Nederland spreekt weer een woordje mee! NIEUWSBLAD VOOR OEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA w Van Alles Onze voedseltoestand inderdaad critiek In de luchi en langs de weg in de voorsie rij Spoedig nieuwe aardappelen AT Kronen rollen over de stralen Het ui blijven van een suikerbon De haringprijzen naar beneden Heroprichting S.D.A.P.? W er eldcchaaktournooi Wat voor weer met de Pinksterdagen? Commandant Zeemacht reikt onderscheidingen uit Kijkjes uit Er komt ruwe suiker in de distributie r Siakm**sschade De grote overwinningsparade 's Levens Venster HET FEEST VAN DE OVERVLOED Soekarno kondigt staat van beieg af Roemeens antwoord onbevredigend Weerbericht. ZATERDAG 8 JUNI 1846. 70e Jaargang No. 9758. HELDERSCHE COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS Advertenties 11 cent per millimeter Telefoon 2345, Den Helder. Directeur: S. KONING. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA. Uitgave: N V. Uitg. Mij. HoU. Noorderkwartier. ABONNEMENT PER KWARTAAL: Stad en omgeving ƒ2.60. Postabonnementen ƒ3.00. Gironummer 16066, N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. (Van onzen Rotterdamsen correspondent.) Herinnert U zich de leuze nog? Het waren de woorden, die weerklonken in wat eens Berlijn was, toen daar de laatste Olympische Spelen werden gehouden. Holland is sindsdien in de verdrukking geraakt. Maar dat Holland toch nog altijd een woordje meespreekt, en dat niet alleen op sportgebied, is gelukkig toch wel een groot feit. Er gebeuren op het ogenblik, midden in een kokende wereld, belangrijke din gen op de vredesweg. Afstanden? Ze bestaan eenvoudig niet meer. U stapt de ene dag in Amsterdam in een comfortabel vliegtuig en U stapt er de volgende dag in New-York uit. Uw borreltje kunt U aan boord gebruiken. Het wordt U door een charmante stewardess gebracht En dat levert hem de K.L.M., onze K.L.M. Van Schiphol is niet zo heel veel meer dan een 'ruïne overgebleven. Vliegtuigen hadde op het moment van de bevrijding ha Met meer, geld evenmin. Maar we hadden wel onzen Plesman, die zijn gedwongen -blijf in Twenthe heeft benut om een or, 'sotie voor de K.L.M. op papier te zetten, die klopt als een bus. En we hadden wel die keien van de cockpit, Van Dijk, Viruly, Both, noem ze maar op. die voor Nederland's luchtvaart een good will hebben opgebouwd, die niet door bommen en niet door diefstal verloren kan gaan. Zo vliegen we dan weer naar vele landen, betrouwbaar, snel, gerieflijk. Holland spreekt een woordje mee daar boven in de lucht en wij hier op de be gane grond varen daar wel bij. En langs de weg. Het is overigens niet alleen in de lucht, dat wij een woordje meespre ken. Ook op de weg hebben wij ons in korte tijd een internationale re putatie verworven. Vraagt vf dat maar eens in Praag, waar wekelijks tientallen Nederlandse vrachtauto's aankomen met goederen van over zee. Dat is om de drommel niet zo eenvoudig. Daar zijn kerels uit een stuk voor nodig, die niet bang zijn om eens wat langer dan normaal achter het stuur te zitten, en die niet terugschrikken voor een flinke klim. Ze lappen het hem, die Nederlandse chauffeurs, eft onze blik gaat al verder. ■We rijden ook voor Joego-Slavië, we brengen ook goederen van Midden-Eu ropa naar Denemarken en naar België. Ja. dat doen Nederlanders, ronde, stoere Nederlanders, en het is goed, daar eens een ogenblik bij stil te staan in een tijd, dat alles op teleurstellingen schijnt jiit te lopen. Het heeft er een ogenblik naar uit gezien, dat wij ons op dit gebied zou den verliezen in een heilloze concur rentiestrijd. Gelukkig heeft verstandig overleg tot een beter resultaat-geleid. Particuliere vervoerders en spoorwegen zijn samen met de regering aan één tafel gaan zitten en het resultaat is ge worden, dat er een Stichting uit de bus is gekomen, de Stichting Nederlandse Internationale Wegtransportorganisatie, die wordt belast met de algehele leiding van het internationale wegvervoer. Als \ve ons buiten de deur moeten vertonen kunnen we gelukkig nog wel een een heid vormen. Dan vallen kleine geschil len weg, dan slaan we de handen ineen, en dan maken we ons gezamenlijk dienstbaar aan een belang, dat het gehele land omvat. En zo treden straks overal die Nederlandse chauffeurs, die daar vele honderden kilometers ver van ons land verwijderd, moeizaam tegen hoge bergen opklauwen met hun kost bare ladingen, allen aan onder een en dezelfde vlag, een vlag, die Holland in yele landen een woordje zal doen mee spreken. Internationale autobusdienst. Het zijn niet alleen goederen, die over steeds grotere afstanden langs de weg worden vervoerd. Niet al leen het vliegtuig treedt enorm veel verbeterd uit de tweede wereld oorlog. Ook de auto heeft 'n. nieuwe sprong gemaakt en thans zijn we al zo ver, dat we autobusdiensten heb ben van Helsinki naar Basel, van Stockholm naar Parijs. En ook daarbij spreekt Holland een woordje mee! Want een ondernemend Nederlander is naar Stockholm gereisd om de moge lijkheden te bespreken van een inter nationaal personenvervoer langs de weg in Europa. En het resultaat is geworden een groots Nederlands-Zweeds initiatief tot het leggen van een autobusnet in geheel Europa. We mogen trots zijn op dit Nederlands initiatief. Materiaal heb ben wij voor een dergelijk ondernemen niet. maar wél hebben wij mannen met een brede blik, wel hebben wij mannen met organisatievermogen. Want van Nederlandse zijde zijn toen ook besprekingen gevoerd in andere landen. In Denemarken, in België, in Frankrijk, in Zwitserland, waar onder meer de oprichter van het bekende Zwitserse Hotelplan zich zeer enthou siast toonde, en in Noorwegen. Zo zul len overal nationale ondernemingen worden gesticht, die internationaal wor den overkoepeld. De Zweedse Aktiebo- laget Linjebuss rijdt thans al van Stock holm naar Parijs in een regelmatige lijndienst en de Nederlandse bemoeiïn gen hebben er mede toe geleid, dat de route wordt gekozen over Nederland. Te Oldenzaal komen de bussen ons land binnen, waar wordt overnacht. Verder wordt gereden via Hengelo-Zutfen-Arn- hem-Nijmegen-'S-Hertogenbosch-Tilburg -Breda. Ook op de terugreis wordt in Oldenzaal overnacht. Er worden n.1. al leen dagreizen gemaakt, want men acht het niet raadzaam op de Europese tra jecten slaapbussen in te leggen. In vier dagen kan op die manier worden ge reden van Stockholm naar Parijs en het behoeft weinig betoog, dat men op zo'n reis iets ziet onderweg! Straks zullen er meer bussen kris-kras door Europa reizen. Er wordt ook al gesproken van een verbinding Genua- Amsterdam, wat weer een Italiaans ini tiatief is. Aldus komt ook op dit gebied een groots geheel tot stand en het is daarbij duidelijk, dat Nederland in dat geheel een belangrijke rol speelt. Zoals bekend, wordt met ingang van 12 Juni het rooiverbod van vroege aardappelen opgeheven, zo dat dan spoedig de nieuwe aardap pelen aan de markt zullen ver schijnen. De nieuwe aardappelen zullen tegen vastgestelde prijzen op de vei lingen door de VBNA worden over genomen. Daar in de maanden Juni, Juli en Augustus de aardappelvoer ziening moeilijk is, kan er voor lopig geen sprake van zijn aardap pelen vrij in distributie te brengen of de prijzen vrij te laten. Het aantal regerende vorstenhuizen wordt voort durend geringer. Na de eerste wereldoorlog zag in Duitsland de Republiek het levenslicht, de keizer vertrok en stierf in bal lingschap. De Tsaar aller Russen vond met zijn fa milie tijdens de revolutie der bolsjewiki de dood Later deed ook het Spaan se koningshuis afstand en kwam voor Spanje via de republiek de dictatuur. Ook deze oorlog ontnam weer meer vorstenhuizen de scepter. Koning Zogu van Albanië, die in het donkere berglandje aan de Adriatische Zee met behulp van Italiaans ka pitaal zijn staat opbouw de, werd door dezelfde mogendheid na de ver raderlijke overval van April 1939 met zijn jonge gezin verdreven en keerde na de oorlog niet weer. Koning Peter van Joe go-Slavië, die op zo'n Jeugdige leeftijd geroepen werd zijn vader Alexan- der, welke in 1933 te Mar- seille het slachtoffer werd van een laffe poli tieke moord, op te vol gen, bracht gedurende de bezetting van zijn land door Duitse troepen zijn ballingschap in Londen door. Trouwde, maar kwam niet terug. Tito, de man van het verzet, hield een volksstemming ett over won. Victor Emanuel, de kleine man, verliet zijn land mat 72 volgepakte bisten pius een traan in het oog en werd door een kruiser naar Egypte ge bracht. Zijn zoon Um- berto de Tweede besteeg de troon voor enkele we ken slechts. Het volk heeft anders beslist en zich af gewend van het huis van Savoie.... De ongekroonde koningin Prinses Marle Joséé verkeert naast de moeilijkheden van haar echtgenoot bovendien in onzekerheid over het lot van haar broer Leopold, de Derde der Belgen. Diens land zal weldra twee jaar bevrijd zijn, maar hij, de koning, verblijft nog aan de zoete oevers van het meer van Genève Kronen rollen over de straten.... AUeen koning Haakon van Noorwegen en ko ningin Wilhelmina keerden terug en ook Haille Se- lassie, de Leeuw van Ju- da, draagt weer zijn kei zersmantel. Ik releveerde een klein beetje geschiedenis, om dat een mens daar nu eenmaal niet altijd bij stil staatHet is immers zo warm vandaag, en we moe ten vanmiddag alweer spinazie eten -en Jantje huilt de hele dag.... en. In feestgewaad De natuur viert nu haar hoogtijdagen. Alle leven heeft zich ten volle ont plooid. De gewassen schie ten op en in de boom gaarden zwellen de vruch- il« eens even naar de wegbermen en de spoor dijken! Zij hebben hun feest gewaad, zij hebben het bruiloftskleed aangetrok ken. Een weelde van vaak kniehoge bloemen en plan ten boeit het oog en maakt het aanschouwen tot een puur genot. De geweldige witte bloemenvelden der schermbloemigen, het felle geel van boterbloemen, het roserood van koe koeksbloemen, die als kleurige parasollen op hun ranke stelen wiegelen, het donkerrode van bloeiende klaver, de witte sterren met gouden harten van margrieten en het karmo zijnrood van klaprozen. Een feestgewaad in een kleurencombinatie, die on navolgbaar en onovertref baar is. Kijk er eens naar als ge in de trein zit of ge op de flets de polder in moet. Ge zult er van genieten. Wacht er niet te lang mee, want straks komen de maaiers .De Rode Aarde" In onze krant is al eens eerder iets gezegd over deze Deense verzets- film. Wij menen, dat deze film nog niet in de Noord- kop van onze provincie werd gedraaid. Als hij komt en ge gaat hem zien nog dit: In deze film zit een les en een waarschu wing. Op welke wijze ik hoop, dat ge het zelf zult ontdekken. Bovendien, wat er ln dezefilm leeft ls verle den, maar de gescniedenis heeft zich wel meer her haald. Laten we in elk geval hopen dat het niet meer gebeurd. Laten we er ook iets aan proberen te doen., W. K. Hü Het nieuwe dubbelschroef motorschip „Westerdam" van de HollandAmerika lijn, dat dezer dagen bij de werf WiltonFeijenoord gereed is gekomen, heeft zijn technische proefvaart op de Noordzee gemaakt. De „Westerdam" in volle zee tijdens de ankerproef. Krachtig protest- De Vereniging van winkeliers en grossiers in kruidenierswaren te Bergen op Zoom heeft met klem geprotesteerd tegen het niet-aanwij- zen van een suikerbon. Volgens hén ki.n in het Zuiden zonder de ge ringste aanvoer, uit daar opgeslagen voorraden best een bon voor suiker worden gehonoreerd. Nu de nieuwe bonnenlij st geen suikerbon aan. wijst, hebben de winkeliers en gros siers zich nogmaals met een tele gram tot den minister en tot het CDK gewend. In het telegram ver zoeken zij uiterlijk Zaterdag alsnog een suikerbon aan te wijzen. Wan neer zulks niet geschiedt, zijn zij voornemens daags na tweede Pink sterdag zelf een bon voor suiker aan te wijzen om deze te hono reren aan ieder, die kopen wil. Aan andere zuidelijke distributie kringen hebben de winkeliers ver zocht een zelfde actie te onderne men. Met ingang van Woensdag De minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening heeft op een persconferentie bekend ge maakt, dat de prijs van de haring van 200 tot 400 gulden per kantje, zal worden teruggebracht tot 35 gulden per kantje. Dit is de reders- prijs.De consumentenprijzen zijn voor; gezouten haring per stuk 0,08; gestoomde of gerookte haring per stuk 0,10; gemarineerde ha ring of rolmons per stuk 0,10. Deze maximumprijzen worden Woensdag 12 Juni van kracht. Op de naleving ervan zal gelet worden. In verband met de kleine opper vlakte van ons blad hebben wij van de autoriteiten toestemming ontvan gen des Zaterdags met een dubbel nummer te verschijnen. Joh. Brautigam werkt niet mee. De heer Joh. Brautigam, oud-wet houder van Rotterdam en oud-lid van de Tweede Kamer, heeft aan het congres, dat enige leden van de voormalige SDAP op 15 Juni te Utrecht houden, een brief geschre ven, waaruit blijkt, dat de heer Brautigam niet bereid is mede te werken aan de heroprichting van de SDAP. De schrijver merkt op, dat er geen behoefte is aan nog een politieke partij en betoogt, dat er in Neder land, zo spoedig de feiten dat moge lijk maken één socialistische partij dient te zijn. Hii heeft bezwaar te gen wezen en doel van de Partij van de Arbeid, van welker oprich ting afstoting van een groot deel van het socialistische kiezerscorps het gevolg is geweest. Schaken. Zaandam, 7 Juni. De uitslagen van de heden te Zaandam gespeelde par tijen in de vijfde ronde van het wereld- schaaktournooi zijn: Wood—Muhring 10. KramerChristoffel 01. SzaboSoultanboiff 10. Stoltz—Thomas A P ListSnosko Borovsky AVj. EuweEkstroem AA. De uitslagen van de afgebroken par tijen zijn: Snosko Borovsky—Kramer A—J4. Ekstroem—Szabo 1—0. MuhringStoltz 'A—A. 'De stand in de meestergroep ls: Euwe, Christoffel, Stoltz en Ekstroem ieder 3 y2 punt uit 5 partijen. Szabo 3 punten uit 5 partijen Muhring en Znosko Borovsky 2 punten uit 5 partijen. List IV2 punt uit 4 partijen plus 1 uitgestelde partij. Thomas, Soultonboieff en Kra mer ieder IA punt uit 5 partijen. De uitslagen in de internationale re- servegroep A zijn: v. d. Bergh—Vinken t/tA SchelfhoutSchoonhoven 1—0. Van Steenis—O' Hanlon 10. Scheltinga—Meyer 10. Henneberke—Been 1—0. SmakVan Oosterwijk Bruin 01. De uitslagen in de dames-ofdeling zijn: Mevr. Roodzand—mevr. Van Schaick 1—0. Mevr. Veenmevr. Peening 10. Mej. F. Smitmevr. Klein 01. In verband van de onverwochte komst van den Rus Kottnauwer, nadat het tournooi reeds een aanvang had geno- nen, zal na afloop een internationale vierkamp te Zaandam worden gehou den. Na 4 Kottnauwer zullen de volgende spelers deelnemen: Szabo, Stoltz en een sterke Nederlandse speler. De Bilt. - De ontwikkeling van het weer ziet er voor de Pinksterdagen niet ongunstig uit. De diepe depres sie tussen Noorwegen en IJsland vult geleidelijk op. Nieuwe storin gen van de Oceaan dringen slechts langzaam naar Europa door. Zij zijn bovendien weinig actief. Ove»- Engeland. Duitsland, Neder land en Noord-Frankrijk zijn de ba rometers nog stijgende. In verband daarmee heeft zich over onze omge ving een gebied van hoge luchtdruk opgebouwd, waarin rustig en vrij zonnig weer voorkomt. Onder in vloed van de zonnestraling zal de temperatuur vooral overdag stijgen, doch daarmee nemen ook de on weerskansen toe. Het Pinksterweer wordt dus voor namelijk bedreigd door onweerssto ringen, waarin de activiteit nu nog niet met zekerheid kan worden be paald. de havens van Breskens en Ter- neuzen. Deze onderscheidingen werden uitgereikt aan den luiténant ter zee le klasse B. ^C. Mahieu, hoofd van de M.O.D, die bij bevordering is be noemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau; den officier m.s.d. der 2de klasse, S. C. Zwarenstein, die werd benoemd tot ridder in die orde, zomede aan den majoor-torpe domaker, A. Kats; den sergeant-tor pedomaker F. W. Swaager, den bootsman W. van Roon en den ser geant-machinist P. J. A. Warnar, die allen de gouden eere-medaille, verbonden aan deze orde, ontvingen; alle versierselen te dragen met de zwaarden. Voor het front van het voltallige, in carré opgestelde personeel van de mijnenopruimdienst der Kon. Ma- rine, heeft Donderdag in de voortuin der voormalige Kweekschool voor le Zee-vaart, momenteel in gebruik als marinekazerne, de Commandant Zeemacht Nederland, de scheut bij nacht J. A. Gauw, een aantal Kon .onderscheidingen uitgereikt aan le den van deze dienst, die zich in het tijdvak FebruariJuni 1945 bijzon der verdienstelijk hebben gemaakt hii het opruimen van explosiva ten behoeve van het dichten der dijken op Walcheren en het vrijmaken van WEDEROM VERMINDERING VAN 'T BROODRANTSOEN IN BELGIë. „Le Peuple" verneemt, dat het brood rantsoen tot -300 gram per dag zal wor den teruggebracht. Waarschijnlijk zal na het binnenhalen van de oogst het rantsoen verhoogd worden. Millioenen aan deviezen verloren. De havenstaking brengt ernstige schade toe aan ons economisch leven Het „Scheepvaart-Bulletin" geeft hiervan sprekende voorbeel den en merkt o.a. op, dat de „Veen- danV', die momenteel weer in vre destoestand wordt teruggebracht, niet op tijd klaar zal zijn voor hei maken van „Cruises" van Noord- Amerika uit. Dit is oorzaak, dat 2.000.000 waardevolle dollars ver loren gaan, die wij dringend voor onze export nodig hebben. Naar wij vernemen zal de BBC op Zaterdag 8 Juni a.s. in haar Ne derlandse uitzending van 18.uur (307 en 267 n.eter), een ooggetuigen verslag geven van de grote over- winningsparade die in de morgen uren in Londen gehouden wordt. Binnenkort verhoging van het vleesrantsoen Ten aanzien van de voedselvoorzie ning in ons land merkte minister Mansholt in een persconferentie op, dat men niet algemeen ervan over tuigd is, dat de toestand inderdaad critiek is. Het vet- en suikerrantsoen waren nauwelijks te handhaven. Al maandenland leefden we van de hand in de tand. Zes acht weken geleden is op korte termijn 10.000 ton suiker ge leend van Engeland. Voor vetten was er soms slechts een werkvoorraad voor tien dagen. Zoo ia het al maandenlang, we zitten werkelijk heel moeilijk. Tot dusverre heeft men met kunst en vlieg werk de rantsoenen op peil kunnen houden. Zoo zijn er bij voorbeeld op de bonnefooi schepen naar Canada ge stuurd om suiker te halen. Het ls ge lukt daar 30.000 ton te laden. Toen brak hier prompt de havenstaking uit en de suiker bleef liggen. Er is gesug gereerd, dat de verlaging van het sui kerrantsoen een truc was om de sta king te breken, maar de heer Mansholt verzekerde, dat dit niet het geval ls. Iedere storing, welke zich voordoet, heeft tot gevolg, dat de rantsoenen niet te handhaven zijn. Toen is ook de Westersuikerraffinaderij gaan staken. Daarop is de Dinteloord ingeschakeld. Dez.' heeft een geringere capaciteit en zij kan het tekort niet inhalen, zodat men naar andere midden moet uitzien Het enige middel is de ruwe sui ker te laten lossen door vrijwilli gers en soldaten. Dan wordt de ruwe suiker in distributie gebracht. Dit zal onmiddellijk geschieden. Deze ongeraffineerde suiker is In thee niet te gebruiken. In koffie echter wel. Er zijn natuurlijk be zwaren aan verbonden. Er zullen verliezen komen, maar die worden genomen, omdat we de suikerdis tributie wensen te handhaven. Het is verre van ons aldus de mi nister om de stakingen hierdoor te vvülen beïnvloeden. Thans wordt bijna een vierde van de suikerbehoefte uit eigen oogst bestreden. De productie voor dit jaar zal 20.000 ton zijn, het vofgend jaar 25.000 ton. Tan aanzien van het vet zitten we in een critiek# positie. Als we de grondstoffen, welke in Indië liggen, niet krijgen, zullen er moeilijkheden komen, maar de rantsoenen kunnen op peil gehoudan worden door het doen lossen door vrijwilligers. Met het graan zijn we wat gelukki ger geweest. Er waren grote voorra den gedurende de winter. Er zal worden overgegaan tot ver hoging van de vleesimport. Daarmee zal een verhoging van het vleesrant soen gepaard gaan. Dit zal zeer binnan- kort het geval zijn. „Ziezo" zei iemand gisteren, „zie zo, nu Pinksteren nog en dan is 't weer afgelopen tot 25 December met onze erkende christelijke feestda. gen". Ja dat is zo, Pinksteren, afge leid van Pentekoste, dat het vijftig, ste betekent, omdat 't vijftig dagen na Pasen wordt gevierd. Pinksteren, dat bij Israël het grote oogstfeest was, waarbij de eerste vruchten van de tarweoogst aan God werden ge offerd, is de achteraankomer, de hekkensluiter van onze christelijke feestdagen, 't Is ook het minst-be- grepene feest. Daar zijn er, die 't het Bloemenfeest noemen. Zeker omdat het samenvalt met de rijke voor- jaarsweelde waarin wij nu leven. Bloemenfeest? Eerder kon men het Vlammenfeest of Stormfeest noe men. Dat waren tenminste de teke. nen, waarvan op het Christelijk Pinksteren sprake is. Wat is 't eigenlijk het Pinkster feest? Ge zegt: de uitstorting van. de Heilige Geest. Ja maar -is 't niet een feest dat wij wel konden missen? Hebben wij aan die andere feesten niet genoeg? Neen dat hebben wij niet. Zonder die achter aankomer hadden die andere chris- telijke feesten voor ons persoonlijk geen waarde. Dit is juist de kroon der feesten. Het feest van de over vloed. Wilt u 't bewijs? Welnu dan: Er bestaat een verhaal uit de oude fabelleer, waarin wordt verhaald van een zeker koning, die de wens had gedaan, dat al wat hij zou aan raken goud zou worden. Die wens werd den koning geschonken. Wat was hij blij! De schatten stapelden zich op in zijn paleis. Het etensuur brak aan. De koning zou aan de wel voorziene dis aanzitten. De koning ging aan de tafel. Er gebeurde nu wat hij zo vurig had gewenst. Nau welijks raakte hij die kostelijke spijze aan of 't veranderde in goud. Prachtig? Neen, niet prachtig, want goud kan je niet eten. Zo bleef de koning hongerig en dorstig bij een rijk-beladen tafel vol heerlijke spij zen. Alles wat hij aanraakte veran derde in goud. Midden in de over vloed moest hij van honger en dorst sterven. Met onze christelijke feesten zet God ons midden in de overvloed. Aan een tafel beladen met spijzen. God overlaadt ons met eeuwige wel. daden. Allereerst is daar het Kerst feest, dat predikt: Jezus is geboren! God gaf Zijn Zoon aan een wereld verloren in schuld! De Engelen zin gen van: in mensen een welbeha gen! Dan Pasen, dat zegt ons: Geen graf hield Davids Zoon omkneld. Het predikt: Jezus leeft. En dan Hemelvaartsdag, dat spreekt van een geopende hemel, het is het kronings feest van Hem, Die ten hemel voer vol eer en de hemel openliet. Wat een overvloed van geestelijke schatten bieden dus die christelijke feesten met elkaar. Maar willen wij er wat aan hebben, dan moeten eerst onze hermetisch gesloten harten ge. opend worden. En dat is 't werk van de Heilige Geest, de Pinkster-Geest. Jezus zegt: „Daar is een Vader, Zijn jongen vraagt hem om brood. Zal hij hem een steen geven? Hij vraagt om een vis. Zal hii hem een slang geven? Natuurlijk niet. Dat is onmogelijk. Indien dan gij, die boos zijt, uw kinderen goede gaven weet te geven, hoeveel te meer zal de Hemelse Vader de H. Geest geven, die Hem er om bidden." Lezers gezegende Pinksterdag toegewenst! Een nieuwe DC4, dt PH-TAS, werd op Schiphol door den burgemeester van Schiedam, den heer Alberts, gedoopt met de naam ..Schiedam". De „ceremonie" geschiedde met een fles Schiedamse jenever. Gisteren heeft Soekarno over de radto-zender van Djokjakarta de staat van beleg afgekondigd voor geheel Java en Madoera. Hij voegde er aan. toe „de bevolking moet zijn voorbereid op alle eventualiteiten, hoewel de bes .rekingen met de Ne derlanders nog steeds voortgang hebben." DE KOTA4BAROE DINSDAG TE HOEK VAN HOLLAND. Het m.s. Kota Baroe is Donderdag 6 Juni om 2 uur Gibraltar gepas seerd. Het schip zal Dinsdag 11 Juni a.s. om 5 uur in de voormiddag te Hoek van Holland arriveren. Prj«?eol"lr «oor Londen Prinses Juliana en Prins Bernhard zij gisteravond om 17.50 uur met een Dakota 971 op het vliegveld Hendon aangekomen. Na aankomst begaven zij zich naar de woning van den Nederlandsen ambassadeur, alwaar gisteravond een diner gegeven werd. In een Roemeens antwoord op de Britse en Roemeense protestnota's inzake het niet uitvoeren van de voorschriften van Moskou, belooft de Roemeense regering spoedige verkiezingen. Het antwoord laat zich weinig vleiend uit over de op- nositiepartjjen. Te Londen en Washington acht men het antwoord „onbevredigend". WARM. Weersverwachting, geldig tot Za terdagavond: Aanvankelijk zonnig, later gelei delijk toenemende bewolking met in het midden en zuiden van het land kans op onweer. Vooruitzichten voor de Pinkster dagen: Warm weer met plaatselijke onweersbuien.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1