VIM Schuimt PERMANENT? Stad en Omgeving r .J Voor den Politierechter De plannen voor de Bevrijdingsdag De Heideree gemeenschap bijeen Cor Roos naar Hannover Extra-trein met Pasen Mattheus-Passie Tribunaal Alkmaar. Profiteur annex NSB-er. De „Van Geusau' teUrk Urk. weer Anna Paulowna. Den Oever, 't Zand. Zype. DISTRIBUTIENIEUWS. de Toch een spoorlijn over Afsluitdijk? Veerboten varen weer Purmerender Marktoverzicht Marktberichten EN KAN NIET KRASSEN Ter voorbereiding van de viering van de Bevrijdingsdag op Maandag 5 Mei a.s. werd door de Stichting „De Helderse Gemeenschap" Dinsdag avond in „De Boskam" een vergade ring gehouden, waarop vertegenwoor digers Van vrijwel alle plaatselijke buurtverenigingen, muziek-, zang- en sportverenigingen aanwezig waren. De voorzitter van de Stichting, de heer P. S. van der Vaart, gaf in zijn openingswoord allereerst een overzicht van het doel waartoe de stichting werd opgericht. Het is niet de bedoeling het werkterrein van de aangesloten vereni gingen te betreden, maar wel om te be reiken dat al deze verenigingen zo ef ficiënt mogelijk samenwerken wanneer het dingen van algemeen belang be treft. Iedere vereniging behoudt haar eigen zelfstandigheid, wat echter niet uitsluit dat in bepaalde omstandighe den in nauw onderling overleg wordt opgetreden. Een dergelijk geval doet zich voor bij de viering van Nationale feestdagen, zoals ook de Bevrijdingsdag er één is. Ook voor de feestdag ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Marijke was door de Helderse Gemeenschap 'n programma opgesteld, maar de Stich ting kon het niet helpen dat tengevolge van de ongunstige weersomstandigheden een kink in de kabel kwam. Het voorgestelde programma. Vol optimisme, en dus in de ver wachting dat het op 5 Mei mooi weer zal zjjn, heeft het Bestuur van de Hel derse Gemeenschap een programma voor de viering van de bevrijding op gesteld. Op Zaterdag 3 Mei zullen de geval lenen uit de verzetsstrijd worden her dacht, waartoe het bestuur van de afd. Den Helder van de Vereniging van Oud-Illegale Werkers reeds plannen heeft gemaakt. Zondag 4 Mei zullen in de kerken herdenkingsdiensten worden gehouden. Op de bevrijdingsdag zelf zal des morgens op de Algemene Begraaf plaats een herdenkingsplechtigheid worden gehouden, waartoe de me dewerking van alle zangverenigin gen is verzocht. In de middaguren kunnen de sportverenigingen in ac tie komen op een groots sportfestijn, terwijl eveneens des middags onder auspiciën van buurt- en speeltuin verenigingen kinderfeesten kunnen worden georganiseerd. Des avond kan de fakkeloptocht worden gehouden, zoals die voor 18 Februari op het programma was ge plaatst, en waarbij dus weer de me dewerking van de muziekverenigin gen onontbeerlijk ls. Op Donderdag 10 April a.s. wordt in Hannover een internationale militaire veldloop georganiseerd, waaraan lo pers uit vele landen zullen deelnemen. Voor de samenstelling van de Neder landse ploeg werd vorige week Don derdag te Soesterberg een selectie veldloop gehouden over 6 kilometer. De pl.m. 60 deelnemers moesten een zeer zwaar parcours afleggen. Het gelukte aan Cor Roos, lid van de Helderse Athletiekvereniging, als zes de de eindstreep te passeren, met on geveer twee meter achterstand op num mer 1. Een heel mooie prestatie! Daar de eerste zes lopers naar Hannover worden uitgezonden, zal ook Cor Roos als eerste HAV-lid in een inter nationale wedstrijd in het buitenland uitkomen. Zondag jl. liep Roos in Amersfoort mee in een veldloop over 5 kilometer. Hier wist hij als tweede (in de A-klas se) achter den bekenden Jaap Meijer de eindstreep te passeren. Ook dat was dus weer een mooi resultaat. Zondag a.s. start hij in Utrecht, weer in een veldloop over 5 kilometer. Wij wensen hem daarbij veel succes. HENGELSPORT. Het bestuur van de hengelsportver eniging „Den Helder" verzoekt ons be kendheid te geven aan het feit, dat zij buiten de viswaters waarvoor zij de vergunningen uitgaf voor het vissen met de hengel geaasd met vis en met meer dan één hengel, ook het alleen recht heeft verkregen voor het uitge ven van bovengenoemde vergunningen voor het Noord-Hollands Kanaal van Ankerpark tot en met de Kolksluizen te 't Zand. Voor bijzonderheden wordt verwe zen naar de advertentie in dit num mer. POST VOOR HR. MS. „JOHAN MAURITS". De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat brieven De- stemd voor Hr. Ms. „Johan Maurlts" uiterlijk moeten worden ter post be zorgd: voor Ciudad TrujUlo (Sto. Domin go) op 1 April; voor Paramaribo (Suri name) op 8 April; voor Rio de Janeiro (Brazllië( op 22 April; voor Buenos Aires (Argentinië) op 28 April; voor Monte video (Uruguay) op s Mei; voor Bahia (Brazilië) op 12 Mei; voor Ponta Delgada (Azoren) op 29 Mei en 1 Juni. De brieven moeten voorzien zijn van: naam, kwaliteit stamboeknummer, plaats en land van bestemming. Op de adres- zijde van de enveloppe moet een diago naal kruis aangebracht worden. De voorstellen, zoals die bij monde van den heer Van der Vaart aan de vergadering werden gedaan, vonden bij alle aanwezigen een goed onthaal. De gedachtenwisseling die daarna werd ge houden bleef beperkt tot punten van practische aard, zodat staande de ver gadering in de meest prettige verstand houding werd overgegaan tot het be noemen van een drietal commissies, die resp. de medewerking van de zang-, muziek- en sportverenigingen nader on der de loupe zullen nemen. De commissie voor de Sport zal Vrij dagavond 28 Febr. om acht uur in For- mosa bijeenkomen. Vertegenwoordigers van alle betrokken verenigingen wor den verwacht. Zodra de plannen voor de viering van de Bevrijdingsdag definitief zijn vastge steld, zullen wij op het een en ander nader terug komen. De alleen in de nacht van Zondag op Maandag en in de nacht na een feest dag op het baanvak AlkmaarDen Helder lopende trein (Alkmaar ver trek 0.06 uur. Den Helder aankomst 0.38 uur) zal in de nacht van Zondag 6 April op Maandag 7 April en in de nacht van Maandag 7 April op Dins dag 8 April rijden. FEESTELIJKE BIJEENKOMST VAN HUISVROUWENVERENIGING. Maandag J.l. hebben de Helderse huis vrouwen hun Jaarlijkse feestelijke bijeen komst gehouden in de grote zaal van „Formosa". Door de grote opkomst der leden was het er zeer gezellig en al dadelijk heerste er een prettige stemming. Nadat ieder een goed plaatsje had ge vonden, opende de wnd. presidente, mevr. Veen, de vergadering met hét Bondslied, dat door allen werd meege zongen. Zij sprak een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot de Ere-Presldente, mevr. Ritmeester, en tot de declamatrlce van deze avond, mei. Maart je Bierman. Een woord van dank richtte zij tot den heer van Baaren, die voor deze avond de ruimere beneden zaal beschikbaar stelde. De presidente memoreerde, dat het ledenaantal in stij gende lijn gaat. Ook de handwerkmidda- gen mogen zich in een grote belangstel ling verheugen. Spr. nodigde de dames, die deze middagen nog niet bezochten, uit, eens een kijkje te komen nemen Zij worden eens in de II dagen gehouden en bieden veel gezelligheid. Mej. Bierman, die voor de afdeling geen onbekende is, kreeg nu gelegenheid haar werk voor te dragen. Zij wist de aanwezigen te boelen met haar voor dracht. Wij beleefden weer met haar die vreselijke hongerwinter 1944—1945, waar in tallozen uit de stad op weg waren naar het land om voedsel te zoeken vcor hun gezin. In de pauze werd een collecte gehou den ten bate van de Band Nederland— Indlë en voor het Tehuis voor alleen staande blinden te Wolfheze, waarvoor mevr. Veen een hartelijk woord van op wekking had doen horen. De opbrengst van beide collecten was zeer bevredi gend. Een der leden, mevrouw Haagen— Korens, gaf enige gedichten ten beste. Na de pauze trad mej. Bierman op als „Maartje van West-Friesland". Gekleed in West-Friese klederdracht met het gui tige huiletje, deed zij ons genieten van het onvervalste West-Fries, waarmee menigeen in de oorlogsjaren vertrouwd is geraakt. Het was al laat toen Maartje van West-Friesland haar programma besloot, en ihet recht meende de wnd. presidente namens allen te spreken, wanneer zij mej. Bierman hartelijk dank zegde voor het gebodene op deze avond. GASLOZE UREN. Naar wij van de directie van de directie der Gem. water- en lichtbedrijven vernemen ia de kwaliteit van de thana voor gasfabricage ontvangen kolen zodanig, dat tot het invoeren van speruren moet worden over gegaan. Voorlopig cal derhalve slechts gas worden geleverd op de navolgende nren: des morgens van 68 nur; des middags van 111 uur; des avonds van 5—7 uur. Uitgevoerd in de Lutherse kerk. Naar wij vernemen zal op Donder dag, 3 April a.s., dus aan de voor avond van Goede Vrijdag, om 8 uur in de Lutherse kerk, alhier, een Mattheus-passie" worden vertolkt. In de trant van de beroemde Matthaus- passion van Joh. Seb. Bach spreekt in deze Passie alleen het Mattheus-evan- gelie met sobere orgel-omlijsting, waarbij men inderdaad voortdurend motieven kan beluisteren aan de mu ziek van Bach ontleend. Dit evangelie wordt afgewisseld en, toegelicht door declamatie van gedichten, orgelspel, kwartetzang, koorzang, terwijl alt- en sopraansoli. alsmede vioolspel even eens zijn opgenomen. Ook gemeente zang is in het geheel verwerkt, als overdenking van het evangelie. Zoals uit het voorgaande blijken kan is er een grote groep van medewer kenden. De bedoeling is om alleen het evangelie van de Goede Vrijdag te doen spreken, waarbij een kunstzinnig element niet werd verwaarloosd. Reeds thans menen wij daarom de aandacht op dit gebeuren te moeten vestigen, omdat hier sprake zal zijn van een diep ontroerende, doch niette min wijdingsvolle vertolking van het lijden van Jezus Christus. Men zal goed doen de bovengenoem de avond vrij te houden. Nadere gegevens volgen binnenkort. BAND NEDERLAND-INDIë. Het bestuur van de Band Nederland- Ihdië afdeling Den Helder deelt onder hartelijke dankzegging aan de gevers mede, dat een collecte op een bijeen komst van de Ned. Ver. van Huisvrou wen een bedrag van f 32.98 voor de Band heeft opgebracht. Voor het Alkmaarse tribunaal stond gisteren terecht de Helderse caféhouder Gijsbertus H. K„ wien o.m. ten laste werd gelegd zijn lidmaatschap van de NSB vanaf Maart 1941 en dienstneming bfc het NSKK. Dit laatste werd door ver dachte pertinent ontkend. Wèl had hij zich aangesloten bij de transportcolon ne, Soch voor het NSKK had hij noo't getekend, naar hij beweerde. Ook deze beschuldigde meende in 1941, door de slechte economische toestanden, er goed aan te doen zich bij de NSB aan te sluiten. In ieder geval werd zijn per soonlijke economische toestand er wel beter van, want zijn vermogen bij de bevrijding was het drievoud van hetgeen hij in 1940 bezat. Zijn café stond ervoor bekend, dat het druk door Duitsers werd bezocht en ook voor zwarte verkoop was K in de laatste jaren niet terugge schrokken. Zijn momenteel zeer zwakke gezondheid was mede een reden voor het feit, dat hij reeds uit het interne ringskamp is ontslagen. Mr. Feith uit Amsterdam, die als ver dediger van K. optrad, voerde aan, dat een eenvoudig man als K. zich niet goed bewust kan zijn veel kwaad aan te rich ten met het ontvangen van Duitsers in zijn café, wanneer hij in zijn omgeving ziet, dat een gemeenteraadslid een „Wehrmachtverkehrslokal" exploiteerde. Op 91 Maart a.s. doet het tribunaal uit- spraak. GESLAAGD. Bij het op 13 Januari 1947 te Alk maar gehouden examen voor Engelse Handelscorrespondentie slaagde de heer H. van Loo. Bij het onlangs gehouden examen voor het „Mercurius" diploma Machi- neschrijven slaagden mej. S. Zweed, mej. J. Riekwel en de heer C. G. Aggenbach. Allen waren leerlingen van het In stituut „Mercurius" Loodsgracht 72, Den Helder. SPREEKDAGEN INSPECTIE BELASTINGEN. Ons wordt verzocht mede te delen, dat de Inspecteur der Directe Belas tingen en de aanslagregelende ambte naren voor aangelegenheden betreffen de de aanslagregeling uitsluitend te spreken zijn des Woensdag tussen 9 en 12 uur en tussen 1.30 en 5 uur, ten kantore Koningsplein 4. Voor alle andere informaties kan men dagelijks terecht aan het loket Inlichtingen. Ook in de Wieringermeer zijn na wekenlange gedwongen stilstand de op- bonwwerkzaamheden weer hervat. Een complete straat in aanbouw te Wieringerwerf. ANP P. Van een bewaker die niet was. „safe" Joost H. v. Z., in Amsterdam woon achtig, vervulde in October 1946 de functie van bewaker in Fort Erfprins en in die functie had hij iets gedaan, wat hij niet had mogen doen. Hij had nl. van twee gedetineerden, v. d M. en A. die beiden bij een firma in Den Helder te werk waren gesteld, verf kwasten, terpentijn, stopverf en lak meegekregen om zijn huis in Amster dam wat op te kalefateren, v. d. M. en A. waren beiden als getuige ver schenen en beweerden dat zij bij deze firma naar eigen goeddunken hadden kunnen handelen; v. d. M. toonde den politierechter hiervan een schriftelijk bewijs, waar tevens aan was toege voegd dat de fa. het „er liever bij wil de laten". Thans liet echter de politie rechter het „er niet bij". Tegen den bewaker eiste de officier, mr. Meisch- ke f 40 of 20 dagen, bij deze eis reke ning houdend met het feit dat v. Z. om dit geval reeds bü het kamp is ontsla gen. De politierechter veroordeelde tot f 25 boete of 10 dagen. v. d. M. en A. die beiden wegens deze zelfde affaire ook terechtstonden, werden conf. de eis veroordeeld tot f 25 boete of 10 dagen. Dat was aangekomen! Cornelis D. uit Den Helder was ge dagvaard wegens mishandeling van H„ eveneens te Den Helder woonachtig. D. had gaarne een onderhoud willen hebben met zijn gewezen echtgenote, die thans huishoudster is bij H. Be schuldigde was te dien einde naar H.'s woning gegaan, waar hij binnen wilde gaan hetgeen H. hem belette. Het eind van het liedje was dat H. zodanig door D. was toegetakeld dat hij veertien dagen thuis heeft moeten blijven. Mr. Meischke eiste f 80 boete voor die ver regaande onbeheerst optreden, welk bedrag door den politierechter mr. Alblas werd verlaagd tot f 40, te ver vangen bij niet-betaling door 20 da gen hechtenis. Ten top gedreven handelsgeest. Jacob B. op Texel handelde in bol len. Bloembollen. Blijkbaar beviel hem dit handelen zo goed, dat hij toen zijn eigen bollen op waren, maar een partijtje meenam van het land van Z. Daarna stuurde hij aan een zijner relaties een briefje dat hij weer bollen te koop had. Ongelukkig voor hem, en voor z'n portemonnaie, liep het zaakje in de ga ten, en heeft hij nu, in plaats van een voordeeltje, een nadeeltje van f 75, want dat was het bedrag dat hem door den politierechter als boete werd opge legd, nadat de Officier van Justitie f 25 had geëist. Nachtelijk kolenvervoer. P. uit den Helder had bij het kolen- lossen op het station ook maar een zakje voor zichzelf apart gezet. Hij werd echter bij het nachtelijk vervoer daarvan gesnapt - Ondanks vroegere veroOTdelingen en dank zij een gunstige verkla ring van zijn werkgever kreeg P. nog een kans, f 25 of tien dagen. In de netten verzeild? Barend B. uit Wieringen, als beschul digd van vernieling van vissersnetten, toebehorend aan de gebr. B„ bleef ten stelligste ontkennen dat hij aan deze vernieling debet was. Twee der gebr. B., als getuigen verschenen, beweer den dat hun broer een waarschuwing had gericht aan Barend, om niet ver der te varen omdat hun netten daar waren uitgezet. Beschuldigde gaf een andere lezing van de toedracht der zaak, die door een getuige décharge werd bevestigd. Omdat het hier een kwestie van „bewijs" was geworden, besloot de Politieerchter de zaak terug te verwijzen naar de Meervoudige Ka mer. Himmelhoch jauchzend, enz. Lachend en grapjes makend kwam Neeltje K. de rechtszaal binnen, het geen mr. Alblas de opmerking ontlokte; „U schijnt het hier nogal een fidele boel te vinden". In huilen barstte zij uit, toen mr. Al blas vervolgde: „Het is anders lang niet leuk, waarvoor U hier staat!" Neeltje had tweemaal uit buur- vrouw's beurs een bedrag van f 2.50 meegenomen. Dat was erg. Maar erger was dat zij een collectelijst had ver valst, waardoor zij een bedrag van f 30 achterover had kunnen drukken. De officier vond het feit ergerlijk en eiste 2 maanden gevangenisstraf. Mr. Buiskool liet in zijn verdediging uitkomen dat de feiten, door deze vrouw gepleegd, hoogstwaarschijnlijk voortkomen uit een ziekelijke neiging. Hij bepleitte een voorwaardelijke straf met onder toezichtstelling. De Politie rechter, die daar ook wel iets voor voelde, zal thans, alvorens een beslis sing te nemen, rapport omtrent ver dachte verzoeken samen te stellen. Na een steking van de dienst op Kampen van 15 weken is gisteren de Van Geusau weer vanaf Kampen te Urk aangekomen. Voor het laatst ver trok de boot naar Kampen op 19 De cember 1946. Vandaag zal worden ge tracht vanaf Urk Enkhuizen te berei ken; het ijs voor de haven van Urk is echter nog vrij dik. NIEUWE VISAFSLAG De plannen voor de nieuwe visafslag verkeren in een vergevorderd stadium Naar alle waarschijnlijkheid zal dezevjs- afslag geplaatst worden op het terrein van de firma Zanen en Verstoep De af slag zal 21 meter lang worden en voorzien van 2 kantoren, één voor de afslag zelf en één voor het Bedrijfschap voor Vis serij-Producten Overigens zal alles ingericht worden in verband met de meerdere aanvoer van Noordzeevis te Urk VERLENGING VISSERIJ AFGEWEZEN. Door de gezamenlijke vissersvereni gingen te Urk was verlenging ver zocht van de snoekbaarsvisserij, wel ke per 15 Maart eindigde. Op dit ver zoek is afwijzend beschikt. GYMWED STRIJDEN. De paaswedstrijden welke zullen worden gehouden in de zaal Slikker en waarvoor de aangifte-datum sluit op 31 Maart a.s. mag zich reeds in 'n behoorlijke deelname verheugen, niettegenstaande dat instuderen tij dens* deze abnormale winterperiode zeer moeilijk is geweest. Naar alle waarschijnlijkheid zullen deelnemen: DOKEV 2, UDI 2, Pro Patria 2, Ly- curgus 1, SSS Dindua 2, Olympia 2, Wieringen 1, Sparta 2, Texel 2, OKK 2 en ZSC 2. (De cijfers achter de ver enigingsnamen geven aan liet cantal ploegen waarmede men zal deelne men). SCHAKEN. Voor de „Kraaien"-competitie wer den deze week de volgende partijen gespeeld: Groep A: J. P. de BoerG. Knibbe 1—0; R. Werkhoven—H. de Groote 1—0. Groep B; W. DonkerbroekJ. Holst 01; R. DonkerbroekP. Folkers 0I H. HouwingJ. Veenkamp 'lt Vierkamp: Groep 5: J. Slagboom W. Schuit VERBINDING HERSTELD. Vier vissersschepen, die de vorige week van Zeeland naar Den Oever waren gekomen, doch in de havenmond in het ijs waren blijven steken, zijn er thans in geslaagd het ijs te breken en de kade te bereiken. Hierdoor is de verbinding van de Oeverse haven met de Wadenzee dus weer hersteld. BENOEMING Onze plaatsgenoot de heer J. de Jong is benoemd tot watermolenaar in. de ooider I, nabij Schagerbrug. VERGUNNING VOOR HUUR AUTO'S. Aan den heer L. A. van den Linden alhier is door de bevoegde instanties vergunning verleend voor vervoer van ingevolge de wet autovervoer personen personen met huurauto's. SUBSIDIE TUBERCULOSE. BESTRIJDING. Het Provinciaal Bestuur van Noord holland heeft aan deze gemeente een subsidie van 675 toegekend ten behoe ve van de tuberculosebestrijding over 1946. INGESCHREVEN DIENST. PLICHTIGEN. Het aantal ingeschrevenen voor de dienstplicht van de lichtingen 1941, 1942, 1943 en 1948 bedraagt in deze gemeente resp. 53 47, 47 en 45. GEMUILKORFDE HONDEN Het gemeentebestuur heeft ter be scherming van schapen en lammeren bepaald, dat tot 15 Mei a.s. in de ge meente geen honden zullen mogen los lopen zonder voorzien te zijn' van een muilkorf. UITSLUITEND MARGARINE VAN 13—26 APRIL. 's-Gravenhage, 25 Maart. - In de pe. riode van 2 tot 15 Maart is in het total» vetrantsoen 125 gram margarine ver- vangen door eenzelfde hoeveelheid boter voor de houders van een A-, B- of C-kaart. Dit gebeurde in verband met de moeilijkheden in de margarine industrie, welke een gevolg waren van de door de vorst gestremde aanvoer van grondstoffen. In de periode' van 1326 April zal ter compensatie 125 gram boter in het vetrantsoen voor de betrokken groe. pen vervangen worden door eenzelfde boeveelheid margarine. In een te Leeuwarden gehouden rede heeft minister Vos gezegd, dat een spoorwegverbinding over de Af sluitdijk nog steeds zijn buitenge, wone belangstelling heeft. Vooral 's winters zou een dergelijke spoorlijn van veel nut kunnen zijn, aldus de minister. Met ingang van heden, Donderdag 27 Maart is, naar wij vernemen, de veerdienst EnkhuizenStaveren her vat. Het was hedenmorgen al heel wat drukker op de markt. Niet alleen, dat er een heel goed aanbod was op de rundermarkt, maar ook het bezoek viel niet tegen en daaronder waren heel wat kooplustigen. Dat er meer voor 't gebruik werd gekocht, bewijst wel, dat de levering niet zo veel be langstelling had. Het aantal, dat daar geteld werd, was na de vorige weken al heel wat minder. Waarschijnlijk door de vrij vlugge gang van de vorige week was het aanbod van de verse melkkoeien heel wat groter. De vraagprijzen waren ook hoger, maar toch werden deze diertjes tamelijk vlug afgenomen. De prijzen hiervan zijn dan ook weer vrij- wat gestegen. Op de geldekoeienmarkt waren de weiders ook meer actief. Er werd aardig wat van deze dieren voor de weiderij ingekocht, zodat ook de prijzen daar vaster waren. Ook voor de bonnen werden iets hogere prijzen be steed. Deze waren zo om de 7 centen. De wolveemarkt leverde nog niet veel verandering. Deze markt wordt nog steeds beheerst door kopers van de beste dieren, daar de weiders nog steeds een afwachtende houding aan nemen. De aanvoer daarvoor is nog maar heel miniem. Op de nuchtere kalvermarkt was het heel druk wat het aanbod betrof, maar de vraag naar fokkers is nog lang niet zoals we dat om deze tijd gewoon zijn. Op de bokken- en geitenmarkt was het aanbod heel wat minder en waar schijnlijk daardoor heerste er een wil liger stemming. Ook het aanbod van biggen was minder. De vraag er naar was echter heel goed, zodat daar een bepaald willige stemming was, waar door ook de prijzen iets aantrokken. Ook op de paardenmarkt begint men te zien dat het voorjaar is. Er is meer vraag naar een goed werkpaard. De pluimveemarkt begint ook weer op te leven. Daar was ook een aardige gang. Waarschijnlijk ook wel door de a.s. feestdagen. NOORD-SCHARWOUDE, 26 Maart 1947. 16000 kg Rode kool 17,50, afw. 12,20; 40000 kg Gele kool 15,50, afw. f 10,80; 22000 kg Witte kool 11,50, afw. 6—7; 13000 kg Bieten I 10; Bieten II 5,70; 5000 kg Peen II 9,50; Peen III en IV 7,50; 9000 kg Uien 16; Grove uien 16, afw. 11,20; 300 kg Witlof 45. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Maart 1947. 1300 kg Rode kool 17,50; 98200 kg Gele kool 15,50; 15700 kg Deense witte kool 11,50; 5600 kg Peen II 9,50; Peen III 7,50; Peen IV 5,60; 24200 kg Bieten I 10; Bieten II 5.70—7,50; 12000 kg Uien 16; 1140 kg Witlof I 45; Witlof II 31,50. WARMENHUIZEN. 25 Maart 1947 Uien l»; rode kool 17,50; gele kool 15,50; Deense witte kool 11,50 Aanvoer; 950 kg uien, 400 kg rode kool, 16,900 kg gele kool, 3054 kg Deense witte kool KOOPT en VEILT Inboedels, Meubelen, Kachels. KOOPT ALLES. STOELEN TE HUU» voor bruiloften en partijen Molenstraat 184 SALON SCHOONHOVEN. Spoorstraat 2224.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2