De herdenking van de slag bij Arnhem LICHTJESDAG-ESTAFETTE Bayeux-Eindhoven begonnen UIL - HP® 4 De conferentie over Palestina NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA ARNHEM 17 September: Dag van gedenken ,,Airborne, wees er van overtuigd, dat Weerbericht. jullie moed altijd in ons geheugen ge prent zal blijven" Een extra rantsoen vlees Eieren en aardappelen van de bon? Plechtige herdenking der bevrijding Er zullen weer films uit Amerika komen! Nieuwe dienstregeling Spoorwegen Grepen uit het nieuws KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN JONDEN SE gRIEVEN Wederzijdse teleurstelling vertroebelt de gemoederen Herdenkingspenning voor stakende spoorwegpersoneel Wapenstilstandsbesprekingen in Indonesië begonnen. Onze in- en uitvoer Wat brengt de radio? DINSDAG 17 SEPTEMBER 1916. 7#e Jaargang No. 9873. HELDERSCHE COURANT VERSCHIJNT DAGELIJKS. Advertenties 14 cent per m m.; familieberichten 17 cent per m.m. Contractadvertenties speciaal tarief. Dlrectenr-Hoofdredaetenr: J. B1JLSMA. Uitgave: Dagblad voor Noord-Holland N.V. Abonnementsprijs per kwartaal: Stad en Omgeving 3.—; Postabonnement 3,65. Giro 16066 t. n. v. N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. Telefoon K 2230—2345. DEGIN September 1944.... De geallieerde legermachten hebben na een snelle opmars door Noord-Frank rijk en Westelijk België eindelijk onze grenzen bereikt. Ja, hier en daar reeds overschreden. Na meer dan vier jaren van medogenloze onderdrukking en niets ontziende terreur, brak nu eindelijk de zon der vrijheid door de sombere wol kenluchten. De wildste geruchten deden de ronde en Nederland beleefde o.a. ten gevolge van een minder juist bericht vanuit Engeland zijn .Dolle Dinsdag".... Een dag, die zich kenmerkte door een atralend aureool van vreugde en daar naast door een laffe vlucht van de z.g. voormannen van ons volksbestaan. De reactie volgde.... Na de vierde September ging het in onze provincie in vele opzichten snel bergafwaarts. Sabo tage en terreur namen toe. Van het Wes telijk front kwamen minder hoopvolle be richten. In mijn dagboek lees ik op 7 Sept. '44: ,,De geallieerde opmars In België naar het Noorden schijnt iets af te nemen". 9 Sept. '44: „De Duitser vormt een nieuwe weerstandslinie bij het Aibertkanaal". 11 Sept. '44: Nog slechts zes uur per dag wordt er kookgas ver strekt. Zout is niet meer te koop. Ook vlees is zo goed als niet meer te krij gen. 't Spoorwegverkeer is sterk inge krompen. Zó vielen in die eerste Septemberdagen van '44 reeds de schaduwen van de gru- welwinter over het Westen van Neder land. Né tien September kwam er weinig nieuws meer van het front. Het scheen of er in het Noordwesten een stilte was gevallen. En het was of juist toen de schoonheid van de herfst meer ontroerde dan ooit te voren. Op 15 Sept. lees ik in mijn dagboek: „De avonden zijn nu van een bijzondere stilte. Een zoele najaarssfeer hangt over de landen, waar geen enkel geluid de rust verstoort. Alleen het tevreden kèk- kèk van een paar waterhoentjes, die voedsel zoeken is te horen. Tegen de duinhellingen trekken de feossen een brede zoom van donker groen. Vlak bij uit een open raam vallen soms piano- kJanken in de stilte. Wanneer de nacht- donkerte alles vervaagt, hoor je alleen nog het naargeestig geruis van vlieg tuigmotoren hoog boven je. Indeze stilte wachten steden op hun ondergang.... .r TOEN dit werd neergeschreven, kon den wij nauwelijks vermoeden, welk een strijd er twee dagen later, Zondag 17 September, zou losbranden om Gelre's hoofdstad, om Arnhem. Er kwam onder gang over Arnhem.... Er kwam onder gang voor duizenden jonge levens.... Het geallieerde opperbevel wilde via Nijmegen en Arnhem een doortocht ba nen naar het Noord-Westen van Duits land. Honderden vliegtuigen brachten parachutisten aan. Bij duizenden zweef den zij naar de grond. Daar was de vij and, die verdreven moest worden. Daar woonden de mensen, die hun hoop had den gevestigd op de geallieerde onder nemingen. De slag om Arnhem was be gonnen.... en duurde tien dagen lang. Tien maal vier en twintig uur wisten de luchtlandingstroepen stand te houden. De Duitsers bleken echter hoé dan ook op de aanval voorbereid te zijn ge weest en wisten ondanks uiterst gevoe lige verliezen de overmacht te herwin nen. De gealieerde soldaten^ moesten hun strijd staken. Een deel trok terug naar de zuidelijke oever van de Rijn, een deel werd krijgs gevangen gemaakt, een zeer groot deel bleef in de strijd. 6500 man waren ge- land, 2800 keerden terug.... VORT na de capitulatie in Mei '45 be- zochten wij Arnhem. Nog voor wij de stad bereikten, troffen ons de sporen Van de ktrijd. Verspreid in de bossen, op de wegbermen, op* het gazon voor een stukgeschoten landhuis stonden de krui sen. Daar wisten we de laatste rustplaats van de mannen, die sneuvelden in hun strijd, die een goede wereld wenste.... Een wereld van rechtvaardigheid, van menselijkheid van oprechtheid, van liefde.... We zagen ook de stad zelf.... de in puingelegde kerken, de uitgebrande woonblokken, de ineengezakte bruggen.. Tussen de rails van het station groeide het graan. Het leven uit de dood. Het leven zou doorgaan. Ja en de stad ver rijst. Met energie werd en wordt gewerkt aan de opbouw in materiële zin. Daar moeten we bewondering voor hebben en dat hébben we ook! Maar daarnaast zie ik voor mijn gees tesoog de rijen van mannen, die sinds „Arnhem" niet mëer zijn.... en daar achter zie ik nog meerdere rijen. Jonge gezichten. Vaders, zoonsen ik zie die ene oude moeder, die vrouw van één en zeventig, die staat bij de plaats, waar men haar zoon heeft neer gelegd. Ongetwijfeld zal zij zijn jonge gelaat voor zich zien en zijn gloedvolle woorden, die spraken over de betere we reld, die straks zou komen, klinken wel licht nog in haar oren. Als zij dan zou kunnen, zou ze haar moede hoofd ophef fen en haar blik laten gaan over de wereld van nu en het antwoord aan haar zoon zou een neen schuddende beweging van het hoofd zijn IT^IJ moeten het ons nu, vandaag af- vragen, nu op dit ogenblik en bij voortduring: Zijn wij, zoals we op het ogenblik leven wel dat offer waard ge weest? Diep. diep moeten wij als enke ling en als volk beseffen, wat er gele- WEINIG VERANDERING. Weersverwachting, geldig tot heden avond: Hier en daar ochtendmist. Overigens lichtelijk bewolkt, droog en ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. Zwakke wind. ARNHEM. De Britse deelnemers aan de eerste jaarlijkse pelgrimage naar de graven van de gevallenen in de slag om Arnhem werden gisteren, toen lij In de historische landingszöne arriveerden, met hetselfde enthousiasme ontvangen als hun zonen en mannen, die hier voor twee jaar vochten en stierven. In elk dorp dat de bassen passeerden, verlieten de bewoners hun huizen, verzamelden zich Iangz de weg en juichten de Britse gasten toe- waaronder zith 50 officieren, onderofficieren en manschappen van de lste Britse Airborne Division bevonden. In Heelsum werd een thee aangeboden in het aardige hotel „Klein Zwitserland een yan de eerste hulzen, die de Engel sen na hun landing haddén bezet. Hun gastvrouw was hier, de 32-jarlge mrs, Betty Wilde, wier echtgenoot een der leiders van de Oosterbeekse onder grondse was. Toen de Engelsen gedwon gen waren terug te trekken, en de Duit sers het hotel heroverden, slaagde zij er in, de telefoonleldlng onder de neus van de Duitsers te repareren. Zij gaf gedu rende verschillende dagen aan de Engel sen belangrijke gegevens door over Duitse troepenbewegingen. Elke gast ontving een extra editie in. het Engels van een plaatselijk nieuwsblad, waarin men het volgende kon lezen: Airborne, wees er van ovrtuigd, dat Jullie moed alttjd in ons geheugen geprent zal blijven. Tegen de avond ontmoetten de Britse gasten hun gastheren uit Arnhem en Ohs- terbeek, die verscheidene uren geduldig op hen hadden gewacht. Toen het duister was geworden, zag men vele parachutisten in de straten van het beschadigd, maar her levend Arnhem met hun Hollandse vrien den wandelen, sprekend over de gedenk waardige dagen van September 1944. In Oosterbeek hebben de ouders en vrouwen hun eerste bezoek gebracht ajn het kleine Airborne kerkhof in het Wolf- hezer bos. 's Morgens hadden zij zwijgend geparadeerd langs het monument in Rot terdam, terwijl luit.-kol. Harlow, Senior Army Chaplin, een krans legde. De lunch was te Rotterdam gebruikt op het Stad huis, waar gen. Urquhart, commandant der lste Britse luchtlandingsdivisie, die Ir 1944 bij Arnhem streed, o.m. zeide, dat de Britten en Duitse landingen in Rot terdam in 1940, het eerste en meest be langrijke shidie-materiaal voor latere luchtlandings-operaties hebben verschaft. Het C.D.K. deelt mede, dat gedurende de periode van 15 t/m 21 Sept. de bon 523 Vlees recht geeft op een extra rant soen van 100 gram vlees. Op het ogenblik wordt overwogen de distributie van diverse artikelen af te schaffen. Daaronder behoren in de eerste plaats eieren en aardap pelen, waarvan de productie en oogst zodanig is, dat men distributie overbodig acht. BAYEUX. - Na een moeilijke doch mooie reis door België en Normandia is het Nederlandse gezelschap van wielrenners en journalisten, die in Bayeux, het Franse stadje, waar in Juni 1944 de invasie begon, het licht van de bevrij ding gaan halen om er Woensdag ln Eindhoven het vreugdevuur mee te ont steken, op de dag, dat de Nederlandse lichtstad haar bevrijding ten tweede male herdenkt, aangekomen. De Hollandse autobus, die ln het Frans en Nederlands met grote letters vermeldt Licht jesdag-estafette-BayeuxEindhoven, 750 km" trok onderweg veel belangstel ling en in Bayeux zelf werd men door de autoriteiten zeer hartelijk ontvangen. Straks zal de burgemeester van Bayeux het vuur van de fakkel ontsteken, die dan door de Eindhovense wielrenners naar Bourg Leopold zal worden gebracht, v/aar deze voorlopig wordt overgenomen. Een deputatie van de Eindhovense bevol king zal de gevallenen van Bayeux met een krans eren, waarna de wielrenner Frans van den Broek de eerste zal zijn, die de fakkel draagt in de richting Eind hoven. Wij staan op een intiem plein voor het oarlogsmonument van Bayeux welks meer dan levensgrote engelenfiguur haar beschermende vleugels uitstrekt over de slachtoffers, die reeds de vorige oorlog van deze stad eiste, gezien echter in het licht van de jongste wereldkrijg staan wij met recht op historische bodem. Bayeux immers was het eerste stadje van het contingent, dat in Juni 1944 door de geallieerde legers, die op het strand van Normandië ware» geland, werd be vrijd. Op dit plein staan op deze middag honderden Fransen, met aan het hoofd de burgemeester van Bayeux. Er staan enige tientallen Nederlanders, afgevaar digden uit Eindhoven. Hulde. Voor het monument brandt, tussen een krans van bloemen, de eeuwige vlam. Terzijde van het monument staat een militaire ka^l van oud strijders opge steld, die een signaal doet schallen, als Fransen en Nederlanders zich om het mo nument scharen en de laatsten een grote krans neerleggen „Hulde van Nederland aan de eerste slachtoffers van Europa's bevrijding, die hier gevallen zijn". De burgemeester van Bayeux houdt een toe spraak, waarin hij het gezamenlijk ideaal in het licht stelt, dat beide volken in deze sobere doch treffende plechtigheid tot uitdrukking brengen. Tezamen zullen Bayeux, dat eerst was en Nederland, dat helaas nog zo lang geduld moest oefenen, voortaan ieder jaar op deze dag het on- den is, welke offerst er gebracht zijn. Bij Arnhem, op Tarawa en op Texel Laat deze dag, dtt herdenken van Arnhem ons iets leren, laat het ons sti muleren om niet slap en karakterloos te leven, maar onze geest sterk en actief te maken, opdat wij én als mens én als volk een voorbeeld zullen worden voor anderen. Laten liefde, trouw, eerlijkheid en rechtvaardigheid ons leven vormen en omhoog voeren. Dan zal het bloed bij Arnhem niet vergeefs gevloeid zijn, dan zal onze zo duur gekochte vrijheid wer kelijk karakter krijgen, dan zal het ide aal van den strijder vervuld worden. Dan ook eerst zal het beter worden voor de wereld. Moge dit in onze gedachten leven in deze dagen van gedenken, want weet met gedenken alléén komen we er niet! W. K. schatbaar geluk der bevrijding herden ken. De heer Sjoerd de Vrij beantwoordde deze rede namens de Eindhovense dele gatie, dankte Bayeux voor zijn bijdrage tot een waardige herdenking van Eind- hovens bevrijding en schetste de belang rijke rol van Frankrijk in de bevrijding van Europa. De fakkel brandt. Hierop kwam Frans van den Broek, de wielrenner, die daartoe uitgekozen was, in gezelschap van zijn collega's, elk ge stoken in een smetteloos oranje shirt, naar voren om het bevrijdingsvuur in ontvangst te- nemen. De burgemeester van Bayeux, ontstak de fakkel aan het eeuwig brandende vuur en overhandigde die aan een Engels soldaat, die destijds bij Bayeux landde en die de bevrijding van Eindhoven meemaakte. Deze op zijn beurt stelde zijn fakkel aan Van den Broek ter hand, waarna de Nederlandse wielrenner onder luide toejuichingen van het publiek en uitroepen van „Vive la France, Vive la Hollande" met de bran dende fakkel vertrok. De algemene vergadering van de Ne derlandse Bioscoopbond, waarvoor een ongekend grote belangstelling bestond, heeft Maandagmiddag omstreeks 4.30 unr met algemene stemmen, xowel van de leden-exploitanten als van de leden- filmverhnurders, besloten het accoord, dat het hoofdbestuur met vertegenwoor digers van de MPEA getroffen heeft, te aanvaarden. De vergadering verleende het hoofd bestuur décharge voor het in de Ameri kaanse kwestie gevoerde beleid. Voorts is besloten een commissie in te stellen, die op korte termijn bindend advies zal uitbrengen aan het hoofdbe stuur nopens het treffen van maatrege len van bondswege met betrekking tot de filmvoorziening van militairen. De ledenvergadering bekrachtigde het be sluit van het hoofdbestuur om aan mili tairen, oud-illegale werkers en BS-le- den, die tengevolge van hun strijd te gen den vijand invalide zijn geworden, op vertoon van een door het bondsbu- reau uitgereikt diploma gratis toegang te verlenen tot de bioscopen. De leiding van de MPEA in Amerika heeft ten behoeve van het Bio-vacantie- cord een dollarcrediet van 25.000 dollar geopend voor de aankoop van goederen. Gisteren ging een nieuwe dienstrege ling Li bij de Ned. Spoorwegen. Voor onze provincie valt daarbij een belang rijke verbetering .e constateren. Op het traject Uitgeest-Haarlem zal een uur- dienst ingevoerd worden. Ingelegd is de trein Haarlem (v. 7,58)UitgeestAlk maar (a. 8,56) en een tramtrein Alkmaar (v, 7,42)Bergen (a. 8,09) en Bergen (v. 8,17)-Alkmaar (a. 8,44). Tussen Zaan dam en A'dam is een vroege trein inge legd: Zaandam (v. 5,50)A'dam (a. 6,00). Op de avond van 17 September 1944 gelastte de Ned. regering te Lon. den de spoorwegstaking. Het Centraal Station op de eerste morgen van d# staking: verlaten Prinses Juliana heeft Maandag in het Concertgebouw te Amsterdam het Nat. Gezondheidscongres geopend. Aanwezig warén 1200 doctoren, artsen en sociale werkers. Andrei Gromyko, le Sowjet-Rus- tische afgevaardigle, zal vandaag het voorzitterschap van de Veiligheidsraad der VN overnemen. Bevorderd tot Grootkruis in de Orde van de Ned. Leeuw Z.E. J. kardinaal De Jong, aartsbisschop van Utrecht. Marine. Luit.-admiraal C. E, L, Helfrich werd benoemd tot Grootkruis in de Orde van de Ned. Leeuw. Luit.-Adm. C. E. L. Helfrich. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: den res.-kap. L, H, H, R. v. Wensen; J. H. van der Bel, cartograaf Dep 4 van Marine; G. J. Moerel, commis saris loodswezen. Vlissmgen; J. P. (Van onzen specialen correspondent). Zo is dan onder wel zeer uitzonderlijke omstandigheden de conferentie over Palestina begonnen, een van de Jetteriyk meest brandende problemen van het ogenblik. Uitzonderlijke omstandigheden, want by de opening waren noch Arabieren noch Joden uit Palestina zelf tegenwoordig. De Arabische liga, die bond van zeven Arabische staten, die vooral in het Midden-Oosten zo'n gewel dige machtsfactor is, heeft gehoor gegeven aan de uitnodiging van Z.M. regering. Het critieke punt in Palestina zelf is echter blijkbaar al bereikt, getuige het feit, dat de hoogste instanties uit beide kampen, het Joodse Agentschap en het Arabische Hoge Comité, en bloc gewei gerd hebben aan de conferentietafel mee aan te zitten, evenals de meeste Joodse particulieren, die „bij gebrek aan beter" ter elfder ure ter conferentie waren ge nood. De hele zaak heeft hier in Engeland zo'n buitengewoon onaangename bijsmaak ge- kiegen, omdat er allerlei gevoelskwesties vertroebeld dreigen te werken. Dat de sympathie voor de Arabieren algemeen zou zijn hoeft men niet te geloven: tot een openlijke breuk is het in de oorlog wel niet gekomen, maar een figuur als de Mufti van Jeruzalem, die zich door zijn onverbloemd geuite sympathie voor van de Walle, adm, ambtenaar staf commandant zeemacht Ned.-Indië. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaar den res.-kap. L, H, H, van Wensen; res.-kap. A. C, F, M, Boelaars, res,- kapt. P, A. A, M, de Gruijter; res.- eerste luit. R. Fack; L, J, G'oslings, kaptitein-luitenant ter zee; A. van Karnebeek, luit. ter zee le kl.; W. A: de Looze, luitenant ter zee le kl.; F. A, Bouman, officier adm. le kL. W. H. Vermeer, officier adm. le kl,; dr, AE. Schuringa, officier van ge zondheid le kl.; P. Eijzendoorn, luit. ter zee le kl.; H, Gilles, luit, ter zee le kl,; L. J. Fritz, officier-vlieger le kl.; C, G, Pillen, officier MSD le kl., H. M, Karsen, officier MSD 2e kL; E. J, Baron Lewe van Aduard, maj. Mariniers; I, Troostwijk, offic. adm. 2e kl. D. Verbaan, res,-kap. KNEL; P, J, Jans, res.-eerste luiten. KNIL; H. Hekking, officier van gezondheid le kl. KNIL. P. S. Yoe, kapt, KNIL; V. Remmers, 2e luitenant KNIL; E, Ch. J. M. van der Laarschot, kapt,- adj. Gouverneur Curagao. Meerdere onderscheidingen in Ons nummer van morgen. het nationaal-socialistische Duitsland als afgevaardigde voor deze besprekingen on mogelijk heeft gemaakt, stond waarlijk niet alleen. Neen, -tot voor enkele maan den lag de sympathie zonder twijfel aan Joodse zijde. Dat is intussen veranderd. De terreurmethoden, die vele Britse le vens gekost hebben, en die, zoals ver schillende malen uitdrukkelijk is ver klaard, ook allerminst de steun van de officiële Joodse instanties hebben, deden golven' van verontwaardiging en teleur stelling door dit land gaan, en zelfs hier en daar wordt de stelling gehoord, dat Engeland, dat het mandaat over dit ge bied onder zo heel andere omstandig heden aanvaardde, dit nu ten spoedigste aan de Verenigde Volken zou moeten overdragen. Ik geloof echter, dat er nog veel meer water door de Jordaan zal stromen, voordat de regering hier over denkt, nu door de evacuatie van Egypte, de voortdurende spanning in Perzië, en de begerige Russische klauw, die nu eens naar de Dardanellen en dan weer naar de Italiaanse koloniën in Noord-Afrika wordt uitgestrekt, haar positie ln het Middellandse Zee-bekken toch al dreigt te worden verzwakt. Palestina is zeker niet aUeen of zelfs ook maar hoofdzake lijk een strategisch probleem, maar om het aUeen te willen zien als een kwestie van het al of niet onmiddellijk toelaten van 100.000 Joden, zoals door de Joden zelf wordt geëist, zou te simpistisch zijn. De betekenis van het probleem strekt zich in politiek opzicht uit tot aan de gren zen van de Arabische wereld, die zich hoe langer hoe sterker van haar macht bewust- wordt, en die, dunkt me, niet schromen zal om, wanneer dat ln haar kraam te pas komt, naar Moskou te lon ken zoals zij, zij het ook achter de tra ditionele Arabische sluier, naar Berlijn gelonkt heeft. En in menselijk opzicht? Zelfs het gedreun van de herhaalde bom aanslagen heeft de voorstanders van bet Zionisme hier in Engeland niet geheel overstemd. Men voelt dat, na de ver schrikkingen van zes jaar vervolging, een eigen tehuis geen overdreven eis is. En geland heeft tenslotte in de afgelopen jaren zelf al tienduizenden Joden aan eigen haard ontvangen en hoopte vurig, dat Amerika nu, op grote schaal, door hetzelfde te doen, de spanning ln Pale stina had zullen verminderen. Het ziet er uit als een onontwarbare knoop die alleen nog maar vaster ln elkaar getrokken kan worden. Zal men er ln Londen ln slagen haar te ontrafe len? Zo niet, dan zal zij tdch ééns ergens moeten worden doorgehakt. Op 17 Sept., de tweede verjaardag van de spoorwegstaking, zal een leg- of draagpenning worden uitgereikt aan alle leden van het N.S.-personeel, die gevolg hebben gegeven aan het stakings bevel op 17 Sept. 1944. De legpenning geeft aan de voorzijde een symbolische voorstelling van de staking, namelijk een gevleugeld wiel waarvoor op de rails een remslof is ge legd, zoals wordt gebruikt bij het ran geren voor het afremmen van te ver doorlopende wagens. Qp de achterzijde staan de woorden: Ter herinnering aan de eendrachtige opvolging van het sta kingsbevel - 17 Sept. 1944". Samen met de penning worden uitge reikt een verklaring van de directie en een in de nationale kleuren uitgevoer de afdruk van de rede van minister president prof. Gerbrandy op 21 Nov. 1944. De republikeinse militaire delegatie, bestaande uit zeven leden, onder leiding van generaal-majoor Soedibyo, vertrok vandaag naar Djakarta (Batavia) voor de wapenstilstandsbesprekingen met het geallieerde hoofdkwartier. Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voor lopige cijfers had de buitenlandse handel van Nederland in Augustus het volgende verloop: invoer: 1.337.449 ton (v.m. 1.050.631) met een waarde van 206.7 millioen gulden (v.m. 2077); uitvoer: 389.242 ton (v.m. 340.171) met een waarde van 60.4 mi^ioen gulden (v.m. 64.1). WOENSDAG IS SEPTEMBER. HILVERSUM I. NCRV: 8.15 Parade van bekende Engelse orkesten. 10.30 Morgen dienst. 11.45 Familieberichten uit Indli. 12.20 NCR V-koor. 13.15 All round Sextet. 16.15 Knapenkoor onder leiding van An- toon v. d. Voort. 17.35 Populaire Orgel bespeling. 18.30 Programma voor de Ne- derl. Strijdkrachten. 22.30 Orkestwerken. HILVERSUM IL VPRO: 10.00 Morgen dienst. AVRO: 13.15 Vaudeville-orkest. 15.45 Orgelspel Joban Jong. 17.15 Eddy Walis speelt. 18.15 Dansorkest „The Ram- blers". 20 20 Vacantie-herinneringen. 22.34 Kwartet Jan Corduwener. 23.15 Selection The quaker Girl (gr.).

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1