Ge competitie schrijdt voort 5 hoogspanning „GROTE VIER" in de Tsarenloge Fleurig CHEFAROX OPSTAND IN KATTENLAND ven kijken Morgen een volledig programma Wij luisteren morgen naar Land zonder bonnen Stalin liet verstek gaan Het is droevig met de visstand VOOR DE VROUW en toch warm! Zomertijd Zonnetijd F streepdessins en gebloemd, doch meest met witte achtergrond is deze stof uitgevoerd, en voor diegenen onder ons, die zo gelukkig zijn geweest een lap te kunnen kopen, hebben wij hier een paar modelletjes in streepmotief afgebeeld. J Voorzichtig met maagzout! Beschermt uw maag Voor de Zondag Doodvonnis voltrokken Feuilleton maanden -rnttr In het eerste district beginnen we met de laagste plaatsen. Daar immers ift'n de vorige week zulke opmerke lijke resultaten bereikt, dat men gerust kan zeggen, dat hier de span ning groter is dan in de kopgroepen. „De staart is op drift", schreef de Sportkroniek zeer terecht. AD O trekt naar Amsterdam om zijn antipode Ajax te ontmoeten, en hoe wel de Hagenaars vorige week van Sparta wonnen, zullen ze morgen een gware dobber krijgen! Emma weer stond Ajax en wist een gelijk spel te krijgen. Morgen trekken ze naar DWS. Ongetwijfeld zullen de Dordtenaren trachten een nóg beter resultaat te hereiken. In de middengroep 't Gooi i^rsus RFC, met de beste kansen voor de gastheWn en VSV—EDO, van het zelfde laken een pak, al liggen hier de verhoudingen anders. Feijenoord— Hermes kan de Schiedammers nog op de eerste plaats brengen. HaarlemBlauw Wit. Een der belangrijkste ontmoetin gen belooft Haarlem—Blauw Wit te worden, twee ploegen, die snel in liepen. Neptunus moet op bezoek bij HBS, waarmee de Rotterdammers zich wel zullen weten te handhaven, al is hier het gevaar, verdrongen te worden, niet denkbeeldig. DFC vindt de Volewijckers tegenover zich. Als de verrichtingen van beide teams op hetzelfde peil blijven als verleden week, maken de Dordtenaren een mooie kans. DHC heeft een kans tegen DOS, terwijl Xerxes (bij Ex celsior op bezoek) met deze plaatse lijke ontmoteing wel raad zal weten! Het Oosten. Wageningen zal het tegen het be zoekende Tubantia vermoedelijk ver der brengen dan het gelijke spel, waarin de ploeg zo sterk is. Go Ahead zal de serie overwinningen wel voortzetten en Heracles wordt het slachtoffer. AGOW heeft tegen Enschedé zeker meer kans dan verleden week tegen NEC, welke laatste Quick ontvangt. De Enschedése Boys reizen naar Arn hem, waar Vitesse moet worden be vochten. De nieuwe leider NOAD heeft een thuiswedstrijd tegen VW, waardoor de pas verworven plaats veilig is, temeer daar Willem II niet speelt en BW drie punten achter stand heeft. NAC is morgen de te genstander van de Bossenaren. RKTW krijgt zwaar werk tegen Longa. Ondanks de laatste nederlaag van Longa is dit toch een sterke ploeg gebleven. Vlissingen zal zeker weer zijn tanden laten zien tegen de Baro nie. HelmondiaHelmond sluit hier de rij. Het Noorden begint weer. Vorige week waren de velden in het Noorden nog niet bespeelbaar, Voor morgen ls echter weer een HILVERSUM I (301 m.) geeft nieuws om 8, 13, 19,30 en 22,00 uur. KRO: 8,25 Hoog mis. NRCV: 9,45 Zang en orgelspel. IKOR: 10,00 Kerkdienst. NCRV: 11,30 Herv. Kerkkoor. KRO: 12,15 In boeckhuys. 13,15 Lunchconcert. 13,45 Apologie. 14,00 Gooise kringen. 14,15 Kan atoomoorlog worden voorkomen? 13,45 „Eikoerei", over Palmpaas. 16, „Naar hogere middenstandsontwikkeling" 16,30 Ziekenlof. NCRV; 17,00 Kerk dienst. 18,30 Programma Ned. Strijd krachten. 19,15 Kent gij Uw bijbel?" KRO: 19,48 Sportreportages. 20,08 De gewone man. 20,15 „De Zilvervloot". 21,15 „De man die Donderdag was". 22,15 Kath. Nieuws. 22,35 Voordracht. HILVERSUM II <415 m.) geelt nieuws om 8,00, 13,00, 18,00, 20,00 en 23,00 uur. VARA: 8,30 Voor het platteland. 8,45 Zondagmorgen-melodieën. 9,30 Men vraagtVPRO: 10,00 Zondagshall- uur. IKOR: 10,30 Kerkdienst. AVRO: 12,00 Russische staalkaart. 12,30 De Zon dagclub. 13,15 Les gars de Paris. 14,05 Boekenhalluur. 14,30 Radio Philh Orkest. 15,30 Filmpdaatje. 15,45 The Skymasters. 16,40 Sportllltsen. VPRO 17,00 Het nieuwe vers. 17,10 Ds. Spel berg. VARA: 17,30 Ome Keesje. 18,30 Amateurs. 19,00 Radiolympus. 19,30 Wim Ibo's cabaret. 20,20 Opera-Frag menten. 21,10 Dombey en Zoon. 22,20 Pierre Palla. MAANDAG 31 MAART 1947. HILVERSUM I (301 m.) geelt nieuws om 8,00, 13,00, 19,00 20,00 en 22,00 uur. NCRV: 8,15 A Capellakoor. 8,30 Mor- genconoert. 9,15 Voor Jonge zieken. 9,30 Geestelijke liederen. 10,30 Morgen dienst. 11,15 Van oude en nieuwe schrij vers. 11,35 Marek Weber. 12,oo Melo dieuze klanken. 12,20 Mandolinata. 14,00 Voor jonge moeders. 16,00 Bijbelle zing. 16,45 Cello-recital. 17,20 „Hoor Je het verschil?" 18,15 Sportpraatje. 20,08 Radio Philh. Orkest. 21,35 NCRV- dameskoor. HILVERSUM II (415 m.) geeft nieuws om 8,00, 13.00, '18.00 20,00 en 23,00 uur. AVRO: 8,45 Werken van Rimsky—Kor- sakow. 9,50 Arbeidsvitaminen. 10,30 Van vrouw tot vrouw. 12,00 Lyra-trlo 12,35 Goldstream Guards. 14,20 Op bezoek bij de Marva s. 16,30 Grepen u't de opera. 18,15 Het Omroeporkest. 19,05 After dinners. 20.05 Radioscoop. 20,35 Nieuwe ontdekkingen in de genees kunde. 21,05 Radio-puzzlefilm. 21,25 Luister en huiver. 22,45 Wat leeft onder onze studenten? program vastgesteld. Aanvoerder Heerenveen trekt naar Groningen om op het Be Quick-terrein Velo- citas tegenover zich te vinden. Twee gelijkwaardige ploegen, Sneek en Be Quick, gaan een spannende partij spelen. De Veenkolonialen van HSC trekken naar Leeuwarden en hun collega's uit Veendam ontvangen GVAV, twee clubs van gelijke kracht. In de middenmoot AchillesEmmen. Het mjjndistrict. De Sittardse Boys blijven leiden, nu Sportclub Emma hun tegenstan der is. De prestaties liggen te ver uiteen om een andere uitslag te verwachten. PSV krijgt na zijn schitterende overwinning op Eind hoven een sterke tegenstander in Limburgia. In de onderste helft een match tussen De Spechten en Bleijerheide, in het midden JulianaEindhoven. De lijst voor morgen wordt gesloten met MVV Maurits, met de beste kansen voor dc ontvangende club. 60€h, LATEN WE T 20 DOEN, BE DANKT H£R£H. inspecteur. bar£ndse neemt kees mee in de race-boot, die men zo snel mo6el'ji< naar. de wal moet bren6en. Hofmeyr, de minister van Finan ciën der Unie van Zuid-Afrika, heeft medegedeeld, dat de voed selpositie voldoende verbeterd is om rantsoenering voor de consu menten overbodig maken. De re gering heeft derhalve besloten het systeem van bonnen en kaarten voor levensmiddelen en de regis tratie van consumenten af te schaffen. MaartKatjesmaand MOSKOU. De ministers van Bui tenlandse Zaken waren de gasten van Molotov in het met veel verguldsel en rood pluche uitgedoste operagebouw^ De Belnoi. De voorstelling behoorde tot het beste, wat Moskou te bieden heeft: schitterende balletten, onder leiding van de beste musici en gedanst door de beste ballerina's. Het was de schitterendse voorstel ling in de geschiedenis van de zestig- Jarige opera sinds de oorlog. Het gehele diplomatieke corps was met hun dames in avondtoilet aanwezig, evenals de meeste hoge functionaris sen der verschillende delegaties. De .Grote Vier" namen plaats in wat eens de tsaristische loge was. De loge ziet er nog precies zo uit als in de tsaren tijd. Slechts is het embleem van de dub bele adelaar vervangen door sikkel en hrmer. Molotov's plaatsvervanger Wisjinsky kwam het eerst de loge binnen, blijkbaar om een laatste inspectie te houden. Het publiek, dat al lang de halzen rekte om de loge in het oog te houden, begon ech ter te applaudiseren, waarop de ver schrikte Wisjinsky overijld de vlucht nam Even later arriveerden de hoge gasten, mevouw Molotov voorop. Wederom barst te het applaus los, en, zoals hier ge woonte is applaudiseerde Molotov terug. Zijn voorbeeld werd spoedig door de an deren gevolgd en vijf minuten lang hield dit wederzijds applaus aan. Daarop zette het orkest het Sovjet-Rus sische volkslied in. Generaal Marshall was op dat moment verdiept in een ge sprek met Madame Bidault. De gespeelde muziek ontging hem op het eerste ogen blik. Maar hij herstelde zich snel en rees vlug op van zijn zetel. Bij de eerste pauze winrp de Ameri kaanse minister een verstolen blik in de Nu 't ijs uit de sloten en vaarten ver dwenen ls, kan tennaastebij de schade worden opgemaakt, die de winter waarvan vooral de sneeuw, die licht en lucht afsloot aan de Visstand in onze polderwateren heeft berokkend. En al dadelijk moet worden gecon stateerd, dat deze zeer groot zal zijn. veelal de bijzondere moeiten ten spijt, die sommige polderbesturen zich ge troost hebben, om stroming in het water te verkrijgen en daarmee ver versing, door inlaatpompen en bema lingsinstallaties in werking te stellen. De visserman heeft nog enige hoop dat niet alle zeelt dood ls. Met de ove rige vissoorten is dit wel het geval. Voor de aal echter staat men voor een vraagteken. Dit i® een zeer eigenaar dige vis, die zich niet spoedig laat zien- Zo werd b.v. na de buitengewoon strenge winter van '40, 't eerste jaar nauwelijks aal gevangen, terwijl het daarop volgende de vangsten heel goed waren. aangrenzende loge, waar Stalin pleegt te zitten bij de zeldzame gelegenheden, dat hij de opera bezoekt. De loge was echter leeg. Tegelijk met deze gala-voorstelling werd ln de Griekse ambassade een grote ont vangst gegeven ln verband met de Griek se nationale feestdag. De Grote Vier wa ren uitgenodigd, doch slechts Marshall en Bevln verschenen na het ballet. Mars hall bleef meer dan een uur. Molotov en Bidault waren vertegenwoordigd door enkele hoge functionarissen. (United Press) „|K moet de andere katten waar schuwen. O. ik moet ze waarschuwen".-... Mieke Snor sprong uit het keuken raam en keek angstig achterom. Haar staart was dubbeldik en d'r haren stonden rechtop. In de tuin van de buren zat kater Joep te suffen. „DE slome", dacht Miekie, „hij weet nog nergens van. Maar alle katten moeten het weten. Want morgen gebeurt het". Ze vergat helemaal, dat ze een hekel aan Joep behoorde te hebben sinds hij haar gisteren een visje afhandig had gemaakt. „Joep", sprak ze, „vanavond moeten alle katten bij elkaar komen. Want.." en ze fluisterde hem iets in het oor. 's AVONDS zaten ze met hun allen in de achtertuin van den baas van Plummetje. „Ik heb het zélf gehoord. Alle kin deren uit de straat gaan morgen kat jes plukken...." „Katjes plukken? Bedoel je dat eh.. dat ze ons gaan...." „Ja, dat bedoel ik", zei Miekie. Morgen willen ze ons gaan plukken net als...." "pyd van plannen maken. Plannen voor wande lingen in de natuur, picnics, zeiltochten en dagen aan het strand. Ons Hollandse klimaat laat echter nog wel eens wat te wensen over en hoe dikwjjls gebeurt 't niet, dat we wanneer we met een fleurig en dun zomerjurkje aan naar buiten stappen, omdat, vanuit huls bekeken, het weer er zo mooi uitziet, door een koude rilling worden bevangen en denken: „had ik toch maar iets warmers aangetrokken". pRICOLINE is een wollen zomerstof, die eerst de laatste maanden in de handel is gebracht en die uitermate geschikt is voor die kille da gen, die in ons lage landje helaas maar al te dikwijls voorkomen. Eigenlijk moest voor iedere Hollandse vrouw de mogelijkheid bestaan haar garderobe met een dergelijk fleurig en toch warm japonnetje aan te vullen, maar hoe wel in vele winkels deze zomerstof wordt geëtaleerd, moeten wij er toch als de kippen bij zijn om een stuk te kunnen bemachtigen. Het eerste heeft een schouderstuk, met de streep in de breedte, dat met een brede zoom op de jurk is genaaid en met knopen, liefst in de kleur van de streep, is gegarneerd. Overi gens is de streep in de lengte gehouden, ter- wille van de slanke lijn, die nog altijd stana houdt. Daarom ook zal het heupstukje, waar van de streep ook weer in de breedte is geno men, niet langer dan ongeveer 10 cm. mogen zijn. De rok wordt met plooien en, net als het schouderstuk, met een brede zoom aan 't heup stuk genaaid en met dezelfde knopen afgewerkt. Heel aardig en practisch is het om hierin een paar zakken aan te brengen. riOK het tweede modelletje, waarvan alleen het bovenstuk is aange geven en de rok aan de fantasie van de maakster wordt overge laten is heel aardig en speciaal geschikt voor de „gezetten" onder ons. En nu maar aan de slag, want het is zomer voor we het eigenlijk weten. Veel pleizier bij de arbeid en nog meer bij het dragen, toe gewenst door ELS. Alle katten sperden de ogen wijd open. „Ow", mauwde Pimpernel. „Dat de den ze vorig jaar Kerst bij ons met de kippen". Wat doen ze dan?" vroeg Prissie, een verwend jong poesje. „Nou, ze plukken de kippen alle ve ren uit", vertelde Joep wijs. „Dus dan zullen ze ons de haren wel uit trek ken". „En onze snorharen". „En onze staarten". „En onze oren". „En onze nagels" „Maken ze je eerst dood?" vroeg Prissie. ,Mmm", Joep moest even naden ken. „Ik geloof dat ze je levend en al plukken. Die kippen heb ik tenmin ste erg horen kakelen". Pimpernel wist wel, waarom da mensen zo boos waren geworden op katten. „Zeker hebben we gisternacht veel te hard gezongen". Mijn baas heeft er niet van kunnen slapen. Durven jullie nog naar huis?" Alle katten schudden hgt hoofd. „Nooit en nooit meer". DE volgende morgen zochten alle mensen naar hun poes. Overal klonk lokkend gerinkel van lepeltjes op melkschoteltjes. Maar de katten lie ten zich niet vangen. Ze zaten veilig verscholen achter schuttingen en re gentonnen. Al hadden ze nog zoveel honger, ze durfden niet naar huis. Maar tegen de middag kwamen de kinderen uit het bos terug. Ze riepen al van verre: „Moeder, kijk eens wat een mooie katjes we geplukt hebben?" De katten achter de regentonnen hielden hun harten vast en keken om de hoek. Hoe zouden de arme ge plukte beesten er uit zien? En zou den er nog bekende katten bij zijn?" Maar ai, de kinderen staken gewo ne takkenbossen in de hoogte. Net als aan de bomen zitten. „Dat zijn geen katten...." „En óók geen kattenharen" „Dat zijn gewone takken". Nog even hebben de katten het af gewacht. Toen hoorden ze een klein meisje zeggen: „We zetten de katjes in een mooie vaas".... Daarna zijn alle katten te voorschijn gekomen. Ze hadden een verstfirikkeljjke honger gekregen en nu waren ze niet bang, dat er iets gebeuren zou. Maar als ze de volgende dagen langs een tafeltje kwamen, waar kat jes op stonden, liepen ze er ln een wijde boog omheen. Je kon toch nooit weten, wat het voor griezelige dingen waren..,. STEN Als U last hebt van maagzuur, gebruik dan geen gewoon huismid deltje. U begint met een theelepel tje, maar moet het tenslotte per eetlepel gaan gebruiken. Dit komt doordat gewoon maagzout of daar uit bereide tabletten de vorming van steeds weer nieuw maagzuur prikkelen, wat op den duur zeer onaangename gevolgen kan heb ben. CHEFAROX - geactiveerd colloidaal aluminium hydroxyde - vormt peen nieuw maagzuur, maar beschermt uw maag. t L25 per doos Chefaro, Rotterdam De Stille Week, die de afsluiting vormt van de Lijdenstijd in het ker kelijk jaar, zet schijnbaar feestelijk in met de Palmzondag: Christus rijdt het overvolle Jeruzalem binnen, gezeten op het veulen ener ezelin, zoals eeu wen geleden door den profeet Zacharia was voorzegd. Hij rijdt binnen zoals een Koning zijn intocht houdt, voor het eerst toont Hij zich aan het volk als „Degene die komen zou", als de langverwachte Messias, Gods Gezalfde. Nu kunnen Zijn discipelen. Zijn vrien den, Zijn haters en Zijn vijanden kleur bekennen. Nu móeten ze het zelfs wel. Het was voor Israël onmogelijk om bij een dergelijk „gebaar" onverschillig ts blijven. Nadat Jezus maandenlang Zijn leerlingen streng verboden had open lijk over Hem te spreken als over den Messias, verbreekt Hij nu eindelijk Zijn incognito, dat Petrus reeds door zien had in Caesarea Filippi toen hij had uitgeroepen: Gij zijt de Christus, de Zoon van den levenden God! Palmzondag is het openbare démasqué, voor mensen die te verblind waren ge weest om zónder een dergelijke na drukkelijke onthulling te zien met Wien zij te doen hadden. Bij ieder op treden van Jezus hadden zij het kun nen zien, maar slechts de bezetenen hadden Hem in Zijn wezen herkend, niet de „gezonden". Nu echter verschijnt Jezus voor hen allen op een wijze die geen twijfel meer overlaat, Hij geeft Zijn Messias- geheim prijs. De discipelen en de an dere vrienden jubelen: nu zal het dan toch eindelijk gaan beginnen, nu zal hun Meester voor aller ogen Zijn Ko ningschap aanvaarden, nu zullen zij met Hem tot de hoogste roem en heer lijkheid stijgen. Hosanna! Hosanna! En de vijanden, de schriftgeleerden en Farizeën, zien het nu ook onmisken baar: Hij beschouwt zichzelf als den Messias! Nu hebben zij eindelijk bij na het bewijs! Zie maar, Hij ver biedt Zijn volgelingen niet eens dat zij Hem met de Messiasgroet verwelko men. Vriend en Mjand moet thans zijn beslissende keuze doen. Hij is de Mes sias of Hij is een godlasteraar. Nu geldt pas ten volle: Wie niet voor MiA is, die is te0en Mij! Juichkreten, uitgespreide klederen, wuivende palmtakken feest! Hatelijk gemompel, hardop geuite verwijten „Hoort gij wel, wat zij daar roepen?" het Kruis! Palmzondag, een schijnbaar feest, in werkelijkheid het begin van Jezus' on dergang. Een dag die ons allen, stuk voor stuk, voor de Keuze der keuzen plaatst als geen andere: Maar gij, wie zegt gij dat Ik ben?? Palmzondag is in schijn wat pas met Pinksteren een begin van werkelijk heid krijgt, en wat in zijn volheid pas plaats zal vinden „aan het einde der dagen", als Christus werkelijk en ge heel als Koning zal heersen: de in tocht van Zijn Geest in ons hart. De capitulatie van allen, allen voor Zijn Messiasmaaht. Maar reeds nu kan iets daarvan ge beuren, reeds nu kunnen wij onze poorten openen opdat onze Koning kan inrijden, over een weg, geplaveid met de omhulsels, de schijn, de bal last, de maskers van ons leven. Hü' démaskeert zich en toont zich als de Messias laten ook wij ons dan démaskeren en alles, alles wat onze armzaligheid moest bedekken aan Zijn voeten leggen, opdat Hij het kan ver treden en ons vrij maken. Dót zijn ge schenken die Hem méér eer bewijzen dan goud, wierook en mirrhe. Het kan. Het mag. Want het is Pasen geweest. Het wórdt weer Pasen. En daarom dan toch werkelijk: Ho sanna Gezegend het Rijk, dat kómt! Namens den minister van justitie wordt bekend gemaakt, dat het dood vonnis tegen F. H. Meyer, wiens gratie verzoek door H.M. de Koningin werd afgewezen, gistermorgen is voltrokken. door Tjeerd Adema 27 Omdat daarbij tevens enkelehm.. laten we zeggen zakelijke argumenten zij.i betrokken en wij den heer De Hoop en diens principaal al jarenlang onze diensten verlenen, zijn wij daarbij ingeschakeld, met het gevolg, dat dit gesprek op ons kantoor wordt gevoerd. Misschien wil meneer De Hoop wel zo vriendelijk zijn u nader uit te leggen wat eigenlijk de kwestie is". „Graag", zei meneer De Hoop, ter wijl hij de sigaar uit zijn mond nam en voorzichtig op een asbakje legde. „Uw moeder, meneer Van Linscho- ten", zei hy, zich tot Hans wendend, was een freule Van Haaften, niet waar?" Hans knikte. „Juist", zei de heer De Hoop, „en uw moeder had twee broers, Theo en Leo- pold, Theo is gestorven toen u nog een kind was en Leopold is, na een on aangename geschiedenis met zijn fami lie naar Zuid-Afrika gegaan. Dat zal u ongetwijfeld bekend zijn". „Inderdaad", zei Hans, „we hebben nooit meer iets van hem gehoord. Moe der stierf zonder te weten of hij nog in leven was". „Juist", zei de heer De Hoop, terwijl hij zijn bril afnam en de glazen, na er even op geademd te hebben, met zijn pochette schoonpoetste, waarna hij de bril onderzoekend tegen het licht hield „De kwèstie is deze", vervolgde hij „dat uw oom die ongetrouwd is gebleven niet gestorven is, maar hjj was een koppig man en de on enigheid welke destijds tot zijn over haast vertrek leidde, is de oorzaak geweest, dat hü er nimmer toe kon komen, zich opnieuw met zijn familie in te laten. Hij heeft in Zuid-Afrika een vermogen verdiend in diamant mijnen en is enkele jaren geleden ge repatrieerd. waarna hij zich in hm...... dat doet er voorlopig niet toe.... waarna hij zich hier te lande ergens heeft gevestigd. Nu hü op ja ren begint te komen en de gebeurte nissen uit het verleden meer bezon ken en vergeten schijnen, heeft hü zich steeds meer voor familiekwesties geïnteresseerd, temeer omdat bij zyn overlijden een.... hm.... zeer be langrijk vermogen zal achterblüven, dat tenslotte een bestemming dient te krijgen. Kunt u mij volgen?" „Uitstekend, meneer", zei Hans. ge ïnteresseerd. „De kwestie is nu", vervolgde me neer De Hoop, „dat uw oom, dien ik reeds tien jaren als particulier secre taris en vertrouwde terzijde mag staan.... hm.... ik zeg," dat aan uw oom is gebleken, dat u 't enig overge bleven familielid is, zodat u dus laten we zeggen in normale omstan digheden aanspraak zoudt kunnen maken op een vooraanstaande, hm zeer vooraanstaandeplaats in het testament. Er zijn namelyk nog enige anderen, wier belangen uw oom evenmin zou willen voorbij zien, on der andere de dochter van een vroe- geren zakenvriend, die gestorven is en die nu de jongedame bedoel ik na tuurlek in min of meer moeilyke financiële omstandigheden verkeert, evenals u. U neemt me toch nietkwa- lijk, dat ik dat zeg?" „Neen.... eh.... na.... natuurlek niet", stotterde Hans. „Het is volko men juist". „Kijkt u eens", vervolgde de heer De Hoop. „Er is een opmerkelijke overeenstemming tussen de levensop vattingen van die jongedame en die van u. Er is deze overeenkomst, dat u beidenhmlaten we vaststel len door eigen onvoorzichtigheid.... hm.... beter gezegd.... door levens onervarenheid van een zekere wel stand tot nooddruftigheid zijt gekomen. En nu is het met uw oom zo gesteld, dat hij het vermogen, dat hü door grote inspanning heeft verworven, niet graag in handen ziet van perso nen, die hetlaten we zeggen bin nen enkele jaren of misschien zelfs wel in enkele maanden zou den kunnen verliezen. Wij hebben, meneer van Linschoten, uw verle den nauwkeurig nagegaan en het feit, dat u het ouderlyk vermogen ln zeer korte tijd verspeelde, heeft uw oom doen besluiten, zich niet meer voor u te interesseren. Daar staat te genover, dat u.... hm.... de laatste tyd, zy het dan ook noodgedwongen, een heel ander leven leidt, waarin van excessen op financiëel gebied geen sprake meer is.... trouwens, ook geen sprake meer zou kunnen zijn. Maar het feit, dat u blykbaar de wilde jaren gepasseerd is, heeft uw oom doen besluiten u opnieuw de no dige aandacht te schenken, zodat het in zijn voornemen ligt, u bij het op maken van zijn testament in een zeer bevoorrechte positie te plaatsen. Daar is evenwel een voorwaarde aan ver bonden. welke we als het ware een proeftyd zouden kunnen noemen. U moet namelijk bewijzen, dat het u mogelijk is, zekere tijd büvoor beeld vyf maanden niet alleen voor uzelf te zorgen, maar bovendien in één en dezelfde onderneming werkzaam te blijven, als bewijs, dat men uwe diensten daar al dien tyd is blyven appreciëren". (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 5