NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Sjahrir over de Indonesische Republiek Om het kampioenschap van Nederland op de weg Eerste K.L.H.-retourvlucht naar Zuid-Amerika geslaagd H.M. de Koningin bezocht de Marinetentoonstelling De economische eenheid vqn Duitsland! Radio Moskou: „Fusie van westelijke zones is voor anti-Sowjetblok" HET RUSSISCHE VOLK WENST VREDE De a.s. executie van terecht- staanden van Neurenberg Graanoogst op Walcheren „Zij zal riiet ineenstorten en niet door militaire actie worden vernietigd" Weerbericht. 50.000 verplaatste personen naar Amerika? Britten zullen in November Ned.-Indië verlaten Puinruiming in Den Haag kost 5.4 millioen Nel van Vliet verbetert een 90.000 voor een koe! Naar Canada I „Het is of jullie hier al jaren komen", zei men daar ZESHONDERD DODEN IN CALCUTTA wereldrecord zwemmen Expositie alleszins de moeite waard" Bij het baden verdronken Wat brengt de radio? Internat, wielercriterium te Amsterdam Nel v. Vliet verbetert wereldrecord 200 m. schoolslag De motorraces te Zandvoort Het scbaaktournooi te Groningen MAANDAG 19 AUGUSTUS 1946. 70e Jaargang No. 9818. HELDERSCHE COURAN1 VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertentiea 14 een» per m m.; familieberichten 11 cent per m.m. Contractadvertenties speciaal tarief. Hoofdredacteur: J. BIJLSMA, Uitgave: N.V. üitg. Mg HolL Noorderkwartier. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3.—; Postabonnement 3,65. Giro 16066 t. n. r. N.V. DrukkerU v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. LONDEN, (Reuter). Mlchall Mi ehailof, de commentator van radio Mos kou, heeft in een radio-nltzending voor Engelse luisteraars bet samenstellen van de Britse en Amerikaanse zóne van Duits land aangevallen. Volgens hem is het eigenlijke doel van de fusie de verbrokkeling van Duits land en de vorming van een Westelijk anti-Sowjetblok. Hij haalde uitvoerig de Britse en Ame rikaanse pers aan en zeide dat de fusie zou leiden tot de wedergeboorte van eer». Duits militairisme en nationaal imperi alisme. Het enige Duitsland, aldus Mi ehailof, dat men veilig zou kunnen toe staan zichzelf te regeren, is een demo cratisch Duitsland. De beste methode om dit te berieken is een volledige de-nazl- ficering en het uitschakelen van de land jonkers. Franse tegenvoorstellen voor eco nomische eenheid verworpen. BERLIJN (Reuter). De Britse en Ame rikaanse vertegenwoordigers hebben Vrij dag tijdens de bijeenkomst van de coör dinatie-commissie van de bestuursraad te Berlijn de Franse tegenvoorstellen betref fende het door de Engelsen gesteunde Amerikaanse plan voor de economische eenheid van Duitsland, verworpen. De Britse woordvoerder zeide, dat En geland de voorstellen wederom in over weging zou nemen, indien de Fransen enige wijzigingen zouden aanbrengen. De Sowjet-afgevaardigde leverde geen com- mentaaf (De Fransen stelden voor, dat de econo mische eenheid tot stand kan worden gebracht door middel van gealliërde bu- reaux voor handel, industrie, financiën en voedselvoorziening, in plaats van de Duitsers toe te staan het bestuur hier over waar te nemen, zoals in bet Ame rikaanse plan wordt voorgesteld.) NEW-YORK (USIS). Het Russische volk heeft een groot verlangen naar vrede, volgens dr. Louis D. Newton, doopsgezind geestelijke en lid van de delegatie, die een tournee van een maand maakte door de Sowjet-Unie voor de American Society for Russian War Relif Inc. De delegatie, die Woensdag In New- York aankwam, stond onder leiding van Peter Grimm, president van de Kamer van Koophandel van den Staat New- York. Zij heeft een bezoek gebracht aan 'de Sowjet-Unle van af 12 Juli op uit nodiging van de Sowiet-regering. als mede van het Russische Roode Kruis om de verdeling te bestuderen van de voorraden, die naar de USSR werden ge zonden door de Relif Society geduren de de laatste vijf jaren. Het Russiche volk, zeide dr. Newton, wenst geen oorlog en het praat ook niet over oorlog. Overal waar wij kwamen spraken de mensen over vredeNew ton voegde er aan toe, dat hij sprak over het Russiche volk en niet over politiek en diplomatie. Hij zeide, dat de bewe gingen van de delegatie in de Sowjet- Unie even vrij waren als zij zouden zijn geweest in Amerika. Hij zeide ook, dat de toestand van het Sowjetvolk beter was dan hij gedacht had. Men heeft niet te veel voedsel, maar schijnen wel door voed te zijn met het voedsel, dat zij hebben. Samenwerking Een ander lid van de delegatie, dr Ralph W. Sockman, een dominee van de methodisten, zeide, dat de Russen dank baar waren voor de Amerikaanse leve ranties en voegde er aan toe: „De men sen, die wjj ontmoetten, drukten het verlangen uit naar samenwerking met Amerika, cultureel en wetenschappe lijk." Oe delegatie omvatte ook dr. Edward L. Young, hoofd-chirurg van het Faul- kner Ziekenhuis, en Louis Levine, lid van de Bestuursraad van het Joodse we reldcongres, die zeide, dat hij de Rus sen vrij van anti-semitisme had gevon den. Andere leden waren mrs. Lafell Dickinson, voorzitster van de Algemene Federatie van Vrouwenclubs en Fred Myers, directeur van de Russian Relief Agency. Eer. particulier vliegtuig, dat ter be schikking van de delegatie was gesteld door de Sowjet-regering, haalde hem in Praag af en vervoerde hen naar Moskou, Lenringrad, Stalingrad, Minsk en ande re plaatsen op hun rondreis van 5000 mijl. Het Agence France Press meldt nader, dat de executie van de eventueel door het tribunaal te Neurenberg ter dood veroordeelde oorlogsmisdadigers waar schijnlijk zal geschieden in de gevange- n's Plotzensee te Berlijn. Men verwacht de uitspraken van het tribunaal rond medio-September. De ter dood veroor deelden zouden per vliegtuig naar Ber lijn gebracht worden. In Plotzensee zijn behalve de ongeveer twee honderd deelnemers aan het Juli- complot tegen Hitier een vijfduizendtal anti-nazi's om het leven gekomen. Op Walcheren groeit weer graan en ondanks de vele moeilijkheden slaagt men erin, met inzet van alle krachten, het koren op tijd binnen te krijgen. De oogst is in volle gang. Anefo/Dert P. De Engelse regering heeft uit het Ruhrgebied een verzoek ontvangen om 50.000 mijnwerkers, die thans nog krijgs gevangenen zijn, vrij te laten. Batavia, (Reuter). - Op de eerste verjaardag van de onafhankel^kheidsver klaring door Ir. Soekarno heeft Soetan Sjahrir, minister-president van de repu blikeinse regering, heden alhier het volgende verklaard: „De Indonesische repu bliek zaï niet ineenstorten en niet door militaire actie worden vernietigd! In de Russische zone van Duitsalnd zullen aan iedereen, man of vrouw, de- zefde lonen worden uitbetaald. Het des betreffende decreet regelt tevens betere arbeidsvoorwaarden voor jongelieden en vrouwen. BEWOLKT. geldig tot Weersverwachting, Maandagavond: Meest zwaar bewolkt met plaatse lijk enige regen. Overwegend matige wind tussen Zuid en Zuid-West Temperatuur ongeveer als gisteren- 20 Aug.: Zon op: 5.31. Onder: 19.56. Maan op: 23.19- Onder: 14.43. Hoog water: Laag water: 11 08 24.24 5.48 18.22 „Onze moeiüjkhedsn met <fe Neder landers schijnen zich te vermeerde ren", zo ging hij verder. „Ik hoop, dat de Nederlanders hun standpunt niet verslechterd hebben. De recente ver klaringen van Nederlandse ambtena ren klinken niet erg hoopvol. Ik neem aan, dat de betrokken partijen ezn vredelievende regeling wensen en om dit te bereiken moeten wij sportief en beheerst zijn en een bezonken oordeel behouden. Wanneer men vooropge stelde meningen zou hebben over de mogelijke uiteindelijke uitslag tenge volge van bepaalde verlangens of te opgewonden denken, hetgeen aanlei ding zou kunnen gven tot overdrijving van machtgevoel, dan vrees ik, dat we niets zullen bere'ken". „De republiek zal niet uit zichzelf ineenstorten en niet door militaire acte -worden vernietigd. Ieder, die oprecht is in zijn wens naar een vredelievende uitslag van deze be sprekingen mag niet vertrouwen op onze ineenstorting, hetzij ten- gevolg* van internationale oor zaken, hetzij als resultaat van mi litairen of andere druk. Dit zou een verkeerde gedachte zijn". In verband met de onafhankelijk heidsdag zijn door Sjahrir boodschap pen ontvangen van professor Herald Laski, de vroegere voorzitter van de nationale uitvoerende raad van de Britse Labourpartij, van Harry Pollitt, algemeen secretaris van de Britse communstische partij en van 4 Britse parlementsleden, William Gallacher (communist) D. N. Pritt (onafhanke lijk labour) J. F. Plattsmills flabour) en majoor John Freeman (labour). Er zijn ook boodschappen onvangen van het Amerikaanse comité voor de Indonesische onafhankelijkheid en van senor Jose Giral, ministerpresident van de republikeinse Spaanse regering in ballingschap. WASHINGTON (Reuter). President Truman koestert het voornemen het Con gres toestemming te vragen voor de im migratie van 50.000 verplaatste personen onder wie Joden uit Europa, naar de Verenigde Staten, volgens een bericht van den Washingtonschen journalist Drew Pearson. Truman verklaarde dat hij een dergelw voorstel overwoog, doch. hij gaf geen de tails ten aanzien van het aantal per sonen. De Evening Standard schrijft, dat officieren en manschappen van de twee Britse divisies, die in Nederlands-Indië dienst doen, in November gerepatrieerd zul len worden. Het terugtrekken van deze soldaten kon niet geschieden voordat een Nederlandse divisie zou zijn aangekomen om hen te vervangen. De Nederlandse di visie zal komende maand voor Nederlands-Indië ingescheept werden. Bjj hun besluit van 7 Aug. 1945 hebben B. en W. van 's-Gravenhage een bedrag van 1,000,000 beschik baar gesteld voor voorlopige be strijding der kosten van het oprui men van puin en het slopen van bouwvallen in het Bezuidenhout- kwartier. Thans kunnen de totale kosten worden geraamd en wel op een bedrag van 5,400,000. In ver bond daarmee stellen B. en W. een begrotingswijziging voor. SPORT Schellingerhout wint het bij de profs BuenosAires (ANP). - Een mede werker schrijft ons, dat te Buenos Aires een tentoonstelling van stam boekvee is gehouden, waarop ook Nederlandse dieren vertegenwoordigd waren. Gezien de grote belangstel ling die er voor Nederlands fokvee bestaat, was het jammer, aldus onze medewerker, dat er hiervan geen keurcollectie aanwezig was. Enkele geïmporteerde Nederlandse dieren maakten een goede indruk. Voor een melkkoe werd 90.000 gulden be taald. Eén der jongste passagiers van het Canadese s.s. „Lady Rodney", dat met 400 Nederlandse oorlogsbruidjes van Rotterdam naar Canada vertrekt, met zijn mama in een passende omlijsting kort voor het afscheid uit het vaderlind. Anefa'Hof P, Op een verregend „Schiphol" is Zaterdagmiddag de PH.-TCF na zgn eerste vlucht naar Znid-Amerika weer veilig geland, begroet door de heren Plesman en Veenenda&l, directeuren der K.L.M. Het vliegtuig, dat weldra de naam „Friesland" zal voeren, had volgens gezag voerder FrQns een vlotte reis gehad tijdens deze erste proefvlucht. De persdienst van de K. L. M. meldt ons nog, dat deze vlucht speciaal ten doel had de geschiktheid van de vlieg velden van Recife, Rio de Janeiro, San Paulo en Buenos-Aires, die den K.L.M-piloten nog niet bekend was, te onderzoeken. Gezagvoerder Frijns, die de terug reis uit Buenos-Aires in 3«/i dag heeft volbracht, verklaarde, dat de toestand van alle luchthavens op deze route be vredigend was. „Niets bijzonders". Op de vraag, of er iets bijzonders te vertellen was over de vlucht, antwoord de heer Fryns: „Neen, men zei ons in Zuid-Amerika, het is net of jullie hier al jaren lang komen, en dat zelfde ge voel hadden wij in het vliegtuig ook. Het enige bijzondere van deze vlucht was dus, dat zij zo gewoon scheen". Merkwaardig was, dat de PH-TCF op de terugreis kort na de start uit Recife, draadloos contact had met het K L.M.- vliegtuig, dat juist nit Batavia was ver trokken De KX.M. hoopt haar dienst op Buenos-Aires op 7 October as. te ope nen. Deze dienst zal dan twee maal per week worden uitgevoerd. CALCUTTA (Reuter). Zondagmorgen braken opnieuw relletjes ln Calcutta uit. In verschillende stadsgedeelten en ln het centrum opende de politie het vuur op de mensenmenigte. Reeds vroeg ln de morgen werd gemeld, dat een dode bij de ongeregeldheden gevallen was. Toen poglngen werden gedaan een huls ln brand te steken, werd opnieuw gevuurd. Er vielen gewonden. Op de derde dag van de ongeregeld heden werden een aantal doden, niet of ficiéél, van tussen 300 en 600 opgegeven. Britse troepen en politie patrouilleren ln de rumoerigste wijken. Volgens de na tionalistische courant „Oostersche Ex press" zouden «00 Personen gedood en meer dan 2.500 gewond zijn, In de loop van de morgen zijn Hin doe- en Moslemlelders bijeen gekomen en hebben een vredes-processie georgani seerd, die met de vlaggen van het Con gres en de Moslemliga door de rumoe rigste wijken trok. Met het doel „de vrede en de broederlijke gevoelens te bewaren" trok de stoet rond de deelnemers en riep de slagzin* „Hlndies en Moslems moe ten zich verenigen". De stoet werd door de Britse posten in de stad toegejuicht. De bevolking wuifde als teken van Insteming en vre deswil met witte vlaggen. De ongeregeldheden schijnen veroor zaakt te zijn door Sikhs, die met zwaar den en handgranaten gewapend waren. De brandweer werd meer dan dertig keer gewaarschuwd. De straten, waar de on geregeldheden het ergste waren, waren overdekt met vernielde meubelen en lichamen. De congresleider Samt Sandra Bose zou den gouverneur van Bengalen om meer militaire wachtposten hebben verzocht. Onder enorme belangstelling werd Zondag te Vakenbnrg het wegkampioen schap voor professionals en amateurs ge reden. Het oorspronkelijk geprojecteerde parcours, dat een lengte had van onge veer 9,5 km. en 20 keer gereden zou wor den, werd door de Prov. Waterstaat af gekeurd en vandaar, dat een gewijzigd traject van ruim 6 km door de profes sionalg 24 maal en door de amateurs 16 maal genomen moest worden, waarbij ook de Couberg even zoveel malen be klommen moest worden. Om 11 uur startten 87 amamteurs en enige minuten later vertrokken 72 pro fessionals. Dit grote aantal renners op het kleine parcours maakte het geheel weinig overzichtelijk. Na drie ronden werd door de regen het afdalen van de Daelhemerberg zeer gevaarlijk, waar door het tempo aanzienlijk werd ver hinderd en zich een soort af val wedstrijd ontwikkelde. Pech Renners, die machinepech of band- breuk leden, gaven kansloos op en zo verdwenen reeds spoedig talrijke ren ners, onder wie de Korver, Schnlte in de 7e ronde, Lambrichts in de 9e ronde en Vooren in de 10e ronde. De kopgroep van de amamteurs, waar- In Kleefstra, Verhoeven en Voorting waren, werd door de professionals in gelopen. Bij de amamteurs behaalde Kleefstra met een gedecideerde sprint zege het kampioenschap. Nadat de ama teurs verdwenen waren, was de stand bij de professionals: aan de leiding Schellingerhoudt, Sijen en Schweitzer, die ruim 1 minuut voorsprong hadden op het peleton, waarin Middelkamp, Steenbakker, Van de Voorde enz. Deze voorsprong groeide tot twee mi nuten. Toen nog vijf ronden te rijden waren zette Middelkamp, goed gesteund door van de Voorde, de achtervolging in en met tientallen seconden slonk de achterstand. In de voorlaatste beklim ming van de Cauberg rook Schellinger houdt blijkbaar het gevaar en demar reerde uit zijn groep op hetzelfde mo ment, dat Middelkamp c.s. aansluiting kregen. Deze demarrage was net genoeg om het kampioenschap te veroveren, want Middelkamp, die in deze laatste 5 ronden het uiterste presteerde, slaagde er niet meer ln den Zaankanter te halen. De uitslag luidt als volgt: Voor de profs: afstand 149,16 km, 1 Schellingerhoudt (Zaandam) 4 uur 31 min. 32 2/5 sec.; 2 Middelkamp (Kiel- drecht); 3 Sijen (Maastricht); 4 Pauwels (Kieldrecht); 5 Joosen (Made); 6 Van de Voorde (Hulst); 7 De Hoog A'dam); 8 Schweitzer (Maastricht); 9 Kuipers (Den Haag); 10 Vrancken (Hulst). Amateurs: Afstand 99,44 km.: 1 Kleefstra (A'dam) 3 uur 3 min. 20 s.; 2 Verhoeven (Overschie); 3 Voorting; 4 Van Elshout (Made); 5 Hulshoff ('s- Hertogenbosch)6 Janssen (Stein); 7 Van der Plaat A'dam); 8 Harmans (A'dam); 9 Plum (Kerkrade); 10 Gieseler (Rot terdam). APELDOORN. Zaterdagmorgen om half twaalf heeft H.M. de Koningin een bezoek gebracht aan de Van Kinsber- genschool te Apeldoorn, waar op het ogenblik de reizende tentoonstelling van de Koninklijke Marine wordt gehouden Hare Majesteit, die gekleed was in een blauwgrijs mantelcostuum, was vergezeld van haar hofdame mevr. L. Th. de Beau fort en haar adjudant luit. te zee le kl. H. A. W. Goossens. Rondgeleid door het hoofd van de Ma rine Voorlichtingsdienst, den heer K W. L. Bezemer, toonde de Koningin belang stelling voor allerlei bijzonderheden en terhnische détails, waarbij duidelijk bleek hoezeer zij op de hoogte is van de ver richtingen van de marine gedurende de oorlog. De „Zwaardvis" Bij het overzicht van de onderzeedienst interesseerde de hoge bezoekster zich in het bijzonder voor de acties van H.M 's ..Zwaardvis", een zeer moderne onderzee boot, welke vooral in het gebied van de Stille Oceaan met veel succes de Japan ners heeft bestreden en over welke oor logsbodem luit. te zee le kl. H. A. W. Goossens het bevel heeft gevoerd Alvorens de tentoonstelling te verlaten, onderhield de Koningin zich nog enige tijd met het aanwezige marine-personeel en informeerde belangstellend waar zij gediend hadden en naar bijzondere presta ties van enkelen hunner. Aan het einde van het bezoek, dat ruim een half uur duurde, gaf H M. haar vol doening over de tentoonstelling te ken nen, welke zij buitengewoon geslaagd noemde jen alleszins de moeite waard. Ook prees zij het doel van de expositie om op allerlei plaatsen in den lande het publiek beter bekend te maken met de belangrijke verrichtingen v«*n de Ko ninklijke Marine tijdens de oorlog. Bij informatie vernemen wij nog, dat de tentoonstelling, welke reeds eerder in Amsterdam en Zwolle is gehouden, Maan dag a.s. naar Sneek zal worden over gebracht De bedoeling is dat daarna nog een twintigtal plaatsen, ongeveer twee per provincie, zal volgen Zondagmiddag om ongeveer drie uur is mej. Borgman, wonende te Schiermonnikoog, bij het baden in zee verdronken. De reddingsboot „Johan de Wit" heeft vergeefs naar de drenkelinge gezocht. Het lijk is nog niet teruggewonden. DINSDAG 20 AUGUSTUS. HILVERSUM L KRO: 8.30 Pluk de dag pgewekte melodieën bij de ochtend- f J Vervolg Pluk de Dag. 9.45 Lichtbaken. Pater Henri de Greeve. 11.45 Familieberichten uit Indië. 12.30 Lunch- concert Ensemble Kees Hueting. 13.20 vervolg Lunchconcert. 15.00 Opera-pro gramma. 18.30 Programma voor de Ned. Strijdkrachten 19.20 Muziek na de maal tijd. 22.30 Orkest Jaap Meyer, met zang Hansje Toussaint. 23.30 Paris vous pré sente. HILVERSUM n. AVRO: 8.45 Bekende Ouvertures uit bekende Opera's. 9.50 Ar beidsvitaminen. 12.40 Toscanini dirigeert Rossini. 15.15 Charles Ernesco en Fred Harley spelen. 17.15 Zomerpotpourrt. 18.15 Renova Septet. 2015 Plerre Palla, Orgel. Gerard van Krevelen plano. 22.30 Les Gars de Paris. 23.15 Aansluiting met het restaurant Extase, Amsterdam. Wielrennen. Zondag 1 Sepember zal de A. S. C. „Olympia" wederom in de Boschbaan» omgeving een criterium organiseren, ditmaal over 75 km. voor profs met mo» torgangmaking. Van de 15 deelnemers noemen wij de Fransen Aime, Landrieux, Belg Deca- luwe en de Nederlanders De Best, Remke, Makena, Lakeman, Motke, Lurt, De Korver e.a. In hetzelfde programma wordt een wedstrijd over 100 km. voor amateurs gehouden, NEDERL. PLOEG VOOR ZURICH. Naar wij vernemen is thans de Ned. ploeg voor deelneming aan de wereld kampioenschappen wielrennen te Zurich definitief samengesteld als volft: Professionals: Schellingerhoudt, Schul- te, Middelkamp en Vooren. Amateurs: Kleefstra, Voorting, Ver hoeven, Verbeek. Tijdens de nationale wedstrijden van de zwemvereniging „Brandenburg" te De Bilt verbeterde Nel van Vliet van de Rebben het wereldrecord 200 m. schoolslag door de afstand in 2 min. 52.6 sec. af te leggen. Het oude wereldrecord stond op naam van A. Kapel (Duitsl.) met 2 min. 55,5 sec. Motorrijden. Zandvoort. Zondag zijn onder auspiciën van de KNMV op het circuit t© Zandvoort nationale motor-uurwed strijd 6n gehouden, d^e doop ongeveer 25.000 bezoekers werden gade geslagen. De uitslagen waren: Junioren: 125 cc: 1 D. van Rij&sel (Den Haag) op Sparta, 33 ronden: 2 G. van der Eyk (Rotterdam) DKW 33 ronden. 250 cc: 1 K. Sekuur (Groningen) Velocette 34 ronden: 2 J. S. Kaspers (Haarlem) Velecette 34 ronden. 250 cc: 1 H. D. Heeres (Den Haag) Excelsior) 36 ronden; 2 K. Rembergen (Den Haag) Triumph 36 ronden. 500 cc: 1 C. van Katwijk (Delft) Triumph 37 ronden; 2 J. Fiske (Doo- renspijk) BMW) 36 ronden. Senioren: 125 cc: I D. Renooy (Soest Eysink) 34 ronden; 2 H. G. Verhoef (Amersfoort) Batavus 34 ron den; 3 G. AJ Dupont (Alkmaar) JLO 32 ronden. 250 cc. 1 L. Simons (Rijswijk) Ex celsior 33 ronden: 2 J. G. J, Swaal (Den Haag) Excelsior) 32 ronden; 3 J. G. Haakmeester (Excelsior) 32 rnd. 350 cc: L. H. van Rijswijk (Den Haag) Velocette 36 ronden; 2 J. van Dooren (Rotterdam) Velocette 35 ron den; 3 H. Steman (Voorburg) Velocette 35 ronden. 500 ^c: P. Knijnenburg (Wassenaar) BMt^35 ronden; 2 G. Roos jen Hui zen) Sarolea 33 ronden; 3 J. Schot (Amsterdam) Ariel 33 ronden; 4 O. Moeke (Heemstede) BMW 33 ronden; 5 W. J. Schilders (Eindhoven) Triumph 31 ronden. Botwinnik alleen aan de kop. In de Zaterdag gespeelde vijfde ron de van het Wereldschaaktoumooi heeft Botwinnik een half puntje voorsprong genomen op onzen landgenoot dr. Euwe. Botwinnik wist zijn partij tegen Vidmar te winnen, terwijl dr. Euwe remise speelde tegen Najdorf. Botwin nik 5 p. Euwe 4% p. Dan volgen Denker en Stolz met 4 punten De eerste won van zijn land genoot Steiner, terwijl Stolz van de Argentyn Guimard won. Stolz maakt tot nu toe een uitstekende indruk. Smislov won van zijn landgenoot Bo- leslavski en heeft nu 3^ punt. De verdere uitslagen waren: Tarta- kowerKottnau 1—07 Kotov Yanofskl J4; FlohrChristoffel 10; O'KellyLundin 01; Bemstein Szabo afgebroken. Heden Maandag worden alleen, af gebroken partijen uitgespeeld. Dins dagmiddag begint de 6e ronde. Voetbal. DTS HANDHAAFT ZICH. DTS is er in geslaagd zich in de derde klasse te handhaven. De lastige uitwedstrijd tegen WB werd met 1—0 gewonnen en met vier gewonnen wed strijden is er nu toch geen twijfel aan dat de Deetjes in de derde klasse thuishoren. BKC WINT VAN JVC. In een pittige wedstrijd heeft BKC mef 32 van JVC gewonnen. Van bel de kanten werd er hard gewerkt en in De Polder wist men de prestatie» van JVC wel te waarderen.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1