Ronde Tafel-conlerentie over Palestina Dr. van Mook sluit Malino-conferentie NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Bernard Shaw „the grand old man" negentig jaar De getuigschriften der Ambachtsschool uitgereikt Resultaten stemmen tot grote dankbaarheid De „Banckert" in Indië aangekomen. UTRECHT—HILVERSUM 5 AUG. ELECTRÏSCH Militairen onderscheiden Volgende week extra tabak Mr. Van Schaik voorzitter der Tweede Kamer Embargo op Ned. schepen opgeheven 50.000 bezoekers voor de Marinetentoonsteling De mijnwerkers redden het! Het land verdeeld onder Arabieren en Joden? Na Bikini: Hebben oorlogsschepen afgedaan? Truman tekent „met tegenzin" Prikkketdraad Amerikaanse oorlogsschepen aangekomen. Stadsnieuws De nieuwe school wordt een der grootsten van ons land W eerberirh*. Hr. Ms. Soemba vertrokken DE GESCHIEDENIS VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET. De noodgebieden vragen uw aandacht. Er komen Zondag 160 athleten! TRIJHAG 26 JULI 1946. 70e Jaargang No. 9798. VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m.m.; familieberichten 17 cent per m.m. Contractadvertenties speciaal tarief. Directeur: S. KONING. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA. Uitgave: N.V. Uitg. Mjj, Holl. Noorderkwartier. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3.- Postabonnement 3,65. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. c. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. Malino, (ANP-Aneta). - Op de slotzitting te Malino, de 24ste Juli, heeft Dr. Van Mook in een afscheidsrede den afgevaardigden dank gebracht voor hun Werk en o.m. het volgende gezegd: Het stemt tot grote dankbaarheid, dat deze conferentie niet tot botsingen geleid heeft, doch dat men aan beide zoden een goed begrip voor elkaar heeft gehad. Er zijn op deze conferentie resultaten bereikt, zoals zelden in zulk een korten tijd over zulk een moeiljjk probleem zjjn verkregen". Dr. Van Mook wees er op, dat Indonesië nog vele moeilijkheden te wachten itaan, doch deze kunnen worden overwonnen door enthousiasme en hard wer ken. Indonesië is een land met eefi oude geschiedenis, doch feitelijk nog een jong land met een grote toekomst voor zich. De lt.-gouverneur-generaal zeide verder: „Wij zijn nog arm en zeer veel harde arbeid en offers zullen nodig zijn om het gebouw, waaraan wij thans werken, op te trekken". Tweede conferentie te Denpasar. Maalino. - Dr. Van Mook heeft hJJ de afscheidsmaaltijd te Malino aangekon digd, dat de tweede conferentie te Denpasar op Bali zal worden gehouden. Overzeese gebiedsdelen. Batavia. (ANP-Anta.) De nieuwe torpedojager van de Kon. Neder landse marine „Banckert" is Woens dag in Tandjong Priok aangekomen. De Banckert, de vroegere „Quil- liam" van de Britse marine, is in Nov. 1945 door de Nederlanders overgenomen. Nadat het schip door de Rotterdamse Droogdok-Maat schappij was nagezien, is het op 26 Juni naar Ned.-Indië vertrokken. Rijtijd verkort. Utrecht. Met ingang van Maandag 5 Augustus zal het baanvak Utrecht Hilversum wederom electrisch bere den worden. De rijtijd op dit traject zal van 28 minuten tot 19 minuten worden teruggebracht, terwijl het aantal treinen van 16 tot 25 stuks in beide richtingen zal worden uitge breid. Een en ander betekent eveneens een snellere en betere Verbinding tussen Utrecht en Amsterdam. Met het oog daarop zal, ingaande genoemde datum, de stoptrein Utrecht—Amsterdam over Breukelen gewijzigd worden in een 6neltrein om het te verwachten druk kere reizigersvervoer over Hilversum te ontlasten. TABAKSCULTUUR IN MIDDEN-JAVA. Batavia, (Anp-Aneta). - Radio Djok- jakarta deelt mede, dat men de ver bouw van Virginiatabak te Klaten en Bodjonegoro weer heeft opgevat. Naar wordt medegedeeld is de tabak van goede kwaliteit. 's-Gravenhage. - In de Staatscou rant is opgenomen een aantal Ko ninklijke Besluiten, waarbij o.m. is bepaald, d2t in de registers van de kanselerij der Nederlandse Orden zul len worden ingeschreven als Ridder der 4e klasse der militaire Willems orde wijlen J. J. L. van Hoof en wij len de dienstplichtig korporaal-zieken verzorger J. M. P. van Oudheusden. Tot Ridder 4e klasse der M. W. O. is benoemd de reserve eerste luitenant dr. F. H. Warnaars. De Bronzen Leeuw is posthuum toe gekend aan twee militairen en voorts aan twintig nog in leven zijnde mili tairen; Het Bronzen Kruis is posthuum toegekend aan vier militairen en twintig nog in leven zijnde militaren. Het Vliegerkruis is toegekend aan zes militairen. In tegenstelling van vorige berichten verneemt„Het Vrije Volk", dat het tweede extra rantsoen tabak, dat op 25 Juli aangewezen zou worden, we gens bevoorradingsmoeilijkheden niet verstrekt kan worden. Volgende week" zal men echter voor de tweede maal een extra rokertje ontvangen. In het geheel zal er nog twee-, of bij gunsti ge omstandigheden driemaa'1, een extra tabaksrantsoen bekend worden gemaakt, met tussenpozen van veer tien dagen. In de Donderdagmiddag gehouden ver gadering van de Tweede Kamer heeft de griffier, mr. Schepel, voorlezing ge daan van het Kon. Besluit, waarbij als voorzitter der Tweede Kamer wordt be noemd mr. van Schaik. Sydney, (Anp-Aneta). - Donderdag avond heeft de bestuursraad van de vakbonden in de staat Nieuw Zuid- wales de reeds tSen maanden be staande boycot van Nederlandse sche pen in de wateren van Nieuw Zuid- wales opgeheven. De motie om deze boycot op te heffen heeft van de zijde der communisten heftige tegenstand De tentoonstelling der Koninklijke Marine 'n „De Bijenkorf" te Amster dam. welke Zaterdag 12 Juli 1946 is gesloten, heeft in drie weken tijd pl.m. 50,000 bezoekers getrokken. Thans treft de Marine Voorlich tingsdienst maatregelen deze tentoon*- stelling tegen eind Juli 1946 te Zwol le te kunnen openen tn het gebouw Odeon. Niewe recordprestatie Voor de eerste maal hebben de Lim burgse mijnen niet voor één dag, maar voor de gehele week een recordprestatie geleverd. De gemiddelde productie per achturige werkdag klom tot boven de dertig duizend ton. De prestatie per ondergrondse dienst steeg van 1562 tot 1585 kilogram. Namens de Britse regering zijn uit nodigingen verzonden door Britse am bassadeurs en diplomatieke vertegen woordigers in het Midden-Oosten aan vijf Arabische landen, en belangheb bende partijen in Palestina, zowel Arabieren als Joden, om deel te nemen aan een ronde tafel-conferentie over de Palestijnse kwestie, welke in Lon den zal worden gehouden. Er is nog geen datum vastgesteld voor de opening van de conferentie. Men ver wacht echter, dat zij beëindigd zal zijn, voordat de algemene vergadering der V.N. op 27 September bijeenkomt. Britse plannen voor Palestina te Washington ontvangen. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat Byrnes twee alternatieve plannen voor de oplossing van het Palestijnse pro bleem heeft ontvangen. De plannen zijn ontworpen door een Anglo-Amerikaanse kabinetscommissie. Nog vóór zijn ver trek naar Parijs zal Byrnes de plannen met pres. Truman bespreken. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zul len zij pas daarna worden gepubliceerd. Het blad „Chicago Sun" verneemt van zijn Londense correspondent, dat 40°/« van het Palestijnse gebied een autonome Arabische provincie zal worden en 15*/« een zelfbesturende Joodse provincie. Het overblijvende deel het gaat hier om een gebied in het Zuiden van het land George Bernhard Shaw, de be roemde literator, viert vandaag z(jn negentigste verjaardag. Londen, (ANP-Aneta). - Ter gelegenheid van dit feit, zal in een speciale Penguin-editie een reeks wer ken van Shaw verschijnen met een oplaag van 100.000 exemplaren per titel. Voorts is een speciaal rijk geïllus treerd herdenkingsboek verschenen „G. B. S. 90" getiteld en waarin twintig auteurs leven en werken van Shaw hebben belicht. In het „Arts Theatre" te Londen zal een opvoering worden gegeven van Shaw's „Don Juan in Heil", welke al leen toegankelijk is voor personen, die inschrijven op een speciale Shaw-prijs, die zal worden toegekend op de 91ste verjaardag van Shaw aan den auteur van het beste stuk, dat in genoemd theater gedurende het jaar zal worden opgevoerd. De BBC zal drie van Shaw's beste redevoeringen, die hij in de dertiger jaren heeft gehouden, heruitzenden. zal na een nader onderzoek aan een van de beide eerstgenoemde provincies worden toegevoegd. Verbod van Brits-Joodse ver broedering. Het Britse militaire hoofdkwartier in Palestina heeft een bevel uitgegeven dat praktisch een verbod tot verbroedering betekent voor de Britse troepen met de Joden in Palestina. Het bevel verbiedt de troepen de toegang tot bioscopen, café's, bars, restaurants, winkels en particuliere woningen. Ook de Palestijn se politie en Britse regeringsambtenaren vallen onder het verbod. NEW YORK. (Reuter) - Naar verluidt, zijn tengevolge van de explosie der atoombom bij Bikini elf schepen gezon ken. De strekking der van Bikini ver zonden telegrammen is: „Dit is de meest doodelijke en gTandioze bom van allemaal. Het ziet er naar uit, dat de da gen van onze hedendaagse oorlogsschepen geteld zijn". MOSKOU, 25 Juli. (Reuter). - De Sow- Jetrussische nieuwsbladen van heden heb ben in het geheel niets gemeld over de tweede atoombomproef bij Bikini. Volgende diepte. atoombomproef op grote LONDEN. Volgens Radio-New York zal bij een volgende proefneming in het ko mende jaar een. atoombom op grote diepte in de oceaan tot ontploffing gebracht worden. De nieuwe Amerikaanse beheersingswet. prijs- Washington, (Reuter). - President Truman heeft Donderdagavond de nieuwe wet op de prijsbeheersing on dertekend. Truman verklaarde met nadruk, dat hij de prijsbeheersingswet „met tegen zin" had getekend. (Reuter). - Hij deelde het Congres mee, dat hij, indien de beperkte prijs beheersing onvoldoende mocht blijken, het Congres voor een speciale zitting bijeen zou roepen om de wet te ver scherpen ten einde het land voor een „economische ramp" te behoeden. Volgens de wet zullen de maxima van huren en prijzen, die tot 30 Juni golden, automatisch weer worden in gesteld, doch niet die voor vlees, ge vogelte, zuivelproducten, graan, tabak, petroleum en enkele andere produc ten. Ik lees daar, dat de directeur van de Centrale Distributie- dienst ontslag heeft gekregen, omdat zijn houding tijdens de bezettingsjaren niet correct ge weest is. Het komt me minstgenomen zonderling voor, dat ze ongeveer veertien maanden hebben nodig gehad, om dat uit te kienen! Enfin, dat zal zijn reden wel gehad hebben. Maar nu eenmaal bekend is, melk vlees ze daar in de kuip gehad hebben, is het te hopen, dat een opvolger van den thans ontslagen directeur vrijgeviger ten opzichte van de vlees-distri butie zal zijn, met dien ver- siande, dat na het bekend maken der nieuwe bonnummers voor vlees, niet langer drie dagen gewacht behoeft te worden, al vorens het vlees door de slagers afgeleverd mag worden, zodat ons het water in de mond loopt en het vlees rustig in de koel kasten van de slagers blijft hangen, tenzij.... de slager zijn klanten terwille is, en zich niets aantrekt van het leveringsver bod, hetgeen, naar ik geloof, wel eens een enkele(?) maai voorkomt! A propos, over zwarte handel gesproken!.... p. RIKKER. Amsterdam. Getrokken door vier sleepboten van de Rederij Goed koop, is Donderdagmorgen omstr. 11.30 uur, de 12.000 ton metende lichte kruiser van de U.S. Navy „Little Rock" (comm.-cap. Smith- Hutton) met twee torpedojagers, de „Warrington" en de „Perry", aan het stenen hoofd in de Amsterdam se haven gemeerd. Op de kade wa ren aanwezig de marine-command. van Amsterdam, kap. luit. ter zee C. Hendrikse, de hoofdcommissaris van politie kol. H. A. J. G. Kaasja ger en namens de Amerikaanse am bassade te Den Haag lt. commandcr Peter Huptington Wolcott Jackson van de U.S. Naval reserve en ass. naval attaché. Donderdagmorgen om even half acht zijn de drie Amerikaanse oor logsbodems, die voor vlagvertoon een bezoek aan Rotterdam komen brengen, de Nieuwe Waterweg bin- nengestoomd, n.1. de kruiser „Hou- ston" (captain G. W. Pressy) en v.v.s. „Cone'' (comm. J. Shannon). Aan boord van de kruiser bevindt zich admiraal J. Kent Hewitt, com manderend vlagofficier van de Ame rikaanse zeestrijdkrachten. De Witte Bioscoop was gistermid dag tot de laatste plaats bezet met de leerlingen der ambachtsschool, als mede met een groot aantal genodig den, waaronder personeel en leerlin gen van de Vakschool voor Meisjes. Achter de bestuurstafel waren ge zeten het bestuur der Ambachtsschool- vereniging „Den Helder en Omstre ken" en de directeur der Ambachts school, de heer A. Smit. Daar de voorzitter der vereniging, de heer J. J. Verfaille, door omstandig heden deze middag niet kon bijwonen, sprak de vice-voorzitter, de heer J. B. F. Meyer, een openingswoord, waarin hij in het bijzonder den heer Smit wel kom kon heten, die na een langdurige ziekte weer in zoverre was hersteld. Daarna werden de getuigschriften uitgereikt door den wethouder van on derwijs, tevens bestuurslid der Am bachtsschoolvereniging, den heer L. F. van Loo, die vooraf de aanwezigen toe sprak. Hij wenste bestuur, personeel en leerlingen geluk met de goede resul taten van het onderwijs in het afge lopen jaar, dat onder zeldzaam moei lijke omstandigheden gegeven moest worden, maar toch tot gevolg had, dat slechts aan twee leerlingen geen getuig schrift kon worden uitgereikt en dat niet meer dan 24 leerlingen niet kon den overgaan van de le naar de 2e klasse. De heer Van Loo hoopte van harte, dat spoedig de Ambachts school zijn intrek kan nemen in de nieuwe school, die aan de Sportlaan is geprojecteerd, en die als één der tijdelijk weer warmer. Weersverwachting, geldig tot Vrij dagavond: In de vroege ochtend kans op plaatselijke mistbanken. Overdag veel zonneschijn met sterke stijging van temperatuur en later op de dag weer kans op onweer. De wind zal tijdelijk naar het Oosten omgaan. 27 Juli: Zon op: 4.52. Onder: 20.39. Maan op: 3.04. Onder: 20.29. Hoog water Laag water 4.21—18.15 10.17—23 grootste ambachtsscholen van ons land niet minder dan duizend leer lingen zal kunnen herbergen. Hij wekte voorts de ouders op, om het onderwijzend personeel in hun taak te steunen door een juist begrip en door het bij hun kinderen aankweken van de deugd der naastenliefde. Na de uitreiking der diploma's wer den door den heer Van Loo aan een zevental jongens de prijzen uitgereikt voor de beste prestatie. Dit waren A. van der Schans, J. C. van Laar, P. D. Dekker, J. J. Duynker, P. Blom, C. A. Beussen en C. A. Siecker, wien met een hartelijk persoonlijk woord een keurig stuk gereedschap werd aangeboden. De directeur, de heer A. Smit, dankte daarop bestuur en personeel voor hetgeen zij in het afgelopen jaar in het belang van de school hebben gedaan, en hij feliciteerde ook beide klassen met de behaalde resultaten. Voor hen, die de school gaan verlaten, wees hij op de grote betekenis van de vlijt, die één der eerste vereisten is om in het leven vooruit te komen. Vervolgens las de directeur de namen voor van de jongens, die van de le naar de 2e klasse waren bevorderd. De leer lingen van de afd. motor- en rijwiel- herstellen kregen een vermaning, die van de afd. timmeren ontvingen een pluim. Het officiële gedeelte van de middag werd door den heer Meyer besloten, waarna werd overgegaan tot de verto ning van een paar zeer leerzame Ame rikaanse films. Gezien het applaus na elke film werden deze door het jeug dige publiek op hoge prijs gesteld. Tot besluit *bolgde nog een filmpje, dat de lachlust wilde opwekken, en waarin de komieken Stan Laurel en Oliver Hardy hun dwaasheden verkochten. Daarmede was deze recht feestelijke middag ge ëindigd. Wie een getuigschrift kregen. De volgende leerlingen ontvingen het getuigschrift: Afd. Metaalbewerkers: Chr. Bakker, J. P. B. v. d. Berg, T. Bloothoofd (Breezand), W. Bosscha, L. Bromlewe, J. Brouwer, J. Burger, H. J. Foppen (Breezand), K. Goudswaardt, J. P. Hey- (Vervolg op pag. 2.) Waar gaan we heen? Zaterdag 27 Juli: Timorpark. Uit voering van „De Woudkoningin" door „Ons Ggnoegen", ten bate Stichting 1940—1945, 8 uur. Casino „De Ring", Bokswedstrijden, 8 uur. Zondag 28 JuÜ: Helderierrein, HAV Regionale Athletiekwedstrijden, 2 uur DE BUITENBEWAKING VAN ERFPRINS. In verband met het feit, dat het dienstverband van de meeste leden der gezagstroepen per 8 Augustus a.s. afloopt, zal met ingang van die datum de buitenbewaking van Fort Erfprins worden overgedragen aan de kamp leiding. TWEE GEÏNTERNEERDEN ONTSNAPT. Een tweetal politieke gevangenen, die. deel uitmaakten van de oogstploeg die dagelijks uit Fort Erfsprins aard appelen gaat rooien in de omgeving van Julianadorp, heeft kans gezien weg te komen. De kampleiding heeft maatregelen genomen om deze twee lieden zo spoe dig mogelijk weer binnen het prikkel draad te krijgen. Oi-.streeks vier uur Woensdagmiddag kon men aan de Buitenhaven, tussen Visa"-,lag en Atjeh-Garage, verschillen de groepjes mensen in het gras zien zitten, in afwachting van het vertrek van Hr. Ms. „Soemba" die daar voor alsnog rustig aan de kade lag. Het was daar goed wachten, in het zonnetje en de frisse zeewind. De be drijvigheid in de haven zorgde voor de nodige afleiding.Op twee plaatsen wa ren grote grijpers bezig met het over- storten van keileem uit de grote bak ken, waarmee het materiaal werd aan gevoerd van de baggerplaats in het Am- steldiep, in de kleinere, waarmede het werd aangevoerd naar de stortplaats on der Huisduinen. Sleepboten met volle en lege bakken voeren af en aan. Ook de „Soemba" zelf wist de span ning er wel in te houden. Zes, zeven radar-antennes draaiden lustig in het rond, af en toe kwam een zwaar geloei uit de stoomfluit of een doordringend gehuil uit de sirene. Even na vijf uur werd zelfs de loopplank ingehaald, het bootsmansfluitje klonk, en het zag er naar uit, dat de trossen heel spoedig los- gesmeten zouden worden. Het ging echter niet door.... Een technische storing was oorzaak, dat de trossen pas gistermorgen acht uur kon- Door G TH. ROTMAN. (Nadruk verboden.) Ik moet Je eerlijk vertellen, dat ik me toch niet erg op m'n gemak gevoelde, toen we daar zo hoog in de lucht zweef den! Want ik begon er nu pas over na te denken, hoe we weer beneden zouden moeten komenTerwijl ik daar zo over nadacht, dreven we hoe langer hoe verder met de wind mee, 70. Al spoedig kwamen we boven een geweldige massa hulzen.... neen maar, zoveel huizen heb ik nog nooit bij mekaar gezien! Bibbersnoetje vertelde me, dat aat nu een stad was. Intussen begon onze luchtballon van lieverlede te zakken; hij was zeker niet al te best meer. den worden losgesmeten. Maar toen was het schip ook snel verdwenen. Nau welijks half negen zagen we het grijze silhouet het Schulpengat inzwenken, na gestaard door een paar jongens boven op de dijk, een ambtenaar van Rijkswater staat, een jongedame en uw verslag gever. Hr. Ms. „Soemba", op weg naar „the good old England". Een goede vaart! We hopen het schip binnen niet al te lange tijd in de Neuwediepse haven gestation- neerd te zien! A.s. Zaterdag collecte. Ondanks het vele werk, dat reeds ver zet is om de noodgebieden te helpen, leven nog steeds duizenden landgenoten in ondenkbaar slechte omstandigheden. Of men in de getroffen gebieden van de Betuwe, van Noord-Brabant, van Lim burg of van Zeeland komt, of men een blik werpt ln het leven van de bewoners van Arnhem en de Veluwezoom, of wel andere getroffen plaatsen bezoekt, over al kan men de nood nog vaststellen. En overal is de klacht te horen, dat het ge brek aan geld en goederen het herstel van een enigszins normaal levenspeil ern stig belemmert. Het is niet alleen het ontstellend ge brek aan de hoogst nodige goederen, dat het herstel in de weg staat, ook bijv. de werkmogelijkheid en de huisvesting van verenigingen, van ontspannings- en ont- wikkeligsinstellingen tonen grote tekor ten. De behoefte aan maatschappelijke werksters en gezinsverzorging, aan jeugd zorg en kinderbescherming, aan hygiëni sche verzorging, aan gereedschap en mid delen van vervoer, is onvergelijkbaar veel groter dan die in andere gebieden van ons land. Aan activiteit ontbreekt het den men sen niet. Alleen het ontbreken van vol doende geld dreigt de activiteit soms te doden. Thans wordt de noodklok geluid. Zij zal net zolanig blijven luiden, tot wij kunnen zeggen, dat wij onze plicht tegen over onze landgenoten hebben vervuld. Een bezoek aan de noodgebieden zal een ieder de overtuiging geven, dat de nood nog ontzaglijk groot is. A.s. Zaterdag zal in Den Helder ten bate van het Fonds Noodgebieden van Nederlands Volksherstel, een huis- en straatcollecte worden gehouden. Laat ieder geven met milde hand! Zij, die wil len mee-collecteren, worden verzocht, zich Zaterdagmorgen na 9 uur te melden ten Raadhuize. LIJST G 4. Op ons bureau ligt ter inzage de lijst G 4, met de namen van geïnter neerden op Java, die naar gealliëerd gebied zijn geëvacueerd. Een slecht ambachtsman gooit de schuld op zijn gereedschap. Over de wedstrijden van a.s. Zondag schrijft de HAV ons nog het volgende: Medewerking is toegezegd van J. Weenink, Suomi en mevr. N. Blaauboer- v. Balen Blanken. Weenink loopt de 3000 m. met de A- klasser van de HAV, C. Roos. Dit be looft een aardige strijd te worden. Toe vallig hebben Weenink en Roos j.L Zondag in Hengelo oo tegen elkaar gelopen. Weenink werd hier eer ste en Roos 2e. Roos maakte hier de goede tijd van 9.28.4 (slechts 0,2 sec. bo ven het HAV-clubrecord). We zijn be nieuwd hoe de strijd as. Zondag zal af lopen Nel Blaauwboer-van Balen Blan ken zal mee hoogspringen met de heren. Zowel Weenink als mevr. Blaauboer zijn beide in training voor de Europese kam pioenschappen, welke dit jaar in Stock holm zullen worden gehouden. Wat de deelname van de overige uit genodigde athleten betreft, hieromtrent is nog niets bekend. Het is echter nog steeds mogelijk dat meerdere cracks naar Den Helder zullen komen. Zij staan echter allen voor de Ned. kampioen schappen, welke volgende week in het Olympisch Stadion worden gehouden, zodat zij zich voor deze wedstrijden al sparen. Wat het verdere programma betreft, start voor het eerst na 2 jaar Looman, die buiten mededinging aan de 800 m. meedoet. Wij zijn benieuwd, hoe hij het er af zal brengen. Ook athleten als Jaap Snel, Ari*- v. d. Braak en niet te verge ten Ineke de Beurs werken mede. Ine ke de Beurs staat momenteel met haar worp van 34,01 m. in prestatie op de 3e plaats van Nederland. Volgende week doet zij mede aan de Ned. kampioen schappen. Ruim 160 athleten doen mede (waar onder 120 van buiten Den Helder). Wij raden het publiek aan een potlood mee te nemen voor het maken van notities. Tenslotte is de voetbalwedstrijd HRC II Kennemers II versteld naar Zaterdag avond. (Zie vervolg stadsnieuws pag. 2.) )ruk: Dagblad v. Noord-Holland N.V.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1