Stadsnieuws NIEUWE COMMISSARIS VAN POLITIE BENOEMD Helderse Kunstkring. O.K.K. slaat goed figuur. De Keizerstraat onder handen Lijsten „Oranje" en „Ophir". Correspondentie H.A.V .-successen in Heiloo Twintig prijzen in de wacht gesleept DE GESCHIEDENIS VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. Een sportief en vlot man. Met ingang van 1 Asgustns is be noemd tot Commissaris van Politie te Den Heider, den heer KI. Rijpma, Hoofdinspecteur van de luchtbescher ming te Haarlem, daarvoor inspecteur van Politie te Haarlem. De heer Rijp ma, die ongeveer 40 jaar ond is, is bU lijn superieuren en onderschikten zeer gezien. IIU is een vlot en sportief man. Nog steeds speelt hij b.v. als voetbal ler in H.F.C. Hij is bovendien een pri ma kaatser en goed tennisser. De heer Rijpma werd ons door één van zijn collega's getekend als een vlot en vriendelijk mens en een prima orga nisator. „U had geen beter politiechef kunnen treffen", zo werd ons met over tuiging verzekerd. Op illegaal gebied heeft de heer Rijpma in oorlogstijd veel gepresteerd. Na de oorlog was hij hoofd ven de arrestatieploegen van Haarlem en door hem werd de hand gelegd op den N.S.B. commissaris van onze provincie, den heer Bakker, en op die van de provin cie Gelderland, den N.S.B.-er Rijkers. Als bewijs van zijn organisatorische ga ven kan dienen, dat de heer Rijpma werd benoemd tot territoriaal Inspec teur Luchtbescherming en Brandweer in Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. Wij geloven, dat we onze gemeente en ons politiecorps met deze benoeming geluk mogen wensen. Te dezer stede is het initiatief geno men tot oprichting van een kunstkring. Er heeft zich een comité gevormd, dat voor het komende seizoen plannen ont worpen heeft. Het doel van de vereni ging is bekende kunstenaars op allerlei gebied voor haar leden te laten optre den en voorlopig wordt gedacht aan zes kunstavonden per seizoen. Het comité 6telt zich voor enige solisten-concerten te organiseren, verder een avond voor drachtkunst, een avond solodans, terwijl Bij de internationale athletiekwedstrij- den, welke Zondag op de Amsterdamse sintelbaan werden gehouden, deed Wim Slijkhuis een geslaagde aanval op het Ned. record over 2 Eng. mijl (3218 M.) welke afstand hij aflegde in de tijd van 9 min. 2,2 sec. Tevens brak hU hierdoor het Ned. record over 3 K.M. in de tijd van 8 min. 28,4 sec. Anefo/Breyer P. ook de mogelijkheid overwogen wordt< jstraünë verlegen was, want Sluisdijk iets op toneelgebied tot stand te bren gen. De poging om totde oprichting van een kunstkring te komen kan slechts succes hebben, wanneer zich voldoende inwonenden en bewoners van omlig gende plaatsen als lid aanmelden. Een aantal van 400 leden is het minste waar op men moet kunnen rekenen. Het spreekt vanzelf, dat nu reeds contracten met executanten moeten worden afge sloten Daarom roept het comité ieder, die met het plan sympathiseert, op, zich zo spoedig mogelijk, liefst vóór 1 Aug., ais lid aan te melden. De prijs van het lidmaatschap (tevens bewijs van toe gang voor 11 kunstavonden) is f 1 per maand (het gehele jaar doorbetalen). Andere wijze van betalen is mogelijk. Aanmelding van leden bij mevrouw J. Kousbroek-Assman, Loodsgracht 72 (In stituut Mercurius) en de heren H. A. Boon, Singel 137, L. F. van Loo, Singel 43, J. W. van Vendeloo, Singel 33 en J- L. de Wit, Lombokstraat 29. Binnenkort hoopt het comité meer te kunnen mededelen. Op Texel werd jongstleden Zondag het bondsfeest van de turnkring Hollands Noorderkwartier gehouden. Daaraan werd door niet minder dan 1108 turners en turnsters uit de gehele Noordkop van onze provincie deelgenomen. 's Middags om half één werden de be sturen van de turnkring en de aangeslo ten verenigingen ten raadhuize te Den Burg ontvangen, waar rij door burge meester G Rehorst hartelijk werden ver welkomd. De wedstrijden zelf stonden op een hoog peil. Het gepresteerde was over het algemeen van heel goed gehalte. On ze Helderse gymnastiekveren „O.' K. K.' (Oefening kweekt kunst) heeft deelge nomen met ruim 200 leden De heren hebben zich voor een groot deel bezig gehouden met organisatorische' werk zaamheden, maar de dames en de jeugd hebben zich geducht geweerd. Met de knotsoefeningen behaalden de dames van O. K. K de eerste prijs. De vier juryleden hadden hun gezamenlijk 30,5 punt toegekend, wat dus een gemid delde betekent van 7,5 Nog beter resul taat hadden de jongens, die met de vrije oefeningen 34 punten kregen (gemiddeld dus 8,5); ook zij kregen de eerste prijs. De beste prestatie van de O. K. K.-ers werd geleverd door de meisjes, die voor do vrije oefeningen 35,5 ontvingen, even eens een eerste prijs Bij de mars wedstrijd, waaraan door al le verenigingen werd deelgenomen, be haalde „Dokev" uit Anna Paulowna de eerste prijs; „O. K. K." kreeg daarbij de derde prijs. Met begeleiding van het Texels mu ziekkorps heeft „O. K. K." een zeer ge slaagde opvoering gegeven van „Vrede en Vrijheid"; men sprak hierover na af loop met veel lof. Morgenavond, aanvang half acht, zal „Vrede en Vrijheid" in het Timorpark worden uitgevoerd, met muzikale bege leiding van „Winnubst". De toegang is vry, zodat wij verwachten, dat talloze stadgenoten Woensdagavond naar het Timorpark zullen gaan om „O. K. K." bezig te zien, en „Winnubst" te beluis teren. Na de Sluisdijkstraat is thans de Kei zerstraat aan de beurt om opnieuw be straat te worden. Het is heel moeilijk om vast te stellen, welke van de beide genoemde straten het ergst om herbe- straat en Keizerstraat wedijveren met elkaar in hobbeligheid. Het was wer kelijk een absolute onmogelijkheid, om nog één deuk in het wegdek erbij te construeren, om de dood-eenvoudige re den dat die deuk hoogstens een bult zou doen verdwijnen.... Maar nu zijn gisteren in de Keizer straat de straatmakers begonnen met het opbreken van de trottoirs. Het zal dus niet zo heel lang meer duren, of wij zullen onze geliefde plasjes, die tijdens en na een regenbui de Keizerstraatse stoepen plachten te versieren, moeten missen. Weer een sensatie minder! De „grote straat" wordt daarna, evenals de Sluisdijkstraat, voorzien van een wegdek van zware klinkers. We twijfe len er niet aan, of deze zullen heel lang meegaan, gezien de mammouthachtige leeftijd, die hun voorgangers hebben weten te bereiken. Waar gaan we heen? Dinsdag 16 Juli. Casino, avond Jeugd clubs C J M V, 8 uur. Wij ontvingen van het Informatiebu reau van het Ned. Rode Kruis de pas sagierslijst van het m. s. „Oranje", dat met 800 repatriërenden en ruim 100 niet- evacués aan boord op Vrijdag 19 Juli a.s. te Amsterdam wordt verwacht Als supplement is aan de lijst van de „Oran je" toegevoegd de passagierslijst van het m. s. „Ophir", dat eveneens op 19 Juli te Amsterdam wordt verwacht met 172 re patriërenden en 113 niet-evacués aan boord. Beide lijsten liggen op de beken- do plaats ter inzage. HET BERUCHTE BOMBARDEMENT. Nog steeds ontvangen wij ingezonden stukken over het bombardement van 24 op 25 Juni 1940 en alle inzenders zijn even sterk overtuigd van de schuld der Duitsers en komen met tal van spreken de argumenten. Zoals wij vorige week reeds schreven, wachten wij het rap- port uit Engeland af. Wij hopen althans dat de R.A.F. op ons verzoek reageert. De stemmen ven onze lezers, die slechts een bevestiging zijn van de stukken, die wij opnemen, zullen wij niet meer plaat sen. Afgelopen Zondag wisten de H.A.V.- leden niet minder dan 20 prijzen in de wacht te slepen bU de Regionale atle tiekwedstrijden te Heiloo, georganiseerd door de vereniging D.O.V.E.S. Ondanks de zeer slechte terreinaccomodatie waren de tijden heel goed te noemen. Ook de aanloop en afzet bij het hoogspringen waren zeer slecht, wat dan ook in de prestaties tot uitdrukking komt. Bij de series f0 m meisjes wisten Beb Zomer en Tinie de Bont zich beide in de demi-finale te plaatsen, door resp. als 1ste en 2de binnen te komen. In de demi finale werd Beb echter uitgeschakeld; Tinie plaatste zich in de finale, waarin zij de 2de plaats bezette met <Je zeer fraaie tijd van 10.5. Het huidige club record van de H.A.V. staat op 10.8! Rie Zomer werd met een sprong van 1.30 3de bij het hoogspringen Dames-C. Cees Pieterse wist met een worp van 29.39 m de eerste prijs bij het discuswer pen D klasse te behalen. Henk Kramer echter stond net naast de finale daar hij met zijn worp van ruim 32 m net achter nummer 3 kwam te staan Dit was in de C klasse. Het nummer 100 m Dames D bracht de eerste en tweede prijs bij de H.A.V. Bets v d. Braak behaalde de eerste prijs met een tijd van 13.8, terwijl Henny Duin de 2e prijs behaalde. Huug van Straaten werd reeds in de serie uitgeschakeld. Bets komt er al beter in en ook haar stijl van lopen geeft hoop voor de toe komst. Ineke de Beurs wist in de C- klasse de finale gemakkelijk te bereiken, doch moest zich ln de finale met de laatste plaats tevreden stellen. Ook Rie Zomer bracht het niet verder in de B- klasse. Het hoogspringen Heren bracht de H.A.V. ook weer drie prijzen. De presta ties waren niet daverend, maar de afzet was dan ook wel uitermate slecht. In de D klasse behaalde Mart van Essen de 1ste prijs en Henk Kramer de 2de; beide sprongen 1.50 m. Wim Huitinga sleepte tn de C-klasse de 1ste prijs in de wacht met een sprong van 155 m. O.i. is Huitinga wel in staat nog dit jaar het clubrecord van de H.A.V. van 1.65 m te evenaren, zo niet te verbeteren. De 800 m heren werd verlopen in 2 series. Cor Koster en George Collet startten in de 1ste serie en werden uiteindelijk 2 en 3. Daar de tijden, welke in de 2de serie gemaakt werden, echter beter waren, moesten zij met de 4e en 5e prijs genoegen nemen. Manna Schusler verrichtte een aardige prestatie bij het discuswerpen Dames D, door met een worp van ruim 26 m de eerste prijs te behalen Zij promoveerde Door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden.) 53. Maar natuurlijk had Bibbersnoet m'n staart weer niet goed vastgeknoopt; dat vrouwvolk is ook altijd even onhan dig. De knoop schoot los. en ik dook met m'n hoed in allebei m'n handen, de diepte in. „Help! Help!" piepte Bibbersnoet die me van puren schrik achterna kwam. Toch aardig, om me zo ^szelschap te houdenJ 54. We waren nog niet ver gezonken, toen er zo'n grote baars op ons af kwam; je weet wel, zo'n glibberig gedierte met van die glazige ogen en zo'n hap-hap- gezicht. „Zo, zo", zei hij, „kom Je een beetje bij me op de thee? Nu, d'r is hier water genoeg om een bakje te zetten!" met deze worp naar de C klasse. Ineke de Beurs deed op dit nummer buiten mededinging mee en wierp de discus 31 43 m Zij zal 4 Augustus meedoen aan de Nederlandse kampioenschappen te Am sterdam, zodat zij flink zal moeten trai nen. Bij de 100 m Heren D werd Wim Hui tinga 2e in zijn serie, met welk resultaat hij in de finale geplaatst werd. In de finale verloor hij echter een spike, waar door hij als 5e binnen kwam. In de finale 100 m C wisten zich ook 3 H.A.V.-ers te plaatsen, nl. de gebr Pieterse en Mart van Essen Uiteindelijk werd Mart van Essen 2e met een tijd van 11.9, Reijer en Cees Pieterse werden resp. 4 en 5. Sijvert Roos liep in een zeer goede tijd de 3000 m. Hij wist namelijk binnen de 10 min te lopen, waardoor hij promoveerde naar de B klasse. Een uitstekend resul taat! Het kogelstoten D-klasse was een H.A.V. aangelegenheid, tenminste de finale. Uiteindelijk behaalde Mart van Essen de 1ste prijs met een stoot van 9 38 m Henk Kramer werd 2e met 9.24, terwijl Reijer Pieterse 3e werd met een stoot van 8.93 m. Beb Zomer wist ook de 3e prijs bij het hoogspringen meisjes in de wacht te slepen met een sprong van 1 30. Arie v. d. Braak werd in zijn serie eerste (eindklassement 2e) bij de Junioren 800 m loop Zijn. tijd was 2.12 3, waarmee hij het clubrecord op die afstand om zeep bracht. Heel goed, Arie! Estafette. Tenslotte kijken we nog even naar de estafettenummers. De eerste prijs bij de relay voor Dames ging voor de H.A.V. verloren door wel zeer slechte wissels. Hier mag wel eens flink aandacht aan worden besteed. Het is toch jammer dat steeds door het slechte wisselen de prij zen verloren gaan. Zij moesten nu met de 3e prijs genoegen nemen met een tijd van 1 5.4. De Olympische estafette voor Heren was een mooie strijd. Cor Koster liep voor de HAV de 800 m en wist op de derde plaats liggend te wisselen met Reijer Pie terse. Deze begon zijn 400 m loop onge veer in 3000 m tempo maar eindigde in 100 m -tempo Hij bracht de HAV ploeg dan ook van de 3e in de 2e positie. Cees Pieterse liep zijn 200 m flink uit en wist ook de 2e plaats te behouden. De laatste 200 m waren voor Mart van Essen; num mer 3 begon aardig in te lopen, Mart zette echter op het laatst flink door en met ongeveer 5 meter voorsprong op nummer 3 kwam hij als nummer 2 door de finish Het was een mooie strijd. De tijd was 4.0.5. Als geheel heeft de H.AV. getoond een aardige wedstrijdploeg te bezitten, waar uit nog veel jonge krachten naar voren kunnen komen. 28 Juli organiseert de H A.V. op eigen terrein weer grote atletiekwedstrijden en als de voortekenen niet bedriegen, komt een groot deel van athletiek- beoe fenend Noord-Holland naar Den Helder. Bovendien staan er voor deze wedstrijd nog enige bijzondere nummers op het programma, waarover U binnenkort meer zult horen. Sportlievend Den Helder wordt dan ook aangeraden 28 Juli vrij t© houden, want het beloven interessante wedstrijden te worden. OUDE MAN GEVALLEN. Onder het oprijden van de Overweg is de bestuurder van een paard-en-wagen, de 78-jarige F. K. van de kar sprongen, waarschijnlijk om de last voof zijn trekdier te verlichten. Deze dieren liefde is hem duur te staan gekomen, want hij kwam te vallen en bezeerd® vrij ernstig een knie Met de ambulance-wagen is hij naaf het gem. ziekenhuis overgebracht. MOTORISTK BEKEURD. Door de politie is een dame bekeurd, die met veel élan een motorrijwiel be reed, zonder dat zij in het bezit was van de papieren, die bij de wet voor een dergelijke bezigheid worden vereist.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2