TT; De stem van Italië op de Parijse Conferentie Waar blijven de fietsbanden? .^.NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA De Bisschoppen steunen vrijlating van politieke delinquenten Nationale zwemkampioenschappen te Ape'doorn Internationaal Congres richt zich tot Parijs Gevoelens van liefde en gerechtigheid moeten voorop staan China bemiddelaar in Indonesië? Marinebegroting bedraagt 448 millioen gulden Nieuwe fruitbonnen Nieuw systeem suiker- en jamdistributie Houding van 1940 nog niet vergeten... Weerbericht. Een belangrijk document Slachtoffers vliegongeluk bij Semarang Weer een marine-auto in botsing SPORT Elf nieuwe kampioenen Ruimere distributie noodzakelijk H.M. de Koningin bij de Passiespelen Uitbreiding treinenloop De oogst op Flakkee Van Vliet de beste sprinter Athletiek BELGIë—NEDERLAND 77—72 Prikhetdraad D.T.S. wint met 31 Vrouwen vragen vrede „Handvest van menselijke rech'en" verzocht (JAANDAG 12 AUGUST L„ 7«e Jaargang No. Soit. 7 H l I DERSC COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m.m.; familieberichten 17 cent per m.m. Contractadvertenties speciaal tarief. Directenr: 8. KONING. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA, Uitgave: N.V. Uitg. Mtj. Holl. Noorderkwartier. Abonnementsprtjs per kwartaal: Stad en Omgeving 3.j Postabonnement f 3,63. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. HERDERLIJKE BRIEF In de katholieke kerken is Zondag een herderlijke brief voorgelezen, waarin de bisschoppen zich erover verheugden, dat thans ingrijpende maatregelen getroffen zullen worden, die als zij doelmatig worden uitge voerd, naar de bisschoppen zeggen, een bevredigende oplossing van het probleem der ilitieke delinquenten ten sterkste zullen bevorderen. Met klem herhalen de bisschoppen hun beroep van October jJ. om zich 'jegens de politieke gevangenen te laten leiden door gevoelens van liefde en gerechtig heid. Met ontsteltenis hebben de bis- schoppt waargenomen, hoe er ook nu nog katholieken gevonden worden, die geen woord van clementie kunnen ho ren. De gevoelens tegenover de politie ke gevangenen i niet alleen met de liefde in strijd, zij druisen ook in tegen de deugd van rechtvaardigheid, zeggen zij. Met leedwezen stelt de herderlijke brief vast, dat er in brede lagen van ons volk een geest is gevaren van ver- Zaterdagmiddag heeft de heer Ho Feng Tsjan, hoofd van de afdeling Voor lichting van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, verklaard, dat de Chinese regering haar bemiddeling heeft aangeboden in het conflict tussen Neder- derland en de Indonesische nationalisten, schrijft Het Vrije Volk. Hij heeft daaraan nog toegevoegd, dat bereikt was, dat de Nederlandse rege ring doeltreffende maatregelen voor de bescherming van de Chinezen in Indone sië zal nemen. •s-GRAVENHAGE. - Na de indiening bij de Tweede Kamer van de begroting voor het departement van marine is ge bleken, dat voor verschillende onderver- pen nog gelden nodig zullen zijn. Ook kon een post aanzienlijk worden verminderd. Door deze wijzigingen wordt het totaal bedrag der begroting gebracht van f 326.008.331 op f 44t.012.646.. bittering en wrok, zonder onderscheid te maken tussen de werkelijke misda digers n de tienduizenden, die in hun kortzichtigheid alles maar geloofd heb ben. Wanneer massale en snelle berech ting niet mogelijk was, lag de fout in de massale arrestatie zelf en van die fout werden zij het slachtoffer. De herderlijke brief doet nu een ern stig beroep op de verschillende geledin gen van onze bevolking, er toe mede te werken, dat de uitwerking van de ge troffen maatregelen zo geschiede, dat hij werkelijk een zegen wordt voor onze gemeenschap. 's-GRAVENHAGE. - Nu de regering en de fruitdetaillisten tot overeenstemming zijn gekomen, zal de distributie van ap pelen, peren en pruimen zo snel moge lijk worden uitgevoerd Daar een deel van het publiek de reeds eerder bekend ge maakte bonnen na de vervaldatum 8 Aug. heeft vernietigd zijn nieuwe bonnen aan gewezen nl. 476 Algemeen en 976 Alge meen. Tot en met Maandag, 19 Augustus, kan men deze bonnen bij groenten en/of fruit handelaren inleveren, waarop dan zo spoedig mogelijk een hoeveelheid appe len, peren of pruimen beschikbaar zal worden gesteld. Vacantiegangers kunnen deze bonnen eventuëel aan hun leveran ciers opzenden. Er zal in geen geval na- inlevering mogelijk zijn. Van 1 Sept. af zal telkens in een pe riode van zes weken, elke veertien da gen een gecombineerde bon worden aangewezen voor suiker, chocoladekor rels en andere boterhamstrooisels, of de dubbele hoeveelheid jam, pasta, kunsthoning, stroop en andere boter- bamsmeersels, resp. voor 750 gram in de eerste veertien dagen, 500 gram in de tweede veertien dagen en 750 gr. in de derde veertiendaagse periode. Dus resp. 1500, 1000 en 1500 gram jam. Voor kinderen, geboren in 1942 en la ter, luidt dit schema 750, 500 en 500 gr. suiker of 1500, 1000 en 1000 gram jam. Het rantsoen kan ook gedeeltelijk in suiker en gedeeltelijk in jam worden opgenomen. Zo zal een rantsoen van b.v. 750 gram kunnen worden verstrekt in 500 gram suiker en 2 maal 250 (500) gr. jam of in andere hoeveelheden in de zelfde onderlinge verhouding, voor zo ver de voorraden bij de detaillisten dit toelaten. „Weest zo goed de Italiaanse delegatie binnen te leiden," met deze woorden opende Bidault Zaterdagmiddag de zitting van de Parijse conferentie. Het was tien minuten over vier, toen de delegatie met den Italiaansen premier De Gas- pene aan het hoofd binnentrad. Zij werd met een ijzig stilzwijgen begroet. Het was een indrukwekkend moment, te meer indrukwekkend, omdat men verdeeld werden door twee gevoelens, die van w apenbroederschap en van de herinnering aan de dolkstoot van JMussolinl in de rug van het op de knieën liggende Frankrijk. Daarna zei Bidault: „De conferen tie van Parijs ontvangt vandaag de delegatie van het nieuwe Italië. Zij verzoekt haar haar standpnt inzake het vredesverdrag uiteen te zetten in volledige vrijheid". Italië spreekt. De Gasperie, bleek, maar be heerst, begeeft zich naar het spreek gestoelte, zo schrijft het Vrije V. Onderweg klopt Byrnes hem 'ge moedelijk op de schouder. De Ita liaan houdt een rede van verzoe ning. Het is inderdaad het nieuwe Italië, dat hier spreekt. Hij ver klaart, dat het verdrag Italië's eco nomische onafhankelijkheid in ge vaar brengt. Hij herinnert aan de e in Italië voor de goede zaak gevallen zijn. Hij noemde de voorlopige oplossing van de kwestie-Triëst slecht. Veertig minuten sprak de Gaspe rie. Daarna gaat hij terug naar zijn plaats'. Het gehoor zwijgt. Italië zelf ziet zich alleen maar als bondgenoot en schijnt niet te begrijper-, dat an dere landen ook rekenschap vragen, van wat het oude Italië deed. Aan een bondgenoot legt men im mers geen vredesverdn i op Koele ochtend, daarna snel stij gende temperatuur bij aanwakkeren de wind uit zuidelijke richting en geleidelijk toenemende bewolking met later op de dag plaatselijk enige regens. 13 Aug.: Zon op 5.20, onder 20.10 Maan op 20.58, onder 5.23. Hoog water: Laag water: 5.52 19.22 13.12 Volgens het blad „Centre Afri- que" zullen dje stFatoefeerreizigers Prof. Picard en Cosyns in December een bezoek aan Kivoegebied (Con- go) brengen. (ANP.) Door Henri Charles Puech zijn aan den conservator van het Egyp tische museum belangrijke mede delingen over in 1941 gevonden papyri gedaan: deze, in een oude steengroeve aangetroffen documenten bevatten een groot aantal „pagina's" over Genesis, Job en Zacharias. De papyri worden toegeschreven aan Didymus van Alexandrië, bijge naamd „De blinde". De stukken schijnen afkomstig uit een klooster en veiligheidshalve overgebracht naar de steengroeve. De volledige vertaling zal een aan tal maanden vergen. Naar wij vernemen zijn de volgende personen bij het neerstorten van de bom menwerper bij Semarang om het leven gekomen: mil. serg.-majoor vlieger E. F. Wardenaar (21719), 2e lt corps verband vlieger J. C. IJland, serg. monteur J E. Schaad (97009), serg. luchtv. radiotelegra fist R. Lapre (93935), mil. serg. lucht- schutter Tan Sin In (9995/a). Van een slachtoffer is de naam nog niet bekend. HILVERSUM. - Vrijdagavond is op de Loosdrechtscheweg ter hoogte van het sanatorium „Zonnestraal" een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De chauffeur van een truck van het marine opleidings kamp te Loosdrecht, kwam nl. in botsing met een nood-autobus van de dienst Hil versum Loosdrecht, en scheurde de zij kant open. Negen van de twintig inzit tenden werden hierdoor min of meer ernstig gewond, twee van hen liepen zeer zware verwondingen op. Alle gewonden werden met Rode Kruis- auto's van het marinehospitaal uit Hil versum naar het Diaconessenziekenhuis vervoerd, de twee zwaargewonden zijn ter verpleging opgenomen. Van Daatselaar en Hannie Ter mealen dubbele titelhouder» De jeugd, de aanstormende zwemjeugd van Nederland heeft de eerste nationale zwemkampioenschappen na de oorlog in het onvolprezen Apeldoornse Bosbad tot een festijn gemaakt, vol klenr en flenr, charme en kracht, verrassingen en goede prestaties. Op slechts twee van de 13 nummers behielden kampioenen hun ti tel: Frits de Geest op de 100 m. rugslag en de RDZ op de 4x100 m. Elf nieuwe kampioenen kwamen stralend nit het Apeldoornse water; Hannie Termeulen en de kranige Rinus v. Daatselaar pluk ten zeif twee lauwerkransen, aldus Het Vrije Volk. Bijzonder goede prestaties verrichtten Greetje Galliard, die Iet Koster-v. Feg- gelen op de rugslag versloeg. Nel van Vliet, die op mars is naar haar tweede wereldrecord, n.1. op de 200 m. school slag en Cobi Floor en de 17-jarige Nij- megenaar Adri van Dongen, die Rie Muytjens en Clemens de Goede op het schoonspringen onttroonden. En op ze ven van de 13 nummers werden, on danks de zware 50-meterbaan, betere tijden gemaakt dan op de kampioen schappen 1944! De uitslagen waren: 100 m borstcrawl heren: 1 Hoving (R ZC) 1 min. 2,5 sec.; 2 v. Merkesteyn (Haarlem) 1 m. 2,9 s.; 3 Sindorf (Y) 1 m. 3,3 s.; dames: 1 Hannie Termeulen (HDZ) 1 m. 10 sec.; 2 Marie Vaessen ZON) 1 m. 10,4 s.; 3 Bep van Schaick (Meeuwen) 1 m. 12 sec.; 100 m rugslag heren: 1 De Geest (HPC) lm 14,5 s.; 2 Scheffer (DJK) 1 m. 14,7 s.; 3 Maus (Haarlem) 1 m. 14,9 s.; dames: 1 Greet Galliard (ADZ) 1 m. 18 sec.; 2 Iet Kos ter-v. Feggelen (Meeuwen) 1 m. 18,3 s.; De Kon. Ned. Toeristenbond A N.W.B. heeft zich tot den minister van handel en nyverheidq gewend met het ver zoek over te willen gaan tot een rui mere en meer algemene distributie van rijwielbanden. Nu de productie thans tot een aanzienlijk hoger peil is ge stegen, meent de A.N.W.B., dat het niet langer nodig is de volle productie van rijwielbanden ter beschikking te blij ven stellen van enkele bevoorrechte groepen. In de meeste gezinnen levert het ontbre ken van een bruikbare fiets vooral bij het onvolkomen tram- en busverkeer van het ogenblik, zeer grote moeilijkheden op en het moet dan ook redelijk worden ge acht, dat thans ook de gewone burger een beurt kan krijgen. Op deze gronden heeft de A.N.W.B. aan den minister ver- Zondagmiddag heeft de Koningin ge heel onverwacht een bezoek gebracht aan de passiespelen te Tegelen. De bis schop van Roermond, mgr. Lemmens, was ter ontvangst aanwezig. De Koning in heeft zich na afloop van het spel met de spelers onderhouden. De oudste in woonster van Tegelen, de 97-jarige mevrouw Bongaerts, heeft een geschenk aangeboden. De Koningin zal heden en Dinsdag de geteisterde gebieden van Noord- en Zuid-Limburg bezoeken. Zij gebruikt de maaltijden en overnacht in de konink lijke trein. zocht per maand 200000 stuks banden te bestemmen voor het publiek en te doen distribueren volgens het voor de schoe nen gevolgde systeem, waarbij men voor lopig alleen de gezinshoofden voor een band in aanmerking wil laten komen. Utrecht. In verband met druk reizigersvervoer zijn op Maandag 12 Augustus enkele uitbreidingen van de spoorwegdienstregeling van kracht geworden, n.1.: Baanvak AmsterdamZaandam. Van Maandag tot en met Vrijdag een nieuwe electrische trein, Am sterdam CS v 17.43, Zaandam a 17.53 Zaandam v 18.13, Amsterdam CS a 18.23, Op Zaterdagen een trein Amster dam CS v 13.36 Zaandam a 13.46 Zaandam v 14.13 Amsterdam CS a 14.23 Beide treinen stoppen in de rich ting Zaandam, aan de Hembrug. In de jaren 1944/45 golfde het water door de polders van dit vruchtbare eiland. Thans kan men het koren zien golven. De landman werkt hard, de tractor raast, de dorsmachine loeit, alles om de oogst met spoed binnen te halen. Het is alles boven verwachting. Alle vruchten staan er goed voor. De opbrengst der tarwe is van 30 tot 40 mud per gemet. Dit is ook het geval met de gerst, aardappelen en suiker bieten. Alleen het vlas had beter kunnen zijn. Nog eens een duidelijke overzichtskaart van de problemen rondom de vredes verdragen van de Grote Vier, waarop ook de verschuiving van de grenzen van Polen naar het Westen goed te zien is. 3 Annie Wagemaker (Meeuwen) 1 m. 22,3 sec.; 200 m schoolslag heren: 1 Smits- huyzen (AZ 1870) 2 m. 53,2 s.; 2 Bonte (ZAR) 2 m. 55,2 s.; 3 v. Feggelen (Meeu wen) 2 m. 57,5 sec.; dames: 1 Nel van Vliet 2 m. 57,5 s.; 2 Wil Haverlag 3 m 0.1 s.; 3 Mary Lavén (alle drie Robben) 3 m. 7,4 s.; 400 m borstcrawl heren: 1 v. Daatselaar (AZ 1870) 5 m. 19,4 s.; 2 v. d. Kuil (SZC) 5 m. 22.8 s.; 3 Sindorf (Y) 5 m. 23,1 s.; dames: 1 Hannie Termeulen (ADZ) 5 m. 4,45 s.; 2 Irma Schumacher (RDZ) 5 m. 48,3 sec.; 3 Willy Soetekouw (RDZ) 6 m. 16 s.; 4x200 m borstcrawl- estafette heren: 1 Het Y (Schouwman, Moolenaar, Sindorf, v. Rootselaar) 10 m. 26,6 s.; 2 RZC 10 -i. 41,5 s.; 3 Robben 1 10 m. 41,9 s.; 4x170 m dames: 1 RDZ I (Irma Schumacher, Willy Soetekouw, Bep Zijlstra, Bep Groenendijk) 5 m. 6,4 sec.; 2 ADZ 5 m. 19 sec.; 3 RDZ II 5 m. 28,3 s.; waterpolo: Nederl. Jeugd- combinatieOostelijk zevental 33. ADZ won als club met het hoogste aantal punten de Zian-beker. Wielrennen. De uitslagen van de Zondag In het Olympisch Stadion gehouden Internatio nale wielerwedstrijden lulden: Totaal-uitslag sprint: 1. Van Vliet 8 p.: 2. Derksen 10 p.; S. Scherens 11 p.; 4 Gerardin 13 p. Ploeg-achtervolging amateurs: Gewon nen door Fleury, v. d. Neut, Kunst en Koopmans, 5 min. 8 4 sec. Wedstrijd met motorgangmaking over 2 ritten van 40 km.: Totaaluitslag: 1. Besson 1 p.; 2. v. d. Voort 4 p.; 3. Pronk 6 p.; 4. Remkes 8 p.; 5. De Best 8 p.; 6. Lamboley 12 p. Klassements-wedstrijd amateurs over 10 km.: 1. Gieseler (15 p.) 15 min. 45 sec. Handicap-wedstrijd amateurs over 2 ronden: 1. Homma (200m. handicap); 2. Bijster; 3. Bontekoe. Te Rotterdam werd de Ianden-athletiek kamp Nederland—België gehouden. De estafette bracht de beslissing en Bel gië werd overwinnaar: De uitslagen luiden: 110 m. horden: 1 Brackman (B) 14 9; 2. v. d. Sijpe (B) 15.4, 3. Zwaan (N) 15.8; 4. Van der Hoeven (N> 16.8; 800 m.: 1. Brancart (B) 1.58.3; 2. De Ruyter (N) 1.58.4; 3. Wolsink (N) 1.58.8; 4. Goosens (B) 1.58.9; 100 m.: 1. Brackman (B) 10.7; 2. Lammers (N) 10 8, 3. Peellaert (B) 10.8; 4. Van Osta (N) 11; 400 m.: 1. Kunnen (B) 49.7; 2. Blok (N) 49 9; 3. Van Goethem (B) 50.7; 4. De Kroon (N) 52.6; 200 m.: 1. Schol ten (N, 22.2; 2. Peellaert (B) 22.2; 3. Bourgeaux (B) 22.3; 4. Nusse (N) 22 7. 5000 m.: 1. Slijkhuis (N) 14.54.4; 2. Van de Wattijne (B) 15.05.2; 3. Hermans (B) 15.28.8; 4. Lataster (N) 15.36.8; 1500 m.: 1 Reiff (B) 3.59.3; 2. Devuyst (B) 4.03.4, 3. Van Gogh (N) 4.06.1; 4 maal 200 m 1. België 1.29; 2. Nederland 1.30; Pols- hoog: 1. Lamoree (N) 3.75 m.; 2. Van Peteghem (B) 3.60; 3. Verkes (N) 3.60; 4. Van Herds (B) 3.40; Kogelstoten: 1 De Bruyn (N) 14.15 m.; 2. Oreel (N) 13 77 m.; 3. Verhas (B) 13.44% m.; 4. Cauve (B) 12.59 m. Hoogspringen: 1. Lankhorst (N) 1.78; 2. Spanjerdt (N) 1.73; 3. Caliouw (B) 1.73; 4. Bequet (B) 1.65. Sperwerpen: 1. Lutkeveld (N) 58.53; 2 Dammers (N) 55.05; 3. Ninnen (B) 50.21; 4. Fpntaine (B) 48 75. Onlangs las ik, dat het bedrag voor de rechtspleging enz. van de politieke delinquenten voor ons land dvfs voor de belas tingbetalers op het bagatel van 460.000-000 per jaar ge schat wordt. Hieronder is ook het loon der gedetineerden begrepen, waar van de heren 10 contant ont vangen voor zoogenaamd can- tinegeld en hun vrouwen en min derjarige kinderen ook nog eens 10 voor levensonderhoud. De rest blijft staan om als uitgangs- kas te dienen, als de heren de gevangenisdeuren weer wijdge opend voor zich zullen zien. Je zou haast „politieke delin quent" verlangen te zijn, om zo gemakkelijk aan de kost te komen! Maar nog altijd weet n:emand, wat we straks met die 50.000 „halfzware" en „lichte" gevallen moeten uitvoeren, als zij hun joyeuse rentrée zullen doen in de beschaafde maat schappij. Nu, ik voor mij, zou het best weten: laten we 10 000 boeren zien op te scharrelen, die drin gend om hulpkrachten verlegen zitten, om de oogst binnen te halen en verdere landarbeid te verrichten. Iedere boer krijgt 5 hulp krachten, die alleen losgelaten worden, als ze zich contractueel verplichten, deze arbeid ter hand te nemen („erewoord" heeft vcor dat soort mensen geen zin, want dat bezitten ze blijkbaar niet!) Zij zijn dan vrij; de boe ren zijn dan geholpen; de oogst komt tijdig binnen, zodat er niets van het kostelijk voedsel verloren behoeft te gaan en klaar is Kees! Kan het eenvoudiger? P. RIKKER. Discuswerpen: 1. Verhas (B) «4.51 (nieuw Belgisch record); 2. Kintziger (B) 44.34; 3. De Bruyn (N) 42.97; 4. Brasser (N) 40.49. Vèrspringen: l. Naaktgeboren (N) 7.24; 2. Delcour (B) 6.79%; 3. Hutsebaut (B) 6.69; 4. Van Dorp (N) 6.61»/». Eindstand: Nederland 72 punten; Bel gië 77 punten. HELMONDIA EERSTE KLASSER. Door een 10 overwinning op RBC is de tweede klasser Helmon- dia er in geslaagd de eerste klasse te bereiken. Wij feliciteren ook deze club met dit succes, dat na zoveel strijd is bereikt. DTS heeft ook haar derde wed strijd gewonnen en wel met 31 van ETO. Nu wacht nog alleen de uitwedstrijd tegen WB in Velsen, waarbij een gelijk spel voldoende is. Maar dat zal ook een lastige wed strijd worden. RHAPSODIE IN BLUE. WASHINGTON - De Amerikaanse com ponist en dirigent F. Grofe, heeft de Con gresbibliotheek het manuscript van Gershwins „Rhapsodie ln blue" uit 1924 cadeau gedaan. DE EIFFELTOREN WORDT OPGESCHILDERD. PARIJJS. - De Eiffeltoren zal worden opgeschilderd, waarvoor 65 ton verf be nodigd is. LUXEMBURG, (A.N.P.) Het congres van de Int, Vrouwenbond voor Vredt en Vrijheid heeft aan de vertegenwoordigers der 21 regeringen ter conferentie te Parijs een schrijven gericht. Mijne Heren, Wij, vrouwen van ongeveer 20 landen, die op het congres van de „Women's International League for Peace and Free- dom" te Luxemburg zijn bijeengekomen, d-ukaen het vurig verlangen uit naar vrede van iederen man en elke vrouw ter wereld en wij wenden ons tot U, als dragers van een zware verantwoorde lijk neid. Het is met grote ongerustheid, dat wij dc toestand van onzekerheid zien voort duren, tengevolge van het telersta'.lenc uitblijven van overeenstemming ten op zichte van de vredesverdragen. Ons eerste beroep op U geldt deze verdragen te grondvesten op de eerbied voor de waarde der menselijke persoon lijkheid en op de menselijke rechten, een eerbied, die niet in overeenstem- ming is met de geest van atomistisch individualisme, doch beschouwd kan worden een essentieel element te zijn ln een nieuwe, sociaal georganiseerde ge meenschap. Een „handvest" van menselijke rech ten behoort een tntegererend deel te zijn van elk vredesverdrag. Van ieder der betrokken staten moet geëist worden zulk een handvest ln zijn grondwet op te nemen. Na 25-jarige ervaring van het kwaad, veroorzaakt door verdragen, die geen rekening hielden met de economische gevolgen van politieke besluiten en waarbij dikwijls grenslijnen getrokken werden zonder enig respect voor de uit werking op het maatschappelijk en economisch leven, doen wij een beroep op U niet toe te staan, dat nationale verdragen, economisch voordeel en pres tige de beslissingen der conferentie be palen, doch te handelen als personen, die verantwoordelijk zijn voor de mens heid als geheel. De wereld is ziek van verlangen naar een atmosfeer van vertrouwen en vei ligheid. In uwe handen, heren ligt de macht tot het nemen van beslissende stappen, leidend tot het scheppen van een we reld, vrij van vrees en van gebrek, een wereld, waarin Ieder mens. in welke omgeving ook geboren en welke plaats hg of zg in de maatschappH Inneemt, zich veilig kan gevoelen, politiek vrg, sociaal verzorgd en economisch in de mogeigkheid eigen toekomst op te bou wen en op het gebied van onderwgs volledige en geigke kansen te genieten. Alleen met dit hoge doel voor ogen kunnen de verdragen, die nu worden opgesteld, een rechtvaardige en duur zame vrede waarborgen. Uit naam van het 10e congres van de „Women's Interna tional League for Peace and Freedom" hoogachtend, EMILY G BALCH, Honorary Pres. CLARA RAGAZ—NADTG, K. E. INNES, GERTRUD BAER: INT. CHAIRMEN.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1