jeugd. Visser—Roosendaal: Belofte. Studiewerken: Broekmeyer: Alarm.... starten! Delft, van: Illegale spot- en prikkel rijmen. Fleischhack: Moederlevens. Schenk Spaan: De Koningin sprak Zwehl, van: Diëet bij rheumatiek, mj.' graine, enz. Zwehl, van: Dieët bij zieke en gezonde zuigelingen en kleine kinderen, Zwehl, van: Diëet bij ziekten van het hart. Zwehl, van: Diëet bij ziekten van de lever. Zwehl, van: Diëet bij zwaarlijvigheid. Geschenken: BasenauGoemans: Het oude huis en wij. Breebaart: Is. Querido's Jordaan als episch kunstwerk. Brensa: West-Indië. Campbell: Spider web. Congres van de arbeid 23 Nov. 1945. Duun: Medemenschen. Kuyper in de caricatuur. Laar Krafft, van de: Godsdienst vroe ger en nu. I.ondon: Chechaquo en old Timers. Metsch: De werktuigkundige school. Sohendel, van: De menschenhater. Schmidt: Die Technik in der Kunst. Schnabel: Door nacht en nevel. Ségur, de: De veldtocht in Rusland. Shakespeare: Macbeth. Shaw: De salon-socialist. Smits: Rozenoogst; de jeugdige marte laren in de katholieke kerk. Steynen: Proletariërs. Sternen: Van het menschenspel. Stifter: Uit de papieren van mijn over grootvader. Stoke: Zoutwaterliefde. Stotzingen, von: De weg door het veld. Stratz: Het geheim van Fuensanta. Streuvels: De valschaard. Udny: Het oorspronkelijk christendom. INBRAAK. Er werd ingebroken in een pakhuis aan ae Westgracht; een hoeveelheid koffie wordt vermist. MAANDAG 20 MEI 1946. HILVERSUM 2: 14.— Voor jonge moe ders. 15.20 Concert. 16.— Bijbellezing. 16.45 Zangrecital. 17.15 Orgelbespeling. «•- Mandolinata. 18.45 Sportpraatje. 19.20 Met band en plaat voor U paraat. 20.20 Psalm 138 20.55 De vrije tijd van den militair. 22.30 Moeilijke teksten uit het oude testa ment. HILVERSUM 1. VARA: 14.— Clannet en piano. 15.20 Matrozenkoor. 15.30 Voor ae kteutem. 15.45 Kon. Mil. Kapel. 16-30 De school is uit. 17.30 Rode Kruispraatje. 17.35 Kwartet Jan, Corduwener. 18.30 ProSr. voor de Ned. Strijdkrachten. 19.30 J» During, viool. 20.08 Omroeporkest a de Rook. 21.30 Hotel „Marocain" Kam 24 (hoorspel). 22.45 Geestelijk leven 1 3 en Amerikaanse dansorkesten, door G. TH. ROTMAN. 27. Zo onder 't kauwen door was Saar opgestaan èn naar het raam gelopen. „Kijk eens!" riep ze op eens. Ik rende ook naar het raam. En daar zagen we de vrachtrijder, met onze bloempot op de arm, op zijn fiets springen en weg rijden. Wij holden naar de deur, om den man ach- na te lopen. Maar de deur was op slot 28. Woedend en wanho pig begon ik op de deur te bonzen, terwijl Saartje met haar vuisten het raam bewerkte, zodat de men sen buiten verbaasd ble- yen staan. Blijkbaar waar schuwde men de vrouw van den vrachtrijder, want deze kwam even later aan hollen en maakte de deur open. „Hoe komen jullie hier?" vroeg ze. (Nadruk verboden»

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2