Intrede ds. J. W. de Hoest Stad en Omqemtq. Tien jaar „Optimisten" Jubileumshow „KALEIDOSCOOP een succes LANGS DE VELDEN Kennismaking met JAN CORDUWENER -— De Ned. Herv. Gemeente ontvangt haar derde predikant Herdenking J. Bakker. Uitslag aanbesteding Anna Paulowna Breezand. Tegen de sanering in het bollenbedrijf. Dirkshorn. ZONDAGAVOND Een optimst is iemand, die altijd de sonkant van 't leven soekt, die blij moedig: iün weg raat, en steeds optimistischer wordt naarmate hij meer van itjn eigen optimisme aan andern weet mee te delen. Was het daarom te ver wonderen, dat het Zaterdagavond In Casino met de stemming steeds cres cendo ging? Enige oren lang werd t toneel, en tevens de zaal, beheerst door de jubilerende „Optimisten", die metterdaad beweren hun naam niet ten onrechte te dragen. Het tienjarig bestaan van dit Hel- derse amateur-dansorkest werd gevierd door het opvoeren van de grote jubi leum-show „Kaleidoscoop", een goed gekozen benaming voor een vlotte aan eenschakeling van louter prettige din gen, waarin „elck 't syne" werd gebo den. Natuurlijk werd de meeste aan dacht besteed aan het wel en wee, dat in de afgelopen tien jaren het deel van de „Optimisten" is geweest. Daaruit viel te leren, dat ook aan optimisten het wee niet wordt gespaard, maar dat zij van doorzetten weten, en niet eerder rusten alvorens zij de depres sie weer te boven zijn. Het begin. Tien jaar geleden werd het team geboren: de „Harlem Hot Shots Four", gewapend met een sonore stemfluit, verschenen op de planken en zij kwa men Zaterdagavond weer voor het voetlicht, nu als grote kerels, maar met niet minder succes dan de eerstemaal. De „baby" groeide voorspoedig op, en het ensemble breidde zich langzamer hand uit. Er kwamen diverse muziek' instrumenten bij, in de bezetting kwa> men wijzigingen. Hoe dat allemaal ge gaan is, konden vierhonderdvijftig aanwezigen aan de weet komen uit het programma-numer „Van baby tot tien jarige", waarin leden en oud-leden op traden, en waarbij door middel van de geluidsversterker van de fa. de Zeeuw een toelichting werd gegeven. Tal van oude bekende wijsjes golfden over de hoofden, tot aan het eind van deze le vensgeschiedenis de „baby" bewees volwassen te zijn geworden Wie dat misschien nog niet begre pen zou hebben, heeft dat dan toch wel gezien en gehoord in de grote muzikale show, die na de pauze werd gebracht. Toen het doek open ging en de herkenningsmelodie werd gespeeld, zat daar een dansorkest onder feeërieke belichting achter keurige schildjes, in een opstelling die op zijn minst indrukwekkend was. Het werd een prettig en inte ressant uurtje, met uitstekende mu ziek. De verschillende leden toonden hun solistische capaciteiten, zo bij voorbeeld Jaap Drijver, die weer triomfen vierde als zanger en na tuurlijk als clarinettist, en dan Hen- ny van de Water, die een keurig par tijtje blies in een klassiek trompet concert en Arie Geils, de leader, als uitstekend jazz-pianist. i Het hoogtepunt in deze show was het kijkje in de Zuid-Amerikaanse bar „La Chiquita", waarin, om 't eens po pulair te zeggen, „echt lekker werd ge musiceerd. Trouwens alle nummertjes, waarvan verscheidene in een bewer king van Jaap Drijver, kwamen er behoorlijk uit. De „Optimisten" hebben als dansorkest deze avond wel eep heel goede beurt gemaakt. Wat nog meer geboden werd. We zeiden het al, de jubileum-show droeg de naam „Kaleidoscoop", en vooral voor het waar maken van deze naam zorgden de andere medewerkers aan het programma. De „Rico's, die op de hun eigen beschaafde manier een aantal sympathieke liedjes zongen; de dames C. JacobsKossen en H. van de WaterDrijver, in een paar uitste kende quatre-mains; en dan last but but not least een deputatie van de personeelsvereniging „Debo", die 'n samenwerking met een paar „Optimis ten" de aanwezigen lachkrampen be zorgde met de schets „Voor de balie". Vooral de opperwachtmeester wist van een niemendalletje een lach-injectie te HERBOUW FLORASTRAAT EN ASTERSTRAAT. In totaal 16 woningen. In zijn hoedanigheid van technisch adviseur van „Woningstichting" ls door den directeur van Openbare Werken een plan ontworpen voor hej door „Woningstichting" herbouwen van 14 woningen aan de Florastraat en 2 wo ningen aan de Asterstraat, welke door oorlogsgeweld zijn verwoest. Het plan is door bevoegde instanties goedge keurd. In de komende raadsvergadering zul len B. en W, een voorstel indienen tot het aanvragen van steun uit 's Rijks kas, en wel: 1. wegens bouwvoorschot een bedrag van f 152.752,75; 2. wegens grondvoorschot een bedrag van f 7994; 3. een paarlijkse bijdrage van 90 pet in het exploitatie-tekort dezer wonin gen. Het is de bedoeling, dat de gemeente aan „Woningstichting" een voorschot verleent en de daartoe nodige gelden weder als voorschot van het ont vangt. Voorts, dat de gemeente en het Rijk voor onderscheidenlijk 10 pet. en 90 pet. in het exploitatie-tekort der wo ningen bijdragen. Aangezien onze ge meente moet worden gerekend tot de door de oorlog geteisterde gebieden, zal de rijksbijdrage in het exploitatie tekort der woningen 90 ?ct. bedragen. maken. Telkens, wanneer er iets aan gekondigd moest worden, was het Wim Mouwe die zich vlot en geestig van deze taak kweet. Het spreekt vanzelf, dat de „Opti misten' werden gecomplimenteerd. Al lereerst door den heer Wassink, waar na Hans Zuidweg namens zijn Jeugd- band een bloemetje aanbood. De heer Van Waalwijk van Doorn kwam niet alleen namens de „Masterkeys", maar ook voor enkele anderen het jubile rende orkest feliciteren. 1 Toen de stoelen aan de kant wa ren gezet, en het bal kon beginnen, klonk van achter het doek een wel ture-tune van Jan Corduwener's ra dio-kwartet, in natura! "*et was een prettige kennismaking met dit rn. semble, dat zich door zijn yadio-uit- zendingen al een grote populariteit heeft verworven. Het bal, geleid door Gerard van den Berg, verliep on danks de volte in een prettige, gezel lige ste" ming. De „Optimisten" hebben op deze avond getoond, dat zij de volgende mijlpaal vol optimisme tegemoet kun nen gaan. KLASSE-INDELING VAN GRONDEN. Bij raadsbesluit van 5 November 1935 werden de gronden, gelegen aan de zuidzijde van de Prof. P J Blokstraat, ingedeeld in de tuasenklasse. Aangezien deze straat is versmald en het ontwor pen plantsoentje niet is aangelegd, maar thans aan de H. A. Lorentzstraat is ontworpen, is deze indeling niet meer juist en zullen de aan beide zij den van de Prof. P. J. Blokstraat ge legen gronden opnieuw moeten worden ingedeeld. Voorts is het gewenst de grond aan de Middenweg, noordooste lijk van de Prof. P. J. Blokstraat, als mede de gronden aan beide zijden van de Billitonstraat, in klassen in te delen. B. en W. stellen thans de raad voor: le. in te trekken de bij besluit van 5 November 1935 vastgestelde klasse indeling. 2e. vast te stellen de klasse-indelin gen van de gronden, gelegen aan beide Zijden van de Prof. P. J. Blokstraat en de Bilitonstraat, alsmede van de grond, gelegen aan de oostzijde van de Middenweg, noordoostelijk van de Prof. P. J. Blokstraat. BELANGRIJKE BOKSWEDSTRIJDEN. Op 30 April a.g. organiseert de Ma rine Sportvereniging Zeemacht mili taire bokswedstrijden, waaraan wordt deelgenomen door vertegenwoordigers van Land-, Zee. en Luchtmacht. Het puikje van de Ned. Mil. boksers komt dan naar Den Helder, o.a. van de Ma rine: Hessels 6-voudig kampioen v. Nederland, Ebbelaar, Kanon, Rode- wijks en Brugman. Deze Marine-men sen zijn momenteel afgevaardigd naar het Intsrgeallieerde bokstournool in Berlijn. Hef blijkt hieruit wel, dat de Ma rine al het mogelijke doet Den Helder op de voorgrond te doen treden. Wij kunnen dat niet anders dan op hoge prijs stellen en laten wij van onze kant deze pogingen zoveel mogelijk steunen. Daar komt nog bij, dat de opbrengst van deze wedstrijden geheel ten goede komt aan de „NrwiN". Een reden te meer dus om de zaal uitverkocht te ooen zijn. In de loop van deze maand komen we nog nader op deze wed strijden terug. De derde predikant van de Ned. Herv. gemeente te Den Helder, ds. J. W. de Hoest, is Zondag j.i. in de morgendienst in de Nieuwe Kerk bevestigd door ds. H. A. Enklaar, die daarmede na een jaar zyn opvolger in de gemeente zag binnentreden. Ds. Enklaar las, na het zingen van Psalm 65 1, Mattheus 9 35 - 38 en Mattheus 11 25 - 30. Uit dit gedeel te had hij ook zijn tekst gekozen, Mattheus 9 37, waar de woorden worden aangehaald, die Jezus tot ztjn discipelen sprak: „De oogst is wel groot, maar de arbeiders zijn weini ge". Aan de hand van dit schrift woord bepaalde ds. Enklaar zijn hoorders bij de plaats, die de predi kant in zijn gemeente inneemt. Hij wekte de gemeente op, om de liefde niet van één kant te laten komen, maar om daadwerkelijk met haar voorganger mee te leven en hem bi) zijn arbeid te stimuleren. Er zullen ook in kerkelijke kringen mensen zijn, die menen de kerk eigenlijk niet meer nodig te hebben, die menen dat ze er wel komen zullen door ieder het zijne te geven, en een onbesproken levenswandel te hebben. Dergelijke mannen en vrouwen teren dan op de godsdienstige rudimenten, die zij van hun ouders en grootouders hebben overgenomen, of louter op de burger lijke normen van het „fatsoen", die toch ook zijn ontsproten aan de Christelijke moraal. „Wie God ver laat", aldus ds. Enklaar, „komt ln de handen van allerlei afgoden, van hartstochten, die u brengen waarheen ge misschien niet wilt". Het is de taak van den predikant, om zijn ge meente in deze het goede voor te houden. Nadat ds. de Hoest door ds. Bin klaar op de gebruikelijke wtjze was bevestigd, zong de gemeente Gezang 180 1 en 3, waarna de dienst werd beëindigd. De intrede, In de dienst van drie uur heeft ds. de Hoest voor een slecht bezette kerk zijn intredepreek gehouden. De dienst werd geopend met het zingen van Psalm 105 1 en 2. Na het gebed las ds. de Hoest een gedeelte uit Mat theus 16 en uit 1 Corinthe 12. Ds. de Hoest preekte naar aanleiding van Mattheus 16 18, waar Christus tot Simon Petrus zegt: „Gij ztjt Petrus, en op deze petra zal ik mijn kerk bouwen". Wat is toch eigenlijk de kerk", vroeg ds. de Hoest. Voor velen is het een goede gewoonte geworden, om des Zondags naar de kerk te gaan. En zij zien dan de kerk misschien als een gebouw, met een min of meer opvallende architectuur. In dat ge bouw kunnen zij een spreker beluis teren, die hun maar het liefst moet bepalen bij de dingen des dagelijkse levens, en die bovendien wooraen spreekt, waarmee men volledig kan instemmen. Anderen zien de kerk als een ver zameling van mensen, die het goede willen. Het valt dan wel eens tegen, wanneer dat allemaal gewone mensen blijven, met fouten en gebreken. Bo vendien, er zijn meer verenigingen van mensen die het goede willen „De kerk is meer", aldus ds. de Hoest, „de kerk is gebouwd op het woord van Petrus: „Gij zijt de Christus, de Zone Gods", wy allen zyn kinderen van één lief hebbend Vader, Wien wy kunnen Ieren kennen door te zien op Jezus Christus, die het hoofd ls van de kerk. Zo is de kerk een lichaam met vele leden, onderling verschillend, maar toch allen strevend naar de ere Gods. Wan neer wy dan s' Zondags naar de kerk gaan, dan komen we een ogenblik thuis by onzen Vader, als één groot gezin, in het voor portaal van het eeuwig Vader huis". De organist, de heer Schadée, speelde daarop: „zy zal ons niet be rouwen, de keus van 't smalle pad". Ds. de Hoest richtte na het orgelspel een persoonlijk woord tot zijn beide collega's, tot de kerkeraad, de kerk- roogdy en den organist. Hy wilde de gemeente opwekken tot getrouwheid in het samenkomen. Ds. J. A. Quak stelde vervolgens de nleuw-benoemde sociale werkster, mej. Zijtveld, aan de gemeente voor. Hy hoopte, dat zij met zeer veel ze gen werkzaam zou mogen zyn. Spr. verwelkomde voorts ds. de Hoest in de gemeente, ook mevrouw de Hoest daarin betrekkend. Woorden van welkom werden voorts nog gesproken door ds. Borg- hardt namens het rechtzinnige deel der gemeente, door den heer A. Kra mer namens de kerkvoogdy, door vertegenwoordigers van de Herst. Ev. Lutherse en Doopsgezinde ge meente, en tenslotte door burgemees ter G. Ritmeester. Ds. de Hoest sprak in het algemeen een kort woord van dank, waarna de dienst werd beëindigd. Den Oud mede VERGADERING VOIW. Het bestuur van de afdeling Helder van de Vereniging van Illegale Werkers verzoekt ons te delen, dat Donderdagavond 24 April a.s. in hotel Bellevue een leden vergadering zal worden gehouden. De agenda vermeldt o.m. een bespre king van de Speldjesdag op Zaterdag 3 Mei a.s. ten bate van het Monu mentfonds, en voorts de installatie als buitengewone leden van de echtgeno ten van gevallen verzetsmannen. De vergadering vangt aan om 8 uur. GESLAAGD. Bij het op 18 April 1947 te Amster dam afgenomen examen van het Cen traal Bureau voor Stenografie „Groote" slaagde mej. R. Koopman voor kan- toorstenegrafe Duits, 100 lettergrepen per minuut. Bij het onlangs gehouden examen voor het „Mercurius" diploma Machl- neachrijven slaagde mej. M. Sweep. Zij waren leerlingen van het Instituut „Mercurius", alhier. Alcmaria juicht victorie. De Hollandia-keeper haalt mistroostig de bal toor de tweede maal uit t doel. Op de Algemene Begraafplaats heeft Zaterdagmiddag een sobere. doch niettemin treffende plechtigheid plaats gehad ter herdenking van den heer J. Bakker, die in November '44 in de verzetsstrijd het leven liet. De heer Bakker behoorde tot het le gioen der naamlozen, die 't beste wat ze bezaten over hadden voor de vrij heid van ons vaderland. Vele, vele maanden lang heeft hij zijn krachten aan het verzetswerk gegeven, vooral in Haarlem en Santpoort, en later toen hij de wijk moest nemen naar Friesland ook daar. Hij werd ge grepen, en de bezetters hebben hem vermoord. Zijn vrienden, die naast hem heb ben gestaan in het verzet, hebben hem niet vergeten. Zijn persoon leeft voort in hun harten, en in de harten van de vrouw en de twee kleine jongens, wier man en vader hij was. Verleden jaar werd het stoffelijk overschot van den gevallenen te her begraven te Huisduinen, en zijn graf wordt sinds Zaterdag getooid met een gedenksteen die daar is aangebracht door een comité van illegale vrienden van den heer Bakker. Een kleine schare belangstellenden, vrienden en familie was bij de ont hulling van de gedenksteen aanwezig. De voorzitter van het comité, de ser geant K. M. E. Smit, hield een' korte toespraak, waarin» deze den heer Bakker en zijn arbeid herdacht. Hij onthulde vervolgens de steen, die een symbolische voorstelling geeft van de geestelijke nederlaag, die het nazisme tegen het verzet in Nederland heeft geleden. Een gestyleerd vliegtuig, symbool van den overweldiger, vliegt zijn ondergang tegemoet in de grote vlam van het verzet, die als een pha- lanx het kleine tableau beheeerst. Na de onthulling lgde dr. E. Loes- berg namens de afdeling Den Helder van de Vereniging van Oud-illegale Werkers een krans van groen en se ringen op het graf. waarna een broer van den heer Bakker de aanwezigen dankte voor hun belangstelling, en 't comité voor het vriendelijke initiatief HET VERHUREN VAN ROERENDE GOEDEREN DER GEMEENTE. Krachtens de raadsbesluiten van 22 November 1932 en 9 Februari 1937 zijn, overeenkomstig het bepaalde in artikel 212 der gemeentewet, enkele bevoegd heden van de gemeenteraad aan B. en W. overgedragen. Deze bevoegdheden betreffen o.m. het verhuren van niet ter bewoning bestemde gemeente-ge bouwen en van gemeentewoningen waarvan de jaarlijkse huurprijs een bedrag van f 600 niet te boven gaat. Omtrent het verhuren van roerende goederen der gemeente is daaromtrent evenwel niets bepaald. Toch komt het B. en W. gewenst voor, dat ook deze bevoegdheid aan hen wordt overgedra gen. Hierdoor kan worden voorkomen, dat voor dergelijke veelal ondergeschik te aangelegenheden een raadsbesluit moet worden genomen. Dit geval doet zieh thans voor. Toen nj. op 14 Februari 1944 het gebouw van de dienst voor sociale zaken aan de Kanaalweg door het bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alk maar werd ontruimd en dit kantoor eigen huisvesting verkreeg, bleven on derscheidene inventarisgoederen van de gemeente bij dit kantoor in gebruik. Hiervoor is destijds nimmer een ver goeding vastgesteld. Thans is met de Rijksgebouwendienst overeengekomen, dat voor het gebruik van dit meubi lair alsnog een huurovereenkomst wordt aangegaan. B. en W. stellen in verband hiermede aan de raad voor, hun de bevoegdheid toe te kennen om ln den vervolge om trent het verhuren of op andere wijze in gebruik geven van aan de gemeente in eigendom toebehorende roerende goederen onder bepaalde regelen te besluiten. De uitslag van de openbare aanbe steding voor het vervangen van een gedeelte kademuur door een stalen damwand aan de oost- en westzijde van het natte dok op de Rijkswerf, is als volgt: 1 Fa. J. «de Vries, den Helder f 28.740; 2 Fa A. J. Qaterlander, Oudehaske f 36.900; 3 Fa Baljon, Lem mer f 40 800; 4 C. van Essen, Den Hel der f 41.400; 5 J. G. Steensma, Lem mer f 43.280; 6 N. V. Aannemingmij. v.h. Strijland, Uithoorn f 45.931; 7 I. C. Kooijman, Harlingen f 49.750; 8 Fa. Wiersema en Co., Sloterdijk f 119.000; 9 A. W. J. van Kerkwijk, Amsterdam f 120.430; 10 G. M. Bos- iand, Amsterdam f 125.300; 11 H. van den Berg, Maarssen f 129.000. De aanbiedingen 1 tot en met 7 zijn zonder bijlevering van de stalen dam wand, de posten 8 tot en met 11 met bijlevering hiervan. WEDEROPBOUW fcJGHALLEN DONKERE DUINEN. Uitoefenende de bevoegdheid van de raad hebben B. en W. destijds een be drag van rond f 19.000 beschikbaar ge steld voor de herbouw der lighallen in de Donkere Duinen. Na de aanbeste ding hebben zich moeilijkheden voor gedaan, welke er toe hebben geleid, dat, na door den directeur van Open bare Werken dezer gemeente met het Hoofd van het Streekbureau voor de wederopbouw Den HelderTexel ge pleegd overleg, een tweede aanbeste ding is gehouden. De laagste inschrijver was thans de aannemer G. Groot, alhier, voor een bedrag van f 21.597, aan wien het werk werd gegund. Het beschikbaar gestelde crediet was nu echter niet langer toe reikend Het totaal benodigde bedrag moet thans met inbegrip van de kosten van toezicht en het aandeel in de al gemene bedrijfskosten op rond f 24.000 worden gesteld. Er mag op worden gerekend, dat In de kosten van deze oorlogsschade een bijdrage door het Rijk zal worden ver leend. Omtrent de. grootte van het be drag daarvan kunnen thans echter nog geen mededelingen worden gedaan. B. en W. zijn van mening, dat de ten laste van de gemeente blijvende kosten in vijf jaar tijd moeten worden afge schreven. Zij stellen aan de raad voor, een aanvullend crediet te verlenen van f 5000. MOTORONGEVAL Door onbekende oorzaak sloeg de heer van der Zee, die in matige gang per motor langs de Van Ewijcksvaart reed, ter hoogte van het watergemaal over de kop. Hij liep hierbij een zwa re hersenschudding en ontvellingen aangezicht en handen op. Dokter Vee nis verleende de eerste hulp en liet hem naar zijn woning vervoeren. In een Vrijdagavond in zaal Bos sen gehouden vergadering, die onder leiding stond van den heer Klooster man, hield de heer A. Nuyens van Limmen een propaganda-rede om op te wekken tot het lidmaatschap van de Vereniging tot Behoud van het Bloem bollenvak in Nederland. De kern van spreker's betoog was: Het bloembollenvak is in vrijheid groot geworden. Wanneer by hoge prijzen der bollen ook in het buiten land aan de teelt begonnen werd, dan kon men daar toch, als de prijzen weer daalden, de concurrentie niet volhou den en eeuwenlang had men dan ook hier het monopolie van de teelt. Zeker had men onder die vrijheid ook wel slechte jaren, maar er bleef toekomst v--»- bet vak. Nu is er 14 jaar sanering. Het vo rige jaar moest daarvoor een f 5000 per bunder betaald worden en nu eisen de maatregelen een heffing van f 7000 per bunder (vroege en late tul pen door elkaar) en inlevering van bollen. In Itet buitenland staat men niet voor de kosten. Het gevolg is <jus dat men daar goedkoper produceren kan dan hier en de teelt daar steeds uitbreidt, waardoor de exportmogeMJfc. heid tegen een billijke prijs steeds kleiner wordt. Hollandse kwekers ves tigen bedrijven in het buitenland en spr. beschuldigde sommigen van hen, dat zij hier pleiten voor maatregelen, die de teelt belemmeren en duur ma- ken, om daar hun zaak uit te breidea Als lid van het B.V.S. (Bedrijfschap voor Sierteelt) heeft men niets te zeg. gen en in de Alg. Ver. v. Bloembollen cultuur krijgt men niet voldoende ge- legenheid tegen de maatregelen te pleiten. Daarom riep spr. op een vuist te vormen en een organisatie te stich ten van een 5 of 600 kwekers, opdat men luisteren zal naar de eisen van hen, die herstel van de bedrijfsvrijheid en opheffing der saneringsmaatregelen willen. Van de gelegenheid tot vragen stal len en gedachtenwisseling werd viij druk gebruik gemaakt. Spr. vond bij val, doch ook tegenstand, vooral ln die zin, wel niet tevreden te zijn met de sanering zoals die thans is, maar toch ook niet de overtuiging te heb ben, dat het zonder regeringsingrijpen beter zou gaan. Ook werd er op ge wezen, dat de maatregelen een uit vloeisel zijn van de regeringspolitiek, waarom betwijfeld werd, dat zij opge heven zouden worden zolang die poli tiek richtsnoer bleef. In zijn sluitingswoord dankte de heer Kloosterman den spreker voor zijn uiteenzetting en de vragenstellers voor de prettige wijze waarop de dis cussie werd gevoerd; vroeg hen, die het met den spreker eens waren zich op te geven als lid en verzocht de twijfelaars en tegenstanders het ge hoorde nog eens goed te overdenken. BOND v. STAATSPENSIONNERING. De uitgestelde avond der afd. van de Bond v. Staatspensionnering wordt nu a.s. Zaterdag, 26 April, gehouden. Waarschijnlijk zal de heer v. d. Vall uit Alkmaar op deze avond spreken. De jonge toneelvereniging „Klein Be gin" verleent medewerking en voert „Het Beukenhof' en „De inbreker" op. VIERING NATIONALE FEESTDAG. Ook in ons dorp bestaan plannen cm op Maandag 5 Mei a.s. de natio nale feestdag gezamenlijk te vieren. Waarschijnlijk 's morgens optocht van de schoolkinderen met muziek door het dorp, daarna kinderspelen met tractatie. 's Middags volksspelen opgeluisterd met muziek van „Onder Ons" en 's avonds....? Natuurlijk kost feestvieren geld. Enige lieftallige dames komen de zer dagen aan „uw deur" om een „gave" voor dit nobele doel. 't Is wat ver weg, daar achter aan de Buitenhaven en daardoor heb je er niet zo veel erg in, maar gistermiddag werd ik er toch weer op een leuke wijze aan herinnerd. M'n zoon zou z'n kano even door de Binnenhaven en via de grachten naar huis peddelen, om het bootje daar wat op te schilderen. Even buiten de Jachthaven, raakte hij een paaltje en het ranke ding sloeg om. Toen ie een half uur later voor me stond en m'n enige goede regenjas bleek aangetrokken te hebben, wist ik, dat het watersportseizoen weer be gonnen is. Toen hij mij bovendien op m'n vraag: „hoe was het water?", ant woordde: „dat valt best meel", wist ik, dat het ook met onze zwemclub wel niet lang meer zal duren en U kunt weer genieten, van het niet te overtreffen genoegen, van een heerlijk bad aan de Zeedijk. Intussen consumeren we de laatste restjes van het voetbalcompetitie- programma, dat speciaal van de zijde van onze oudste plaatselijke club, „Helder", wel bijzonder pikant gaat worden. Hoewel de kansen thans fraai beginnen te worden, lijkt het mij be ter nog even te wachten, tot de match SuccesHelder, van volgende Zon dag heeft plaats gehad Bij kansen van de eerste, op de be ruchte degradatie-wedstrijden en kansen van de laatste, op promotie ontmoetingen, zai het terrein te Hip- polytushoef a.s. Zondag, wel een on gekend aantal toeschouwers ontvangen Vandaag nog even een kort bezoek gebracht aan den Hollandia-speler Post, die helaas nog steeds onder de goede zorgetj is van de medische staf van Parkzicht. Gelukkig gaat alles naar wens en hoopt hij deze week naar huis te mogen. Minder prettig vond ik het te vernemen, dat het be stuur van zyn club nog geen enkel blijk van belangstelling heeft gege ven. HollandiaAlcmaria moge dan vandaag voor Hoorn „the top of the day", geweest zijn, minstens één be stuurslid had hier vandaag enkele mi nuten moeten vertoeven bij dezen jongen. In het streven, onze sport- waarde en aanzien te geven, trachten we onze jongens, onder anderen het begrip „trouw" by te brengen. Na tuurlijk geldt dit niet alleen voor spe lers ten opzichte van de vereniging» maar moet onze gedachte wederke rig in de praktijk worden gebracht. Tenslotte kampte ook onze plaatse lijke boksvereniging, de Ring, heden avond met moeilijkheden, betreffende de opvatting over sportiviteit. De bezoekende verenigingen uit Amsterdam, Corbets en De Amster damse Boksclub, kregen een beetje ruzie, over de beschikbare plaatsen in de samengehuurde bus, met als ge- volg, dat enkele leden op de Velser pont, van de reis naar Nieuwediep afzagen en naar Mokum terugkeer den. Daardoor waren wij vrijwel uitslui tend aangewezen op de C-klasse. waar in de jeugd op interessante wijze liet zien. hoe goed het zal zyn, om ook in de bokswereld junioren klassen te maken. Na deze partijtjes, waarin nogal eens iets gebeurde, wat niet moet, lieten de bekende Weissenborn en Colijn zien hoe het wel moet. Een technisch zeer goede party.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2