„Commandant" van Mijnenveger door list ontmaskerd Helderse Volksuniversiteit. adverteert in dit blad H. HOOGLAND Algemene beschouwingen begroting 1947 WIE KOCHT 'T OORLOGSSCHIP? JUTFERTJES Voorlopig geen nieuw Raadhuis 18000 stadgenoten EEN ACTIEVEN VERTEGENWOORDIGER KLOOSTERBOERS ARRESTATIE TE OSTENDE Contact met verdachte lieden Kloosterboer om de tuin geleid Hoe de zaak aan het rollen ging Raad Wieringermeer De nieuwe attractie ki Valkenburg f sparen reeds bij 't Nut 1HHH Personeel Te koop gevraagd: Te huur aangeboden Diversen Te koop aangeboden: POSTZEGELVERENIGING HELDER 30 APRIL WAAR OOK W NEDERLAND... Praktijk vanaf Maandag verplaatst naar MIDDENWEG 141 ESONA VAART ALLE WERKDAGEN FLINKE JONGE (M.) KRACHT. Het Belgische dagblad „Gaxet van Antwerpen" brengt op de voorpagina een uitvoerig relaas van de ophefmakende aanhouding van den ontsnapten politieken delinquent Jan Kloosterboer uit St. Pancras. die, zoals wij dezer dagen meldden, met een mijnenveger uit Ostende naar Argentinië trachtte te ontsnappen. Zijn poging mislukte evenwel. „Barre Jan" en zijn beman ning, bestaande uit 21 Belgische collaborateurs, oorlogsmisdadigers e.d., werden gearresteerd. De „Gazet" schrijft o.m.: Op een of andere wijze heeft de man zich papieren weten, te verschaf fen, waarmede hij naar Engeland ver trok en waar hij 'n mijnenveger aan kocht. Volgens een andere lezing liet hij het schip in Engeland kopen door een Belg. Toen de mijnenveger te Ostende aankwam, wekte dit de verwondering van den Waterschout, die op zijn beurt de politie te Oostende waarschuwde. De politie ontdekte al ras dat de man contact onderhield met allerlei verdachte lieden. K. maakte geregeld uitstapjes naar Brussel en Brugge, waar hij mensen bezocht, die bij de< Belgische politie geen onbekenc"m wa ren. Toen hij tenslotte een bemanning van 21 koppen geronseld had, waar van de meesten het een of ander op hun geweten hadden, achtte de poli tie de tijd gekomen om in te grijpen. Ondervraagd, kon de man niets ten laste gelegd worden. Zijn papieren wa ren in orde, zijn zilver- en goudbezit kon K. verantwoorden en wat de aankoop van de mijnenveger betreft, zegde h{j dat hij het schip aankocht voor rekening van een Argentijnse maatschappij en dat het de bedoeling was het schip naar Argentinië over te brengen. Gelukkig dat de politie van Oosten de zo verstandig was voorlopig geen vergunning te geven om uit te varen. Zij waarschuwde de politie van Breda, omdat de papieren van K. uit deze stad afkomstig waren. Door een handige list heeft de politie K. om de tuin weten te lei den. Een Breda's politieman woon de, als Belgisch gendarme ver kleed, de ondervraging bjj en kon den man ontmaskeren. K. verscheen op een vraag van de Oostendse politie zonder enige arg waan te koesten. BQ het onderhoud waren ook twee Belgische gendarmen aanwezig. In feite was één der gen darmen echter een politie-inspecteur uit Breda. De man begon argeloos te vertellen en al spoedig bleek het den Nederlandsen inspecteur, dat de man geen Bredenaar was. Plots her kende hij den man van een foto, die bij diens ontsnapping uit het kamp In het politieblad was verschenen. De verklede gendarme verwijderde zich daarop en keerde kort daarop ln Nederlandse uniform terug. K. was zichtbaar ontsteld. Zjjn on middellijke reactie was geen enkel woord meer los te laten. Zijn zwij gen baatte echter niet en ten slotte legde hij gedeeltelijke bekentenis sen af. K. weigert mede te delen wie hem aan de valse papieren heeft geholpen en uit welke fondsen het geld komt Hij zeide door „erewoord" gebonden te zijn. De man is nu opgesloten wegens 't in bezit van valse papieren. Uit Oostende wordt nog aan het blad gemeld: De zaak ging aan het rollen, toen de waterschout van Oostende had be merkt dat de bewaker aan boord van de mijnenveger 1008 waarschijnlijk een vals paspoort op zak had en zich ver moedelijk bezig hield met het expa triëren van incivieken. De T 1008 moest immers binnen twee weken Oostende, met bestemming naar Argentinië, ver laten. Dit bevestigt daarenboven de vermoedens, dat benevens incivieken, ook oorlogsmisdadigers aan boord zou den zijn. De rijkswacht stelde zich in betrek king met de Nederlandse politie, die onmiddellijk twee beambten van het parket afstuurde. Deie verzekerden dat in Holland een vals paspoort was aan den man gebracht voor 600 gulden, dat de naam droeg van Van den Maagden berg. Men begaf zich onmiddellijk aan boord en de persoon in kwestie bleek inderdaad in 't bezit te zijn van deze identiteitskaart. Van den Maagdenberg werd opgeleid en verder aan een streng onderhoor onderworpen. Dit bracht opzienbarende feiten aan het licht De zogenaamde Van den Maag denberg bleek in werkelijkheid een Hollands oorlogsmisdadiger te zijn, dragende de naam van Jan Klooster boer. Na een leidende functie bekleed te hebben onder de bezetting in pro- Duitse bewegingen, werd hij bij de be vrijding aangehouden en in een con centratiekamp opgesloten. Hij wist pchter uit dit kamp te ontsnappen en bereikte met het valse paspoort Oost ende. Kloosterboer bekent deze feiten en noemt zichzelf een der leiders der anti- revolutionnaire partij. Hij werd naar Brugge overgebracht, van waaruit hij waarschijnlijk aan de Nederlandse po litie zal worden uitgeleverd. Ondertus sen gaat het onderzoek naar de moge lijke inscheping van politieke delin quenten verder. Het schip werd door de Engelsen aan een Belg verkocht, die het op zijn beurt verkocht aan een Hollands on derdaan, wonende te Knokke. Deze persoon blijft echter voorlopig nog buiten de zaak. Vrijdag 18 April kwam de raad der gemeente Wieringermeer des namid dags 2 uur bijeen in het raadhuis te Lutjekolhorn, onder voorzitterschap van burgemeester Loggers. Aan den heer N. Keijzer. adjunct commies ter secretarie wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand met ingang van 15 Mei a.s., in verband met zijn benoeming tot secretaris der gemeente Graft. Herbouw van de aula op de begraafplaats, B. en W. stellen voor te besluiten tot herbouw van de aula op de begraaf plaats. Een plan tot herbouw in de oude vorm en een begroting der her- stelkosten zijn door den gemeente-ar chitect opgemaakt. Aan de commissie wederopbouw Wieringermeer zal wor den gevraagd, de kosten voorlopig te financieren. Allen voor. Hulp voor den gemeente- architect. Door de opeenhoping van werk zaamheden als gevolg van de inundatie bestaat bij de dienst van gemeentewer ken behoefte aan een bekwaam admi nistratief ambtenaar, die tevens over enig technisch inzicht beschikt. Zonder een zodanig ambtenaar is het den ge meente-architect niet mogelijk, zijn taak naar behoren te vervullen. De mo gelijkheid bestaat, dat een ambtenaar door de commissie wederopbouw in dienst wordt genomen en bij de dienst gemeentewerken wordf. gedetacheerd. Hierin zou de gemeente moeten bijdra gen tot een bedrag van 1000,-. Waar de betreffende ambtenaar 1 Mei a.s. in functie zal treden, stellen B. en W. voor ten laste van de begroting 1947 een crediet beschikbaar te stellen van 667... De voorzitter spreekt woorden ter ter nagedachtenis van den overleden gemeentebode, den heer Nouwep, waarna enige minuten stilte wordt betracht. De heer de Bruyne stelt enige vra gen,, terwijl de heer Zoodsma vraagt of het wel juist is dat de gemeente f 1000 betaalt en komt daardoor de ambtenaar niet in een veel gunstiger positie dan de andere ambtenaren? De voorzitter zegt er te Den Haag over gesproken te hebben en daar acht men het goed. Het salaris van f 1000 komt niet den ambtenaar ten goede. De heer Zoodsma meent dat de meerdere werkzaamheden een gevolg zijn van de wederopbouw. De voorzit ter zegt dat niet mag worden verge ten dat voorheen vele administratieve werkzaamheden op de secretarie plaats hadden en dat gaat nu niet langer. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Wijziging begroting 1846 en aanbieding begroting 1947. De raad besluit tot wijziging van de begroting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1946. Aan het algemeen verslag van de af delingen van de raad inzake het <1® raad aangehouden ontwerp der begro ting voor 1947 de commissie van rap porteurs bestond uit de heren S. J. Zooósma, L. Feikes en J. de Bruyne ontlene wij het volgende Een der leden zal gaarne een over zicht hebben van de uitkomsten over de jaren 1943 tot en met 1940, terwijl bovendien gevraagd werd of het beheer door den N.S.B.-burgemeester een na delig gevolg voor de financiële toe stand der gemeente heeft gehad. Voorts kwam de bouw van een defi nitief raadhuis ter sprake gevraagd werd wanneer deze nieuwbouw aan de orde zal komen en of aan het tegen woordige noodgebouw een rendabele bestemming kan worden gegeven. Op gemerkt werd', dat het raadzaam zal zijn een groter gebouw te stichten dan dat, waarover voor de inundatie werd beschikt. Een der leden maakte de opmerking, dat er op hoofdstuk X Landbouw niets is uitgetrokken, en wijst in dit verband op de uitgifte van landarbei dersplaatsjes. Het jaar 1943 had een nadelig slot van 18405.76. het jaar 1944 een van 1070.44, terwijl 1945 een nadelig slot van 53548.55 opleverde. De uitkom sten van 1946 zijn uiteraard nog niet bekend. Er kan evenwel gerekend wor den op een aanzienlijk batig slot. Beheer N.S.B.-burgemeester Er kan niet worden gezegd, aldus B. en W., dat het heheer van den N.S B.-burgemeester een bepaald na delig gevolg voor de financien der gemeente heeft gehad. Wel zijn door hem enige uitgaven gedaan, welke niet teil laste van de gemeen te dienden te komen. Getracht wordt deze uitgaven tot een to taal bedrag van 1669.85, door tus senkomst van het Beheersinstituut, op het vermogen van den betrok kene te verhalen. Naar het B. en W. voorkomt, dient met de bouw van een nieuw raadhuis te worden gewacht totdat het met het oog op de materiaalpositie en de finan ciële omstandigheden mogelijk is een aan de eisen des tijds beantwoordend representatief gebouw te stichten. Kosten van het uitbrei dingsplan. Een vijftal leden drong aan op spoe dige totstandkoming van de uitbrei dingsplannen en zouden hierover gaar ne worden ingelicht. Het werd wen selijk geacht de raad met de plannen op de hoogte te stellen, waaraan de vraag werd vastgeknoopt of de dienst voor wederopbouw in andere ge bieden „ook zoveel te vertellen had". De plannen, zo zeggen B. en W., ver keren in een vergevorderd stadium. Zij zullen overeenkomstig de bepalingen der woningwet ter vaststelling worden aangeboden aan de raad, waarna nog goedkeuring van Ged. Staten vereist is. Door de gelukkige omstandigheid, dat de burgemeester in de commissie we deropbouw is vertegenwoordigd, is een voortdurend contact verzekerd. De kos ten van het ontwerpen der plannen ko men voor rekening van de gemeente. Zolang dit bedrag echter nog niet be kend is. wordt deze post pro memorie geraamd. Bezwaar tegen de politiek der Provinciale bedrijven Bezwaar werd gemaakt tegen de politiek der provinciale bedrijven inzake de z.g. niet rendabele ge bieden waar 't betreft de drinkwa tervoorziening. Men vraagt zich af, of de gemeente inderdaad wel ver plicht is de extra bijdragen in de vorm van het explotatie-tekort te dragen. B. en W. zijn 't m®t de °P" merking over de politiek der prov. bedrijven inzake de z.g. niet renda bele gebieden volkomen eens. In dat verband merken z(J op, dat de vereniging voor burgemeesters en secretarissen ia NoorBhollands Noorderkwartier, die hierin naar het oordeel van B. en W. terecht een achternitstciling van het plat teland zien, besloten heeft, tegen deze gedragslijn der provinciale be drijven te blijven ageren. Het sneeuwruimen, Naar aanleiding van een opmerking om de kwestie van het sneeuwruimen terdegeonder de ogen te zien, ant woorden B. en W. dat het in de bedoe ling ligt voor het a.s. winterseizoen overleg te plegen met de Rijkswater staat, de Prov. Waterstaat en het heem raadschap. Mede zal daarbij worden onderzocht in hoeverre de mogelijk heid lfan worden geschapen om de be woners bij het ruimen van sneeuw in te schakelen. Enkele leden gaven hl overweging zooveel mogelijk de verpachting van het grasgewas bij inschrijving te doen geschieden. Met deze opmerking zal rekening worden gehouden. Gemeentelijke sportterrei nen. B. en W. onderschrijven niet de me ning dat de voetbalterreinen bij wijze van subsióieëring gratis in bruikleen behoren te worden verstrekt. Een jaarlijkse huur van 50.- achten zij enigzins redelijk, omdat er ten" slotte enige vergoeding dient te wor den gegeven, om consequenties ten op zichte van andere verenigingen te voor komen. Een normaal gebruik van het gymnastieklokaal te Middenmeer is thans niet mogelijk, omdat dit tij delijk een andere bestemming heeft. Hoeveel zal de bijdrage in de schadevergoeding bedragen? Met betrekking tot de wijze van fi nanciering van de wederopbouwuitga- ven merken B. en W. op, dat volgens het statuut der commissie wederop bouw Wieringermeer deze voor de ge meente wederopbouwwerken kan doen uitvoeren en voorlopig financieren. Van deze mogelijkheid is tot dusver in het algemeen gebruik gemaakt (herbouw scholen, politiewoningen, noodslacht- plaats, herstel terp, enz.). Deze wijze van handelen geeft voor de gemeente werkbesparing en voorkomt mogelijk heden inzake financiering. Anderzijds zijn er ook wel enige bezwaren, hoofd zakelijk van bestuurlijke aard. Welke bijdragen de gemeente in de geleden schade en herbouwuitga- ven zal ontvangen, is nog niet be kend. Een wettelijke regeling te dier zake Is nog niet vastgesteld. Kosten vervoer auto. De heer Zoodsma heeft er zich over verwonderd dat de kosten van de auto f 1700 hebben bedragen, terwijl de auto veel minder heeft gekost. De voorzitter licht toe dat de B.S. een rekening is gezonden van f 800, maar tot heden het is niet gelukt be taling te krijgen. De sluitende begroting. De heer Zoodsma acht het van gro te betekenis dat de begroting slui tend is gemaakt, maar wil toch de op merking maken dat dit sluitend ma ken is geschied doordat rekening is gehouden met achterstallige vorde ringen en schulden. Spr. zou gaarne zien dat de begroting voortaan op tijd werd ingediend. De voorzitter doet de toezegging er naar te zullen streven dat de begro ting 1948 vroeger komt. De heer Zoodsma had gaarne gezien dat B. en W. een zeer positief voorstel hadden gedaan inzake de presentiegel den van de raadsleden. De heer Van Dam was ook van me ning dat de raadsleden in de Wierin germeer in een buitengewone positie verkeren en velen ver van het huis wonen. De heer Addens was van meting (W als de afstand te grote offers vraagt het meer op de weg ligt van de pöjj. tieke partijen waarvoor de raadsleden zitting hebben bij te dragen. De heer Feijkes was het hiermee eens. De voorzitter zeide te zullen onder, zoeken of verhoging van de pretietijfk! gelden mogelijk is. De brandmeeeter De heer Klop achtte het niet jufgt dat de opperbrandmeeeter buiten gemeente woont. Spr. heeft bewonde- ring voor de organisatie van de brandweer door den heer Wentholt maar meende toch dat de brandmees ter in de Polder moet wonen. De heer de Bruijne: Waarom woont de brandmeester in Schagen? Er h iq de Meer toch water genoeg? De heer Feijkes vroeg hoe de sala- riëring vroeger was en nu. De heer Addens kon er zich ook niet mee verenigen dat de opperbrand- meester niet in de Meer woont want dan kan de onderbrandmeester het op knappen terwijl de heer Wentholt sa laris ontvangt. De voorzitter zeide dat de heer Went holt zich voor de organisatie van de brandweer veel moeite heeft getroost en het gaat niet aan hem zo maar op zij te zetten. Spr. wilde er liever met den opperbrandmeester over praten. De heer Addens vroeg of het niet mogelijk is dat de ingezetenen bij toer beurt worden aangewezen om te hel pen bij een brand. De heer de Bruijne merkte op dat bij de brandweer veel meer gegadig den waren dan personen nodig waren en er is dan ook een behoorlijke se lectie gemaakt. De heer Stoel: Ik heb 2 branden meegemaakt maar van de selectie heb ik niet veel gemerkt. De brandweer was miserabel. De wederopbouw moet ook bij de brandweer komen. Er moet een vaste kern zijn en niet als nu dat men zijn plaats zelfs niet wist. De heer Van Dam: Dan deugt de leiding niet. De heer Giesen zeide dat de heer Wentholt zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt vooral met de opleiding van brandweerlieden. Nadat op dit stramien nog wat werd doorgeborduurd, stelde de voorzitter voor dat B. en W. zich met den heef Wentholt in verbinding zullen stellen om een en ander door te praten. De raad kon zich hiermee verenigen. De heer Addens had uit de mond van den voorzitter gehoord dat de gp- meentearchitect overbelast ls met wenk en achtte het niet juist dat hij ook nog werkzaam is bij het Bouwbureau. De voorzitter: Met de begroting BMB zal alles nog eens worden bekeken. De subsidie van bei Witte Kruis. De heer Zoodsma heeft er zich over verbaasd dat op de begroting een post voor het Witte Kruis voorkomt, tak wijl deze vereniging nog geen verzoeS om subsidie heeft ingediend. De voorzitter zeide dat het verzoet) inmiddels was binnengekomen en m de volgende vergadering kan de raad over deze aanvraag een beslissing ne men. Spr. zou het ook niet juist achten subsidie te geven zonder dat er om ge vraagd wordt en een begroting van In komsten en uitgaven wordt legd. Hierna sluiting. Binnenkort, waarschijnlijk begin Mei, zal boven aan de zg. Cauberg te Val kenburg een dierentuin geopend wor den, welke een rijkdom aan exotisch)! en wilde dieren zal bevatten. OI fan- ten, leeuwen, beren, pantsers, maaf ook apen, wasbeertjes en vele ander? Afrikaanse en Australische dieren zul len er te zien zijn. Ondertrouwd: CHRIS v. d VLIET en. MAR RUITEN De huwelijksvoltrekking vindt plaats 24 April des voormiddags 11 uur t£ Den Helder. Ruyghweg 78. Jonkerstraat 44. Thuis Jonkerstraat 44. 3 Mei 1922 3 Mei 1947. D.V. 3 Mei '47 hopen on ze Ouders J. M. VLAMING en D. VLAMING— RREMER de dag te herdenken dat zij 25 jaar in de echt zijn verbonden. Moge God hen nog vele jaren voor en met ons schenken. IMMIE en MAARTEN. JAN. Den Helder, Binnenhaven 24. Heden overleed, zacht en kalm, in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, ENGEL GRIEK, op de leeftijd van ruim 90 jaar. Den Helder, 18 April 1947, Vischstraat 47. Uit aller naam, L. GRIEK. De teraardebestelling heeft plaats op Dins dag 22 April n.m. 14.30 uur op de Alg. Begraafplaats te Huis duinen. Wegens overhaast ver trek naar Curagao roep ik al mijn familie, kennissen en vrienden een hartelijk vaarwel toe en tot weer ziens. A. v. d. POEL BANDT. ATTENTIE. Aan het publiek van DEN HELDER wordt medegedeeld dat de PRIJS VOOR LOMPEN ia 010 por K.G., vastgesteld door de Bond van Kleinhan delaren alhier. HET BESTUUR. De lijst van kooplie den ligt ter inzage bij J. J. vos. Breewaterstraat Telel. 2903. MEISJE GEVRAAGD, leeftijd 15—17 jaar, loon 712.50 per week. STOOMWASSERIJ ROOVERS, Ambonstraat 90. FLINKE JONGEN GEVRAAGD, leeftijd 1617 jaar, loon 12.60—15.75 per week. STOOMWASSERIJ ROOVERS, Ambonstraat 90. DEURWAARDER PRINS zal op DONDERDAG de 24 April a.s., des mor gens om 9 uur, in het ge bouw van de Eierveiling aan de Palmstraat alhier, publiek en h contant ver kopen: DIVERSE MEUBILAIRE, HUISHOUDELIJKE EN ANDERE GOEDEREN. In te brengen goederen op te geven aan den makelaar D. GROOT, Prof. Zeemanstraat 7 en aan DE SCHAKEL, Mo lenstraat. Dagmeisje gevraagd. Aanmel den: Sumatrastraat 3. Biedt zich aan: net persoon prima verkoopkracht als win kelbediende of iets dergelijks. Br ond nr 248, Bur. van dit blad. Net persoon, goed bespraakt, zakenman, vraagt agenture, onverschillig wat. Br ond nr 247, Bur. van dit blad. Net meisje gevraagd voor de morgenuren. Manheim, Ko ningstraat 37. Een 1-pers. spiraal nw f 32,50 Binnenhaven 114. Zeer waakse jonge Herder (teef). Adres: Bur. van dit blad Een mooie partij zwarte bes senbomen, ook per atuk. Jan Verfailleweg 3a. Een grote spiegel tgar.. f 30,— 1 kachel m. plaat, bakje en pijp f 30,en 1 ruime wieg als nw f 20,Binnenhaven 135; nam. na 4 uur. Een klok f 20,—. Adr.: Bu reau van dit blad. Goed onderhouden burger woonhuis Van Galenstraat 83. Te bevr.: Middenweg 185, Den Helder. De oursus over bultenzintuigelQke waarneming door dr. Tenhaeff wordt gehouden op 24 April, 8 en 16 Mei, telkens 's avonds 8 uur in de Vak school voor Meisjes. Inschrijving. Op Maandag 21 April is er nog een klein aantal kaarten te kragen op Singel 53 (tussen 7 en 8 uur). Gedragen bovenkleding, ge schikt om melsj eskleding van te maken. Liefst uit gegoede stand, Br letter W, Bur van dit blad. Zonnige zlt-slaapkamer met volledig pension, stromend water. Br ond nr 345, Bur. van dit blad. Goed onderhouden wandel wagentje f 50,—. Adr.: Bin nenhaven 50. Naalhulzen gevraagd. JaR in 't Veltstraat 13. Verloren: bruine leren por tefeuille inh. plm. f 700,— en rijbewijzen tussen De Kool en Alkmaar. Tegen flinke belo ning terug te bezorgen bij S. L. Wijnia, Voortstraat 26 te Franeker of polltle-bureau te Den Helder. Laat Uw klompen vakkun dig repareren en verzolen Prijzen zijn vanaf f 2,— tot f 2,50. K. Porslus, Joubertatraat 53, Den Helder. Echtpaar zonder kinderen vraagt ongem. kamers of ge deelte van woning tegen 1 JuU. Adres: N, Kip, Stbnr 14557, Hr Ms Medusa. Meisje zoekt net kamertje omgeving Stakman Bossestraat Vogelenbuurt. Br ond nr 246, Bur. van dit blatf. Verloren: Donderdagmiddag 17 April tussen eind Singel en Station een parelsnoer^ e. Vinder wordt beleefd verzocht dit tegen beloning terug te bezorgen bij Administrateur Koninklijk Instituut, VERGADERING VAN 23 APRIL VERSCHOVEN NAAR IN CAFé POSTBRUG DES AVONDS 8 UUR. fLEVENSMIDDELENBEDRIJF met goed inge voerde merken vraagt voor haar rayon Noord-Holland Noord Standplaats Den Helder of Schagen. Uitvoerige sollicitaties met opgave van vroe gere positie(s), leeftijd, etc., uitsluitend van hen, die over de nodige vakkennis beschikken, onder No. 3360 ARC's Advertentiebedrijf, Dam 2a, Amsterdam. Gevraagd NET MEISJE v.d.e.n. in klein gezin. Gezellige kamer en goed loon. Mevr. HEEMSKERK, Jan v. Eyckstraat 1, A'dam-Z. Tel. 27325. GEVRAAGD IEMAND die gedurende de zomer maanden met vacantie- mjnsen wil varen als schipper op luxe motor boot. Met kennis van de binnenvaart en motor. Liefst gepensionneerde van de Marine. Br. onder letten ABC bur. v. d. biad MAAT- CORS£7TB* worden gemaakt voor ieder ft- guur - vakkundige bediening voimoakte pasvorm en afwerking. Sterke satijn drift, gepot, balei nen. Prijzen von ft. 34-35 tot ft. 47.48. (8 textiel punten.) om* GorsnKtro Mevr. i. Waüeboom. Moieugr. 46, Deo r, - Dinsdag 2-5 n. en Woensdag «-12 en v. 2-5 n. TANDARTS, naar en van Alkmaar, Zaanstreek en Amsterdam. Afhalen en bezorgen van goederen Boot kantoor SPOORGRACHT 9, Tel. 2065 (b.g.g. 2468), Kantoor Den Helder van het Internationaal- «xpeditie-grootbedrijf N.V. A.T.O./VAN GEND LOOS vraagt zo spoedig mogelijk MULO of H.B.S.-diploma vereist. Goede vooruit zichten. fc&rmeUfe sollictteren SPOORSTRAAT 01.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 4