Treingesprek met kolonel Mr. A. M. Baron \an Tuyl van Serooskerken DAMRUBRIEK Ziektebestrijding onder het vee Strijd tussen koude en warme lucht duurt voort 5PORTSPETTERS De Nederl. aanklager te IS eu ren berg Bestrijdt de ratten „Een rokertje voor de rokende schoorsteen" Goede dag voor goudzoekers Min. Van Kleffens over de toestand Summer Welles over Palestina Verkiezingen in Rusland Vroege aardappelen naar Engeland De N.S. op de Nationale Feestdag In 't Zuiden dooi, in 't Noorden nog felle kou Ernstig zedenmisdrijf te Heemskerk Ontvluchte S.S.-er gegrepen Oud-K.N.I.L-soldaten komen niet vrij 300 studenten in de mijnen Zeven personen bedolven Machineketel uit elkaar gesprongen De „Johan van „Oldenbarneveldt" vertrokken Kolonel Van Tuyll van Seroos- kerken, de Nederlandse aanklager aan het tribunaal te Neurenberg, is een vriendelijk, zelfs een beminne lijk mens, doch hy is niet vriende lijk en niet beminnelijk als hy het heeft over Duitsland en de Duitsers, En in een gesprek, dat wy gisteren met hem hadden, in de trein tussen Alkmaar en Amsterdam (Kolonel Van Tuyll reisde na enkele dagen in Alkmaar doorgebracht te hebben, weder terug naar Zuid-Duitsland) stak hy zijn bezorgdheid over Ger- manie niet onder stoelen of ban ken. En, als er één Is, die weet hoe de stemming daar is, d&n wel Ko lonel van Tuyll. Er is inderdaad geen sprake van, aldus de kolonel, dat het nazi-dom met de ineenstorting van het Derde Rgk verdwenen is. Ontelbaar zijn de bewijzen van het tegendeel en men vraagt zich af wat daar van worden moet. Maar dit is toch het Britse en Amerikaanse bestuur bekend, kolo nel? Zeker, maar men zou graag zien, dat er strakker, strenger opgetreden werd. De Britse mentaliteit is echter zo, dat men in den Duitser eerder 'n normale verslagen tegenstander ziet dan een aanhanger van een mens onterend politiek stelsel, dat de we reld in een zee van ellende stortte en niet in het minst Nederland. Ook dit behoort dan tot de Britse „fair- ness" en sportiviteit. Hoe zouden zij er ook over kunnen oordelen. Ze zyn nooit bezet gebied geweest! Welke zaken komen thans in Neu renberg aan de orde, kolonel? Die van de medici, daarna een aan tal juristen en groot-industriëlen, o.a. de heren van Krupp en de I. G. Farben. Maar ook zy zullen, net als de anderen, steeds zeggen, dat ze on schuldig geweest zijn of niet verant woordelijk. Of ze zullen elkaar be schuldigen. Ohhet is een verhef fend schouwspel, Duitsers Duitsers de schuld te horen geven! Interessant was de mededeling van kolonel van Tuyll, dat van medische zijde als onomstotelijk vaststaat, dat de proefnemingen der Duitsers op mensen van geen enkel wetenschap pelijk belang zijn geweest. Dit ver dubbelt de verschrikkeiyke schuld van deze .medici", die mensen als materiaal gebruikten. En hoe! Ook daarvan vertelde de aanklager ons enkele huiveringwekkende staaltjes. Men liet mensen uit kampen halen, men zette ze buiten in een tempera tuur van vele graden onder het vriespunt, tot ze bijna doorgevroren waren, het moment dus, dat er nog een grein leven in het lichaam was. Het merendeel dezer „proef nemingen" laat zich echter niet weer geven in de krant. Wy vragen kolonel Van Tuyll naar zyn oordeel over de groep oorlogs misdadigers, die het vorige tjaar be recht is. Hij was wekenlang in hun gezelschap en sloeg hen dag aan dag gade. Hy is van mening, dat Hess rond uit „getikt" was en niet als toereke ningsvatbaar verdachte kon meetel len. Dr. Schacht, de financier van Hitler-Duitsland, was een even ge vaarlijk als scherpzinnig man. Uiterst geraffineerd en berekenend. Een moeilijke figuur voor een tribunaal, die aalglad door de nauwste mazen poogde heen te glippen. Generaal Von Keitel was een der verdorvenste fi guren en Göring stellig de handigste. „Der grosze Hermann" zei nooit een woord te veel, nooit een te weinig. HÖ wist precies hoe hij met het Duit se volk moest omspringen en hy pro beerde hetzelfde met het tribunaal. Hy wist, dat hy de strop zou krygen, doch leverde desondanks een mees terlik woorden-steekspel met rechter Jackson. Op een gegeven moment meende Jackson Göring te vangen door hem te verwijten, dat Duitslano zonder aanzegging aan de andere staten onverwachts het Rijnland bin nendrong en dit annexeerde. Waarop Göring ogenblikkelijk repliceerde met de vraag of Amerika ook steeds van te voren kennis gaf van zyn binnen- treltken in andere landen. Hierop ontnam rechter Jackson den ex- maarschalk het woord. Bestaat er in Duitsland nog een Hitler-mythe Een rattenpaar kan in een jaar tijd meer dan duizend nakomelingen krij gen. elke 5 weken worden 510 jon gen geworpen, die na drie maanden zelf weer jongen kunnen werpen. Ge lukkig zijn er natuurlijke invloeden, die hef aantal beperken, zoals dier lijke vijanden, ziekten, koude en hon ger maar dit is niet voldoende: de mens moet ingrijpen om een ratten- plaag te voorkomen. In de eerste plaats dient men orde en netheid te betrachten om het onge dierte nestelgelegenheid en voedsel te onthouden. Bovendien moet men gebou wen zoveel mogelijk ontogankelijk ma ken voorratten. In de tweede plaats kan men met gif de ratten verdelgen. De winter is hiervoor een geschikte tijd. Er zijn weer verde'gingsmiddelen, die practiscr onschadelijk zijn voor mensen en andere dan kaagdieren. De Plan'enziektenkundige Dienst te Wageningen. afd rattenbestrijding, ver strekt gratis adviezen. Die bestaat, en zeer concreet zelfs. Steeds opnieuw hoort men, dat de Führer zich veilig en wel in Spanje bevindt en terug zal keren als ook het gety keert Heeft men in Neurenberg begrip voor de misère, die Nederland tydens de bezetting meemaakte? Betrekkelgk. Ik vertel zo vaak wat zich hier in Holland heeft afgespeeld en dan luistert men geïnteresseerd. M'n Engelse en Amerikaanse colle ga's glimlachen dan doorgaans een tikje vergoelgkend en ik voel, dat ze in hun hart denken: „Kom, kom, U overdrijft, kolonel!" Met uitzondering van mgn Franse collega's, die hebben het mede aan den lgve ondervonden en weten wat voor spek ze in de kuip hebben met hun Oosterburen. Het was alles weinig verheugend wat kolonel Van Tuyll vertelde. Op één uitzondering na. Ten tijde van 't grote proces geraakte Hess plotse ling over een zeker onderwerp op z'n praatstoel. Göring, zgn buurman, er gerde zich zichtbaar aan Hess' los lippigheid en draaide heen en weer op de bank. Zich op een gegeven ogenblik niet langer kunnen bedwin gend boog hij zich naar den man over, die eens door Hitier als diens opvolger werd benoemd, en beet hem toe, hoorbaar in alle koptelefoons, die de rechters en aanklagers droe gen: „Hör doch auf, Mensch!" Ver taald: „Schei uit met je geklets'" Maar dit was dan ook het enige amusante ANTHONY VAN KAMPEN. Sir Malcolm Cambell zal trachten zijn eigen wereldsnelheidsrecord te water te verbeteren in een speciaal ontworpen raceboot mef „jet-propulsion", de „Blue- bird". Deze boot wordt uitgerust met een De Havilland Goblin II gas tur bine motor. Sir Campbell by het model van de „Blue Bird". Anefo P 's-GRAVENHAGE - Het blijkt dat er vele landgenoten zijn, die gaarne iets willen doen voor de mijnwerkers, die hun vrije Zondag ter beschikking stelden om ex tra kolen voor Nederland te delven Teneinde tot een ipeer centrale regeling te komen, geeft het initiatief-comité „Op voering arbeidsproductiviteit" de gelegen heid, dat een ieder, die dit wenst per soonlijk aan een mijnwerker een blijk van waardering kan sturen Zij, die dit willen, kunnen hun adres opgeven aan het secre tariaat van voornoemd comité de I C O A, Wassenaarseweg- 40, 's-Gravenhage In overleg met de directie der mijnen wordt in volgorde van de binnenkomende adressen door loting bepaald, met welken mijnwerker men in verbinding kan tre den, opdat, wanneer men dit wil, hem een blijk van waardering onder het motto „voor de rokende schoorsteen" kan wor den gezonden Men krijgt na opgave van zijn adres van voornoemde instelling naam en adres van den mijnwerker toegestuurd aan wien men eventuëel een rokersbon of een andere verrassing kan toesturen Men ge lieve in geen geval iets anders dan naam en adres aan de ICOA te sturen Door de directie van de mijnen zijn reeds binnenkomende bonnen en geschenken aan zieke mijnwerkers, die niet aan het werk op Zondag 2 Febr konden deelne men, uitgereikt Jong geleerd.... Hef elf jaar oude dochtertje van een leeuwentemster, die met haar dieren in een circus te Melbourne optreedt, ontvangt on der het waakzaam oog van haar moeder de eerste ,Jes" in het temmen van den „koning der woestijn". Ass Press P. Volgens een Tass-bericht, heeft In Siberië een goudzoeker, Kolesnikof genaamd, een zeldzame goudklomp, met een gewicht van 7 kilogram en 202 gram gevonden. De Sovjet-Unie is reeds in het be zit van een van de grootste goud klompen ter wereld, de „grote drie hoek" die meer dan 36 kilogram weegt en 104 jaar geleden in de Oeral is gevonden. Minister van Kleffens, de vertegen woordiger van Nederland in de eerst komende vergadering van de economi sche en sociale raad der Ver. Naties, die dezer dagen in ons land is terug gekeerd, heeft in het groot auditorium van de universiteit te Leiden, welke 372 jaar bestaat een rede uitgesproken voor leden der rechtskundige faculteit over internationale problemen. Volgens hem waren er overduidelijke tekenen, dat Rusland een gewapende actie, althans in deze periode, niet wenst. Men moet zich ook niet in de war laten brengen, zo zeide minister van KI ffens wanneer men elkaar In de vergaderingen der V.N. eens hartig de waarheid zegt en zeker zou Neder land zich beter uit de V.N. kunnen te rugtrekken, indien wij ons bij het be palen van ons gedrag lieten leiden door vrees. De voormalige onderminister van Buitenlandse Zaken der V.S.. Sumner Welles, heeft voor de radio verklaard, dat de crisis in Palestina een bedrei ging voor de wereldvrede ging vormen. Meer staatsmanschap in de Ver. Staten en in Groot-Brittannië aldus Welles, had dit kunnen voorkomen. Naar Wel les' mening moet Engeland zijn man daat zo spoedig mogelijk overdoen aan de beheersraad der V. N. Volgens een door radio-Moskou om geroepen communiqué van de kiescom missie der RSFSR (Russische Socialis tische Federatieve Sowj et-Republiek), de grootste der republieken, heeft 98*/» van de kiezers in deze republiek zijn stem uitgebracht. De uitslagen zullen eerst morgen worden gepubliceerd. LONDEN - Tussen 1 Maart en 24 Mei zullen beperkte hoeveelheden vroege ardappelen op vergunning in Engeland mogen worden ingevoerd, zo deelde het Engelse ministerie van voedselvoorziening mede De in te voeren hoeveelheid kan na 30 April eventuëel worden vergroot, het geen afhangt van het aanbod op dit mo ment Een zeker gedeelte van de toege stane hoeveelheid zal aan nieuwe impor teurs worden toegewezen, mits deze een gevestigd grossiersbedyijf voor groenten en fruit hebben, of uitsluitend optreden als importeurs van vers fruit en groen ten Oplossing probleem 19. Stand. Zw. 11 sch. op: 3, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20. W. 11 sch. op: 26, 27, 28, 29 33, 35, 37, 39. 40, 44, 48. Oplossing: 1. 26—21 (17 x 26), 2. 3731 (26 X 37), 3. 4842 (37 x 48), 4. 28—23 (48 x 45), 5. 44—40 (19 x 39), 6. 40—34 (39 x 30), 7. 35 x 4 (45 X 23), 8. 27—22 (18 x 27), 9. 4 x 10! In het volgende eenvoudige standje, dat er zo remise-achtig uitziet, wint wit op aardige wijze. Het is niet ingew'k- keld maar voor beginners toch leer zaam. Zw. 2 sch. op: 12 en 38. Wit: dam op 2 en sch. op 16 en 22. Wit aan zet speelt 224, waardoor zwart gedwongen wordt tot 3843, doch nu volgt: 2438 (zw. 43 x 32). 2217 (zw. 12 x 21) en 16 x 38. M uw*. In aanvulling op het bericht, dat de Nederlandse Spoorwegen op de natio nale feestdag ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk ge zin de reizigersdienst als op werkda gen zullen uitvoeren, wordt medege deeld, dat het goederenvervoer als op Zondagen zal worden verzorgd, met dien verstande dat verzenders en ont vangers van wagonladingen, indien zij zulks wensen, in de gelegenheid worden gesteld wagons te beladen, respectieve lijk te lossen. Over de nationale feestdag zal geen staangeld worden berekend. Vrachtstuk goederen worden op de nationale feest dag niet ter verzending aangenomen of afgeleverd. In het „Gulden Vies" was Zater dag de laatste byeenkomst van de af delingen der LBT, HMvL en de CB TB om te luisteen naar de laatste causerie, die gehouden werd door den heer L. P. de Vries, inspecteur van de Ryksveearstengkundige Dienst uit Den Haag, die sprak over het werk van de Veeartsenijkundige Dienst ten algeméne nutte. Op duidelijke wijze gaf de heer de Vries ons een kijk op de structuur en de bedoeling van genoemde instel- ling. Het eerste doel is de bestrgdmg van besmettelgke ziekten in het be lang van den boer en van de over heid. „Nederland heeft een reputate op te houden", zo sprak hy. „Onze producten moeten ln het buitenland een grage aftrek hebben. De vertegenwoordigers voor buiten landse zaken en regeringen moeten hier geen door schurft en andere ziekten aangetaste veestapel vinden". Vervolgens nam spreker enkele be kende ziekten hg de kop. Hy vertelde van de systemen, die gevolgd waren voor de bestrgding van o.a. tuberculose, schurft, rot- kreupel. De eerste wet tegen de be strgding van ziekten kwam uit in 1870. Daarmee waren echter niet alle besmetteiyke ziekten uit de we reld geholpen. Verschillende wgzigingen kwamen door de tgden heen tot stand. By de wyziging van 1920 kregen de in specteurs van de Veeartsengkundige Dienst het recht om via den minister van Landbouw in districten waar ziekten onder het vee heersten inen tingen te doen plaats vinden. Over de scl. .rft in het byzonder de schurft by schapen, weidde hy breedvoerig uit. Hy noemde de moei- lgkheden gedurende de oorlog, het gebrek aan geneesmiddelen en de schaarse vervoersmoeilijkheden. Nochthans was met medewerking van de organisaties een behoorlijk De strijd tussen de warmere en koude lucht over West-Europa is weer herleefd De grens tussen dooi en vorst, die dagen lang over midden Frankrijk was gelegen, verplaatste zich in. noordelijke richting onder invloed van een nieuwe activiteit van de Oceaan depressie ten zuidwesten van Ierland. Aanvankelijk drong de war mere lucht slechts in de hogere niveau* door, tengevolge waarvan het Zaterdag avond ln het zuiden van het land ging regenen bij temperaturen aan de grond van meerdere graden onder het vries punt. Op sommige plaatsen vormde zich 'n één centimeter dikke ijslaag op de wegen. Zondag drong de warmere lucht ook ln de onderste niveaux in noordelijke rich ting door. Zondagmiddag dooide het in net zuiden van het land op vele plaatsen, in de noordelijke provincies hield de vorst echter onverminderd aan. De tempera- tuurtegenstellingen waren zeer groot. Gis terenmiddag meldde het vliegveld Beek 4 en op de zelfde tijd het vliegveld Eelde 8. Hoewel een nieuwe storing zich via Spanje naar de Riviéra beweegt, waarbij opnieuw warme lucht naar het noorden wordt gevoerd, neemt de kracht van de stroom van koude Russische lucht via Noord-Dultsland ook toe onder In vloed van de stijgende barometers over Scandinavië. In verband daarmede zal de overgangs- Ter oplossing voor deze week: PROBLEEM 20 van O. G. v. Veen te Alkmaar. (Zie diagram). Zw. 10 sch. op. 7, 9, 11, 15, 21, 23, 24, 27, 29, 38. W. 10 sch. op: 18, 20, 34, 35, 38, 40, 41, 44, 45, 47. Wit speelt en wint. De rtiksveldwacht te Heemskerk heeft een zeer ernstig zedenmisdrijf tot klaar heid gebracht, dat de Inwoners dier ge meente met ontzetting heeft vervuld, om dat de betrokkene een zeer gezien onder wijzer is, die gedurende acht Jaar aan een school aldaar verbonden is geweest Gebleken Is, dat de betrokkene gedu rende al die jaren niet nader aan te dul den handelingen heeft gepleegd met de aan zijn zorg toevertrouwde kinderen, zo ook met de kinderen van het onder zijn leiding staande kinderkoortje Hoe algemeen gezien de man te Heems kerk was, is bijzonder duidelijk gebleken bij zijn vertrek naar Den Haag Echter werd na zijn heengaan een en ander ruchtbaar doordat de leerlingen en oud leerlingen geleidelijk Iets loslieten Eerst hechtte men hieraan geen betekenis, maar toen de geruchten bleven voortduren, werd het noodzakelijk geacht, de rijks- veldwacht van een en ander op de hoogte te brengen Een uitgebreid onderzoek werd Inge steld, waarbij steeds meer bezwarende ar gumenten aan het licht kwamen, zodat tenslotte de brigadier de Meester termen aanwezig achtte, den man in zijn woning te Den Haag te arresteren en naar Heems kerk over te brengen Bij het afgenomen verhoor heeft de verdachte volledig bekend Tevens is ko men vast te staan, dat hij zich ln zijn nieuwe woonplaats aan dezelfde feiten heeft schuldig gemaakt De onderwijzer is Inmiddels naar Haar lem overgebracht en daar ln het Huis van Bewaring opgesloten De SS-er Leeuwis, die in Juli 1846 uit het interneringskamp Rijnauwen bij Utrecht ontvluchtte en sindsdien on vindbaar bleef, is gister door de recher che van de PRA te Utrecht in een wo ning in de Nachtegaalstraat 80 na een wilde achtervolging gearresteerd. Op het allerlaatste moment trachtte Leeuwis van het dak te ontsnappen. Toen hij klauterend en springend via de achterkant van de woning de begane grond had bereikt en zich veilig waan de, werd hij in zijn kraag gepakt door een inspecteur, die hem achterna was gesprongen. z6ne tussen vorst en dooi aanvankelijk ln onze naaste omgeving blijven liggen. Er zullen dus grote temperatuurtegen- stellingen tussen het noorden en het zui den voorkomen. Temperatuursoverzlcht: Twente 7; Den Helder 6; Vlissingen +1; De Bildt --2; Schiphol —3; Eindhoven +2; Leeu warden —8; Eelde 9; Beek +2. Naar het republikeinse persbureau Antara mededeelt, heeft de republi keinse voorlichtingsdienst op Suma- tra een communiqué uitgegeven, vol gens hetwelk tgdens de onlangs ge houden Nederlands-Indonesische be sprekingen te Medan de Indonesische delegatie de eis tot vrijlating van ge wezen soldaten van het KN.I.L., die thans nog ln het interneringskamp te Lawe Segalagala worden vastgehou den, heeft afgewezen. resultaat verkregen, door een bt-w deling van zwavel met kalk v* mengd. 1 Spreker zeide, dat de boeren n, zelf de gezondheidstoestand van w vee bevorderen door hun bijdrage b! de melktoeslag van 4 et per liter. Hg wekte hen tot medewerking en was zeer optimistisch gestemïl over de toekomst Voor de tuberculosebestryding w», eindelgk een goed systeem gevonJeU Een regelmatige scherpe contrto» leverde betere resultaten op dan mthode van prof. Roels, waarvan misbruik werd gemaakt Deze methode hield in, dat tuber, culoos vee werd geslacht, terwyi <je houders dan een vergoeding voor <je beesten ontvingen. Maar men ruimde op deze wyze mede koeien op, <iie niet tuberculoos waren, maar niet be. vielen b.v. door te korte melkpro. ductie. De heer de Vries noemde de sa. menwerking een particulier belanè naast een overheidsbelang. Hg vroeg vertrouwen van de boe. renstand in het werk van de Vee. artsengkundige Dienst, die alles doet wat mogelijk is. „Bezie de inspecteurs niet alg pon, tieagenten, die U willen betrappen op fouten, maar als adviseurs, die U be- lang slechts voor ogen' hebben." Een buitengewoon resultaat over de bestrijding van besmettelijke ziek. en hg vee was verkregen cJoor inter- nationale samenwerking ■yan het Franse vernuft, de Deense na-uwkeu. rgheid en de Duitse uitgebreidheid. Engeland stak veel geld in de be. strijding van ziekten van het vee es Denemarken had kans gezien om het tuberculosenprocent, dat ln 1934 op 35 stond, nu op nul te brengen, brengen. En zo was dit de laatste van de ontwikkelingsdagen, die de boeren stand uit de omgeving van Alkmaar geboden werd. Er was veel interesse voor deze ochtenden waarop veel te leren viel en het is te hopen, dat na deze drie caii seriën weer nieuwe georganiseer! zullen worden. Gistermiddag zijn in Sittard onge veer 300 studenten van de technische hogeschool te Delft aangekomen die voor minstens veertien dagen in de Limburgse mijnen komen werken, om dat de technische hogeschool wegens kolengebrek is gesloten. Hun spontane komst naar de mijnstreek om een steentje bij te dragen tot leniging van de kolennood wordt algemeen zeer op prijs gesteld. In Graubünden nabij St-Antonien heeft een der ernstigste ski-ongelulcirefl der laatste jaren plaats gehad: zereu personen zijn er door een lawine ba- dolven. St-Antonien ligt ongeveer 5 km ten Noorden van Kublis in het Praetigau* dal. Na een telegrafische rondvraag onder de andere leden is Rusland op genomen in de internationale schaat- senrydersbond. Een scène uit de studenten verzetsfilm „Zes Jaren", welke film op ver- zoek van het „World Student Service Fund" door de stichting Studen tenhulp werd vervaardigd en waarvan de première Maandag ajs. te Wageningen gegeven zal worden. Anefo P. Hedenmiddag is ln de fabriek voor stofzuigers en andere electrische ap paraten „Holland-Electro" C V ln het Fordgebouw aan de Marconistraat te Rotterdam een eerst kort geleden ln gebruik genomen ketel van een im pregneermachine met een geweldige knal uit elkaar gesprongen. Door de hevigheid van de explosie werd een ravage aangericht. Vele rui ten sprongen en er onstond een begin van brand. Wonder boven wonder wer den er van de bijna 200 man personeel, die ln het gebouw werken, slechts ne gen licht gewond. Na verbonden te zijn konden zij naar huis gaan. De brand werd door fahriekspersoneel geblust. De brandweer. die met groot materiaal was uitgerukt, behoefde geen diest te doen. BEGROTING V. BINNENLANDSE ZAKEN AANGENOMEN. De Eerste Kamer heeft, na het uiten van vele wensen en uitvoerige antwoor den daarop van minister Beel. de be groting van Binnenlandse Zaken aan genomen, evenals dio van het Scheep vaartfonds en voor de PTT. Na enige dagen uitstel is de „Johan *an Oldenbarneveldt" van de Mij Nederland naar Indonesië vertrokken met een flink# troepenmacht aan boord Aan boord b#* vinden zich bataljons van het 4de, 8ste cö 11e R I, de 2e en Se sectie veldbatterijen. een detachement mariniers en een detfi* chement tandartsen Na maandenlange onderhande lingen en polemieken over de organi satie van de Tour de France van dit jaar schijnt eindelijk een oplossing naby. De nationale federatie van journalisten heeft voorgesteld de or ganisatie aan een van de bestaand» sportieve instellingen toe te vertrou wen, waarop de vereniging van b6" roepsrenners in overweging heeft g geven het Paris des Princes te kiezen De heer Jacques Goddet, directeur van dit sportpark en vroeger lid de directie van 1'Auto, die vóór oorlog altyd de tour organiseert heeft dit aanbod in principe geaccep teerd.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4