WAAROM DE WINTER NIET WIJKT Stad en Omgeving. rNA DE BLIJDE GEBEURTENIS^ DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Vorstperiode duurt nog weer voort! Mary Churchill getrouwd BEV1N TEKENT Weerbericht Spoorweg over Afsluitdijk Stichting „Humanitas" Mariniers naar Indië Ds. Meiners betrokken in Luthers kerkconflict Uitspraak Tribunaal Lieflijkheden Extra rantsoen kaas Een bon voor 2 eieren Van nabij en verre Kolenproductie in Januari met 94000 ton gestegen Douane op de koffie Op z'n Indiaans? K.V.P. achter Linggadjati Verklaring van de Commissie-Generaal Ameland houdt het wel uit BUREAU: Koningstraat 7B-S0 Den Helder Telefoon »45 Giro 449041 Dlr.: J. Bqlsma WOENSDAG 12 FEBRUARI 1941 Voortzetting van de 70e JAARGANG No. 9496. HELDERSCHE COURANT TAR1KVKN: Advertenties: 14 cent per millimeter. Familieberichten It cent per m.m Kleine ad vertentles („Juttertjes") tot IJ voorden 75 cent. elk woord meer I cent Abonnementen: per kwartaa. I.—. per post t 4.86 Ha ofdredacteur: M. H. E. Ujldert, Raronredacteoren C. A Dekken eo W. Kok. Aan het weersoverzicht van het KN MI ontlenen wq: De aanval van de dooi op het vorst- gebied in onze omgeving is ten twee den male mislukt. Evenals een week geleden begon de depressie over Je Golf van Biscaye op te vullen, terwijl te gelijkertijd onder invloed van rand- storingen de luchtdruk in het Middel landse zeegebied daalde. Hierdoor nam de intensiteit van de warmere naar het noorden gerichte luchtstroming zo snel af, dat de koude lucht opnieuw begon uit te vloeien en in de loop van gisternacht het zuiden van ons land opnieuw overspoelde en reeds weer doordrong tot in Noord-Frankrijk. De vorstperiode wordt dan ook In ieder geval weer met enkele dagen verlengd, want de volgende mogelijke aanval op het zich thans weer uit breidende vorstgebied bevindt zich nog midden op de Oceaan in de vorm van een nog weinig actieve depressie. Velen zullen zich afgevraagd hebben, wat de oorzaken zullen zijn van de hardnekkigheid van de vorstperiode en waarom de vorst in het zuiden van het land eerder afneemt en tijdelijk in dooi overgaat dan in het noorden. De oorzaak van de hardnekkigheid van de vorst moet gezocht worden in de grote stabiliteit van de luchtdrukverde ling over Scandinavië en Rusland, waar door in deze gebieden met slechts korte onderbrekingen gebieden van hoge luchtdruk voorkomen. Wanneer bij een dergelijke luchtdruk- verdeling een depressie over de Golf van Biscaye en Zuid-Frankrijk doordringt, nemen de luchtdrukverschillen over on ze omgeving en Duitsland toe, waardoor de wind uit oostelijke richting aanwak kert. De lucht nu, die over het noor den van ons land stroomt, wordt aan gevoerd over de Noord-Duitse laagvlak te en is direct afkomstig uit het koude Russische brongebied. Wanneer nu de warme lucht uit het zuiden aangevoerd wordt, moet deze de verschillende gebergten passeren en wordt gedwongen op te stijgen tenge volge waarvan de warme lucht boven de dikke koude grondlaag terecht komt et> deze bijna niet kan aantasten. De lucht, die dus over het noorden van ons land naar het westen stroomt, behoudt haar koude eigenschappen. Bij het opglijden van de warme lucht voor Limburg. Bra bant en Zeeland is de toestand echter anders. De koude luchtlaag, die bij der. gelijke luchtdruk verdelingen daar uit het oosten wordt aangevoerd, la minder dik, omdat de koude lucht zelf eerst de genoemde gebergten heeft moeten pas seren. Het over deze dunne koude grond laag heenstromen der warme lucht heeft dan direct veel meer Invloed en kan de temperatuur soms tot boven het vries punt brengen, ook al blijft de wind oost. Het is dus heel verklaarbaar, dat een aanval van de dool op het vorstgebied in Europa Juist over het zuiden van ons land wordt afgeslagen. Gisteren is in' de St. Margarets kerk, bij de Parlementsgebouwen te Londen, het huwelijk gesloten tussen Mary Churchill de jongste dochter van Groot-Brittannië s oorlogsleider, en kapitein Christopher Soa. mes van de Coldstream Quards. De bruiloft werd door een 100-tal gas ten bijgewoond. Onder anderen waren aanwezig de minister-president Attlee en echtgenote, alsmede een aantal andere ministers en verschillende buitenlandse ambassadeurs. Bevin, de Britse Minister van Buitenlandse Zaken, ondertekent de verdragen met Italië, Hongarije, Bulgaijje, Roemenië en Finland. vredes- AANHOUDENDE VORST Iets afnemende, doch vooral langs do Wadden-eilanden tijdelijk nog krachtige oostelijke wind. Over drijvende wolkenvelden, waaruit plaatselijk wat sneeuw valt. Mati ge tot strenge vorst. Blijkens het voorlopige verslag der commissie van rapporteurs der Eer ste Kamer, ten aanzien van de be groting 1947 voor het Departement van Verkeer, verklaarden enige leden een snelle spoorwegverbinding tussen het centrum des lands en de Zuide lijke en Noordelijke provinciën van 't grootste belang te achten. Deze leden zouden gaarne het oor deel van den minister vernemen over de mogelijkheid van spoorwegaanleg over de Afsluitdijk. Zij achtten zulk een verbinding van hogere urgentie dan de voorgenomen aanleg van een spoorweg van Amsterdam naar Den Haag met ondergrondse stations in beide steden. HAN VAN MEEGEREN EN DE FISCUS. Op een te Amsterdam belegde ve rificatievergadering in verband met het faillissement van den kunstschil der Han van Meegeren, werden in 't algemeen de vorderingen der schuld eisers door den kunstschilder erkend. Ten aanzien van de vordering der be lastingen (groot ƒ3.000.000.zal de Raad van Beroep, na onderzoek alsnog uitspraak doen. Een ingezonden stukje in onze cou rant van Woensdag 9 Februari Jl. ves tigde de aandacht op de plannen van enkele stadgenoten, die een comité van voorbereiding hadden gevormd tot op lichting van een afdeling Den Helder van de Stichting voor Maatschappelijk Werk op humanistische grondslag. Daartoe werd in Hotel Bellevue een vergadering gehouden, waar inderdaad een afdeling van deze Stichting „Hu manitas" werd opgericht. De heer P S van der Vaart sprak namens het comité een kort openings woord, waarna hij aan den heer P C Faber, secretaris van de Stichting, ge legenheid gaf het werk van „Humani tas" nader toe te lichten. De Stichting trekt zich het lot aan van die in maat schappelijke nood verkerenden, die niet bij een kerkgenootschap zijn aan gesloten. Voor deze mensen moet niet uitsluitend steun van overheidswege worden verwacht, maar ook van parti culiere zijde moet in deze iets worden gedaan. Reeds vóór de oorlog begon de stichting „Humanitas" haar werk. De bezettingsjaren belemmerden dit natuurlijk ernstig, zodat eigenlijk pas na de bevrijding de organisatie breder opgezet kon worden. Thans zijn er in veertig plaatsen afdelingen opgericht. In verschillende plaatsen zijn advies- bureaux. waarheen de mensen met hun moeilijkheden kunnen komen. Ook is de wenselijkheid gebleken van een organi satie van vrijwillige huisbezoekers. Een uitgebreid werkterrein ligt voor „Hu manitas" ook op het gebied van de kinderbescherming en alles wat ver band houdt met voogdijbenoemingen, onder toezichtstellingen en reclasse- ringswerk. De heer Faber gaf vervolgens enige inlichtingen betreffende de interne or ganisatie van de Stichting. Zo deelde hij mede, dat de minimum-contributie f 2,50 per jaar bedraagt; voor f 1 per Met de „Nieuw-Holland" vertrekt Woensdag 19 Februari wederom een transport mariniers-miliciens naar de Oost, om zich daar bij de mariniers-bri gade te Soerabaja te voegen. Het trans port van 200 man is opgeleid in het marine-opleidingskamp te Bergen op Zoom. De troepen staan onder com mando van den kapitein der mariniers J van Aller. jaar kan men zich abonneren op het Maandblad van „Humanitas". Alle ter vergadering aanwezige per sonen gaven zich als begunstiger van de Stichting op. waarna werd overge gaan tot de benoeming van een afde lingsbestuur. De volgende dames en heren namen hierin zitting: H J Marl- nus. P J Kroonstuiver. C Steenlage, G H Böhmer, A Kersbergen. W F Louw- rier. mevr GrobbenVan Steenwijk, J Zuidweg. mevr J M GomesDito mevr. C SchreuderTielemans, H Korrelboom en P S van der Vaart. De heer P J Kroonstuiver, Anemonenstraat 35, heeft voorlopig het secretariaat op zich ge nomen. terwijl mevr. J M GomesDito, Koningsweg 78, als penningmeesteresse zal optreden. Ds W J F Meiners, oud-Ev. Luthers predikant te Den Helder en Ds B E J Bik, beiden thans predikanten van de Herst. Evang. Lutherse Gemeente van Amsterdam, hebben een verweer rond gezonden, waarin zij hun verbazing uit spreken over de beslissing van de Sydo- nale Commissie van de Evang. Luth. Kerk, waarbij hun het preken in de Evang. Luth gemeenten wordt verbo den. Het is hun bekend, dat deze be slissing niet genomen is in een verga dering dezer Synodale Commissie, maar dat deze zaak telefonisch is behandeld. Het hoor en wederhoor is hier niet toe gepast. Hunnerzijds is nooit enig on vriendelijk woord of enige onvriende lijke daad ten aanzien van de Evang. Luth. Kerk, resp. gesproken of ver richt Zij vragen: Can de Evang. Luth. Synodale Commissie de gemeenten zon der meer opleggen om bepaalde predi kanten niet langer tot het vervullen van preekbeurten toe te laten? Ten aanzien van hun schorsing als leden der Luth. Predikantenvereniging mer ken zij op, dat dit besluit klaarblijke lijk alleen genomen is door den voor zitter en secretaris buiten machtiging van de vereniging. De Texelaar Petrus B. werd gister morgen door het Alkmaarse Tribunaal veroordeeld tot 21/* jaar Internering, du: eindigend op 14 November van dit Jaar, met verbeurdverklaring van f 2500 erfj het radiotoestel en ontzetting uit kies- en ambtsrechten. Felicitatie-registers liggen ter tekening De Stichting 1940—'45 heeft het initiatief genomen om in alle gemeenten felicitatie-registers ter tekening neer te leggen, waarin iedere Nederlander zijn handtekening kaa plaatsen. Contact is gezocht en verkregen met de burgemeesters, teneinde metterdaad te komen tot een nationale manifestatie van aanhankelijkheid en trouw aan het Oranjehuis. Ook burgemeester G. Ritmeester heeft zijn volle medewerking verleend, zodat op de nationale feestdag de Helderse burgerij in de gelegenheid zal zijn, de felicitatierregisters te tekenen. Op drie plaatsen in de gemeente worden daartoe registers ter tekening neer gelegd: In de eerste plaats ten Raadhuize, Kerkgracht, voorts in het bureau van de Heldersche Courant, Koningstraat 80 (hoofd ingang), en in Café „Prins Hendrik", Loopuytpark, Julianadorp. Het tekenen van deze registera kan plaats vinden op de Nat. feestdag, des middags tussen twee en v(jf uur De volgende dag zullen de burgemeesters over het gehele land de registers inleveren bij de Stichting 1940'45, die ze zal laten inbinden en daarna aan het Prinselijk Paar zal aanbieden. Bedragen voor de Stichting. Zij, die in één der bovengenoemde gebouwen hun handtekening in het felicitatie-register komen plaatsen, vinden daar ook gelegenheid om desgewenst een bijdrage te storten in de kas van de Stichting 1940'45. Dat is uiteraard niet verplicht, maar wij veronderstellen wel dat iziet vele tekenaars de gelegenheid zullen verzuimen ook hun naam te plaatsen op de bijdragen-lijst, om daardoor het sympathieke werk van de Stichting te steunen. Senator Arthur Vandenberg, de voorzitter van de commissie voor buitenlandse zaken van de Ameri kaanse Senaat, zeide in een rede: „Wij zullen niet alleen ontwape nen, wij zullen geen genoegen ne men met lieflijkheden vanachter het ijzeren gordijn, dat nog steeds een groot gedeelte van de aarde verbergt. Onder deze voorwaarden is Amerika ook bereid 't voordeel van de atoombom prijs te geven: Indien en wanneer de wereld, en de Sowjet-Unie in het bijzonder. Instemt met snelle en afdoende be straffing, die verraad aan de bron vernietigt. Dit is onze prijs, en die prijs moet worden betaald Wij zul len niet slechts op woorden ver trouwen. Er zijn al te veel woor den verdraaid, te Jalta, te Pots dam en nu weer in Polen". In de periode van 16 Februari t.m. 1 Maart zal aan diegenen die een A-, B-, of C-kaart hebben 50 gram kaas boven het gebruikelijke rantsoen van 200 gram worden verstrekt. In de bonnenljjst, welke Donderdag a.s. bekend gemaakt wordt, is voor alle leeftijdsgroepen een bon aange wezen voor 2 eieren. De te Scheveningen binnenko mende vissersschepen hebben met zeer slecht weer te kampen gehad en zijn met dikke ijslagen bedekt. Uit Batavia wordt gemeld, dat de pest in de maanden September tot December in de residentie Banjoemas 729 slachtoffers heeft geëist; in Kem- baran telde men 309 doden. In Frankrijk brak een nieuwe perssta' king uit, waarbij behalve 3000 jour nalisten ook het technisch personeel en de krantenbezorgers zijn betrok ken. Eis: salarisverhoging. De feestelijke intocht van Prins Carna val op a.s. Zaterdagmiddag te Am sterdam ia in verband met de weers omstandigheden uitgesteld. Te Zutphen is een kindje van acht maan den, dat in verband met de koude te dicht bij de kachel was gezet, in de wieg verbrand Naar uit Keu len wordt gemeld, zijn de ijsschotsen op de Rijn tussen Xanten en Nijme gen In beweging geraakt en drijven af naar Nederland Ter gele genheid van de a.s. blrjde gebeurte nis in het Prinselijk gezin brengen PolygoonProfilti een kwartier filmpje uit „De troon leeft". Majoor Ernest Cassel heeft te Day- ton (Ohlo) het hoogterecord voor helicopteres, dat In 1939 door den Duitser Karl Bode werd gevestigd, gebroken. Cassel bereikte een hoog te van 6.350 meter, terwijl Bode in dertijd tot 3.780 meter steeg. De „Karei Doorman" is Maandag uit Casablanca vertrokken voor de laat ste étappe van haar thuisvaart. Het schip wordt 18 Februari in Amster dam verwacht. Te Pais Alto is de hand gelegd op een Amerikaans officier, die voor 210.000 dollar aan diamanten uit Japan had gesmok keld. Wederom hebben gisteren vier Amelanders te voet de tocht van het eiland naar Holwerd en terug ondernomen. Te Oberhausen in het Ruhrgebied hebben 15.000 arbei ders demonstraties gehouden tegen koude en honger. Koning Fa- roek van Egypte heeft zijn 27sten verjaardag gevierd. Aan de armen in geheel Egypte is gratis kleding en voedsel uitgedeeld. Ondanks transportmoeilijkheden en koude be reikte de steenkoolproductie in het Ruhrgebied op 28 Januari een nieuw hoogterecord, n.1. 222.000 ton per dag 46 HET GELUID IN DEN HEMEL Gedurende den morgen van den Sisten dag spraken zij af en toe met elkaar. Ze spraken niet over voedsel, want het besef van honger bezaten ze niet meer. Ze wisten alleen dat ze zoo zwak waren dat ze voor niets meer be langstelling bezaten, en dat een van hun drieën nu aan den beurt was om den weg van de anderen te volgen in de deinende baaierd van zondoorlicht water die zich rondom hen uitstrekte, van kim tot kim. Alleen Kees van der Slot kerfde lederen morgen nog een streep in den paddel, maar zelfs dat werk kostte hem onbeschrijfelijke moeite. Er was geen kracht meer in zrjn lichaam. In den loop van dien 81sten dag kwam er opnieuw een beetje regen. Te weinig om te drinken, maar net voldoende om de drie mannen in staat te stellen met hun mond en tong langs hei hout te soijken, zoodat die vochtig werd. Maar ook daar werden ze zoo moe van dat ze spoedig het bewust zijn verloren en in elkaar gezakt ble ven liggen. Half onder het door de son witgebleekte zeil. Kees van der Slot keek tegen den avond in het water. Hij zag paarse en fel-oranje vischen onder het vlot door schieten en in den diepte verdwenen. H(j stelde zich voor dat hij die prach tige visschen binnenkort zou volgen en er leek hem niets verschrikkelijks ln deze gedachte. Integendeel, 14 vroeg zich af waarom hij zich niet onhoor baar voor de anderen zou laten afglij den van het vlot Het was zeker nis* pijnlijk ln het reriokkend koele wa ter te komen, z'n mond wfld open te aefeen en dan nog eenmaal hert diep ln te ademen. Het k>«k hem een zalige verlossing eo hfj dacht dat hij het maar moest doen. Mnr toen zag hjj Nioo en Izsy en wist dat hü de laatste moest De haaien bleven rond het vlot «wemmen. Van der Slot wist d*t ze zouden blij ven tot alle drie de mannen overboord waren, Hfl vroeg öoh alleen af wie d« laatste van hen zon helpen. Zou hij de laatste zijn? Waarschijnlijk. Dan zou er dus niemand zijn om hem te helpen. Hij beploot dat het zoover niet zou komen. Hij zou zorgen den dood voor te zijn. De dood zon geen kans krijgen waar het Kees van der Slot betrof. Dien avond trok Nioo Hoogen- dam aan zijn haren. In plukken viel het haar uit zijn hoofd. Izsy zat er somber naar te kijken, omdat hij wel wist wat het beteekende. Het betee- kecde hetzelfde als het uitvallen van hun nagels, dat al dagen geleden be gonnen was. Het beteekende dat ze aan het einde van hun leven stemden. Maar Nico was zoo verschrikkelijk moe dat hij het alles rustig kon over denken en zich niet meer zenuwachtig maakte over datgene wat komen gtog Kr kwam een nacht en toen kerfde Kees van der Slot den kerf van den 81st«n dag op den paddel. Er was zee en kim en verder niets. Nico en Izzy bleven bewusteloos en toen nam de olieman van de „Zaandam" een paar oude biikken, die van de flashlights. en hij kraste met onnoemelijk veel moeite van leder de naam op het blik. H$j deed het deksel er op en liet ze overboord vallen. Als ze vanavond of morgen dood zouden zijn was er een kans dat een schip nog eens die blikken zou opviaschen. En ze zouden weten dat hfl en Izzy en Nioo ellendig waren omgekomen. Maar dan zou het te laat zijn en niemand zou meer veel belangstellen in hen. Ook dien dag regende het een beetje en hak wakend, half droomend bewo gen ze hun tongen over de balken van het vlot. Daarna sliepen ze door. ver der uitdrogend en verdorrend onder de zon die als hun wreedste beul aan den hemel hing. „Hoe voel Je je?" vroeg Kees van der 81ot aan de jongens. Ze keken hem suffig en niet-begrijpend aan en Nico zei: ,,Qc geloof dat ik het nog een dag uithoudt". Izzy slikte heftig, maar kon niet meer spreken. Hü liet zijn hoofd var links paar rertitg; rollen ec geraakte daarna weer in een toestand van ooma. Van der Slot vond dat Izzy er ver wilderd uitzag en hij vreesde het ergste. Hi) wist echter niet wat hij zou moeten doen als de jongen opstandig werd en overboord wilde. Ieder mo ment vreesde hij dat het zoover zou zijn. Hij kende de voorteekenen. Hp luisterde naar het klokkeren van het water tegen de oliedrums on der het vlot. Het was als een lokkend fluisteren om te komen, daar onder die oliedrums. Het klokkeren werd helderder en helderder, zoo helder had Kees van der Slot het nog nooit ge hoord. Het leek wel alsof het water hooger en hooger kwam. Maar dat was geen geklokker van waterhet was iets anders. Het was 'n geluid dat hij wel kende, maar dat hij zich haast niet meer kon her inneren. Hij kreunde, leunde terug en liet zich op zijn rug vallen. Ineens wiet hij het zeker: dat was het geluld van motoren in de lucht Dat was het ge luid van vliegtuigen. En het geluid naderde. Er kwam een vliegtuig. (Wordt vervolgd.) 's-GRAVENHAGE, 11 Febr Na de lichte daling van 801.423 ton ln Nov. vorig jaar tot 718.314 ton ln December is de kolenproductie van de Lim burgse mijnen in Januari j.1, geste, gen tot 833.027 ton. In Januari 1946 produceerden de mijnen 629.337 ton- Het aantal werkdagen in Januari jJ. was ook hoger, nJ. 26 tegen resp. 25 en 23 in November en Decem ber vorig jaar. De productie van Januari JJ. komt overeen met 32,040 ton per werkdag (Januari 1946: 24.205, November. 32.057, December: 31231 ton). De totale verzending van de mijnen af beliep over Januari j.1. 659.913 ton (De cember: 555.934). Hiervan was bestemd voor binnenlandse behoefte 619.639 ton (vorige maand 526.047 ton). Het Zwitserse blad „De Bund" maakt melding van een nieuw Köpenick-geval In de afgelopen weken, aldus het blad, werden in Lübeck geschenkpakketten uit Brazilië ontvangen, elk met een inhoud van vijf kilo koffie, tot een to taal van achthonderdvijftig kilo Met af levering van de pakketten aan de ge adresseerde burgers werd gewacht op machtiging uit Berlijn Teneinde het in de zwarte handel brengen van de koffie te voorkomen werd bepaald, dat aan elke geadresseerde slechts een kilo af gestaan zou worden De rest zou dan vanwege het militair bestuur worden verdeeld Twee dagen na het afkomen van deze beslissing kwam bij het douane-bureau te Löbeck een vracht auto voorrijden De m uniform gesto ken Duitse chauffeur van de auto legde een bewijs over, waarin de ont vangst van zeshonderdtachig kilo kof fie door de Hamburgse Wohlfarhtsbe- hörden" werd bevestigg De goed ver trouwende douane-beambten gaven de partij koffie aan den chauffeur over Men heeft er daarna niet meer van gehoord Indien kippen geen eieren leg gen, dan zullen misschien spoedig haar veren gebruikt kunnen wor den voor de fabricage van kleren, aldus de minister van Brits Co- lumbia. Uit de veren van 38 kippen kan 'n herenicostuum worden gemaakt. De stof hiervan is lichter en war mer dan wol. 's-GRAVENHAGE. - Het partijbe stuur der Katholieke Volkspartij heeft ln zijn laatste vergadering van 8 Febr. J.1. zich nogmaals met nadruk gesteld achter de politiek der katholieke Tweede Kamerfractie inzake Linggadjati Het bestuur sprak zijn ernstige afkeu ring uit over de wijze van actie voe ren der heren Weiter, Bajetto c.s. Batavia, (Aneta). - De Commissie- Generaal heeft gisteravond een ver klaring uitgegeven, waarin o.m. het volgende gezegd wordt: De Commissie-Generaal heeft nog geen officieel bericht ontvangen van het besluit van het republikeinse ka binet van acht dezer, waarbij de door minister Jonkman afgelegde regerings verklaringen als deel van de overeen komst worden afgewezen. Er is daarom geen aanleiding nu reeds in te gaan op de mogelijke gevol gen die dit besluit kan hebben. Het is echter waarschijnlijk, dot de onderteke ning van de ontwerp-overeenkomst ver traging zal ondervinden. De overeen komst van Linggadjati geeft de princi piële lijnen van de toekomstige politieke structuur van Indonesië en de vorm van de samenwerking tussen Nederland en Indonesië aan. De verklaringen van mi nister Jonkman zijn bindend voor de Commissie-Generaal tengevolge van de aanneming door de Tweede Kamer van de motie-Rommevan der Goes van Naters. De verklaringen van den min's- ter laten daarom duidelijk zien, in hoe verre Nederland zich door de aanvaar ding gebonden acht. De essentiële In houd van de documenten, welke ver meld zijn in de motie-Rommevan der Goes van Naters, komt op alle essen tiële punten overeen met hetgeen in Linggadjati is overeengekomen. De do cumenten houden een verduidelijking in. welke essentiëel is voor de uiteen zetting van de bovengenoemde tussen beide partijen gesloten overeenkomst. De burgemeester van Ameland deelt ons mede, dat hij gisterochtend contröle heeft gehouden van op het eiland .aanwezige levensmiddelen. Hij heeft daarbij gecon stateerd, dat er een levensmiddelenvoor- raad ls, welke, naar schatting, voor on geveer zes weken toereikend zal zijn. Er ls groente, fruit, kruidenierswaren, meel, vlees. De zuivelfabriek levert bo ter, kaas en melk Voor de zieken kunnen eieren beschik baar gesteld worden. Van isolering merkt men op het eiland weinig, aldus de burgemeester, alleen kan men niet naar de vaste wal.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 1