Oud Papier - Nieuw Papier Vergadering Coöp. Boeren leenbank „Koegras" Stad en Otnqwwq, De ''omende volkstelling van grote betekenis Overheid en bevolking moeten samenwerken Handel is handel. Onvoorzichtig. Onveilig -den Helder. Petroleumkar aangereden. Finale school wedst rij den De Duinkanters gaan feest vieren. Anna-Paulowna Breezand Wieringen Geslaagd Paaskamp N.J.ft, Den Oever. De K.N.V.B. en ae Zomersporten De Schager markt. D0 twaalfde tienjaarlijkse volkstelling, die gehouden zou worden op 31 Dm nahar 1940, kon tengevolge van de oorlogsomstandigheden geen doo::;ang binden. De cijfers van 1930 zijn dus de laatste beschikbare gege.ens en het spreekt vanzelf, dat deze door de sterk gewijzigde toe standen als volkomen verouderd kunnen worden beschouwd. Vandaar dan ook, dat de Staten-Generaal zich b\j de wet van 28 December j.1. hebben verenigd met het voorstel van de regering, om de twaalfde volkstelling niet langer uit te stellen, maar nog te doen houden ln het lopende jaar. Daarbij zal worden geteld naar de toestand op 81 Mei 1947 te middernacht. De r.oodzaktljjkheid van deze volks telling zal een ieder duidelijk zijn. De uitkomsten er van zijn voor tal van Vraagstukken op zeer verschillend gebied van betekenis. Voor de statis tiek van de loop der bevolking bij voorbeeld kan een nieuw uitgangs punt niet» langer worden gemist Het wordt hoog tijd, dat eindelijk de ba lans wordt opgemaakt van do totale oorlogsverliezen. Het is ook van belang, de leeftijds opbouw van onze bevolking opnieuw vast te stellen, o.a. ten behoeve van marktanalyse distributievraagstuk ken, evenals aanvoer van jongeren in het arbeidsproces. Ook kunnen de levensverzekeringsmaatschappijen niet langer voortbouwen op de thans nog ln gebruik zijnde sterf te taf els; zij hebben een dringende behoefte aan nieuwe na-oorlogse tafels. Tegelijk beroepstelling. Van niet minder belang zijn de vragen omtrent het beroep. Deze beroepstelling, die een inzicht zal geven ln de huidige economische structuur van onze samenleving, is volstrekt onmisbaar, zowel voor 't economisch onderzoek ln het alge meen als voor de economische or dening door middel van het wel vaartsplan van het Centraal Plan bureau. Verder wensen tal van gemeen ten over gedetailleerde gegevens te beschikken met het oog op hun uitbreidingsplannen. Ook de ar- beidsbureaux worden door het mo menteel ontbreken van recente ge gevens ernstig ln hun werkzaam heden belemmerd, bijvoorbeeld doordat vraagstukken betreffende de scholing van arbeiders en de voorziening ln de plaatselijke be hoefte aan arbeidskrachten .niet naar behoren kunnen worden be handeld. Bovendien een woningtelling. Ditmaal zal aan de volkstelling een speciale woningtelling worden ge koppeld. Ook de urgentie van deze telling spreekt voor zichzelf. Bij het bijzonder nijpende woninggebrek ls een juist inzicht ln de beschikbare woningvoorraad en de bewoning (samenwoning, Inwoning e.d.) abso luut onmisbaar voor de wederopbouw. Slechts door een algemene telling is vast te stellen, waar de grootste be hoefte aan nieuwbouw bestaat, Wij wijzen ln dit verband ook op de betekenis van de onderlinge combinatie der gegevens, die bij elk der tellingen worden verkregen. De gegevens over het beroep bijvoor beeld hebben dei te meer waarde, wanneer zij ln verband worden ge bracht met die over geslacht, leef tijd, burgerlijke staat, nationaliteit e.d. Hetzelfde geldt voor de wonin gen en de samenstelling der daarin wonende gezinnen, geslacht, leef tijd en burgerlijke staat der gezins leden, zomede hun plaats in het huishouden. De organisatie der telling. De algemene voorbereiding en re geling der volkstelling ls opgedragen aan het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, waar straks ook de bewer king van de verzamelde gegevens zal plaats vinden. Met de uitvoering der eigenlijke telling zijn de gemeen tebesturen belast. Zij moeten de tel lers -aanwijzen en voorts zorgen, dat hun gemeente in telgebleden wordt Verdeeld. Ben belangrijk punt daarbij ls de personeelsvoorziening, ln het bijzon der de samenstelling van het tel lercorps, dat met Inzicht, verant woordelijkheidsgevoel en nauwkeu righeid zijn taak zal moeten ver vullen. Het is niet zeker, dat tegen de tijd, waarop de telling zal plaats vinden, voldoende en geschikte krachten van de vrije arbeidsmarkt kunnen worden aangetrokken. Me de daarom heeft men besloten de eigenlijke telwerkzaamheden in de eerste plaats door overheidsperso neel te doen verrichten. Behalve 't eigen personeel kunnen de gemeentebesturen ook het ter plaatse woonachtige personeel van rijks- en provinciale diensten Inscha kelen. Deze regeling brengt mee, dat de normale werkzaamheden van de openbare diensten gedurende de tel dagen zoveel mogelijk moeten worden beperkt. Zij zullen eventueel voor het publiek worden gesloten. Dit betreft uiteraard slechts bet ambtelijk appa raat. De gas-, water- en electriei- teitsvoorziening, het verkeers- en vervoersapparaat, evenals medische en andere vitale diensten bltjven nor maal functionneren. Het ls niet uitgesloten, dat bjj de medewerkende diensten enige stag natie ln de gewone werkzaamheden ontstaat, met het daaraan verbonden ongemak voor het publiek. Er wordt echter naar gestreefd, de telwerk- zaamheden in een zo kort mogelijk tijdsbestek te doen plaats vinden. In de week vóór 31 Mei is één dag no dig voor het verzamelen van de ge gevens omtrent de woningen (het geen door de tellers zal geschieden) en ds uitreiking der individuële for mulieren en de gezinsomslagen. Voorts één dag ln de eerste week van Juni voor het ophalen der formulie ren en omslagen en de gelijktijdige contróle van de door het publiek In gevulde gegevens. Wanneer niet vol doende tellers beschikbaar zijn, moe ten deze werkzaamheden vanzelfspre kend over meer dan twee dagen wor den verdeeld. Behalve het vraagstuk der perso neelsvoorziening zijn er tal van pun ten van organisatorische en techni sche aard, die een oplossing vragen. Deze moet worden gevonden, omdat deze eerste na-oorlogse volkstelling, die van zo groot belang ls voor de wederopbouw van ons land en volk, moet slagen. Een consciëntieuze medewerking van de bevolking 1» daarbij onmisbaar! Gelukkig de huismoeder, die de gave heeft van oud nieuw te kun nen maken! Die kans ziet om van een oud colbert van vader, waar van de knieën „door" zijn, en waarop ettelijke gladde plekken zonder lang zoeken te vinden zijn, een knap schoolpakje voor haar achtjarige „batter" te maken. Die van twee oude mantels en een op zolder gevon den konijnenvelletje een behoorlijke demi-saison of hoe zo'n ding mag heten, voor zichzelf weet te wrochten. Kortom, die nog Iets bruikbaars weet te maken, van iets, dat eigenlijk in de voddenbaal thuis hoorde. Het mag haar ontzaglijke moeite kosten en een zee van tijd mag er mee heengaan, ze krijgt het voor elkaar en dat vervult haar met gerecht vaardigde trots. De hulsgenoten mogen dankbaar zijn voor het bezit van zo'n vrouw en moeder. Ook in Sliedrecht liggen talrijke zandzuigers en baggermolens gereed, om eze dagen naar Engeland te worden overgebracht, waar zij zullen medewerken u het verwijderen van het water, dat grote gedeelten van het Engelse eilan ee overstroomd. Een bijzonder sociaal voelend mens bleek Gerardus van Dijk, die alle bonkaarten van zijn gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, zwart had verkocht aan den hande laar in 2e hands artikelen Hendrlkus Visser. De politie kwam achter deze transactie en zij deed natuurlijk prompt bij beiden huiszoeking. Bij v. Dijk werd nog een stamkaart van 'n ander stadsburger aangetroffen; die had hij overgenomen, zodat hij telkens zelf de kaarten er op kon halen Bij Visser werd een hele serie levens middelen-, tabaks- en versnaperingen- kaarten gevonden, alsmede alle nieu we textieikaarten van bet gezin Van Dijk. Visser had naast Van Dijk nog acht andere „leveranciers" gehad. Toen hij tegen de lamp liep en een hartig woord over zijn zwart bedrijf te horen kreeg, zei Visser: „Nou ja, handel is handel Mogelijk zegt hij straks: „Zitten is zitten", want een ieder krijgt immers wat hem toekomt? Eerlijk is eer- Daaraan moesten we denken, toen we een klein foldertje op tafel kre gen, waarin de directie van de N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. onder het motto „Werkt mee met de oud papier-actie" de lezers er van op wekt tot het bewaren van oud papier. Want nog Immer is er papier schaarste. Dat komt niet alleen tot uiting in het nog steeds beperkte for maat der couranten, in de nog altijd geringe oplagen van boeken, maar ook in de geringe hoeveelheid pak papier, die in het land beschikbaar is. Papier is iets heel belangrijks in on ze moderne samenleving, vooral in onze na-oorlogse samenleving, waar in we zo af en toe eens een formu liertje tegen komen Het bescheiden foldertje van Drukkerij De Boer is één van die na-oorlogse formuliertjes, want men kan zijn naam erop plaatsen, en daarmede te kennen geven, dat men aan de oud-papler-actle wil meewerken. De uiterst ongunstige papierpositie rechtvaardigt een spontane medewerking van alle zij den, niet alleen van officiële in stanties, maar ook van particulie ren. Dat laatste geldt temeer, omdat voor de naaste toekomst geen ver betering in de papiersituatie te ver wachten is. Het is dan ook niet zon der reden, dat van overheidswege 'n dringend beroep gedaan wordt om oud papier in te zamelen, mede ln verband met de benodigde deviezen. Er wordt zelfs overwogen om weer beperkende voorschriften uit t« vaardigen omtrent formaten en op lagen der te vervaardigen drukwer ken. Dat de drukkerijen door dergelijke maatregelen zwaar gedupeerd zouden worden, ligt voor de hand, maar het weegt wellicht zwaarder, dat de ge hele samenleving de nadelige invloe den er van zou ondervinden. Tot nog toe verdwijnt vrijwel al het oude pa pier ln de prullemand en dan vla de vuilnisbak naar de belt. Dat ls Jam mer, want de papierfabrieken zien heel goed kans, om ook ln dit geval van oud nieuw te maken. Wie wil meewerken? Het gaat er dus om, dat voortaan al het oude papier wordt bewaard en verzameld. Door bemiddeling van Drukkerij De Boer wordt het opge haald. Het spreekt vanzelf, dat het ondoenlijk ls, om het oude papier huis-aan-huls op te halen en daarom verdient het aanbeveling wanneer bij voorbeeld ln elke straat een winke lier zich beschikbaar stelt om het papier voorlopig ln ontvangst te ne men. Zij, die op deze wijze hun steen tje aan de oud-papier-actle willen bijdragen, worden verzocht dat op te geven aan Drukkerij De Boer, Ko ningstraat, telefoon 2345, Alle papiersoorten komen ln aan merking, zowel bedrukt als beschre ven, mits het vrij is van vette be standdelen. De vernietiging zal onder contróle plaats vinden, met het oog op de inhoud der bescheiden, die dik wijls enige geheimhouding gewenst maakt. Aan het loket van Drukkerij De Boer zijn nog foldertjes met lnvul- biljetten verkrijgbaar. De bewoonster van een huis aan de Brakkeveldweg wilde met behulp van wasbenzine een jurk reinigen. Zij deed deze nuttige bezigheid ln de keuken, maar zij was zo onvoorzichtig om 't gasstel niet uit te draaien. De vlam sloeg ln de benzine en er ontstond 'n begin van brand. Direct werd de brandweer gewaarschuwd, die het vuur nog bijtijds met een paar natte doeken en enkele emmers water wist te blussen. De schade bleef beperkt tot een geblakerde keuken en een paar verbrande kledingstukken. De stad begint de laatste maanden geducht onveilig te worden. Niet voor nette mensen, maar voor zwart handelaren. Voor nette mensen wordt het hier dus juist veiliger. De 19-jarige Texelaar Marinus Franciscus Ellen was waarschijnlijk niet van deze gewijzigde toestand op de hoogte, anders was hij wel thuis gebleven met zijn tienkilo vlees en vier en een half pond vet. Deze voed zame materie werd door de politie in beslag genomen, terwfll Marinus ln ruil een proces-verbaal kreeg. Het zal zijn eerste ruiltje niet geweest zijn... GESLAAGD Bij het op 28 Februari 1947 te Alkmaar door de Vereniging van Le raren in Stenografie en Machineschrij- ven afgenomen examen slaagden voor 't diploma Machinesehrijven, 140 aan slagen per minuut, de dames R. M. Stevenson en C. Slort. Bü het onlangs gehouden examen voor het „Mercurius"-diploma Machi nesehrijven slaagde de heer C. C. Ma- hieu. Allen waren leerlingen van het Instituut „Mercurius", alhier. VOOR DE PINKSTER? Verschillende Inwoners van Julia- nadorp hebben bfl de politie aangifte gedaan van de vermissing van in to taal acht konijnen. FIETS GESTOLEN. Iemand heeft aangifte gedaan dat zijn fiets was gestolen, die hij even onbeheerd voor een cafétarla ln de Spoorstraat had neergezet. Een klein jongetje kwam het ons vertellen: „Er is een petroleumkarre- tje aangereden en al het bleekwater is over de grond gelopen." Dat klonk mysterieus en we zijn daarom maar even gaan kijken. Het bleek waar te zijn. In de Spoor straat was het oliekarretje van den heer Van Engelsdorp Gastelaars door een vrachtauto aangereden. Een stilstaande wagen had het uitzicht te veel belemmerd. De oliekar werd vleugellam geslagen en stond even later zielig geleund tegen een ver- keerspaal, met ernstige wielschade. De tank was gelukkig heel gebleven, maar wel waren een paar flessen bleekwater ter aarde geveld. De schadekwestie zou onderling worden geregeld. Het jongetje kreeg zijn kwartje en wij herstelden ons van onze schrik. Wie weet wordt er nog eens een vuilniskar aangereden en rolt al het weggegooide brood over de grond, t Zou een beschamende aanblik zijn en daarom hopen we maar, dat het nooit gebeurt. Morgen, Zaterdagmiddag worden de schoolwedstrijden voor het laatst ge speeld. Een ieder is dus nu voor het laatst in de gelegenheid de jongens aan het werk te zien. In de jongste af deling wordt de finale gespeeld, ter wijl voor de andere afdeling de laat ste wedstrijden worden gespeeld. Wed strijden die van het grootste belang zullen zijn voor het uiteindelijke ver loop, zodat de spanning ten top zal stijgen. Na afloop worden de prijzen uitgereikt, terwijl zoals gebruikelijk de gemeentelijke autoriteiten aanwezig zullen zijn. De laatste uitslagen waren als volgt: School 10school 6 20; OLS Anna p.—VGLO III 2—1 (Anna P. kampioen afd. B I); VGLO I—Chr. Ulo I 1—2 (Chr. Uulo kampioen afd. B III. RK Ulo 1—Lyceum I 0—5; Uulo I—Avondv. school 0—1. Het programma voor Za terdagmiddag luidt: School 4—OLS Tuindorp 2 uur—3 uur om de le prijs Ulo IABS I 3.15 4.15 uur. Daarna de prijsuitreiking. Komt al len, het is voor de jongens leuk en ook de onderwijzers vinden het aardig. Onze plaatselijke wandelsportvereni ging de Duinkanters gaat Zondag feest vieren in Casino. Een uitgebreid pro gramma staat te wachten en wij zijn er van overtuigd dat de avond weer van het goede soort zal worden. Voor het programma leze men de advertentie in het nummer van gisteren. In aansluiting hierop delen wij nog mede, dat de Duinkanters Maandag j.1. met succes hebben deelgenomen aan de „Victoria"-wandelmars ln Dordrecht Met liefst 80 wandelaars was onze ver. de grootste deelnemer. Een goed begin is het halve werk! AANSTELLING De heer A. Nieboer van De Cocks- dorp (Texel) is met ingang van 8 April aangesteld als tijdelijk hulp-com mies te Aqna Paulowna. VOLKSHERSTEL ONTBONDEN De afdeling van Nederlands Volks herstel werd in een laatste vergade ring ten Raadhuize ontbonden. Pastoor Verhoeff heette als voorzit ter de medewerkers (sters) welkom. Hij dankte voorts in het bijzonder de heren Wuis en Weeda, die geheel be langeloos veel ondankbaar en tijdro vend werk hebben verzet. Bij 'n over zicht van de werkzaamheden werd o.a. herinnerd aan de inzamelingen voor Baarle-Nassau en de Stichting 1940-'45, aan de ruiten-troef-actie en de uitde ling der HARK-goederen (ruim 6000 stuks). Het batig saldo bedroeg f 1780,40, waavan f 1000 aan het gemeentebe stuur geschonken zal worden als „eerste steentje" voor een te bouwen douche-inrichting te Breezand. De rest komt o.a. ten goede aan t.b.c-patiënten in Anna Paulowna. Mr. H. Jonker Hz. dankte met een kort woord het dagelijks bestuur (pas toor Verhoeff, ds. de Zwaan en den heer Weeda) voor het vele werk, dat zij op zich genomen en verzet hadden. Hij sprak tenslotte de wens uit, dat bij de oprichting van „De Polderge meenschap" eenzelfde hartelijke sa menwerking van alle groepen der be volking tot stand mag komen. RECTIFICATIE In ons verslag van de vergadering der Rundveefokkerszijn een paar woorden weggevallen, waardoor een hinderlijke fout onstond. Men leze in de op een na laatste alinea: Bij de rondvraag gemaakte opmerkingen ga ven den heer Ay aanleiding om de le den te verzoeken den controleur zoveel mogelijk het werk te vergemakkelij ken. CONCORDIA De door de langdurige winter uitge stelde uitvoering van de harmonie „Concordia" zal nu a.s. Zaterdag door gaan. De vereniging heeft enige popu laire nummers op haar programma staan en de avond wordt verder ge vuld door de toneelver. „Lagedijk1 die „Mensen in nood" voor het voet licht brengt. POLITIE. Gevonden enig touwwerk en i paar zilverbonnen. Verloren: een zwarte gaberdine jas en een paar grijs wollen wanten. Weer een loslopende hond aan ka men lopen! Een ruig zwart harig hondje. RECTIFICATIE. Zoals de lezers zullen hebben ge merkt is in het overzicht van de man dolinever. O. K. K. een fout geslopen, nl O. K. K .viert niet haar 20-jarig be staan, maar haar zilveren jubileum. WIERINGER SCHAKERS WINNEN TE HOORN. Aan het schaaktournooi, dat door ck Hoornse schaakver. Caïssa bij haar 25-jarig bestaan aldaar werd georga niseerd namen 8 Wieringers deel, le den van de schaakclub „Animo", De heer W. Zoons won ongeslagen de eerste prijs in klasse 2 (groep 10) terwijl de he R. Derks na een geani meerde partij de hand op de 2e pi Ijs in klass III (groep II) wist te leggen. Voorwaar een mooi succes voor de ze vereniging. De algemene vergadering van de de voorzitter dan ook een aanbeveling Coöp. Boerenleenbank „Koegras" werd Dinsdagavond gehouden in het café van den heer L. A. Rol. Volgens de presen tielijst waren slechts 15 leden aanwezig. De voorzitter van de R. van Toez. de heer T. Speur heette de aanwezigen wel kom, maar betreurde het, dat zo wei nig waren opgekomen. Namens de comm. tot nazien der re kening over 1946. rapporteerde de heer J. C. Oost dat alles in orde was bevon den en adviseerde tot goedkeuring, waaraan voldaan werd. den als leden zijn afgevoerd de heren: Medegedeeld werd dat door overlij den als leden zijn afgevoerd de heer D. Bakker en wed. J. C. Lansen en door vertrek de heren C. de Graaf, G. vd. Raat, H. W. Jimmink en K. vd Oord. Daarna werd de rentevoet van 1947 medegedeeld. Deze bedroeg voor leden tot 5000 2 y, pet., voor niet-leden is dit tot 2500 verhoogd van 2,16 tot 21/4 pet., dit om het sparen bij de Boeren leenbank aan te moedigen, waarvoor liet horen. Het volgende jaar zal onze Boerenleenbank 40 jaar bestaan en daarvoor is men bereidt een bedrag te geven waaruit de onkosten voor deze dag te bestrijden. Unaniem was men hiervoor. Het jaarverslag over 1946 van den kassier, den heer K. Hoornsman, begon met de opmerking dat er heel wat werk verzet moet worden, eer de cijfers net jes gegroepeerd staan. De omzet over 1946 overtreft die van 1945 en bedroeg f 8.5553.718.87 ofwel 1mi Ui oen meer. Voorlopig zal 1946 wel het record jaar blijven. Het aantal dagboekposten liep terug tot 6828. Er traden 6 nieuwe leden toe en 3 werden afgeschreven. Aan spaargelden werd ontvangen 1 365.915.63 en uitgegeven f 1.001.307.06 Een enorme teruggang dus. Op 31 Deè. waren 26 voorschotboekjes in omloop. Eén werd afgelost, nieuwe werden niet verstrekt. Het bedrag was f 82.432.33 aan rente werd betaald f 3624 en afge lost f 8093.60. Het aantal lopende rek. houders was 146. De ontvangsten waren f 5.377.116.04 en de uitgaven f 4.750.064.91. De C. B, nam hiervan voor zijn rekening f 2.038.813.74 als ontvangsten en f 1.257.821.86 als uitgaven en de post chéque- en girodienst f 578.442.12 en f 590.808.60, Het balanstotaal per 31 Dec. was f 1.976.091.63, bezittingen en f 1.973.940.47 schulden, zodat de winst 2151.16 bedroeg, welke het reserve fonds doet stijgen tot f 47.521.87. Met vermelding van de goede samen werking tussen bestuur, R. -v. Toez. en kassier eindigde dit verslag. Den samen steller werd dank gezegd. De winst werd bij de reserve gevoegd. Bü de be stuursverkiezing werd het aftredende lid, de heer J. Kossen herkozen. Voor de raad van toezicht werd het aftredende lid de heer R. Hoogscha gen gekozen, nadat de heer P. Dui venvoorden die met meerderheid van stemmen gekozen was de benoeming niet aanvaardde. Als plaatsvervangend lid van de Raad van Toezicht werd ge kozen de heer P. Duivenvoorden. Tot lid van de comm. tot nazien van de rekening werd benoemd Q. van Nu land. De voorzitter zeide het aftreden de lid J. C. Oost dank voor het werk in zijn 3-jarige functie verricht. De voorzitter sloot deze bijeenkomst in de hoop dat de volgende vergade ring beter bezocht zal zijn. Biecht weer was belemmering. Ruim 100 N. J. N-ers waren tijd»-, de Pasen bijeen in de boerderij Va' den heer van Zweden ln de PoIhJ1 Waard-Nieuwland. Dit kamp het 3e dat te yp. ringen we. 1 gehouden had zich df door de diverse excursiee w»iV* wijd en züd in de omtrek werden sJ! houden, speciaal met het onderzoek van de Zoetwaterslakken ten doel steld. Zaterdagmiddag bracht burgemees. ter Kolff et bezoek aan het kamp Hoewel het weer slecht was tijden, de kampdagen heeft de stemming or niet onder geleden. D« Bonte-avond, welke door de N. J. N.-ers Zondagavond werd gege ven mag ln alle opzichten zeer ge. skagd worden genoemd. Op de onderzoeken welke in dit kamp zijn verricht van slakken enz. griezelig, doch niet minder interessant zullen we nog nader terug komen. VERGADERING „NUT EN GENOEGEN". Onder voorzitterschap van den heer Mooi vergaderde in hotel „Centraal" de pluimvee- en konünenfokvereniging „Nut en Genoegen". Voorzitter heette in zijn openingswoord speciaal den heer Roggeveen, die na een ziekte zü» be stuursfunctie thans weer kan vervul len, hartelük welkom. Van het aanschaffen van een „Gou- wenaar"-ram moet. daar het aantal Gouwenaars" op Wieringen te miniem is, om deze rendabel te maken, worden afgezien. De medailles, die voor de tentoonstel ling beschikbaar waren gesteld, iytt nog bij den graveur. Zij zullen zo spoe dig mogelijk aan de winnaars ter hand gesteld worden. Het voorstel uit de vergadering, om in combinatie met de postduivenver eniging een tentoonstelling te houden zal nader besproken worden. Daar de animo voor de konijnenten toonstelling in Sneek matig is, xal eventuele deelneming eveneens nader worden bezien. Nadat de heer de Jong nog voorge steld heeft voor de a.s. verloting een lam te kopen en dit tijdelijk bij een veehouder in te scharen, werd de ver gadering om 10 uur gesloten. UITVOERING ACCORDEONCLUB Op Zaterdag 5, Maandag 7 en Woens dag 9 April gaf de accordeonelub „Avanti", onder leiding van haar diri gent, den heer J. van Glabbeek, een uitvoering in Concertzaal Wiron en Cinema de Haan. Er werd een prach tig, gevarieerd programma gebracht, waarvan door het publiek zeer werd genoten. Het zeer grote aantal bezoe kers was trouwens ook wel een be- wys dat de verwachtingen hoog ware» gespannen. Na een goed verzorgd mu zikaal programma van niet minder dan twaalf nummers, volgde een non stop revue onder het motto: „Nou moet je eerlijk blijven", samengesteld door den heer Glabbeek. Speciale decors hiervoor werden vervaardigd door J. Gorter. De algemene toneelleiding was in handen van den heer J. Bruul. Het revue-programma bood voor elk wat wils: enkele aardige balletjes, ingestu deerd door den heer Pennekamp, een Oosterse fakir als accordeonnist, enke le zangnumers, enz. De komische noot werd verzorgd door de heren J. Bak ker en D. Verfaille. De humor van den heer Verfaille was o.i. een weinig ba naal. Was dit wel nodig om het pro gramma te doen slagen? Als soubret- te's traden op de dames T. van Glab beek en E. Kaleveld. Ook de ernstige noot ontbrak niet. De heer Van Glab beek bracht een tweetal liedjes uit eigen repertoire die veel bijval oogst ten. Ook het nonnenkoor uit „Casano va" van Strauss, kwam in het keurige decor goed tot zijn recht. Het zou ons te ver voeren om al het gebodene te bespreken, maar uitgaande van het daverend applaus aan het eind van 't programma, kunnen we niet anders zeggen dan dat het een geslaagde avond ls geweest. Vermeld dient nog, dat de grime, verzorgd door den heer Steeman, elke toets van de critiek korl doorstaan. De avond werd met een gezellig bal, waarvan de muziek werd verzorgd door de „Avanti-Boys" be sloten. I1- I Onder auspiciën van hat N.O.C. vond gisteren een bespreking plaats tussen vertegenwoordigers van de betrokken bonden inzake het besluit van de K.N.V.B. tot het afspelen van de competitie. Deze bespreking verliep ln eeQ sfeer van wederzijds begrip, waarbij verschillende onjuiste opvattingen konden worden opgehelderd. Hierdoor werd de basis gelegd voor een rege ling, welke voor een zeer groot ge* deelte tegemoet kan komen aan de bezwaren van de zomersporten. P® voorzitter van de K.N.V.B. zal deze voorstellen aan ztjn bestuur voor leggen. Aangevoerd werden: 29 paarden 1 W® tot 150(^ 4 stieren centr.; 40 magere gelde koeien f 250 tot f 475; 27 vette gelde koeien centrale; 25 kalf k°eien f 450 tot f 650; 4 pinken f 150 tot f 290' 7 pinken centrale; 419 nuchtere kalve* ren centrale; 20 magere schapen tot f 100; 1 vet schaap centrale; 35 over houders f 45 tot f 55; 14 bokken en gei' ten f 2 tot f 35; 25 biggen f 30 tot f W- 10 konü'nen f 4,50 tot f 18; 30 kipP®° f 9 tot f 12.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2