De Maasstad ontving haar mariniers België klaagt Franco aan NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Beëediging van 86 officieren V.S. zenden nieuwe nota aan Joego-Slavië Mariniers; Keurkorps van Nederland Göring's galgenhumor Kwestie-Degrelle voor V.N. Twee jaar voor directeur evacuatiebureau Weerbericht. Evacuatie op Java wordt hervat De 7 December-divisie Frans vliegtuig neergestort Willen Russen Duits-Poolse grens van '39 herstellen? Zwitserland en de U.N.0. 72.4% voor Griekse koning Vijf doden te Muiden „Snip" wordt museumstuk Importsigaretten en zwarte handel Meer jenever Prikkeldraad -— EUWE REMISE MET ST0LZ Wieringermeer heeft een gemeenteraad Britse troepen vóór 30 Nov. uit Indië Schrijver van „Affaire Dreyfus" overleden WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1948, 70e Jaarsrang No. 9835. HELDER COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m m.; familieberichten 17 cent per m m. Contractadvertenties speciaal tarief. Hoofdredactenr: J. B1JLSMA, Uitgave: N.V, Ultg. MO. Hott. Noorderkwartier, Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving Postabonnement f 3.65. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. G de Boer J». Telefoon K 2230—2345. Geen Amerikaanse vlieg tuigen? „Ik sweer tronw aan de Koningin", klonk uit zes-en-tachtig kelen van nieuwe regering der Verenigde Staten officieren, die voor het Rotterdamse stadhnis ten overstaan van Prins Bern hard heeft aan de Joegoslavische ztakge- •n de commandanten der xeestrijdkrachten door den generaal-majoor der mari niers H. F. J. M. A. von Frijtag Drabbe beëdigd werden. Zes-en-'achStg nieuwe officieren voor 't corps mariniers, dat niet ver daar vandaan in 1940 een der meest grootse wapenfeiten van de oorlog in 1940 heeft verricht, tijdens de strijd bj) de Maasbrngggn. Voor deze beëdiging bestond een enorme belangstelling. Behalve Prins Bernhard waren op de ere-tribnne de min. van marine, J. J. A. Behagen van Leeuwen, de commandant der zeestrijdkrachten, luitenant-admiraal C. E. L. Hel- frich, de chef van de marinestaf vlce-admiraal J. W. Termtjteien en de comman dant van de zeemacht Nederland de schout bQ nacht J. A. Gauw aanwezig. Prins Bernhard. In zijn rang van vi- ee-admiraal, alsmede de commandanten der zeestrijdkrachten werden met eer bewijzen ontvangen, evenals de minis ter van marine en de commandant van het corps mariniers. In een dubbele haag stonden de 86 jonge officieren, geselecteerd uit een corps van 240 man, op het Stadhuis plein opgesteld. Een erebataljon, een klein peloton pijpers en de Mariniers- kapel omringden hun nieuwe luite nants. Dag en nacht marinier Duizenden hoorden, nadat de gene- raal-majoor Von Frijtag Drabbe de of ficiële bezoekers had welkom geheten, de eedsaflegging. Gezamenlijk spraken de mannen de eedsformule uit. waarna zij stuk voor stuk deze op het vaandel bekrachtigden. Nadien gaf hun commandant, die hun de eed afnam, zijn visie op het zijn en wezen van den marinier. „Gij hebt", zo sprak generaal majoor Von Frijtag Drabbe, ..thans de kennis voor officie ren In ons corps. Gij kunt U thans verder ontwikkelen en ontplooien voor de troep en dit zal in niet geringe mate van Uw karakter af hangen. Ik ken geen mariniers van 's morgens zeven tot 's avonds vijf. Gij moet dag en nacht marinier zijn. Uw manschappen hebben recht op Uw be langstelling en toewijding, zowel in als buiten de dienst. Spreker zeide. dat al le groots uit eenvoud voortkomt. Hij wees er op, dat „tucht pas be gint. wanneer men zulks gevoelt" dit betekent een ondergeschikt maken aan eigen danken en eigen willen. Hij wees met nadruk op de prachtige tra ditie van het corps mariniers en de kern, de uit 1940 overbleef en waar omheen thans het nieuwe corps wordt gebouwd. Deze kem droeg deugden en tradities aan de jonge en nieuwe krach ten over. Man kan hem daar niet dank baar genoeg voor zijn. „Binnenkort", aldus generaal-majoor Von Frijtag Drabbe, „gaat gij naar lm dië. Daar zult ge de prachtigste ge vechtseenheid. die Nederland ooit ken de, de mariniersbrigade, aantreffen. Zorgt dat ge deze waardig blijft. Moge U onder Gods zegen alle krijgj- mansgeluk ten deel vallen. Proficiat". het trotse vaandel van het corps, dat nimmer in vijandelijke handen is ge weest, meegevoerd. Van het stadhuisbordes af sloegen de prins, de minister, commandanten en nieuw beëedigde officieren de pa- waarvan velen gedeeltelijk ln Amerika rade gade. De Jongste onder hen, en deels in Doorn, onder commantjo van kapitein J. Groenewegen werden opgeleid, was twintig jaar oud. Na de parade werd ln de Burgerzaal van het Rotterdamse raadhuis, daartoe door het gemeentebestuur beschikbaar gesteld, door de officieren gerecipieerd. Van deze gelegenheid tot gelukwansen werd door prins Bernhard, door den minister van marine, den marinebevel hebber en honderden anderen gebruik gemaakt. Corps weer naar Rotter- dam In zfln toespraak maakte gene raal-majoor Von Frijtag Drabbe een toespeling op de mogelijkheid, dat het corps mariniers na December weer In Rotterdam tegenwoordig zal zijn, waarmede een oude tra ditie hersteld zal worden. lastigde Sergije Makiedo een nota doen overhandigen. Deze ontving de nota uit de handen van William Clayton, plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken. Ze blijkt een antwoerd te bevat ten op de Joegoslavische nota van 31 Augustus, waarin de Amerikanen ervan beschuldigd worden herhaal delijk zonder noodzaak de Joego slavische grens te hebben geschon den door zich met vliegtuigen bo ven Joegoslavisch grondgebied te begeven. De Verenigde Staten wij zen de beschuldiging van de hand en verlangen schadeloosstelling door de Joegoslavische regering voor de familie van degenen, die vorige maand door het ingrijpen van Joe goslavische gevechtsvliegtuigen om het leven zijn gekomen. Volgens de Amerikaanse nota zjjn de Joegoslavische beschuldigin gen onjuist en Clayton komt tot de conclusie, dat de vliegtuigen, die de Joegoslavische grens hebben ge schonden en waarvan in de nota aan de V. S. sprake is, niet van Amerikaanse nationaliteit kunnen zijn geweest. Volgens de Sunday Pictorial, maakte Goering zich, toen hij na de laatste zitting voor het over 3 we ken volgende vonnis van het ge rechtshof te Neurenberg teruggeleid werd naar zijn cel, blijkbaar weinig illussies over de uitspraak. Met galgenhumor merkte hij op tegen zijn medegevangenen: „Ze zullen ons allemaal ophangen, be halve Speer, die zullen ze vrijlaten om het gebouw op te trekken, waar in wij worden gehangen." Tijdens de werwedstrijden voor 6e wereldkampioenschappen geraakte onze landgenoot Schnlte wegens bandenpech ia moeilijkheden en uit de kopgroep. Door onvermoeid doorzetten wist hij na een urenlange Jacht de vijfde plaats te bezetten. Schulte repareert zijn band. Correcte parade Na deze toespraak volgde de parade van het erebataljon onder commando van den kapitein W. A. van Heuven. Opvallend waren houding en correct heid der manschappen, die nog geen drie maanden in dienst zijn als toekom stige beroepsmariniers. De kapel speel de mariniersmars en besloot met „Piet Hein". Bij de parade werd natuurlijk De arrondissementsrechtbank te Alk maar heeft de voormalige directeur van het evacuatiebureau Noord-Hol land J. van der Pluym te Overveen wegens verduistering veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De els was jaar. De bovendien ten laste gelegde vals heid in geschriften werd niet bewezen geacht. Daarvan werd Van der Pluym vrijgesproken. De rechtbank overwoog, dat de straf in overeenstemming is met de ernst van de gepleegde feiten en de omstan digheden waaronder deze zijn begaan, doch hield er rekening mee, dat ver dachte de belangen van het publiek en in het bijzonder van de evacué's met veel begrip van medeleven heeft be hartigd en de moed heeft gehad per sonen van Joodse bloede bij zijn dienst te werk te stellen. BEWOLKT. Weersverwachting, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond: Zwaar tot half bewolkt met tijdelijk enige regen, Z.O. tot Z. wind, in het Westen van het land tijdelijk krach tig, weinig verandering in tempera tuur. BRUSSEL, 1 Sept. - In een officieel communiqué der Belgische regering wordt o.m. gezegd: „De Belgische rege ring ls van mening, dat de omstandighe den, waaronder Degrelle (<fe Belgische rexlstenlelder). naar beweerd wordt, Spanje verliet, het bewijs leveren van een directe medeplichtigheid der rege ring van Madrid met <Jen Belgischen verrader". Tijdens de bijeenkomst had de minister van buitenlandse zaken. Spaak, die uit Parijs ls teruggekeerd, verslag uitge bracht over de ontsnapping van Degrelle en vervolgens zelf het communiqué op gesteld. waarin de regering van Franco beschuldigd wordt van medeplichtigheid met Belglë'a verrader nummer één. In het communiqué wordt verder ver klaard, dat de Belgische regering haar klacht tegen de Spaanse regering, wier optreden, aldus beweert de Bel gische regering, bewijst, dat zl) de wil heeft „diegenen, die de agenten en medeplichtigen der asmogendheden zijn geweest, te beschermen en te helpen" aan de V.N. voor te leggen. Het voornaamste punt der beschuldiging van de Belgische regering ls het feit, dat op het ogenblik, dat de Spaanse autori teiten de Belgische ambassade te Madrid er van ln kennis stelden, dat Degrelle uit Spanje zou worden uitgewezen. Degrelle Spanje ln werkelijkheid reeds had ver laten. In het oommunlque wordt ontkend, dat de Spaanse regering door het uitwijzen van Degrelle gevolg gaf aan het herhaal delijk tot Madrid gerichte verzoek van Engeland en de V. S „Dit ls volkomen onjuist. De regeringen van Engeland en de V. S hebben gevraagd, dat Degrelle, die Spanje ln het uniform van een Duits officier binnenkwam, aan hen zou wor den uitgeleverd op dezelfde voorwaarden als de verscheidene tientallen Duitsers, die ln Spanje een toevluchtsoord hebben gezocht. En dit weigerde de Spaanse re gering te doen". Aldus het communiqué. BATAVIA, 3 Sept. - Uit officiële bron wordt vernomen, dat de evacuatie van geïnterneerden uit het binnenland van Java binnen 10 dagen zal worden hervat. Gistermiddag vertrok vanuit Amsterdam met het motorschip Kllpfontein het eer ste detachement van de 7 December- divisie naar Nederl.-Indlë. Dit detache ment ls ruim 1400 man sterk. De leden zullen ln Indië als kwartiermakers fun geren voor het overige deel der divisie dat spoedig zal volgen. Omstreeks half vijf verliet het schip de kade terwijl de muziek van het 8de ba taljon territoriale troepen het Wilhelmus speelde. Op de boot bevonden zich de minister van oorlog, de heer A. H L. Flevez, de chef van de generalen staf lultenant-gen. mr. H. J. Kruis en de commandant der 7 Dec.-divisie generaal-majoor Durst Brit. Deze autoriteiten maakten de reis tot IJmulden mee. De stemming onder de troepen, welke uit dienstplichtigen be stond, ls zeer goed, en de reis werd on der het zingen van vaderlandse liederen aanvaard. Een Frans vliegtuig, dat uit Kopen hagen naar Parijs was vertrokken is ten Zuiden van Kopenhagen omlaag gestort. De een en twintig inzittenden kwamen om het leven. Ooggetuigen za gen het vliegtuig brandend neerstorten ln de nabijheid van het plaatsje Holtug op Seeland, kort nadat het van het vliegveld te Kastrup bij Kopenhagen was opgestegen met bestemming Pa rijs. Volgens ooggetuigen sprongen drie personen uit de machine alvorens zij te pletter -viel. De vlammen kwamen uit de motor en de machine scheen van koers te veranderen om boven land te komen. In het vliegtuig bevonden zich 17 personen, benevens de 4 leden der be manning. Onder de passagiers bevon den zich een Engelsman, een Ameri kaan, vier Fransen, twee Noren, een Spanjaard, een Zweed en zeven De nen. De bemanning bestond geheel uit Fransen. Post voor de voedsel- en '-vdbouworganisatie der N. V. en Ro- cle Kruispakketten voor Frankrijk gingen verloren. New York, 3 Sept. Volgens een bericht van de New York Times uit Parijs, meent men in zeer goed ge- informeerde kringen van de vredes. conferentie te weten, dat de Russen bezig zouden zijn met het herstel van de grens van 1939 tussen Polen en Duitsland, vooral in het Zuiden, door het steenkool. en industriege bied van Silezië aan Duitsland terug te geven. Naar verluidt, zou de Sowjet-Unie bereid zijn Galicië als compensatie aan Polen terug te geven. Bern, 3 Sept. Prof. Max Petit- pierre, minister van buitenlamp e zaken van Zwitserland, heeft ver klaard, dat Zwitserland, alvorens een aanvrage voor het lidmaatschap van de N.V. te doen, zou informe ren of de V. N. bereid zijn de Zwit. serse neutraliteit te erkennen. Zo lang op dat punt geen uitsluitsel is gegeven, aldus Petitpierre, zou een stemming over het al of niet aan vragen van het lidmaatschap bijna zeker uitvallen ten gunste van de neutraliteit en tegen het lidmaat, schap. BELGISCH—NEDERLANDS- LUXEMBURGSE SAMENWERKING, Donderdag 12 September a.s. zal te 's Gravenhage de oprichtingsvergadering worden gehouden van de afdeling 's-Gra- venhage van het comité van Belgisch- NederlandsLuxemburgse samenwerking. De 8ecr.-gen. van de Nederlands—Bel gisch—Luxemburgse douane overeen komst, mr. dr E. J. E. M. H. Jaspar, zal in deze bijeenkomst een causerie houden met als onderwerp „De Nederlands—Bel gisch—Luxemburgse samenwerking". KILO SUIKER EXTRA In de tweede helft van September zal in verband met het feit, dat enige tijd geleden het inikerrantsoen niet volledig kon worden gehandhaafd, thans voor alle leeftijdsgroepen een extra-bon wor den aangewezen voor één kilogram suiker. Fraithon De bonnen 563 en 063 moeten uiterlijk Woensdag 11 September bij een han delaar in groenten en/of fruit zijn inge leverd ter verkrijging van 'n nader vast te stellen hoeveelheid fruit. Brandstoffen De bonnen 62 B/V en 63 B/V van de brandstoffenkaart T 606 moeten in het tijdvak van 5 Sept. t.e.m. 30 Nov. as. tij den brandstoffenhandelaar worden Ingeleverd Op deze bonnen zullen in totaal drie eenheden vaste brandstoffen worden geleverd Athene, 3 Sept. - De jongste offi ciële resultaten van het jl. Zondag ge houden plebisciet tonen aan. dat van de 1.394.677 kiezers 1.019.801 gestemd hebben vóór de terugkeer van de koning. Reuter tekent hierbij aan. dat dit cijfer, dat 72.4 pet. van de kiezers vóór terugkeer van den koning ge stemd hebben. De terugkeer. In officiële kringen te Athene is men van mening, dat koning George van Griekenland, die zich op het ogenblik in Engeland bevindt, „met verlof', ia, daar hij nooit zijn koningschap heeft neergelegd. Dientengevolge is er geen sprake van het zenden van een parle mentaire missie naar Londen om den koning uit te nodigen naar Grieken land terug te keren. De datum voor deze terugkeer staat nog niet vast. Uit Londen wordt gemeld, dat een lid van de Hofhouding heeft verklaard, dat de koning waarschijnlijk binnen twee of drie wek2n naar Griekenland zal te rugkeren. Koning George heeft den Grieksen minister-president Tsaldaris in zijn hotel te Londen ontvangen. In Athene zal de feestverlichting worden aangestoken. Prins Paul van Grieken land, de eventueele troonopvolger, heeft vandaag door middel van Griek se correspondenten een boodschap aan het Griekse volk gezonden, waarin hij verklaart, dat Z. M. de koning en hij zelf vol verlangen uitzien naar het ogenblik, waarop zij de geliefde grond De Grote Vier bijeen. Een kijkje in de Salon de 1' Horloge op de Quai van Griekenland weer kunnen betre- 'd Orsay te Parijs tijdens de bijeenkomst der ministers van Buiten'andse Zaken den. Aartsbisschop Damaskinos zal der Grote Vier. Op de rug gezien van links naar rechts; Senator Vandenberg, voor het neerleggen van zijn ambt als James Byrnes, senator Tom Connally en James Dunn. Met gezicht naar camera regent een radiorede tot het Griekse van links naar rechts: Georges Bidault, André Wysjinski, Molotof, Gasev, volk houden. I MoNeil en Bevia. Twee zusters levend verbrand In het geneeskundig gesticht Voorburg, onder de gemeente Vught, Is een tra gisch ongeluk gebeurd. Drie vrou welijke religieuzen waren in een maga zijn van het Instituut bezig een groot vat vloeibare boenwas leeg te maken. Toen de was verhardde, gooiden zfl er benzine bfl, maar het lukte niet de was vloeibaar te maken. Om nu te zien hoeveel vocht ln het vat aanwezig was, staken zij een lange stok met aan het eind een stuk brandend katoen in het vat. De gevolgen waren ontzettend, een reusachtige steekvlam sloeg omhoog en twee der zusters stonden direct in vlammen. Later heeft men haar lijken verkoold teruggevonden. De derde zus ter wist nog te ontkomen door uit een raam te springen. Met behulp van de brandweer van het instituut en die van de gemeente Vugt werd de brand geblust. Het magazijn brandde echter geheel uit. De namen der beide slacht offers zijn zuster Lubina (mej. N. C. Bul, 50 Jaar) afkomstig uit Eindhoven en zuster Gemelia (mej, M. v. Diest, 26 jaar) afkomstig uit St. Oedenrode. Bussum, 8 September. - In aanslui ting op het bericht van gisteren over de autobotsing op de rijksstraatweg bij café Wegman onder Muiden, verneemt het ANP, dat het aantal slachtoffers thans gestegen is tot vijf. De schuldvraag ls nog niet geheel opgelost, maar men neemt aan dat het ongeluk te wijten is aan onvoorzich tigheid van den chauffeur van de mili taire wagen. De KLM heeft haar laatste Fokker F-18 aan het museum te Curacao ten geschenke gegeven. Het Is de beroemde „Snip", die ln 1934 als eerste een Kerstpostvlucht naar West-Indlë maakte en ln Januari 1935 de eerste lijn van het West-Indische luchtnet der KLM, nl. die van Curacao naar Aruba opende. Op het ogenblik vliegt de „Snip" nog. Op een gistermiddag gehouden pers conferentie heeft de chef van de eco nomische recherche een lans gebroken voor de vrije verkoop van importsiga retten. Er worden maandelijks millioe- nen sigaretten Ingevoerd, clandestien en legaal, waarvan het grootste deel in de zwarte handel terecht komt. Vijfenzeventig procent van de zwarte handel leeft van de tabak en men zou deze gifslang van de samenleving de tanden kunnen uitrukken, als de siga retten vrij en tegen een acceptabele prijs in de handel konden worden ge bracht. De economische recherche staat in deze dan ook lijnrecht tegen over het rijksbureau voor tabak, dat van mening is, dat aan een vrije ver koop van importsigaretten niet kan worden gedacht. Tengevolge van de verbetering van de grondstoffenpositie, die te danken is aan de te verwachten opbrengst aan melasse een afvalproduct der suikerindustrie uit de nieuwe suikerbietenoogst, zal het mogelijk zijn het rantsoenerings percentage van gedistileerd te verhogen Met ingang van 1 November as. zal het percentage, dat thans de helft van de omzet van 1939 bedraagt, van 50 op 75 worden gebracht. De export van gedistilleerd, waarvan de ontwikkeling gaat in de richting van de vooroorlogse verhoudingen, verloopt zeer bevredigend. De door de overheid voor export aangewezen hoeveelheid zal in haar geheel worden geëxporteerd, hetgeen een belangrijke deviezen winst verschaft. Mijn kleinzoon Hans, die 13 jaar oud is en ln de le klas van de H. B. S. probeert de nodige wijsheid te vergaren, is be halve hinderlijk nieuwsgierig een buitengewone wijsneus, die meent de wijsheid reeds in pacht te hebben. (Hetgeen hij trouwens met heel wat ouderen gemeen heeft!) Terwijl ik rustig zat te genie ten van een tiende deel van mijn zo juist binnengehaald rokers- rantsoen, waarvan ik met wel gevallen dromerig de blauwe rookwolkjes zat na te staren, verstoorde Hans plotseling de stilte met de ruwe, maar ook zonderlinge vraag: „Opa, is er nu nog oorlog?" „Welnee Hans, die behoort al meer dan een jaar gelukkig weer tot het verleden!" „Is t dan vrede. Opa?" „Niet zulke domme vragen doen, Hans: als het geen oorlog is, dan is het Vrede!" Maar Ik lees daar ln de Hel- dersche Courant een hoofdar- t'kel, getiteld: Waarheen? En daar staat: Nota's, die verzon den en verworpen worden, een ultimatum, legermanoeuvres, ge heimzinnige experimenten met nog geheimzinniger wapenen.... „Hans", viel ik hem in de rede, „je zoudt beter doen, in de Heldersche Courant uitsluitend De Geschiedenis van Plepneus en Bibbersnoet te lezen: dèt is jouw rubriek, versta je?" „Ja maar Opa, daar staat ver der nog Iets over bomaanslagen, dreigende burgeroorlog in het Oosten, terugroepen van „Zwijg Hans! Daar kan jij toch nog niemendal van begrijpen; daarvoor ben je nog veel te jong! „Maar begrijpen de grote men sen het dan wèl, Opa??" Toen joeg ik hem boos de kamer uit. Zo'n wijsneus toch!.... P. RIKKER. De spanning neemt toe. Botwinnik loopt een half punt in* In de gisteren gespeelde 16e ronde wist dr. Euwe tegen den uitstekend spelenden Stoltz slechts remise te bereiken, terwijl Botwinnik van Kottnauer won. Verder was Lundin de enige, die ook een overwin ning wist te behalen. Hij sloeg den sterken Najdorf. In het geheel werden gisteren nog 5 partijen re mise, n.1. VidmarSzabo, O Kelly Tartakower, DenkerYanofski, SteinerChristoffel en Smislov Guimard. Twee partijen werden af gebroken, n.1 BoleslavskiKotov en BernsteinFÏohr. Stand aan de kop: Euwe 13 p.; Botwinnik 12 p.; Smislov 11 p.; Szabo 10 p.; Stolz 9^ p. Heden Woensdag speelt Euwe met zwart tegen FÏohr en Botwin nik met zwart tegen Chistoffel. 1 In de raadszaal van het Noodraadhula te Lutjekolhorn aan de rand van de ge meente Wieringermeer ls de eerste ge meenteraad ln de geschiedenis van de polder geïnstalleerd. De nieuwe raad be staat uit 13 leden, die in handen van den burgemeester, den heer G. G. Loggers, de eed of de gelofte aflegden. Uit hun midden werden de heren H. Smid en H. A Giesen tot wethouder gekozen. Bij de Installatie waren o.a. aanwezig de leden van de raad van advleg voor de wederopbouw en de vroegere gemeente lijke adviescommissie, die voorheen als noodraad heeft gefungeerd. In verband met de bekendmaking te Londen, dat de laatste Britse troepen Nederlands-Indië vóór 30 November ver laten zullen hebben, verneemt Aneta uit bevoegde bron, dat de nodige regelingen voor hun vervoer getroffen zijn, zodat een gestadig terugtrekken van de Brit se troepen op tijd uitgevoerd zal zijn. Ook wordt vernomen, dat het zenden van Nederlandse troepen naar Java vol gens plan zal voortgaan. De Indonesische republikeinen is eni ge dagen geleden offlciëel medegedeeld, dat 30 November de einddatum is voor het terugtrekken van de Britse strijd krachten. Parijs, (AFP). - De Franse schrijver Jacques Richepin is op 70-jarige leef tijd gestorven. Hij is 'n zoon van den dichter Jean Richepin en een broer van den componist T. Richepin. Jacques Richepin debuteerde, toen hij negentien jaar was, als toneelschrij ver. Tot zijn bekende dramatische werken behoren „Cadet Roussel" ea „Affaire Dreyfus",

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1