Wat er tijdens de feestweek te* doen is De finalisten zijn reeds bekend Nieuwe Bonnen Stadsnieuws 't Vermaak ditmaal geconcentreerd in de binnenstad Inlevering vacantiebonnen Concert „Stedelijk Muziekkorps" Kamer van Koophandel N.-Holland Waar blijft de haring? Uitspraken van den kantonrechter Extra brandstof voor centr. verwarming De militaire Sportweek DE GESCHIEDENIS VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. Scheepstijdingen De ene speciale week is nog niet ten einde, of de volgende vraagt alweer onze aandacht. Het was gisteren op en om het Stationsplein een grote drukte. Grote trucks met aanhangwagens reden af en aan, en ook op het stationsem placement was men druk bezig. Allemaal materiaal voor de komende feestweek. Het is verwonderlijk, hoe snel al dit materiaal wordt „verwerkt". De kermis exploitanten hebben de kunst van het efficiënt in elkaar zetten van hun at tracties nog niet verleerd! Kermis-vermakelijkheden. Op de plaatsen, waar de z.g. „grote attracties" komen, zag men de bouwsels groeien. Allerlei balken en planken, die vooralsnog een ondefinieerbaar geheel gingen vormen. In ieder geval was wel te zien, dat de gaten, die door het oor logsgeweld in het Helderse stadsbeeld zijn ontstaan, althans wat de binnenstad betreft met de meeste spoed werden opgevuld, zij het ook met bouwwerken, die van heel tijdelijke aard zijn.... Op de plaats van het voormalige Hoofdbureau van Politie, op het Sta tionsplein, in het Julianapark, in de Spoorstraat, en op de open plaatsen tussen Koningstraat, Spoorstraat en Prins Hendriklaan komen de grote stukken, zoals de rupsbaan, de „auto- tjes", de luchtschommel, diverse draai en zweefmolens, een vlooientheater. En dan komen er natuurlijk vele kramen en kraampjes. Een week lang zal de binnenstad ver vuld zijn van de geuren van op stapel staande oliebollen en dergelijke heer lijkheden, van klaterende draaiorgel klanken, en van het gezoem van een feestende menigte. Het verkeer zal tij dens de feestweek zijn weg buiten de binnenstad moeten zoeken, zodat al leen de wandelaar heer en meester van het terrein zal zijn. Zaal-amusement. Zij, die des avonds hun heil liever niet in de openlucht zoeken, kunnen ook hun hart ophalen. Over het pro gramma, dat „Casino" brengt, schreven wij reeds. In „Tivoli" zullen de bezoekers zich Vm Donderdagavond 4 Juli kunnen amuseren met George Formby, in de film „Spijkers met koppen", terwijl dan In de „Witte" vertoond zal worden de rolprent „Tweeduizend vrouwen". On der deze tweeduizend zijn sterren als Patricia Rock en Ann Crawford. „Formosa" brengt t/m Maandagavond Frans van Schaik, den „Zingenden Zwerver", van Dinsdag t/m Donderdag komen de „Rocardi's" (een acrobaten- trio) en van Vrijdag Vm Zondag 7 Juli treedt op het gezelschap van den be kenden accordeonnist Guus Brox. De ge hele week speelt ook het orkest van Hans Feith, dat gedurende de maand Juli in „Formosa" zal blijven. „De Roskam", die Maandagavond 1 Julf zal worden heropend, geeft de eerste avond een gevariëerd bal met hindernissen, Dinsdagavond spelen „The Ramblers" o.l.v. Theo Uden Masman, Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond is er dansen, terwijl tenslotte Zaterdag en Zondagavond een kermisbal zal wor den gegeven om de feestweek te be sluiten. U ziet, voor jong en oud biedt de vol gende week keuze genoeg. Het is maar goed, dat dan de nieuwe maand begon nen is. Het aantal op-zwart-zaad-zitters zal dan tenminste minimaal zijn.... Het bestuur van de afd. Den Helder van de Alg. Ned. Bouwarbeidersbond ver zoekt ons de aandacht van alle belang hebbenden te vestigen op «Je in dit num mer voorkomende advertentie, waarin mededelingen worden gedaan over het inleveren van de vacantiebonnen. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. De nummering van de candidatenlijsten voor de aanstaande gemeenteraadsverkie zingen in de gemeente Den Helder is als volgt vastgesteld: 1. Partij van de Vrijheid. 2. Prot. Chr groep. 3. Partij van de Arbeid. 4. C.P.N. „De Waarheid". 6. Katholieke Volkspartij. Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. prins Bernhard zal het Stedelijk Muziekcorps Zaterdagavond een concert geven in de muziektent Julianapark, van half negen tot tien uur. Onder leiding van den heer D. H. Stein- roth zullen achtereenvolgens worden uit gevoerd: het Wilhelmus, de mars „Jubel- klange" van Ernst Ubel, de ouverture „Si j'étais roi" van A. Adam, de wals „Gold und Silber" van Franz Léhar, de romance „Frühlingserwachen" van Bach, de „Ou verture Joyeuse" van Kéler Béla, een fantasie uit de opera „La fille du tam? bour-major" van Jacques Offenbach, de mars „Wilskracht" van Hartman en de „Lippe -Deltmold mars". HET JUBILEUM VAN DE TANGO- SERENADERS. In een feestelijke stemming hebben driehonderd aanwezigen in Casino het jubileum van de Tango Serenaders ge vierd. Jan Seegers en zijn bandleden ontvin gen van d"e directie in een toepasselijke toespraak bloemen en eèn versnapering, namens het personeel bood de heer Roos een bloemenmand aan. Gerard van den Berg wenste de band geluk en bedankte voor de prettige samenwerking op de vele gehouden feestavonden en bals, en ook Jan de Man en Los Equapos lieten zich niet onbetuigd. De heer Seegers dankte voor de hem en zijn mannen betoonde hulde; hij had steeds van alle zijden een goede samen werking ondervonden, en hij hoopte in het volgend seizoen weer in Casino te zullen optreden. Voor belangstellenden, gevestigd in het ressort van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor N.- Holland, is op aanvraag bij de han delsvoorlichtingsdienst der kamer (Beursgebouw, Damrak 62a, Amster dam, tel. 46191, toestel 8) in be perkte mate gratis verkrijgbaar een exemplaar van bulletin 21 (Maart- April 1946), uitgegeven door de Ne derlandse Kamer van Koophandel in New York. Het bulletin bevat gegevens van belang voor het handelsverkeer van Nederland en Nederlands Indië met de Ver. Staten van Amerika. .De heer C. Bijl, voorzitter van de In koop-commissie en Coöperatieve Inkoop combinatie „Ons Belang" alhier schrijft ons: „Een ieder vraagt zich op het ogenblik af: waar blijft de haring? Het beantwoor den van deze vraag is niet zo moeilijk. Zodra bekend werd, dat de vastgestelde prijzen voor haring zouden worden inge voerd, hebben de reders ervoor gezorgd, dat alle haring die nog op zee was, werd overgeladen in schepen die op weg wa ren naar huis Tengevolge daarvan waren Zaterdag 15 Juni practlsch alle schepen hun haring kwijt. De reders hadden er geen belang meer bij om de haring op zee over te geven en naar huis te laten jagen. Ieder schip houdt zijn eigen vangst aan boord, en daar de schepen uitgerust zijn voor een reisduur van 4 tot 6 weken, kan het nog wel enkele weken duren, alvo rens er een redelijke aanvoer is. Aangaande de haring-voorziening van Den Helder zal bovengenoemde Inkoop commissie alles ln het werk stellen om bij aanvoer van onze Hollandse nieuwe maatjesharing deze voor de vastge stelde prijzen op de tafels der Helderse ingezetenen te doen prijken. De landbouwer J. D„ die kort na de drooglegging van de Wieringermeer zonder de vereiste „papieren" een schuurtje had gebouwd te Wieringer- werf, kreeg 5 boete. J. M. te Anna-Paulowna, die een oud- Duits legergeweer met een kaliber van 7.9 mm in zijn bezit had, weid veroor deeld tot 50 subs. 25 dagen hejhtenis met verbeurdverklaring van het in.be slag genomen geweer. Hij had deze vrij zware boete aan zichzelf te wijten, want voor den rechter verklaarde hij het ge weer lang geleden te hebben gevonden, terwijl hij aan de opsporings-ambtena- ren had meegedeeld, het geweer van een onbekende te hebben gekocht. Drie jongelieden, die zich des avonds onledig hadden gehouden met het rond hangen in Spoorstraat-portieken kregen ieder 3 boete. voor de tweede helft van de 7e 1946 (23 Juni tot en met 6 Juli) Bonkaarten KA, KB, KC 606. 349 Algemeen 250 gram jam, stroon 350 Algemeen 50 gram thee. eri2. Bonkaarten KF 606. 383 Suiker 400 gram ruwe suiker 382 BMV 100 gram vet. Bonkaarten LA, LB) LC 606. A 53 Melk 2 liter melk. B 53, C 53 Melk 354 liter melk Bonkaarten KD, KE 606. 849 Algemeen 250 gram jam, stroop cnz Bonkaarten KG 606. 883 Suiker 400 gram ruwe suiker Bonkaarten LD, LE 606. D 53, E 53 Melk 6 liter melk. Tabakskaarten enz. T 34 2 rantsoenen tabaksartikelen. V 34 100 gram chocolade of suikerwerk. X 34 100 gram chocolade of suikerwerk. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 28 Juni worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk waarop eerst met ingang van Maandag 1 Juli mag worden afgeleverd. Het aardappelrantsoen zal nader en afzonderlijk worden bekend gemaakt. Op de bonnen 383 en 883, aangewezen voor ruwe suiker, kan, voor zover voor radig ook geraffineerde suiker worden afgeleverd. Aan gezinnen die, wegens gemis van een schoorsteenaansluiting in een woonvertrek of in een vertrek dat daarvoor kan dienen, zijn aan gewezen op het gebruik van een in hun woning aanwezige centrale verwarm in gsinstalltaie, zal alsnog een toeslag vaste brandstoffen wor. den toegekend. Deze toeslag dient zo spoedig mo gelijk door de hiervoor in aanmer- king komende gezinshoofden per brief te worden aangevraagd bij de brandstoffencommissie, waaronderzij ressorteren. Dinsdagavond 6peelde Willemsoord tegen Marine Amsterdam I. Aanvanke lijk leek het of de Amsterdammers ge makkelijk zouden winnen, want door een paar blunders van den doelman van Willemsoord was de stand al gauw 0—2. In de tweede helft kwamen de Willemsoorders goed in vorm en vooral midvoor Deckers was er weer uitste kend in. Een kwartier vóór het einde was de stand 32 voor Amsterdam, maar ook nu weer was het Deckers, die met een keurig schot de stand gelijk maakte. Het einde kwam met 33 en de grote sensatie, penalty's nemen, brak Door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden.) 21. Nu zou mijnheer Dlkkerdak proberen! Hij raapte de parapluie begon ons te achtervolgen. We op 't laatst heus niet meer, waar we ons bergen moesten en klommen ln doods angst ln het koord van de lamp. Maar nu ging mijnheer Dikkerdak op een stoel staan, en pakte de parapluie bij het onder einde om er ons een verschrikkelijke klap mee te geven 22. Pats! Mijnheer Dikkerdak sloeg, of hij een boom om moest hakken. Maar door de geweldige kracht, die hij zette, verloor hij zijn overwicht. De stoel kan telde achterover, de knop van de para pluie bleef om het snoer van de lamo haken, endaar hing mijnheer Dik kerdak. Hij durfde natuurlijk geen vin verroeren, uit angst dat hij zou vallen. Nou, wij er onderwijl weer vandoorl daarna ean. Eerst schoten de beide elf tallen er drie in, daarna elk 5 en eerst in de derde serie wisten de Amster dammers met 1 doelpunt verschil te winnen. Scheidsrechter van Waalwijk van Doorn leidde nogal zwak. Hij was er met buitenspel verschillende malen naast en onthield Willemsoord ln de laatste periode een strafschop. Woensdagavond kwamen IJmuiden I en de Helderse Gezagstroepen in het veld. Twee geheel verschillende elftal len. Het ene, de Gezagstroepen, zwoeg de van begin tot het einde, terwijl de andere ploeg over alle linies uitblonk. Dank zij het stugge verdedigen van de Gezagstroepen, waarvan vooral de kee per in grote vorm was, bleef de sPan* ning er in. Het werd tenslotte 1—" v0or IJmuiden door een goed doelpunt van den midvoor. De overwinning was meer dan verdiend. In de finale komen nit a.s. Vrijdagavond om zeven uur Marine Amsterdam tegen Mijnenvegers den. Wij zijn er van overtuigd dat he een spannend partijtje zal worden, waar van de uitslag met geen mpgelijkheid voorspellen Is. Hedenavond spelen de Gezagstroepeh tegen Willemsoord in de verliezersron de. Deze wedstrijd wordt gespeeld het HRC-terrein. De finale, m0Tf?Z avond, vindt echter plaats op het B der-terrein. Oranje 23-6 te Batavia; Singkep 22-8 van Newport naar Liverpool; Oran fontein 24-6 te Antwerpen; Itters 23-6 van Norfolk naar Londen. kerk 23-6 te Bordeaux; Nigerstr° 22-6 van Treetown naar Monrovia» bajak 22-6 van Port Said n. Nedcr 'sa Sumatra 22-6 te Antwerpen; 6Iarpport 21-6 van Sydney naar Abadan; Oranje 20-6 van New York naar EuroP8'

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2