Kermis Oudesluis Permanent Wave Keizerstraat 44 Langs de Amsterdamse Boulevards Niet naar de stratosfeer, maar naar de diepzee Koninginnedag „Zijn levensonderhoud op straat verdienen DÏÏW.7. J.VAN WAVEHEN Boontjes Automobielbedrijf Leo v. Norden Mr. d. Feen de Lille naar Utrecht Huisbrandolie voor centrale verwarming Andere functie voor maarschalk Zjoekof? Ongeluk bij Makassar Nederland een jaar na de bevrijding 8 procent dikker DE GESCHIEDENIS VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. Gelijk eens Alexander van Macedonië l_ONDENSEgR/EVEN Nieuws in 't kort Aanvragen huisslachtingsvergunningen Dank van New-York vooi Nederlandse tulpenbollen afwezig M. J. E. KETTLER afwezig Actief Jongmens Prima Monteurs. StucadoorD.Willemsen OOOOOOOQOO Zo juist ontvangen: Boekhandel Egner 06ÓÓOÖ0OÖ6 Algemene Begrafenis Vereniging „OEN HELDER Nergens zijn de tegenstellingen bruter, barder, de contrasten scherper dan jn de grote steden en Amsterdam maakt op die regel geen uitzondering Was het maar waar! Amsterdam bezit zijn kla- tergouden cafétaria's en lunchrooms, zijn pompeuze en naar een verkeerd gerichte volkssmaak gebouwde theaters. Amsterdam bezit zijn mooie mannen en vrouwen. De eersten gekleed In dure pakken, waar men als het ware het zwarte geld van afplukken kan Met gesoigneerde gezichten en kostbare borsalino's. De vrouwen met de zonbe schenen zijden kousen-benen, met lu- xueuse overgooiers en een ultra-kost bare make up la Elisabeth Arden. Op Iedere boulevard ruisen glanzende auto's voorbij, waarin het rijke en rijk gewor den deel dezer benarde natie zich ver plaatst Amsterdam bezit zijn bars en speelholen, waar het geld wordt uitge geven als was zijn waarde die van zee water of zand. Overal aanschouwt men weelde en overdaad en plezier en wie z'n ogen wat dichtknijpt, kan zich wa nen in een paradijs van slagroom, zij den kousen en dure borrels. Amsterdam heeft zijn deftige hotels, Er zijn hotels, waar artisten en rijkge- worden zakenlieden het moede hoofd te ruste leggen. Er zijn hotels, waar vrijwel uitsluitend diplomaten komen. Er zijn hotels, waar men de ganse lieve nacht door kan feesten en banketteren Am sterdam heeft voorname grachten, een deftig „Zuid" en vele patriciërshuizen. Het heeft zijn buurten, waar duizenden de dans om het Gouden Kalf dansen. Men kan er eten en drinken en vrolijk zijn als in de beroemde lusthoven der oude Romeinse Keizers Zó was het voor de oorlog, zó is het nu. Misschien dat het nu iets grover, iets onbeschaamder, iets minderwaardiger gebeurt. Vrou wen. zich dame wanend en laten noe mend, roken rustig, al wandelende over de boulevards, hun zwarte Chesterfields en Senior Service. Diezelfde vrouwen drinken pure jenever in de etablissemen_ ten op het Rembrandtsplein in rosse omgeving en diezelfden staan zich te beverven voor de eerste de beste éta lage in de eerste de beste straat. En maar weinigen die het stotend en wal gelijk dvinen. Dat alles bezit Amsterdam Maar het bezit ook iets anders. Het bezit ook de Onbekende Amsterdammer. Dat zijn de kleurlozen van de zelfkant dezer metro pool Dat zijn de kleinen, de onbeteke- nenden, de verlorenen in de massa, de verdrukten, de slaven en de gevallenen. Het is de groep der halve en hele maat schappelijke paria's. Dat is de bochel, die zich wanstaltig voortbeweegt op z'n stoeltje en gebukt om een paar cen ten bedelt Dat is de blinde, die kramp, achtig zijn arm uitgestrekt houdt en wacht.... wacht.... Dat is de man met het ene been, die zich scheef als een krab voortbeweegt op de half-rotte krukken en bedelt. Dat zijn de kinderen die in lappen en gerafelde bloesjes rondlopen. Brutaal, uitdagend, fel. Plebs en uitschot noemt men hen Mooi ge zegd, als uw zoontje de kans krijgt de HBS te bezoeken en als uw dochter straks naar een internaat kan gaan of lid mag worden van „Hermes" of „TAVENU". Het is de jeugd van de straat, tien, twaalf jaar en nu reeds grondig verpest. Er zal weinig van te recht komen, laten we ons geen illusies maken, en wij zullen de tijden niet meer beleven, dat het gras opschiet op de trappen der gevangenissen Dat zijn de havenarbeiders, die hun stakingsteleur stelling te pakken hebben en opnieuw aan het werk zijn gegaan. Velen met wrok en bitterheid in 't hart en honend lachend om 't woord „arbeidsvreugde". Bestaat er zwóérder werk dan het werk van den havenarbeider? Ik sprak een maand geleden een jongmaatje, een aankomend medisch student. Hij had vacantie en voelde zich geroepen aan de haven te helpen „Economische nood zaak".... „verplichte burgerzin" „sociaal Inzicht"en weet ik meer wat hij voor plausibele argumenten aan voerde. Maar hij zeulde de balen maaz één dag. De bazen „lagen" hem niet Die snauwden te zeer en die vloekten te hevig voor zijn beschaafde medicus- oren! De Onbekende Amsterdammerdat zijn de mannen en vrouwen en kinderen die men 's avonds en 's nachts weet achter de mat-verlichte ziekenhuisra- men Dat zijn de mensen die duldeloze pijn lijden. Sommigen weten dat ze gaan sterven, anderen dat ze nooit beter zul len worden. Ziekenhuizenreservoirs van verdriet en smart en pijn en wan hoop De Onbekende Amsterdammer, dat is de afgedankte orgelman, die vol maakt overcompleet is en weet dat er op deze ganse planeet geen een instantie bestaat, die zich zijn lot aantrekt. Hij heeft nog maar één plicht: zo snel mo gelijk van dit ondermaanse te verdwij nen. Hij is letterlijk: over. Uitgedraaid, klaargespeeld. Dat is de peukjesraper, die ik vaak tegenkom in de Kalverstraat na twaalven 's avonds. Oud, en vies en onsmakelijk. Dat is de tramconducteur van lijn 24, wiens 24-jarige dochter laatst was gestorven en die plotseling geen grapjes meer kon maken. Dat is de toneelspeler, wiens stuk gevallen is en zich aan wanhoop en honger ten prooi weet. Dat is het naaistertje, dat zich van naaihuis tot naalhuis rept. om zóveel te sparen, dat ze haar vaderloos kind kan onderhouden, zonder op de gemeenschap terug behoeven te vallen. Dót is het andere Amsterdam, het Amsterdam der geknoeiden, vertrapten, vergetenen, geslagenen, wanhopigen. ge. dèsillusionneerden, gedeukten, in de touwen geslagenen en kapotgemaakten, Dat is het Amsterdam van hen die vochten tegen het leven en het verloren. Het is het onbelangrijkste deel der ge meenschap, het deel dat, levend nog, al niet meer meetelt Een lastig over compleet, dat storend werkt in 't stads beeld. Het is het volk van de zelfkant. De kleurloze massa der gedoemden, de mannen, de vrouwen en de kinderen, voor wie de poort die Toekomst heet, voorgoed gesloten is en niet meer zal opengaan Las u in het Boek der Boeken wel eens die prachtige gelijkenis van den Barmhartigen Samaritaan? Het verhaal van de ene mens. die de andere helpt in zijn grootste nood? Dit leven kent geen Samaritanen meer. En dat is wel het meest hopeloze en verbitterende van alles. ANTHONY VAN KAMPEN. Op de dag van indiensttreding is tot officier van justitie in het Ar rondissement Utrecht benoemd, de heer mr. G. C. B. v. d. Feen de Lil le, thans als zodanig verbonden aan de rechtbank te Alkmaar. Tot substituut-officier van justitie in het arrondissement Alkmaar is benoemd de heer mr. R. W. Holr steyn, thans ambtenaar OJM. bij het kantongerecht. Met nadruk wordt er nogmaals op- gewezen, dat gebruikers van huis brandolie voor het stoken van centrale verwarming de aanvraagformulieren, welke hun door de leveranciers zijn toegezonden, in het tijdvak van 22 Juli t/m 12 Augustus a.s. bij de plaat selijke disrtributiedienst moeten inle veren. Deze formulieren dienen verge zeld te zijn van de op deze formulie ren vermelde bescheiden. 's-GRAVENHAGE. Zoals gebruikelijk, zal op 31 Augustus a.s., de verjaardag van H M. de Koningin, het rijkspersoneel vrij zijn voor zover de dienst dit toelaat. New York. (Reuter). - Volgens een bericht van radio New York is maar schalk Zjoekof, die eerder In dit jaap tot waarnemend Sowjet-minister van oorlog en bevelhebber onder genera lissimus Stalin werd benoemd, ln een andere functie aangesteld. Het bericht voegde hieraan toe, dat verscheidene andere hoge Sowjet-mi- litairen „duistere functies" hebben ge kregen. Maarschalk Zjoekof, die gedurende 28 jaren in het Russische leger heeft gediend, was een van de meest voor aanstaande bevelhebbers van het Re de leger tijdens de oorlog. Makassar, 17 Juli (ANPAneta). Onlangs is bij kilometerpaal 19 op de weg van Makassar naar Malino een jeep met aanhangwagen in aanrij ding met een autobus gekomen. De jeep sloeg om, waardoor twee van de drie inzittenden op slag werden gedood. De derde inzittende werd dodelijk gewond en is later over leden. De slachtoffers van het ongeluk zijn: J. J. Bruno, pastoor hoofd, aalmoezenier: J. Meuwisse, pastoor, bestemd voor vlootaalmoezenier te Makassar: B. Oosterhoff, matroos tweede klasse, zeemilicien, die de joep bestuurde. TEMPORAIRE KRIJGSRAAD TE BATAVIA. De heer J F. Hartman, majoor bij het Britse leger, ls bij besluit van den luit.- gouverneur-generaal aangewezen om als lid zitting te nemen In de temporaire krijgsraad te Batavia. Amsterdam. - Het zijn geen officie- Ie getallen van het Centraal Bureau voor Statistiek, die aantonen, dat het Nederlandse publiek in gewicht bijna 8 procent is toegenomen, maar be trouwbaar lijken ze wel In de Chapitau, zoals ln de goede circustaal de tent genoemd wordt, van het circus Mikkenie-Strassbur- ger, dat morgenavond ln Amsterdam zijn openingsvoorstelling geeft, wis ten de „placeurs" nauwelijks een jaa- geleden tijdens de voorstellingen in Rotterdam op de ongenummerde houten bankeil 3400 toeschouwers ln elkaar te passen. De chapitau is nog precies dezelfde, de placeurs zijn nog dezelfde, maar het Ncd publiek ii in omvang toegenomen. Op het ogen blik slagen de placeurs er slechts met moeite in 3150 mensen op de banken te plaatsen. Een strop van 250 toegangsbewijzen per voorstel ling Plannen van Prof. Piceard GEEN VERVOER VAN LADINGEN VOOR NIEUW-ZEELAND? Woensdagavond heeft de secretaris van de Australische vakvereniging van havenarbeiders, James Healey, verklaard, dat de Ned. autoriteiten verleden week een verzoek van de regering van Nw. Zeeland om de Ned. schepen, die in de Australische havens werkeloos lagen, te bevrachten met urgente ladingen voor vervoer tussen Australië en Nieuw-Zee- land, hebben afgewezen. Healey zeide, dat, toen aan de havenarbeiders een schriftelijke opdracht was gegeven om de schepen te laden met goederen voor Nieuw Zeeland, de Nederlanders dit voorstel zonder meer van de hand heb ben gewezen. Door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden.) 61. „Wedden?" zei lk, „Aan die mallig heid doe lk niet! Maar laat eens zien, wat je durft!" Dadelijk maakte de spin een draad en liet zich tot vlak voor de neüs van den slapenden man zakken. Om beter te zien, kroop ik op een lager ge legen takje. Had ik dat maar niet ge daan! 62. Want toen ik me even te ver naar voren boog, tuimelde ik naar omlaag, wel precies in de hals van den slapenden meneer. De man was Ineens klaar wak ker, en, terwijl de spin, hup, hup, hup, naar boven klauterde, pakte de man me bij m'n staart en wandelde met me de tuin in Brussel. Prof. Piccard en xijn as sistent, dn. Cosijns, hebben de hoofdlijnen van hun plan voor diepzeeonderzoek uiteengezet. Om de diepten der zee te on derzoeken staat men voor het zelfde probleem ais bij de opstij ging in de stratosfeer. Het pro bleem is opgelost door het bouwen van een bolvormige cabine van 2 m. middellijn. De sluitingen die aan dé buiten, zijde van de cabine aangebracht zijn, en door de druk van het water worden samengeperst, zorgden er voor, dat zij waterdicht is. De ca bine wordt gesteund door drijvers van 7 X 4 X 3 20, welke gevuld zijn met benzine. Naar 4000 m. diepte. William Beebe heeft een diepte bereikt van 900 m. Prof. Piccard denkt tot 4000 m. beneden de zea spiegel af te dalen. De weerstand van de cabine, die op modellen is nagegaan, is bestu deerd voor een druk van 12 km. wa ter, dank zij het toestel dat door het nationaal fonds voor wetenschappe ljjke onderzoekingen beschikbaar is gesteld. De zichtbaarheid zal ver zekerd worden door twee patrijs poorten van plastische stof, met een doorsnede van 10 cm. die zich aan de binnenkant van de cabine bevirt den. De verlichting, benodigd voor de foto's (10 per seconde), wordt verkregen door krachtige schijn werpers, boven de cabine aan beide uiteinden van de drijvers geplaatst; andere projectoren worden van kjQOO tot binnen uit op dg diepte der zee ge richt De daling wordt geregeld door voldoende ballast, die door electro- motoren op zijn plaats zal worden gehouden. Wanneer de verlangde diepte bereikt is, zal de cabine zich, met behulp van twee schroe ven, kunnen voortgewegen. Wan neer de stroom der eleetiurr.agneten is afgesneden, zal de cabine door de drijvers weer naar de oppervlakte stijgen. Prof. Piccard legde er de nadruk op, dat deze proefneming van alle gevaar ontbloot is. De temperatuur van het water zal een weinig beneden 0 graden zijn. Na de wederopstijging zal de enige moeilijkheid gelegen zijn in het lo caliseren der cabine, daar de deur, die een middellijn heeft van 43 cm., te zwaar is om van binnen uit ge opend te worden. Radio en vuurpijlen. De onderzoekers blijven in voort durend contact met eén boot door middel van „ultra-klanken", afkom- stig van gewone vuurpilen, welke vlotters van kleine afmeting aan de oppervlakte zullen brengen, en te- vens door middel van de radio. Het ledige toestel zal 15 ton we gen. 80 pet. van alle elementen worden in België gefabriceerd. Het monteren zal eveneens in België (Antwerpen) geschieden. De expeditie zal waarschijnlijk in Februari 1947 plaats hebben, doch de juiste plaats is nog niet bekend. Vermoedelijk zal dit geschieden in de golf van Guynea. Eerst zullen proefnemingen op verschillende diepten gedaan worden, en wel van 4000 meter. Ten slotte deel prof. Piccard mede, dat de idee ï-cds zo oud is als de wereld en dat Alexander van Macedonië reeds zelf de zeeën had afgezocht, opgesloten in een cabine, die door een boot werd voortge sleept. De Bulgaarse regering heeft een nota gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat de Bulgaarse oorlogsver klaring aan Groot-Brittannië en de Ver. Staten slechts een onvermijdelijke formaliteit was en geen vijandige daad. ..Geen Bulgaarse soldaat heeft tegen een van genoemde landen gevochten. Wel heeft een leger van 400.000 man, waarvan 150.000 bij het Rode leger Waren ingedeeld, ter beschikking van de geallieerden gestaan", aldus de nota. Bulgarije verwacht dus, dat het land geen strenge vredesvoorwaarden Zullen worden opgelegd. (Reuter). De Shel Oil zal op het eiland Mosara in de Baai van Broenei (Brits- Noord-Bomeo) een nieuwe olieraffina derij bouwen, ter vervanging van de raffinaderijen, die tijdens de oorlog in de Pacific zijn verwoest. (Reuter). Het Engelse stoomschip Victoria Peak, dat zijn eerste lading steenkool van de UNRRA van Hoek van Holland raar Genua vervoert, en een beman ning van 54 Chinezen aan boord heeft, is door een Britse torpedojager naar de rede van Southend geëscorteerd. Door onenigheid onder de Chinese beman ning weigerden de Chinese stokers te werken. Later hervatten zij hun .werk. (Reuter.) (Van onzen specialen correspond.) „To earn one's living in the street", is een vaststaande uit drukking in de Engelse recht spraak, waarvoor wij de uitdruk king „tippelen" gebruiken. Over die categorie van ongelukkige vrouwmensen wil ik het vandaag evenwel niet hebben, maar over de duizenden anderen, die hier in Londen, zoals overal elders ter wereld, in de straten en op de pleinen hun geld verdienen, met wat sommige mensen misschien bedelen zouden noemen, maar wat toch zeker een vak op zich zelf is. In de eerste plaats zijn daar dan uic typische Londense „pavement artists", de „plaveisel-artisten" die dag aan dag op een paar vierkante meter stoep-tegels (dat is hun do mein, en laat niemand het hart heb ben dat te schenden) met rood en blauw, groen en bruin, geel, paars ja, alle kleuren krijt in de weer zijn, meest uiteenlopende taferelen op deze ongewone ondergrond te tekenen. De een legt zich toe op portretten van beroemde personen, de ander op landschappen, de derde op copieën van meesterwerken; er zijn er, zoals het mannetje op het Strand, die het zich gemakkelijk maken, wekenlang dezelfde teke ningen laten staan (en ze na een regenbui weer wat opwerken), zel den zelf verschijnen, en een oude houd met „Thank you" ernaast ge krabbeld voor de bijdragen laten staan. Maar de ware kunstbroeder doet het zoals mijn vriend Webster, die een stuk of wat vaste plaatsen door de hele stad heen heeft, en die dagelijks op de fiets afrijdt om zijn „publiek" steeds weer van nieuwe tekeningen te voorzien. Hij speciali seert in zeegezichten en landschap pen en ik heb al menige penny in een van zijn tien oude hoeden ja- ten glijden, als dank voor het kleine stukje kleur dat hij me op weg van huis naar mijn werk had voorgezet. En dan zijn daar natuurlijk de muzikanten. Zoals iedere Amster dammer den violist op de brug bi) het station kent, zo kent iedereen, die regelmatig in het centrum hier komt, het blindenorkest (allen oud- gedienenden, zoals een bord dat zij meedragen vermeldt), waarvan de vrolijke muziek een trekharmo- nica, een viool, een trompet en een zangstem een schril contrast vormt met het schuifelende, onze kere bewegen en die lichtloze ogen van de leden. Nee, dan luister )k nog liever naar dien kleinen, don keren Zuiderling, een duivel met zijn oude banjo, die steeds te vin den is in de buurt van de rijen wachtenden voor bioscoop en the ater in het West End. Want dat is voor deze straatkunstenaars verre weg het beste jachtgebied, en in die rijen staande heb ik de meesten van hen leren kennen. Ik kan me niet herinneren onze Nederlandse straat muziek bij uitstek, het draaiorgel oftewel pierement, hier ooit gezien te hebben, maar aan de ons zo be kende figuur van den straatzanger is hier geen gebrek; soms zijn het er twee met een guitaar; soms wor den de liedjes afgewisseld door korte, kluchtige „éénacters", waar bij schoppen voor het achterwerk, oorvijgen en vooral vrouwenkleren een belangrijke rol spelen. En zo denkende over al die ver schillende typen „who earn their living in the street" die ik hier ben tegengekomen, is er een beeld, dat zich vooral weer aan mij opdringt; een warme avond, een lange queue voor een van de bioscopen, ongedul dig wachtend om te worden binnen gelaten. En dan stapt er ineens een jonge man van de stoep de straat op, en midden op de rijbaan gekomen, draait hij zich om en zegt met een heldere, doordringende stem: „La- dies and gentlemen, mag ik even Uw aandacht!" Natuurlijk krijgt hij die want niemand van ons heeft iets anders te doen op dat moment: „Ik zal U nu enkele stukken voordragen uit de werken van onzen grootsten dich. ter, William Shakespeare." Wij kij ken elkaar een aan, grinnikend. Shakespeare in Oxford Street, mid den tussen de bussen en taxi's? Maar hij is al begonnen, en met zo veel vuur weet hij die bekende beelden voor ons op te roepen Romeo onder Julia's balkon, Hen drik V voor de slag bij Azincourt Hamlet met de schedel in zijn hand dat we daar allen staan, in de ban van die onsterfelijke woorden, die de jongeman in zijn verschoten regenjas, tussen de grijze gebouwen van het 20e eeuwse Londen voor ons doet herleven. En de geldstuk ken, die wij in zijn papieren zak laten glijden, na afloop van zijn voordracht, zijn geen aalmoezen, maar uitingen van dank en erken telijkheid. 15 Juli 1946. Maakt rein, dat gevlekt is; maakt gezond, dat gekwetst is i richt op, dat neerge bogen ls. Zuster Bertken (16e eeuw) WAARSCHUWING TER BESTRIJDING VAN DE SPINT. Heden is het gunstige tijdstip aange broken voor de bestrijding van spint op appel en pruim. Er dient gespoten te worden met of 1/3 procent Califor- nische pap. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboor te van ons dochtertje en zusje dianna- P. VAN RIJN J. VAN RIJN— WIERSMA THEO en JAN. Julianadorp, 18 Juli. Landbouwstraat 10. Voor personen, die menen, op grond van reeds eerder gepubliceerde richt lijnen, in aanmerking te komen voor het aanhouden van een huisslachtingsvar- ken, bestaat tot en met 27 Juli a.s. ge legenheid via den plaatselijken bureau- houder een huisslachtingsvergunning aan te vragen. Aanvragen, welke na genoemde datum worden ingediend, kunnen niet in be handeling worden genomen. SERVIESGOED EN KEUKENGEREI VOOR HEN, DIE NAAR INDONESIË VERTREKKEN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat zij. die naar Indonesië ver trekken, bij de plaatselijke distributie diensten aanvragen voor serviesgoed en keukengerei kunnen indienen. De Park-Association van New York City heeft in een buitengewone verga dering besloten haar dankbaarheid te uiten jegens de Nederlandse regering voor de schenking van enige honderd duizenden tulpenbollen, waarmede o.m. verschillende parken van New York verfraaid werden. De waarnemend con sul-gen. te New York, Jhr. G. R. G. van Swinderen, nam de schriftelijk ge stelde dankbaarheidsbetuiging ter door zending aan de Nederlandse regering in ontvangst Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoon bernardu8 antonius- G. M. JACOBS— PARDOEL. C. B. JACOBS. Den Helder, 18 Juli 1946. Krugerstraat 64. De 3e Augustus hopen onze lieve Pappa en Mamma R FILLERUP en sj. fillerup— wiersma hun 1214-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat wij ze nog lang mogen behouden is de wens van hun liefheb bende kinderen: INA, RENS, JOPIE en ANDRé FILLERUF. Hector Treubstraat 24 piet vries en annie jimmink hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op Donderdag 1 Augustus, 's namiddags 3 uur, ten Raadhuize te Anna Paulowna 't Zand N.-H., Langevliet C 51, Anna Paulowna, Middenweg No. I 18 Juli 1946. Thuis: te 't Zand 28 Juli van 24 uur. Thuis: te Anna Paulowna 21 Juli, den geheelen dag, tot 's avonds 6 uur. Toekomstig adres: Lange vliet C 51. Voor uw hartelijk mede leven ons betoond na het overlijden van onze kleine lieveling TINEKE, betuigen wij U oize wel gemeende dank J. J. VERMEULEN T. VERMEULEN— KIKKERT en Kinderen. Jan in 't Veltstraat 152, Bij deze betuigen wij onze hartelijke dank aan Zuster Rijk voor de zorgvolle ver pleging tijdens de moeilijke dagen ondervonden. Tevens dank aan fam., buren en be kenden voor de zeer grote belangstelling en medeleven die wij mochten endervinden en den Heer Visser voor de nette uitvoering der begrafe nis van onze kleine. A. WITTENBERG M. WITTENBERG— MOUWE. Gravenstraat 52, Den Helder. W. HOORNSMAN Wz. en I. HOORNSMAN—TROMP zeggen hiermede hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling .-oor en bij hun huwelijk ondervonden. Julianadorp, Juli '46. Jan Verfailleweg 17. Bij mijn vertrek naar het buitenland groet ik al mijn familie, vrienden, kennissen en buren. JOOP KLOPROGGE. tot 13 Augustus, TANDARTS van 22 tot 28 Juli. Er is nog plaats voor ENKELE KINDEREN, die na 1 October 6 jaar wor den, om opgeleid te worden voor de 2e klas Inl. A. DEKKER, Koning dwarsstraat 41. Wij hebben plaatsing voor voor magazijn. Adm. onderlegd. Zelfstandig regelen in- en verkoop der onderdelen. SCHAGEN. Off. General Motor Dealers. Tel. 461 wij naaien weer japonnen, blouses en rokjes. joubèrtstra.-x 48. bijverdienste. Spaarkas onder Staatstoe zicht vraagt bespr. heer of dame voor Den Helder, Texel, Wieringen en omstreken. Hoge vergoeding. Brieven onder nummer 121 bureau van dit blad. in zaal KOSSEN op 21, 22 en 23 juli. met versterkt orkest zorgt voor prima Dans muziek met een ouder wetse kermisstc mming. Aanvang 3 uur. Komt allen. Het wordt knal. Prima consumptie. *an in 't Veltstraat 42. wit- en water verfwerk. Specialiteit in vloeibaar behang. Prima materiaal la klas werk. EN WATERGOLF. Alle modellen. LUCHTPOSTPAPIER en BRIEFORDNERS. KEIZERSTRAAT 37. Uitvoerders J. Visser, Krugerstraat 93 Telefoon nr. 3114 G. v. Leeuwen, Californie- straat 8 - Telef. nr. 2338 A. P, De Wit, Stakman- Bossestraat 58, - Telefoon 3536 nr.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 3