B\ RNES TREEDT AF als Amerika's Minister van Buitenl. Zaken JAN LANGEDIJK Op het hoogtepunt van zijn carrière Hors d' Oeuvre viervoudig landskampioen. Frankrijk en Indo-China Anthorw van Kamp DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Nat. feestdag bij geboorte van Koninklijke Baby Generaal Marshall zijn opvolger Byrnes had slechts „twee gelukkige dagen" Alexander wint tournooi te Hastings Hij won op alle afstanden en verbeterde een Ned. record SCHOENENBON VOOR KINDEREN Bonaanwijzing scheerzeep Binnenkort extra tabaksbon Weerbericht DE moeilijkheid ligt hierin, dat deze oosterlingen nog geenszins in be leidvol zelfbestuur langs democratische weg zijn geschoold, de noodzakelijke er varing en de politieke routine ontberen en ten overvloede in vele opzichten, wat volksaard en godsdienst betreft, onder ling zijn verdeeld. Zij zijn, tengevolge van eeuwenoude contrasten, geschillen en veten, fnaar al te zeer geneigd met elkaar in conflict te geraken, zodra de Europeaan zijn beschuttende handen van hen aftrekt, en zich in een chaos van twist en strijd te storten, welke* voor die oosterse volken zelf rampspoe dig worden moet. AAIÏ pogingen der regering om de strijd te voorkomen en langs vreed zame weg met Annam, Tonkin en Co- chinchina, welke tezamen de democra tische republiek Vietnam vormen, tot overeenstemming te komen heeft het niet ontbroken. Vietnam zou, evenals de an dere overzeese gebieden, al» „verbonden staat" deel uitmaken van de Unie van het Franse rijk en het zou een eigen regering kunnen kiezen. Frankrijk heeft langs diplomatieke weg zorgvuldig orga nisatorisch werk verricht, maar het is ten slotte toch in een gewapend con flict gewikkeld, daar de republikeinse regering van Vietnam niet bij machte bleek te zijn de toestand te beheersen. Volgens den president van de republiek Vietnam hebben reactionnaire Franse e ementen de strijd uitgelokt; volgens den minister-president van de republiek Frankrijk, Léon Blum, dien men moei lijk vai> imperialisische neigingen ver denken kan, is voortzetting van de strijd voorlopig noodzakelijk, ook al ter be scherming van de Franse burgers, die zich in Indo-China bevinden. Blum heeft nadrukkelijk verklaard, dat het stichten van een vrije republiek Vietnam het oogmerk der Franse regering blijft, doch dat dit doel niet kan worden ver wezenlijkt tenzij orde en rust eerst zijn hersteld. U. REGEN E BUREAU: Koningstraat 78-80 Den Helder Telefoon Oiro 449041 Dlr.: J. Bljisma DONDERDAG 9 JANUARI 1947, Voortzetting van de We JAARGANG N» MR7- HELDERSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: M oent per millimeter. Familieberichten 1* cent per m.m. Kleine ad vertentie# Juttertjes") tot 15 woorden 75 cent, elk woord meer cent Abonnementen: per kwartaa t 1per poet I 1.06 B' ofdredacteur: M. H, E. Uyldert, Rayonredacteuren C. A. Dekkers en W. Kok. WASHINGTON, 7 Januari. Volgens mededeling van president Truman heeft Byrnes, de minister van Buitenlandse Zaken, zijn ontslag aangeboden. Zijn ontslag is aanvaard. Generaal Marshall aal Byrnes opvolgen als mi nister van Buitenlandse Zaken, Het ontslag gaat in op 10 Januari H t Witte Huis publiceerde een telegramwisseling, waarin de president het ontslag van Byrnes aanvaardde „slechts node en met diepe spijt". «Generaal Marshall, die Trumans gezant in China is geweest, is thans onderweg naar Washington uit Nanking. Den Haag, 7 Jan. De dag, waarop een prins of prinses zal worden gebo ren, zal als een' nationale feestdag worden beschouwd, indien deze ge beurtenis tussen 0 en 12 uur plaats vindt. Voor zover de dienst het toe laat, wordt aan het overheidspersoneel vrijaf gegeven, terwijl onmiddellijk na de bekendmaking van de geboorte de scholen zullen worden gesloten. Indien de geboorte tussen 12 en 24 uur ge schiedt, zal eveneens vrij worden ge geven. De volgende dag wordt dan als nationale feestdag beschouwd. Zou als gevolg van het tijdstip der geboorte, de nationale feestdag op een Zondag komen te vallen, dan wordt hij ge vierd op de daarop volgende Maandag. DIE TAAL TOCH....! Op dat drukke station in Noord Holland is die arme lunch nog steeds de heie dag verkrijg baar. Dat is nu met de kou na tuuriijk erg prettig en gesterkt door daj vooruitzicht, worstelde ik voort door de tochtige stra ten, pal in de felle Oostenwind op, tot mijn oog viel op een af fiche voor het raam van een zaak in parfumerieën en aanverwante dames artikelen De meneer uit die zaak verkoopt onzichtbare haarnetjes in alle kleuren Met andere woorden onzichtbaar wit en rood en geel en zelfs zwart Eindelijk eens onzichtbaar zwarï, een welkome afwisseling na al dat zichtbare op straathoeken en pleinen, vooral in de grote ste den, U weet wel, die sigaretten en die textiel en zo De handelaar in gebottelde geu ren zit nu waarschijnlijk te wach ten op klanten, die na de aan schaf van een poederdonsje of een lippenstift, zo terloops even vragen, die onzichtbare haarnet jes even te mogen zien. Nog napiekerend over de vraag, hoe Je eigenlijk weet, welke kleur je met zo'n netje bij de kop, of liever öp de kop hebt, kwam ik thuis en trachtte vergetelheid te vinden in het lezen van één van onze vele dagbladen. En waar lees Je, als het vriest, het eerst over? Over de IJsclub natuur lijk. Maar genietende van zo n IJsverslag Ijsde ik, want daar stond: „Wijlen den heer Zus- en-Zo zal hiertoe hopelijk be sluiten." En dat vind ik nogal griezelig. Veronderstel, dat d:e man Inderdaad zo 'n besluit neemtnee, met spiritisme heb ik niets op. Ik wil hier niet langer bij ver-wijlen, maar laat wijlen den heer (met een n) lie ver wijlen. Ik heb het geval ook aan mijn vrouw laten lezen, die schichtig werd en om haar te kalmeren zijn we, nu het toch al haast bedtijd was. op het station maar warm gaan lunchen KREEFT. Byrnes overwoog reeds op ld April '46 af te treden Hij zeide Truman in een brief van die datum, dat hij van zijn dokter advies had gekregen „het kalm aan te doen." Byrnes verklaarde toen, dat hij zijn ontslag wenste te doen ingaan op 1 Juli 1946. Op 19 December schreef Byrnes weer aan president Truman, en herin nerde hem eraan, dat hij gehoopt had reeds op 1 Juli af te treden, aangezien hij verwacht had dat dan de Vredescon ferentie zou zijn besloten. De aankondiging van het ontslag van Byrnes en de aanvaarding daarvan door Truman kwam enige uren nadat Byrnes een bezoek had gebracht aan Trunman. President Truman schreef bij het aan vaarden yan het ontslag aan Byrnes: ,,Ik besef zeer goed hoe zwaar en gecompli ceerd de vele problemen zijn geweest, die u hebt moeten behandelen sinds ge uw ambt aanvaardde." Goed gedaan, Byrnes! Truman complimenteerde Byrnes voir zijn werk, en hij releveerde zijn „zeld zame tact en oordeel en indien nood zekelijk zijn vastbeslotenheid en vast houdendheid". „Ge hebt een vaste hand gehad b(j de moeilijke problemen die zonder op houden ontstaan zijn. Voor alles wat ge deed gedurende de oorlog en bU het tot stand brengen van de vrede hebt gij de dank van het volk verdiend. Ik ze; dus: goed gedaan, ln de hoop dat wij ook verder een beroep op u mogen doen voor de raad, die ge uit een zo rijke en afwisselende ervaring kunt geven." Onverwachte ontslagname. De aankondiging van het ontslag van Byrnes kwam als een verrassing, daar de ambtenaren van het Witte Huis hadden medegedeeld, dat er geen verder nieuws van het Witte Huis te verwachten was Er waren slechts vier journalisten aan wezig toen de mededeling werd gedaan In zijn brief aan Truman dd 19 Dec schrijft Byrnes: „Toen het duidelijk werd, dat ik mijn verwachtingen ten aanzien van de vol tooiing van het werk ln verband met het opstellen van de 5 vredesverdragen met de satellieten van de As te boog gespannen had, deelde Ik U mede, dat lk er mede voort zou gaan totdat men tenslotte over de vredesverdragen tot overeenstemming zou zijn gekomen WD hebben nu een volledige overeen komst bereikt De verdragen zullen op 10 Februari getekend moeten worden Ik zou gaarne van mijn functie onthe ven willen worden Ik vind het belangrijk, dat er dit keer een wijziging moet komen Wij hebben voor 10 (laart een bijeenkomst te Moskou vastgesteld, waar besprekingen zullen worden gevoerd over bet Duitse en Oos tenrijkse vredesverdrag Dat werk zal maanden ln beslag nemen De minister, die deze taak op zich neemt, moet vol doende tijd hebben om zich op de hoogte te stellen van de kwesties Daarom ver zoek ik, dat mijn ontslag op 10 Januari zal Ingaan of zo spoedig mogelijk nadat mijn opvolger is benoemd Ik heb dien datum vastgesteld, omdat de Senaat dan bijeen zal zijn en de benoeming van mijn opvolger tegelijkertijd met de aankondi ging van mijn aftreden aan den Senaat bekend gemaakt kan worden." Byrnes besluit de brief: „Geen man, die gewerkt heeft als minister van bui tenlandse zaken, zou groter steun en aanmoediging gevraagd of gekregen kunnen bebben dan U mij gegeven heeft" In bevoegde kringen te Washington legt men er de nadruk op, dat de Amerikaan se politiek van' „vastberadenheid en lankmoedigheid" jegens de Sovjet-Unie naar alle waarschijnlijkheid onder gene raal Marshall geen verandering zal on dergaan Toen, op een diplomatieke recep tie, Dinsdagavond op het Witte Huis te Washington gehouden, de Britse ambassadeur, Lord Inver- chapel, bij wijze van scherts „pro testeerde" tegen Byrnes' besluit tot aftreden, antwoordde Byrnes: „Er zijn slechts twee gelukkige dagen in het leven van een man in een openbare functie, namelijk de dag, waarop hij benoemd wordt en de dag, waarop hij heengaat". Van alle aanwezige gasten toondie slechts mevrouw Byrnes zich inge nomen met het besluit van haar echtgenoot. „Nu zal ik tenminste met hem kunnen praten inplaats van hem „nota's te moeten schrijven. GENERAAL MARSHALL Op het hoogtepunt van zijn carrière De benoeming van generaal Marshall houdt belangrijke consequenties tn, ln verband met de politieke toestand in Amerika Een aantal democraten heeft ge- ruimen tijd verklaard, dat de enige hoop van de democraten om bij de verkie zingen in 1948 het presidentschap te be houden, de benoeming is van een grote figuur als generaal Marshall Er bestaat evenwel een traditioneel vooroordeel te gen de verkiezing van een generaal als president Daarom hebben bovengenoem de democraten erop aangedrongen. dat generaal Marshall eerst een hoge civiele functie zou uitoefenen voordat hij can- dtdaat voor het presidentschap gesteld wordt. AFP verneemt, dat men In Washington meent te weten, dat president Truman VrUdag aanstaande de benoeming van generaal Marshall aan de Senaat ter ratificatie zal voorleggen. De Britse schaakspeler Alexander heeft door in" de achtste ronde van den Canadesen kampioen Yanofski te win nen reeds beslag gelegd op de eerste prijs van het schaak tournooi te Has tings. V Wat n°K nooit gebeurd is in de nationale schaatsensport, is b{j deze nationale kampioenschappen op Kralingen geschied: Langedijk, kampioen van Nederland 1946ï'47, wist beslag te leggen op de eerste plaats op alle vier afstanden. In zijn rit op de 10.000 m. tegen Piet Keyzer, titelhouder van hot vorige seizoen, kwam de Lierenaar helaas te vallen na ongeveer 5.000 m. Tot cp dat moment was het een zeer spannende wedstrijd geweest met bijzonder lage tijden, zodat de mogelijkheid groot was, dat zelfs het zeer scherp taande Nederlandse record zou worden verbeterd. Door de val van Keyzer moest Langedijk verscheidene ronden alleen rijden, hetgeen zijn rondetijden ongunstig beïnvloedde. Niettemin bleek, dat hij met een t(jd van 18 min. 37,4 sec, slechts 6,6 sec. boven het record van Heiden kwam, die in 1929 bij de kampioenschappen te Groningen het Nederlandse record met 18 min. 30,8 sec. op zijn naam had gebracht. Ned. record op de 1500 meter verbeterd. In de eerste serie van de 1500 m. kwamen tegen elkander uit: no. 1 in het algemeen klassement J. Langedijk tegen no. 4 den Amsterdammer Egas. Beide rijders hadden de vorige dag op de 500 m. de snelste tijden gemaakt en volgens de resultaten moesten zij nu ook op de 1500 m, tegen elkaar rijden. Het ijs bleek zeer snel te zijn, hoewel niet helemaal brandschoon. J. Langedijk bevestigde zijn uitstekende vorm van de eerste dag door de 1500 m. af te leggen in 2 min. 31 sec., hetgeen een nieuw Nederlanrds record betekende. Het oude record stond op naam van Buy en met 2 min. 31,4 sec., gevestigd op 4 Februari 1942 te Bergen (N.-H.) De tijden van de drie chronometteurs wa ren 2 min. 32 sec., 2 min. 31 sec. en 2 min. 30,8 sec., zodat de middelste tijd, 2 min. 31 sec als officieel vastgestelde tijd geldt. Egas noteerde de uitste kende tijd van 2 min. 33,5 sec. De chef de mission van het Neder lands Olympisch Comité voor de a.s. Olympische winterspelen, de heer K. J. J. Lotsy. was aanwezig en was één der eersten, die Langedijk gelukwenste met zijn uits.ekende prestatie. Ook de president van het N.OC-, lt.- kolonel C. F. Pahud de Mortanges woon de de wedstrijden op de ijsclub Kra lingen bij De resultaten van de 1500 m. luiden: 1. Langedijk 2.31, 2. Egas 2.33,5, 3. Buyen Het CDK deelt mede, dat de plaatselijke distributiediensten op nader vast te stellen dagen na 19 Januari a.s. aan kin deren, geboren in de maand Januari van een der Jaren 193S t/m. 1948 een schoenenbon zullen uitreiken van de soort en maat, welke overeenkomt met leeftijd en geslacht van de betrokken kinderen. Het CDK deelt ons mede, dat op bon „textiel i m" der textielkaart VA 605 voor mannen een rantsoen scheerzeep beschik baar wordt gesteld Meri moet deze bon bij een detaillist in scheerzeep inleveren De detaillisten zullen de zeep afleveren, zodra zij bevoorraad zijn Een rantsoen scheerzeep bedraagt; 50 gram scheerzeep of 100 gram scheercreme of 400 gram snelscheercreme Eind dezer maand of begin Februari kan de aanwUzing worden tegemoet gezien van een extra tabaksbon als eerste in de toenemende serie, welke zal leiden tot de beloofde rantsoen verhoging In handelskringen is men slecht te spre ken over het lange uitblijven van de zgn weldadigheidssigaretten, de lmportslgaret- ten, welke tegen 4'/« gld per pakje door de bona fide handel zouden worden ver kocht en waarvan de extra-opbrengst aan Ned Volksherstel ten goede zou komen Deze zouden reeds in December verkrijg baar zijn Thans komen zij als mosterd na de maaltijd, zo klaagde onze zegsman, doelend op de verruiming van het tabaks rantsoen Deze schijnt intussen wat te zijn uitgesteld, om de weldadigheidssigaretten een kans te geven Oorspronkelijk zou reeds op 15 Januari een extra bon wor den aangewezen K. J. J. LOTSY VOORZITTER KJf.VB- Naar ANP Sport verneemt, is de' heer K. J. J. Lotsy bij enkele candi- daatstelling herkozen als voorzitter van de Kon. Ned. Voetbalbond. MEER BEWOLKING. Matige, tijdelijk krachtige wind lussen Oost en Zuid. Hier en daar nevel of mist, overigens vrij veel overdrijvende wolkenvelden, waar uit hier en daar enige neerslag (motregen of sneeuw) valt, voor namelijk in de Zuidelijke provin cies. In het Noorden van het'land strenge, in het midden matige en in be Zuiden lichte vorst met tn Zeeland tijdelijk temperatuur om het vriespunt. ZON EN MAAN. 10 Jan.: Zon op: 8,06. Onder: 16,69- Maan op: 20,30- Onder: 10,33- 2.33,7, 4. en 5. Verblesen en Havekotte 2 35, 6. C. Broekman 2.36, 7. Zwanen burg 2.36,4 8. Keyzer 2.36,8, 9. Jonker 2.37,2, 10. Scheer 2.38. De tijd van Jan Langedijk op 100 m. 2, min. 35 sec. werd door de andere rij ders op deze afstand niet meer ver beterd. Zodoende werd Langedijk eer ste op de derde afstand van het kam pioenschap. De 10 000 meter. Had Langedijk de 10.000 alleen maar uitgereden, dan al zou het kampioen schap voor hem zijn geweest, maar: zelfs op de 10.000 m. werd hij eerstel De stand luidt hier: 1. Langedijk 18 min. 37,4 sec., 2 Broekman 18.47,8, 3. Verbiesen 19.16,2, 4. Strijbis 19 18,6, 5. Keyzer 19 24,2, 6. Zwanenburg 19.31,5, 7 Buyen 19.35, 8. Havekotte 19.37,6, 9. Scheer 19.38,8, 10. Muts 19.46,8, 11. Egas 19.55, 12 Breed IP.56,2. Eindklassement over de vier afstan den luidt: 1. en kampioen van Neder land Langedijk 210.383, 2. Verbiesen 216.097, 3. Havekotte 217.397, 4. Buyen 217.683, 5. Egas 217.867, 6. Keyzer 218.197, 7. Broekman 218.250, 9. Scheer 219.737, 10. Zwanenburg 220.148, 11. Breed 220.937, 12. Muts 221713, 13. Jonker 221.785, 14. Vai> Hoorn 223.310, 15. Van der Voort 225.727, 16. Kortenaar 226.950. QNZE regering is niet de enige, die te worstelen heeft met conflicten in het overzeese gebied. Engeland staat aan de vooravond van een crisis in Brits- Indië, welke bedenkelijke vormen en enorme proporties dreigt aan te nemen en Frankrijk is reeds in een bloedige strijd gewikkeld, welke aan het door öe wereldoorlog uitgeputte land grote zorgen baart. De zaak is, dat de geestelijke ont wikte ing bij de volken van het verre Oosten niet heeft stilgestaan. De cultu rele invloed uit het Westen heeft vrucht gedragen; en de westerling plukt nu de vrucht welke voor hem in vele geval len een bittere nasmaak heeft. De Azla. tische volken, die men tot in de eerste decenniën dezer eeuw als onmondige doch volgzame kinderen placht te be schouwen ook wel eens ongehoorza me kinderen, maar dan bleef de straf niet uit zijn volwassen en zich ven hun kracht en betekenis bewust ge worden de twintigste eeuw staat nu eenmaal in het teken der bewustwor ding en zij wensen als zodanig door hun vroegere leidslieden te worden er kend. 1*ERWIJL onze regering met de be volkingsgroepen in Niderl.-ïncttë bedachtzaam overleg pleegt en Engeland ten opzichte van Brits-Indië al zijn diplomatiek beleid aanwendt om een burgeroorlog tussen de inlandse volken, tussen Hindoes en Mohammedanen, te voorkomen, heeft de Franse regering zich genoopt gezien krachtdadig toe te slaan, zodat in Achter-Indië een hevige strijd is ontbrand. Ondanks de goede verstandhouding en het vriendschappelijk contact tussen de autoriteiten van Frankrijk en Vietnam bleken de laatsten niet bij machte te zijn een gewapende actie der extremisten^ te voorkomen en spoedig was Hanoi het centrum van 'n bloedige strijd. Sindsdien woeden de gevechten voort, nu hier dan daar op laaiend. Frankrijk stelt zich op het standpunt, dat het geen middelen ver zuimen mag, ook niet die van ge wapende actie, om de vrede in het verre oosten te herstellen. Söoi - Alle racViUw ouita*, 18) Het eerste buiswater kwam over en doorweekte de vijf mannen. Nog dich ter kropen ze op elkaar. Het water ver kilde hen, hoewel ze gedacht hadden dat hun lichamen, na al die dagen aan de lucht te zijn blootgesteld, zo verhard waren dat ze ongevoelig zouden zijn voor wisselingen in de temperatuur. Het werden een paar ellendige dagen, de ellendigste die ze tot nu toe hadden meegemaakt. Het vlot, dat wentelend en rondtollend ding zonder roer, werd van golf tot golf geworpen en de man nen moesten «igk terdege vastklemmen om niet van de latten afgeworpen te worden. Hun weinige bezittingen had den ze zo goed als het ging weggebor gen tussen de planken. Ze begrepen dat het natte jaargetijde had ingezet en ze wisten ook dat die weken kon duren. Zou het vlot het hou den? Zouden de dunne latten bestand blijken tegen de kracht van de wind en de zee? Ze hoopten het, maar ze waren er niet van overtuigd. Toen droqken ze ieder de laatste teug uit de kleine watertank. Ze zagen elkaar aan en ieder wist wat de gedach ten van den ander waren. Er móest nu water komen. Er kwam water. Ineens opende de hemel zich en daar was de regen. Geen gewone regen, die zachtjes aan begint, die eerst met klei ne timide druppels neerkomt, maar een tropische regen, inééns een machtig scherm van water, een zondvloed van water, een overstroming uit de lucht, een vallend meer. Ze openden hun mond en vingen het water op. Het was het heerlijkste, kostelijkste zoete water dat ze ooit ge- roefd hadden. Dit was de gave aes emels en ze dankten uit de grond van hun harten God, die hun dit gezonden had, juist toen hun toestand zo hope loos was. Het bleef dóórregenen, uren achter een. Het was alsof alle regen ter we reld hier vereend werd en boven de vijf verdorste mannen van het vlot uit gestort. Het was een rijkdom van wa ter, een weelde van de zoetste, heer lijkste, kostelijkste drank, die de aarde bezat. Ze drónken. Ze likten, slurpten, zo gen het water in zich op en ze proef den het zoals een mens de kostelijkste drank der schepping proeft. Ze voelden het stromen door hun verdorde lichamen en ae voelden tege lijk de krachten terugkeren in die li chamen. Tegelijk met de honger die zich plotseling in alle hevigheid deed ge voelen. Het regende urenlang en toen het droog werd, even plotseling als de bui begonnen was, hadden ze nog verschei dene liters vergaard in het zeildoek dat ze opgehouden hadden, één man aan iedere punt en welke voorraad ze voorzichtig in de tank goten. Dat was hun levenskapitaal en ze voelden zich voor een ogenblik rijk. De hemel woei schoon en ze droog den op. Ze rilden van kou en vermoeid heid, maar dorst hadden se niet meer. Wel hadden ze hevige honger. En er waren nog maar een paar crackers over. Dat was alle mondvoorraad voor vijf uitgehongerde zeelieden, die reeds enige weken op zee rondzwierven. De andere dag was de wind wat af gezwakt maar het vlot danste nog steeds op de ruwe deining. Het was een ellendige en uiterst vermoeiende toe stand, vermoeiend omdat de mannen reeds een belangrijk deel van hun krachten ingeboet hadden. En dit was pas het begin van de natte moesson, die enige traanden aanhoudt in deze strjijfcgg. Later op de dag brak de zon door en het was dezelfde gloeiende, stekende en martelende zon van al die voorgaan de dagen. De mannen kropen snel onder het zeil, op de ene na, die de wacht had. Die keek met wijdgeopende ogen naar de horizon, naar het schip, dat komen moest maar steeds niet kwam. Stel, dat het vandèég zou komen, dacht de man en dat hij het als eerste zag. Maar er kwam geen schip, die dag. Trouw bleef hen alleen de zon ,een vervloekte zon, die hen brandde en pijnigde en martelde. Een zon, die niet werd tegengehouden door een zeildoek, doch die alles doorboorde. De nachten waren een verlossing voor de mannen van het vlot, hoewel die nachten koud en guur en vochtig waren geworden. De damp hing over het water en zo heet het overdag was, zo kil en onaangenaam vochtig was het 's-nachts. En ze werden steeds magerder. Ze za gen het niet aan zichzelf. Maar de een zag het aan den ander. Er was geen voe 'sel meer op het vlot. (wordt vervolgd)

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 1