.DE WITTE" Haard van verzet of steun punt van de vijand? Dansinstituut Modern PACKARD 1946 CLIPPER Adverteert in dit Blad Commandant Durman in onze stad DANSSCHOOL SIEBELING S. RAN Hef accu-!aadsiafion der Onderzeediensi Opper-monteur Van Dansik voor de Centrale 'Raad van 8eroep TIVOLI Woensdagmiddag 2 uur: Motorraces te Hoorn t Schepen op zee Het gaat om uw leven! Burgerlijke Stand De Marinewerf gaat herbouwen De samenkomst in de Lutherse Kerk Personenauto ramt autobus Scheepstijdingen Advertentiën barend verschoor RECLAME „ZILVO" LETTERS DECORATIE I ONTWERPEN INSCHRIJVING banketbakkerij een flinke aank. bediende, afdeling kruidenierswaren energieke jongste en/of aankomende bedienden (m. of vr.), kantoor een jongste of aankomende be diende (m. of vr.) Liefst in bezit van Mulo- diploma en diploma typen en stenografie. ONLY PACKARD CAR BUILT A PACKARD H. C. NOORDERMEER'S VICTORIAGARAGE JAVASTRAAT 116-118, DEN HELDfR STIJL GRATIE HOFFELIJKHEID DE SCHAKEL Personeel: Te koop gevraagd: Ruilen Diversen Stadsnieuws (Van onzen eigen verslaggever). Drie Jaren lang om precies te rijn: tot Augustus IMS heeft het aecu- laadstation van de Onderzeedienst te Den Helder na de capitulatie in Mei 1940 doorgewerkt, en wfj kunnen ons voorstellen, dat er in die tfjd buitenstaanders geweest z(jn, die de Indruk hadden, dat de in het Iaadstation verrichte werk zaamheden zoal niet ten nadele van de geallieerde oorlogvoering maar dan toch zeker de Duitsers welgevallig waren. De commissie, die na de bevrijding te oordelen had over het gedrag van den man, die al die tijd bij genoemde werkzaamheden de leiding had, den Nederlandsen opper-monteur Th. J. G. van Dansik. had ook die indruk, want zij verklaarde zich niet te kunnen voorstellen, dat de Duitsers drie Jaar lang den heer Van Dansik 't salarts van zouden hebben betaald, wanneer zij van zijn aanwezigheid geen voordeel hadden gehad. Hun vermoed™ in deze was versterkt door een verklaring van den offlcier-monteur H. T. Boerke, die na Duitslanda capitulatie in de Britse haven Dundee de door de Duit sers uitgeleverde onderzeeboot O 27 had geïnspecteerd, en daarbij de in druk had gekregen, dat de ln deze toot geplaatste accumulatoren-batterij afkomstig was van de accu-werkplaats te Willemsoord. Op advies van genoemde commissie werd den heer Van Dansik met ingang van 1 Januari 1946 ontslag uit de zee dienst verlesnd. daar hij door zijn hou ding in bezettingstijd ongeschikt zou zijn om in de verkregen rang te blij ven dienen. Een drama In zakformaat. Hetgeen wij in de drie bovenstaande ■obere alinea's schreven, behelst een drama in zakformaat, want wie ook de indruk mocht hebben, dat de heer Van Dansik zich had gecompromit teerd, hijzelf en velen met hem zeer zeker niet. Hij had althans direct na de bevrijding een uitvoerig rapport samengesteld over zijn verrichtingen gedurende de oorlogsjaren, en hij had goede hoop. dat hem voor alles wat hij in het belang van het Vaderland had gedaan toch in ieder geval een zekere waardering te beurt was ge vallen. Toen de Nederlandse Marine op IS Juli 1940 werd geliquideerd, stond de heer Van Dansik gereed om heen te gaan, en zelfs om uit Den Helder te verhuizen. Op verzoek van zijn supe rieur™ had hij toen - onder goedkeu ring van het Afwikkelingsbureau e™ burgerlijk arbeidscontract afgeslo ten met de Nederlandse Directie der Rijkswerf, met het doel de accu- werkplaats intact te houden tot de Marine weer zou zijn teruggekeerd welke terugkeer binnen een jaar werd verwacht. Voor den bezetter belangrü1' werk kon in leder geval niet worden verricht, daar de accu-werkplaats geen batterijen kon sammbouwen, maar al leen in onderhoud nemen. Na de capi tulatie in 1940 waren slechts in onder houd een oude batterij, die voor nood verlichting werd gebruikt en de bat terij van de Nederlandse onderzeeboot O 12, die bü de capitulatie in het natte dok tot zinken was gebracht. Van Dansik en de zijn™ hadden de overtuiging, dat de bezetter met de bergingswerkzaamheden van de O 12 niet t'Jdlg gereed kon komen, maar de prachtige kinderfilm Uw kinderen hebben toch al niets met het slechte weer. Laten ze bij ons maar eens echt genieten. Prijzen 25 cent en 40 cent Zondagmiddag 25 Aug. zullen ander maal de race-motoren daveren op de snelle baan van bet Jullana-sportpark te Hoorn, waar onder auspiciën van de VVV grote nationale races worden ge houden. Het gemeentebestuur va.i Hoorn heeft de laatste tijd bijzondere aandacht besteed aan de accomodatie, waardoor een speciaal aantal staanplaat sen, 3000 stuks, is verkregen. Darnaast heeft het bestuur van de VVV zich verzekerd van dermate solide tribunes dat het publiek ook ln het be zit van zitplaatsen zal worden gesteld, welke niet de minste risico opleveren. In overleg met de Ned. Spoorwegen is weer een aantal speciale treinen In gelegd uit de richtingen Amsterdam, Alkmaar en Enkhuizen. Zeer belangrijk Is ook de inschrijving voor deze race. Alle grasbaanspeclallsten uit alle delen van het land hebben zich verplicht ln Hoorn hun kans te komen verdedigen, zodat ook ln dat opzicht de racet een su ces beloven te worden. Bloemfontein, Boskoop, Boschfontein Brastagi, Cottica, Delfzijl, Edam, Van Heutz, Indrapoera, Johan van Oldenbar- neveldt, Kota Agoeng, Kota Barna, Maas- kerk, Nteuwholland, Nijkerk, Oranje. Oranjefontein, Pericles, Slbajak, Socra- tea, Stuyvesant, Sumatra, Tegelberg, Ter- borgh. Stlbesar, Tjitjalengka, Volendam en Weltevreden. Druk: Dagblad v. Noord-Holland N V. zij zorgden toch, dat de batterij on bruikbaar zou zijn, wanneer zij on verhoopt voor het einde van de oorlog moest worden Ingebouwd. In ieder ge val heeft Van Dansik zich bij dit alles niet laten leiden door het ,Jaten-we- maar-doorsukkelen-het-l«-toch-e™- rommelig©-tijd"-principe, maar hij heeft zich wel degelijk telkens weer rekenschap van zijn handelwijze gege ven, en ook met anderen daarover gesproken. In leder geval, de batterfl van de O 12 was toen de Duitsers die eenmaal ia Rotterdam hadden in gebouwd volkomen onbruikbaar, dank zfl de behandeling In de accn-werkplaats te Den Helder. Bovendien had de heer Van Dan sik het gehele archief van de O. Z. D. laten onderduiken, als mede vele materialen, teneinde dit na de bevrjjding weer aan de Ne derlandse Marine te kannen over dragen. Voor de Raad van Beroep. De gehele gang van zaken kwam duidelijk aan het licht tijdens de gis termiddag te Utrecht gehouden zitting van de Centrale Raad van Beroep. Dank zij zijn onvermoeid pogen en de medewerking van verschillende mili taire autoriteit™ smaakte de heer van Dansik het genoegen, zijn ontslag en de motieven, die daartoe hebben geleid, voor dit college behandeld te zien. De President, mr. dr. E. J, Beumer, gaf beide partijen de minister van marine was ten deze vertegenwoordigd door mr. Batenburg ruimschoots ge legenheid, het hunne over de zaak te zeggen. Mr. H. Jonker, de raadsman van den heer Van Dansik, had niet minder dan een dozijn getuigen meegenom™, maar de President achtte het horen van de vier voornaamste getuigen wel vol doende. De eerste getuige, de Hoofdingenieur der Marine Ir. B. W. Bijvoet, gaf een uitesnzetting van de aard der werk zaamheden in de accu-werkplaats. Hij verklaarde ook, dat het aan Van Dan- sik's optreden te danken was, dat de O 12 minstens een jaar lang voor de Duitse marine onbruikbaar is geweest. „Door chef van de accu-werkplaats te blijven heeft de heer Van Dansik voor komen, dat de installaties ten nadele van de geallieerde oorlogvoering wer den gebruikt". Ir. G. A. ten Hoopen, vertegenwoordi ger der VARTA-accumulatorenfabriek verklaarde in tegenstelling dus tot het rapport van den heer Boerke dat de batterij van de O 27 onmogelijk door de accu-werkplaats te Willemsoord kon zijn gebouwd, daar deze daarop niet was in gericht. De officier-monteur H. T. Boerke, die daama werd gehoord, verklaarde zich niet precies meer te herinneren, wat hij lo zijn eerste rapport over de O 27 had geschreven. Hij meende overigens, zich daarover niet te kunnen uitlaten, daar dergelijke rapporten altijd z.g. „zeer geheim" waren. Mr. Beumer maakte hem erop attent, dat voor dit college geen „geheim" bestaat. „Wanneer door ons een stuk wordt opgevraagd, wordt ons dat geleverd!" De heer Boerke zeide daarop zich te kunnen herinneren, dat hij het mate riaal van de O 27-batterij had herkend als te zijn afkomstig uit de accu-werk plaats te Willemsoord, waar het voor Mei 1940 nog aanwezig was. De heer Van Dansik bleek dit terecht als het kernpunt van de zaak te beschouwen, want hfl stelde den heer Boerke zeer nauwkeurig geformuleerde vragen. De heer Van D. toonde zelfs een plaatje met de letter», zoals die indertijd door de accu- werkplaats op de herkennings plaatjes van de aceu's werden aangebracht. De President zal den Minister om toezending van een plaatje nit de O 27-batterjj verzoeken, ter vergelijking. De wachtgelder-electromonteur O. A. Lexmond werd nog gehoord, die verklaarde, dat de O 12-batterij de enige is, waaraan ooit iets werd gedaan, en die 1» bovendien nog onbruikbaar ge maakt. Hij noemde Van D. een humaan mens en een honderd procent Neder lander. Het pleidooi van Mr. Jonker Nadat, mr. Beumer met assistentie van mr. Batenburg had getracht enige onduidelijkheden inzake de datering van het ontslagbesluit uit de wereld te helpen, hield mr. Jonker een uitvoe rig pleidooi, teneinde aan te tonen, dat de eerste instantie onjuist heeft gehan deld door tot het geven van ontslag te adviseren. ,,De Nederlandse marineleiding heeft het in 1940 niet noodzakelijk geacht om de accu-werkplaats op te blazen. Toen in Juli 1940 Van Dansik op verzoek van Ir. Bijvoet de leiding in handen hield, had hij duidelijk te kennen gegeven, dat hij geen Duitse orders wenste te ont vangen. Van Dansik ziet op het ogenblik de si tuatie nog precies zoals toen, wat niet van ieder gezegd kan worden, die zich over zijn houding in bezettingstijd te verantwoorden heeft. In al die jaren is in de accu-werkplaats geen spijker in het voordeel van de Duitse oorlogvoe ring reehtgeslagen. Wanneer de Duit sers alles hadden geweten, was Van Dansik beslist tegen de muur gegaan. Het is nog een wonder, dat hij de co- medië drie jaar lang heeft kunnen vol houden, tot tenslotte de beruchte Ahlers die een tip had gehad van den ver rader Van Niersen, die onder Van Dan sik werkte de zaak heeft opgeheven, mede omdat na de bombardementen op de werf gebrek aan magazijnruimte was ontstaan. De volgende dag was ln de hele werkplaats geen bruikbaar onder deel of stuk gereedschap meer te vin den. Het gehele archief was reeds eer der in veiligheid gebracht. Als ambteloos burger ging Van D, naar Wieringen, waar hij zich later in de illegaliteit als wapeninstructeur zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Zij die over dit geval geoordeeld hebben, zijn gedu rende de oorlog In Engeland geweest, en zij kunnen zich de toestand hier ln Nederland niet voorstellen". Mr. Jonker eindigde zijn met enthousiasme uitgesproken be toog, door te vragen of hier Van Blijkens de laatstverschenen sta tistiek van de verkeersongevallen is de onveiligheid op de weg thans groter dan ooit. Het Verbond van Verenigingen voor Veilig Verkeer acht zich daar om verplicht de weggebruikers in hun eigen belang aan te raden zich stipt te houden aan de verkeers regels, omdat nalatigheid de ern stigste gevolgen kan hebben. Voetgangers, loopt op de voe'paden. Steekt recht de rijweg over (bij kruispunten rechthoekig!) Maakt gebruik van oversteekplaatsen en verkeersheuvels. Wielrijders! Houdt zoveel mogelijk rechts. Maakt gebruik van de rij wielpaden. Geeft op tijd en duide lijk een teken van richtingverande ring. Maakt de bocht naar rechts klein, naar links groot. Bestuurders van andere voertui gen! Houdt zoveel mogelijk rechts. Maakt de bocht naar rechts klein, naar links groot. Geeft op tijd en duidelijk een teken van richtingver andering. Rijdt aan de linkerkant voorbij. Weest voorzichtig op hoeken en bij kruispunten. Vermijdt het ge vaarlijke snijden. Dansik moet bewijzen, dat hfj goed is geweest, ofwel de minister moet aantonen, dat hfl zich heeft gecompromitteerd. Men mag in deze zaak niet alleen maar af gaan op en dan nog heel vage indrukken". Nadat mr. Batenburg zich bepaald had tot het geven van enige materiële en formele opmerkingen, werd de be handeling van de zaak gesloten. Uit spraak over drie weken, tenzij nader onderzoek gewenst wordt geacht. Bevallen: w. Schenk—van Eis, z. M. J. v. d. ReepHoogervorst, d. I. Kos—Tump, z. M. Meljei>-Kramer, d. J. de Vries—Labrujere, d. A. L. Ja cobs—van Baaien, z. A. Pallngdood— Polder, d D. M. Bruin—Opdien, d. A Dol—Thijssen, d. D. Blans—Stevens, d. M. C. Kliffen—Jongejan, d. C. Slersma—Smit, d. M. Boere—Boltjes, d. H. Post—Teeken, d. Ondertrouwd: W. Lastdrager en C P. J. van Bremen, J. Papo en R P. Adamse. W. J. Willems en H. Lokkers. A. J. Betjnders en D. Wielinga. J. J. Scherer en J. M. Snoeij. A. J. A. Moens en J. Heeres. J. Spruijt en S. Elzinga. H. T. G. v. d. Water en H. J. Drijver. W. Appelman en C. Wiering. Getrouwd: J. A. Zegel en C. M. van Beekhoven. J. Renes en J. M. Brak hoven. A. Welle en J. Oosterloo. J. C Seegers en T. M. Klik. F, v. d. Mark en IJ. M. Reijers. A. Mastemaker en R C. Kremer. Overleden: A. Laan, m„ 80 jaar. W. de Jong, m„ 64 Jaar. K. Witte, m„ 37 Jaar. J. Breuker, m., 7 weken. Openbare aanbesteding. De Rijkswerf gaat de schade, die haar door de tand des tijds en de oorlog ls toegebracht, herstellen. De betonnen muren om de kolenopslagplaats aan de Buitenhaven behoeven vernieuwing, terwijl een deel van de kademuur in het natte dok door stalen damwanden vervangen zal gorden. Er zijn echter nog meer werkzaamheden, die op uit voering wachten, zoals de wederopbouw van de torpedowerkplaatsen, maar deze zijn thans niet aan de orde. De boven genoemde werken zullen op 4 en 11 Sept. a.s. aanbesteed worden. De Commandant van het Leger dea Heil», Commissioner Charles H. Dur man, heeft Zondag een bezoek gebracht aan Den Helder. De commandant was vergezeld van den divisie-officier luit.-kol. De Jong, en zijn verteler, majoor Van Dalen. Zondagmorgen werd in de Legerzaal aan de Spoorgracht ean bijeenkomst gehouden, en Zondagmiddag een ppenluchtsamenkomst op het open terrein aan de Spoorstraat hoek Breewaterstraat, waarvoor de belang stelling groot was. de vergeving te ervaren. Zo te het ook met ons. Komt gij Thuis van avond?" Na deze prediking gingen enkele broeders en zusters voor in gebed, waarna de samenkomst werd besloten. Wij zijn ervan overtuigd, dat het La ger des Heils met dankbaarheid op de ze Zondag kan terugzien. Botsing op de Middenweg, die slechter had kunnen aflopen. Gistermiddag reed een met grote vaart uit de Prof. Blokstraat ko mende personenauto van het taxi bedrijf Louwe tegen de van Duin oord komende kleine autobus vm de fa. Van der Wijst. De van Dub oord komende bus was woor het grootste deel bezet met kinderen en slechts enkele volwassenen. Toen de wagen de Prof. Blok straat passeerde, werd hij in de flank gegrepen door de personen auto en wel zo ongelukkig, dat de autobus kantelde. De schrik van de passagiers laat zich denken. Doch toen zij allen uit hun benarde posi tie bevrijd waren, bleek het, dat de kinderen geen van allen enig letsel hadden gekomen. Twee van de vol wassen passagiers, een vrouw met een hoofdwonde en een matroos met een gekneusde rib, werden ter ob servatie in het ziekenhuis opgeno men. Hun toestand was gisteravond bevredigend. Bij navraag bij den autobusonder nemer, den heer Van de Wijst, deel de deze ons mede, dat het een ge lukkige omstandigheid is geweest, dat in de autobus zo weinig glas is verwerkt, anders zouden er door glasscherven waarschijnlijk meer gewonden zijn geweest. Hij hoopt de auto einde dezer week weer in bedrijf te hebben. De heer Louwe deelde ons mee, dat zijn wagen vrij veel schade had opgelopen. GESLAAGD. Voor het in Haarlem gehouden exa men voor hoofdonderwijzer slaagden voor het A-gedeelte de heren R. Abbe- nes en S. Makelaar. De svondbyeeiikoinst. De» avond» werd onder leiding van Comm. Durman een samenkomst ge houden in de Lutherse Kerk aan de Weezenstraat. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet; zelfa in de beide voorportalen en bij het orgel stonden de belangstellenden. Even voor acht uur speelde het muziekkorps onder leiding van den heer Geus, dat vooraf een rondgang door de stad had gemaakt, enige liederen. Klokke acht uur betraden de commandant, verge zeld van de officieren De Jong, Van Dalen en Majoor Hordijk, de kerk, on der het zingen van een lied. Kolonel De Jong opende de bijeen komst door alle aanwezigen staande te laten zingen het lled >>A1S hier miin arbeid en strijd zijn gedaan". Zuster De Wit en Kol. De Jong gingen daar na voor in gebed. Zuster Bandsma las vervolgens uit het Evangelie van Mar- cus hoofdstuk I ver» 14-22. waarna Majoor Hordijk een kort welkomst woord sprak, ln het bijzonder tot den Commandant- Comm. Durman dankte voor dit har telijk welkom en zeide zich reeds echt thuis te gevoelen ln Nederland. „Het is de warme geest der Nederlanders die mij aantrekt. Er wordt een groot werk gedaan in Den Helder. Hard wordt hier door het Leger gewerkt De mensen waarderen de dingen die van waarde zijn: dat zijn de dingen des geest es. Wij hopen dat G°d zbn zegen op deze avond zal geven". Kol. De Jong nam hierna het woord. Spreker herinnerde eraan, hoe Gods hand hem ve.ertig jaar geleden knie lende bij de zondaarsbank bracht. De zangbrigade zong daarna een lied, waarop Majoor Hordijk enkele mede delingen deed betreffende de verschil lende samenkomsten. Comm. Durman spreekt. Vertaald door Majoor Van Dalen sprak nu Commandant Durman de volgende wooVden: „In de Bijbel lees ik deze woorden. Bekeert u en gelooft in het Evangelie. De wijze mannen uit het Oosten zagen de ster en zij be sloten deze te volgen om Jezus te vin den. Jezus was de verwezenlijking van de beloften. Hij was het licht van deze wereld, het licht voor de eeuwigheid, het licht van de eeuwige gedachten Gods. Het was of hij uit de lichtende hemel was gestapt in deze duistere we reld om met zijn licht deze duisternis te doorboren. Is het niet geweldig be langrijk, dat ik u het eerste woord zeg van Jezus' prediking: Bekeert u? Zo moet het ook zijn In het Leger. Wij moeten ook prediken: Bekeert U. Wie zou durven zeggen, dat dit voor ons geslacht niet het voornaamste is? Voordat Jezus op aarde kwam was deze boodschap reeds gebracht door de oude patriarchen. In de ge.lijkenis van den Verloren zoon beschrijft Jezus de mens d'e zich be keert. De eerste stap tot bekering is naar Huig te gaan en te zeggen: Vader, ik heb gezondigd, en ik ben niet waar dig Uw zoon genaamd te worden. Ik vraag U vanavond: Ziet U het Licht? Bekeert U! Christus is voor ons gestorven, opdat wij door hem zouden leven. De zoon moest thuis komen om Te Amsterdam: 18-8 Mailand en Hele- na; 19-8 Regeja, Starkenborg, Prinses Ju- liana en Van Amsterdam; 17-8 Durward, Patrla, Noordwijk, Ganymedes, Cornells, Berkelstroom, Pro Patrla, Ida, Eemstroom, Venl en Jans; 18 8 Mr. Linthorst Homan. Te IJmulden: 17-8 Dux; 18.8 Tim. Te Zaandam: 18 8 Tyra; 39-7 Van Goen» van Batavia; 30.7 Koen Hoea van Bata via en Reynst van Batavia; 1-8 Maet- suyeker van Batavia; 2-8 Planclus van Batavia; 31-7 Blak te Batavia; 3-8 Karsik van Batavia; TJlmanoek van Batavia; 4-3 Palopo van Batavia; 9-8 Noesanlwi van Astorla; 10-8 Coryda van Las Pledras; 12-8 Sallja te Karachl, Noord Brabant te New Westminster en Bantam van Ma nilla; 13-8 Maroenan te New Orleans; 14-8 Paula van Singapore en Mapla van Calcutta; 15-8 Llseta van Middlesbo- rough, Marpessa te Suez, Colytto te Hampton Roads en Van der Capelle van Dar es Salaam; 16-8 Juno van Parama ribo, Van Her Helst van Gibraltar en Weltevreden van Batavia. en jenny boon geven U hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben a.s. Donderdag 22 Augustus 1946 deg nam. 3 uur te Den Helder. Den Helder. 17 Aug 1946 Weststraat 97. Violenstraat 20. Voorlopig toek adres: Violenstraat 20. m. c. ter brugge en m. forrer hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de vol trekking zal plaats hebben op Donderdag 5 September a.s. Den Helder, 20 Augustus 1946 Loodsgracht 21. Lupinestraat 6. Diep bedroefd geven wij U kennis dat na een smar telijk lijden in het Cen traal Ziekenhuis te Alk maar is overleden onze lieve zorgzame Moeder. Zuster, Behuwdzuster en Tante MARIA CHRISTINA RENS, Wed van W. NAK, oud 43 jaar. FRANS. Wed. A. RENS— TIMMERMAN en verdere Familie. Den Helder, 17 Aug. 1946. De teraardebestelling vindt plaats op het kerkhof te Huisduinen op Woensdag 21 Augusua 1948 nam 2 uur vanuit Nieuwstraat 27. Den Helder Algemene kennisgeving Heden is van ons heen gegaan onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mevrouw j. m. g, kuiper, Weduwe van G KUNST, in de ouderdom van 80 jaar. Namens de familie, Y. A. KUNST. Den Helder, 17 Aug 1946. Singel 94. Nog enige plaatsen vrij in AUTO op DINSDAG 20 AUGUSTUS richting Rotterdam. Brakkeveldweg 122, v. LIMBURG ST1RUMSTR. 10 ETALAGE-RECLAME PROJECTIE-RECLAME Bestellingen worden ook aange nomen bij: kantoorboekh Moll, Keizerstraat 13 Telefoon 3101 voor scholieren, ouderen en gehuwden beginners,' gevorderden en self gevormde clubs. tel. 2961, O. 1. v KLAAS BLOKKER, gevestigd in „DE ROSKAM". Ontwikkelde jonge vr. met kind van 1 jaar ZOEKT PLAATSING als huish. in moederl. gezin of bij heer alleen. Brieven onder no. 212 bureau van dit blad Gelieve geen geld en goe deren af te geven op mijn naam daar door m(j niets wordt betaald of vergoed. A. STEMPHER. Balistraat 13 COÖPERATIE „HELDER" UA„ DEN HELDER, vraagt voor haar De coöperatieve beweging heeft haar eigen opleidings instituten. Bij de coöperatie werkt U voor het algemeen belang. 1214.14:11 Ul.mil AANVANG SEPTEMBER Opleidingen voor radiotclegrafist zee- en luchtvaart radiotechniek radiomonteur electrotechniek, sterk en zwakstroom autotechniek (Bovag examen/eX£Unen> rijwieltechniek (Remec examen) Inlichtingen; Afd. Alkmaar, v. d. Meystraat 2, Tel. 4565. Zeer binnenkort leverbaar op aankoop vergunning R.V.I. De klasse wagens voor de kenners f aaaa Prijs 4-DEURS SEDAN QUUü." Agent voor Wieringen, Texel, Den Helder en omstreken- NIEUWSTRAAT 5 TEL, 2516 DEN BELDER! School v. moderne-, oude-, ballet-, tap- en volksdans Medio September vangen onze lessen weder aan Inschrijving vanaf 18 Aug. dagelijks van 11 tot 1 uur en van 5 tot 7.30 uur Privé-lessen op elk verlangd uur Prospectui wordt U gaarne toegezonden Gevraagd een flinke huishoudster in klein net gezin. Br G. QUIST, Grasweg 14, Anna Paulowna. breewaterstraat 11. timmer-, metsel- en betonwerk. KOOPT INBOEDELS, MEUBELEN. KACHELS. KOOPT ALLE8. tOELEN TE HUUR >oor bruiloften en partijen Molenstraat 184 Een betrekking gez. in kl. bur ger gezin voor net meisje van 15 J. Geen hoog loon, wel goede behandeling. Vervoegen bij K. de Leeuw, Spoorstraat 29. Een gediplomeerd costuumnaai- ster zoekt werk aan huis. Adr Singel 8. Te koon ?*nweb«^en: Een z.g.a.n. Jongensjas Ut 18-22 J. Beukenkampstraat 3; na 3 uur Een mooi geheel nw. dam.man tel mt 42. Konlngdwarsatraat 33 Een 2-pers. spiraal-matras an donk.bl. trui kl. mt. Adr.; Bur. van dit blad. Boeken voor de 3de klaase Lyceum. Arie van der Linde Celebesstraat 18. Een flink huis te Heüoo voor Idem te Den Helder. Adr.: Bur. van dit blad. Wie ruilt korte lederen Jas v. herencostuum mt 537 le Vroon straat 43. Een luidspreker v. gesp scha penwol en een poppenwandelwa- gen v. een autoped. Westgr. 32. Gevraagd: een nette kostgan ger of een slaapkamer te huur aangeboden. Goudsbi.straat 1. Naaister, Burg. Houwingsingel 53; nieriw, keren, verstellen, ver-

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2