vin MET GEMENGDE GEVOELENS Watervogels ontvangt Zaanlandia Een soepje, dat men in een paar minuien maakt Stadsnieuws f,Een Fijn Span" doet een aanval op Helderse lachspieren Eindexamens gem. Lyceum DE GOUDKOORTS. Frits Coltof gaat weer beginnen Predikbeurten. H.R.C.-nieuws Tennis Meisje aangereden Een snoepkaart in de bus Een vreemd gev^I I^ONDENSE gRIEVEN SP O RT H.R.C. op bezoek bij S.D.W. Helder II-O.S.V. III H.R.C, Il-D.W.S. IV 2 6 Boksen Wedstrijden te Alkmaar Hoe Iaat beyinnen de wedstrijden? De regeringsverklaring DE GESCHIEDENIS VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. Twee avonden reeds is de Casino- zul gevuld geweest met een schare lachende, hikkende en zich-van-pret- versllkkznde Nieuwediepers. En het Was geen wonder, want de manier, waarop de „Komedianten" onder leiding van Johan Kaart de klucht .,*n Fijn Span" hebben gebracht, moet zelfs de grootste nurks uit de plooi brengen. Dit Franse blijspelletje in drie be drijven van Robert Roussel en Pierre Yyon (in het Frans getiteld: ..Hypolite prend garde" is door Johan Kaart en zijn medewerkers ten tonele gebracht op een wijze, zoals alleen ras- kome dianten dat kunnen doen. en het ge zelschap toonde zijn naam dus niet ten onrechte te dragen. Het is eigenlijk maar een simpel ver haag van dien zedemeester uit Avlnon, die eens in Parijs de bloemetjes bul ten gaat zetten, en daar in contact komt met zijn stiefdochter Yvonne. die als danseres in een variété werkzaam ls. doch haar vader nog nooit heeft ontmoet, omdat moeder de grootste conflicten vreesde. Nu, die conflicten komen ook, alleen pakt alles heel an ders uit dan verwacht wordt. Tot het eind van het tweede bedrijf zijn de diverse verwikkelingen met enige goede wil nog wel aannemelijk te noemen, maar in het laatste bedrijf putten de auteurs zich uit in het op- éénstapelen van dolzinnigheden en bar-vermakelijke situarties. Het pu bliek bewees deze climax amper .„aan ib kunnen", want kennelijk werd het todene voor de pauze het meest ge- trdeerd. dergelijk stuk staat of valt met executanten. Maar spelers als Jo han Kaart (de zedemeester Hypolite Dupont uit Avinon), Joh Elsensohn (Lucien Buquet), Joh. Valk (de stijf- deftige graaf De Blécourt' en Magda Janssens (als Hypollte's zeer zedige zuster), beheersen hun taak ten volle. Hun mimiek, htin spreektoon, ja hun hele optreden, werkt op de lachspie ren, zonder dat zii zelf belachelijk zijn. Een enkele maal speelde Johan Kaart ietwat met zijn publiek, door op bepaalde momenten extra-overdre ven te doen. Hij wist echter wel, hoe ver hij gaan kon. Wij willen nog noemen Anny van Duyn, die als Yvonne wel een heel ei Afd. Hits-A met 5-j. c.: geslaagd: C. Th Bruinsma, L. J. van Deutekom, C. C van Dijk, N. S. Eelman, M. F. M. Groenewegen, J. J. de Jong, G. A. Rie- merts en A. H. Vroom. Afgewezen geen. Afd. HBS-B met 5-j.' c.: geslaagd: P. J Dieleman, J. Dreef, G. C. O. lest, F. de Jong, J. J. Koopman, M Stevenson en G. de Vries; Afgewezen 3. Afd. gymnasium A: geslaagd: N. Quant en S. Witte. Afgewezen geen. Afd. gymnasium B: geslaagd: A. H. v. Bolhuis. Afgewezen geen. rGoud onze grootste schat? De jacht naar - goud heelt in vroeger jaren tallooze menschen van huia verdreven. Men liet alles in den steek om te zoeken naar het «dele metaalde „goudkoorts" werd du genoemd. Het leven i« de goud delverskampen was echter geen pretjemeestal volgde teleurstelling en ontgoocheling, ziekte en ellende. 1 Geen wonder. Men sloeg geen acht op onze grootste schatde- gezondheid. Voor al het goud ter wereld ia geen goede gezondheid te koop. Die schat moeten wij dan ook zorgvuldig behouden en zien te behouden, waarvoor de voeding van het grootste belang ia. Goede'voe ding die ona lichaam sterkt en staalt. Verstandige huismoeders letten op de gezondheid van hun gezin. Zij nemen geen enkel risico en nemen daarom „De Cruyter". Verstandig, want in die frissche, vertrouwde winkels koopen zij immers het beste voedsel. De Gruyter's betere waar voor Uw gezondheid. Uw grootste schat. En bovendien tien procent korting, nét als vroeger- dankbare rol had, en die daarvan met haar zelfbewuste en bijna-geraffineer- de optreden uitstekend wist te profi teren. Henny Alma als Yvonne's half zusje speelde een aardig, gevat bak visje. „*n Fijn Span" is een stuk met een inhoud, die men snel vergeet, een at uk dat niets meer pretendeert, dan de toeschouwers enige uren op bijzon der aangename wijze te verpozen Zij, die het gezien hebben, zullen al leen met genoegen terugdenken aan die vele oer-grappige en soms echt- geestige momenten, die de „Komedi anten" hun hebben bezorgd. Na jarenlange afwezigheid zal de heer Frits Coltof zijn bedrijf in Den Helder heropenen. Men zal :ich herinneren, dat vroeger zijn zaak, de Complete Woning inrichting Frits Coltof, gevestigd was aan de Kanaalweg, naast het oude Casino. Dit pand is, zoals men weet, gesloopt en omstreeks dezelfde tijd moest de heer Coltof zelf onderduiken. De zaak stond dus stil. Frits Coltof zelf bleef ac tief, maar op heel ander terrein. Het is dan nu zover gekomen, dat de zaak kan worden heropend, en wel in het pand van de vroegere firma A. Coltof, Keizerstraat thoek .Kroonstraat Di^ perceel heeft daartoe een ware me tamorfose ondergaan; wekenlang zijn timmerlieden, schilders en electriciens bezig geweest om alles op tijd klaar te krijgen. De winkel ziet er nu perfect uit, terwijl een verleidelijke collectie meubelen, dekens, gordijnen e.d. den bezoeker tegenlacht. De heropening zal hedenmiddag om 3 uur plaats vinden De heer Coltof vertelde ons nog. dat hij vóór de oorlog een speciale opleiding heeft ontvangen bij den bekenden bin nenhuis-architect Paul Bromberg (thans in Amerika vertoevend), en dat hij daardoor zijn cliëntéle ook van dienst kan zijn met het ontwerpen en jnstalle ren van smaakvolle interieurs. Aan de zaak is een eigen meubelma kerij en stoffeerderij verbonden, dus kan wanneer de beschikbare materia. len dat althans toelaten een ieder naar eigen smaak worden bediend. Al is het bedrijf nu gemoderniseerd en op een andere plaats in de stad gekomen, de heer Frits Coltof zal trouw blijven aan zijn voor-oorlogse leuzen, zoals: „Voor meubelen slaagt u beter bij Frits", e.d. In de winkel is een permanente spreuk aangebracht: „De cost gaet voor de baet uyt", wat niet alleen van toepassing is op het kopen van meubelen, maar ook op de installatie van deze nieuwe zaak! Wij wensen Frits Coltof bij het begin van deze nieuwe periode „good-luck"! gaan we heen? Donderdag t-'m Zondag 7 Juli Casino 'n Fijn Span met Johan Kaart 8.15. Vrfjdag I, Zaterdag 5 en Zondag T Jnll Casino, 8 uur: „Een fijn span" met Johan Kaart. De Roskam, 1 uur: Poppenkast Van Zondag 10 Juni tm Zondag 7 Juli Formosa: Dansen met cabaret. De Roskam: Dansen enz. ZONDAG 7 JULI IMS. Geref. kerk. Bethel -kerk, vm 10 uur nog niet bekend, nm S uur da. E. Nawijn van Bergum; Rehobothkerk. vm 10 uur ds. E. Nawijn, nm S uur ds. M. Schenke- veld, van Wierlngen. Geref. kerk (on derh. Art. 11 K.O.) In de Nieuwe kerk (Weststraat) vm 9 en nm S uur ttud. P Plaatsman. Oud-kath. kerk (Luth. kerk) vm f.30 uur, Heilige dienst, pastoor Verheij, Evangelisatie „Vijzelstraat", vm 10 en nm 7.10 uur Samenkomst; vm 12 en nm 1.30 uur, Zondagssschool. Woensdag nm 7.10 uur Bijbelkring. Don derdag. nm 7.10 uur. Vrouwenkrant. Za terdag, nm 710 uur, Bidstond. Doops- gez. Gem. geen dienst. Herst. Evang. Luth. gemeente (Weezenstraat) vm 10 30 uur, ds. C. C. G. Visser Sr., van Rotter dam. Belening van <Je H.Doop. JULIANADORP. Geref. kerk, nm 110 uur, da. K. Nawijn. HUISDUINEN: Ned. Herv. gem., geen dienst. Het eerste elftal gaat in dezelfde op stelling als Zondag Jl., dus met Heeris linksbuiten, naar Amsterdam om SDW te bekampen. Denkt om de kansen HRC! DE UITSLAG VAN HRC. Wij zullen a.s. Zondag de ruststand en de einduitslag van SDWHRC di rect doorgevsn. Men kan deze du» verwachten om 2,50 uur en 3.50 uur. Wanneer de strijd een dergelijk verloop heeft dat de uit slag al theoretisch te bekijken is voor afloop van de wedstrijd zullen wij dat tussentijds doorgeven. LIJST „TJISADANE". Op ons bureau ligt ter inzage de pas sagierslijst van het m. a. „Tjisadane", dat met 1055 repatriërsnden en 9 niet- évacué's aan boord op Dinsdag 9 Juli a.s. te Amsterdam wordt verwacht. 8 Koning, Directeur, J BIJlsma. Hoofd redacteur, W. Kok. Opmaak en Alg reportage. C. A. Dekkers, Stadsverslag gever. Hoofdcorrespon d e n t en: Texel: H. J. Rey. Breezand—Anna Pau- lowna: Ph J. de Wilde. Wierlngen: J. Bals, Jullanadorp: I. J, Gakeer. Voor de Vrouw Wat doet U met het vocht, dat U bij het koken van grosnte overhoudt? Waar gebruikt U het aardappelwater voor, dat bijna altijd overblijft, ook al kookt U de aardappelen met weiniig water? En wat gebeurt er met het kleine restje groente, dat U hebt overgehou den, doch dat nog niet eens genoeg ls vror de maaltijd van één persoon? Hebt U hiermede Uw middagmaal ai eens uitgebreid, door van deza, in het bijzonder aan mineralen rijke, in grediënten een voedzame soep te ma ken voor Uw gezin? Het ls vlug ge noeg gebeurd. De gro interesten snijdt men fijn voor vulsel, als bouillon gebruikt men groentenat, aardappelwater of water, waarin een bouillonblokje is opgelost en als bindmiddel vlugkokende gort- of havermout griesmeel, een papje van bloem of een restantje gekookte gort. Men voegt de bestanddelen samen, brengt alles aan de kook en na het op smaak maken met aroma m kruiden en eventueel esn klontje boter of margarine is de soep in een paar mi nuten k'aar. Fijngehakte petersglle geeft er een fris kleurtje aan en ver hoogt nog de voedingswaarde. De ver houdingen van vocht, vulsel en bind middelen kan m;n aanpassen aan de grootte van de restanten^ terwijl naar keuze dikke of dunne wordt. soep gekookt Een smakelijk gerecht, dat weinig tijd kost, voedzaam is en de maaltijd een feestelijk aanzien geeft. Deze jurk heeft de moderne laag uitgesneden V vorm en een hoog op geknipt taille stuR, dat van een at- stekendë kleur gekozen is, evenals de garnering op de zakken. Het rokje is in ruimte aangezet. Uitslagen Donderdag 4 Juli. Dames enkelspel: Mevrouw L. C. Koj—mejuffrouw M. C. Kingma 0—6, 1—8; mejuffrouw M. L. C. Flotat— mejuffrouw G, S. Kuiper 6—4, 3—6, 6—4; Herenenkelspel. R. J. Kousbroek Ir. B, H, J. Roelofs 4—6, 6—2, 7—5; C. Teitler—J. H. W. Jansen Jr, 6—0. 61; Herendubbelspel: Luitenant ter zee A, G. v. d. Land en luitenant ter zee A. Zeiler tegen R. J. Kous broek en Ir. B. H. J. Roelofs 1—6, 0—6; D, de Vries en W, F. Koggink te gen G. Bakker en J. G. de Groot 6—1, 1-6, 6—4, Donderdagavond om kwart voor acht passeerde in de Spoorstraat een ker- mis-draaiorgel een stilstaande auto. Juist wilde het 10-jarig dochtertje van den orgelman om hun wagen heen lopen. Zij kwam daarbij te vallen. Om standers. die dit zagen, en meenden dat het kind onder de wagen terecht zou kom 2n, slaakten luide kreten van 6chrik. Het paard, dat voor het orgel gespannen was, werd hierdoor een beetje schrichtig; het hield in en duwde direct daarop de wagen ach teruit. Het meisje was daarbij zo ongelukkig om één der wielen van het draaiorgel over haar beentje te krijgen. Meteen is zij naar de Rode Kruispost in hotel Bellevue gebracht, waar bleek dat haar éne voet was gekneusd. Later is het meisje naar het Gem. Ziekenhuis overgebracht. Bij het ledigen van de'bus op het post kantoor is tussen de vele briefkaarten en brieven een snoepkaart aangetroffen, die; blijkbaar bij vergissing tegelijk met een brief door de gleuf was gestopt. De persoon, die een snoepkaart mist. en meent het kostbare papiertje op een dergelijke wijze te hebben verloren, kan zich in verbinding stellen met den hoofd besteller ten postkantore, Koningstraat, zegelioket. De bekende Belgische geleerde, prof. Piccard, die zich binnenkort met diep zee-onderzoekingen gaat bezig houden, geeft een uiteenzetting omtrent de waar nemingen, die hij op 4000 meter onder den zeespiegel hoopt te doen. Anefo P De Japanse verliezen Ieder weet hoe wij tijdens de be zetting afgesloten waren van nieuws uit de buitenwereld Er was GSbbels die vertelde kwaadaardige sprook jes En er wa» de BBC die vertel de niet meer dan men kwijt wilde zijn Wij ln Nieuwediep waren na tuurlijk erg benieuwd na de bevrij ding precies te horen wat onze Ma rine gedaan had en hoeveel Jappen door de onzen getorpedeerd waren. Na de bevrijding kwamen er inder daad enige boeken j. met mededelin gen uit de strijd tegen Japan. Eerst kwam „Neerlands Zeemacht in den Oor log", door luit. ter zee Ie kl. Kroese dat nog in Londen gedrukt was. Vervol gens van den oud-zeeofficier Quispel Nederlands-Indië ln de Tweede We reldoorlog", ook in Londen gedrukt. Hier te lande verscheen van Heurn's „Uur der Beproeving". Een bron, die zich speciaal met het onderzeebootwezen be zighield was „Periscoop Op!" door luit- ter zee 3e kl. van Beers, weer in Enge land gedrukt. We namen de moeite uit die boeken samen te stellen wat door onze Marine aan Japanse vechtschepen was vernie tigd. Nu lopen de opgaven wel eens uit een, dus geheel 1 'oppend is die opgave niet te maken, maar wel is een mini- mumlijst te vinden. Die lijst ziet er als* volgt uit: Kruisers 6 totaal (wellicht 8), door K. Marine: 2; torpedobootjagers: 10 totaal (wellicht 13) door K. Marine: 3; onder zeeboten: 2 totaal (wellicht 3), door K. Marine: 2; mijnenvegers: 2 totaal, d. K Marine: 0. Totaal: 20 (wellicht 26), door K. Marine: 7. Thans kregen we in handen het „Final Report" van den Fleet Admiral E. J. King, der Ver. Staten Marine, welk rap port een opgave bevat van alle Japanse oorlogsschepen aan het eind der vijan delijkheden. Deze opgave sluit in slag schepen, kruisers, vliegkampschepen, torpedobootjagers en onderzeeboten, dus niet de minder gevechtswaardige klas sen. Natuurlijk lazen we het rapport gre tig door om bevestiging, zo niet uitbrei ding, te verkrijgen van wat onze eigen mensen berichtten. Zieiiier het resultaat: kruisers: geen; torpedobootjagers: 3; onderzeeboten: 1. Daarvan door de Kon. Marine één tor- pedobootjager de „Sagiri". Wij vragen ons verbaasd af waar deze teleurstelling aan toe te schrijven is. Zijn de Amerikaanse mededelingen onjuist? Wie kan ons aan een Juiste ver klaring helpen? Heeft men soms grote mijnenleggers en -vegers voor kruisers en torpedobootjagers aangezien? (Van onzen specialen correspondent) Ja, ik schrijf deze brief met gemengde gevoelens, en ik schrijf hem „ergens in Nederland", in de smoorhitte van deze jsmeravond, terwijl ik er mij reken schap van probeer te geven, welke pa rallellen en verschillen tussen Engeland en hier mij de laatste dagen opgeval- en zijn. Allereerst was daar dan het binnenkomen en het weggaan, alle rompslomp van douane, vlsa-contróle. deviezenpapieren, landingskaarten en meer papieren die de argloze reiziger doen terugverlangen naar de dagen dat men niet alleen met een kwartje maar bovendien nog zonder paspoort de we reld om kon. In Engeland: een grote loods, een stuk of zes, zeven douaniers, die snel en handig de stroom passagiers afwerken: hebt U iets aan te geven? Neen. Mooi, kras op de koffer, klaar, volgende. Af en t"e gaat er eens een va lies open, een snelle contróle, koffer dicht, gaat U maar door. Dan, na de bootreis, met het vroege opstaan, het ontbijt aan boord terwijl we al gemeerd liggen en het laatste pakje Engelse si garetten dat we voorlopig kopen zullen: De Nederlandse, douane. In kleine groepjes worden we losgelaten, en dan begint de lijdensweg: achter die lange toonbanken, waaraan we met z'n 700en een beetje katterig op onze beurt staan te wachten, lopen dood op hun gemak zegge en schrijve 2 ambtenaren rond, die letterlijk iedere koffer openmaken, doorgraven, betasten en waar zij niets vangen kunnen met duidelijke teleur stelling hun krijtkrabbel zetten. Gevolg: de boottrein vertrekt ruim een uur te laat, de Nederlanders denken: nou, we zijn weer thuis hoor, en de Engelse tou- risten nemen zich voor de volgende keer over België of Frankrijk te rei zen. Waarom, zo vraag ik me af, is het nu niet mogelijk om, al* die contróle dan zo grondig wezen moet, een paar extra mannetjes aan het werk te zet ten. Heus. wij kunnen het ons niet meer veroorloven om touristen af te achrik ken. En dan Amsterdam, waar nu bij di verse tramhaltes een aardige monster collectie van mijn knopen liggen iroet. En de ober (waarom toch dat mon',ter achtige woord?) die mij nonchr-'ant, morserig en langzaam bedient, a>>nder blikken of blozen vraagt of ik „F ,t" of ,zwart" eten wil, en zonder me r grof wordt wanneer ik hem „maar" 15*/» fooi geef. Ja, het lijkt wel of de Neder, landers een volk van geldwolven en zwarte handelaars geworden zijn. Ik voel hier zo ieder ogenblik, dat voor iedere dienst, vooj; iedere leverantie, voor alles en alles een gulden of een kwartje (maar vaker een gulden) van mij verwacht wordt. De vriendendienst, de hulpvaardigheid en de beleefdheid zijn, ongemerkt en blijkbaar door wei nigen betreurd, ten grave gedragen. Maar toch wordt dit niet alleen een brief in mine t. Want zowaar zag ik vandaag in een provincieplaatsje, zon der hekken, en zonder politieagenten, tientallen mensen keurig en ordelijk fi les vormen voor de bus. En de man met de bakfiets, die mij op de lange weg van het station ongevraagd een handje hielp met mijn zware koffer, weigerde pertinent de sigaretten aan te nemen, ik hem ln dank geven wilde. Dan waren daar, als spinnen in hun web, die mon teurs hoog boven in het dradennet van de electrische trein, dat met zo'n ver bluffende snelheid weer over Neder land gespannen word. En het getimmer, de frisse kleur van nieuwe baksteen, het trotse wapperen van de vlag op de pas voltooide kap van een nieuw huis wijzen erop, dat hier gebouwd wordt, veel meer dan ln Engeland, waar het met al die huizenbouwerij nog maar droevig gesteld ls. Ik weet het: Hol land heeft oneindig meer geleden dan Engeland, moreel, materiëel, ln alle op. zichten. Maar moeten we dan niet juist in tegenspoed nog meer de kiezen op elkaar zetten, vastbesloten ons niet te laten kennen, en niet de schuld van al le ongemak te schuiven op de schouders van een regering, die zonder medewer king van het hele volk met geen macht ter wereld de misstanden kan proberen recht te zetten. Dit is geen reclame praatje voor de Nederlandse Regering, .toch voor de superioriteit van het En gelse volk. Het is misschien wel het meest de verzuchting: och, waarom kun nen in dit.land dat zo vet en zo groen en lommerrijk onder de Julihemel ligt te pralen, met z'n wijde vlakte en z'n ruime hemel daarboven, waarom kun nen in dat land de mensen niet weer iets terugkrijgen van de ruimheid en de simpelheid en de vriendelijkheid van dat dierbare landschap waarin zij wonen. 3 JuU 1946, Voor onze stad is de spanning in de voetbalpromotie-degradatiewed strijden nog bijzonder groot. Op Helder 1 na komen al onze elnbs nog uit op het groene veld. Kampioenschap van Nederland. LimburgiaAjax; HeerenveenNEC, NACHaarlem. Promotie ïe klasse. TOG ontvangt 't Gooi, waarbij wij de Amsterdammers de meeste kans geven. Unitas ontvangt VUC, waarbij de verliezer practisch uitgeschakeld is. Promotie derde klasse. HRC gaat naar SDW, een wedstrijd, waarbij voor HRC alles op het spel staat Zelfs aan een gelijk spel heeft HRC niet genoeg. Alleen een overwinning brengt HRC weer in de leiding. Racing heeft de morele steun van een overwinning op Alcmaria, terwijl de Amsterdammers juist een nederlaag kregen. Daarbij speelt SDW op het DWS-veld, wat door zijn grote afmetingen voor HRC geen nadeel ls. Wat HRC echter nodig heeft, is vuur, enthousiasme voor 100 procent. Het Alkmaarse publiek ver schafte dat Zondag jJ., misschien helpt het Amsterdamse ook een handje mee. Over de eigen aanhang zullen wij het maar niet hebben, die ls nu een maal niet zo vurig meer als vroeger. In Zaandijk speelt Zaandijk tegen Alcmaria, waarbij de Alkmaarders niet kansloos zijn. Bij een eventueel gelijk spel ls Alcmaria derde klasser. In de andere afd. van de derde klas- sers staan De Konnemers er uitstekend voor wat blijkt uit de volgende stand: Kennemers 3 3 0 0 6 A. W. 3 1113 B F C. 3 1113 Leerdam 3 0 0 3 0 Het programma luidt nu: BFCKen- nemers, LeerdamAllen Weerbaar. Promotie 4e klasse. Watervogels ontvangt Zaanlandia. Beide clubs ver loren 1 wedstrijd, terwijl Altyays For- ward met 2 gewonnen wedstrijden er uitstekend voor staat. Dat neemt niet weg, dat Watervogels alles nog in eigen hand heeft en haar kans beter is dan die an Zaanlandia. Weten de „Torren" n.L te winnen dan is de kans groot, dat zij in de thuiswedstrijd tegen Always For- ward de beslissende strijd spelen. De achterhoede van Zaanlandia is van goed gehalte, maar overigens ls de ploeg niet zo sterk. Er kan van gewonnen worden en dus zal men ook voor de overwinning vechten. v I Promotie Res. 3e klasse. Helder 2 ontvangt OSV 3, dat tot heden nog wei nig presteerde, maar desondanks een gevaarlijke tegenstander is. Laat Hel der 2 deze strijd niet te licht opnemen, want een misstap kan nog niet geper mitteerd worden. Velsen 2—OSV 2. De stand is: Helder 2 2 2 0 0 4 OSV 2 3 2 0 1 4 Velsen 2 #21012 OSV 3 3 0 0 3 0 Ook HRC 2 staat voor hetzelfde feit als Helder 2. Dé roodhemden ontvan gen n.1. ook één der zwakkere tegen standers, hoewel DWS 4 toch al 1 punt verzamelde. De Kennemers 2 speelt te gen Rapidltas 2. De stand is hier: HRC 2 2 2 0 0 4 Rapiditas 2 2 10 12 De Kennemers 2 2 0 1 1 1 DWS 4 2 0 1 1 1 Promotie 1ste klasse NHVB. In Ju- lianadorp speelt JVC voor de tweede maal tegen Atlas. Was het reeds de eerste maal een strijd vol spanning, ook nu zal het zeker weer zo zijn. Wij ver moeden, dat JVC minstens een gelijk ppl zal weten te behalen en dan dus de KNVB zal bereiken. Promotie 2e klasse NHVB. Ook Zap geven wij tegen Watervogels 2 de beste kans, waarbij dan de Zappers naar de le klasse van de Noordhollandse ver huizen. VVZ won haar protest tegen KW, zo dat deze uitslag nu 01 wordt In plaa's van 1—1. KW krijgt' door dit resultaat punt minder, nJ. 15, wat dus nog juist genoeg ls om Zaanlandia (14 punten) onder zich te houden. Nu de competities afgelopen raken, zullen wij de eindstanden opnemen, regelmatig een paar. 3e klasse C: HRC 9 20 14 4 33 HFC 20 12 3 27 Kinheim 20 10 5 3 25 Beverwijk 20 10 3 T 23 DEM 20 9 4 7 22 Z Meeuwen 20 7 3 10 17 ADO 1920 20 7 3 10 Eloemendaal 20 5 5 10 15 TYBB 20 6 2 12 14 Terrasvogels 20 6 2 12 14 DTS 20 4 10 14 Zaterdagavond 6 Juli a.s. organiseert de Alkm. Boks- en Worstelver S.S.S. grote bokswedstrijden in de „Koren beurs" te Alkmaar. De Helderse boksver. „De Ring" zal met 6 boksers aan deze wedstrijden deelnemen. Jaap Weissenborn maakt 'n partij tegen Hennie Quintemeier uit Enschedé, de huidige halfzwaarkampioen. van Nederland, hetgeen voor den Nieu- wedieper wél een zéér zware opgave ls. Jan Colijn heeft ln Bep Nieuwenhuls van de School Bisschop een lastige te genstander. Colijn komt er echter weer steeds beter in, zodat we met vertrou wen deze partij tegemoet zie(\, Sand- brink bokst een revanchepartij tegen Raamsdonk (A'dam), waarop hij in onze stad een puntenzege behaalde. J. Vink zal goed op-moeten passen tegen Sam Schut uit Alkmaar, wanneer hij echter goed gebruik weet te maken van zijn lange reach, twiifelen we echter niet aan de uitslag. Qrollé, de links voor staande bokser, krijgt als tegenstander niemand minder dan Schnefder, kam pioen van Nederland in het vliegge- Wicht Ofschoon we niet aan een over winning denken, geloven wij toch, dat hij het den kampioen van Nederland nog behoorlijk lastig kan maken. Voorts boksen nog Jantje Bekker (De Ring) tegen Zevenhek (S.S.S.) in het vlieggewichf en P. Rol in het lichtge wicht, wiens tegenstander nog bekend zal worden gemaakt. Als extra partij zullen de gebr. Quintemeier als professional een de monstratie geven. De halve recette zal worden afgedragen aan het Alkmaarse Comité voor t.b.c.-bestrijding. Wij wensen inmiddels den instructeur veel succes. Derde klasse B: Zaandijk 20 16 3 1 35 VVZ 20 10 8 4 28 QSC 20 11 1 8 23 Meteoor 20 8 5 7 21 Helder 20 8 3 9 19 GVO 20 8 3 9 19 RK WA 20 8 1 11 17 Purmersteijn 20 5 6 9 16 KW 20 6 3 11 15 Hollandia 20 5 3 10 15 Zaanlandia 20 5 4 11 14 De aanvangsuren van ■de verschillende voetbalwedstrijden as. Zondag zijn a. v.: Helder —OSV 1 11 uur; HRC 2—DWS 4 2,10 uur en Watervogels 1—Zaanlandia I 6,30 uur. (Vervolg van pag. 1) bestuur in dat rijksdeel voor de hui dige overgangstijd, m. a- w. totdat een nieuwe rechtsorde waarvoor het Koninkrijk de verantwoordelijkheid zal kunnen dragen kan worden ifeves- tigd, een voor deze periode geëigend bestuursorgaan te vormen. Hiertoe worden voorstellen ontworpen. Ten aanzien van West-Indië zal het naar de -regering vertrouwt, mogelijk blijken om voor Suriname en de Ne derlandse antillen binnen het hnidlg grondwettelijk verband reeds tot een aantal voorlopige herzieningen te ko men, die aan de daar heersende ver langens bevrediging zullen schenken. De regering is zich den ernst van het Indonesisch probleem ten volle bewust, nochtans vertrouwt, zij, dat een vrede lievende oplossing daarvan, welke het welzijn 'zowel van het Indonesische als van het Nederlandse volk, alsmede van alle andere bevoklngsgroepen zal die nen zo spoedig als maar mogelijk is. Dit, mijnheer de voorzitter, zijn de beginselen, waarop de regering haar beleid wenst te bouwen. Zij is er zich van bewust, dat talrijke en grote moeilijkheden haar weg zullen kruisen, nochtans meent zij haar taak te moeten aanvaarden in d? overtuiging, dat zij wordt geschraagd door het ver trouwen van de volksvertegenwoordi ging, met wie het haar een eer zal zijn nauw te mogen samenwerken. Zjj is er zich tenslotte diep van be wust, dat de góed-christelijke en niet minder goed-vaderlandse zegswijze: Aan Godes zegen is alles gelegen, ook van toepassing is op de grote taak, waarvoor zij zich ziet gesteld: Het leiden van ons volk naar een betere toekomst, waarbij de idealen, welke in de donkere uren der bezetting zovelen bezielden, ons volk blijvend mogen inspireren. Door G. TH, ROTMAN. (Nadruk verboden.) 17. Onze vriendjet brachten ons weg tot aan ons hult. Bij het afschaf nemen spraken we af, om de volgende dag samen te gaan spelen; ze zouden ons komen afhalen. En toen drukten we elkaar allemaal hartelijk de hand, blij, dat ons avontuur zo goed afgalopen was. 38. De volgende dag was "t het prach tigste weer van de wereld. We dwaal den eerst overal heen, totdat Slinger staart uitriep, op een Heining van ijzer gaas wijzend: „Kijk eens, wat een rare beesten!" „Och, Jó, dat zijn kuikens, weet Je dat nou nog niet?" zei P ber- snoet.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2