Wij geven de zee geen kans Imeer Bij JAN LANGEDIJK thuis Hors d' Oeuvre „Hoi het 't best 'daan" Nieuwe Bonnen DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Duizenden hectaren verloren Tienduizenden gewonnen Eetlust was belangrijker! Landbouwconsulent benoemd Coldaten op weg naar de Oosi Brand te Alkmaar Spoorlijn in de N O-polder Alles is goed met Prinses Juliana Van nabij en verre De „Karei Doorman" 18 Febr te Amsterdam NEDERLANDSE SCHAATSENRIJDERS NAAR NOORWEGEN Ook in 1947 geen Zomertijd 17 mensen doodgevroren DE BRUEYS TACK KRIJGT 2V2 JAAR Weerbericht GEVLOEKTE ZON BUREAU: Koningstraat 7»-80 Den Helder Telefoon 2385 Giro «49041 Dir.: J. Bijlsma VBIJDAG 10 JANUARI 1947- Voortzetting van de 70e JAARGANG No. 9468. HELDERSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 14 cent per millimeter. Familieberichten 17 cent per m.m. Kleine ad vertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 75 cent, elk woord meer 1 cent Abonnementen: per kwartaa: 3.—, per post 3.65 H' ofdredacteur: M. H. E. Uylderi, Rayonredacteuren C. A. Dekkers en W. Kok. (Van onzen specialen verslaggever) Wij zijn door de eeuwen héén een uitermate strijdbaar volk ge weest en werden dit door de noodzaak van voortdurende strijd. Wij hadden daarbij steeds denzelfden tegenstander, die ons enerzijds met sluipende list of woest geweld belaagde, anderzijds de wapens schonk, om de kamp met succes te kunnen voeren. Het ging daarbij om niet minder dan ons bestaan het mag uit dien hoofde ver klaarbaar geacht worden, dat er met verbetenheid gevochten werd, dat elke duim grond» hardnekkig werd verdedigd en iedere kafis om terrein te winnen tot het uiterste benut. Den zeer machtigen vijand in aan merking genomen, mogen wij met ge paste trots het resultaat van de strijd bezien. Wij hebben aanzienlijk meer gewonnen dan verloren en onze verdedigingslinies zijn belangrijk ster ker geworden, zo, dat de aanvallen van de andere zijde met toenemend 6ucces kunnen worden afgeslagen. On ze techniek heeft zich verbeterd, onze aanvals- en afweermiddelen zijn effec tiever geworden, terwijl onze tegen stander zijn oorspronkelijke zij het ook beproefde methode van aanval len volgen bleef. Zo is althans de gangbare mening, wanneer er sprake is van ons verweer tegen de zee. Wij citeren gaarne de oude zegswijze: „God schiep hemel en aarde, maar de Nederlanders liet Hij zelf hun land bouwen" en achten ons in dit laatste goed geslaagd. In zekere mate niet ten onrechte. Er is sedert de vroege middeleeuwen knap werk ge daan in het Westen en Noorden des lands. Tegenover de duizenden hecta ren grond, die de zee nam, wonnen wij er tienduizenden en het wag worden gezegd, dat het. oppervlakkig bezien, een hele toer is voor de zee om nu nog ergens haar slag te kunnen slaan. Dit gelukkig feit danken wij eigen lijk onzen vijand zelf, want door nooit af te laten ons te bedreigen, elke DISPEREERT NIET Deze week heeft men Jan Pie terszoon Coen herdacht Het was 8 Januari 360 jaar ge leden dat deze grote man te Hoorn geboren werd Hij is één dier talrijke mannen uit Neder lands roemvolste tijd geweest aan wie het nageslacht met een gevoel van trots denken blijft Hij was een grote figuur in een toen nog wel zeer klein land. Maar hij heeft één fout ge maakt. Hij heeft zich verspro ken, of liever, hij heeft zich ver schreven. In een zijner belangwekkende rapporten, tot de heren in het moederland gericht, heeft hij een uitdrukking gebezigd die aan leiding gegeven heeft tot veel ergernis Hij heeft in dat stuk twee woorden geplaatst die lui den: „Dispereert niet." En juist dat had hij nu niet moeten doen. Want iedereen weet, dat hij had behóren te schrijven: „Ende desespereert niet." Immers, in deze vorm leeft Coens historisch woord in Nederlands weinig his torisch geschoold geestesleven voort Iedereen citeert 't op deze enigszins week-zalvende manier, die men blijkbaar schoner vindt dan het kort en krachtige, het kernachtige: .dispereert niet" Als Coen dit nu maar had voor zien, als hij aan de Nederlandse geest van jaren later een weinig tegemoet had willen komen, als ook hij dit „Ende enz." gebe zigd had, ware er niets geweest waarover men zich het hoofd breken kon. Hij heeft deze gele genheid om een historisch woord te spreken dat onsterfelijk zou zijn, helaas jamemrlijk ver zuimd. Ik dispereer niet, maar men zou ertoe kunnen komen KREEFT zwakke plek in onze verdediging, zorgvuldig en voortdurend af te zoeken, hield hij ons waakzaam en oplettend. Wij werden wel gedwongen steeds naar nieuwe en betere middelen om te zien, teneinde het oude bezit te conso lideren en elk vers genomen gebied zo snel mogelijk in staat van verdedi ging te brengen. Geen volk werd dan ook vindingrij ker in het uitdenken en toepassen van waterbouwkundige werken, midde len en -methoden. Nergens vindt men in zo groten getale de vaklieden op dit gebied, zo mannen der wetenschap als van de praktijk. Wij vormden gene raties lang de beroepssoldaten voor deze strijd en het werd als het ware tot een overerfelijk bedrijf. Wat de militaire leiders van formaat eerst in de jongere stadig der militai re krijgskunst als een van de voor naamste elementen van succes verston den, pasten wij in onze vreedzame strijd reeds eeuwenlang toe: het nauw keurig bestuderen van onzen tegen stander, het leren kennen van zijn karakter, zijn wezen en gedragingen in „vredestijd" en van zijn aanvalssys- teem in het gevecht zelf. Wij trachtten alles te weten te komen van de zee en bereikten in dit opzicht opmerkelij ke resultaten, die wij ons haastten in onze strijd en verdedigingsmethode te verwerken. Onze „spionnage" werkte uitmuntend. Wat zij waarnam regi streerden wij met zorg en uit een en ander ontwikkelde zich een weten schap, welke, evenals de strijd zelf, een voorbeeld werd voor de gehele wereld. Inderdaad', hoe men het ook bekijkt, wij hebben reden tot een zekere zelf voldaanheid. Wij hebben het zo goed ge daan, dat men ons gaarne als leer meesters aanvaardt, dat men onze hulp of ons advies zoekt en ons met groot vertrouwen als deskundigen raadpleegt. In het nieuwe restaurant van de National Gallery, het „rijksmu seum" van de Britse hoofdstad, zouden enige schilderijen van Ne derlandse meesters worden opge hangen. Dit gebeurde inderdaad, doch al spoedig na de opening van het restaurant besloot men ze door andere doeken te vervangen, daar de donkere Ned. schilderijen niet bevorderlijk voor de eetlust bleken te zijn. Ze werkten namelijk druk kend op de atmosfeer. Jong-Zeeland op het jeugd-schaak- ournooi, dat te Lunteren gehouden werd Lamme P. Naar wij vernemen is tot land bouwconsulent voor de provincie Noordholland benoemd de heer ir. L Dtjkema tot op heden verbonden aan de landbouwvoorlichtlngsdienst ln de Wieringermeer. Vermoedelijk zal lr Dijkema zich ln Schagen komen vestigen, „Oranje" vertrok 6 Januari van Suez „Kota Inten" met gewonden naar Neder land vertrok 6 Januari van Singapore en wordt 21 Januari te Suez verwacht Toen de heer A Kalis, die een kruide nierswinkel heeft op de hoek van de Tuin straat en de Snaarmanslaan te Alkmaar, Woensdagavond omstreeks 7 uur in de keuken een normaalfilm draaide, vloog deze in brand Het vuur sloeg naar vier andere films over en weldra stond het gehele huis in lichter laaie Hoewel de vlammen met twee stralen door de brandweer werden bestreden gingen huis en inboedel vrijwel geheel verloren Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor De Inboedel was verze kerd De Nederlandse Spoorwegen hebben het plan een spoorlijn aan te leggen van Kampen naar Emmeloord in de N O-pol der Dit zal dan de eerste spoorlijn zijn, die door het gebied van de voormalige Zuiderzee zal lopen Een verslaggever van hei ANP heeft een bezoek gebracht aan den man, die wat betreft de a.s. geboorte van een nieuw oranjetelgje genoemd mag wor den als te zijn „het beste geïnformeerd", n.1, dr. J de Groot, behandelend genees heer van H.K.H. Prinses Juliana. Dr De Groot Is uiteraard een zwijgzaam man, doch het weinige, dat hij ken mededelen was zeer verheugend. Hij zeide n.I.: „Alles is zo goed, dat ik U niets kan vertellen. Ik verwacht de geboorte van de Koninklijke baby tegen half Februari, doch zal mij reeds in de eerste week van Februari naar Soestdtjk begeven". 51 of 101 schoten? Langzaam maar zeker begint in Soest- dijk en Baarn een zekere nerveuze spanning te komen De beide, dichtst bij het prinselijk paleis gelegen hotels, Hotel Trier en Astoria Hotel, raken reeds aar dig volgeboekt Druk doende lieden met gewichtige gezichten lopen rond om de juiste plaats voor de telextoestellen, wel ke de berichten de wereld in zullen zen den te zoeken en boer Haarman mag zich, sinds bekend is, dat op zijn terrein de batterij, welke op oorverdovende wijze zal vertellen of er een prinsje dan wel een prinsesje geboren is, geplaatst zal wor den, ln een bijzondere belangstelling verheugen Duitsers plunderen kolentrein. Tengevolge van de jongste hevige konde in Duitsland heeft het stelen van steenkolen uit treinen grote omvang aan genomen en de politie is nauwelijks bij machte de diefstallen tegen te gaan. Duitse vrouwen bezig met het plunderen van een kolentrein. Topical P- 't Was gistermorgen druk bij vader en moeder Langedijk ln Oudkarspel. Hun Jan Nederlands kampioen op vier afstanden, hij had het kranig geleverd en het medeleven van vrienden en kennisen was groot. Juist stonden we een prachtig bloemstuk van een bevri ende zakenrelatie te bewonderen of er werd opnieuw gebeld en vader Lange dijk had een schoon bloemstuk van het gemeentebestuur in ontvangst te nemen Kijk en hier in deze kamer hangt de krans, die Jan gisteren kreeg, wijst zijn broer Gerrit. Aan de wand zien we een grote krans van eikenloof, omvloch ten met witte hyacinthen, rode tulpen en narcissen. Op het rood-wit blauwe lint de opdruk „Nationale kampioen schappen 19461947" Ik bracht hem gis teravond mee uit Rotterdam, want.. en nu komt de pech, die we hadden en waarvoor wg ons 's morgens vroeg met de auto op de levensgevaarlijk gladde buitenwegen hadden begeven: Jan Lan gedijk zelf, die we hadden willen spre ken, was reeds op weg naar Scandinavië De kans, dat hij nog even thuis zou komen, was groot geweest, dat wisten we en ook zijn kameraden, van wie er vele even kwamen feliciteren De groep rijders zou n.1. pér spoor naar de kampioenschappen ln Noorwe gen vertrekken, maar het visum van de Britse zone van Duitsland ontbrak tot Woensdagmiddag half vijf, toen men van de Britse autoriteiten het vereiste stem pel loskreeg. Een telefoontje ..Om half negen vanmorgen had ik Jan van uit Amsterdam nog even aan de telefoon," vertelt een van zijn vrien den. „Hij was heel tevreden en voelde zich nog best ln vorm. Ik moest Jullie de groeten van hem doen." Ook Fred Meinders uit Alkmaar, Jan s masseur, komt gelukwensen, maar vindt zijn pupil evenmin thuis Maar ook hij blijft praten. Jan en de rijderij zijn na tuurlijk hét onderwerp van het gesprek „Zijn lichaam was ln een conditie ais nooit te voren. Toen hij wegging, zei ik tegen hem: „Jan, ze zeggen, dat het na je vijf en dertigste Jaar afgelopen ls met de rijderij Laat ze maar kletsen Denk er om je haalt er uit, wat er ln zit" En het is hem gelukt ook, zelfs de veteraan Jaap Eden heeft het zo nooit klaargespeeld. De jarenlange technische ervaring heeft hem veel steun gegeven." Trainen en nog eens trainen Dat Langedijk er op gebrand was dit maal na zeven jaar weer het kampioen schap te halen, blijkt wel uit het feit dat hij van Juni af al ln training was. Elite Zaterdag ging hij op zijn racefiets naar Amsterdam om daar ln het Olym pisch stadion o.l.v Piet Nap te oefenen Ook reed hij wel op de kunstijsbaan ln de Apollohallen te Amsterdam om het „gevoel" ln zijn benen te houden Twee avonden in de week ging hij hardlopen en daarbij kwam nog een paar uur in. doortraining. Hij rookte niet meer en dronk ook niet Langedijk heeft verder nog het nadeel, dat hij als landarbeider bij het werk op het veld veel vocht opdoet. Zijn spieren waren tenminste in het begin zo stijf als een plank, zegt Fred Meinders. Zijn wil was sterk en., voor geen anderen rijder was hij bang. Ook Jan's broer Gerrit mengt zich ln het gesprek: „Jammer, dat Keyzer viel bij de 10.000 meter, anders had Jan ook dat record waarschijnlijk verbeterd. Na het einde der wedstrijden was hij niet moe. De 1500 meter hebben hem nog wel de meeste moeite gekost. Egas lag ver voor, maar met een reuze sprint wist hij het toch te redden." En nu Noorwegen. En wat denkt u nu van Noorwegen, vroegen we den masseur. „Wat de Nederlanders betreft, daar bij maakt hi) een goede kans. Wan neer het Us goed is, zal zeker nog wel een Nederlands record sneuve len Hoe hij het zal maken tegen over de buitenlanders, is nog niet te bezien. De Noren b.v. zijn veel beter geoefend Zij hebben wel zes weken op ijs kunnen trainen en dat ls heel belangrijk". In elk geval zullen we er het beste van hopen „Langedijk vormt een klasse apart", zei Taconis van de KNSB er. dat er nog meerdere overwinningen voor hem zijn weggelegd is wel zeker. Weer komen anderen gelukwensen en aller conclusie ls: „Hoi het 't best 'daan!" Jan, nogmaals geluk en ook in het buitenland veel succes W K De „Karei Doorman", die 20 December uit Tandjong Prlok ls vertrokken, zal in de morgen van 18 Februari te Amsterdam aankomen Gisterochtend heeft H M de Konin gin een bezoek gebracht aan het Rijks museum, waar zij ruim een uur heeft vertoefd Naar het ANP verneemt zal het proces tegen den kunstschilder Han van Meegeren in Mei worden gevoerd Op de conferentie van het Wereld- verbond van Vakverenigingen is een voorstel over gedwongen arbeid in het Ruhrgebied ter sprake gebracht In het afgelopen jaar is het ledental van de Ned Reisvereniging gestegen van 30,000 tot 70,000 Er werden 298 reizen geor ganiseerd De Franse drukkers, die thans een „lijntrekkersstaking" houden, hebben be sloten de publicatie van twee bladen per dag te vertragen In Amsterdam deden zich gisteren, tengevolge van de gladheid, tal van onge vallen voor Zeven personen moesten met arm- en beenbreuken naar een ziekenhuis worden overgebracht Het was een opgewekt groepje, dat gisterochtend in de uit locomotief, tender en een wagon bestaande „Skandinavie Express" stapte om de lange reis naar Oslo aan te vangen Langedijk, die Woensdag Nederlands kampioen op de schaats werd, Buyen Breed, Jonker, Broekman en Van der Voort, die onder leiding van den beer Taconis die voorzitter van de commissie voor het hardrijden van den KNSB is, deze trainingsreis op uitnodiging van den KNSB maken- Verbiesen en Kortenoever gaan op eigen gelegenheid. Egas volgt later. Wij hadden nog even gelegenheid den heer Taconis te polsen omtrent de Neder landse hardrijders. „Wij mogen niet ontevreden zijn met de behaalde resultaten op de Nederland se kampioenschappen Immers het feit, dat zoveel rijders onder de 50 sec. ble ven, bewijst, dat wij nationaal hard vooruitgegaan zijn. Internationaal zijn wij, natuurlijk dank zij den oorlog, stil blijven staan. Deze eerste oefenreis sinds de winter 1939/40 zal dan ook door onze jongens aangegrepen moeten worden om door hard werken ons schaat senrijden op een meer internationaal peil te brengen. Wij hebben in ons land nu een Langedijk, die ln zijn huidige vorm een klasse-op-zich zelf vormt. Als wij uit Noorwegen terug komen, hopen wij meer Langedijks te hebben. Op 1 en 2 Februari zullen wij aan in ternationale wedstrijden in Noorwegen deelnemen, waarna de ploeg gekozen wordt, die Nederland op de komende kampioenschappen zal vertegenwoordi gen." Naar Trouw van bevoegde zijde ver neemt zal ook dit jaar geen zomertijd worden Ingevoerd Zolang ln ons land de Middel-Europese tijd geldt, zal van de Invoering van zomertijd geen sprake zijn Voor de tweede helft van de le periode 1947 (5 tot en met 18 Januari) geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van de navermelde artikelen: KB, KC 701 (strook no 2) 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) 1 kg appels of peren 50 gram cacao 125 gram koffie 50 gram thee plus minus 225 gram huishoudzeep of 90 gram toiletzeep KE 702 (strook no 2): 1 kg appels of peren 50 gram cacao plus minus 225 gram huishoudzeep of 90 gram toiletzeep plus minus 450 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep 100 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) 2 rants tabaksart, Op bovenstaande bonnen kan met In gang van Vrijdag 10 Januari aanstaando worden gekocht De bonnen voor appels of peren blijven geldig tot en met 1 Februari aanstaande In verband met het aanwijzen van de nieuwe zeepbon kan het voorkomen, dat hier en daar enkele winkeliers nog niet voldoende bevoorraad zijn Verwacht mag echter worden, dat de aflevering op de nieuwe bonnen in de meeste gevallen binnen weinige dagen kan geschieden Bonkaarten KA, 554 Algemeen 555 Algemeen 556 Algemeen 55—7 Algemeen 55—8 Algemeen 55—9 Algemeen Bonkaarten KD, 565 Algemeen 56—6 Algemeen 56—2d Reserve 56—2e Reserve 563d Reserve Tabakskaarten: T 66 Te Hamburg zijn reeds 17 mensen dood gevroren, terwijl er 41 ernstige gevallen werden geconstateerd, waarin lichaams delen waren bevroren Dit werd heden avond bekend gemaakt door den voor zitter van de Brandstoffencommissle van de Hamburgse gemeenteraad. Het Alkmaars Tribunaal deed Woens dagmiddag uitspraak in de zaal tegen Da Brueys Tack, waarbij het Tribunaal hem de volgende maatregelen oplegde: Interne ring voor de tijd van 2 jaar en 6 maan den, du» tot 19 November 1947, verbeurd verklaring van f 10.000,— en ontzetting uit ambts- en kiesrechten. OM HET VRIESPUNT- Aanvankelijk afnemende, later weer iets toenemende wind tussen Zuid west en Zuidoost. Plaatselijk nevel of mist. Overigens wisselend be wolkt en hier en daar enige neer slag. Vannacht op de meeste plaat sen weer opvriezend. Overdag en kele graden boven het vriespunt. WAARSCHUWING VOOR HET VERKEER. Op vele plaatsen bij opvriezend weer opnieuw gladde wegen. ZON EN MAAN. 10 Jan.: Zon op: 8,06. Onder: 16,09. Maan op: 20,30. Onder: 10,33. 19) Toen de crackers op slechts een paar na verdwenen waren, begrepen de vijf mannen dat er nu een schip moest ko men: een groot schip of een klein schip, maar in ieder geval een schip. Of een vliegtuig. Er zijn vele schepen op zee en er vliegen talloze vliegtuigen, van hu&L tot kust. Maar er was in die dagen geen schip en geen vliegtuig, dat het vlot opmerkte, waarop vijf mannen uur na uur de horizon en de hemel afzoch ten. De hitte overdag was verschrikkelijk. Ze zochten verlossing van hun bitter lijden door regelmatig buiten het vlot te zwemmen. Dat klinkt veel eenvou diger dan het in werkelijkheid voor de mannen was. Ze waren zwak geworden door de geringe hoeveelheid voedsel, die ze per dag tot zich hadden kunnen nemen en daarbij kwam dan nog het ge vaar voor de dag en nacht rond het vlot zwemmende baaien. Ze zwommen om de beurt. De man die te water wil de, liet zich, geholpen door de anderen, buiten het vlot zakken, waarbij de vier achterblijvenden hem aan een touw vasthielden. Zodra de haaien toescho ten trokken ze hun kameraad weer bin nenboord. Dit laatste was de zwaarste taak, omdat de man door het zwem men uitgeput was geworden en het vlot enkele voeten boven de oppervlakte van het water lag. Toch was dit de enige manier om wat verkoeling te krijgen en zo ver moeid konden ze niet zijn of ze gingen eens per dag in zee. Het water beet in hun verbrande lichamen, maar voor en kele ogenblikken verloste het hen uit de hel van verterende hitte, verloste het hen van het aan de hemel hangend vuur van de zon. In die weken hebben mensen geleerd de zon te haten Beasley, de Amerikaan, zat door gaans triest voor zich uit te kijken. Soms richtte hij zich uit zijn liggende houding op en mompelde dan wat over zijn dochtertje, dat thuis op hem wacht te. Hij twijfelde of ze hem wel ooit zou terugzien. Hij was van zijn vrouw ge scheiden. Door de steeds toenemende verma gering werden de lichamen der vijf man nen uiterst gevoelig. Een gevoeligheid, die nog erger werd door de verbrande huid. Iedere aanraking was hun een kwelling en 's-nachts, als ze poogden door de slaap enkele uren vergetel heid van hun lijden te verkrijgen, be spiedden zij elkaar dat niet een van hen den ander zou aanraken. Het was maar een hopeloos klein vlot, nauwe lijks groot genoeg voor één mens. Laat staan voor rijf mannen. En die mannen lagen over en door elkaar en steeds opnieuw kwamen zij met elkaar in con tact. Dan schreeuwde de man het uit van pijn. Het was een houten vlot en er was bijna niets dat deze mannen ver lichting kon brengen. De stof, waarmee de zwemgordels waren opgevuld werd gebruikt om ballen van te maken, die ze s-nachts in hun nek legden om op deze manier tenminste de illusie van een kussen te hebben. De weinige kle ren die ze bezaten toen ze het vlot be reikten, waren nu niets meer dan wat verrafelde en verteerde vodden, die nauwelijks enige beschutting boden voor de zon. Van der Slot begon in die dagen van het omkleedsel der zwemvesten iets te fabriceren dat op een hemd en broek leek. Hij had er tijd genoeg voor en hij was een handi ge kerel. In de derde week hield het zwem men op. Ze hadden niet voldoende kracht meer. Er waren 2 paddels op 't vlot en een ervan werd hun kalender. Iedere nieuwe dag werd met een mes een kerf in het hout gesneden en iede re dag werd de rij kerven langer. De vijf mannen van het vlot vroegen zich af hoe lang die rij zou worden Dat wist alleen de Voorzienigheid. Af en toe streken vogels neer op het vlot. Ze keken er met aandacht naar. Maar het land liet zich niet zien en ie dere avond, iedere morgen, iedere mid dag bleef de horizon even ver en onge broken als de eerste dag van hun sa menzijn. De karaktereigenschappen van de vijf mannen traden aan de dag. Het was voor elk van hen de vuurproef op iede re eigenschap. Op de goede en op de kwade. Daar was mijnheer Maddox, ge voelig, sterk gespierd, bij-de-tijd, maar ook opvliegend en kort aangebonden. Beasley, de in zich zelf gekeerde man uit Missouri, van wien ze eigenlijk nooit het ware aan de weet kwamen, van der Slot, de dood-nuchtere, simpele olieman uit Rotterdam, tevens de oud- si®op het vlot en Nico, het kind, dat altijd zeer mannelijk deed en een hou ding aannam of hij de hele wereld in z'n zak had. Tenslotte: Izzy, de andere jon gen, die aldoor maar wilde praten over zijn familie, z'n zusjes en over de heer lijke dingen die hij straks zou gaan eten, als deze vervloekte drijftocht over de South Atlantic eindelijk tot het ver leden zou behoren. En die aanvallen van wanhoop en pessimisme had, waar bij de anderen hem troostten door te zeggen dat ieder uur een schip kon komen. Waarbij Izzy zijn grote ogen op de vier mannen richtte en hen vragend aanzag. Zijn ogen vroegen: is dat wer kelijk waar? (wordt vervolgd!

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 1