M'L Kinderbijslagwet wordt verbeterd NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Meer schepen beschadigd dan ooit tevoren bij één explosie De nieuwe en oude Eerste Kamer Een advertentie in Juli Ons lichaam heeft verzorging nodig! De gevolgen van de explosie Een goede buur Weerbericht. Gerepatrieerd, maar weer achter prikkeldraad Eerste Kamer Consumentencrediet aangenomen Voorzitter der Eerste Kamer benoemd tot minister van Staat Prinsesjes postzegels Prins Bernhard eert verzetstrijder Ned. militair vliegtuig beschoten Vrouwenhandel Een land van melk en honig Leden der Nieuwe Eerste Kamer Snelle en strenge bestraffing Tijdbom onder café-tafeltje Kijkjes ait 's Levens Venster Voor de vrouw: DE REUZEN VAN HET WOUD. ZATERDAG 13 JULI 1948. 78e Jaargang No. 9787, HËLDERSCHE COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m.m.; familieberichten 17 cent per mjn. Contracladvertenties speciaal tarief Directeur: S. KONING. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA. Uitgave: N.V. Uilg. Mij, Holl, Noorderkwartier, Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en omgeving f 3,- Postabonnement 3,65. Giro 16666 t. n. v. N,V. Drukkerij vji, C. de Boer Jr> Telefoon K 2230—2345. De atoombomproel bij Bihini De gezamenlijke chefs van de staf van leger en vloot van Amerika dienden bij president Truman het door de raad voor de waardebepaling van de atoombomproef opgestelde voorlopige rapport in. Na beschrijving van de proef en de opsomming van de voornaamste schade, bracht de vol- volgende drie algemene conclusies naar voren: 1. door de atoombom werden bij Bikini meer schepen beschadigd dan ooit tevoren door een enkele explosie het geval was. 2. door de proef zijn voldoende gegevens ter beschikking gekomen, nodig voor de herziening van de bouw van marineschepen. 3. door deze proef heeft men een groot aantal gegevens verkregen, die van onschatbare waarde voor de wetenschap en de techniek zullen blijken te zijn. t ming van licht geconstrueerde voor werpen, o.a. schoorstenen, masten en antenne's. De belangrijkste gevolgen van de explosie waren: Een torpedo jager en twee trans portschepen zonken onmiddellijk en een andere torpedojager kapseisde eerst en zonk later, terwijl de Ja panse kruiser Sakawa de volgende dag zonk. De bovenbouw van de on derzeeër Skate werd zo ernstig be schadigd, dat zy niet veilig meer kon duiken. Het lichte vliegtuigschip Independence werd door de explo sie zwaar beschadigd, terwijl het door brand en interne explosies, o.a. van torpedo's, nog verder werd ver nield. Al deze schepen bevonden zich binnen een halve mijl afstand Van het explosiepunt. Op een groot aantal schepen ont stond brand, waaronder een op twee mijl afstand. Beschadiging van de slag schepen. Slechts drie belangrijke gevechts schepen bevonden zich binnen een halve mijl afstand van het explosie- punt, n.L de slapschepen Nevada en Arkansas en de zware kruiser Pen- sacola. De luchtdruk trof deze sche pen op het achterdek. Ogenschijn lijk werd weinig schade veroorzaakt aan de rompen en de voornaamste torens van deze schepen, doch de bovenbouw werd ernstig vernield. Deze schepen zouden ontegenzegge lijk voor verdere actie ongeschikt zijn en zouden, met vele andere bin nen drie-kwart mijl afstand, uitge breide reparaties moeten ondergaan. Er was betrekkelijk weinig schade aan de schepen op meer dan drie kwart mijl afstand. De voornaamste materiële schade ontstond door de luchtdruk, zoals het verbuigen van dekken en luik hoofden en vernieling of vervor- Een goede buur is beter dan een verre vriend. Dat ondervond een bewoonster van de Putselaan te Rotterdam, toen er Zaterdagavond laat een man ha-ir woning was bin nengedrongen en er kleren van de kapstok had gestolen. De buurvrouw vond het vreemd, dat er een onbe kende met kleding wegging en de buitendeur openliet. Ze informeerde daarom vlug of dit wel in de haak was en toen het antwoord uit onsa menhangende, maar verschrikte kre ten bestond, rende zij den man ach terna en leverde hem over aan een politieagent. Zij had daarmee ook nog een tweeden buur een plezier gedaan, want ook nog op een andere étage in dezelfde laan had de man zijn slag geslagen. De dader, de 31- jarige grondwerker C. F. I. de G., is in het huis van bewaring opgeslo ten, evenals zijn helper, de 31-jarige vuurwerker E. D. NED KINDEREN NAAR ENGELAND. Vrijdagmiddag om twee uur is het eer ste transport jongens en meisjes ln het kader van de uitwisselingsactie van de .World Friendship's Association" naar Engeland vertrokken Het waren 500 jonge mensen. De kinderen worden bij particu lieren ondergebracht en deze zullen te zijner tijd ook hun kinderen naar Hol land zenden als gast van hun Nederlandse vriendjes. Maar ook met de Scandinavi sche landen heeft de Frlendship Asso ciation dergelijke plannen. In het geheel zal er een uitwisseling zijn van 17.000 kinderen tussen al deze landen en Enge land. Uit Nederland zullen in het geheel 7000 kinderen naar Engeland vertrekken. Zij worden voornamelijk ondergebracht in kleineplaatsen in de omgeving van Londen. De kinderen blijven veertien dagen tn Engeland en de kosten van de reis van haven tot haven bedragen f 65. De nationale fabriek van oorlogswa pens te Herstal ln België heeft 7 hectaren grond aangekocht te Zutendaal bij Gent. teneinde er een ammunitiefabriek op te richten. Deze onderneming, waar uitslui tend kogels vervaardigd zullen worden, zal aan bijna tweehonderd personen werk verschaffen. Weerverwachting geldig tot Zater dagavond. Vrij zonnig, warm zomerweer. Meest zwakke wind uit zuidelijke richtingen. Kans op plaatselijke on- weders. Algemene vooruitzichten: toenemende onweerskansen. 14 Juli: Zon op 4.36; onder 20.55. Maan op 21.29; onder 4.11. Hoog water Laag water 7.44—20.55 1.34—14.12 Aantal slachtoffers zou zeer groot geweest zijn. Het onderzoek van de directe ge volgen van de steekvlam, die bij de explosie ontstond, toont aan. dat het aantal slachtoffers onder de hieraan eventueel blootgestelde bemanning zeer groot geweest zou zijn. Volgens de mening van de raad zouden ech ter personen binnen de romp van een schip of zelfs verdekt opgesteld op het dek, niet direct tengevolge van brandwonden buiten gevecht v/orden gesteld, wat ook de daarop volgende radiologische uitwerking zou kunnen zijn. De nieuwe koning van Stam, de vroegere prins Phumiphon Aduldet, die zijn on langs overleden broer Ananda Mahidol is opgevolgd. De nieuwe koning is 13 jaar oud. Ass Press P. Wij vernemen nader, dat het aantal personen, dat Donderdag uit de Rus sische zone te Eindhoven is aangeko men, 120 bedraagt. Van dit aantal bleken er drie in zo verre politiek betrouwbaar te zijn, dat zij caar huis konden gaan. De rest is in het bewaringskamp te Vught onderge bracht. De Eerste Kamer behandelde gis teren het wetsontwerp inzake het consumentencrediet. De minister van Financfën, de heer Lieftinck, heeft enige opmer kingen, in het voorlopig verslag gemaakt, beantwoord. Hy zegt o.m., dat toeneming van het aantal amb tenaren niet het gevolg zal zijn van dit ontwerp, aangezien verscheide ne departementen worden ingescha keld. Voor een speciale behande ling van armlastigen is hier geen reden aanwezig. Inzake de kinder bijslag overweegt de regering uit breiding van de bestaande regeling. De opzet der organisatie is zo een voudig mogelijk gehonden. De heer Gelderman (Vrijh.) vreest moeilijkheden met de loon. en prijs politiek, zoals die thans wordt ge vormd. Een der moeilijkste problemen is het prijspeil te blijven beheersen. Spr. hoopt, dat de regering daarin zal slagen. De heer Wijffels (K.V.P.) verheugt zich er over, dat de regering op deze wijze blijk heeft gegeven de noden van het volk te verstaan. De heer De Bruyn (K.V.P.) betreurt, Na afhandeling van de agenda in de Vrijdagmiddag gehouden zitting der Eerste Kamer heeft de voorzitter, mr. W L baron de Vos van Steenwijk, af scheid genomen na een onafgebroken periode van 33 jaar in de Kamer zitting te hebben gehad. De wnd. minister-president, de heer W. Drees, sprak den scheidenden 87-jarigen voorzitter toe namens de regering en deelde mede, dat H.M. de Koningin den heer de Vos van Steenwijk benoemd heeft tot minister van staat. Hij sprak de hoop uit, dat het hem gegeven zou mogen zijn, deze titel nog vele jaren te voeren. dat de voorbereiding van dit wetsont werp zoveel tijd heeft gekost. Spr. vraagt verder of de regering haar reeds kan concretiseren. Is het de be doeling de bijslag van het eerste kind af, te geven? De heer Hiemstra (Arb.) hoopt, dat wanneer de productie van gebruiks artikelen zal blijken mee te vallen, de regering het crediet zal verhogen. De heer Koejemans (C.P.N.) acht de te verwachten uitwerking van deze wet gering. Minister ^Lieftinck wijst nogmaals ojf de zeer omstandige voorbereiding, die nodig was en op de productiebeper king, welke er nog is. Inderdaad zal door de regeering alles moeten w.orden gedaan om gevaren van prijsstijging te voorkomen. Intussen stijgen de prijzen in het buitenland nog steeds, laatste lijk door devaluatie van de Canadese munt. Het wetsontwerp wordt goedgekeurd z.h.st., en de vergadering gesloten. In het Staatsblad is afgekondigd een besluit van 25 Juni 1946 betref fende de verkrijgbaarstelling van bijzondere postzegels met de beelte nissen van Prinses Beatrix, Prinses Irene en Prinses Margriet. Deze postzegels zullen worden uit gegeven ten bate van het bescher ming- en hulpbehoevende kind in 't algemeen, uitgezonderd de zuigelin genbescherming, en tevens ten bate van de tuberculosebestrijding. De postzegels zullen verkocht wor den met een toeslag boven de fran- keerwaarde. Op 31 December 1947 zal de geldigheidsduur eindigen. Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard heeft een krans gelegd op het graf van den onlangs ter aarde bestelden kolonel Nieuwenhuis, in leven plaatselijk commandant van de ondergrondse strijdkrachten. Op de begraafplaats werd Z.K.H. ont vangen door majoor De Ruyter van Steveninck, die mevrouw Nieuwen huis aan den prins voorstelde. Sa men met mevrouw Nieuwenhuis be gaf de prins zich naar het graf, waar hij een krans van witte anjers neer legde, en enige tijd verwijlde. Na circa 20 minuten vertrok de prins, die gekleed was in het uniform van het luchtwapen. weer van de doden akker. In tegenstelling met het voorgaande bericht, waarin gemeld is, dat de twee officieren, die om het leven zijn geko men bij de beschieting van een Neder lands militair vliegtuig type B 25 door onbekenden, de enige inzittenden van het vliegtuig zouden zijn, wordt thans bericht, dat zij slechts passagiers waren van de B 25. Het vliegtuig en de rest van de bemanning zijn gespaard geble ven. AARDAPPELRANTSOEN VAN 14 t.m. 20 JULI. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat gedurende de week van 14 t/m 20 Juli op de bon 386 aardappe len 3 kg aardappelen en op de bon 886 aardappelen 1 kg aardappelen ver krijgbaar is. Het Amerikaanse departement van landbouw verwacht dit Jaar een record mais-oogst van 3.341.646.000 bushels en een vrijwel record tarwe-oogst van 1090.092.000 bushels. (1 bushel ls 35 1.) Te Batavia zijn gearresteerd en in Struiswijk opgesloten üe Japanner Washio Awochi en zijn vriendin A. H. Beerhoret, die zich schuldig gemaakt hebben aan 't leveren van Europese vrou wen en meisjes aan de Japanners, te gen hun wil. E. Beerhoret was direc trice van de sakura „club", waarvan Awochi eigenaar was. In deze „club" opgenomen meisjes waren verplicht, per avond 60.op te halen, waarvan dan 40 pet. plus alle onkosten voor Awo chi afgingen. Deze leidde dan ook met E. Beerhoret een weelderig leven en hield zelfs een veestapel. Voor een waarde van 90.000 aan juwelen werd bij hen aangetroffen, plus enkele dui zenden aan contanten, een prachtig meubilair, frigidaires, radiotoestellen, enz. Voorts is nog gearresteerd A. S. T. Dekker—Van Jaroschka Pohl, die eveneens vrouwen en meisjes geleverd heeft. Ook zij bevindt zich thans in Struiswijk. Ten slotte valt opnieuw te noemen mevr. v. Werkeskerken (tante Noes), die zelfs Europese vrouwen en meisjes geleverd heeft voor bordelen in Bor- neo. Tezamen met het „echtpaar" Awochi reisde zij Java af om meisjes te zcekan toen er te Batavia geen meer te vinden waren 7.Ij deed dit om de sreiisjes. die het zo beroerd hadden aan een beter bestaan te helpen". NEDERLANDS JOURNALIST MOET DUITSLAND VERLATEN. De correspondent van het ANP te Neurenberg meldt, dat de Britse autoriteiten te Berlijn de vorige week hebben geweigerd de ,.li- cense" te verlengen van den ver slaggever van het Nederlandse dag blad „De Waarheid", die tot dus verre in Duitsland vertoefde. Te Neurenberg werd hem later mede gedeeld, dat hij terstond naar Ne derland moest vetrekken. Als reden werd opgegeven, dat er te veel Ne derlandse correspondenten in de zóne waren. Onder de Britse correspondenten te Neurenberg heeft dit geval veel opzien verwekt. Hieronder volgt de uitslag van van de Eerste-Kamer-verkiezingen. groep 1 groep 2 Nrd-Brabant Gelderland Zeeland Groningen totaal aan- Utrecht Overijsel groep 3 Nrd-Holl. groep 4 Partyen: tal zetels Limburg Drente Friesland Zuid-Holl oud nw oud nw oud nw oud nw oud nw K.V.P. 16 17 9 9 3 3 2 2 2 3 P.v.d.Arb. 14 14 1 2 4 4 5 4 4 4 S.D.A.P. V.D.B. AR. 7 7 1 1 2 2 2 2 2 2 C.H.U. 6 5 1 1 2 2 1 1 2 1 Ccmmun 0 4 0 0 0 1 0 2 0 1 P.v.d.Vrijh. 3 3 0 0 1 1 1 1 1 1 (Vrijheidsbond) 9 N.S.B. 4 0 1 0 1 0 1 0 1 0 50 50 13 13 13 13 12 12 12 12 De „News of the World" bevat een reportage uit Ierland, die als een sprookje aandoet. Ierland, dat geen oorlog heeft gekend, is een land van melk en honing. Voedsel is er in overvloed te krijgen. Men kan er eieren bij het dozijn en nog meer kopen. De veestapel is zeer groot. Er zijn millioenen kippen en ander gevogelte en men beschikt over grote voorraden kaas en vet. Ook kan men zoveel sinaasappelen, ba nanen en citroenen kopen als men wil. Het is te begrijpen, dat de En gelsen Ierland als hun vacantie- paradijs uitkiezen. Er zijn thans onderhandelingen met Ierland gaande, teneinde de uit voer naar Engeland te vergroten. De Ieren zijn bereid Engeland prio riteit te verlenen, o.a. wegens de nabije ligging en het gemakkelijke transport. In verband met de kleine opper vlakte van ons blad hebben wij van de autoriteiten toestemming ontvangen des Zaterdags met een dubbel nummer te verschijnen. Goudzoekers 1946. Met spanning wordt iedere avond door de arbeiders van de zandzuiger „Sliedrecht IX", welke op de Nieuwe Waterweg van het werk is, bij het schoonmaken der bakken het bezinksel nagezocht, in de hoop dat er zich goudstaven in zullen bevinden. Zoals men weet, werden tot dusver reeds 10 goudstaven uit de in Mei 1940 verongelukte loodsboot nara boven ge haald. y- Rhljn P. Hieronder laten wij de namen volgen van de gekozenen in groep 3 Noord- Holland en Friesland: Comm. Partij Ned.: J. Brandenburg, Amsterdam en J. H. Hermans, Vaals. Party van de Arbeid: M. A. Reinal- da, Haarlem; C. Woudenberg, Amster dam; M. Tjeenk Willink, Den Haag; N. Stufkens, De Bilt. Anti-revolutionnairen: Prof. dr. R. H. Woltjer, Amsterdam en H. Algra, Hui- zum. Kath. Volksparty: G. C. J. D. Krop man en E. H. A. Kraayvanger, Rot terdam. Party van de Vryheid: Mr. D. U. Stikker, Amsterdam. Christeiyk Historische Unie: Mr. R Pollema, Leeuwarden. Van clandestiene slachters. Het kwam controleurs van de C.C.D. ter ore, dat drie personen te Eindhoven In een pand een koe hadden binnengebracht. Bij aankomst constateerden zij, dat het dier reeds was geslacht. De inwoner, die aanvankelijk beweerde, dat alles bjiten hem om was gegaan, bekende tenslotte, dat hij de slachting zonder hulp var. an deren had verricht. In het tasje van zijn vrouw vonden de controleurs nog aan wijzingen van een tweecfe clandestiene slachting. Na opgravingen in de tuin kwam nog een hoeveelheid slachtafval te voorschijn. Een derde persoon, die bij deze clandestiene slachting betrokken was, werd eveneens ln zijn kraag gepakt. Alle drie werden zij voor den officier van justitie geleid en onmiddellijk gedag vaard. Zij kregen leder vijf maanden ge vangenisstraf. Wraakneming tegen N.S.B.er. Dezer dagen hebben onbekenden een handkoffertje, waarin een tijdbom zat, onder een tafeltje in een bekend hotel te Valkenburg gezet. Nacfat de heren hun consumptie gebruikt hadden vertrokken zij Even later volgde een geweldige ex plosie, die vrij veel schade aanrichtte. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Dit is de derde bomaanslag, die plaats heeft op hetzelfde pand, dat het eigendom is van een NSB-er, die thans weer in zijn rechten is hersteld. Eén van de meest gelezen rubrieken uit onze dag- of weekbladen is de ad vertentierubriek. Met mijn ogen dicht zie ik de advertenties aan mij voorbij gaan. „Lijdt ge aan slapeloosheid. Me vrouw? Slaap op een matras van Auping!" „Plaagt u de rheumatiek, mijnheer? Gebruik Kruschen Salts!" „Zijt ge overwerkt, zakenman? Sanato- gen zal u genezen!" „Spelen uw zenu wen over u de baas? Een kop Ovomalti- ne en ge krijgt zenuwen als kabeltou wen!" Zo las ik de vorige week, juist op zo'n stralende, zonnige dag, in onze krant een advertentie, waarin werd aangera den nu ons brandhout voor de a.s. win ter te bestellen. Onwillekeurig glim lachen wU even. Wie denkt er nu in Juli, dus in het hartje van de zomer aan winterbrand! Wij zijn immers allen veel te blij, dat de goedkope kachel, de zon, brandt. De winter is lang genoeg om daarover te denken. En toch de huis vrouwen denken er anders over. De oorlog met de misères daaraan verbon den hebben ons geleerd onze voorzorgs maatregelen te nemen. Wij mogen niet „bezorgd zijn", maar vóórzorg is wel goed, zelfs noodzakelijk. Ook voor onze winterbrand is voorzorg wel goed. De winter van 1944 heeft ons wel geleerd, hoe erg 't is geen brand stoffen te hebben. Wij zullen hopen, dat de kolenpositie deze winter beter mag zijn, maar 't is toch goed te zorgen, dat wij in de a.s. winter niet in de koude zullen zitten. Kent u den Koning-philosoof Salomo? Die heeft ons wijze spreuken, wijze raadgevingen nagelaten. Eén van die luidt: „Wilt ge wijs zijn, kijk dan tiaar de mieren. Die verzamelen in de zomer haar spijs, die slaan 's zomers haar winterprovisie op." Onlangs las ik van de nijvere voorzorg van die kleine, nietige diertjes, 't Was enorm, 't was bewonderenswaard! Ze zijn klein en nietig, wij vertreden ze met onze voeten, maar zij zijn vol vormen eer. welgeordende mratrchv- pij, bouwen huizen tot voorraadschu ren met gangen en pilaren, met verdie pingen en gewelven. Ze slepen bouwstof fen aan, verdelen onderling het werk. Sommigen vervoeren de spijzen, anderen worden uitgezet als hulptroepen. Met onverdroten ijver werken ze. Stakingen komen bij haar niet voor. Wij mensen gaan dat kleine, nietige mierenvolkje verre te boven. Wij kunnen van hen le ren. O, er zijn mensen, die zeggen: „Ko men die tijden, dan komen die plagen!" Zoals er mensen zijn, die alles opma ken ln de lente en zomertijd van hun leven en die oud-geworden berooid daar staan. Wij moeten zorgen voor de toe komst, dus in de lente en zomertijd zorgen voor de komende wintertijd van ons leven. Wij ouderen, wij moeten denken aan de toekomst onzer kinderen. Menig vader en moeder ligt daarvoor, ■krom, opdat zij kunnen leren en straks nuttige mensen in de maatschappij zul len worden. Wij moeten ook bouwen aan de toe komst van ons door de oorlog zo zwaar geteisterd volk. Ten slotte: een meike ver denkt niet aan de toekomst, een paard (zeer zeker een intelligent wezen) peinst niet over zijn eeuwige bestem ming, maar een mens heeft een eeuwige bestemming, van God, tot God. Dat is onze toekomst. Daarvoor moet ons oog helder en ons oor waakzaam. bijgeknipt worden, zogenaamd ge punt, dan worden de dode haar puntjes verwijderd. Een uitstekend middel voor haarverzorging is het wassen met een aftreksel van ka- Dat het lichaam verzorging nodig heeft en dat het heus niet alleen ijdelheid en coquetterie behoeft te zijn, die hier de drijfveer is, daar van is iedere vrouw langzamer hand wel overtuigd. De moderne vrouw weet, dat zij er gesoigneerd uit moet zien en dus schenkt zij aandacht aan haar nagels, han den, huid, haar en figuur. Het is beslist geen toeval dat de Amerikaanse vrouwen en meisjes zulk mooi haar hebben en we kun nen in dat opzicht heel wat van hen leren. Vóór alles moet de hoofdhuid dagelijks gemasseerd worden en het haar geborsteld. Daardoor worden de haarwortels sterker en afster vende haren verdwijnen. Na het wassen wordt het haar afwisselend met koud en warm water gespoeld. Als het bijna droog is masseert men de huid met de vingertoppen. Het drogen van de haren in de zon is één van de nieuwste middelen om mooi glanzend haar te krijgen. Een maal in de maand moet het haar millen waaraan een weinig Borax is toegevoegd. Men verdeelt 't vocht in twee kommen. Het naar wordt naar voren gekamd, dan steekt men het hoofd in de eerste kom. Nu wast men het haar grondig met goede haarzeep en steekt dan het hoofd in de tweede kom. Voor het uitspoe len gebruikt men eerst warm dan koud azijn en zou* *»ter. Wie droog haar heeft doet f een paar drup pels amandelolie het haarwater te voegen. Ook aan de verzorging van de handen behoort men wat meer aan dacht te besteden. Een goed middel voor handenverzorgmg is 'n meng sel van glycerine met water. Zeer aanbevelenswaardig is ook een eet lepel havermout te overgieten met kokend water en daarin de handen te wassen. Voor transpirende handen neemt men z.g. wisselbaden (achter elkaar in koud en heet water). Aan de hals ziet men de ouder dom van de vrouw, al is haar ge laat ook nog zo jeugdig De hals spieren worden krachtig gemaakt door met opgeheven armen enige boeken een poosje boven het hoofd te houden. Verder is slapen zonder hoofdkussen ook een uitstekend middel om de rimpels uit hoofd en nek te verwijderen. Beter dan al deze hulpmiddelen zijn echter een goede slaap en sportbewegingen in de open lucht. Wie deze twee middelen toepast, zal waarschijnlijk aan de andere geen behoefte hebben. Ëen wonder der Dauw.', - In de Australische wouden ver- 'heifen zich statig de indrukwek kende Eucalyptus-boomen. - de „gums", zooals men ze daar noemt, - waarvan de bladeren de bekende eucalyptus-olie leveren. Deze reu-i zen van het woud schieten kaars- richt en torenhoog op. zij bereiken vaak een hoogte van 155 roeter en bij den voet een omvang van 30 meter. Toch zijn deze koningen onder de boomen ontstaan uit een zaadje, zoo groot als een stip in deze krant. Het zijn ware wonderen der natuur.* P De wonderen der natuur vinden «te ook terug in de kostelijke voe ding, die de natuur ons levert,' Alleen hec beste van den oogst, de edelste natuurproducten worden door De Gruyter gebruikt, in eigen iabrieken door ervaren vakmenschen verwerkt tot de gezonde voeding, waarvan wij dagelijks genieten. De Gruyter-kwaliteit! En betere waar, èn tien procent kortingBij De Gruyter werken natuur en techniek .*lTLpPJPr keil van Uw gezpniheidt

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1