De „Grote Vier" vinden basis tot verdere besprekingen Compromis-voorsiel De vredesconferentie komt bijeen Het tennistoumooi Burgerlijke stand Den Helder WatervogelsZaanlandia 0—1 Kerkelijk huwelijk voor burgerlijk huwelijk? Bokswedstrijden te Alkmaar DISTRIBUTIE-NIEUWS Geen kousenbonnen meer! Waf h'en<rt de radio? Na langdurige besprekingen, waarbij Byrnes en Bevin aan de ;ne kant en Modotov aan de andere streden over het al, dan niet vaststellen van proce dureregelen, welke bindend zouden zijn voor de grote vier, is een door Bidault gedaan en door de anderen ge amendeerd compromisvoorstel als ba- si» voor verdere onderhandeling ;n aanvaard. Dit voorstel luidt: 1. een algemene conferentie, be staande uit alle Staten-lrden, vertegen woordigd door de resp. hoofden van de delegaties, zullen het door de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken opgestelde ontwerp-vredesverdrag be studeren. De gedeelten, die tot de com petentie van een der te vormen com missies behoren, zullen daarheen ver wezen worden. Deze algemene confe rentie zal de rapporten van de desbe treffende commissies ontvangen, be spreken en, indien zulks wenselijk is, zu'len dergelijke aanbevelingen worden aangenomen. 2 Er zal een algemene commissie in het leven worden geroepen, die, ver bonden aan de algemene conferentie, samengesteld zal zijn uit een lid van ieder deelnemend land. Deze commis sie zal het werk van de algemene con ferentie voorbereiden en het werk der commissies coördineren. Waarschijnlijk overeenstemming. Omstreeks half elf hebben de ministers van buitenlandse zaken Maandagavond hun informele bij eenkomst besloten. Naar verluidt zou overeenkomst over het verzen den der uitnodiging voor de vredes conferentie zijn bereikt. Voorts zouden de ministers het er over eens zijn, dat de ontwerpregelin gen voor de procdure bekeken zouden worden door hun plaatsvervangers en hun bij de volgende bijeenkomst zou den worden voorgelegd. Dezebijeen komst zal Dinsdagmiddag om vijf uur beginnen. Voorts hebben de vier ministers be sloten, dat de uitnodigingen voor de vredesconferentie, waarbij voorgestelde regelen van procedure zullen worden Hedenavond finales en prijsuitreiking. Uitslagen: Heren-enkelspel: C. Teitler slaat W F. Koggink 6-0, 6—0; G. Bakker slaat Luit. ter Zee J. v. Dapperen 36, 7—5, 86; R. J. Kousbroek slaat P. J. Trap 61. 64; R. J. Kousbroek slaat J. C. Stetl- berg 5—7, 9—7, 5—2; C. Teitler slaat R. J. Kousbroek 52, 53. Dames-enkelspel: mej. G. S. Kuiper slaat mevr. L. C. Kos 62, t0. Heren-dubbelspel: C. Teitler en M. Griek slaan ir. B. H. J. Roelofs en R. J. Kous broek 6—3, 2—6, 6—1; D. de Vries en W. F Koggink slaan C. Teitler en M, Griek 67, 45, 64. D. de Vries en W. F. Koggink, kam pioen. Dames-dubbelspel: dames G. de Vries en M. c. Kingma slaan dames A. en M. Moor 63, 60; dames G. de Vries en M. C. Kingma slaan dames C. E. Moree en M. L. C. Flotat 6—3, 7—5; dames G. de Vries en M. C. Kingma slaan dames G. S. Kuiper en J. B. M. A. de Groot 6—2, 6—4. Dames G. de Vries en M. C. Kingma kampioen. Gemengd dubbelspel: mevr. L C. Kos en de heer J. c. Steilberg- slaan mej. A Leijdeckers en den heer W. F. Koggink 6-2, 6-0; mevr. C. E. Moree en de heer ir. B. H J. Roelofs sl. mevr. en de heer De Groot 4—6, 7—5, 6—3; mej. M. C. Kingma en de heer R. J. Kousbroek slaan mevr. en de heer De Vries 6—3, 884: mevr. C. E. Moree en de heer ir. B. H. J. Roelofs slaan mevr. L. c. Kos en den heer J. C. Steilberg 9—7, 4—6. 8 i; mej. G. S. Kuiper en de heer M. Griek slaan mej. M. C. Kingma en «Jen heer R. J. Kousbroek 63, 06, 62. Dinsdagavond 9 Juli: Finale heren enkelspel, 3de prijs heren-enkelspel en 3de prijs gemengd dubbelspel. Daarna prijsuitreiking. gevoegd, niei mede van China zal uit gaan. Molotof's bedoeling, voorkoming van machtsmisbruik. Volgens Reuters diplomatieken correspondent Sylvain Mangeot is Molotofs bedoeling in verband met de procedure der vredesconferen tie: Te voorkomen, dat de 21 naties mogelijkerwijze ongelimiteerde macht krijgen. Met 't oog op de verdragen met Ita lië, Roemenië, Hongarije. Bulgarije en Finland moet telkens een commissie worden aangewezan uit vertegenwoor digers der landen, die inderdaad met eerstgenoemde mogendheden in oorlog zijn geweest. De betrokken commissies zouden de macht van de conferentie moeten beperken om vooraf opgestel de voorwaarden van de grote vier te wijzigen. Bevallen: H. BoerBraun, z. J. P. Snip—Bruin, d. A. M. Bais—von Geszinsky, A. Veldevan den Bree- vaart, d. J. C. van BuulBade, z. R Metselaar—de Jong, z. C. Tosses— van Eis, z. T. WiersmaDeinum, z. A F. M. BoendermakerHerweijer, d J. van Stenisvan Eis, z. C. Plooij van der Kuil, z. A. RuitenLoos- man, z. Y. A. Krijgsmande Groot, z M. AbbekerkBakelaar, 2 d. A. KrijnsZwemmer, z. A. Bremer Breet, d. E. M. van Wel—Graaf, d H BeukersHoldorp, d. M. A. t Hooftvan K: mpen, z. M. Gerritsen van der Heide, d. M. J. de Vries Mastemaker, d. I. Brinkman—Kootker, zoon. Ondertrouwd: J. van Dok en C. Beemsterboer. J. H. Abbenis en M. G Godding. D. Pranger en A. A. Noor- dijk. JA. van Eijk en J. Kroon. A. Koning en C. Willems. C. Houtsma en H E. Taffijn. A. Hodkinson en T. Wil lems. A. van der Sluis en C. Starren- burg b. S. Larsen en E. van de Witte. Getrouwd: B. Neuman en J. W. G. Ran. J. Koopmans en M. Coolen W Schilder en A. van Veen. R. Ver sluis en L; Meringa. P. J. Wijnants en J C. W. van Doorn. A. Hodkinson en T Willems. Overleden: P. Hartland, m., 73 jaar. H. C. J van Waarden, v., 10 maanden. P. Rotgans, m., 55 jaar. A. J van Dalen—Wetzel, v, 57 jaar. J. Klop—Wissink, v., 74 jaar. A. Visser, v., 30 jaar. Zondagavond heeft Watervogels zijn kansen laten lopen door een 01 ne derlaag tegen de Zaandammers en laten we direct zeggen, dit is ook geen ploeg, die recht heeft op promotie, daarvoor wordt er door velen te onbenullig ge speeld, vooral l.-binnen en l.-half, laat het positiekiezen en plaatsen nog veel te veel te wensen over. Het duurt te lang en de beste spelers zijn in de achterhoede, dus voor gaat en geen kracht van uit. Bij Z. was het niet veel beter, ook daar drijft men te veel op de ach terhoede, waarin de keper, die inder daad de capaciteiten heeft, zich dient te hoeden voor te veel .show, dit doet niet sympathiek aan. Hij heeft echter 'n paar gevaarlijke ballen goed gered en daar mede een belangrijk aandeel in de over winning gehad. Als de scheidsrechter laat beginnen, zitten de Vogels er flink op en door goed aangeven van Snijders komen er ook enige kansen voor Beers, maar de Z - keeper loopt goed uit en redt eens op het nippertje. Ook de Z.-voorhoede maakt niet veel klaar voor doel, totdat de rechtsbuiten een lange bal van zijn linkercollega weet te benutten (0-1). Met deze stand breekt de rust aan. Ook in deze periode is W. meer in de aanval, doch voor doel is het steeds mis, ook nadat Kuiper midvoor is gaan spelen. De Z.-keeper redt énige malen fraai en verder dan een paar corners weet W. het niet te brengen. Daar er zich voor het W.-doel weinig gevaarlijks voordoet en de W.-achterhoede alles bedwingt komt het einde met 0—1. Naar „Trouw" verneemt zou het nieuwe kabinet de mogelijkheid van een wijziging der Huwelijkswetgeving overwegen, waar door de geiedgenheid wordt geschapen de kerkelijke huwelijksinzegening vooraf te doen gaan aan het sluiten van het huwelijk door den ambtenaar van de Burgerlijke Stand. In Rooms-Katholieke kring bestonden, zoels bekend, bezwaren tegen de thans gekiende procedure. Het lijkt o.i. toch verkeerd bij een be langrijke promotiewedstrijd 2 grens rechters en een scheidsrechter aan te stellen uit de Zaan als er een Zaans elftal bij betrokken is. Het geeft altijd aanleiding tot conclusies. Grollé contra kampioen Schneider. Voor een groot publiek hebben de Held. boksers Zaterdag j.1. enige fraaie successen behaald. Jantje Bekker verloor na een spannende partij met wisselende kansen van Zevenhek (SSS, Alk maar), waarbij laatstgenoemde o.i. meer kreeg, dan hem toekwam. Ge zien het gewichtsverschil kan Bek ker op een goede wedstrijd terug zien. J. Snip (De Ring) bokste zijn eer ste wedstrijd tegen Bindinga (SSS, Alkmaar) en wist na een hard ge vecht tegen den physiek sterkeren Alkmaarder match nul te bereiken, hetgeen de verhouding goed weer gaf. De beste partij. De beste partij van de avond le verde Grollé (De Ring) tegen den kamnioen van Nederland Schneider (Corbett, A'dam). Dat Schneider het moeilijk zou krijgen tegen de Nieuwedieper stond al bij voorbaat vast. Dat Grollé echter tot zulk een tegenstand in staat was had niemand kunnen den ken. In de tweede ronde moest cchneider zelfs met de planken ken nis ma'-en door een goed geplaatste linkse hoek, maar hij herstelde zich, bouwende op zijn superieure tech niek. Tot de laatste minuut bleef de strijd spannend, waarbij tevens '"•'eek, dat Gm'Ié eert enorm incas- 'in-n^jrermogen heel1. Schneider werd winnaar on nunfen. terwijl d« „Ring"~man, die naast een morele overw'nning. een geweldig applaus ■n ontvangst had te nemen, in de naaste tQ"k«m«t wel meer van zich -al 'af«=o horen. J. Vink (De Ring) wist reeds in de eerste ronde den Alkmaarder Eybergen tot opgeven te dwingen, door een zuivere linkse directe, op de kaak, welke zijn tegenstander te machtig bleek. Aangezien Hennie Quentemeier (Enschedé) verstek liet gaan. bokste Joop Weissenborn tegen Brugman (School Groothuis, A'dam), een lan ge knaap, waartegen Weissenborn, die het nadeel heeft te klein te zijn, weinig uitrichten kon. In een weinig aantrekkelijke partij, waarin van beide zijden weinig te zien werd gegeven, werd Brugman winnaar op punten. Tot slot boksten Jan Coliin (De Ring) tegen Nieuwenhuis (Corbett, A'dam) een aantrekkelijke partij in het middengewicht. Reeds in de eerste ronde bleek, dat Coliin er goed in komt, de Amsterdammer had zijn handen vol en maakte zich veelvuldig schuldig aan klem men. In de tweede ronde probeerde Colijn het gevecht te farceren, maar zijn tegenstander bleek over een goede dekking te beschikken. In de derde ronde plaatste Coliin na een harde slagwisseling een zuiveré linkse hoek op de ribben, waardoor Nieuwenhuis neerging. Deze tracht te zich te herstellen, maar een link se opstoot van Coliin dwong hom tenslotte tot opgeven, waardoor Co- lijn winnaar werd. Als extra attractie boksten de hei de professionals Rudi Quentemeier (Enschedé) en George Posno (Cor bett, A'dam) een demonstratie in het vrije gewicht over 3 ronden van 3 minuten. Hoewel van spanning na tuurlijk geen sprake was, hebben beide boksers om beurten mooie staaltjes van bokskunde laten zien, hetgeen het publiek zeer wist te waarderen. Slechts textielpunten benodigd. Met ingang van Maandag 8 Juli a.s. kun nen alle soorten kousen en sokken door het publiek worden gekocht tegen af gifte van het voorgeschreven aantal tex tielpunten zonder bijvoeging van kousen bonnen. De bon A van de textiel/leder- kaart VA 510 is hiermede vervallen. Deze maatregel betekent slechts een wij ziging van het distributie-systeem en duidt geen grotere aanvoer van de betrokken goederen aan. De puntenwaardering is als volgt: nor male kousen sokken en sportkousen 4 pun ten per paar; onderkousen, ongeminderde (standaard-) dameskousen, skisokjes, baby- en kleuterkousjes en -sokjes 2 punten per paar. DE PRIJS VAN VROEGE AARDAPPELEN 16 en 17 cent. Daar gebleken is, dat hogere prijzen worden gevraagd voor vroege aardappe len dan toegestaan is, wordt de aandacht van het publiek er op gevestigd, dat de prijs van vroege aardappelen ten hoogste 16 cent per k.g. bedraagt in de winkel en 17 cent per k.g. thuisbezorgd. Als hogere prijzen worden gevraagd, ge lieve men daarvan bij de Prijscontrole melding te maken. Begin Augustus worden nieuwe aard appelprijzen bekend gemaakt. AANVRAGEN VOOR KLOMPEN KUNNEN WORDEN INGEDIEND. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat tot en met 13 Juli a.s. de mo gelijkheid bestaat, bij de plaatselijke distributiediensten aanvragen voor klom pen in te dienen. Voor klompen komen, behalve de reeds vroeger bekend ge maakte categoriën, thans ook in aanmer- merking: vetsmelters, alsmede de arbei ders van suikerfabrieken. Zij, die na 28 Februari 1946 een bon voor klompen hebben ontvangen, kunnen geen aanvraag indienen. WOENSDAG 10 JULI. HILVERSUM I. 7.— en 8.— Nieuws. 0.20 NCRV orxest en koor. 9 15 Voor de jonge zieken. 9.30 Zang en piano. 10.30 Morgendienst. 11.Cello-recital. 11.45 Familieber. uit Indië. 12.Orgelspel. 12.30 Vedelaars. 13.Nieuws. 13.45 Gr.pl. 14.Eerste concert van de muziekweek. 15.Alt, piano en cello. 16Voor jeug dige postzegelverzamelaars. 16.15 Meisjes- kinderklasse. 16.45 Voor jongens en meis jes. 17.35 Zangduetten. 18.Een avond onder d' Appelaar. 18.30 Voor de Ned. strijdkrachten. 19.Nieuws. 19.15 Land en tuinbouw. 19.30 Engelse les. 20. Nieuws en weeroverzicht. 20.08 Jo Vin cent zingt. 20.15 Residentie-orkest. 21.15 Hoe ontstond de verwarring in Indië? 21.40 Piano recital. 22.Nieuws. 22.15 Re portage. 22.30 Boekprogr. 23.10 Mandoli- nata. 23 40 London Philharmonie Or- chestra. HILVERSUM H. 7.— en 8.— Nieuws. 8.20 Gr.pl. f .50 Voor de huisvrouw. 9. Werken van Jean Sibelius. 9.50 Viool en piano. 10.Morgenwijding. 10.20 Kook- praatje. 10.35 Negro-spirituals. 11.Uit zending voor arbeiders in Continube drijven. 12.Continental Quintet. 12.35 Metropole-orkest. 13.Nieuws. 13.15 Ac cordeon orkest. 14.— Voor de vrouw. 14.15 Frans kamermuziekprogr. 15.Voor de jeugd. 17.Om en Om. 17.45 Het Rijk over zee. 10.Nieuws. 18.15 Cantabile Septet. 19.— Liedjes van vroeger en nu. 19.30 Lezing. 20.Nieuws. 20.05 Het ge sprek van de week. 20.15 Programma van oude bekenden. 21.15 De Stad Wan-Lin (hoorspel). 22.15 The Ramblers. 22.45 Gees telijk leven. 23.Nieuws. 23.15 Gr.pl. SCHEEPVAARTBERIHCTEN. Boschfontein Amsterdam naar Batavia 4-7 van Suez: Deo Duce 5-7 van Kopen hagen naar Odense; Helder 5-7 van Rot terdam naar Amsterdam; Hercules 5-7 van Amsterdam te Barry; Indrapoera 6-7 van Rotterdam via Southampton naar Bata via; Linge 5-7 van Rotterdam te Luiea; Ophir van Batavia naar Amsterdam 5-7 te Suez; Pygmalion 5-7 van Paramaribo naar Bal timore; Rembrandt van Sydney naar Amsterdam pass. 5-7 Gibraltar; Van Honthorst van Batavia naar Rotterdam pass. 5-7 Quessant; Volendam van Rot terdam naar Batavia pass. 4-7 Perim. ")ruk: Dagblad v. Noord-Holland N.\£«

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 3