sanatocei Ze wisten van niets at! Stad en Omgeving, Het A.B.C.-cabaret zingt het „LIED DER MIDDELMATIGHEID Schoolvoetbal Omkijken is niet altijd goed Schaakvereniging Morphy. Maar de politie lu sierde mee! Burgerlijke Stand Twaalfduizend Joden in hongerstaking Gedenksteen in de gasfabriek Hij koos de S. S. jgm *4 MjH i Wat voel ik me nu weer fit! Texel. t I33| tl* Marktberichten TubV^doif INDIë-FILMS DOOR DE „ORANJEGARDE". Wieringen- 9 „A. B. C. kijkt om" heette de re vee, die het A. B. C.-cabaret Maandag avond in Casino heeft opgevoerd, met ais ondertite* ..Reninember my for- gotten shows Wij zijn er vot optimisme heengegaan, in de volle overtui ging dat we ons een avond konden toevertrouwen aan een stel vakmen sen, die ons zouden vergasten op echte humor, gebracht op volmaakte wijze. W« zijn na drie uur teleurgesteld vertrokken, met de gedachte „Het was maar beter geweest als 't ABC-cabarc niet had omgekeken «n het verwonderde ons niet dat deze sketches, die blijkens het programma acht jaar en langer geleden werden vertoond, in het vergeetboek zijn ge raakt. Waarom dan dergelijke zaken nog eens op te rakelen? Of is er te midden van het gekolk en gebruis van onze heerlijke 20ste eeuwse samen leving geen inspiratie meer te vinden voor iets dat nog nieuw en fris is? We zullen beginnen met onze waar dering, die er natuurlijk ook zijn moet, want Wlm Kan en de zijnen hebben toch wel hun kwaliteiten. Zü hebben allen het geheim, waarmede zij hun toehoorders iets kunnen laten accepteren wat in andere omstandig heden wellicht zou worden uitgeflo ten. Zij weten wat hun te doen staat wat betreft de decoratieve verzorging van hun nummers en wanneer de mo gelijkheden te kort schieten dan is een grappig praatje wel voldoende om het publiek vergevensgezind te doen glimlachen. Juist de momenten, waarin zo een tikje gespeeld werd met de werkelijkheid, waren de beste. De proloog bijvoorbeeld was zeer origineel en deed de verwachtingen voor wat komen zou hooggespannen zijn. En ook de finale, al was deze wat langdradig, kon ons wel bevredigen. Alleen wat tussen proloog en finale voor het voetlicht kwam, droeg over het geheel genomen het stempel van middelmatigheid. Wim Kan en Lya Sten hebben het zelf gezongen, dat „Liedje der middelmatigheid": Waar niemand om lacht, waar nie mand om huilt, omdat er geen wijs heid of waarheid in schuilt: het liedje der middelmatigheid". We heb ben nog het hardst geapplaudisseerd na dit nummer, omdat het A.B.C.- cabaret zelf zo akelig middelmatig was gebleven en omdat wij hoopten, dat zij dit liedje hadden ingelast om dat ze dat zelf ook dóór hadden. Eén hoogtepunt. Corry Vonk heeft zich van haar beste kant laten zien in het avontuur van het Amsterdamse jongetje, dat zijn zusje was kwijtgeraakt. De rol van Jantje, het schooiertje, was een kolfje naar haar hand, zij ging er in op en zij wist van dit nummer het hoogtepunt van de revue te maken. Waren er meer van dergelijke hoogte punten geweestPam Henning was beminnelijk en charmant in het sketchje „Zes witte kippen en een haan", en ook haar liedje over den man van veertig was niet onaardig. Iris Man ging in haar optreden ook al niet boven het middelmatige uit, evenals Wim Kan zelf, die met al zijn vlotheid en zelfverzekerdheid zijn pu bliek eigenlijk (om een stopwoord van hemzelf te gebruiken) niet ver der weet te brengen dan tot een stu pide gegrinnik. En dan hadden we Matthieu van Eyaden, een oude rot in het vak, die met veel flair en ge mak optreedt, maar toch ook niet al tijd van zouteloosheid en zo (weer een stopwoord van Wim Kan) is vrij te pleiten. Herman van Eelen heeft op ons niet de minste indruk ge maakt, terwijl ten slotte Cor Lemaire achter de vleugel de gehele avond lang ook al het lied der middelmatig heid in alle toonaarden tokkelde. Vrijdagavond speelde het tweede tiental zijn laatste wedstryd voor de competitie tegen Schaakmat III te Noord-Scharwoude. In een zeer ge animeerde wedstrijd wist zij de beide punten mee naar huis te nemen door met 64 te winnen, waardoor het als derde in de eindstand deze competitie beëindigde. Gezien de prettige verhouding, die steeds tus sen Schaakmat te Noord-Scharwoude en Morphy bestaat, werd deze gele genheid tevens aangegrepen om een massakamp tussen beide verenigin gen te spelen en zo werd die avond aan 33 borden gespeeld. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat het een gro te overwinning voor Schaakmat zou worden, toen zij op een zeker moment met 8—3 voor stonden, doch de Hel- dersen herstelden zich aan de andere borden en wisten met enige winst punten de achterstand te verkleinen. De laatste partijen moesten uiteinde lijk de beslissing brengen en ten slotte moest Morphy aan de Noord- Scharwouders de eer laten door een 17%15% overwinning. In het na jaar hopen zy in een massakamp de Nrd-Scharwouders in Den Helder te ontvangen en hopen zfl op revanche van deze prettige wedstrijd. Vermel ding verdient nog, dat aan den aan voerder van het eerst tiental van Morphy, den heer Geus, voor het be halen van 't kampioenschap bloemen werden aangeboden. Nu de competitie achter de rug is kan Morphy zich gaan wijden aan de voorbereidingen voor het spelen van het kampioenschap van Den Helder, waarvan zij zich voorstelt de eind- wedstrijden in November ter gelegen heid van het 45-jarig bestaan van Morphy te doen verspelen. Voor deze wedstrijden schijnt in schakerskrin gen veel belangstelling te bestaan en men wil trachten aan deze wedstrij den ook een kampioenschap 2e en 3e klasse te verbinden. Wij hopen hierop t.z.t nader terug te komen. Het was allemaal naar onze smaak verre van daverend, vooral nu dit alles werd pc iracht door het A.B.C.-cabaret, d_t toch min of meer als toonaangevend In dit genre wordt beschouwd. Meestal weten deze mensen hun hoorders wel te vergasten op echte humor, die hen doet glimlachen en tegelij kertijd een beetje ontroert. Die humor hebben we met de beste wil van de wereld maar spaarzamelijk kunnen ontdekken. Of was mis schien de speld, waaraan Herman van Eelen zich prikte, zo buiten gewoon humoristisch? Of anders 't knullige gevalletje over de liefda digheid? Zelfs de geschiedenis van de Jansens, die niet lachen konden, was een geforceerd geval, dat on danks alle sch(jn niets om het ljjf had. Het ging allemaal niet boven het peil uit van lang uitgesmeerde stuiversblad-mopjes, die je goedko per en gauwer thuis in een verloren ogenblikje kunt savoureren. Dan behoeft zo'n heel gezelschap niet naar het verre Den Helder te ko men en dan kunnen tweehonderd vijftig Nieuwedlepers hun Zondagse pak of japon in de kast laten han gen. A.B.C.-cabaret, gaan we de vol gende keer weer eens voor ons uit kijken Misschien is daar meer goeds te zien. C. A. D. BALDADIGHEID? Een monteur van de P.T.T. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat op de dijk een telefoonkabel was door gesneden. Nu z(jn de ■choolroetbalwedztrijden reed» lang achter de rug, maar toch wil ik daar even nog op terug komen, want eerljjk, het was een leuke tjjd. Zeker, ook voor de jeugd, alhoewel lk er van overtuigd ben. dat de ani mo onder de jongens een beetje be gint te verflauwen. Ze spelen hun partijtje, vragen wanneer ze weer moeten spelen en verdwijnen dan over het algemeen. Hoe anders was dat vroeger. Wanneer „hun" school speelde, dan stond het vol langs het lijntje en de aanmoedigingen waren niet van de lucht. Zo van: Hup Jen, naar buiten. Ja, verruit, toe, toe, ja „nei, ja kool, kool. Dat was een mooie tijd en daarom vind ik het zo jammer, dat het een beetje aan het verwateren is. Zo ook de ouders zelf. Practisch zijn er dit jaar geen ouders geweest, uitgezonderd natuurlijk de vaste klanten, die komen kijken als hun zoon speelt Heus, gelooft U mij, het is de moeite waard, als u de jon gens ziet zwoegen om dat grote brui ne monster over dat, voor hun on metelijke veld, te trappen en dat zij net zo voldaan naar huis gaan als zjj gewonnen hebben als onze Oranje mannen van het Nederlandse elftal, na hun zege in Krasnapolsky of waar dan ook gaan dineren. Ja, het was een leuke tijd, ook voor de onderwijzers, want er is gelachen in de bestuurskamer, daar heeft u geen idee van. Er werden hele ge deelten van Dodenhuis, dat griezelige hoorspel uit de radio, opgevoerd. En dan niet te vergeten, dat aardige spelletje van: Wie lacht betaalt. Kent u dat niet? Neem een nieuwe gramo- foonplaat, prevel even: „Wie lacht betaalt", smijt de plaat op de grond en kijk snel de gezichten na of er een glimlach op het gelaat van één der aanwezigen te bespeuren valt. Een goede raad wil ik U geven, alhoewel ik het een flauw en een tamelijk duur spelletje vind. Neem, als u zulks ook van plan bent, meester Sinjewel en meester Vet niet als toeschouwers, want die lachen absoluut Met respect voor alle andere be stuursleden der schoolvoetbalcommis- sie, vind ik toch, dat het leeuwenaan deel van de grote, soms ondankbare taak, toch door meester Rudolph werd vervuld. En dan hoorde ik nog fluisteren, dat hij teveel hooi op zijn vork nam. Ik begrijp dat niet erg maar ik troost mij met de gedachte, dat er voor mij nog vele duistere dingen zijn Al met al zie ik toch weer ver langend uit naar de volgende school- voetbaltournooien, want ik blijf vol houden: als u niet geweest bent, dan heeft u iets gemist. KRABBELAAR. Schoten in de nacht. De stoker 3e klasse K. B., die op de avond van de 12e Februari 1947 wacht liep voor de Marinekazerne aan de Bas ïingracht alhier, zag op gegeven ogen blik dat een tweetal mannen zich op verdachte wijze op het dicht daarbij gelegen spoorwegemplacement ophield. B. waarschuwde twee marinirs en ge drieën trokken de marine-mannen er op af Beide personen vluchtten achter een aantal spoorwagons. Tegelijkertijd kwam uit een der rijtuigen een ander tweetal te voorschijn, dat het, ondanks de sommatie: „Halt of ik schiet!" su biet op een lopen zette. B. loste enkele schoten in hun rich ting, doch de mannen wisten te ontko men. De eerste twee waren minder geluk kig. Zij werden gegrepen en met een op het terrein gevonden zak, die een aantal koperen steunen, enkele hand remgrepen en diverse gereedschappen bleek te bevatten, aan het politiebureau op de Spoorgracht afgeleverd Gistermiddag stonden deze lieden, H. v. D. en W. L„ beiden uit den Hel der, terecht voor de Meervoudige Ka mer te Alkmaar. Eigenaardige sprokkelmethode. Hoewel zij aanvankelijk een volledige bekentenis hadden afgelegd waren zij daar, nadat ze op verzoek van den Of ficier van Justitie te Alkmaar in bewa ring waren gesteld, weer op terugge komen. Thans verklaarden ze, dat de bekente nis lukraak was afgelegd; ze waren de bewuste nacht slechts op hout afge weest! Gezien de gevonden gereedschappen, waarbij zich o.a. een Engelse sleutel, een beitel en een moker bevonden, leek dit echter nogal 'n eigenaardige manier van sprokkelen! Het vreemdste moest echter nog komen. De politie luisterde mee. De beide onbekenden waren n.1. thans geen onbekenden meer. Het ble ken de getuigen F. P. en» E. G, even eens uit Den Helder, te zijn. Deze beiden hadden kort na de be wuste avond een bezoek aan de vrouw van L. gebracht om deze ervan in ken nis te stellen, dat zij er wel een mouw aan wisten te passen! Wat de heren echter niet wisten was, dat op verzoek van mevrouw L., de politieagent K zich te haren hui ze zodanig had opgesteld, dat hjj het gehele gesprek kon afluisteren! Tweemaal meineed. P. en. G. onder ede gehoord, ver klaarden aanvankelijk, dat zij destijds niet op het emplacement hadden ver toefd. Ook het bezoek aan mevr. L. had niets te betekenen, het was slechts om een paar hoofdpijnpoeders te doen ge weest! Op de vraag van den president, sar. Krabbe, of agent K., het ter zitting voorgelezen verslag van bovengenoemd gesprek, waaruit zonneklaar het tegen deel bleek, dan uit zijn duim gezogen had, moesten ze echter het antwoord schuldig blijven. Toen daarop een der rechters, mr. Stoffels, G. met een aantal snel afge vuurde vragen aan het wankelen bracht, was het pleit gewonnen. G en P. bekenden, dat zij het waren ge weest die de steunen en grepen gesto len hadden. Opdat v. D. en L. ook hun portie zou den krijgen vertelden ze er echter bij, dat dezen een aantal loodplaten uit de wagons gesloopt hadden. Vrijgesproken, maar Na deze verrassende wending moest de officier wel vrijspraak vragen, waar mede pleiters en rechters het volkomen eens waren. Of de „heren" er echter niets meer van zullen horen? Ik zou maar vast wat hoofdpijnpoe- aers inslaan! Bevallen: G Haak van Overloop- Biersteker, z. M A Mooij—Bakker, d A Geene—Van der Hert, z. A C Boon Rooa, d. pm van den Berg—Boer- dijk, d. A F BethlehemKramer, z. C van Keulen—Paauwe, z. H Hollan der—Gerssen, z. MM Steilberg—La- nooij, z. Ondertrouwd: A Agema en S J Bak. J de Reus en M J van den Berg J Rodenhuis en M Dijt. Gehuwd: J J Swierts en D Blaau- boer. PM Nauta en J H C Kötte. M C van den Berg en P C van der Meu len. J C van Beveren en M Lastdra ger. L C Hokke en W Muls. P van der Kool en E Laagland Winder. C van der Plas en A Rood. C Leljnse en P Visser. Overleden: E van der Zandt (m.), 26 Jaar. CA Pastoor (m.), 4 jaar HIJ BRANDDE ZIJN VINGERS. Door de recherche ls aangehouden een kok van de A.A.T. uit Haarlem, die b(j zijn bagage een hoeveelheid boter en vet, alsmede twee bedde- tijken vervoerde, die van diefstal af komstig waren. Hij is in arrest ge steld en later naar Haarlem overge bracht. Ongeveer 12.000 Joodse illegale im migranten, die op Cyprus zijn gedeti neerd, zetten de hongerstaking voort, die z(j 70 uur geleden begonnen zijn uit protest tegen het feit, dat het immigratiequotum voor Palestina met 400 per maand is verminderd. Ter nagedachtenis van de oorlogsslachtoffers. De personeelsvereniging „Elgawa", van de gemeente water- en lichtbe- drijven, heeft het initiatief genomen om in het gebouw van de gasfabriek een gedenksteen te doen aanbrengen ter nagedachtenis van de personeels leden, die dèot oorlogshandelingen om het leven zjjn gekomen. In overleg met de directie werd besloten, een gedenksteen te metselen in de hal van het kantoor aan de Fabrieksgracht. De steen is inmiddels gereedgeko men en zij werd Zaterdagmiddag of ficieel onthuld in een plechtigheid, die werd gehouden in de recreatiezaal en waarbij naast de familieleden van de gevallenen, het college van B. en W., directie en personeel van de wa ter- en lichtbedrijven aanwezig wa ren. De heer J. van der Wal, voorzit ter van „Elgawa", getuigde van de reeds lang gekoesterde wens om de gevallen collega's op enigerlei wijze blijvend te gedenken, een wens, die thans in vervulling kan gaan. De heer J. N. E. Teune, directeur der water- en lichtbeclrijven, onthulde na een korte toespraak, waarin hij de gevallen personeelsleden herdacht, de gedenksteen, die met de vlag van „Elgawa" was bedekt. In de stee.*, zijn de namen gegrift van G. ter Brugge D. v. d. Hoop, H. A. Smits en Th. F. J. Snoerwang. Burgemeester Ritmeester, die de gedenksteen namens het gemeente bestuur overnam, uitte allereerst zijn waardering voor de plichtsbetrach ting, die het personeel der water- en lichtbedrjjven gedurende de bezet tingsjaren aan de dag heeft gelegd. „Gij hebt gedaan, wat van u wefd verwacht. De mannen uit uw midden, die gevallen zijn, moeten in ons mid den blijven voortleven, en daarom wil het gemeentebestuur gaarne deze ge denksteen overnemen als een dank bare nagedachtenis aan tegenover de gemeenschap bewezen trouw. Laten wij de slachtoffers niet vergeten!" Eén der aanwezige familieleden dankte ten slotte voor de eer, door het onthullen van deze steen aan de nagedachtenis van de vier gevallenen. De plechtigheid werd daarna besloten. Dinsdag jl. werd voor het Tribunaal te Alkmaar de zaak tegen den assis tent-accountant Jan B., woonachtig te Den Helder, voor de tweede maal be handeld. Hem werd ten laste gelegd het feit. dat hij, nadat hij in 1941 vrijwillig naar Duitsland was gegaan, zich daar gedurende enige tijd had aangesloten bij de NSB als sympathiserend lid en, wat wel het zwaarst woog, zich in Ja nuari 1945 had opgegeven voor de Waffen SS. Op 24 Januari jl. bij de eerste zitting, had B. beweerd dat hij het eerste had gedaan, omdat tegen hem een aanklacht was ingediend we gens het luisteren naar de Engelse zender, en hij zich door het NSB-lid- maatschap wilde dekken, terwijl U ziin aansluiting bij de Waffen SS mo tiveerde met de bewering dat dit <m- der dwang was geschied. Hij was. te zamen met vele anderen gevS n genomen en had de keus gehad tussen concentratiekamp of SS. Twee men sen. die met hem voor dezelfde keus waren gesteld, werd hieromtrent een verhoor afgenomen, en ook lij beweer den hetzelfde. De verdediger mr. Berkhouwer, voerde aan dat een van die twee lotgenoten reeds weer op vrije voeten 's, en verzocht mede naar aanleiding van dit feit ook voor B een zo spoedig mogelijke invrij heidstelling. Uitspraak op 6 Mei a.s. MILITAIRE SPORTDAG. Op 30 April a.s. vindt er in onze stad een militaire sportdag pij» waarbij de opbrengst geheel ten goede komt aan de „Niwin". De orgamsa .c berust bij de plaatselijke afdeling O S en O en de MSV „Zeemacht Dat de heren kosten noch moeite sparen blijkt wel uit het feit dat met alleen het Haagse Militaire elftal naar hier komt maar ook de meest voo.- aanstaande militaire boksers. Boeyen, de intergeaUiëerde kam pioen vedergewicht zal tegen Hessels uitkomen en daarnaast boksen Rode- wijks, Kanon, Brugmans, Ebbelaai Valentijn en vele andere militairen van formaat. Alle boksers die kort gele den ons land in Berlijn vertegenwoor digden komen hier in de ring en zoals gezegd, zal vooral de aandacht naar Boeyen uitgaan die de beste militaire i i j s t9MN U A-i A; - „v ,1 r. v"2 s- - *V, .pte vu '5? - - Hoe is het mogelijk. zoo prikkelbaar e.. moeid bengeweew? Totaal verdwenen! Sinds mijn dokter mij aanried Sanatogen te gebrui ken en ik m'n eerste busje ge bruikt heb. is alles reeds anders geworden. Mijn huisgenooten klagen niet meer over mijn hu- meur: ik heb weer plezier in mijn werk. Volg mijn voorbeeld; ga ook Sanatogen gebruiken. (Jw apotheker of drogist heeft het in voorraad. WW .1111 SiFll.lwWWt vedergewicht van de wereld was in Berlijn. 30 April nu, de verjaardag gus van H. K. H. Prinses Juliana, zalvoor Den Helder een grote dag zijn. Niet alleen dat alle militairen hun favorie ten aan het werk willen zien, maat ook de burgers van Den Helder zul len het werk van onze plaatselijke mi. litairen weten te waarderen. Den Hel. der en de Marine is één dat kunnen wij nu wéér eens bewijzen. Om 14 uur vindt er een wedloop plaats om de Werf. waarbij de start en finish aan de Werfpoort is gelegen. Om 15 uur speelt aan de Sportlaan Willemsoord een voetbalwedstrijd te gen Den Haag. De toegangsprijs be draagt 25 cent. Om 20 uur zijn «r in Casino de bokswedstrijden. Een aardi- ge dag 'dus, met goede sport-evene- menten. Bij de bokswedstrijden gast het tussen de Marine en Land- en Luchtmacht. Natuurlijk zijn wij voor de Marine, het bloed kruiptenfin dat weet U wel. Er vinden 10 partijen plaats, waarvan drie A-klassers. De partij Hessels—Boeyen is de laatste party. r !<;■- «as - ÉsJi NmFmém Op het vliegveld Hamllton in Caiifornië werd een demonstratie gegeven in het redden van personen door middel van een helicopter, welke met een hijstoestel en een kabel is uitgerust. Nadat de piloot heeft vastge steld, waar de personen, die in moeilijkheden verkeren, zich bevinden, werpt hjj een soort harnas uit, dat door den persoon op de grond wordt aangetrokken. Vervolgens laat de vlieger, die op geringe afstand boven de grond blijft, een kabel neer, welke aan het harnas wordt bevestigd en waarmede de persoon in het vliegtuig wordt gehesen. In het bijzon der voor het redden van personen in moeilijk toegankelijke plaatsen als moerassen en bergstreken is deze methode van grote waarde. De heli copter is bovendien met een zeer krachtige radiozender uitgerust. VOOR HET MONUMENTFONDS. Enige middenstanders hadden het op zichzelf goede idee opgevat, eens iets te organiseren, waqrdoor een steentje kon worden bijgedragen aan het Fonds tot oprichting van een mo nument voor onze in het verzet ge vallen stadgenoten. Wat doet men dan al niet anders dan het spelen van een voetbalwedstrijd, althans te proberen er één te spelen? Het doel lokte ons dus Maandag avond om half zeven naar de Sport laan, hoewel wij dat eerlijk gezegd niet zo aangenaam vonden. Ten eer ste is dergelijk voetbal door de bond verbonden en ten tweede wordt het veld men speelde natuurlijk op het A-veld! er niet beter van. Boven dien stellen wedstrijden als deze niets voor. Of zou men misschien gedacht hebben, dat de beide in het veld Ko mende elftallen wel konden voetbal len? Waarschijnlijk heeft men dat niet gedacht, maar dan moet het ons toch van het hart, dat de organisato ren beter een wedstrijd van formaat op touw hadden kunnen zetten. W(j vermoeden, dat wanneer straks bjj H.R.C. en Helder wordt aangeklopt, deze clubs wel bereid zullen zijn een wedstrijd ten bate van 't Monument fonds te spelen. De bezoekers zien dan ook iets goeds, en de kas is daar mee beter gebaat dan met een ver toning als Maandag werd geboden. Zoals het wel meer gaat met der gelijke wedstrijden: de punten wer den verdeeld, zodat een ieder ver heugd de avond kon voortzetten. Want om half negen toog men naar „Formosa", waar een echt gezellige soirée werd gehouden. Verschillende plaatselijke amateur-artisten deden een duit in het zakje, en zo deed dit tweede deel van de avond heel wat prettiger aan dan het eerste deel. Het comité voor de monumentactie was de lachende derde; het mag straks een aardig bedrag incasseren. Zo bezien had deze Maandagavond toch nog êen goede kant. NOGMAALS: KINDEREN EN LUCIFERS! Het blijkt verre van overbodig, dat we onze waarschuwing tegen het spe len met lucifers nog eens herhalen, want er worden op het ogenblik nog al wat vuurtjes door kinderen ge stookt. We willen niet aannemen, dat de ouders hun kinderen lucifers als speelgoed in handen geven, maar zjj kunnen er toch wel voor zorgen, dat thuis de doosjes lucifers niet voor 't grepen liggen! Op het Galgenveld te Huisduinen is duizend vierkante meter helrpgras verbrand, dank zjj spelende kwajon gens. Andere kinderen stichtten een brandje op het stationsemplacement, vlak bjj het pompgebouwtje van de A.P.C., waar de bodem van petroleum doordrenkt is. Het had ernstige ge volgen kunnen hebben, want in de grond bevindt zich een tank van 3000 literDe motorpolitie, die juist passeerde, heeft het onheil voorko men. En dan waren er hog een acht jarig jongetje, dat een „fikkie" stookte aan de voet van de duinen, en een veertienjarige knaap, die het zelfde op de zeedijk deed. De laatste plaats is op zichzelf niet zo gevaarlijk, maar wie garandeert, dat de lucifers straks nergens ge bruikt zullen worden waar de gevol gen ernstig kunnen zijn? Daarom: lucifers opbergen op een veilige plaats'. Visserij. URK, 21 April. ln de week 1» tot en met 19 April werd aan de vla afslag aangevoerd: 3762 pond tong 44'/»— 91 cent; 26.651 pond schol 16—34 cent- 9.247 pond schar 10—22'/. cent; 314 pond tarbot 29'/,-91 ct; 2.303 pond kabeljauw 9'/,—22 cent; 6.690 pond wijting 12'/,15 cent; 503 pond bot 910 cent; 10 pond griet 29'/, 57'/, cent; 35 pond zeepaling 10 cent- 925 pond paling 60 cent—11,50; alles per pond en 37.902 pond nest t 1,37'/, per 100 pond. DAT HEEFT GEHOLPEN! Elisabeth K. te Texel was door den rocureur-fiscaal voorwaardelijk bul ten vervolging gesteld en hierbij wai haar een boete opgelegd van i 1500. Tegen deze boete had zij bij het Alk- maars tribunaal bezwaar gemaakt, waardoor veertien dagen geleden haar zaak voor dit tribunaal werd behan deld. Dinsdag jl. werd de beslissig van het tribunaal kenbaar gemaakt waarbij bleek dat de boete was ver laagd tot f 500. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmus H., z. v. J. Schrama en A M. Garthoff; Frederik R., z. v. B. C. Kikkert en M. Roeper; Hendrik, z. v. S. Wijngaarden en H. v. d. Wal; Cornelis, z. v. A. Kooijman en W. Geelhoed; Etk, d. v. B. van der Velde en O. Pruiksma. Ondertrouwd: Hendrikus W. Keesom en Nelly Logman; Johan Nij- veld en Hendrica V. Keijzer. Gehuwd: Antonius van Heerwaar- de en Euphemia M. Wesseling; Dirk P. Huizinga en Anna C. Kalis. Overleden: Trijntje Lagerveld, 84 jaar, wed. van Cornelis Boon; Pieter Lieuwen, 83 jaar, wedn. van Jannetje Kuiter; Dirk Keijser, 87 jaar, wedn. van Marretje List. GEVONDEN VOORWERPEN Kinderwagentje, br. want, armbandje. De „Oranje-Garde" wil Indië dich ter tot ons volk brengen door 'n groot aantal film-avonden te beleggen, waar van de e.erste op 28 April a.s. Er zul len worden vertoond de films „Indië Vrij!" (de verovering van Nieuw Gui- nea, het zegenrijke werk door de Nica e.d.) en „Brengers van recht en ge rechtigheid" (onze jongens op Java: zuiveringsacties, herstel van het dessa- leven enz.) Ook West-Indië wordt niet verge ten. In een prachtige kleurenfilm, op genomen tijdens het bezoek van Z. K- H. Prins Bernhard aan Suriname en Curacao, wordt het fraaie natuurschoon van dat deel van ons koninkrijk ge demonstreerd en maakt men kennis met volksspelen, uitgevoerd ter ere van den Prins, terwijl aan het slot en kele grappige voorvallen uit het leven van onze Prinsesjes Trix en Irene op het doek worden gebracht. installatie padvinders Van de Installaties van een padvinder b die tot Welp toch wel de gewichtigste- want dan wordt de eerste eed voor d® padvinderij afgenomen, en gaat het hart uit naar spoorzoeken spelen en goede daad. Zaterdagmiddag vond een installatie *sn IC welpen plaats ln de gerestaureerd» zaal van het Eigen Gebouw te HipP0" lytushoef. Verschillende spelen werden door d® Jongens gedaan en later werd de p* vinders-belofte door de leidster Trudy Kaayk afgenomen. De padvinderij ig thans op wierlJ"?e1j ook' tot bloei gekomen en ook de verkenners onder Hopman Hoekstra Den Oever onder Co van Glabbeek F nog steeds.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2