Griekse kwestie in de Veiligheidsraad Den Helder heeft een prijzen-commissie Helderse huizen onder de hamer .NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Dendramis en Cadogan conira Manoeilsky Albanië wil gehoord worden Albanese aanvallen Cadogan weerlegt feiten AMSTERDAM'S NIEUWE BURGEMEESTER Griekse partijen erkennen monarchie B0TWINNIK LEIDT MET EEN HALVE PUNT Zaterdag de beslissing EngelandNederland in Huddersfield Mr. d' Ailly Ook de Turkse vloot uitgevaren Amerikaanse zeelieden staken Truman over de Palestijnse kwestie Belgische groot-industriëlen voor de krijgsraad V. N. op 23 September bijeen Dossiers van Bureau Nationale Veiligheid verdwenen Afschaffing visboekjes HIJ KENDE HAAR DISTRIBUTIE-NIEUWS. Twee liter petroleum Doodstraf voor leider „Bloedploeg" Groentenexport naar Duitsland stopgezet Eerste zitting spoedig te verwachten Naar de 5000! De wethoudersfuncties Collecte Tuberculose- fonds Weerbericht. De „Groningen IV" gelicht VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1946. ?»t Jaargang No. 9S34. HELDERSCHE COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 11 cent per m.m-; familieberichten 17 cent per m.m. Contractadvertenties speciaal tarief. Hoofdredacteor: J. BIJLSMA. Uitgave: N.V. üitg. Mjj. Holl. Noorderkwartier. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3. Postabonnement 3.65. Giro 16666 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. LAKE SUCCESS. 5 Sept. - Vassill Dendramis, de Griekse ambassadeur in de Ver. Staten, antwoordde op de beschuldiging van de Oekraine. Hij aeide, dat de campagne bij de Veiligheidsraad en te Parijs tegen Griekenland hem herinnerde aan het misbaar te Rome aan de vooravond van de Italiaanse invasie in 1946 De Italiaanse fascisten beschuldigden er Griekenland toen van de vrede op de Bal kan in gevaar te brengen. Thans schijnt de Oekraine Griekenland en Engeland te beschuldigen. Griekenland is bitter gestemd, aldus Dendramis. Wij hadden de vriendschap van alle gealliëerd-n verwacht. Welke van de Balkanlanden zouden door Griekenland kunnen worden aangevallen? De organi satie van zijn leger is nog niet voltooid. Bulgarije heeft daarentegen 150.000 man in oefening, Joego SUvië heeft er 300.000 on der de wapenen en Albanië heeft tien duizenden soldaten aan onze grens staan. Dendramis verklaarde, dat de aanwe zigheid van Britse troepen een gevoel van veiligheid gaf. ZIJ gingen naar Grie kenland op grond van een overeenkomst met Engeland. Beide regeringen zijn van mening, dat de troepen onontbeerlijk zijn voor het waarborgen van de rechten van het volk en om nieuwe binnenlandse moeilijkheden te voorkomen. De beschul diging, aldus Dendramis, dat de Engelse troepen in Griekenland partijdig zijn, is ongegrond. Zij koesterden niet alleen geen wrok tegen de EAM, doch drongen aan op inschikkelijkheid Jegens de EAM. Wij beschouwen een bespreking in het openbaar van onze binnenlandse aangele genheden als ontoelaatbaar, aangezien zulks inmenging in de zaken van een on afhankelijke staat betekent. Hector Moneill, zo vervolgde de Griekse vertegenwoordiger, heeft onlangs nog in het Lagerhuis verklaard, dat de aanval len van Albanië op onze grens de laatste tijd sterk zijn toegenomen. Deze inciden ten worden met voorbedachten rade door Albanië uitgelokt teneinde de mening van de wereld te beïnvloeden en de voor waarden te scheppen, nodig voor het zenden van anarchistische groepen naar Grieks grondgebied. Dendramis noemde de huidige toestand een zenuwenoorlog en besloot zijn rede als volgt: De klacht van de Oekraïne heeft de bedoeling, de Griekse anarchis ten a^n te moedigen en de Griekse re gering en patriotten te intimideren. De rust op de Balkan zou op wonder baarlijke wijze worden hersteld als Ma noeilsky zijn vrienden zou aanraden zich kalm te houden. Griekenland wenst niet de oorzaak te zijn van een twist tussen de Angelsaksische landen en Rusland. Slechts als onder de leden van de V. N. de principes van eerlijkheid in acht wor den genomen, kan de grondslag voor de vrede worden gelegd. Voor Engeland antwoordde Cadogan op de klacht van de Oekraïne. HU zeide dat het in gevallen als het on derhavige moeilUk was om uit te ma ken wie gelUk had. HU was echter van mening, dat Manoeilsky zelfs geen schaduw van een bewUs had ge leverd. Al was dit wel het geval ge weest, aldus Cadogan, dan was het nog geen zaak voor de Veiligheidsraad. De Raad heeft geen directe verant- woordelUkheid voor minderheden. De belangrijkste troef van Gromyko schijnt te zijn, zo vervolgde Cadogan, dat het referendum in Griekenland is ge houden, terwijl er vreemde troepen in het land waren. Hij kon zich echter ge vallen herinneren, waarbij zich hetzelfde had voorgedaan. Cadogan bracht warme hulde aan het werk, dat de Engelse troepen in Grieken land hadden verricht bij de verdediging van het land tegen fascistische horden. Het Handvest der Verenigde Naties ver biedt niet het handhaven van troepen in een land op verzoek van datzelfde land. Onder dezelfde omstandigheden bevonden zich de Russische troepen in Perzië. Cadogan stelde vast, dat cfe toestand in Griekenland niet zo slecht is als in be paalde andere Europese landen, waar de Raad nog geen onderzoek heeft ingesteld en dat hij nog beter zou zijn, als de com munistische druk en propaganda in en om het land niet zou bestaan. Griekenland heeft zich tijdens de oor- l»g voortreffelijk gehouden, aldus Cado gan. Er zijn verscheidene staatslieden aan het bewind in landen in de nabijheid van Griekenland, die ongunstig zouden afste ken bU ieder willekeurig lid van de Griekse regering. Cadogan oefende scher pe critiek op de wijze, waarop de Oekraïne de kwestie naar voren bracht. New-York. - Kolonel Tuk Jakova, de Albaanse minister van buitenlandse za ken en Albanees vertegenwoordiger te New-York, heeft den president van de Veiligheidsraad verzocht in verband met de Oekralnse klacht tegen Griekenland door de raad te mogen worden gehoord. Athene. - De voormalige Griekse pre mier, Papandreoe, heeft verklaard, dat zijn partij, die der republikeinse soc.- democraten, „zonder voorbehoud" de monarchie zal erkennen. Ook de partij van Kanallopoelos, de nationale unionis tische partij, zal zulks doen. Partijen die de monarchie niet erkennen zijn: de linkse Eam, de communistische partij, de socialistische partij en de E.L.D. (po- pulair-republikeinse partij). De gisteren gespeelde 18e ronde (de voor laatste) was er één van remises. Niet min der dan 7 partijen eindigden geUJk, tet- wUl er geen afgebroken partijen waren. Botwinnik won van Guimard en kwam op 14V« punt. Dr. Euwe kon, ondanks felle pogingen, voor winst, slechts remise maken tegen Tartakower en staat dus nu -twee met 14 p. Bernstein won van Kotov en Najdorf van Steiner. Verder werden nog remise de partijen SmislovSzabo. (Smislos is nu zeker van de 2e prijs.) Denker—Christof- fel, BoleslavskiKottnauer, O'KellyYa- nofski, StoltzFlohr en VidmarLundln. Voor de vierde plaats gaat de strijd tus sen Szabo, Flohr en Najdorf, die elk lOVs u hebben; Stoltz, Bolelslavski en Lundin hebben 10 p., Denker, Tartakower *n Kottnauer 9 p-, Kotov 8Vt p., Yanofski 8 p., Guimard en Bernstein 6Vt p.. Steiner en Vidmar 6 p., Christoffel 5 p. en O'Kelly 4 V* P- De strijd om de eerste en tweede plaats gaat nu alleen nog tussen Botwinnik en dr. Euwe. In de laatste ronde, die Za terdag wordt gespet, (heden Vrijdag worden zeven hangpartijen uitgespeeld) zal de beslissing vallen. Botwinnik speelt dan tegen Najdorf en dr. Euwe tegen Kotov. Aan spanning zal het niet ontbreken. Naar het bestuur van de KNVB ons mededeelt is thans van de Engelse Voet balbond officiéél bericht ontvangen, dat de ontmoeting EngelandNederland op Woensdag 27 Nov. a.s. zal worden ge speeld te Huddersfield, I.eden van de Nederlandse delegatie, welke deelneemt aan de wereléRoedsel- ccnferentie, welke te Kopenhagen wordt gehouden. Van links naar rechts: dr. J. A. Kaligis, prof. E. de Vries, J. P. Bannier, de minister van Landbouw en Voedselvoorziening S. L. Mansholt, A. H. Boerma en L. A. H. Peters. Istanboel, 5 Sept. De Turkse vloot is uit Istanboel nut Smyma uitgeva ren. Naar verluidt, sal z(j aldaar de Britse vloot ontmoeten, als die in de Egelsche zee is aangekomen. In officièele Turkse kringen wordt het bericht, volgens hetwelk de Turkse vloot deel zal nemen aan manoeuvres met de Britse en Amerikaanse vloten in de Egelsche zee, niet bevestigd. De zeelieden, die lid zijn van de Ame rican Federation of Labour zijn begon nen de schepen te verlaten; dit betekent het begin van een zeeliedenstaking die 400.000 arbeiders werkloos zal maken en alle havens zal doen stilliggen. De ar beiders wensen loonsherziening. President Truman heeft volgens Reu ter gister verklaard, dat hij nog steeds tracht 100.000 Joden naar Palestina te doen emigreren. Tussen de Engelse en de Amerikaanse regering wordt nog steeds over dit onderwerp geconfereerd. De president verklaarde dat het rapport van Grady en Morrison-voorstellen voor een federaal Palestina, voorbereid op de Engels-Amerikaanse conferentie te Londen nog in overweging is. Hij heeft het niet verworpen. De krijgsraad heeft uitspraak gedaan in de zaak Fabelta-Fibrane, een collabo ratie-proces tegen kunstzijdefabrikanten. Baron Emmaniel Janssen werd ver oordeeld tot 8 jaar opsluiting, Gustave Fauquet en Jean Washer beiden tQt 7 jaar en Charles Somalt tot 4 jaar ge vangenisstraf. Genoemde industriëelen leverden kunstzijde aan de Duitsers. Trygve Lie, de secretaris-generaal der V.N. heeft gisteravond te New-York me degedeeld, dat de algemene vergadering der V.N. op 23 Sept. a.s zal worden ge houden, zoals was vastgesteld Lie verklaarde, dat er geen enkel of ficieel voorstel tot uitstel was ontvan gen. De vergadering zal om 21 uur Ned. tijd in het voormalige gebouw van de wereldtentoonstelling in Flushing (New- York) worden geopend met toespraken van president Truman en den Belgischen minister van buitenlandse zaken, Spaak, den president der vergadering. VLIEGTUIGONGELUK IN AMERIKA. In de omgeving van Elko in Nevada is een Douglas-toestel van de dienst New- York-San Francisco omlaag gestort, 24 personen werden gedood. De enige over levende was een jongentje van 2 jaar. Naa- aanleiding van in de pers ver schenen berichten met betrekking tot de dossiers van het bureau nationale veiligheid, deelt de regeringsvoorlich tingsdienst het volgende mede: Met ingang van 1 Aug. JJ. werd de heer W. E. Sanders bij het bureau na tionale veiligheid ontslagen. Spoedig bleek, dat er zeer vele dos siers en andere documenten uit de ad ministratie van dit bureau verdwenen waren De heer Sanders bood den min.- president aan deze stukken terue te be zorgen. Toen deze teruggave op 2 Sept. j.1. zou plaats vinden en de heer San ders, met honderden dossiers en duizen den kaarten betreffende verdachte per sonen, zich bij het kabinet van den min.- president vervoegde, bleken verscheide ne stukken alsnog te ontbreken. Bovendien was bekend geworden, dat de heer Sanders enige dagen tevoren opdracht had gegeven aan een particu lieren fotograaf, om grote hoeveelheden processen-verbaal betreffende door het B.N.V gehoorde verdachten te fotogra feren. Aangezien de fotograaf de mede deling, dat hier sprake was van een op dracht van het rijk, niet vertrouwde, waarschuwde hij en kon de afgifte van de film aan den heer Sanders, die zich reeds in het atelier van den fotograaf bevond, om het bestelde in ontvangst te nemen, worden voorkomen. Aan den fotograaf was medegedeeld, dat er grote haast was bij de aflevering, aangezien deze fotocopiën met een vliegtuig naar het buitenland zouden worden gezonden. De min.-president vond in dit alles aanleiding om de politie en justitie in de zaak te kennen, die nog bezig zijn met het verhoor van den heer Sanders. Aangezien deze zich vrijwillig hiervoor ter beschikking heeft gesteld, is er van arrestatie geen sprake geweest. Na het verhoor, hetwelk op 2 Septem ber door den Off. van Justitie is afge nomen, werden de volgende dag weer grote hoeveelheden nieuwe stukken, welke aan het B.N.V. toebehoorden, door den heer Sanders ingeleverd. Het justitieel onderzoek zal dienen te worden afgewacht. Het visboekje voor IJselmeervissers, waarmede het Bedrijfschap voor Visserij een speciale controle uitoefende 'op het gebruik van materialen is thans offi- ciël afgeschaft. Het ruimer te beschik king komen van materialen maakt zulks mogelijk. De Verordening op de IJssel- meervisserij 1943, alsmede het daarbij behorende Uitvoeringsbesluit, zijn inge trokken en vervangen door de Verorde ning op de IJsselmeervisserij 1946 en een Uitvoeringsbesluit op deze Verordening (gepubliceerd in het Voedselvoorzienings blad nr. 60 van 30 Augustus 1946). De overige beslaande voorschriften over vervoeren, lossen en vervoeren blij ven van kracht. H.M. de Koningin zal een bezoek brengen aan de Zeeuwse Tentoonstel ling Veel mensen zijn samengestroomd om de Landsvrouwe na langen tijd eens weer van dichtbij te zien. Som migen blijven staan omdat ze weten wat er gebeuren gaat, anderen omdat iedereen blijft staan, en er dan wel iets aan de hand zal zijn. Zo stond er ook een klein oud mannetje, met :en pijp met eigen teelt. Daar komen de wagens voorrijden. H.M. stapt uit en loopt langzaam de winkelgang binnen. Het mannetje staat zichtbaar te peinzen en zegt even later: Woar hek toch die juffrouw meer ezien; ik kenne ze wel mar ik kan ze niet thuus brengen. Waarop een juffrouw uit het pu bliek: Maar man dat is de Koningin. En dan antwoordt de man: Die hek noch nooit ezien, mar noe weet ik wel hoe of ik ze kenne; ze stiet op de brieffies van een gulden en een riksdaalder en ik geleuve, da'k ze ok wel is op een poszegel ezien heb. Hij sloft dampend weg. (Nw. Apeld. Crt.) 's-Gravenhage, 5 Sept. Voor het tijdvak van 8 Septembtr tot en met 5 October zijn de bonnen 053 en 553 algemeen aangewezen voor het kopen van twee liter petroleum per bon. De Drentse kamer van het bijzonder gerechtshof te Leeuwarden veroordeel de te Assen den beton- en grondwerker G. H. Sanner, den Amsterdamsen leider van de tijdens de bezitting berucht ge worden „bloedploeg", die Drente en speciaal Norg en omgeving heeft geter roriseerd, conform de eis tot de dood straf, zonder recht van cassatie. In dit voorjaar werd met de bevoegde Engelse autoriteiten een overeenkomst gesloten voor de levering van 35.000 ton groente naar Duitsland. Daardoor was Nederland in de gelegenhid zijn surplus aan groenten af te zetten. Met ingang van 4 Sept. hebben de Engelse autoriteiten de verdere invoer van groente uit Nederland naar Duits land stopgezet. Het is de bedoeling de besprekingen hierover zo spoedig mogelijk te hervat ten. Evenals in andere plaatsen, waarover wij kort geleden reeds het een en ander schreven, is in Den Helder, dank zij de samenwerking van de vakbonden, huis- vrouwen-organisaties en de winkeliers verenigingen een PrU zen-commissie tot stand gekomen. De installatie van deze commissie heeft inmiddels ten raadhuize plaats gehad door den loco-burgemeester, den heer P. S. van der Vaart, waarna door den ver tegenwoordiger van het Directoraat-ge neraal van de Prijzen, den heer C. Ver heul, een inleiding over doel en wezen der prijsbeheersing en speciaal over het instituut der Prijzen-commissies een inlei ding werd gehouden. De samenstelling van de Helderse PrU- zencommissie is als volgt: Mevr. Ch. L. DankmeUerBaier, Singel 86, pre sidente. De heer H. Th. Weenink, p/a Stationswoning, secretaris. De heer E. Regelink, Weststraat 107, adjunct. Be stuursleden: mevr. R. SJoerdsma— Riedel, mevr. J. C. Moen—Leemans, mevr. S. Smit—Daalder, mevr. M. M. Zijp—Komen, mevr. M. J. Padt—Kars en de heren W. de Boer, C. Ran en J. Zuid weg. Wij willen er nogmaals op wijzen, dat deze commissie geheel los staat van de officiële Instanties. Op gezette tijden zal een zitting worden gehouden, waarop het publiek kan komen met vermeende klachten op het gebied van de prijzen, waarna de klachten door de commissie verder zullen worden onderzocht en be handeld. Wij zijn vijftien maanden bevrijd, en al die tijd zijn we aan het opbouwen, maar nog dagelijks worden er talloze onjuistheden bedreven. Diverse S.S.-ERS ONTSNAPT. Een tweetal S.S.-lieden, die werkzaam waren op het fort Kijkduin te Huisdui nen, hebben kans gezien te ontsnappen. Moge de sterke arm er spoedig in sla gen, ze weer binnen de poort van .Erf prins" te krijgen. DAME GEVALLEN. Even na de aankomst van de Texelse boot is een dame bij het van boord stappen op de steiger gevallen, waarbij zij ontvellingen aan haar gezicht en een gekneusde linkerarm opliep. Met de zijspan van de politie is zij naar het gem. ziekenhuis overgebracht, waar het beter werd geoordeeld, dat zij de reis niet voortzette. rechtzittingen hebben we bijgewoond, waarop overtreders zich hadden te verantwoorden, en dan trachtte men zich vaak te verschuilen achter de le veranciers, die zich op hun beurt weer verstopten achter de groothandel. Er moet nu maar eens een einde komen aan het eeuwige gesjacher met schaarse artikelen, waardoor produ centen van boter en andere onmisbare waren, en ook zU die handelen in veel gevraagde artikeleni zich een bevoor rechte positie tegenover de gewone man willen en kunnen verwerven. Zodra bekend is, wanneer en waar de eerste zitting van de Helderse prijzen- commissie zal worden gehouden, komen wij op dit ondrwerp nader terug. De drie Morali's, het bekende acro baten-trio, is weer eens op het oorlogs pad geweest en, evenals voorheen, we derom ten behoeve van het Rode Kruis. Door ernstige ziekte van Arie van der Wal was er gedurende enige maan den stagnatie in dit zo sympathieke be drijf, maar deze kracht is nu vervangen door mej. Janny van Dok, wier natuur lijke aanleg en intensieve trainiig be loond geworden is met een geweldig succes. Wieringen was op Koninginedag het terrein der werkzaamheden. Er werd opgetreden te Hippolytushoef gedurende de kinderfeesten, des middags te Den Oever ter gelegenheid van de aldaar ge houden turnfeesten er tenslotte des avonds op de Wieringse wielerbaan. Het succes was overweldigend, wat wel zeer duidelijk werd gedemonstreerd in de opbrengt van de collecte, die ten bate van het Rode Kruis werd gehou den en welke niet minder dan 257 be droeg. De totale opbrengst is hiermede gestegen tot 4170. De drie Morali's zijn nu weer in de gelegenheid en vol goede moed om in de Kop van Noord-Holland ten bate van het Rode Kruis op te treden om in de kortst mogelijke tijd de 5000 vol te maken. DE ACHTERSPATBORDEN. De contröle op het uiterlijk vsn de achterspatborden der Helderse rijwielen wordt naarstiglijk voortgezet. De laatste dagen werden weer 53 fietsers gewaar schuwd, hun karretje binnen drie dagen ln orde te laten maken en het resultaat op het politiebureau te tonen. Naar B. en W. mededelen zijn de wet houdersfuncties als volgt verdeelde: 1. Wethouder P. S. van der Vaart heeft zich als voorheen belast met de afdeling Financiën, Water- en Lichtbedrijven, Volkshuisvesting en Openbare Werken. 2. Wethouder L. F. van Loo heeft zich als voorheen belast met de afdeling On derwijs, Personeelsaangelegenheden (Ge organiseerd Overleg), Visafslag en Vlees keuringsdienst; 3. Wethouder S. Steenlage heeft zich be last met de afdeling Geneeskundige- en Gezondheidsdienst, Ziekenhuis en Sociale Zaken. Men schrijft ons: Het Fonds ter bestrijding van de tu berculose „Draagt Elkanders Lasten", welk fends uitgaat van de Chr. bonden, hoopt op Zaterdag 14 Sept. a.s. een speldjesdag te houden. Wij willen deze speldjesdag onder de bijzondere aandacht der lezers brengen, want zij die gezond zijn worden geroe pen, de zieken en zwakken te helpen. Dat is onze dure plicht. Daarom, wanneer op veertien Sep tember één der collectrices bij u aan klopt, houdt dan uw beurs niet geslo ten, maar denkt aan hen die aan de ge noemde vreselijke ziekte lijden. Helpt mee om hun leed te verzachten door uw gave ln één der bussen te storten. Iedere gave, groot of klein, is welkom en oogst de dankbaarheid van degenen die voor dit schone doel werken, maar ook van hen die geholpen worden. Er is nog behoefte aan enige collec trices. Meisjes die in deze hun roeping verstaan kunnen zich als collectrice op geven bij een van de volgende adressen: Olivier. Sluisdijkstraat 119; Borra, Soem- bastraat 24; Hartog, Spuistraat 2; Kra mer, Parallelweg 16; Ras, Ooievaarstraat 49; Wijnstra, Dahliastraat 107; Klik, Emmastraat 90; van der Wende, Nieuwe weg 61 en Brouwer, Vijzelstraat 55. Stel het niet uit tot morgen, maar doe het meteen! CONFERENTIE EVANGELISATIE VIJZELSTRAAT. Naar wij vernemen, zullen op 15, 16 en 17 September a.s. geestelijke opwek kingssamenkomsten worden gehouden in het Evangelisatiegebouw Vijzelstraat, welke samenkomsten onder leiding zullen atapn van den evangelist Pasman. CLANDESTIEN OVER DE GRENS. De Helderse politie heeft een l«-jarige Duitse jongen aangehouden, die op clan destiene wijze over de grens was ge komen. Hij ls op transport gesteld en zal binnenkort op niet-clandestiene wijze weer Duitslandwaarts worden gebracht. LICHTE TEMPERATUURSTIJGING. Weersverwachting geldig tot Vrijdag avond: Des ochtends plaatselijk nevelig of mistig, later wisselende bewolking met langere perioden van zonne schijn, hier en daar echter nog buien, iets warmer dan gisteren, zwakke tot matige wind tussen Z.O. en Z.W. Het wrak van de Groningen IV, de boot die in de nacht van 7 op 8 Januari 1945 onder Urk na aanvaring met -de ,Jan Nieveen" ~ls gezonken en waarbij caar schatting een vijftigtal opvarenden het leven verloren, is gisteren geborgen en naar het Krabbersgat gesleept. Ge tracht zal worden de zich in de voorka juit van het schip bevindende overblijf selen van de slachtoffers te identifice ren, hetgeen nog wel enige tijd in be slag zal nemen. DIEFSTALLEN. Een dame uit de Javastraat heeft aan gifte gedaan van vermissing van een regenton. Door het uitsnijden van een raam heb ben onbekenden zich meester kunnen maken van een radiotoestel, dat stond tn de voorkamer van een huis aan de Nieuwe Weg. Wederom zijn een aantal woningen hier ter plaatse publiek verkocht, ditmaal op de Woensdagavond door notaris Engel mann in de „Roskam" gehouden open bare verkoping. Ook ditmaal verwissel den de percelen tegen zeer behoorlijke prijzen van eigenaar. De uitslag van de verkoping ls als volgt: Huis en erf, le Vroonstraat 27, groot 86 ca (onverhuurd); maximumprijs, vastge steld door de Prijsbeheersing, f 1250 Ko per D. Veenendaal f 580. Huis en erf, le Vroonstraat 1, groot 44 ca, onverhuurd, maximumprijs f 1100. Ko per D. Veenendaal f 360. Woon- en winkelhuis, Nieuwe Brug straat 4, groot 52 ca, onverhuurd, maxi mumprijs f 3450. Koper L. Sok q.q. f 2645. Huis en erf, Stationsdwarsstraat 6, groot 58 ca, huur f 5 p. w., maximumprijs f 3250. Koper C. Gomes f 2780. Huis en erf, Hoogstraat 44, groot 133 ca, huur f 35 p. m., maximumprijs f 5200. Ko per J. Noordeloos q.q. f 5200. Huis en erf, Doolhof 12, groot 47 ca, huur f 2.75 p. w-, maximumprijs f 1250. Koper L. Ph. Bijl f 515. Huis en erf, Doolhof 16, groot 47 ca, huur f 2.75 p.w., maximumprijs f 1450 Keper J. W. London f 500. Huis en erf, 2e Vroonstraat 67, groot 95 ca, huur f 4.50 p. w maximumprijs f 2000. Koper L. Ph. Bijl f 1700. Huis en erf, Vlsstraat 10, groot 94 ca, huur f 1.60 p. w., maximumprijs f 600. Koper A. v. d. Vlies f 460. Huis en erf, Visstraat 12, groot 93 ca, onverhuurd, maximumprijs f 500- Koper Chr. Groninger f 300. Huis en erf, Visstraat 14, groot 1 are, onverhuurd, maximumprijs f 500. Koper Chr. Groninger f 300. Huis en erf, Gravenstraat 58, groot 134 ca, huur f 4 p. w., maximumprijs f 2600. Koper F. Greven f 2600. Woon- en winkelhuis met werkplaats, Koningstraat 33, groot 150 ca, maximum prijs f 14.100. Koper A. v. d. Lagemaat f 12.950. Huis en erf. Brouwerstraat 23. groot 60 ca, onverhuurd, maximumprijs f 2100. Ko per G. J. de Wit q.q. f 1402. Huis en erf, 2e Vroonstraat 19, groot 113 ca, huur f 3.20 p. w., maximumprijs f 2250. Koper C. Gomes f 1360. Huis en erf, Janzenstraat 11, groot 78 ca, huur f 4.10 p. w., maximumprijs f 2550. Koper C. N. van Koningsbruggen f 2420. Huis en erf, L. van Berkstraat 12, groot 77 ca, huur f 3 p. wmaximumprijs f 1350. Koper Chr. Groningen f 756. Huis en erf. Weezenstraat 54, groot 73 ca, met het daar achter gelegen huis en erf, Weezenstraat 56. groot 56 ca, maxi mumprijs f 2000, beide onverhuurd, als mede het huis en erf Wezenstraat 60, groot 73 ca, met het daarachter gelegen huis en erf. Weezenstraat 58, groot 56 ca, maximumprijs f 2600. beide onverhuurd, gezamenlijk gekocht door H. Riemers q.q. voor f 3340. Huis en erf, le Wilhelminadwarsstraat 8, groot 80 ca, onverhuurd, maximumprijs f 1(00. Koper F H. Nijpels f 500. Huis en erf, le Wilhelminadwarsstraat 12, groot 80 ca, maximumprijs f 1800. on verhuurd, en het huis en erf le Wilhel minadwarsstraat 14, groot 82 ca, maxi mumprijs f 1800, onverhuurd, gezamenlijk gekocht door Chr. Groninger voor f 1385. Huis en erf. Koningstraat 69. groot 120 ca, huur f 6 p. w., maximumprijs f 7800. Koper C. J. Bosch f 6400 Huis en erf, Diaconiestraat 5, groot 77 ca, huur f 4 p. w., maximumprijs f 2350. Koper J. W. London f 2350.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1