P„ 'c' -er moet uit zijn isolement door dubbel-spoor Als oorlogsvrijwi lliger naar Indië H.R.C. ontvangt Zaandijk Wat gebeurt er met het badhotel? Anti-Joodse gewelddaden in Polen Er tr n' T^Ver een be'angrijk deel vjn de Marine naar Nieuwediep De stroom viel uit Het puin wordt geruimd Huisvesting voor oorlogsslachtoffers Het paviljoen weer open! Predikbeurten We landen op Java Tennistournooi H.T.C. Weer vijf-en-zestig Joden vermoord De Schager markt. Matthaus-passion in Nederlandse tekst Helder 2-O.S.V. 2; Zaanlandia— Watervogels Rapiditas II—H.R.C. II De uitskg S.D.W.Alcmaria Nederlandse Ploeg voor Tour de France Wat brengt de radio? Stadsnieuwe Lui'f- V-orfmlfwnI He'fr'ch ocer Nieawediep E ïhooriijke en niet voor de m een gesprek, dat we gisteren, tij dens een persconferentie, hadden met den luitenant-admiraal C. E. L. Hel- frich, bevelhebber der seestrijdkrach- ten, gaf deze ons. op ons verzoek, zijn visie op Nieuwediep en haar toe komstmogelijkheden te kennen. „Wat denkt U van de kansen van Nieawediep, admiraal?" „Nlenwedlep sal ongetwtjfeld weer ecu belangrijke mnrinepjaats worden en In de toekomst bljjven. Dat het egrste basis zal worden Is niet waarschijnlijk, omdat het 't grote materieel niet kan opvangen. Het ia trouwens wenselijk, dat de marine gedecentraliseerd wordt en dat we ons niet bepalen tot Mn basis". „Belangrijk is echter voor Den Hel der. dat het uit zijn isolement komt en dat de snoorwegen tot deze marlne- etad geëlectrificeerd worden en er dubbel spoor wordt aangelegd. Dat is een van de eerste en voornaamste eisen. En dan.... het woningprobleem. Het zou m.i. van grote betekenis zijn, als de gemeente, dat vraagstuk zelf ter hand nam en oploste. Als de ma rine terugkomt naar Den Helder moet ze woningen vinden, die geriefelijk zijn en niet te hoog in huurprijs. De ma rine-salarissen zijn op hoge huren niet Ingesteld". „Mijns Inziens", aldus admiraal Hel- frich". zouden er flatwoningen moeten komen. Ik zou er persoonlijk voor voe len, dat de Marine in de bouw daar van bijdraagt, zodat de huurprijzen be paald kunnen worden naar de draag kracht van bet marine-personeel", „V ziet de toekomst van Niea wediep dus niet somber in, admi raal?" „Neen, zeker ts reeds, dat de op leidingen. radar-opleiding, artille- Een leder, die gisteravond het knopje van het electrlsche licht omdraaide, con stateerde. dat zijn lamp niet het ver langde licht uitstraalde. Ook de buren bleken zonder licht te zitten. Overal was de stroom uitgevallen. Velen gingen dan ook met de kippen op stok. Degenen, die zich ln de bioscopen be vonden hadden ook pech. In Tlvolt werd Juist de bekende en lang verwachte ver- zetsfllm „De Rode Aarde" gedraald. De teleurgestelden kunnen Dinsdagavond na de eerste voorstelling hun vertoning bij wonen. In Casino de „Avond voor Allen" van de Jeugdclub der CJMV. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden. Drie nummers van het programma werden af gewerkt, waarvan 't laatste bij 't roman tische licht van een petroleumlamp. De avond zal over enkele weken, wanneer de Casino-zaal vrij is, opnieuw gegeven worden. Overigens was half Noord-Holland (ten Noorden van Wormerveer) van stroom verstoken. Waarschijnlijk trad ln die büurt een sto ring ln de kabel op. Om half twaalf was de storing weer opgeheven. De moraal: weer eens een duidelijk be wijs van het feit hoe weinig eigenlijk de mens op zijn techniek kan steunen.' Hoe vernuftig ook, het blijft mensenwerk. dnre flatwoningen Marine He opleiding en wellicht andere, naar Nieuwediep gaan. Het sal voorts torpedo-luschlelbasls wor den. Er sal heel wat klein mate rieel komen, sodat Nieuwediep er als basis niet op achteruit sal gaan". „U weet toch, dat er een commissie benoemd is, die deze marinevraag- •tukken bestudeertl Haar adviea la er echter nog niet, dat duurt wel lang. maar mijn overtuiging is, dat het er voor Nieuwediep zeker niet slecht uit ziet". Dit woord van den hoogaten marine- autoriteit ln ons land, mag zeker voor ieder stadgenoot een bemoediging zijn en een riem onder het hart binden van de pessimisten, die altijd nog twijfe len aan de „Marine-toekomst" van on ze stad. Wij vertrouwen ten volle, dat ona gemeentebestuur aan de wen sen van de Marine, wat betreft de op lossing van het woningvraagstuk, te gemoet zal komen, terwijl we geloven, dat de bevoegde autoriteiten de nood zakelijkheid zullen zien om Nieuwe diep uit haar isolement te halen. Te lang reeds hebben we moeten wachten op een behoorlijke verbinding naar Den Helder, dat als eerste marine basis wel altijd zeer stiefmoederlijk bedeeld is door de Nederlandse spoor wegen. We vertrouwen, dat men nu begrip zal tonen voor de alleszins ge motiveerde wensen van onze stad. B. GESLAAGD. Geslaagd aan de Ned. School voor coupeurs en coupeuses te Doetinchem: diploma coupeuse: de dames A. C. M. Huyg, M. H. Kloosterman; dip'oma cos. tumtère: de dames G Breet, F. Boven en M. Hoekstra. Allen leerlingen aan de Mode-Vakschool M. C. v. Toledo-Rump. Bij de op 10 Juli J.l. te Amsterdam gehouden examens slaagden voor het diploma machineschrijven mej. J. Tromp en de heer J. de Bruin, leerlingen van mej. D. M. de Vroome, lerares alhier. v*-;- s - Nederlandse troepen ln Indonesië pa landse troepen in Serpong heeft het te sturen, welke in de omtrek moet de handen van extremisten te bevrijden. raat. De commandant van de Neder- bevel gekregen, om een patrouille uit opereren en trachten moet, burgers uit Ass Press P. Lang heeft het geduurd, eer men de hand aan de ploeg in casu het hou weel sloeg. Vele malen was reeds hier an daar een ongeduldige opmerking over de meer en meer met onkruid overwoekerde puinhopen langs de Kanaalweg en in de „Oude Helder" gemaakt. Maar nu zit er dan toch voortgang in het werk! Langs het Havenplein is het puin der ingestorte en gesloopte percelen ver dwenen en de rog bruikbare stenan staan netjes gebikt langs de kant. De ze week heeft het opruimtngawerk in de voormalige „Oude Helder" een aanvang genomen. In de onder de schroeiende hitte van de zomerzon blakerende steenwoestijn zijn de ar beiders aan het werk getogen. Drie aannemers hebben hun mensen reeds ingezet. nl.T F. D. Dienaar van de Laan tot aan de Langestraat de Firma Meijer en Zonen aan de Langestraat, Vlootstraat en Koningsweg en C. van Doorn voor de VlootstraatLange straat—Dijkweg. Hierbij zal het echter niet blijven. Volgende week komen er nog een vijftal aannemers bij o.a. G. Groot uit den Helder en van de Heerk uit Broek op Langedijk. In totaal hoopt men dan met ongeveer honderd vijftig man aan de slag te kunnen gaan. Het tekort aan arbeidskrachten vormt ook hier weer het grote pro bleem. Over zeventien weken moet het ge hele werk worden opgeleverd. Wij wensen de diverse aannemers good luckl Het hoogtepunt van het zomersei zoen nadert snel. De meeste bad plaatsen langs onze kust herstellen zich en ontvangen reeds voor zover dit mogelijk, hun gasten. Hoe staat dit nu met Hulsduinen en in het bijzonder met het Badhotel, zo vragen velen zich af, vooral nu men langs dit gebouw wandelend kan zien, hoe men druk doende is het gebouw zowel wat bet interieur als wat het exterieur betreft weer in bewoon bare staat te brengen. Met het oog hierop begaven wij ons naar Huisduinen ten einde ons ter plaatse eens nader van een en ander op de hoogte te kunnen stellen. Reeds in de zaal van het Paviljoen is te bemerken, dat er druk gewerkt wordt. En ook verder ln het gebouw h het overal herstel en vernieuwing Timmerlieden, metselaars, «chiidcn», behangers en technici doen hun best om al wat vernield en versleten was in de afgelopen oorlogsjaren, en dat was heel wat! zo snel en goed moge lijk te herstellen. Waartoe dit alles? Wordt straks of schoon laat het Badhotel weer in ge bruik genomen? Een andere beslemming. Neen, zo is het niet. Het Badhotel is nl. door het Rijk voor vier vijf Jaar afgehuurd en thans wordt het in gereedheid gebracht om te kunnen dienen als Noodverzorgingslnrlchting voor Oorlogsslachtoffers. Welke cate gorie van deze personen, er in zullen worden ondergebracht, hetzij gerepa- triëerden of het zij ouden van dagen uit een noodgebied, die hun woningen kwijt zijn, is nog niet met zekerheid bekend. Wel is zeker, dat hun aantal ongeveer zestig zal bedragen. Boven dien komt er een personeelstaf van twintig personen o.a. voor de admini stratie, bediening, keuken en verple ging. Een advertentie waarin reeds personeel werd gevraagd, kwam voor ln ons blad van Woensdag jl. De voor malige gérant van het Badhotel, (Je heer J. C. van den Berg is benoemd tot directeur van de te openen inrich ting. Wij maakten een rondgang door het gebouw om een indruk te krijgen van Er heerste een ongekende drukte in Mersing. Tientallen zware legerwagen* denderden door de dorpsstraten, be geleid door de knetterende motoren van ordonnansen. In de gebouwen waar de verschillende compagnieën van 2-4 R I gelegerd waren, stonden stapels kisten en een ieder was ln de weer met het inpakken van sijn bezit tingen De koks moesten na het berei den van de laatste maaltijd het keu kengerei inpakken, want die nacht moest alles op de wagens geladen zijn. Er is wat nodig om een geheel batal jon met munitie en bevoorrading te vervoeren. Tegen het invallen der duis ternis was alles gereed en het wachten was slechts op het sein van vertrek. Op t e grond en op tafels en banken pro- bc -den we te slapen. Er waren echter ?"veel dingen om over te denken, dat er bij de meesten niet veel van slapen l.wam. Eindelijk dan toch naar Indië: Als we nu maar naar Java gingen! Toch beroerd voor de Jongens, die de laatste week nog afgekeurd waren. En het waren er nog al wat! Het vertrek. 's Morgens om 4 uur zette de colonne zich in beweging. De koplichten van de tientallen wagens vormden een vurige slang van kilometers lengte in de nacht. Uur na uur verliep. De dag brak aan en langs de wegen stond de bevolking van «'eden en dorpen de ronkende co lonne na te kijken. Hoe dichter we bij Singapore kwamen des te drukker werd het verkeer. Op de dam, die Singapore verbindt met het schiereiland, bewoog zich een onophoudelijke stroom van voertuigen in beide richtingen en het leek wel of de gehele wereld vertegen- waordigers bad gezonden om onze co- lonne te passeren. Leger, vloot en lucht macht, Australiërs, Amerikanen, Brits- Indiërs, Ambonnezen, Hollanders, En gelsen,'parachutisten en mariniers, sto. ven in tegengestelde richting aan ons voorbij. De Alcantara in het klein. Eerst om half twaalf stonden we aan de haven van Singapore. 1-4 R I, dat eveneens tot de W. Brigade behoort, was al bezig met inschepen. Het plein aan de kade wemelde van troepen en legerwagens. In de brandende zon moes ten we ruim een uur wachten, voordat we als lastdieren bepakt, aan boord van de „Salween" konden stappen. „De „Alcantara" in het klein, jon gens!" Op de dekken en trappen krioel de het van zwaar bewapende, bezwete soldaten. We werden ingedeeld aan de bakken. De luidsprekers gaven steeds weer nieuwe orders door. De tijd ver streek maar nog steeds was er geen eten. Moe en wee van de honger hin gen we over de reling en sloegen de be drijvigheid aan de kade gade. Een mandje kolen. Eerst om half acht 's avonds kregen we wat te eten. Het was niet veel en het beviel ons niet. dat de „Salween" nog steeds gemeerd lag. De nacht werd doorgebracht op de dekken. Van sla pen kwam niet veel. Ieder vroeg zich af, wanneer we nu eindelijk zouden ver trekken. „Heb Je die koelies kolen zien laden; met een mandje notabene! Geen wonder dat het zo lang duurt." „Als we morgen maar wat goeds te eten krijgen, ik gier van de honger!" Het dieptepunt en daarna Maar de volgende morgen was het nog minnetjes. Het bleek, dat de voedsel- voorrnaden per abuis onder de munitie geladen waren. De „Salween" had het anker laten vallen op de rede. Woens dagmiddag was het dieptepunt van de stemming. Onzekerheid omtrent het ver trek. slechte voeding, neen, dat moest veranderen. En er kwam een verande ring zoals die alleen in het soldaten leven mogelijk kan zijn. Die avond kwamen de spullen los. Honderden kis ten met frontrantsoenen werd rondge deeld. Voor zes r an een kist per dag. Ze bevatten alles wat een soldaat nodig heeft. In blik natuurlijk. Vlees, aard appelen, groente, vruchten, eieren, bis cuits, boter, kaas, jam, suiker, zout, thee, melk. zelfs de enti-malariatablet- ten en lucifers en sigaretten ontbraken niet. De brigadecommandant richtte het woord tot de troepen en vertelde dat we naar Java, Batavia gingen. In een mini mum van tijd was de stemming weer op peil. Er werd geschranst uit de kisten, de lege blikken werden bij duizenden over boord geworpen en al spoedig bleek, dat er overdaad was. Het grootste gedeelte van de biscuits ging de volgen de dagen over boord en de blikken vis en spek werden soms niet eens openge maakt. Op weg naar Java. Donderdag 28 Maart om 7 uur 's mor gens lichtte de „Salween" het anker, de Hollandse vlag ging in top en de reis naar Java was begonnen. De zeereis was prachtig en het eten was uitstekend. Schijnbaar was het een uitstapje, moar die gedachte verdween snel. toen Vrijdagavond de voorberei dingen voor de landing werden gemaakt. Munitie werd .ltgedeeld, wapens nage keken, houders gevuld en mortieren klaargezet. Om 10 uur zou Tanjong Priok bereikt worden, maar de gehele nacht bleef het troepentransportschip in de Java Zee op en neer varen. Het doel bereikt. Tegen het aanbreken van de dag set- te het eerst koers naar de haven. Wat is het een heerlijk gezicht daar in de verte de Hollandse vlaggen te zien wap peren! Java, Indië, eindelijk is het doel bereikt! Hoe zon het er zijn? Dit stond vast, we waren nn in onse eigen bezit tingen. Nu ïou alles wel beter gaan. Niet meer afhankelijk van anderen! Welk een schromelijke vergissing we met deze gedaehtengang maakten werd ons maar al te spoedig duidelijk. L. TIMMERMANS. ZONDAG 14 JULI 1944. DEN HELDER. Nederl. Herv. Oem. Nieuwe kerk (Weststraat) vm 10.30 uur, ds. H. A. Enklaar; Palmstraat, vm 10 uur, ds! J. Borghardt. Herst. Evang. Luth. gem., Weezenatraat, vm 10.30 uur, dr. J. de Vreede, predikant bij de Prot. Indische kerk. Chr. Geref. kerk (aan de Steen- gracht) vm 10 en nm S uur, ds. J. Rebel. Evangelisatie Vijzelstraat, vm 10 en nm 5 uur, evangelist Sevensma van Amster dam: vm 13 en nm 2.30 uur, Zondags school. Woensdag nm 7.30 uur Bijbelkring. Donderdag, nm 7.30 uur. Vrouwenkrant. Zaterdag, nm 7.30 uur, Bidstond. Doopsgez. gem., vm 10.30 u., da. Rothfusz. ZONDAG 14 JULI 1940. HUISDUINEN: vm 9 uur ds. Salm. de diverse werkzaamheden. De vroe gere conversatiezaal van het hotel wordt ingericht voor ziekenzaal, de eetzaal behoudt haarzelfde bestemming. Het Paviljoen open! Naar de burgemeester ons ver zekerde zal het restaurant in het Badpaviljoen door de N.V. Zeebad Huisduinen ook verder als zodanig worden geëxploiteerd en al naar er belangstelling is van de zijde van het publiek in elk geval Za terdags en Zondags geopend zijn. Dit is een gelukkig besluit, want welke wandelaar stelt er geen prijs op om na een stoere wandeling langs dijk of strand hier een ogenblik uit te rusten en zijn dorst te laven op dit prachtige punt, waar men zo'n heer lijk uitzicht heeft over de zee? Nu wij hier staan, genieten wij er weer van. Vlak is het water, rustig kabbelend de golfjes op het strookje strand. De Razende Bol is droogge vallen en steekt zich daaruit als een vreemd onbegroeid eiland in de blau we verte. Door het Molengat schuiven een paar vissersbootjes en ver weg tegen de horizon hangen rooksslierten van schepen, die zich langs de grote zeeroute naar het Noorden begeven. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het gebouw half Augustus gereed zou komen voor de ontvangst van haar bewoners, maar gezien de atand der diverse werkzaamheden en het tekort aan personeel (reeds zijn vijf gedetineerden Ingeschakeld), zal het wel begin September worden. Als het zover is hopen wU hierop nader terug te komen. Bevordering van de animo voor, en verhoging van het spelpeil van de ten nissport in onze gemeente, dat is het streven van de HTC. Om dit doel te bereiken, wil zij o.m. open wedstrijden organiseren en zo moet men het nu achter ons liggende tournooi dan ook zien. Vanzelf sprekend staat men nog aan het begin. Gelegenheid tot tennis sen is er hier nog in bescheiden om vang door gebrek aan tennisbanen. De inschrijving voor dit tournooi bestond uit leden van de HTC en enige officie ren van, de marine. Aangezien in de laatste tijd een groot aantal personen als lid van de HTC was toegetreden, was het niet uitgesloten, dat in het ver loop van de wedstrijden zich verrassin gen zouden voordoen. Deze hebben zich dan inderdaad ook voorgedaan, speciaal in het gemengd- en herendubbelspel. Het spelpeil was over het geheel genomen veel beter dan in 1944, ln het bijzonder in het herenenkelspel. Vooral in de kwart finales zijn het enerverende partijen ge weest. De heer C. Teitler is winnaar ln het herenenkelspel geworden na in de finale den heer G. Bakker in een spannende partij te hebben geslagen. Eerstgenoem de, met zijn doorlopende uitzonderlijk solide slag. zijn kijk op het positlekie- zen van de tegenpartij, behaalde ook door zijn meerdere wedstrijdroutine het succes. Tegenspelers weten welke moei lijkheden zij telkens weer hebben te overwinnen om zich tegen hem staande te houden. Dat de heer G. Bak ker hierin geslaagd is pl^t voor zijn prestatie. Dat ook hij tot sterk spel ln staat is, bleek mede in de drie daar aan voorafgaande rónden. He damesenkelspel stelde teleur. Ken nelijk wreekte zich hierbij een tekort aan wedstrijdroutine. Het beste spel was hiervan te zien in de demi-finale, waar mej. Flotat in drie sets mej. Kuiper en mej. Kingma in twee sets mevr. Kos uitschakelde. Mej. Flotat toonde zich tenslotte superieur over mej. Kingma, welke laatste echter tot betere pres taties in staat is. Het gemengde dubbelspel was ten slotte voor mej. Kuiper en den heer M. Griek. Zij moesten veel tegenstand over winnen in de finale van mevr. Maree en den heer Roelofs. De tweede set werd b.v. door hen verloren met 60, zodat ook hier weer drie sets nodig waren om de beslissing te brengen. Dat twee sterk spelende enkelspelers nog geen sterk dubbel vormen, kwam wel uit bij de heren Teitler en Griek. Zij toch moesten met de tweede paats in het herendubbelspel tevreden zijn. De heren de Vries en Koggink waren uit eindelijk de winnaars. Voor het damesdubbelspel hadden zich slechts vijf paren opgegeven en spoedig was dan ook te zien, welk paar zich kampioen zou kunnen noemen. Zonder veel strijd plaatsten mevr. de Vries en mej. Kingma zich als nummer één. Bij de dubbelspelers kwam wel uit, Na de progroms van Kielce en Gaestachowa 1« te Katowlce een Jood ver moord op wiens stoffelijk overschot men een kaartje heeft gevonden, waarop te lezen stond: „so sal het lot van alle Joden ln Polen zijn". Sedert Kielce s«n in een week drie-en-dertig Joden vermoord, het merendeel in treinen. Op 10 Jnll werden twee-en-twintig Joden gedwongen de personentrein Lodz-Bre.lau te ver laten waarna men hen op de plek «elf doodde. Zes andere slachtoffers werden in dé trein Warschan-Byallstok gemaakt, terwijl te Stettin lijken van vier Joden Zijn gevonden. dat men te weinig met elkaar geoefend had. Indien voor een volgend tournooi tijdig hier aandacht aan wordt besteed, zal dit aan de prestaties en het gehalte van de wedstrijden zeker ten goede komen. Tot slot volgen hieronder nog de na men van de kampioenen: Damesenkelspel: mej. M. L, C. Flotat; herenenkelspel: de heer C. Teitler; da mesdubbelspel: mevr. G. de Vries en mej. M. C. Kingma: herendubbelspel; de heer G de Vries en de heer W. F, Kog gink: gemengddubbelspel: mej. G. S. Kuiper en de heer M. Griek. Wij kunnen nog mededelen dat aan het einde van deze maand een open tournooi zal worden gehouden waaraan ledereen kan deelnemen Nadere bijzon derheden volgen. Voor de centrale werden aange voerd: 31 koeien, 3 stieren, 20 pin ken, 3 graskalveren, 97 nuchtere kalveren, 11 schapen en 47 varkens. Op de gebruiksveemarkt was meer aangevoerd dan de vorige week. Het hooien begint al aardig op te schie ten met dit mooie weer. Over en. kele weken zal er wel weer nor maal worden aangevoerd. De handel in paarden was goed en duur. Rijtuigpaarden 1000.— tot 17000.Werkpaarden 1000- tot 1500.Oudere paarden 300.- tot 600.— Hitten f 250.— tot 1100.Het valt wel op dat het aanbod in paarden nog ruim is en dat er nog zoveel kooplust bestaat. De hooibouw is aanstonds achter de rug en voor korenbouw is het nog wat vroeg. Op de wolveemarkt was weinig drukte De handel was stug en duur Hoogste notering van magere scha pen 75.Lammeren tot f 40, Door de boeren wordt op het ogen blik weinig of niets gekocht, te kort gras is hiervan wel de hoofd oorzaak. De handel in bokken en geiten was stug. De handel in big gen was niet veel gedaan, de prij zen varieerden van 14tot 30.Ongeveer 95 pet. van dia aanvoer ging naar de centrale voor de dood. Dit was de laatste markt waar 2.25 per K G. geslacht werd geg®. ven. Dit zal de volgende week waarschijnlijk wel anders zijn, dan wordt er niet meer dan 55 cent per K.G. betaald. Het is geen aange naam gezicht wanneer men zo'n paar honderd van die kleine beestjes voor de dood weg ziet gaan. Kip pen en konijnen voor de slacht de vastgestelde prijzen. Konijnen voor de fok 8.—. Kippen 10.—. Gezien het feit dat de Mattheus-Pas. sion van J. S. Bach omstreeks Peschen geregeld wordt uitgevoerd in onze ker ken en concertgebouwen, en overwe gend, dat de geestelijke betekenis van dit machtige kunstwerk nog tot bredere lagen van ons volk zal spreken, indien het wordt uitgevoerd in de Nederlandse taal, .heeft de regering besloten tot het doen vervaardigen van een Nederlandse tekst voor de Mattheus-Passion. De mi. nister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft aan den dichter Jan 3ruk: Dagblad v. Noord-Holland N.V. PROGRAMMA NHVB. Beslissingswedstrijd 4 f: Wiron 1-Sucj ces 4, terrein Helder, aanvang 10 uur, scheidsrechter M. Blom. ZAP 4BKC 4. Adsp.: ZAP d—Schagen b; ZAP c— Schagen c. HRC I—ZAANDIJK I. De wedstrijd van HRC I vangt aan om half drie terwijl Helder 2 tegen OSV 2 in de morgenuren wordt gespeeld, aanvang elf uur. SPORT Zoals wij reeds eerder schreven kun nen de beslissingen nu binnenkort vallen en als het morgen even mee loopt zijn wij al een heel eind in de goede richting. Promotie 2de klasse: TOGAFC, waarbij wij de AFC-ers de kans geven. Promotie 3de klasse: De twee laat ste wedstrijden prijken hier op het programma nl. HRC—Zaandijk en SDWAlcmaria. Wint SDW dan is zij kampioen, terwijl een gelijk spel of verliezen waarschijnlijk tot een beslis singswedstrijd leidt. Het hangt dus af van Alcmaria, of HRC en Zaandijk nog een kans krijgen. Dit wordt dus een kwestie van af wachten en wij zijn er van overtuigd dat Alcmaria haar best zal doen en dan is nog van alles mogelijk. HRC moet van Zaandijk zien te winnen, een opgave die buitengewoon lastig' is. Ook dit is echter te bereiken, mits een ieder voelt dat het moet. Promotie 4de klasse: Ook Watervo gels vecht voor haar laatste kans. Zij gaat op bezoek bij Zaanlandia. Een gelijk spel is onvoldoende, ja scha kelt de Vogels zelfs uit. Misschien dat nu alles beter loopt als in de voor gaande wedstrijden, dan is een succes niet uitgesloten! Let op Watervogels. Promotie res. 2de klasse: Helder 2 ontvangt OSV 2, waarvan in Oostzaan met 5—2 werd gewonnen. Ook nu Is een overwinning niet uitgesloten, ja ligt zelfs in de verwachting. In dat geval bedraagt de voorsprong vier punten en met nog twee wedstrijden te epelsn zou de zaak bekeken zijn. Nog even doorbijten du». Helder! HRC 2 gaat naar Rapiditas 2 dat 4 punten minder heeft als HRC. Ook hier zou dus een overwinning praktisch het reserve tweede-klasseschap naar Den Helder brengen. Vier gevallen dus, waarbij de beslissing zo goed als zeker kan val len, hoewel het voor HRC 1 en Water vogels 1 beter i* dat de beslissing nog even verschoven wordt. De overige wedstrijden zijn; DTS— Tybb; Allen Weerbaarde Kennemers: LeerdamBFC; UnitasExcelsior; La- borRigtersbleek; Vitesée—Pee; RBC- Helmondia. LSC—Emmen De standen van deze week zijn: 3de klasse D: SDW 30 15 2 3 32 Ripperda 20 14 2 4 30 Swift *0 10 3 7 23 WA 20 7 6 7 20 19 8 3 8 19 Schoten 20 7 3 10 17 Schagen 19 5 7 7 17 De Germaan 20 6 4 10 16 Halfweg 20 6 4 10 16 Succes 20 4 7 9 15 JHK 20 4 5 11 13 4de klasse A. Watervogels W ieringerwaard Schoorl LSW Oudesluls Texel BKC Vrone Nieuwe Niedorp Atlas 18 12 8 0 30 18 11 2 5 24 18 9 3 6 21 18 7 6 5 20 ..18 7 5 6 19 18 8 6 6 18 18 8 1 9 17 18 6 5 7 17 18 4 3 11 11 18 1 2 15 4 De verschillende standen van de clubs die om een plaats in de eerste klasse spelen zijn als volgt: District I: AFC TOG 't Gooi District II: Excelsior VUC Unitas ..District III: Rigtersbleek PEC Viteisse Labor District IV: Go es Helmondia RBC TSC District V. Emmen Friesland LSC 5 4 4 5 2 2 3 1 3 0 7 5 4 3 Zondag a.s. zullen wij een kwartier na de aanvang van HRC—Zaandijk en een kwartier na de rust resp. de rust stand en de eindstand geven van SDW Alcmaria Wij vangen de uitslagen op ons kantoor op, maar zullen er voor zorgen dat deze direct op het voetbalveld worden bekend gemaakt. Wij weten dat deze uitslag de span ning kan verhogen en teniet kan doen. Laten wij echter hopen dat het eerste het geval zal zijn. Van 23 t.m 28 Juli vindt in Frankrijk een kleine Tour de France plaats, ééni in 5 étappes. Voor Nederland starten: Lambrichts, Bunde; Sijen, Maastricht; Joosen, Made; Jansen, Elsloo; Pau wels, Kieldrecht, van der Voorde, Hulst; Albert van Schendel, Toulouse; en van der Star. Den Haag. ZONDAG 14 JULI I94« HILVERSUM I, 301 M. KRO: 815 Inlei ding Hoogmis. NCRV: 9.45 Gewijde mu- ,IKOR: 10 30 Pr°t. kerkdienst uit da Ned. kerk te Eindhoven. NCRV: 12Go- wijde muziek. KRO: 12.30 Lunchconcert, Vaudeville orkest. 13.20 Verv. lunchcon cert. 14— Nederlands Kamerkoor olv F. de NobeL 14.30 Kath. figuren ln het Nationale verzet. IKOR: prot kerk- dienst 18.30 Progr. voor de Ned strijd machten. KRO: 22.35 Orkest Jaap Meyer Hansje Toussaint. 23.Vervolg «tt* p Meyer- 23.15 Filmmuziek. HILVERSUM II. VARA: 9.45 Geestelijk even. Lezing door mevrouw A. Alma— Heynen. 10.40 In de tuin der Poëzie. H Gev. Zondagmorgenprogr. 13.15 Les Gars de Paris, het Avro Musette orkest. 13.50 De spoorwegen spreken. 1730 De avonturen van Ome Keesje. IKOR: 19.— Prot. Studiodienst: ds. D. A. Vorster. 20.15 en 21.—: In luchtige trant. 2130 Her sengymnastiek. 23 51 Het dansorkest The Skymasters met zang van Annle Reuver* en Win vm

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2