H.M. de Koningin decoreert Baron van Boetzelaer over Duitsland IREENTJE WORDT ZEVEN JAAR NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Wetsontwerp Commissie-Generaal ingediend Bartels, de „zingende rot" weer gegrepen Honderdduizend prentbriefkaarten voor Prinses Irene Fanny Blankers Koen verwierf vijf kampioenstitels Bevordering nieuwe rechtsorde voor Nederlands-lndië Handelsovereenkomst tussen Joego-Slavië en Nederland Aan kinderen van 880 jaar Ontploffend projectiel doodt twee kinderen Nederland vraagt kleine grenswijzigingen Proefvlucht van de K.L.M. naar Zuid-Amerika Hoeveel mag een ijsco kosten Prins Bernhard reikt onderscheidingen uit Byrnes is tevreden Nel van Vliet doet mee Na worsteling overmeesterd Weerbericht- Verdronken in zee Grepen uit het nieuws De nationale hulpzegel V. J Nederlandse Athletiek-kampioenschappen Mevr. Blauwboer—v. Balen Blanken derde 80 meier, Blok eersie 400 meter Nieuw record polsstok hoogspringen Russen op weg naar Groningen MAANDAG 5 AUGUSTUS 1916. 70e Jaargang No- 9806. ERSCHE COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m.m.; familieberichten 17 cent per m.m. Contractadvertenties speciaal tarief. Directeur: S. KONING. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA, Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Holl. Noorderkwartier. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3.- Postabonnement 3,65. V Giro 16966 t. n. v. N.V. Drukkerij V.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. Te 's Hertogenbos zijn aan leden van de Kon. Landamcht, de Kon. Marine, de koopvaardij, van het verzet en aan enige burgers door H. M. de Koningin, die door Z. K. H. Prins Bernhard verge zeld werd, onderscheidingen uitgereikt. Tijdens de plechtigheid. A. N. P. P. Vier leden hebben zitting Ingediend is thans het wetsontwerp tot instelling van een commissie-generaal voor Indonesië. De commissie zal, tijdelijk belast met de uitoefening van bevoegdheden van 't opperbestuur, de voorbereiding hebben te bevorderen van een nieuwe rechts orde voor Nederlands-lndië. Zij zal be staan uit drie commissarissen-generaal, op voordracht van den minister van Overzeese gebiedsdelen te benoemen en te ontslaan door de Kroon, Buiten deze drie heeft de luitenant-gouverneur-gene raal ambtshalve zitting. De commissie-generaal is gebonden aan instructies en aanwijzingen van de Kroon, in het bijzonder waar het betreft de voorbereiding van de rijksconferentie, besprekingen met staatkundige organisa ties en vertegenwoordigers der verschil lende volken en aanrakingen met ver tegenwoordigers van volkenrechtelijke organisaties en bevriende mogendheden Het werkingsgebied is niet beperkt tot Nederlands-lndië. De commissie heeft 't recht adviezen tot den luitenant-G.G. te richten. Indien een besluit der commis sie-generaal niet eenparig is genomen, kan onverwijld na de stemming de be slissing der Kroon worden ingeroepen In dat geval blijft de uitvoering van het besluit opgeschort. De commissie brengt regelmatig verslag uit aan de Kroon. Voor zoveel naast deze wet en de in structie voor de commissarissen-generaal nadere voorschriften nodig zijn, worden deze door de Kroon vastgesteld. Voor gesteld wordt ten slotte de wet in wer king te doen treden op de dag, volgende op die van haar afkondiging. In de memorie van toelichting wordt uiteengezet, dat de comissie wordt toe gerust met enkele bevoegdheden, welke het opperbestuur, indien het zelf tijde lijk te Batavia zetelde, zou kunnen uit oefenen. Het is den minister echter te bezwaarlijk telkens zelf naar Batavia te komen. Afbreuk aan de verantwoorde lijkheid der betrokken ministers wordt hiermee niet gedaan Zij worden volle dig op de hoogte gehouden en behouden de mogelijkheid tot ingrijpen. Ook de zelfstandigheid der Indische regering zal niet in gevaar worden gebracht, omdat de commissie op haar terrein niet mag ingrijpen. De commissie-generaal krijgt echter een ruim mandaat, zodat zij snelle Tussen Joega Blavië en Nederland is te Belgrado een overeenkomst Van een jaar voor de uitwisesling van goederen getekend door Nikola p ert.ro wits j, den Joego-Slavischen minister voor buitenlandse handel, en den Nederlandsen gezant te Bel grado. De overeenkomst vertoont een verhoging van het totaal der uit te wisselen goederen vergeleken met dat van voor de oorlog. en belangrijke beslissingen kan treffen, welke het kabinet in Nederland voor zijn verantwoording neemt. De memorie licht dan toe, dat de in stelling der commissie geschiedt bij de wet en niet vrijelijk door de Kroon, we gens 't grote belang van de zaak, waar in men de volksvertegenwoordiging wil laten meespreken. De commissie is even waardig aan den Luitenant-G.G. en han delt dan ook ,,in naam der Koningin''. In de instructie der commissie-generaal zullen de beroepsmogelijkheden voor den landvoogd en de commissarissen-generaal verder worden geregeld. Ga je door de duinen dolen. Of door bos of veld of hei, En je ziet iets vreemds verscholen, Loop dat dan met vaart voorbij! Tracht dan nimmer te ontdekken Wat dat „vreemde" nu wel is, Want laat dit tot voorbeeld strekken Al te vaak liep dat al mis! 't Noodlot heeft hèm wreed getroffen, Die te kort schoot aan instinct; Want zo'n „vreemd ding" kan ontploffen, Met gevolg: dood of verminkt! Mijdt die onbekende dingen En graaft niet je eigen graf. Blijft nieuwsgierigheid bedwingen; Weest verstandig: blijft er af! A. v. R. In de Javastraat in Arnhem heeft zich Zaterdagmiddag een zeer ern stig ongeluk voorgedaan, dat twee kinderen het leven heeft gekost. Zij hadden in de omgeving een verge ten projectiel gevonden, namen het mee naar huis en begonnen er op de stoep voor hun woning mee te spe len. Drie kinderen waren bij dit experiment betrokken. Juist op het ogenblik, dat aan de overzijde nog een vierde kind passeerde, klonk een knal. Het projectiel vloog uit een. Een der spelende kinderen werd op slag gedood, drie anderen gewond. Inmiddels is een tweede kind in 't ziekenhuis aan de verwon dingen overleden, terwijl een derde in levensgevaar verkeert. 0 Parijs, (AFP). - Na de zitting der Vredesconferentie van Vrijdag heeft een medewerker van Agence Franca Presse een onderhoud gehad met den Nederland sen minister van Buitenlandse Zaken, Baron van Boetzelaer van Oosterhout, tijdens hetwelk deze verklaarde, dat het vredesverdrag met Duitsland voor Neder land het belangrijkst blijft. Een econotnisch gezond Duitsland is voor ons van vitaal belang. Ik voor mij geloof niet, aldus Baron van Boetzelaer, dat Duitsland in talrijke staten kan worden verdeeld, tenzij de geallieerden het ten minste 20 jaar bezet houden, hetgeen zeer onwaarschijnlijk is. Ik geloof evenmin, dat men het Ruhr- gebied van de rest van Duitsland kan scheiden, doch ben voorstander van een strenge en langdurige economische controle op dit industriegebied. Wij vrageu kleine grenswijzigingen met Duitsland. Deze zijn op het ogenblik in studie. Het scheppen van een te grote Duitse minderheid zou onvermijdelijk een bron van conflicten voor de toekomst betekenen. Dinsdag 6 Augustus start de KLM-Skymaster „Friesland" met ge zagvoerder Frijns, van Schiphol voor een proefvlucht naar Zuid- Amerika. Het vliegtuig, dat om 15.00 uur vertrekt, zal Lissabon, Dakar, Recife of Natal. Rio de Janeiro en San Paulo aandoen, en Zaterdag 10 Augustus om 1240 plaatselijke tijd te Buenos Aires landen. De „Friesland" zal 14 Augusus weer uit Argentinië vertrekken en wordt Zaterdag 17 Augustus op Schiphol terug verwacht. Met ingang van 10 Augustus zullen verpakt consumtie-ijs en schepijs niet meer dan 5 cent per 20 gram mogen kosten. Indien aan 50 gram schepijs 100 cm3 eener drank wordt toegevoegd, mag de gehele consumptie tsn hoog ste 25 cents kosten. De prijs van het ijs, opgediend in inrichtingen met ta fels, zitplaatsen en bediening, mag met ten hoogste 50 pet. worden verhoogd, mits dit ijs in dezelfde inrichtingen ge lijktijdig in hoeveelheden van 40 gram tegen ten hoogste 10 cents verkrijgbaar wordt gesteld. De voorschriften gel den niet voor café's, hotels, restau rants en pensions. Zaterdagmiddag heeft Z.K.H. Prins Bernhard op paleis Soestdijk aan drie Amerikaanse en een Nederlandse officier onderscheidingen uitgereikt. Deze officieren hebben zich buitenge woon ingespannen om de teruggave van uit Nederland geroofde goederen te be vorderen. In samenwerking met het com missariaat-generaal voor de Nederlandse economische belangen in Duitsland (C.G. R.) is het hun mogen gelukken een stroom van waardevolle goederen, weer naar ons land terug te voeren. Uitgereikt werden: aan kolonel Walter L. Kluss, chef van Restitution Control Branch in de Amerikaanse be zettingszone, het commandeurskruis van de Orde van Oranje Nassau, aan majoor William W. Furie het ridderkruis van de Orde van Oranje Nassau en aan majoor Bancel F. Lafarge, hoofd van de M.FA. en A. in de Amerikaanse bezettingszóne van Duitsland, het officierskruis in de Orde van Oranje Nassau. Den Neder landsen officier lt.-kol. prof. dr. A. P. A. Vorenkamp werd door Z.K.H. Prins Bernhard het ridderkruis van de Orde van den Nederlandsen Leeuw op de borst gespeld. Na de prins, was de Amerikaan se ambassadeur een van de eersten, die de officieren met hun zo juist verkre gen onderscheidingen gelukwenste. Parijs, (Reuter). - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Byrnes, heeft Zondagavond tegen over correspondenten de mening ge uit, dat de conferentie schitterende vorderingen maakt en dat de kleine mogendheden een werkelijke gelegen heid krijgen om hun standpunt uit een te zetten. Men is in Amerikaanse kringen ter conferentie van mening, dat Byrnes het compromisvoorstel voor de stemmingsprocedure zal steunen. Zwemmen. Nel van Vliet, die enige tijd ge leden haar wereldrecord 100 m. schoolslag verbeterd had, zal zich na ingewonnen medisch advies laten inschrijven voor de kampioenswed strijden te Apeldoorn op het esta fette-nummer in de ploeg van de Robben. Naar wij vernemen, maakt haar medische adviseur thans geen be zwaar meer tegen deelneming a. d. 200 m. schoolslag, zodat zij ook op dit nummer zal uitkomen, waarbij zij zal trachten op deze afstand even eens het wereldrecord te verbete ren. 's-Gravenhagc. - De beruchte uitbre ker H. L. Bartels, beter bekend als „de zingende rot", wiens naam de laatste tföd meermalen -in de bladen stond in verband met zijn herhaalde ontsnap-. kans op onweer. Weersverwachting, geldig tot heden avond. Warm weer met aanvankelijk wei nig of geen bewolking en zwakke wind, later toenemende bewolking met kans op onweer. 6 Aug.: Zon op: 5.07. Onder: 20.23. Maan op: 15.32. Onder: 0.00. pingen uit gevangenschap en in ver band met de zaak-Lindemans („King Kong"), is weer achter slot en grendel. Een hoofdagent van de Haagse politie was te weten gekomen, dat Bartels zich ophield in een perceel aan de Vaillant- laan, Tezamen met een rechercheur van ie Haagse P. R. A. heeft de hoofdagent daar Zaterdagavond omstreeks half zes een inval gedaan en inderdaad werd Bartels aangetroffen. Wie zich het re laas van zijn arrestatie op het Spui her innert, begrijpt, dat hij zich niet ogen blikkelijk gewonnen gaf. Er ontstond een worsteling, waarbij het dienst- B pistool van den hoofdagent, dat hij uit grote radioluisterwedstrijd over bei- voorzorg getrokken had, vijf maal af- de zenders op 24 Augustus a.s.. Zandvoort. - Zondagavond is op het vrije strand te Zandvoort het lijkje aan gespoeld van 'n ongev. 10-j. jongen, Wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, daar geen aanmelding van vermissing bij de politie is binnengeko men. Radio Ankara deelt mede, dat de Simplon-expres van October a.s. af tussen Istamboel en Londen de dienst zal hervatten (Reuter). Onderhandelingen zijn thans gaan de om 10.000 Duitse seizoenarbeiders uit de Franse zóne in Zwitserland te werk te stellen (Reuter). Albanië heeft de invitatie der V. N. om een vertegenwoordiger naar New York te zenden, die het verzoek om lidmaatschap zal moeten toelich ten, aangenomen. „Wij Kinderen van Nederland, uit Noord en Oost en Zuid en West, wij wensen aan Prinses Ireen op haar verjaardag 't allerbest". Meer dan honderdduizend kinde ren uit het gehele land hebben Za terdag aan H.K.H. Prinses Irene, paleis Soestdijk, Baarn, een felici tatieprentbriefkaart gezonden, voor zien van bovenstaande tekst, ont worpen door den 18 jarigen H. Gijs- bers, ter gelegenheid van de zevende verjaardag van Prinses Irene. Al deze kaarten zijn boven de gebrui kelijke porto gefrankeerd met drie en een halve cent extra, bij voor keur met een nationale hulpzegel, waarvan de oubrengst ten goede komt aan de oorlqgsslachtoffers en ter voorziening in de oorlogsnoden. En nog wat. De verkoop van de nationale hulpzegel is een groot succes gewor den; alleen in Amsterdam was de opbrengst ruim 50.000, terwijl dit bedrag landelijk zeker het tienvou dige hiervan zal bedragen. De zegels blijven geldig tot 1948. In de lichthal van de Bijenkorf te Amsterdam zullen de uit Amerika, Brazilië, Canada. Curagao, Dene marken, Engeland, Uruguay, Zwe den, Zuid-Afrika en eigen land be schikbaar gestelde prijzen ten be hoeve van de rijmwedstrijden in circa zestig dagbladen en periodie ken, schooljeugdwedstrijden en de ging zonder echter enig letsel te ver oorzaken. „De zingende rot" werd ten slotte overmeesterd en aangehouden, waarna hij werd overgebracht naar de P. R. A. 's avonds 9-3010.00 uur, worden tentoongesteld. De inzendingen voor deze wedstrijd dienen gefrankeerd te worden met een nationale hulp zegel. In het museum van Wetenschappen te Londen wordt 'n tentoonstelling ge houden van Engelse en Duitse zeemij- nen. Een Engelse magnetische mijn, welke 500 pond explosieve stoffen kan bevatten. De mijn is geopend, zodat het mechanisme zichtbaar is. Plan et News P. li eentje, ons Prin sesje, viert vandaag, 5 Augustus 1946. haar zevende ver jaardag. Dat geeft blijd schap in het prach tige paleis, daar tussen de zomer- bossen van Soest dijk. Vrder en Moe der hebben het eens een keer niet druk,,, Grootmoeder Wilhelmina komt te gast en alle drie de zusjes krijgen een mooie bloem in het haar. Feest is het van daag! Feest, niet alleen in het paleis, ook op school. Wat zou Ireentje wel trac- teren? Ulevellen? Natuurlijk zullen ze met zijn allen echte leuke liedjes zin gen vandaag en mis schien vertelt de sommigen een grote meester wel een fijn span- goudsbloem op hun jasje, nend verhaal Als lk En de grote mensen? nog op school zou zijn, zij staren misschien een zou ik vandaag best bij ogenblik in de verte.... Ireent e in de klas wil- hun geestesoog blikt len zitten. Jullie niet? even ln het verleden. Feest, niet alleen in«*Zeven jaar.... vier vy( het paleis, niet alleen op zes2even jaa^ 5 school, maar ook feest in Augustus 1939; Irene gebo- heel het land. ren. Irenevrede, be- Iedereen kent Ireentje kent die naam. immers? En als iemand, Een naam, gegeven en die je kent, jarig is, ben ontvangen in angstvolle jezelfs toch ook een klein dagen, toen de eerste beetje jarig? Daarom bliksemflitsen van het na- waaien overal de vlaggen derende onweer boven de en daarom dragen overal horizon schoten. De alge- de jongens en meisjes hele mobilisatie werd be- or^nje sjerpen en hebben volen. In Polen brandde hetOp de Dam begaf onze Koninklijke familie zich te voet onder het publiek. D«»ar klonk de Koninklijke roep: „Leve het Vaderland'Ireen tje. vier weken oud, was er bij.... Irene.... vre deHet werd toch oorlog. In den vreemde groeide het vorstenkind op, ver weg tussen vreemde kin deren, ver weg in een vreemd huis.... 2 Augustus '45 kwamen de drie Prinsesjes per vliegtuig in Holland „Piet je" voor de eerste maal Ontroerend waren toen op 5 Augustus de woor den, welke Moeder voor de radio sprak: „De kin deren voelen zich al he lemaal thuis in ons eigen huis te Soestdijk". Nu is er weer een Jaar voorbij. De drie zusjes zijn drie echte Hollandse meis jes geworden. Soms zien we en foto van hen: samen bij de ponny of.... aan de hand van die meneer-met- de-sigaar uit Engeland, die zo grappig kon doen. Drie vrolijke pittige meisjes groeien op. En Ireentje is nu jarig. Al lemaal naar haar toe gaan om haar geluk te wensen, dat gaat niet. Daarom doen we het maar zo, in de krant Van ons allen dan heel hartelijk gefeliciteerd hoor, Irene en een erg prettige dag toegewenst! Hiep, hiep, hoera. Dag! W. K. AMSTERDAM. - Het slot van het twee daags tournooi in het Olympisch Sta dion, waarbij de Nederlandse kam pioenstitels de inzet vormden, was bui tengewoon verrassend. Tijdens de AAA kampioenschappen te Londen was de Haarlemmer Cor Lamoree erin geslaagd het twaalf jaar oude record polstok hoogspringen van Van der Zee te ver beteren. Slechts 1 cm sprong hij toen hoger en zo kwam het record te staan op 3.91 m. Dat het record nu wederom zou worden verbeterd lag helemaal niet in de lijn der verwachtingen Want toen zijn naaste concurrenten, But- selaar, Hoven en Verkes successievelijk afvielen en Lamoree nog een sprong moest maken, werd de lat, volgens den man aan de luidspreker op 3.85 meter ge legd, doch menigeen had geconstateerd, dats door de juryleden de lat hoger was gedraaid, en naar later bleek tot 4 meter. Lamoree nam zijn aanloop, een sprong omhoog, de lat trilde zwaar, doch bleef cp zijn plaats. Het Nederlandse record was door hem verbeterd, tot zijn eigen niet geringe verbazing. Het nameten vorderde nogal wat tijd. Daarbij bleek, dat de hoogte, welke Lamoree overwonnen had, niet precies 4 m was, doch 3.975 m, in middels toch nog een recordverbetering van 6.5 cm. 100 m heren. Een van de fraaiste nummers was de eindstrijd 100 meter heren, welke zo spannend was, dat alleen de jury van aankomst zou hebben kunnen beslissen hoe de volgorde bij de eindstreep was ge weest. Scholten, Zwaan en Lammers gingen op het oog gezien, gelijk door de finish. Voor alle drie werd een tijd van 10 9 sec. genoteerd. Dat de puzzle ook voor de jury van aankomst niet gering moet zijn geweest, moge blijken uit het feit, dat de chef van deze jury, de heer Van der Lee, die persoonlijk Scholten als eerste door de finish had zien gaan, besliste dat de laatste den kampioens titel op het sprintnummer had gewon nen. 4 Ook de 200 meter werd door Scholten gewonnen in de goede tijd van 22.2 sec., waarbij duidelijk bleek, dat hij heel wat minder stroef liep dan bij de Engelse kampioenschappen. Wie verwacht mocht hebben, dat Slijk huis, die dit seizoen reeds niet minder dan zeven records heeft verbeterd, op de 5000 meter een nieuwe topprestatie zou verrichten, zal teleurgesteld zijn geweest. Maar men kan niet verwachten, ook al liep Slijkhuis voor eigen publiek, dat hij alleen om die reden een record zou ver beteren. Zeer terecht heeft hij rekening gehouden met het feit, dat over ruim twee weken de Europese kampioenschap pen te Oslo zullen worden gehouden. Frits de Ruyter. Hoewel Frits de Ruyter, zoals verwacht werd, inderdaad de kampioenstitel op de 800 meter behaalde, hadden velen hem och, gezien zijn tegenwoordige conditie, vanmiddag tot een betere prestatie dan zijn tijd van l min. 55.7 sec. in staat gere kend. Men dient er evenwel aan te den ken, dat de vermoeidheid van de Tsje chische reis de Ruyter nog wel een beetje in de benen zat. Vijf kampioenstitels op één naam. Bij de dames toonde Fanny Blankers Koen zich nog altijd de sterkste. Niet minder dan vijf kampioenstitels wist zij voor het jaar 1946 op haar naam te bren gen. Wie haar deze middag heeft zien lopen en de volmaakte stijl heeft aan schouwd, zal haar zeker een grote kans op succes geven in de komende Europese kampioenschappen. Toch is er aan der gelijke voorspellingen 'n vrij groot risico verbonden, want door het langdurig ont breken van internationale ontmoetigen, en men dus van elkanders krachten niet op de hoogte kon blijven, kan men op deze eerste na-oorlogse kampioenschap pen gemakkelijk voor een verrassing ko men te staan. Aan de twee kampioenstitels, welk® Fanny Blankers—Koen op de eerste dag reeds veroverde, voegde zij er dus nu nog drie aan toe Het waren de 200 meter, de f0 meter horden, waarop zij zich toch wel verre de meerdere toonde van Gerda Koudijs en het nummer verspringen. Op al deze nummers eindigde de laatste als tweede. De uitslagen van de tweede dag luiden: Dames. 200 meter: 1 Fanny BlankersKoen (Sa- gitta) 25.3 sec., 2 Gerda Koudijs (Victoria) 25.4 sec.; 3 Netty Timmer (Zeeburg) 25.5 sec. 80 meter horden: 1. Fanny Blankers— Koen (Sagitta) 11.9 sec.; 2. Gerda Koudijs (Victoria) 12.1 sec.; 3. N. Blaauboer—Van Balen Blanken (Sagitta) 13 sec. Verspringen met aanloop. 1 Fanny Blankers—Koen (Sagitta) 5.46 m.;*2. Gerda Koudijs (Victoria) 5.42 M.; 3 B. Vleeshou wer (Lycurgus) 5.21 m. Discuswerpen: 1. Ans Niesink (Sagitta) 39.09 m.; 2 T. Brasser de Raedt (Ada) 36.575 m; 3. A. Saarloos (Hollandia) 34 56 meter. Heren 800 meter: 1. Frits de Ruyter (AV 23) l min. 55.7 sec.; 2. Wolsink (Hermandad) 1 min. 58.5 sec.; 3. Boesten (WH) 1 min. 59.6 sec. 110 meter horden: 1 )Jan Zwaan (AAC) 15.9 sec.; 2 v/d Hoeven (Lycurgus) 16.2 sec.; 3 Schaay (AV 1923) 16.4 sec 100 meter: 1 Scholten (AV 1923) 10.9 sec., 2 Jo Zwaan (AAC) 10.9 sec., 3 Lammer» (AV 1945) 10.9 sec. 400 meter: 1 Blok (AV 1923) 50.1 sec.; 2 de Kroon (AAC) 50.6 sec., 3. Mahieu (V cn L) 50.9 sec. 200 meter: 1 Scholten (AV 1923) 22.2 sec., 2 Jo Zwaan (AAC) 22.3 sec., 3. Lammer» (AV 1945) 22.3 sec. 5000 meter: 1 Slijkhuis (AAC) 15 min. 2.6 sec.; 2. Lataster (Avon) 15 min. 23 sec.; 3. Walstra (Vitesse) 16 min. 1 sec., 4. Weenink (Suomi) 16 min. 8.8 sec. Kogelslingeren: 1 Houtzager (PSV) 49.43 m, 2. De Bruyn (V en L) 44.86 m, 3 Van Wissem (RKAVC) 40.48 M. Hinkstapsprong: 1 Oosterhof (AVG 1926) 13.74 m, 2 Bexckens (RKAVM)' 13.69 m, 3 Peters (PEC) 13 54 m. Speerwerpen: 1 Lutkeveld (APGS) 61.43 m„ 2 Dammers (Zeeburg) 52.56 m., 3 Postma (Suomi) 49.83 m. Kogelstoten: 1 De Bruyn (V en L) 13.97 m, 2 Oreel (APGS) 13.88 m., 3 Adriana (Curagao) 13.58 m. Polstokhoogspringen: 1. Lamoree (Haar lem) 3.975 m (nieuw Nederlands record), 2 Verkes (Haarlem) 370 m, 3 Hoven (AVG 1926) 3.70 m. Hoogspringen met aanloop: i Spanjerdt (PSV) 1.85 m, 2 Lankhorst (Ensch. Boy») 1 £2 m, 3 Bulder (AVG 1926) 1.76 m, Schaken. De Russische grootmeesters Bot- winnik, Smyslov, Kotov, Flohr en Boleslavsky zijn vandaag uit Moskou vertrokken met bestemming Gro ningen. Naar bekend, zullen zij deelnemen aan het Internationaal Stauntontourooi, dat 13 Augustus te Groningen aanvangt.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1