JAHATOCEH SLAGERSBFDIENDE gevraagd EIND-SOIREE H.R.C. sneuvelt op eigen veld Winkelbediende SPIKERKONING Stad w Omgeving. De schoolwedstrijden staan voor de deur JUTTERTJES Kapitein Clausen, de gemoedelijke Deen W.M.S. Zes wedstrijden in de tweede klasse Liliangegroet Waarom de kok zo treurig was 10 nederlaag tegen Opgave voor 21 Maart Het jubilerende O.K.K. recipieert. JPe. NIEUWE RADIO ERIK SCHRAPER RADIO c.v Te huur gevraagd: WAAR OOK IN NEDERLAND... Ruilen Personeel Te koop aangeboden Diversen S'agerij HENK PETTER, Jan in 't Veltstraat Af AA T- COPSFTTEN DANSSTUDIO VAN LIT a.s. DONDERDAG 27 MAART in zaal „SANDERSE", Koningstraat 1, van 8—2 uur. WIJ FOTOGRAFEREN WERNER CRONEKoningstraat 29. degelijke Burgerdochter „Bq het scheiden van de markt leert men de kooplui kennen", zegt een goed Hollands spreekwoord, en de juistheid daarvan is ons gebleken, toen we een afscheidsbezoek brachten aan boord van de „Lilian", die twee maanden geledén op de Haaksgronden strandde en tot Zaterdag morgen in de haven te Den Helder gelegen heeft, in afwachting van gunstiger weer. Vrydag ln de late namiddag stapten we aan boord, waar we na lang zoeken eindeiyk kapitein Clausen vonden. Kapitein Clausen betoonde zich nn heel wat toeschleteiyker dan direct na de stranding Een nare motregen besproeide de glibberige loopplank en de nog glib beriger dekplaten van de „Lilian", die Li slaap gevallen scheen te zijn. Ner gens aan boord was een levend wezen te zien, alleen hoorden we uit de buik van het schip een zacht tevreden ge blaas en gesis, dat ons vertrouwen wekkend in de oren klonk. De boot lag blijkbaar onder stoom! Een ongastvry schip? We zochten verder, en belandden eindelijk in de kombuis, waar 'n jonge kok een ondefiniëerbaar deeg aan het kneden was. Onze komst scheen wei nig indruk op hem te maken, want hy ging onverstoorbaar verder. In alle ons ter beschikking staande talen en dia lecten trachtten we den kok aan het verstand te brengen, dat we het zeer zouden appreciëren wanneer hij een goede middag tegemoet zou gaan, maar zelfs dat scheen hem nauwelijks te in teresseren. Toen we eindelijk tot de conclusie waren gekomen, dat de jon geman zijn tong voor een snor inge ruild moest hebben, besloten We maar verder te gaan speuren.... Op de brug was niemand. Alles was even nat, vies en troosteloos. Neen, d» „Lilian" betoonde zich nu nog even recalcitrant als twee maanden geleden Eindelijk troffen we in een ruime hut het tweede levende wezen aan boord aan. We herkenden in den stevigen zeeman onmiddellijk kapitein Clausen, die ons met een brede glimlach tege moet kwam en een stoel aanbood. „Ik was niet in zo'n beste bui.." Zo terughoudend als de kapitein bU onze eerste ontmoeting was, on middellijk na de stranding, zo spontaan, spraakzaam en welwil lend was hy nu, bij het scheiden van de markt. „Ja", zegt kapitein Clausen by wyze van excuus, „het spreekt vanzelf dat ik na de stran ding niet in zo'n beste bui was, en dat ik het helemaal beroerd vond v wanneer er grote stukken ln de kranten werden geschreven. Maar nu is alles goed afgelopen en we gaan morgen weer varen. Happy days are here again....!" En dan vertelt de kapitein, terwijl wij ons best doen om het ons voorgezette schaaltje Engelse sprits te ledigen, dat de „Lilian" naar Velsen gaat, om daar de onbedorven pijpaarde te lossen bij de papierfabriek van Van Gelder. Een deel van de lading is door de inwer king van het zeewater onbruikbaar geworden voor de papierfabricage. Dit deel blijft aan boord, en wordt door de „Lilian" meegenomen naar de thuis haven, Esbjerg, waar het schip voor de definitieve reparatie in het eigen dok van de Maatschappij J. Lauritzen zal worden opgenomen. Pijpaarde: een smerige lading. Kapitein Clausen is niet bepaald trots op zijn lading, die hij zoiets als „damned Chinaclay" noemt. Hij heeft er een nog minder vriendelijke bena ming voor, en we kunnen hem begrij pen want er is nauwelijks een smeriger lading denkbaar. „Ik heb veel liever suiker, en nog liever steenkool. Steen kool geeft tenminste schoon stof....". De kapitein schenkt nog een paar koppen koffie in, en begint dan aan een paar kleine sneedjes brood-met- dik-boter. „Dat is het eerste wat ik eet vandaag. Ik doe matig aan, anders word ik te dik. Mijn gewicht is toch al 190 pond, en dat vind ik al erg genoeg. Honger heb ik de hele dag, maar daar kan ik beter tegen dan tegen kiespijn", zegt de kapitein lachend. We vragen naar de schepen van de Redery Lauritzen, waarop de ge- moedeiyke Deen enthousiast een hele stapel exemplaren van het maandblad „Lauritzen News" voor de dag haalt, het eigen tijdschrift van de maatschappij, waarin van tijd tot tyd de wederwaardigheden van de 27 schepen van gemiddeld vierduizend ton worden beschreien. Het is ons spoedig duideiyk dat ook de Rederij Lauritzen haar aandeel in de stryd ter zee heeft geleverd, en dat haar schepen gedurende de vyf jaar oorlog over alle zeeën hebben gezwalkt. Als aandenken krijgen we een bun deltje maandbladen mee, zowel in de Engelse als in de Deense editie, en dan nemen we afscheid van kapitein Clau sen, hem een behouden thuisvaart wensend. Vijf seconden later staan we weer in de druilerige regen op het spekgladde dek van de „Lilian", die er nu zomaar iets minder troosteloos schijnt uit te zien. Een aarzelende rookpluim komt uit de schoorsteen. Bij maag- en darmbezwaren is het gevaar van ondervoeding niet denkbeeldig. Daarom is Sanatogen zoo doeltreffend als aanvulling van het dieet. Sanatogen is zoo licht verteerbaar en wordt geheel door het lichaam opgenomen, daar het geen afval stoffen bevat. Met Sanatogen kunt gij Uw krachten behouden en #doen toenemen. Begin nog heden met Sanatogen. Uw apotheker 0/ drogist kan hel U leveren. IA iiniiaiiaitaniJ voedsel voor de tweede maal klop, nu met 1. Dat zit wel rustig voor de Poi- dersen. In de Noord-Hollandse verloor Atlas in een onaangename stryd van WinKe. met 40. wy spraken enkele spelers van Atlas, die ons te kennen gaven, dat zy niet meer voor Atlas wilden spe len. Wy kunnen het begrepen, want ae omstandigheden, waaronder gespeeld wordt, was wel byzonder moeilijk voor deze heren. T. BoysTexel II 42; Oudesluis 2 Flevo I 3—0. Het schip vertrokken. De volgende morgen was deze rook pluim niet zo aarzelend meer, want toen moest er stoom gemaakt worden. Voor het eerst na twee maanden mocht de schroef weer door het water wen telen, en mpchten kapitein Clausen en zijn „crew" weer werken op een va rend schip! Was het wonder dat de kapitein een goed humeur had? Waarom de jonge kok met zUn Clark Gable-snorretje dan zo somber gestemd was? Hy heeft het ons niet verteld, maar die taak werd wel van hem over genomen door een kleine foto van Helderse makelij, die tegen de wand van de kombuis geprikt was.... WU hopen, dat hem het afscheid niet te zwaar is gevallen. Luchtpost gaat trou wens snel tegenwoordig! Mr. JULIAN IS VERTROKKEN! Mr J W Julian. de traner van Hel der, is Zaterdagmorgen uit Den Helder vertrokken naar Roermond, zijn nieu we woonplaats Juist vóór zijn vertrek hadden wy nog even een onderhoud met dezen Engelsman Eigenaardig was zijn hou ding: hy was biy om zyn vertrek, maar toch was hy niet tevreden. Wy constateerden duideiyk dat hy het jammer vond dat hy niet langer ge tuige mocht ztin van zyn „jongens". Aan de jongens de eer hem alsnog de kroon op zyn werk te zetten. Hij is weg, maar zyn lessen blijven voortleven! Mr Julian verzocht ons de vele sportvrienden en kennissen van hem te groeten, aangezien het hem niet doenlijk was een ieder persoonbjk de hand te drukken Bill Julian, het gaat U goed en veel succes! BRANDJE IN BAKKERIJ. Zaterdagnrddag om kwart over drie werd de brandweer gewaarschuwd, dat brand was uitgebroken in een bakkerij aan de Weezenstraat. Het bleek dat een hoeveelheid papier en een jutezak, die tussen de muur en de ovenwand waren opgeborgen, in brand waren geraakt. Het vuur kon met enkele emmers water worden ge' blust, zodat de brandweer niet be' hoefde op te treden. GESLAAGD Onze stadgenoot de heer J G van Santen slaagde aan de Vrije Universi teit te Amsterdam voor het candi- daatsexamen wis- en natuurkunde (A) Pasen 1947 nadert en dat betekent tevens, dat het schoolvoetbaltournooi voor de deur staat. Een schoolvoetbal-tournooi! Weet U het nog van vroeger jaren? Wat een feest was dat voor ons. In de dagen van meester C. J. Mol en W. Veth, toen wy nog trainden in de duinen en toen de heren onderwijzers zelf hun uiterste best deden. De generatie is veranderd, maar het tournooi is gelijk gebleven. Een feest voor de jeugd in de ware zin des woords. Het is dan ook begrijpelijk, dat de heren onderwijzers van de tegenwoor dige commissie wederom besloten zijn dit jaar de schoolwedstrijden te doen plaats vinden. Vanzelfsprekend is over dit besluit nog wel even gesproken geworden, om dat er dit jaar nogal moeilijkheden waren. Het voetbalseizoen is nog maar weinig opgeschoten en tot op heden zijn de velden in een meer dan slechte toestand. Voor de velden is het beter dat er zo weinig mogelijk op gespeeld wordt en een schoolvoetbal tournooi is daar nu niet bepaald be vorderlijk voor Wij kunnen dan ook best begrijpen, dat de clubs met dit be sluit maar weinig ingenomen zullen zijn, hoe sympathiek men ook tegen over het tournooi zelf staat. Maar aan de andere kant zit er voor de voetbalsport zoveel goeds in een schooltournooi dat de heren bestuurs leden ook weer niet graag zullen te genwerken. Tenslotte beginnen de wedstrijden pas op 2 April a.s. en vóór die tijd kan er nog veel gebeuren met de velden, althans het ergste leed kan dan al ge leden zyn. Op Woensdag 2 April begint dus het festijn en daar er geen speciale vacantie dit jaar komt, heeft de commissie naar andere wegen ge zocht om het geheel af te werken. Zaterdags vóór de Pasen en Dins dags er na zal er volop gespeeld wor den, want dat zijn de enige dagen dat de scholen wel vrij zyn. Overigens zal er steeds gespeeld worden, wanneer de jongens gelegen heid hebben dus na de schooltijd en op andere beschikbare uren. Deze tijden zullen wij vanzelf nog nader bekend maken. Het tournooi wordt er weer een van grootse opzet en er wordt dit jaar een maximum deelname verwacht. Zelfs Callantsoog is bij Den Helder in gelast en ook Texel en Julianadorp ko men weer naar hier. Attentie hoofdonderwijzers. De opgave voor deelname moet plaats vinden vóór 27 Maart a.s., daar de com missie op 28 Maart vergadert en de wedstrijden samenstelt. Wij richten deze oproep juist aan de heren hoofdonderwijzers, omdat het ons bekend is dat de tijd voorbij is dat een hoofdonderwijzer zich niet met zyn leerlingen bemoeit op schoolvoetbalge- bied. Tenslotte gaat het ook om de eer van de school. Het ligt niet in de bedoeling om er een bedelpartij van te maken, ten aan zien van prijzen enz. Die tyd is voorbij, dat ging misschien wel tydens de oorlog, maar Au komt dat zeker niet tot haar recht Mochten er echter mensen of instellingen zijn die voldoende voorde jeugd voelen en dit in een of andere vorm willen uiten, dan kan men met zijn gave terecht bij den heer Rudolph, Van der Duin van Maasdamstraat. De commissie stelt zich n.1. weer voor om de jongens, naast de medailles en bekers, een verversing en een versnapering aan te bieden. Het wordt dus een echt feest en nogmaals een kleinigheid is vanzelf welkom, want de kas is nog niet leeg, maar een aanvulling kan geen kwaad. De ganse Helderse sportwereld gaf Zaterdagmiddag acte de prê- sence op de receptie, die onze plaatseiyke gymnastiekvereniging „Oefening Kweekt Kunst" ter ge legenheid van haar 65-jarig jubi leum hield in „Formosa". Bijna geen stoel was onbezet, toen de voorzitter, de heer A. Roodenburg, als eerste het woord nam. Het was hem een byzonder voor recht onder de aanwezigen te mogen begroeten het college van B. en W.; den commissaris van Politie, den heer K. Rypma; den directeur der Ryks- werf, den hoofdofficier M.S.D. der 2e klasse S. G. Barendregt; den O.S. en O.-officier der K.M., luit. ter zee 2e klasse F Wempe; den voorzitter van het K.N.G.V., den heer P. van Rijswijk; vertegenwoordigers van zustervereni gingen en voorts oud-leden en ere leden der vereniging. De heer Roodenburg gaf in kort be stek een overzicht van de verenigings geschiedenis, waarbij hij o.a. de voor zitters de revue liet passeren. Hy me moreerde, hoe onder voorzitter Jaring veertig jaar geleden de damescluD „Hygiea" werd opgericht. Een speciaal woord van welverdiende hulde richtte spr. tot den heer Van Loo, die reeds 59 jaar lid is, waarvan 47 jaar directeur. Nog steeds verricht hy zijn taak op een wyze, die niet naar een nieuwen directeur doet verlangen. Ook mevrouw Van Loo kreeg een woord van dank voor al het werk, dat zy deed, en nog steeds doet. Beiden ontvingen een prachtige fruitmand. Er was nog een jubilaris in de zaal, de heer H. Grande, die veer tig jaar lid was, waarvantwintig jaar penningmeester. Hij ontving een fraai zeegezicht, terwijl mevr. Grande bloemen kreeg. De rij van sprekers, die hun gelua- wënsen aanboden, werd geopend door den beschermheer van O.K.K., burge meester G. Ritmeester, die allereerst zyn gelukwensen aanbood namens het gemeentebestuur, zijn persoonlijke te licitaties daar aan toevoegend. Sp« wees op de grote betekenis van as lichamelijke opvoeding. Op de scholen wordt dit langzamerhand beter, maar het beoefenen van de gymnastiek blijft buiten de schooltijden belangrijk. Een gezonde ziel moet wonen in een gezond lichaam. Namens het gemeen tebestuur bood de burgemeester een mat aan, terwyl de vereniging een tweede mat van den beschermheer zen ontving. Als tweede sprak de heer P. van Rijswijk, die namens het K.N.G.V. zijn hartelijke gelukwensen aanbood. Vol lof sprak de heer Van Rjjswyn over de levenskracht van O.K.iv., waarvan het ledental ondanks oorlog en evacuatie tot vijfhonderd is opgelo pen. Tot besluit van zyn toespraak bood de voorzitter van het K.N.G.V. ae medaille van verdienste aan den heei H. Grande aan. Namens de Turnkring Hollanas Noorderkwartier sprak de heer Penne kamp, waarna nog verscheidene an deren hun gelukwensen aan de jubüe rende vereniging aanboden. H.R.C. heeft haar eerste treffen na de rustperiode met een nederlaag be sloten. De sterke wind was oorzaak, dat er van goed voetbal maar weinig kwam, hoewel vooral de gasten er na de rust iets méér van maakten aan H.R.C. Misschien was dat juist genoeg om de balans in het voordeel van ae gasten te doen overslaan. Hoewel er door H.R.C. hard genoeg gestreden is en vooral de kopbal van Nieuwstadt ongeveer 15 min. vóór het einde beter lot had verdiend dan weer het veld in te stuiten. De oorzaak van de nederlaag? Heel eenvoudig, de roodhemden waren te weinig technisch onderlegd om met deze orkaan overweg te kunnen. Het spel was te peuterig o msucces te heb ben en daarbij te onberekend. Zo wist Koster bijvoorbeeld tot driemaal toe een bal van de backplaats af voor de doelmond te plaatsen, zonder dat ook maar één der roodjes kans zag de vrije bal voor doel langs den doelman te werken. Vóór de rust had Racing het wind- nadeel en laten wij direct zeggen, dat de roodhemden het niet slecht deden. De combinatie lukte aardig en er was zelfs een complete veldmeerderheiu. Eenmaal dachten wy, dat Ramler hei net zou vinden, keurig passeerde hy een tegenstander, maar zijn schot weru door den doelman meesterlijk gestopi. Feitelijk was dat het enige gevaar lijke moment voor het doel der gasten want de overige aanvallen waren mei gevaarlijk, althans konden gemakke lijk weggewerkt worden. Vóór de rust wist geen der par tyen het net te vinden, zodat met blanco stand werd gedraaid. In de tweede helft had Racing een veldmeerderheid, hoewel de uitvallen der gasten gevaarlijker waren. Een kwartier na de hervatting wist ae rechtsbinnen op eminente wijze Boon te passeren. Wel wist H.R.C. toen een druk op het doel der gasten te bewerkstelligen, maar vóór het doel was het hopeloos mis. Hoe H.R.C. ook zwoegde, de pittige doelman der gasten wist zyn club ae overwinning te bezorgen, waarmede ae Amsterdammers buitengewoon gebaat zjjn en wat H.R.C. nu niet bepaald van pas komt. Gelukkig voor de roodhemden ver loor ook A.D.O., zodat de toestand er niet direct slechter op is geworden. De afd. van Helder werd in haar ge heel afgelast. B.K.C. deed goed werk en gaf J.V.c.. di nasmart van de winter. Een der watermolens ln de polder ZIJ. pe, staande aan de Grootesloot moest voor het uitmalen van het overtollig, water ln bedrijf worden gesteld. Dit ging niet gemakkelijk omdat de vijzel geheei ln het ijs vastzat. Omwonenden zouden de watermolenaap wel een handje helpen en met bijlen etc. ging men aan de arbeid. De vijzel bleek echter niet tegen éen en ander bestand gm werd zodanig beschadigd dat van uitslaan van water geen sprake meer was. Een aardig schadepostje en onder de huidige omstandigheden zeer hinder lijk. LEIDER VOLKSTELLING De heer A. Bakker, adjunct-commies ter secretarie, zal worden belast met de leiding van de volkstelling in deze ge meente. In de tweede klasse A werden drie ontmoetingen gespeeld. De overige twee wedstrijden, die op het programma stonden, werden afgelast, wegens de toestand der terreinen. De leider Zeeburgia handhaafde zyn reputatie en zorgde voor een fikse 6-1- overwinning op de bezoekende Alkm. Boys. Ook de Zaankanters hebben in de bus geblazen en ZFC won van HVC uit Amersfoort met 70. En tenslotte was het in deze afdeling AFC, dat een overwinning boekte, n.1. met 42 op De Spartaan. Zeeburgia 12 9 1 2 18 36—17 AFC 12 8 0 4 16 29—15 WFC 11 7 1 3 15 22—17 ZFC 12 6 3 3 15 32—22 West-Frisia 11 4 4 3 12 28—22 HVC 11 5 2 4 11 32—32 RCH 11 5 1 11 24—24 Xennemers 11 4 0 7 8 33—31 Alkm. Boys 12 3 1 8 7 20—35 De Spartaan 12 2 0 10 4 18—36 In de B-afdeling vonden eveneens drie wedstrijden plaats, waarvan die tussen SDW en Volendam wel de sprekendste cijfers toont. Het bezoekende Volendam won met 71. Vriendenschaar boekte een 3—1-zege op ZW en Waterg-aafs- meer deelde met OSV de punten (2-21 DE DERDE EN VIERDE KLASSERS. In de lagere klassen was de oogst zeer matig. In 3 A werd alles afgelast, ter wijl ook aan de Langedyk niet gevoet bald werd. In 3 D nog twee wedstrijden. Op een onbespeelbaar Alcmaria-terrein gaf ADO tot de rust goed partij. De blauw - witten namen, gesteund door de wind, zelfs de leiding, maar nog vóór de pau ze had van Wieringen de partijen weer op gelijke voet gebracht. In de tweede helft weid het een spel van kat en muis en had Alcmaria seen moeite de stand op 61 te brengen, waarmede de withemden weer een beetje dichter tot het begeerde doel kwamen. HRC kreeg op eigen terrein een 1—0. nederlaag te slikken tegen WMS. Dat valt ons niet mee van de roodjes. De stand luidt hier: Alcm. Victrix A P G S Zaandijk O V V O WMS HRC Hollandia Schagen ADO '20 In 4A gingen twee wedstrijden door, maar daar op Texel de scheidsrechter niet opgekomen was, speelden Texel en Watervogels vriendschappelijk tegen ei kaar, waarbij de groen-zwarten door 'n 6-1-zege bewezen het nog niet verleerd te zyn. In Julianadorp kwam het enige geldi ge resultaat tot stand, n.1. JVCBKC. BKC omzeilde deze lastige klip op fraaie wijze door met 21 van JVC te winnen. De positie van de geel-zwarten wordt steeds sterker. 12 9 2 1 20 10 5 3 2 13 11 5 3 3 13 11 5 1 5 11 11 5 0 6 10 11 3 3 5 9 9 3 2 4 8 11 2 3 6 7 12 3 1 8 7 BKC 12 11 1 0 23 L S V V 11 6 3 2 15 Texel 9 6 2 1 14 Watervogels 10 5 3 2 13 Grasshoppers 10 5 1 4 11 Wieringerwaard 10 4 0 8 8 Schoorl 11 3 2 6 8 Oudesluis 11 3 2 6 8 Nieuwe Niedorp 11 3 1 7 7 JVC 12 2 2 8 6 MFC 11 1 3 7 5 Zoals het nu gaat, duurt het nog negen jaren voor ieder zijn eigen radio heeft Maar toch kunt U snel, goed en goedkoop Uw hebben met onze schrif telijke cursus „Radio praktijk" voor zelfbouw. Zend ons deze advertentie als drukwerk en U ont vangt het uitvoerig pros pectus, proefles en proef- bouwplaat, tegen f 1. rembours. Bierstraat 4-4a, Den Haag. 72 WONINGRUIL. Aangeboden een modern huis te Den Helder voor een idem te Alkmaar of Heiloo. Brieven onder letter L 13 bur. van dit blad. WOONSCHIP te koop gevraagd, minstens 4 bij 16 M. IJze ren onderbouw. Br. met opgave van inde ling, bouwjaar, onder/oud en prijs onder No. 133 bur van dit blad. (Desgewenst bestaat mogelijkheid tot inruilen met motorfiets (B.M.W.), kantoorschrijf machine (Remington) en radio (Philips 1943). Br. vilten hoed (Deanne Dur- bin model) zgan. f 5.bi vilten hoed f 4,br. baret f 2,50 lft 8-14 jr. Bothastraat ?7* na 6 uur. Een racefiets f 100.—. Vis- stri.ar 113. Goed spelend Philips radio toestel f 250.Adr.: Bur van dit blad Een zwarte en 1 br. mantel nw en zgan. a f 40dames schoenen mt 38 en 40 a f 3,—, jongensregenjas f 20,— en jon genswerkbroek en colbertjas. en 1 pr schoenen mt 38 rui len voor wol. Kijkduinlaan 12 Een stuit koemest. Adres: Schoolweg 64, Julianadorp. Een eiken ledikant met spi raal (tw.) f 60,en kinderbox 7,50. Adding, Herzogstraat 6 Voor-oorl. iknderwagen (En gels model) £120,—. Adres: Bureau van dit blad. Gebloemd fornuis f 27,50, hand -wasmachine 35,bl. mantelpak mt 40 f 42,50. stalen wringer 17,50 en handnaai machine f 65,—. Bassingr. 42. Een eikenhouten ledikant met spiraal (twij£elaar) f 50,— en een kinderbox 10,Her zogstraat 6. Mooi Worcester orgel (Oldj Finish) 8 spel f 400,—. C. Bik. Van Galenstraat 2. Pl.m. ift H.A. landbouwgrond, liefst dicht mogelijk bij Den Helder. Br ond nr 135, Bur. van dit blad. Een flinke werkster gevraagd Adres: Mevr Gomes, Weezen straat 53. Gevraagd: meisje voor halve dagen of werkster. Adres. Singel 68. Gevraagd: flink dagmeisje; alle werkdagen van 9-4 uur. Mevr. Ruitenschild, Singel 123 Gevraagd: een nette werk ster. Aanmelden tussen 7 en 8 uur. Rietveld, Sluisdijk straat 141. Biert zich aan: een brood bakker. Br ond nr 131, Bur. van dit blad. Prima spelend 5 lamps radio toestel (Radiobell) met pick- ip aansluiting f250.— Koning straat 37. Woningruil. Mod. woning, bev.: 2 kamers, keuken, 3 slaapkamers en badkamer h.- prijs f7,— p. week; omg. \o gelenbuurt, voor nette woning h.prijs f 4f 5 p. week. Br ond nr 134, Bur. van dit blad. Of te koop gevraagd: 2—1 pers. Eng. ledikanten, w.v. 1 met bed voor 1 2-pers. ledi kant met bed. Adr.: Violen straat 75. Een pr herenschoenen voor 2- of 3 pits petroleumstel Ruyghweg 243; tussen 5 en 7 u. Woning in Centrum voor idem Tuindorp of Vogelen- buurt h.prijs plm. f4,50. Br ond nr 132, Bur. van dit blad Droog zonnig benedenhuis Den Haag h.prijs f 6,— voor dito Den Helder. Adr.: Bas singracht 29. Verloren 13 Baart een been. kap tussen Tuinstr. en Ane- monenstraat. Tegen bel. terug bezorgen: Dahliastraat 90. Muziek zal het zijn. Voor bruiloft, Jazz en partij is het beste bij J. H. Polane, 2e Vroonstraat 46. Goed tehuis gezocht voor een jong hondje. Van Fo- reestweg 109, Julianadorp. GEVRAAGD bekend met heren-kinderkleding en werkmansgoede ren. Zij. die kunnen etaleren, genieten de voorkeur. Brieven te richten aan v. NULAND's Kledingmaga zijn, Breezand N.H. Telefoon 362. worden gemaakt voor ieder fi guur - vakkundige bediening volmaakte pasvorm en afwerking. Sterke satijn driH, gepat. balei nen. Prijzen van fl. 34.35 tot fi. 47.48. (8 textiel punten.) Berookt onze Corsetière Mevr. T. Wolleboom, Molangr. 48, Den Helder Maandag, Dinsdag v. 7-5 u. en Woensdag v. 10-12 en v. 2-5 u. «tuis Kaarten verkrijgbaar aan het privé-adres Ooievaarstraat 135 en aau de zaal. zonder voorafgaande afspraak iedere DINS DAG, WOENSDAG en DONDERDAG vah 10— 12 uur en van 2.305 uur. Ook baby's, kin/der. en familiegroepen Kunt U alleen op Zaterdagmiddag, dan ge lieve U af te spreken. VERKOOPT 't laatste op Texel 5500 M2 bouwterrein Wilhelminalaan, huis (C Tuinder bewoond) 1170 M2 bij de puffabriek. VRAAGT 300 beste lamschapen voor Toulouse, Cher bourg, Dieppe (Frankrijk) (mits regeringen uit-, door. invoer toelaten) in guldens op Robaver Betaalt eer ze weggaan. VRAAGT in opdracht I of 2 H.A. land vlak aan Den Helder (geschikt voor spoor GEVRAAGD op buiten te Baarn een to, de huishouding en fijn kamerwerk. Van f, 1®ve,nsopvatting. Leeftijd tussen 35-50 Mpp'rd Herv' of Geref- uit Chr. gezin. Meerder personeel aanwezig. Van prima informaties vr'Hm«™0lJ' inlV°nder no- 259 aan v. d. REE, Laanstraat 41c, Baarn. Boekh. A. J.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2