Stadsnieuws Openbare aanbesteding Rijkswerf Piet Vonk overleden Roeltje Schouwvlieger gearresteerd De Tango-Serenaders jubileren Nieuws over de feestweek H.A.V.-nieuws De Nieuwe Bonnen Verhoogd vleesrantsoen, bon voor zuidvruchten en een ei Plechtige installatie adelborsten DE GESCHIEDENIS VAN PIEPNEÜS EN BIBBERSNOET. Werk- of beroepsschoenen Babypakketten Gistermorgen hall twaalf werd in het openbaar aanbesteed een aantal werk zaamheden op de Rijkswerf. Voor perceel I, het opruimen van restanten van gebouwen en bijkomende werken, hadden 22 aannemers, zowel uit Den Helder als uit andere delen van het land, een inschrijvingsbiljet ingezonden. De laagste inschrijvers waren R. Luis te Gasselternijeveen voor f 40875, A. Le Clercq te Castricum voor f 42760 en J. Riemers te Den Helder voor f 43995. De hoogste inschrijver was W. Jansen uit Haarlem, voor f 110400. Voor perceel II, het ontmantelen van 12 betonnen schuilkelders op de Rijks werf, waren 25 inschrijvingen binnenge komen. De laagste inschrijvers waren A. Le Clercq uit Castricum voor f 6625, F. D. Dienaar te Den Helder voor f 14143 en J. Riemers te Den Held voor f 14600. De hoogste inschrijver was de fa. Modder en Couperus alhier voor f 36700. Dinsdagmiddag is op 61-jarige leeftijd overleden de heer P. Vonk, die zeker één der bekendste figuren was uit het Hel- derse muziek* en amusementsleven. Me nigeen zal zich nog de tijd herinneren, waarin Piet Vonk in het oude Casino achter het slagwerk troonde, of de aan wezigen vergastte op de meeslepende klanken, die hij aan zijn zingende zaag wist te ontlokken. De ouderen zullen nog niet vergeten zijn, dat Piet Vonk in de tijd van de „stomme" fil'm in het Tivoli-theater zorgde voor de geluidseffecten. Hij wist steeds op het juiste moment het onweer te doen bulderen, paarden te doen hinni ken, regen te doen kletteren, en andere film-illustraties te leveren, terwijl hij ook zeer verdienstelijk zorgde voor toepasse lijke muziek. Kort geleden nog hebben wij hem ge zien, toen hij als verjongd het slagwerk hanteerde op de feestavond van Tuin dorp, en we hebben toen niet kunnen vermoeden, dat het leven van dezen vi- talen man reeds zo snel ten einde spoedde. Van een relatie te Arnhem ont vingen wij het volgende schrijven: „Zondag 15 Juni, wandelden we in de stad (Arnhem), toen we plotseling de ons zo bekende Roeltje Schouw vlieger zagen. We wilden hem onge zien volgen, maar hij had ons ook herkend en trachtte ons kwijt te ra ken, waarna een wilde achtervolging begon. Tenslotte kwam hij in een bomtrechter achter het Velperplein terecht, waar wij hem, inmiddels ge assisteerd door twee politie-agenten, te pakken kregen. We hebben h m naar het politiebureau getranspor teerd, vanwaar hij later werd over gebracht naar de P. R. A." Het is over het algemeen niet gebruike lijk om een éénjarig jubileum met veel luister te vieren. Het vieren van jubilea zou dan zo ongeveer dagwerk worden. Zondag a.s. herdenken echter dte Tango Serenaders o l.v. Jan Seegers de dag, waarop zij verleden jaar voor het eerst optraden in Casino. Een dergelijk jubi leum is wel een zeldzaamheid, daar over het algemeen dans- of amusements orkesten hoogstens één drie maand"en aan hetzelfde bedrijf verbonden blijven. De directie van Casino heeft daarom gemeend, aan dit jubileum een soirée- dansante te moeten verbinden, waarop de orkestleden door d"e directie zullen worden gefêteerd en waarop ook aan hun vrienden gelegenheid zal geboden worden hen te complimenteren. DE „TIJGERHAAI" NOG NIET NAAR NEDERLAND. Het in enige dagbladen gepubliceerde bericht dat Hr. Ms. onderzeeboot „Tij- gerhaai uit Nederlands-Indië naar Ne derland zou ko'..en, is onjuist. S Koning, Directeur. J. Bijlsma, Hoofd- redacteur. W. Kok, Opmaaak en Alg. reportage. C. A. Dekkers, Stadsverslag gever. Hoofdcorrespon d e n t e n: Texel: H. J. Rey. BreezandAnna Pau- lowna: Ph. J. de Wilde. Wieringen: J. Bais. Julianadorp: I. J. Gaheer. BEVORDERING KOLONEL ZWART TOT GENERAAL. Kolonel J. Zwart, hoofd der genie, is met ingang van 1 Mei, bevorderd tot generaal-majoor der genie. Generaal Zwart is als kapitein der genie, enige jaren in onze stad eerst aanwezend ingenieur geweest. HAVENBERICHTEN. De Groninger kustvaarder „Regeja", die met een lading hout onderweg is van Mönsturaas (Zweden) naar Rotterdam, is gistermorgen als bijlegger in de Nieuwe- dieper haven aangekomen. Omstreeks vier uur gistermiddag is het schip naar de haven van bestemming vertrokken. De feestweek, die gehouden zal worden van 30 Juni tot 7 Juli, komt al nader en nader, en het komt ons daarom geschikt voor, nu reeds iets te vertellen, over het geen dan in Casino te doen zal zijn. De beide eerste dagen, Zondag 30 Juni en Maandag i Juli, brengt Casino een groot wereldvariété, waaraan o a. mede werken de bekende artisten Albert de Booy en de telepaath Indra. Dinsdag 2 en Woensdag 3 Juli komt het Zuid Nederlands toneelgezelschap twee opvoeringen geven Van het beroemde stuk „Oranjehotel", dat speelt in de strafge vangenis te Scheveningen, in bezettings tijd. De auteur heeft zelf lange tijd in deze nazi-gevangenis doorgebracht, onder het gevangenennummer NN 1057. Donderdag 4 t/m Zondag 7 Juli komt het gezelschap van Johan Kaart op de planken, met één van zijn beste kluch ten, waarmede het in Groningen onlangs een enorm succes heeft geoogst. De titel van dit stuk is „Een fijn span". Nadere bijzonderheden over al deze avonden volgen nog. GEESTELIJK VERZORGER ERFPRINS. Vanwege de Ned. Herv. kerk is be noemd tot geestelijk verzorger op kamp Erfprins de heer J. A. Steenbakker Mo- rilyon Loysen te Erica (Dr.) Zondag a.s. giaan ongeveer 40 leden van de HAV per trailer naar Oudkars pel, om daar aan Regionale athletiek- wedstrijdei. mee te doen, welke georga niseerd orden door de athletiekafde- lin v de voetbalvereniging DTS. Dit betekent dan de eerste grote „uit"-wed- strijd van de HAV, waar dus met een grote pl~ 3 i wordt deelgenomen. Alle nummers staan ongeveer op het programma, zodat e nu een overzicht kunnen krijgen, hoe onze athleten en da- mesathleten er moment" el voorstaan. Tot nu toe zijn er al weer 2 clubrecords ver beterd, n.1. het 800 m.-record van de Junioren door Arie v. d. Braak, die op de Blauw-Wit-sportdag in het Stadion deze afstand liep in 2,13,4, terwijl Ien de Beurs in Den Helder met de discus worp van 34,15 m. haar eigen record met ruim 2,5 m. verbeterde, met welke prestatie zij gelijk promoveerde naar de A-klasse. Wij zijn benieuwd of ook nu weer enige records zullen sneuvelen. We denken hier aan het vèrspringen heren en het vèrspringen meisjes. We zullen de resultaten afwachten. Veel succes, HAV-ersü Voor de tweede helft van de 7e periode 1946 (23 Juni t/m 6 Juli). Bonkaarten KA, KB, KC 606. 340 t/m 344 Algemeen 800 gram brood. 345 Algemeen 400 gram brood. 346 Algemeen 200 gram kaas. 347 Algemeen 100 gram bloem. 348 Algemeen 100 gram gedroogde zuid vruchten. A 64 Reserve 1 ei. B 64 Reserve 1600 gram brood. C 64 Reserve 800 gram brood. B 66 Reserve 100 gram kaas. Bonkaarten KF 606. 380 BMV 250 gram boter. 381 BMV 125 gram margarine. Bonkaarten LA, LB, LC 606. 255 Vlees 200 gram vlees. 256 Vlees 300 gram vlees. A 52 Melk 2 liter melk. B 52, C 52 Melk 3Vt liter melk. Bonkaarten KD, KE 606. 840, 841 Algemeen 800 gram brood. 842 Algemeen 100 gram kaas. 843 Algemeen 100 gram bloem. 844 Algemeen 100 gram gedroogde zuid vruchten. D 64 Reserve 800 gram brood. E 64 Reserve 500 gram rijst kindermeel of kinderbiscuits. Bonkaarten KG 606. 880 BMV 250 gram boter. 881 BMV 125 gram margarine. De plechtige installatie van adel borsten van de verkorte opleiding tot beroepsofficier bij de Kon. Marine zal Maandag 24 Juni om 14.00 uur geschieden door den comman dant Zeemacht Nederland, Schout bij Nacht J. A. Gauw in het Konink lijk Instituut voor de Marine aan de Buitenhaven. SCHAAKNIEUWS. Op Maandag 24 Juni a.s. komt de Schaakmeester v. Scheltinga naar Den Helder, om bij de Schaakvereniging „Morphy" een simultaan 6éance te ge- v.u voor de loden van deze vereniging, en voor hen die lid willen worden. Wij kunnen iederen schaakliefhebber adviseren deze seance bij te wonen, waa men ee.i der beste schaakspelers aan het werk kan zien. De séance wordt gehouden in de bo venzaal van „De Roskam", Koningstr. Aanvang 7,30 uur. Waar gaan we heen? Donderdag 20 Juni: Lutherse Kerk, ds. G. Visser spreekt over „Doorbraak van het Leven". Door G, TH. ROTMAN. (Nadruk verboden.) 9. Gelukkig hadden we er gauw wat op gevonden. Twee van de muizenjongens gingen op de rand van de melkkan zit ten. Ik knoopte gauw hun staarten aan elkaar, ging daar met m'n eigen staart aan hangen en klaar was Kees. Ik pakte Bibbersnoet bij haar achterpoten en trok héar er zo vit. 10. Als je 't arme kind gezien had, ze dróóp van de melkl En ze lachten haar nog allemaal uit. Nu, daar werd ik woe dend om, dat begrijp jel „Scheid je d'r uit, lelijkerds!" riep ik, en toen dat niet hielp, sprong ik er tussen en gaf ze alle maal een opstopper op hun neus. O, zo! Bonkaarten LD, LE 606. 755, 756 Vlees 100 gram vlees. D 52, E 52 Melk 6 liter melk. Tabakskaarten enz. T 33 2 rantsoenen tabaksartikelen. V 33 100 gram chocolade of suikerwerk. X 33 2 rantsoenen tabaksartikelen. De bonnen voor melk zijn geldig tot en met Zaterdag 29 Juni a.s. Het aardappelrantsoen zal nader en afzonderlijk worden bekend gemaakt. Gedurende deze 14 dagen wordt 100 gram vlees extra beschikbaar gesteld. In totaal heeft men dus over 500 gram de beschikking. Voor de week van 30 Juni t/m 6 Juli zullen nog bonnen worden aangewezen voor melk, aardappelen, vet, jam, thee, tabak, versnaperingen en huishoudzeep. 'S-GRAVENHAGE. Naar het Centraal Distributiekantoor ons mededeelt, kun nen tot en met 29 Juni wederom aanvra gen voor werkschoenen worden inge diend bij de plaatselijke distributiedien sten, Arbeiders in bedrijven met 10 arbei ders of minder moeten hun aanvraag in dividueel indienen. Voor arbeiders in bedrijven met meer dan 10 arbeiders moet door het bedrijf een collectieve aanvraag worden ingediend. In dit geval kan vol staan worden met één aanvraagfomulier, waarbij de lijst gevoegd wordt met namen en adressen van de betrokkenen De Tweede Distributie-Stamkaarten moeten hierbij worden overgelegd. Slechts zij, die na 1 Augustus 1945 geen bon voor werk- of beroepsschoenen heb ben ontvangen, mogen een aanvraag in dienen. ONDER- EN BOVENKLEDING. 's-GRAVENHAGE. Het Centraal Dis tributiekantoor deelt ons mede, dat voor onder- en bovenkleding in het algemeen geen aanvragen meer kunnen worden in gediend. Deze kleding is verkrijgbaar op de punten der Textielkaart. 's-GRAVENHAGE. Het Centraal Dis tributiekantoor deelt ons mede, dat we derom bij de Distributiedienst een bon voor een babypakket aangevraagd kan worden. De diensten zullen deze bonnen afgeven tegen inlevering van 40 punten der Baby-Textielkaart. Men moet deze bonnen bij een textiel handelaar inleveren. Deze zal daarvoor een ontvangstbewijs in duplo afgeven. Het origineel daarvan ontvangt de klant, het duplicaat zendt de handelaar, teza men met de bon, aan het voor hem aan gewezen centraal magazijn. Van het cen traal magazijn ontvangt de klant bericht wanneer hij het babypakket, tegen in levering van het originele ontvangst bewijs, bij zijn handelaar kan afhalen. Wat brengt de radio? VOOR VRIJDAG 21 JUNI 1946. HILVERSUM II. NCRV: 8.20 Morgen concert. 10 30 Morgendienst. 11.15 Zang recital. 13.20 Concert. 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers. 17.45 Zwitsers jongens koor. 19.30 Met band en plaat voor U paraat. 19.40 Hoe Amerika leeft en werkt. 20.05 Mariniers kapel der Kon. Marine. 21.30 Vrij en blij. 23.10 Werken van P, Tschaikowsky. 23 50 Schriftlezing. HILVERSUM I. VARA: 8.50 Voor de huisvrouw. 9.30 Mozart programma. w-""" VPRO-morgenwijding. 11.15 Voor vrouw, 11.30 Grace Moore zingt. Familieberichten uit Indië. 12.Chop':'- pianowerken. AVRO: 12.30 Sportagen 13.15 The Romancers. 14.— Kookkun 15 26 Herhaling hoorspel voor zieken thuiszittenden. VARA: 16.30 De schoo uit. 17.30 Sweetness and rhythm. Progr. voor de Ned. strijdkrachten. Denk om de bocht. VPRO: 19 30 .g dachten van Christelijk geloof IV. Cantate no. 39. 20.30 Lezing. VARA: Op de brug. 21.30 Men vraagt en draaien. 22 15 Dolf van der Linden. -VPRO-morgenwijding. 23.15 Johan

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2