Britse Communistische Partij steunt de „squatters" NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Na 15 October meer sigaretten H R.C. in de finale met strafschoppen geslagen Twee oefenwedstrijden van H.R.C. r^gga F rankrijkVietnam „Slag om Engeland" herdacht De Faroër-eilanden niet meer Deens Instelling van een ministerie van huisvesting geëist Bulgaarse koninklijke gebouwen aan de staat Eenheidssigaret onder fabrieksnaam voor 48 cent per pakje Weerbericht Voorbereidende besprekingen in Indonesië SPORT FeijenoordCura?ao 33 Fee st bij Helder Dronken militair overrijdt wielrijdster Grepen uit het nieuws Vriendschappelijk gespeelde wedstrijden Voetbaluitslagen Nieuwe avonturen van Piepneus en Bibbersnoet v' Athletiek in het Gooi N.I.W.I.N. Herijk van maten en gewichten Staking aan Amerika's Oostkust geëindigd W?t brengt de radio? HAANDAG 1» SEPTEMBER 1946. 7#« Jurpm No, 9flt, HELDERSCHE COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m m.familieberichten 11 cent per m.m. Contrsctadvertenties speciaal tarief. Directeur-Hoofdredacteur: J. BIJLSMA. Uitgave: Dagblad voor Noord-Holland N.V. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3.—; Postabonnement 3,65. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. LONDEN. - In Hydepark heeft Zondag een massa-demonstratie plaats gehad van personen, die beiit hebben genomen van de woonruimte in een reeks luxe-flatgeboutven en een groot hotel. Duizenden sympathiserenden volgden hen. De demonstratie verliep ordelijk onder het oog van de gewa pende politie. Op Lelcester Square heeft pater Kerrl- gan, lid van het bestuur der Communis tische Partij, de menigte toegesproken Hij wees erop, dat de „squatters"-bewe- ging niet in het leven is geroepen door de communistische partij, maar uitging van de bevolking van Londen en de rest van Groot-Brittannië. Ook in Schotland waren vijfduizend arbeiders gedwongen lege panden te betrekken, zo zei hij Het hoofdbestuur van de Britse Com munistische Partij heeft een verklaring gepubliceerd, utearin gezegd wordt, dat de partij de actie van de arbeiders over geheel Groot-Brlttannië, die gedwongen zijn bezit te nemen van leegstaande luxe hulzen, hotels en kampen, toejuicht. Als resultaat van deze actie, zo gaat de ver klaring verder, maken locale autoritet- "ten reeds meer spoed met het oplossen Van het huisvestingsprobleem. De com munistische partij protesteert met klem tegen het rondschrijven van den minis ter van Gezondheid aan plaatselijke auto riteiten, in welk rondschrijven geadvi seerd wordt de actie, waar mogelijk, tegen te gaan. Spoed! De verklaring eist verder stopzetting van het nemen van maatregelen tegen de squatters. De partU dringt aan op spoed maatregelen van regeringswege tot oplos sing van het hulsvestingsvraagstuk. Zij eist Instelling van een Ministerie van van Huisvesting. Zt) dringt er bjj al haar leden, die in het bouwbedrijf werkzaam Kl)n, op aan, het huisvestingsprogramma van de regering met de grootste spoed te helpen uitvoeren. De verklaring was getekend door den algemenen secretaris, Harry Pollit. SQUATTER-LEIDERS GEARRESTEERD. Te Londen zijn vijf leiders van de „Squatters", namelijk vier mannen en een vrouw gearresteerd, drie van hen zijn piominente communisten. Zij zullen, „ver dacht van samenzwering met andere per ionen tot het ophitsen van derden om andermans bezit wederrechtelijk te betre den en hiertoe leiding, hulp en hand reiking verleend tir hebben;'waardeer de openbare orde werd verstoord", terecht staan. Tot de gearresterden behoren Erward F Bramley, dlstricts-secretarls van de communistische partij te Londen. Een andere gearresteerde is Gabrlël Ca- ritt, communistisch raadslid van West- minster, zoon van den hoogleraar in de phllosofie aan de Oxfordse Universiteit. Parijs. - De president van de Indo- Chinese republiek Vietnam. Ho Chi Minh, en de Franse minister van Kolo niën, Marius Moutst, hebben een voor lopig acceord gesloten, waarmede dus de onderhandelingen te Fontainebleau, die anderhalve maand geduurd hebben, beëindigd zijn. De inhoud van deze overeenkomst is »iet bekend gemaakt. Franse koloniale deskundigen hebben evenwel verklaard, dat de overeenkomst de belangrijke kwesties betreffende de positie van Vietman in de Indo-Chinese Federatie onopgelost heeft gelaten en dat in Januari opnieuw conferenties zullen worden gehouden om tot een meer volledige overeenstemming te komen. Zondag is de „slag om Engeland" door het gehele land herdacht. Het was zes jaar geleden, dat de jagers van de KAF op een dag 185 vijandelijke bom menwerpers neerschoten. In Westminster Abbey werd een 'dankstonde gehouden, die door piloten uit d-! slag werd bijgewoond. De lucht- maarschalk Lord Tranchard onthulde nadien een nieuwe inscriptie op het ge denkteken aan het Embankment, welke inscriptie aan de gevallenen van de luchtmacht herinnert. De Deense premier, Knud Rasmussen heeft verklaard, dat de Deense regering zich zal neerleggen bij het resultaat van het op de Faröer gehouden plebisciet De bevolking heeft zich voor de afschei ding van Denemarken verklaard. (Reuter.) (AFP). - Het opperste gerechtshof te Sofia heeft de uitslag van het refe rendum van acht September JJ. over de kwestie koningschap of republiek juist bevonden. Het paleis en andere bezittingen van het ko ningshuis zullen aan de Staat ver- De Londense „Squatters" in Engeland het gesprek van de dag. Daar de ge bouwen, waarin zij verblijf houden, door de politie bewaakt worden, kunnen zij niet in of uit. Er ontstaat voor de „squatters" gebrek aan levensmiddelen, dekens enz., hetgeen zij op verschillende wijzen aan de buitenwereld bekend maken. A.P. P. De Praagse Jaarbeurs, die Zondag geopend werd, telt tal van buitenlandse inzendingen, o.m. van Sowjet-Rusland, Frankrijk, Zwitserland, Nederland, Zwe den, Joegoslavië, Roemenie en Albanië (Reuter) WEINIG VERANDERING. Weersverwachting, geldig tot heden avond: Wisselend bewolkt met hier en daar een enkele regenbui, meest matige wind tussen Zuid-West en West. Weinig verandering van tempera tuur. Het sigaretten-rokend publiek heeft moeten ervaren, dat het de laatste tijd heel moeilijk was op de tabaksbon sigaretten te kopen. Weliswaar is de productie ver minderd in verband met de haven stakingen ex\ dje vacanties in de-ta baksindustrie, maar ze bedroeg toch nog altijd 9,6 millioen rantsoenen per maand. Enige maanden geleden werden er 200 millioen sigaretten per maand gemaakt; door de verhoging van het gewicht per sigaret is dit aantal nu 187 millioen stuks. Men vraagt zich af waar de siga retten blijven. Ook voor den heer Polak, directeur van het Rijksbu reau voor Tabak en Tabaksproduc ten is het een raadsel, dat men in de winkels geen sigaretten ziet, ge lijk hij in een persgespiek ver klaarde. Het is thans de bedoeling van het rijksbureau binnen afzienba re tijd een groter aantal sigaret ten op de markt te brengen dan tot nu toe het geval was. Van 15 October tot het eind van dit jaar zullen 200 millioen sigaretten, dus 10 millioen rantsoenen meer in de handel komen. Dit 'betekent, dat er dan 43 pet. meer sigaretten be schikbaar zijn dan nu op de markt gebracht worden. Het betekent echter niet, dat het aantal rant soenen verhoogd wordt. Het ge volg zal evenwel zijn, dat men gemakkelijker dan tot dusver si garetten op de tabaksbon kan krijgen. De sigaret, weike tot dit doel gefabriceerd wordt zal wat samenstelling betreft afwijken van de huidige cigaret. Door de schaarste aan deviezen heeft men moeten zoeken naar ta bakken, die binnen het bereik lagen van de deviezen, die ter beschikking gesteld kunnen worden. De beoogde verruiming was alleen te verwezen lijken door het gebruiken van don kere Zuid-Amerikaanse tabakken. Het daardoor verkregen product is te vergeljjken met de Franse re gie-sigaret en de Algierse sigaret „Bastos". Het is een sigaret, waar aan men even zal moeten wennen, gelijk dat ook het geval was met de hiervoor genoemde producten. Het in de handel brengen van de ze sigaret is een proef om te erva ren hoe het publiek haar opneemt. Reageert het publiek gunstig, dan zal deze sigaret notmaal in omloop gebracht worden. Thans heeft men de beschikking over zoveel tabak, dat men tot 1 Jan. 1947 kan produceren. Het hangt ver. der van het verkrijgen van deviezen af, maar als de sigaret in de smaak valt er is een behoorlijke kans. dat na die datum de fabricage kan worden voortgezet. De prijs zal 48 cent (40 cent plus 8 opcenten) per pakje bedragen. De fabrieken zullen de nieuwe sigaret onder eigen merk en onder eigen naam in de handel brengen en op de pakjes zal duidelijk worden Zaterdag hebben dr. Koets en de heren Abcfoelkadir en Verboeket besprekingen gevoerd met Soedarsono. Hadji Agoes Sallm en Cetoyo over de te volgen pro cedure bij de aanstaande hervatting van de onderhandelingen en ln het bijzonder over <fe wijze, waarop het best gebruik ken worden gemaakt van' de goede dien sten, welke lord Ktllearn heeft aangebo den. Het officiële communiqué deelt het vol gende mede: „De beapreklngen zijn ge voerd ln een vriendschappelijke sfeer en met grote openhartigheid'Er wordt nog aan toegevoegd, dat overeenstemming is bereikt omtrent aanbevelingen, die in verband met bovengenoemde kwesties zouden worden gedaan bij de leden van de Commissie-Generaal en de delegatie die bij de onderhandelingen de republiek zal vertegenwoordigen. aangegeven, dat de sigaret gemaakt is van Zuid-Amerikaanse tabak. Aan alle fabrieken worden dezelf. de tabakken verstrekt, zodat men de hem door van Munster al koppend Voetbal. De 54000 toeschouwers, die Zondag middag in het Fevenoordstadion te Rot terdam waren samengedromd om voor de tweede maal de Curagaoërs aan het werk te zien, hebben slechts kort van de speciale attractie, die doelman Hato nu eenmaal la geworden, kunnen genie ten. Reeds ln de eerste helft werd hl) door een botsing met Steenbergen, den rechtsbinnen van Feijenoord, ge blesseerd en moest het veld verlaten. Maar ondanks de uitschakeling van den fameuzen Hato is het een aantrek kelijke wedstrijd geworden, welke in grote lijnen hetzelfde spelbeeld te zien gaf als de vorige keer, n.1. Feijenoord- techniek tegen een prachtig individueel optreden van de bezoekers. Feijenoord nam na een kleine twin tig minuten de leiding door rechtsbuiten Snoek. Even later viel Hato uit. Kort voor de rust nam F. Jansen den gelijk maker voor zijn rekening (11). In het begin van de tweede helft zette Curacao alles op haren en snaren om te .winnen en de actie had in zoverre succes, dat het 12 werd, eveneens door F. Jansen. Toen begon Feijenoord zich los te werken en een kwartier na de rust zorgde de Vroedt met een kopbal opnieuw voor een gelijke stand (22). Tien minuten later nam Steenbergen kan spreken van een eenheidskwali teit. Opgemerkt werd jiog. .dat Neder-;-noord land van alle bezet geweest zijnde landen de beste tabaksvoorziening heeft, met uitzondering van België. Slachtoffer overleden. Zaterdagavond om ongeveer 10 uur werd te 's-Gravenhage opnieuw een wielrijdster overreden. Het was de 28- jarige getrouwde vrouw G. R., die onder een jeep kwam, die bestuurd werd door den eersten luitenant van de luchtstrijd krachten H. S. S. De jeep reed door, maar werd later ln de nacht ln Scheveningen terugge vonden. De bestuurder bleek dronken te zijn en werd gearresteerd, terwijl de jeep in beslag werd genomen. Het slachtoffer, dat onmiddellijk naar het ziekenhuis aan de Zuidwal werd vervoerd, bleek bij aankomst reeds overleden. Te Caux sur Montreux Is een Euro pees Congres voor morele herbewapening begonnen. (AFP( Volgens het Griekse Ministerie van Voorlichting heeft een Albaanse patrouille op 6 September de Griekse grens over schreden en een rookbom naar een grens station geworpen. Na een schietpartij, waarbij een Grieks soldaat gewond werd, trok de patrouille terug. (AFP) De luchtlijn Australië—Canada is op 15 September geopend met een vlucht van Melbourne naar Vancouver door een Con- stellation. (Reuter) In verband met de broodgraan- schaarste is in Ierland Zondag met man en macht aan het inhalen van de nieuwe oogst gewerkt. (Reuter) De „Observer" doet mededeling van een nieuw Britsch Wetsontwerp voor re organisatie van het Gevangeniswezen. De doodstraf zou bij wijze van proef worden afgeschaft. -toegespeelde bal mee en liep hem in het net (32). Iedereen dacht nu, dat opnieuw gewonnen had, maar Bernabella loste een paar minuten voor het eindsignaal een zo hard vliegend schot, dat van de Water het nakijken had. En zo eindigde deze aan trekkelijke partij in een 3—3 gelijk Spel. De uitslagen van enkele in Amster dam vriendschappelijk gespeelde wed strijden zijn: Blauw Wit—HDVS 2—4; Ajax—Excel sior 24; DWS—Enschede 20. Eerste klasse. District IV: Willem II—VVV 2—1; BVV-RKTVV 1—0: Longa—NAC afgel. District VI: MauritsJuliana 61; Sportclub EmmaBrabant ia 54; Blelj- erheideEindhoven 24: De Spechten Sitt. Boys 14. Cricket. NED. ELFTAL—B. H. VALENTINES. De te Rotterdam gespeelde tweedaag se cricketmatch Nederlands elftalB. H. Valentines (Engeland) is geëindigd in een Nederlandse overwinning met 3 wickets op 2 innings. Aanvankelijk liet het weer zich niet zo goed aanzien, maar toen later de zon haar medewerking ging ver lenen, bleek 't toch nog goed aport- weer te zijn. In onze stad is er dan ook dank baar gebruik van gemaakt en zowel de voetbal als de HAV met haar athletiek-kampioenachappen en ook Hermes hebben zich in vriendschap pelijk verband nog eens voor de laatste maal doen gelden. In de morgenuren speelde een HRC combinatie tegen een Zeemacht elftal waarbij HRC met 5—3 aan het langste eind trok. Zeemacht viel ons over het algemeen niet mee en hoewel zij van zelfsprekend voor de eerste maal in clubverband speelde zal er straks toch uit een ander vaatje getapt moeten worden om zich in de sterke afdeling te kunnen handhaven. Helder 3 kon het tegen Schagen 2 niet bolwerken, al dient er bij vermeld te wbrazn dat beide elftallen enkele invallers telden, maar dat de bezoe kers de versterking hadden van hun trainer, den heer Sluiks. Het werd e;n 2—0 nederlaag. Helder 4 deed het beter en klopte Schagen 3 met 32. In de middaguren speelde HRC 2 te gen West Frisia 2, waarvan enige we ken terug met 4—4 werd verloren. De roodhemden pasten nu beter op en zegevierden met 4—1. Nu dient daarbij vermeld te worden dat HRC 2 versterkt was met Pirard die met drie doelpunten esn «root aan deel in de zege had. Ook Dukers, ex- Succes, die onder de lat stond was 'n geduchte versterking en wist verschil lende malen op meesterlijke wijze zijn doel schoon te houden. Pirard was vooral voor de rust goed in vorm en liet verschillende goede staaltjes voet bal zieS, afgewisseld met vinnige schoten. Vooral het derde doelpunt was een goal van groot formaat. Bakker speelde linksbuiten en smaak te het genoegen een mooi doelpunt te scoren, hoewel hij overigens te weinig in het spel werd betrokken. Tegelijk speelden de Junioren van HRC tegen West Frisia en ook hier trokken de roodjes aan het langste eind en zegevierden met 4—1. Wij zagen verschillende goede spe lers bij de Junioren en dat geeft dus hoop voor de toekomst. Zoals wij al reeds ln ons nummer van Zaterdag vermeldden hebben zowel Helder als HRC met een Juniorenploeg ingeschre ven en aangezien deze knapen zijn In gedeeld bij de beste ploegen uit Noord- Holland ls dit van onze clubs een be langrijke stap naar spelverbetering. Vooral naar deze jongens gaan straks onze belangstelling uit. Wij zijn be nieuwd hoe zij zich zullen weren. HRC sneuvelt na strafschoppen. HRC heeft zich in Amsterdam tegen IVV goed geweerd en gaf de nieuwe derdeklassers met 2—1 klop. Aange zien ook Ripperda met 32 won van Halfweg, kwam Racing 's middags in de finale tegen Ripperda, welke wed strijd in een gelijk spel 11 eindigde. Met strafschoppen werd daarna ver loren. Hoewel Het Zilveren doel dus niet in het bezit kwam van HRC, moet het resultaat toch als voldoende be schouwd worden. Men raadplege ver der ons verslag in dit nummer. Helder 2 speelde tegen MFC 1 en HRC heeft een nuttig gebruik gemaakt va de laatste Zondag vóór de com petitie door enige proefnemingen op verschillende plaatsen te doen tijdens de wedstrijden om het Zilveren Doel van SLTO. Men moest n.1. 's morgens om 11 uur tegen IVV aantreden en kwam als volgt uit: Carstjens; Stins en Bais; de Werker. Selderbeek en Roomeyer; Siersma, Koster, de Vries, Nieuwstad en Rijkers. Deze wedstrijd, waarin een echte wedstrijdsfeer hing. men vocht voor de overwinning, werd door H. met 2—1 gewonnen, nadat de rust met 1—0 DOOR G..TH. ROTMAN NADRUK VERBODEN. IJ. Jongejonge, wat zaten we in de piepzak! We kwamen hoe langer hoe dichter bij het vreselijke monster, en reeds strekte het dreigend z'n klauw naar ons uit „Pst! Pst!" fluisterde er opeens 'n stem achter ons't Was een kikker. „Gauw, steekt Je staarten buiten boord!" kwaakte hij. 14. Meteen dook hij onder en kwam spoedig daarop van 'n tweede kikker ver gezeld weer te voorschijn. We staken onze staart ln het water, en toen trok ken de kikers ons met pan en al snel achteruit. O kinderen, wat keek dia kater op z o neusl voor H. was ingegaan, dank zij een goed doelpunt van de Vries, die zeer actief was. Na de rust doelpuntte hij nog eens en bracht aldus de stand op 2—0. Nadat een juweel van 'n doelpunt van Nieuw stad, een keiharde kopbal, werd afge keurd, zette IVV het laatste kwartier nog eens alles op alles, maar nu bleek het achter prima te kloppen en verder dan één tegenpunt kon zij het niet brengen. Daar Ripperda van Halfweg met 21 won, kwam H. dua in de finale met Ripperda, na een rust van anderhalf uur. Voor deze wedstrijd was het elftal als volgt: Boon; Stins en Bais; de Jong, Selder- beek en Roomeyer; Koster, de Werker, de Vries. Nieuwstad en Rijkers. Dit was werkelijk een finale, door goed spel en ondanks zware eerste wedstrijden, een behoorlijk tempo. Reeds spoedig nam Ripperda met een mooi schot de leiding 1)- Doch toen kwam H. eerst goed in haar spel en was meestentijds ln het offensief, maar doelpunten bleven voor lopig uit, zodat de rust met een achter stand inging. Na de rust kwam H. geweldig opzet ten en Ripperda werd in de verdediging gedrongen. Toch duurde het tot 15 min. vóór het einde, voordat de Werker uit een trekbal van Koster de gelijkmaker in het doel deponeerde (1—1). HRC bleef sterker en Nieuwstad deponeerde nr. 2 in het net, doch ook nu werd buitenspel geconstateerd van Rijkers. Enige harde schoten van Nieuwstad belandden tegen de lat of werden gehouden door den kee per der Haarlemmers, zodat 't einde kwam met gelijke stand, waarna de straf schoppen in het voordeel van Ripperda beslisten, zodat H. genoegen moest ne men met de tweede prijs. wist met 21 te winnen. Op het laat ste moment was de wedstrijd Helder 1 tegen MFC 1 afgelast. Watervogels speelde In Bolsward een uitstekende wedstrijd en wist met 5-3 te zegevieren. Dat geeft den burger moed. Vooral Hoogvorst op de mid- voorplaata was er goed ln. INTIEM HELDER-FEEST. Het zware voetbalseizoen staat voor de deur en in afwachting daarvan gaat Helder hedenavond in Formosa nog eenmaal feestvieren. Het wordt een in tiem feest en dat daar streng de hand aan wordt gehouden is voor ons een vaststaand feit. Alleen de leden en de donateurs met hun dames, alsmede de adspiranten on der toezicht van de ouders hebbsn toe gang. Wij zijn er van overtuigd dat het een goed feest zal worden. De witjakken hebben in hun midden enige uitstekende toneelkrachten, die zeker in staat zullen zijn de massa op vrolijke wijze te vermaken. Laat het een gezellig feest worden, wat dan tevens de grondslag legt voor dave rende prestaties in het komende sei zoen. CURAgAOSE VOETBALLERS NAAR DEN HAAG. Als tweede verlengstuk van de tournée der Curagaose voetballers door Nederland is nog een wedstrijd vastgesteld te Den Haag tegen een versterkt VUC-elftal in het VUC- stadion. Op de sintelbaan te Hilversum wer den door de Gooise Athletiekclub invi tatiewedstrijden georganiseerd. In het kampioenschap van Nederland over de 10 km. toonde de AAC-er Meyer zich de sterkste (34 min, 4,3 sec.) Voornaamste uitslagen: Polsstokhoog springen: Lamorée (Haarlem) 3,65 m. 200 m. horden (kampioenschap v. Ned.) 1. Zwaan (AAC) 27.1 sec. 400 m.: 1 A. Blok (AV '23) 50,1 sec. Minister-President Beel hield Zater dagavond voor de radio een rede over een nieuwe organisatie, welke de be langstelling van heel het Nederlandse volk verdient. De naam van deze orga nisatie luidt: „Nationale Inspanning Welzijnsverzorging Indië". Voor bizonderheden zie men de ad vertentie in dit nummer. Wij herinneren belangstellenden er aan, dat voor 1 October a.s. alle maten en gewichten, die gebruikt worden of voorhanden zijn op plaatsen van ver koop e.d. voorzien moeten zijn van de letter q. Voor degenen, die tot nu toe ver zuimd hebben hun maten en gewichten te laten herijken, bestaat daartoe als nog gelegenheid aan één der IJkkanto- ren. (Voor Noord-Holland te Amster dam, Brouwersgracht 276 A, geopend elke werkdag, uitgezonderd Zaterdag, van 9,3015,30 uur). Verder is elke gebruiker van weeg toestellen verantwoordelijk voor de juiste werking daarvan. Hierop wordt door ambtenaren van het IJk-wezen ter plaatse van gebruik toezicht uitge oefend. Ieder is bevoegd zijn weegtoestel vrij willig ter keuring aan te bieden; van de resultaten van dit onderzoek wordt een bewijs afgegeven. Door het commissariaat voor de Nederlandse econ. belangen in Duits land is reeds een hoeveelheid goederen ter waarde van 60 millioen gulden te ruggehaald. Binnenkort zal men ook overgaan tot terugvoering van Ned. motorvoertuigen. Washington, (Reuter). - Edgar Warren, directeur van de Federal Conciliation Service heeft bekend gemaakt, dat er overeenstemming is bereikt tussen de A. F. L. (American Federation of La- bour) en de reders aan de Oostkust van Amerika over de lonen van zeelieden. Zij krijgen een verhoging van 27'/« dol lar per maand. De zeelieden van de A. F. L. zullen het werk thans ook aan de Oostkust en aan de Golf van Mexico hervatten. DINSDAG 17 SEPTEMBER 1946. HILVERSUM I. KRO: 8.15 en 9 05 Pluk de dag. 11.45 Familieber. uit Indië. 12 30 Lunchconcert Kees Hueting. 13.15 Verv. lunchconcert Jaap Meyer. 14.— „Tosca"! 18.— Muziek voor de maaltijd. 18.30 Pro-^ gramma voor de Nederl. strijdkrachten. 19.15 Muziek na de maaltijd. 21.30 Engelse platen. 21.35 Herdenking van de slag om Arnhem. 23.Ensemble Spendora. 23 30 Slotaccoord gr.pl. HILVERSUM 2 AVRO; 9.15 Morgenwij ding. 9.50 Arbeidsvitaminen 10.35 Lyra trio. 11.30 Ensemble Jetty Cantor. 12.— Pierre Palla. 15.15 Een kwartiertje dans muziek. 16.30 Louis Levy en zijn orkest. 17-Nederl. beste pianisten spelen voor de jeugd. 17.30 Liefdesdromen. 18.15 Tom Erich 20.15 Avro's bonte Dinsdagavond- trein. 21.30 De kleine misdaad. 21.35 De slag om Arnhem. 23.15 Avonconcert.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1