De grensoverschrijding van het Ned. leger herdacht Lord Killearn onderhandelt te Batavia Ontwerp kinderbijslagwet verwacht Voetbalcompetitie 1946-4 7 begonnen DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Geschiedenis van de Prinses Irene''-brigade De Karei Doorman" te Kaapstad Wordt regering Sjahrir over Java en Sumatra erkent? Vrouw van Seys Inquart op bezoek Voor alle kinderen van liet gezin f 2.40 per week Weerberi-***. Amerikaanse bommenwerper neergestort Indrukken van de najaarsbeurs STEMMING OVER DE FRANSE GRONDWET Vervoersverbod eieren Prijzen Telefoonabonnement verhoogd Nu reeds verrassende uitslagen Hoving verbetert record 100 M. borstcrawl Aan onze lezers! DE zwaarste druk voor veleh on zer zeker de zwaarste, is na de bevrijding van ons land opgeheven, de druk op de vrijheid van het woord. Materiele vrijheid is een kos telijk goed, geestelijke vrijheid is meer. En wij, schrijvers in dit blad, dat zich vol vertrouwen tot zijn le zers richt, zullen deze vrijheid aan wenden om in opbouwende zin werkzaam te zijn, overal waar het ons mogelijk is. ER is, sinds de Mei-dagen van '45 reeds veel tot stand gebracht waarop ons kleine volk naar waar heid trots kan zijn. Maar veel zal er nog moeten worden gedaan. Het zal inspanning vergen zelfverloochening toewijding en trouw. En de wil om door te zetten wanneer een ta*k eenmaal is aanvaard. Gelukkig bezit het Hollandse volk de eigenschap pen welke nodig zijn om zich te her stellen en het weet dat he in een worsteling tegen jammer en nood tenslotte alle tegenwerkende krach ten te boven kan komen en krach tens zijn wil ook te boven komt. Het worstelt maar overw nt. Periodebonnen brandstoffen voor gebouwen, werkplaatsen etc. MAANDAG 23 SEPTEMBER 1*46 TOSTE JAARGANG, no. 98TO BUREAU: Koningstraat 78-SO Den Helder Telefoon 2345 Giro 16066 Dir.: J. Bijlsma Voortzetting van de HELDERSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 14 cent per millimeter. Familieberichten 17 cent per m.m. Kleine ad vertenties (..Juttertjes") tot 15 woorden 75 cent. elk woord meer 5 cent Abonnementen: per kwartaal f S.per post f S.65 H' ofdredacteur: M. H. E. Uyldert, Rayonredacteuren C. A. Dekkers en W. Kok, Onder auspiciën van de Koninkl. Ned. vereniging „Ons Leger" vond Za terdagmiddag in het Gebouw van Kun •ten en Wetenschappen in Den Haag een herdenking plaats hoe twee jaar ge leden de brigade „Prinses Irene" de Nederlandse grens overschreed. Rede Gen.-Maj. Oudendijk. Nadat de militaire kapel de bijeen komst had geopend met marsmuziek, betrad de heer K. E. Oudendijk, gen- majoor, het podium en verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder den verte genwoordiger van Z. K. H. Prins Bern- hard, den minister-president dr. J. L. M. Beel, den minister van Oorlog A. H. J. L. Fievez, den minister van Econo mische Zaken dr. C. W. M. Huysmans en den minister van Overzeese Gebieds delen mr. J. A. Jonkman. Voorts sprak hij er zijn vreugde over uit hier te kun nen begroeten den commissaris der Ko ningin in de prov. Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper, den chef van de Generale Staf, generaal H. J. Kruis, de generaals Winkelman, Van Voorst tot Voorst. Muller Massis, de laden van de Raad van State en de militaire attaché van Amerika, België, Engeland en Frankrijk. Daarop bracht hij degenen dank, die aan de bevrijding van Nederland had den medegewerkt en deed een beroep op hen, die ndbr Nederlands-Indië zou den worden uitgezonden, niet om oorlog te voeren, maar om orde en rust te herstellen. Nadat het koor zich had doen horen en de kapel Oud-Hollandse boerendan sen had gespeeld, sprak kolonel A. C. de Ruyter van Steveninck. Deze richtte zich speciaal tot gen.-majoor Ouden dijk en prees hem voor zijn voorlichting aan het Nederlandse volk inzake de op houw van het nieuwe leger. De „Prinses Irene" brigade. Vervolgens sprak kapitein P. J. Mul ders, die de lotgevallen van de brigade „Prinses Irene" schetste. Daarbij ver telde hij over de opleiding en uitrus ting in Zuid-Wales, waar de mannen la ter werden ingeschakeld bij de kust verdediging en de bewaking van vlieg velden. In 1941 betrok men een eigen kamp in Wolverhampton. In Januari 1944 be vond de brigade zich in Essex om 5 Augustus naar Normandië scheep te gaan. Daarna vertelde kapitein Mulders van de hierna volgende veldtocht door Frankrijk, waar met de Maquisards werd samengewerkt, door België en door Nederland. In de nacht van 20 September 1944 werd de Nederlandse grens overschreden en stond men de volgende dag in de omgeving van Eind hoven. Ook heeft de brigade deelgeno men aan de actie tegen Tilburg en is geruime tijd in Zeeland gelegerd ge weest. Tenslotte trok de brigade voorbij V Hertogenbosch de Maas over om Hedel te bevrijden. De 8ste Mei 1945 rukte zij de residentie binn-n. Kapitein Mulders besloot zijn toespraak met het accen tueren van de vriendschap, welke men van. Engelse zijde had ontvangen en met een herdenking der gesneuvelden. Generaal-Majoor K. E. Oudendijk sprak vervolgens een slotwoord. Kaapstad, (Anp-Aneta). - De man nen van de „Karei Doorman" hebben Kaapstad „veroverd" en men kan ze door de geheele stad zien winkelen of sightsee-en. Na e?n plechtigheid te Simdhstówn bracht de commandant van het schip, kapitein ter zee A. de Booy, een be zoek aan den commandant van- Kaap stad. brigadegeneraal B. F. Arm- strong. Hij bezichtigde tevens het his torische hoofdkwartier van Kaapstad, bekend als „Het Kasteel" dat dateert uit de dagen van Van Riebeek. Alle bladen in Kaapstad wijden aan dacht aan het bezoek en brengen de rol in herinnering, die Doorman ge speeld heeft in de slag in de Javakee. De bladsn wijzen er tevens op dat de commandant de Booy in 1943 in de Middelandse Zee heeft gediend, en daar vele Zuid-Afrikaanse zeelieden onder zijn bevelen had. Neurenberg, 21 Sept. Een speciale correspondent van het ^NP seint: Seyss Inquart heeft vandaag voor de eerste maal in de gevangenis be zoek ontvangen van zijn vrouw, die gisteren uit Salzburg arriveerde. Frau Seyss was de laatste van de vrouwen van de beschuldigden die arriveerden. Zij was vergezeld van haar oudste (Jochter. Batavia (ANP-Aneta). Lord Killearn heeft op de eerste dag van z(jn ver blijf te Batavia getracht zich een dui delijk beeld van de toestand te Tor- men. *s Middags had hij een onder houd met den republikeinsen minister van binnenlandse zaken, dr. Soedarso- no, bij wien zich later nog Oetoyo voegde. Later op de dag had Lord, Killearn een ontmoeting met den geallieerdan opperbevelhebber, generaal Eric Man- sergh, en den Amerikaansen diplomatie- ken vertegenwoordiger, Walter Foote. 's Avonds zou hij bij den luit.-gouv. generaal dr. van Mook in diens paleis het diner gebruiken en de leden der commis(|e-generaal ontmoeten. Erkenning van de regering- Sjahrir? Londen (ANP-Aneta). De Evening News bevat een bericht van het Ame rikaanse persbureau Associated Press, volgens hetwelk de Ned. commissie- generaal de republikeinse autoriteiten informeel heeft medegedeeld, dat zjj voornemens is het gezag van de rege- ring-Sjahrir over Java en Sumatra te erkennen, ui Nijmegen herdenkt zijn bevrijding. Met een fakkel, welke was aangestoken aan het bevrijdingsvuur te Eindhoven, en die per estafetteploeg naar Nijmegen werd gebracht, werd het bevrijdingsvuur ontstoken. -8i}qoaid ap fiq aip uajiajijojne aa heid tegenwoordig waren. Van rechts naar links: de burgemeester, Ch. M. J. H. Husting; de Amerikaanse militaire attaché Kol. Frank M. S. Johnson; de commis saris der Koningin in Gelderland, jhr. dr. C. G. G. Quarles van Ufford, de Ameri kaanse ambassadeur Dr. Stanley K. Hornbeck. ANP P. COMPLOT TEGFN STALIN IN 1939 Het Amerikaanse departement van Oorlog heeft documenten gepubliceerd, waaruit blijkt, dat de Japanners in 1939 een poging gedaan hebben om Stalin een onderzoek worden ingesteld. (Van onzen parlementairen redacteur.) Dezer dagen zal de minister van So ciale Zaken bij de Staten-Generaal een wetsontwerp indienen, dat een aanzien lijke verlichting zal betekenen van de financiële zorgen der hoofden van gro te gezinnen, voor zover deze werkne mers in loondienst zijn Dit ontwerp toch zal een voorstel behelzen tot wij ziging van de Kinderbijslagwet, welke wijziging dan op 1 Januari 1947 zal in gaan met terugwerkende kracht tot 1 October van dit jaar. Minister Drees toch wil de bijslag ver hogen tot f 2,40 r week, uit te beta len over alle kinderen van het gezin. De betaling zal om de drie maanden geschieden uit het Kinderbijslagfonds, dus niet door de werkgevers. Alle werk nemers in dienst van individuele onder nemers, vennootschappen, firma's, stich tingen, coöperatieve instellingen en overheidslichamen zullen er recht op hebben, ongeacht de grootte van hun salaris. Voor de werkgevers zal de in- WEINIG VERANDERING. Weersverwachting geldig tot heden avond: Matige, aan de kust tijdelijk krach tige Z.W. wind. Meest zwaar bewolkt, met plaatselijk enige regen, voorna melijk in het Noorden van het land. - Zelfde temperatuur als gisteren. voering van de beoogde wet een ver hoogde bijdrage aan het Kinderbijslag fonds betekenen. In de gerechtvaardig de verwachting, dat de Staten-Gene raal dit wetsontwerp zullen goedkeuzen, worden thans reeds administratieve voorbereidingen getroffen. Via de Ra den van Arbeid, bedrijfsgroepen en an dere lichamen worden de werkgevers reeds op de hoogte gebracht. De aangif teformulieren luiden ook al anders dan tot dusver. Het Kinderbijslagboekjaar 1946 wordt op het einde van deze maand afgesloten en het boekjaar 1947 zal lo pen van 1 October a s. tot 31 December van het volgend jaar. Komt deze wet tot stand, waaraan nauwelijks getwij feld behoeft te worden, dan zullen de eerste uitkeringen over het laatste kwartaal van 1946 in Januari van het volgend jaar geschieden. HET VERONGELUKTE SABENA- VLIEGTCTG. De 18 overlevenden van het bij Gan der verongelukte Sabena-vliegtuig zijn thans allen in het ziekenhuis aldaar op genomen. Het vliegtuigwrak wordt door deskundigen onderzocht. Alle overlevenden zijn ernstig of vrij ernstig gewond. Naar de oorzaak van het ongeluk zal een onderzoek worden nigesteld. WASHINGTON. Een Amerikaanse bommenwerper is in de nabijheid van het vliegveld van Washington omlaag ge stort. Een aantal militairen werden gedood. Nadere gegevens zijn nog niet bekend In een radiovraaggesprek heeft mr. J. Milius, directeur van de Nederlandse Jaarbeurg, gisteravond zijn indrukken medegedeeld over de najaarsbeurs, wel ke Donderdag gesloten is. Had de voor- jaarsbeurs vooral het karakter van een oriëntatie-beurs, deze maal is het meer tot zaken doen gekomen. Dit is ook in het bezoek tot uiting gekomen, dat een meer zakelijk karakter droeg dan in het voorjaar. Het aantal deelnemers is nog geste gen, ongeveer 300 aanvragen moesten worden afgewezen, ondanks de uitbrei ding van het terrein. De heer Milius schatte het aantal bezoekers op 200.000 personen. De beurs gaf blijk van de verhoogde economische activiteit in ons land en in vele gevallen ook van een verhoging van de kwaliteit. De heer Milius toonde zich zeer vol daan over de agrarische beurs. De boe ren en tuinders hebben hier de gelegen heid gehad de nieuwste snufjes op hun gebied te zien. Besloten is de agrarische beurs op de najaarsbeurs te handhaven en njet, zoals overwogen werd, naar de voorjaarsbeurs over te brengen. Ten aanzien van toekomstplannen zeide de heer Milius. dat alle krachten in het werk gesteld zullen worden de exposi tieruimte te vergroten, ten einde de steeds toenmende vloed van deelnemers huisvesting te kunnen bieden. Spreker hoopte hierbij alle medewerking van de regering te verkrijgen. De Franse regering heeft bij decreet bepaald, dat het Franse volk op 13 October a.s. zijn mening over het nieuwe grondwetsontwerp zal moeten uitspreken. De datum voor het refe rendum werd bepaald zonder de twee de en laatste lezing van het ontwerp af te wachten. Stemmen bij volmacht zal mogelijk zijn. Voor het eerst in de Franse par lementaire historie zal ook per post gestemd mogen worden. De tweede lezing van het grond- wetsonwerp wordt tegen het einde van deze week verwacht. Het zijn open vragan of dë drie regeringspar tijen allen voor zullen stemmen of dat de invloed van generaal de Gaulle sterk genoeg zal zijn om de MRP te noodzaken tegen te stemmen. Er zijn aanwijzingen, dat de MRP voldoende concessies van communistische zijde heeft verkregen om de grondwet een groote meerderheid in de nationale vergadering te geven. Sedert generaal de Gaulle zich in het debat mengde heeft de MRP pal gestaan voor minimaal zes consessie9. Met ingang van 21 September is het vervoer van eieren verboden. Zoals bekend, was tot nu toe het vervoer van geringe hoeveelheden (tot 25 stuks) ook aan particulieren zonder vergunning toegestaan. In het vervolg zullen slechts eieren mogen worden vervoerd, welke door de vereiste for mulieren zijn gedekt. STICHTING „NATIONAAL LEGER- MONUMENT GREBBEBERG". Op initiatief van enkele militairen is de stichting „Nationaal Legermonument Grebbeberg" (i.o.) te Haarlem, in over leg met den minister van Oorlog met haar werkzaamheden begonnen. De stichting stelt zich t endoel een groot, fraai monument op de Grebbe te plaat sen er herinnering aan de wapenfeiten van leger en luchtstrijdkrachten. Het ontwerp voor het monument zal gemaakt worden in overleg met het Na tionaal Instituut en het departemen van Oorlog. Voorzitter van de stichting is res. lt.- Kbi. der grenadiers, Jhr T, W. "NI. van Grotenhuis van Onstein. De Londense squatters ontruimen thans de door hen bezette flatgebouwen. Twee jeugdige squatters aan het werk onder toezicht van den huisbewaarder. Ass. Press P. Eén vijftigtal Duitse krijgsgevange nen, te werk gesteld in de kolenmijnen van Tertre (België) is er in geslaagd uit het kamp te ontvluchten. Tot dusver werden er vijftien weer aangehouden. Ingevolge K .B. wordt met ingang van 1 October a.s. het abonnementsta rief der PTT voor netaansluitingen de telefonie betreffende gewijzigd. De nieuwe tarieven zijn, met tussen haakjes de oude, als volgt: Voor netten met niet meer dan 100 aansluitingen 2.50 (2); met 101—500 aansluitingen f 3,15 (2,50); met 501— 2000 aansluitingen f 3,75 (3); met 2001 —4000 aansluitingen f 4,40 (3,50); meer dan 400 aansluitingen f 5 (4). MONETAIRE OVEREENKOMST. De ministers van buitenlandse zaken en financiën hebben bij de Tweede Kamer ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van de op 21 October 1943 te Londen ty§s;n de regeripgpr)van Nederland, België en Luxemburg ge sloten monetaire overeenkomst. Binnenkort zal een aantal Ame rikaanse protestantse zendelingen in Japan arriveren voor de wederopbouw van honderden kerken en scholen. (AFP.) De Japanse regering heeft onder goedkeuring van Mac Arthur 243 vlieg velden, 133 oefenkampen, 160 kazernes en andere voormalige legerbezittingen in het openbaar verkocht. Koning Voetbal is weer voor een lange periode aan de regering ge komen. Het nieuwe seizoen is offi ciéél Ingeluid en opnieuw zullen elke Zondag duizenden en nog eens duizenden zich opmaken om van de wedstrijden getuige te zijn. De Eerste klasse. In de 6 eersteklas-afdelingen vielen al direct de nodige verrassende uitsla- gsn te noteren. Afd. I. Hier begon VSV in eigen huis uitstekend door met niet minder dan 4—1 v® Feyenoord te winnen. Een uitstekende prestatie, die het bes te voor het verdere verloop doet ver wachten. Zou Feyenoord iets minder der geworden zijn? 't Gooi bewees door een 20 over winning in Haarlem op Edo, dat zij terecht in de le klas, is geblevan. De Amsterdamse clubs DWS en Ajax wis ten in uitwedstrijden tegen HDVS en RFC slechts benauwde overwinningen te behalen, nl. 3—2 en 2—1. Sparta startte zeer goed door een 4—1 op Em ma in Dordrecht. Afd. II. Volewyckers had het in Rotterdam tegen Excelsior niet ge makkelijk. Zij won met 53. Maar de grote verrassing kwam eveneens uit Rotterdam, waar Neptunus, de kam pioen van Nederland. Haarlem met niet minder dan 50 sloeg. Inderdaad geen halve maatregel. Blauw Wit klopte DOS met 41, terwijl HBS op eigen veld DFC als haar meerdere moest er kennen (31). Xerxes—Stormvogels werd uitgesteld. Afd. m: Het na spannende wedstrij den gepromoveerde Vitesse startte zeer goed. door een 41 overwinning op Go Ahead te behalen. Een belofte voor de toekomst. De andere ontmoe tingen in deze afdeling werden slechts met de oneven goal gewonnen. Quick won in Z*tfen met 54 van Be Quick, Heracles sloeg Enschedé met 1—0, wat NEC ook tegenover Tu- bantie deed, terwijl Wageningen met 3—2 van de Ensch. Boys won. In afd. IV begon Helmondia uitste kend met een 41 overwinning op de Baronie. WV en Noad deelden de pun ten 3—3, terwijl RKTW een 3—2 overwinning op Willem II behaalde. NAC nam met Helmond geen halve maatregelen. Zij won met 70. BW— Longa werd 11. In afd, V waren de uitslagen regel matig en weinig verrassend. GVAV speelde 2—2 tegen HSC. Velocitas leed een 2—1 nederlaag tegen het pas ge promoveerde Emmen en Veendam sloeg Frisia met 3—1. Heerenveen behaalde een benauwde 32 op Achilles, terwijl Sneek met 21 de baas bleef over Leeuwarden. Verder in het Zuiden nog twee ge lijke spelen. Eindhoven—MVV 1—1 en Brabantia—Maurits 1—1. Ook Juliana—Bleyerheide werd 1-4, terwijl Limburgia—de Spechten sloeg met 52 en Sittardse Boys 3 goals stelde tegenover de 2 van Sportclub Emma. 2de klas A. In deze afdeling begop- nen ZFC en RCH beide met een 51 overwinnig, resp. op de Alkmaarse Boys en WFC. AFC is schijnbaar de depressie nog niet te boven. Zij verloor van Zeebur- gia met 4—2. De Spartaan leed met dezelfde cij fers een nederlaag teg;n West-Frisia. Hilversum sloeg de Kennemers met 3—1 2e klas B. Volendam begon uitste kend. Het bezoekende HBC werd met 6—0 geslagen, TOG deed het ook al niet best en verloor op eigen veld van OSV. Verder won WGmeer met 31 van DWV wat niet slecht is en won Velsan met 3—0 van ZVV. SDW—Vriendschaar werd uitgesteld. Uitslagen 3e klasse. Hollandia—ADO '20 40; OVVO— Zaandijk 0-^1HRC—Schagen 2—2; APGSAlcmaria Victrix 3—4. KW—Succes 2—0; DTSAlways Forward 4—0; MFC—LSW 1—1: Wie ringerwaaj-dSchoorl 03: Vrone CSV 1—2; USVU—Randers 1—2; Vites seHSV uitgesteld; AlkmaarZeevo gels 0—0; Assendelft—Uitgeest 3—2. Tqdens de Zaterdagavond in het Sport- fondsenbad-Oost gehouden zwemwed strijden, die de zwemver. Het IJ in het kader van de Harthoorn-bekerwedstrij- den had georganiseerd, is de Rotterdam mer Kees Hoving er in geslaagd zijn record op de 100 meter borstcrawl met 0.1 sec. te verbeteren en te brengen op 59 sec. J^UCTOR et Emergo, ik worstel en kom boven luidt het devies dat de provincie Zeeland in haar wapen draagt en meer dan ooit klampt het arme verwoeste Walche ren zich aan deze zinspreuk vast met de hardnekkigheid en de volharding welke voor den rechtgeaarden Ne derlander kenmerkend zijn. Thans echter spreekt dit devies tot ons gehele land; ons land dat, na de vele jaren van onderdrukking, moord roof en plundering, alles op alles zet om de slag waardoor het getroffen werd te boven te komen; om zich te herstellen en zijn herwonnen vrij heid te bevestigen door innerlijke kracht, materiële en geestelijke. Het is een harde worsteling, maar zij is den Nederlander toevertrouwd. On danks tegenwerkende invloeden on danks innerlijke verdeeldheid, par tijstrijd. kleinzielige belangzucht efi persoonlijke veten, richt ons volk zich op, zoals het graan op de akker zich opricht na zware regenslag zo dra de zon weer schijnt. De zon schijnt nog wat onge stadig helaas over ons dierbaar land en over een der schoonste ge westen van ons land, dat Noord- Holland neet, het land met zijn uitge strekte groene weiden, vruchtbare velden en blinkende duinen; met zijn arbeidzame havens, zijn nijvere industrie, zijn kostelijke zuivel en bewoond door een volk welks werk kracht niet gebroken werd, welks energie zich te sterker heeft ontwik keld naarmate de druk zwaarder was, en dat in kracht van wil niet onderdoet voor den Zeeuw. Luctor et emergo! Het geldt voor allen; het geldt ook voor ons. Wij zullen dit doen zonder aanzien des persoons, maar ook zonder par tijzucht of partijdigheid. Wij willen ijveren voor rechtvaardigheid en recht en voor de vrijheid van ide« en individu binnen de grenzen van een gemeenschapszin die, onafhan kelijk van welk persoonlijk of partij belang ook, in de eerste plaats be hoort te worden bevorderd wil ons volk verkrijgen wat het behoeft. Vrijheid is ondenkbaar zonder re gelend bestuur; zonder strenge lei ding ontaardt zij -in losbandigheid. Maar regelend bestuur is iets anders dan een door de overheid opgeleg de dwang. Wat dwang is heeft ons volk ervaren gedurende vijf jaar van nationaal-socialistische druk. Maar aan orde zal het zich hebben, te onderwerpen. Helaas heeft het totalitaire sy steem van Berlijn ook in ons volk zijn sporen nagelaten. Waar zij zich voordoen zullen zij uitgewist moe ten woTden want zij zijn onze volks aard vreem^. Ook daarop zal ons streven gericht zijn. In het tijdvak van 23 September t'm 30 November a.s. geven de bonnen van de WA-kaarten, gemerkt ,,7e periode", „8e periode" an „9e periode" elk recht op het kopen van een eenheid vaste brandstoffen, terwijl de bonnen ge merkt „7e periode", „8e periode" en ,.9e periode" van de WB-kaarten elk recht geven op het kopen van 5 een heden vaste brandstoffen. De „groot verbruikers huisbrand" dat zijn zij, "die van de brandstoffencommissie een identiteitskaart voor het stookseizoen 1946 1947 hebben ontvangen zullen zeer binnenkort doqr de plaatselijke distributiedienst worden opgeroepen, voor het in ontvangstnemen van de bijzondere toewijzing voor 7e t,m 9e periode. OPSPORING VAN VERMISTEN. Maandag 16 September is te Brussel een internationale conferentie geopend van bureaux voor opsporing van ver miste verplaatste personen. Aan deze conferentie werd <""or gedelegeerden'uit tal van landen deelgenomen. De Neder landse vertegenwoordiger was de heep H. van Campen, hoofd van de afdeling repatriëring van het ministerie van So ciale Zaken.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 1