Kakelbonte treinen in Amerika N; GOUD REINET DAMRUBRIEK Interview Een Nederlandse Congo-sigaar Vijl maanden hoogspanning Spoorwegen passen nieuwe techniek toe Jack London uitgedaagd. Hoover vraagt 475 millioen dollar. Voedsel voor Duitsland. met meneer m mm ^IÉÉ. De lonen der landarbeiders. Gelijkstelling invoerrechten België, en Nederland. te Goes. Het mag ook voor minder. De verongelukte Dakota. Wij luisieren morgen naar In Februari vertrok de eerste na Hen oorlog gebouwde gestroomlijnde trans—continentale trein uit Chicago voor een demonstra'ierels. Door de besneeuwde vlakten snellende, gaf iedere centimeter van de groene en oranje gekleurde trein van licf'ge- wicht staal het antwoord van de spoorwegen op de uitdaging van het vliegtuig. De Amerikaanse spoorwegen bevinden zich midden in een technische evolutie, waarbij gebruik wordt gemaakt van mo dern metaal en moderne wijze van voortstuwing. Om den reiziger een nieuw beeld re geven van het vervoer per trein, diene.'dat de spoorwegen rol lend materiaal tjokvol met nieuwe technische vindingen in dienst 6tellen. Met 650,000 km spoorweg, 43,500 loco motieven, 47,000 personenwagens en 2,000,000 goederenwagons zal deze evo-* lutie jaren in beslag nemen. Het begin echter geen factor meer van morgen, doch van heden. Aan de 172 gestroom lijnde treinen welke in het ofgelopen jaar het continent kriskras doorkruis ten met een snelheid van 128 km, wor den er thans elke maand nieuwe toege voegd. In den strijd tussen den grond en de lucht om snelheid gecombineerd met veiligheid en comfort, nemen lich te metalen en met ol'e gedreven diesel electrische locomotieven de voornaam ste plaats in bij de ontwerpers. Van Z. K. H. Prins Bernhard heeft een bezoek gebracht aan de School voor Reserve Officieren der Infanterie te Breda. Aan den besten cursist, sergant- majoor J. Steentjes, reikte Z. K. H. een officierskoppel uit. Persoonlijk gordde de prins de koppel om. ANP P. Harry Staal, de 36-jarige Nederlandse zwaargewicht, een der zeldzame boksers, die nimmer werden uitgeteld, heeft een uitdaging gezonden naar Jack London, de man die kortgeleden Jan Klein geen twee minuten overeind liet Staal en London hebben elkaar vóór de oorlog twee maal ontmoet en wonnen leder een partij pp punten Staal zal, Indien hij k o gaat, zijn gage voor een liefdadig doel beschikbaar stellen alle locomotieven welke besteld zijn, be staat 95 pet uit diesels. Het laatste ty pe dat een snelheid kan bereiken van 187 km per uur. is een uit twee een heden bestaande 4000 pk-mach ine, wel ke den nieuwen trein uit Chicago trok. Ten behoeve van de veiligheid bij deze verhoogde snelheid, heeft zij een nieuw eleclrisch gecontroleerd remsysteem. De bestuurder heeft slechts een hanóle over te halen en een electrische robot regelt de remkracht voor den gehelen trein, zodat geen enkel wiel slipt. Andere diesel electrische locomotie ven voor passagierstreinen, bestaande uit een tot vier afzonderlijke eenhe den met een gewicht tot 520 ton, ont wikkelen dikwijls tussen de 5400 en 6000 pk. Alles wordt gedaan om de treinen zoveel mogelijk trillingvrij te maken terwijl wagons voor verpozing met radio en film. alsmede comparti menten met een eigen douchebad me de een onderdeel van het na-oorlogse programma vormen. DE VERZENDING VAN POST NAAR DUITSLAND Herhaaldelijk blijkt dat afzenders van correspondentie voor Duitsland nalaten bij het adres het nummer van het postdistrict te vermelden. Deze na latigheid geeft aanleiding tot vertra ging en moeilijkheden bij de doorzen ding. Met nadruk wordt er op gewezen dat op alle correspondentie bestemd voor Duitsland het betrokken nummer van het postdistrict dient te zijn ver meld. UT IS .&IKKE; GE- ZE moeteh THUIS Z'JM WILLEM ZE- KEP NOPPIS ZUM* KOM, WE ZULLEM r- 7rtCI/C KI ZE WEL ZOEKEM Herbert Hoover, die onlangs van een economische missie uit Duitsland in Amerika is teruggekeerd, heeft president Truman voorgesteld voedsel tof een bedrag van 475.5M.0M dollar ter beschikking van de Duitse bur gers te stellen gedurende de tijd tot 1 Juli 1948. Dit zou een noodzakelijke bijdrage vormen tot vrede en veilig heid in west-Europa. Het geld zou moeten worden terug betaald bit de toekomstige Duitse ex port voordat enigerlei betalingen uit enderen hoofde door Duitsland zouden worden verricht, zoals bv. Hferstelbeta- ingen. Het door Engeland en Amerika geza menlijk aan Duitsland ten koste te leg gen bedrag, buiten de thans voorge stelde regeling om, wordt door Hoover voor de eerste zes maanden van 1947 cp 384 millioen dollar en voor de daar opvolgende twaalf manden op 567 mil lioen lollar geschat. Van deze bedragen betaalt ieder de helft. (Van onzen Haagsen redacteur). Naar wij vernemen, bevindt zich op het ogenblik een studiecommissie uit de kringen der Ned. Indische cultuur ondernemingen in de Belgische Congo, teneinde daar de mogelijkheid ener vestiging van tabakscultures te be studeren. Tijdens de oorlog heeft een voormalig employé van de Deli-maat- schappij voor eigen rekening een on derneming gevestigd in deze Belgische kolonie met het resultaat, dat hij dezer dagen bij de tabakshandel te Amster dam de eerste monsters Congo-sigaren kon aanbieden. Dit feit heeft aanleiding gegeven tot geruchten als zouden de grote maatschappijen, die op dit gebied op Java en Sumatra jarenlang gevestigd z(jn geweest, voor goed de Vorsten landen, het Sultanaat Deli en de an dere Ned. Indische tabakscentra ver laten. Zulks ligt echter geenszins in het voornemen. Ofschoon de toestand der Europese cultures in het machts gebied der Indonesische republiek nog steeds veel zorg baart, blijft men de hoop koesteren, tot een gunstig econo misch accoord met de nieuwe staat te geraken) hetgeen de voortzetting der exploitatie mogelijk zal maken. De onderzoekingen in de Congo gaan uit van de gedachte aan de eventuële mogelijkheid om nieuwe ondernemingen in dit gebied te vestigen, zonder de oude in de Indische Archipel in de steek te laten. Er is dus eerder sprake van een uitbreiding dan van een verhuizing. Tot dusver is er zeer weinig tabak in de Congo verbouwd. In Belgische krin gen hier te lande wist men ons te ver zekeren, dat de kwaliteit van de Congo- tabak zeer goed is, maar de tok dusver voortgebrachte productie dermate ge ring, dat slechts zeer weinig Belgen het product kennen. Dat er gelegenheid is om het tabaksareaal bij gunstig geble ken klimatologische en laridbouwkun- dige omstandigheden aanzienlijk uit te breiden, is onbetwistbaar, gezien de on metelijke maagdelijke oerwouden in deze uitgestrekte en zeer dun bevolkte kolonie. Wat de Ned. Ind. tabakscultures be treft, deze zijn steeds van zeer grote betekenis geweest. De productie be droeg in 1940 938 millioen kilo en er werd in dat jaar voor 38 millioen uit gevoerd. De betekenis van de tabak voor Ned.-Indië en voor ons, land wordt het best geïllustreerd door het feit, dat de stoomvaartmaatschappij „Oceaan" haar ontstaan te danken heeft aan het tabaksvervoer van Sumatra naar Ne derland. De Indische tabak was voor been voor 95 procent afkomstig van Europese cultuurondernemingen, de M°G onder de indruk van de zonsondergang, die boven het met sneeuw be dekte landschap de prach tigste kleureffecten tover de en waarvan we zojuist vanuit de voortsuizende electrische volop konden genieten, stapten we aan het Centraal Station te Amsterdam uit de trein. We hadden reeds een vrij lange reis achter de rug en besloten, alvorens ver der te reizen, even uit te blazen in de restauratie. We traden binnen in de koffiekamer voor eerste en tweede kasse reizigers Het was op dat uur niet erg druk in het statige vertrek met de hoge rode wanden en de brede ra men, die een prachtig uit zicht gaven op de be- lijk op het eenzame scho teltje in de grote glazen vitrine liggen als voorheen We begrepen echter, dat hij iets op zijn hart had en immer tot helpen be reid, lieten we onze kof fie over aan de trouwe hoede van het reeds lege gebaksschoteltje en traden op de vitrine af. Weer konden we merken, dat onze bemoeienis den heer Goud Reinet zichtbaar goed deed. En toen begon hij ons op een schier onhoorbare fluistertoon zijn nood *e klagen. Het werd een lang durige en droevig inter view, waar we eigenlijk niet zo heel veel over ver tellen willen. Naast meneer G. R. stond een kaartje met het cijfer 45. Dat beteken- sneeuwde hoofdstad met de ^e> dat ^3 voor negen Oplossing probleem 21. Stand Zw. 12 sch. op: 6, 8, 9. 11, 14, 17, 23, 23, 26, 29, 35 36. W. 12 sch. op. 15, 22. 25, 27, 32, 38, 39, 42, 43, 47, 48, 50. Oplossing: 1. 15—10 (17x47), 2. 10x30 (35x24), 3. 42x31 (26x37), 4. 48—42 (37x48), 5. 47—41 (36x47). 6. 50—44 (47x33), 7. 39x 30 (48x50), 8. 27—22 (50x17), 9. 30—24 (29x20), 10. 25x21 en wint ir» de bekende eindstand. Een fraaie ontleding! Wij geven nog even het leerzame eind- standje, dat uit het probleempje was ontstaan. Zw. 2 sch. op 13 en 22. Wjt dam op 3. Zwart moest zetten! 1318 en 2227 zijn uitgesloten wegens 314, dus zwart moet 1319 of 2228. öp 13—19 wint 3—9 Zw. 22—28 wit 9—20 zw. 28—32 wit 20—15. Zw. 19—23, Wit 15—20 Zw. 23—28, wit 20—42, wint n op 32—37 wint 2014. Speelt zwart als le zet 2228, dan wit 3—20 zw. 28—32, wit 20—15, zw. 32— 38, wit 15—4, zw. 13—19, wit 4—10. Men pele dit vooral nog even na. Ipp JP ^|p|i j Ter oplossing voor deze week? Probleem 22 van G. W. Spittuler. zie diagram). Zw. 10 sch. op: 3, 7, 8, 10, 12, 16, 19, 20, 28, 36. W. 10 sch. op: 21, 27. 30, 37, 39 40, 43, 44, 46, 47. Wit speelt en wint. prachtige Sint Nicolaas- kerk op de voorgrond. De ober kwam voorbij en We bestelden ons klein-* tje koffie met gebak. In afwachting daarvan namen we onze omgeving eens wat nauwkeuriger op, louter ~n alleen om het wachten te bekorten. Rondom een grote tafel zaten diverse heren, uit de provincie, waarschijn lijk hoofdstadswaarts geto gen als afgevaardigden naar een vakverenigingscongres. In een hoekje een meisje, dat haar soldaat uitge leide ging doen. Dat was al Toch hadden we in ons dat niet thuis te brengen maar een leder wel be kende gevoelj er was hier in deze zaal Iets waar onze aandacht onweer staanbaar heengetrokken werd. We nipten even aan onze koffie en keerden ons toen meer dan een halve slag op onze stoel om, iets dat men meestal niet pleegt te doen, vooral niet in een wachtkamer van standing Maar we deden het en... werkelijk daar zagen we hem: meneer Goud Rei net. Hij moest ons al lang gefixeerd hebben, want .oen we hem aankeken, trok er even een lichte glimlach over zijn schraal gelaat. Direct daarop bleef hij weer even onbeweeg rest was bevolkingstabak. Hoe de' toe- Ernstige ziekteverschijnselen stand nu is, is onbekënd. De hoofdafdeling Sociale Zaken van de stichting voor de Landbouw heeft een schrijven gericht aan haar provin ciale sociale secties, inhoudende een advies voor de opstelling der bijzonde re bepalingen, die bij het mantelcon tract aansluiten. Ten aanzien van de lonen adviseert de hoofdafdeling sociale zaken uit te gaan van een loonschema, dat als mid delpunt heeft een loon van de vakar beiders in de normale lanöbouwgebie den van 67 ets per uur. Voor de onge schoolden komt dit loon 4 ets per uur lager te liggen. Van deze lonen zal 3 ets worden ingehouden als premie voor het te stichten bedrijfspensioenfonds, zodat het toon, dat de arbeider in han den krijgt, gehandhaafd wordt óp ge middeld 64 ets per uur. Ten aanzien van het weekloon voor vaste arbeiders is de hoofdafdeling so ciale zaken van de stichting voor de Landbouw van mening, dat men bij het vaststellen hiervan moet uitgaan van het in het betrokken gebied geldende uurloon. Omtrent de accoordtarieven wil de hoofdafdeling sociale zaken geen richt lijnen vaststellen, omdat zij van mening is, dat de toestanden in de verschillen de provincies hiervoor te zeer uiteen lopen. INTERSCÖLAIR CONGRES OP KOMST (Van onzen Haagsen redacteur) Dezer dagen is in Den Haag het eer ste gedeeltelijke congres van de Alg. Sch olie ren bond voor Nederland gehouden, waarop besloten werd ten spoedigste een nationaal interscolair congres te beleggen, op een nog nader te bepalen plaats en tijd. stuivers te koop was, dat hield tevens in, dat meneer G. R. wel altijd op die eenzame plaats op het kille Mitropa-schoteltje zou moeten blijven liggen, ten zijeen oude rijke dame medelijden met hem zou krijgen De wijzers van de klok waarschuwden ons. We moesten ons interview snel beëindigen, betaalden den ober en zochten onze trein weer op. o I EZER, nu alle gekheid op een stokje. Laten we tot slot nog even overscha kelen op de werkelijkheid een werkelijkheid, die helaas heel nuchter en even koud als deze win ter is. De prijs van één kilo goudreinetten Is f 1,31. Re kent men gemiddeld zes appels in dat gewicht dan komt één appel ongeveer op 22 cent. De prijs werd dan ook in bedoelde stations restauratie met 23 cent overvraagd. Een redelijke verdienste gunnen wij een ieder, maar dit gaat te ver In de restauratie op het station van Uitgeest kregen we een z.g. jodenkoen aangeboden voor 17 cent Ook zulk een prijs lijkt ens verre van Juist. Te Alkmaar heeft de buffet jongen ook heerlijke nog wel gevulde", koeken te koop voor 20 cent, even eens een prijs, die er zijn mag. En als het dan ics bijzonders ismaar de kwaliteit van het spul is maar zeer matig. Of de leverende banket bakker nu binnen één jaar boven Jan wil zijn (als hij het nog niet ls) of de re staurateur, we weten het niet. Alleen het reizende publiek dat tocht Iets wil hebben, wordt dubbel en dwars afgezet. Als men nu toch ver dienen wil, laat men dan J wat betere waar tegen eei lagere prijs brengen. De grote omzet zal dan zeker meer geld in het laatje brengen ende indivi- dueele koper is er tevens mee gebaat. Natuurlijk willen wij hier niet generaliseren, uitzon deringen bevestigen im mers de regel maar de reizigers worden heel dik wijls in de restauraties afgezet. Dat is geen ver schijnsel van de laatste jaren, het euvel dateert reeds van ver voor de oor. log. Daarbij snijdt men zich zelf in de vingers. De buitenlandse toerist b.v.. die alleen maar ons land passeerde en op een 6tation aan een buffetkar retje wat fruit kocht, sloeg bij het horen van een prijs de schrik om het hart. Een mogelijk plan om wat langer in Holland te ver toeven, werd daardoor al gelijk getorpedeerd Ook in dit opzicht moet het' in de toekomst anders wor den. Niet alleen de Nederlan der zelf, maar ook onze naam, die in dit opzicht al geen al te beste klank buiten de grenzen heeft, is er zeker mee gediend. Wij weten niet precies on. der welke instantie de controle op de prijzen in dergelijke gelegenheden valt, maar zouden hier een goede en billijke prijs-poli tiek ten zeerste toejuichen En daarbij willen we het nog niet eens hebben over de diverse automatics en eethuisjes, dat is een on derwerp op zich zelf. In elk geval we zullen hopen, dat er hoe het ook zij, aandacht aan wordt besteed. Het is nodig en. het publiek zal er zek^r dankbaar voor z(Jn. Prij zen, die omlaag kunnen, moeten ook omlaag. W. KOK. 150 DUIZEND GULDEN VOOR EEN VOETBALLER. Terwijl de beroemdste Engelse middenvoor Lawton gepasseerd is, zijn daarentegen de papieren van een andere voetbalberoemdheid Stanley Matthews zodandg geste gen, dat Stoke City bereid is f 150.000 voor hem neer te tellen. Ook voor enkele andere spelers worden fabelachtige bedragen beschikbaar gesteld. In Maart we'sontwerp te wachtem (Van onzen parlementairen redacteur) Naar wij vernemen is in Maart a de indiening van het wetsontwerp te wachten, dat beoogt het tarief van in voerrechten op gelijk niveau te brengen met het Belgische (en Luxemburgse), dat eveneens met het onze zal worden gelijkgesteld. Aangezien de tarieven in België nogal wat hoger lagen dan de onze, is Nederland bereid geweest zijn tarieven ie:s te verhogen, terwijl Bel gië daartegenover zijn tarieven eniger mate omlaag zal brengen, om op die manier door het gezamenlijk brengen van een offer egalisering te kunnen verkrijgen. Onze regering heeft reeos bij ons Parlement aangedrongen op een spoe- digst-moge'ijke afdoening der nog in te dienen wet. welke naar werd toe gezegd inderdaad zal worden be tracht. De uiteindelijke bedoeling van He thans gevolgde tarieven-politiek is om na de totstandkoming der egalisering tot AFSCHAFFING van het tarie' van invoerrechten tussen Nederland en België te ko men, om daarna gezamenlijk ais een eenheid tegenover het verdere dee] der wereld te kunnen optre- den.Die afschaffing is spoedig na vaststelling van het eenvormige ta rief te wachten. In het ziekenhuis aan de Oostwal te Goes hebben zich sedert enkele dagen j^nstige ziekteverschijnselen voorge- laan, zowel onder het verplegend per- oneel als ondêr de patiënten. Zes ver pleegsters en enkele patiënten zijn aan- etast door een ziekte, waarvan men .e agnose nog niet heeft kunnen vaststellen. Een der verpleegsters zuster van der .raaf, is overleden, terwijl d^ oestand van enige patiënten eer ernstig is. De zieken zijn leisoleerd en de hulp is ingeroepen 'an den internist prof dr. J. Mulder zit Leiden, terwijl vanzelfsprekend ook Ie geneeskundige inspectie van de Volksgezondheid op de hoogte is ge- iracht. De verschijnselen doen den ten aan die, welke zich voordeden bij de typhusbesmetting, welke kortgele den na een bruiloftsmaal te Amster dam onder meer enige leden van het ezin prof dr. K. Miskotte ten grave leepte. Van bevoegde zijde wordt er met ierhaling op gewezen, dat de van overheiidswege voorgeschreven prijzen maximumprijzen zijn en de voorge- chreven kortingen minimumkortingen. Het is dus te allen tijde geoorloofd la- !er prijzen te vragen en grotere kor ingen toe te passen. Slechts voor enkele artikelen, o.a. melk en brood, zijn minimumprijzen vastgesteld, waar van niet mag worden afgeweken. De mededelingen van sommige vak groepen en bedrijfsorganisaties aan hun leden dat het verboden zou zijn naar beneden van -"de voorgeschreven maxi mumprijzen af te wijken, is dan ook geheel onjuist, aldus deelt men ons van dt zijde van het ministerie van econo mische zaken mede. Generaal P. L. Legentilhomme, de militaire gouverneur van Parijs, trad te Londen in het huwelijk met mevrouw Marjorie Smith, wedu we van Commander Charles J, Smith Generaal Legentilhomme was de eerste Franse legeraanvoerder, die zich voor generaal Degaulle verklaarde en door de Vlchy-regering, deswege bij verstek ter dood veroordeeld werd. Drie Nederlanders slachtoffers. onder de Het onderzoek naar de lichamen der lachtoffers van de ten zuid-ooste.i van Queensland in zee neergestorte Neder landse Dakota wordt door hoge zee en lecht weer bemoeilijkt. De slachtoffers zijn drie Nederlanders -r. drie Australische employé's van het Nederlandse leger. Allen waren te l'.risbane woonachtig. De namen der Nederlandse slachtof fers zijn luit. H. Smits van Burgst, ser- teant-majoor S. Rookmaker en serg. najoor H. Bekema. Allen waren gehuwd. ,.tk dacht. ik „Pardon", zei hfl verschrikt, droomde ,,'k Zou niet graag je waif weze", zei T boer tje, terwijl hij voorzichtig zijn schouder betastte. „Je zouwe me puuh de bedsteê uitbokse." De coupé grijnsde. Verdere opmerkingen werden Hans bespaard omdat de trein de overkapping van het Cen traal Station binnen reed en alle reizigers op stonden om hoeden, regenjassen en tasschen bij elkaar te zoeken. Hij tilde de „Kangeroe" uit het net, slofte er mee over het perron en constateerde met een gevoel van onverschilligheid, dat hij blijkbaar den indruk van een verioopen sujet maakte, aangezien geen enkele witkiel er aan dacht een hand naar zijn bagage uit te steken. Hij spendeerde zijn laatste kwartje aan een rit met ltjn vijf en sleepte een kwartiertje later de .Kangeroe" veertig versleten traptreden van een' heerenhuis op, waarin op de tweede verdie ping het kantoor van de Elite-Stoteuigerfabriek was gevestigd. Hfl klopte aan een vervelooze deur, waarop met groote lettere „Directie'' was geschilderd en stond een oogenblik daarna als een druip natte poedel tegenover meneer Lewyt, een keurig opgepoetst heertje, dat ln een vertrek met kale muren achter een schrijftafel was ge- ze ten. Een sproetig meisje, dat aan «en tafeltje ln een anderen hoek zat de particuliere secre taresse, luisterend naar den naam „Toontje maakte 'n stapel circulaires ter verzending ge reed. Ze draaide alle postzegels in haar hand rond, opdat ze niet op hun kop zouden staan de firma gebruikte voor haar reclamemateriaal altijld zomerpostzegels likte er aan den ach terkant met haar grooten tong over. hield ze daarna boven de enveloppe en gaf er met haar vuist een stevlgen slag op. Js kon aan d# vuistslagen hooren hoeveel cir culaires er gereed waren, maar bij het binnen komen van den colporteur Van Linsehoten staakte de secretaresse haar werkzaamheden, omdat de procuratiehouder er haar op voorbe reid had, dlat hij dien lefschopper, als hij weer met leege handen op het kantoor kwam, nou eens precies zou laten weten, waar Abraham de mosterd haalt. Aangezien Toontje dat blijkbaar evenmin wist, staakte zij haar phylatellstische bezigheden, sloeg haar dikke beeaen over elkaar en staarde naar haar Chef met de oogen van een school meisje, dat voor het eerst een dra.ma gaat bekijken en vol verwachting het scherm voor de eerste acte ziet rijzen. De kleine man acfcter het schrijfbureau keek zijn colporteur met half toegeknepen oogen aan. „En?" informeerde hij, terwijl hij zijn sigaar, waaraan hij een kwast gekauwd had, tuasohen twee vingers uit zijn mond haalde. Van Linschoten zuchtte en liet zich moede loos ln een clubfauteuil vallen, die eigenlijk al leen voor klanten en schuldelschers bestemd was. „Nik", zei hfl met een zucht- De procuratiehouder van de Elitefabriek waarnemend directeur, kantoorbediende en re clamechef tegelflkertfld trok zijn voorhoofd in rimpels. „Bedoel je te zeggen", stoof hfl op, „dat je den heelen dag niks verkocht hebt, dat je geen enkele order „Geen enkele", bevestigde Hans. Het gezicht van meneer Lewyt verschoot van rood naar purper- „Je bent", zei hfl, „de luiste, eigenwflste, stom ste colporteur, dien we ooit „En dit", viel Hans hem, met een trap tegen den gehaten monsterkoffer, ln de rede, „dit is het prulligste, duurste en onverkoopbaarste pro duct waarmee ooit 'n mensch, die voor zfln boter ham moet vechten, op de maatschappij losge laten ls." (Wordt vervolgd). Hilversum I (301 m).' geeft nieuws om 7 u, 8 u, 7 u, 8 u en 11 u KRO: 8,15 Pluk de dag 10,30 „Vondel en Maria" 11 u De Zonnebloem 11,45 Fam.ber. uit Indonesië 12,03 Roer- monds mannenkoor 13 u Progr. Ned. Strijdkr. 14 u Het orkest zonder naam 14,15 Engelse les 15,15 Jonge kunstenaars 16 u Metropole-orkest 16,30 De schoonheid v h Grego riaans 17 u De wigwam 18,15 Journalistiek weekoverzicht 18,30 Progr. Ned. Strijdkr. 19,15 Muzikale tombola 20,08 De gewone man.. 20,15 Wie weef. hoe deze plaat heet? 20,30 Lichtbaken 21 u. Morgen is het Zondag 23,20 Klaas van Beeck 23,45 Ticineesche zang. Hilversum II (415 m) geeft nieuws om 7 u, 8 u, 1 u, 6 u, 8 u en 11 u VARA: 9 u Kamermuziekpragr. 9,50 The Boyd Neel String orch. VPRO: Morgenwijding VARA: 10,20 Radio feuilleton „Het portret" 11 u Uitzl. voor arb in de continubedr. 12,01 Vaudeville-orkest 13,15 Miller-sex*et 14 u Sportpraaje 14,15 Radio Philh. Orkest 15,15 Van boek tot boek 15,55 Esperanto-examen 17 u Artistieke staalkaart 17,30 Om en nabij de twintig 18,45 „Ligt het vormen van een wereldstaat binnen de grens der mogelijkheden?" VPRO: 19.30 Uitz. Rijpere jeugd 19.45 Bijbelvertelling VARA: 21 u. Soc. Commentaar 21.15 Brieven aan Iedereen 21.45 Dodenhuis 22,15 The Ramblers 22,45 „Merijntje en de mispels" 23,15 Hobby-hoel^

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3