THEE v De Ring had succes Adverteert in dit blad Stad en Omgeving, Benoeming administrateur Centrale Boekhouding V Chr. Oranjevereniging. Plisserer van Strookjes en Rokken Uitbreiding der begraafplaatsen te St. Maartensbrug en Petten De gemeenteraad bijeen Moeilijkheden met minder serieuze aannemers Cross Country-races Duinrell Geslaagde toneelavond ln Marine-cantine. HERDENKING BEVRIJDINGSDAG. Zijper vroedschap bijeen Grond voor wederopbouw- plan Petten wordt aangekocht Wieringen Tragisch ongeval berecht Urk. Uw Verloofde in Indië? meisje gevraagd, net meisje v. BESUYEN Co. maakt het in ordel D« agenda, die de gemeenteraad in zijn van de stichting „Het Heideree Land- Dinsdag jL gehouden vergadering had af te werken, was niet zeer omvangrijk, daar zij voor het merendeel uit hamer etukken bestond. Toen de vergadering om uur door den voorzitter werd ge opend, deelde deze mede, dat wethou der C. Steenlage wegens ziekte was ver hinderd, waarna mr. Mulder mededeelde, dat ook de heer C. Bot van de Frot Chr. fractie niet aanwezig kou zfln> daar hU buiten de stad vertoefde De notulen van de vergadering van 14 Januari 1947 werden na een kleine op merking van den heer S. Prins betref fende een minder juiste weergave van een door hem uitgesproken zinsnede vastgesteld. Onder de ingekomen «tukken waren naast het schrijven van den heer J Worp, waarin deze mededeelde zijn be noeming tot directeur der gem. water en lichtbedrijVen te aanvaarden, enkele besluiten van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raadsbeslui ten. Al deze stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. De punten 1 tot en met U werden doorgehamerd, waardoor o.a, de voorstellen werden aangenomen tot toekenning van een uitkering Ineens aan gepenslonneerden, tot het aan het cpenbaar verkeer onttrekken van een gév'eelte steeg nabij de Helderse IJs- fabi'ek en tot vaststelling van de ver ordening, waarbij het aantal gemeen telijke opcenten op de hoofdsom van de personele belasting op 150 wordt gesteld- Wij willen niet lastig gevallen worden. Punt 12 van de agenda, het voorstel tot verhoging van het credlet voor het wederopbouwen van de llghaUen enz. in de Donkere Duinen, deed mr. J. Mulder (Prot, Chrj critlek uitoefenen op het füt, dat sommige aannemers niet se rieus hadden ingeschreven Het ia heel merkwaardig, dat de drie laagste In schrijvers alle afkomstig zijn uit de om geving van Bergen, en dat zij hebben Ingeschreven voor een bedrag dat pl.m. f 7000 lager ligt dan het door Openbare Werken begrote bedrag van f 19000. Toen het werk tan den aannemer Kops uit Bergen werd gegund, heeft deze ver klaard, zich met de berekening te heb ben vergist. Tengevolge van één en an der werd een nieuwe aanbesteding ge houden, met tot resultaat, dat het werk thans is gegund aan den aannemer Groot, voor 121.907. Dat betekent een schade- poet voor de gemeente. „Het is aller minst wenselijk", aldus mr. Mulder, „dat de gemeente Den Helder wordt lastig ge vallen door aannemers die op bedenke lijke, niet serieuze wijze, inschrijven, vooral omdat wij in de toekomst ver scheidene aanbestedingen zullen moeten houden Ik wil aan het college van B. en W. overlaten of maatregelen tegen dezen aannemer genomen moeten wor den." Spr. vroeg zich voorts af, of het advies van de dienst voor openbajre werken voldoende gefundeerd was ge weest. Wethouder Van der Vaart wees ln ant woord hierop op het karakter van een openbare aanbesteding, waarbij men zich als regel aan de inschrijvingsbedragen heeft te houden. Het gemeentebestuur heeft geen reden om van deze algemene regel af te wijken. Wanneer de laagste inschrijver blijkens de ingewonnen ad- vlezen materieel en financieel het werk zou kunnen uitvoeren, dan wordt hem het werk gegund. Het verschil tussen het grote bedrag en het laagste inschrijvings bedrag kan soms vrij groot zijn. Van de dienst voor Openbare Werken kan niet gevergd worden, dat zij in hun advies an dere argumenten aanvoeren dan van technische en financiële aard. Onze di recteur van Openbare Werken heeft meerdere malen bewezen, niet alleen een uitstekend technicus, maar ook een koop man te zijn. Aannemer Kops had direct moeten zien, dat hij zich vergist had. Al leen toen hij de opdracht kreeg, reali seerde hij zich zijn vergissing. Moeten wij nu gebruik maken van de besteksvoor- waarden en hem het werk op zijn kosten laten maken, of moeten we in flnanciëel opzicht wat soepeler zijn? De zaak kan trouwens toch voor dergelijke aannemers ernstige gevolgen hebben, omdat zij door de Dienst voor de Wederopbouw te Den Haag van wederopbouwwerken kunnen worden uitgesloten Nadat mr. Mulder nog het door den heer Van der Vaart aan het adres van Openbare Werken gesprokene had on derschreven, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel tot het verlenen van een rentedragend voorschot van 1 160.746.75 er. een jaarlijkse bijdrage van 10*/. van het exploitatietekort aan „Woningstichting", voor het herbouwen van 14 woningen aan de Florastraat en 2 woningen aan de Asterstraat, werd aangenomen, evenais het voorstel betreffende de klasse-inde ling van gronden. Overdracht van bevoegdheden. De heer B. Schreuder (C.PN) ver klaarde zich principieel tegenstander van het overdragen van raadsbevoegdheden aan B en W., zoals werd voorgesteld om B. en W. de bevoegdheid tot het ver huren van roerende goederen der ge meente over te dragen. Wethouder Van der Vaart zeide, dat B. en W. het prin cipieel met spr. eens waren, maar dat het hier toch een kleinigheid betrof, waar van geen beginselzaak moest worden ge maakt „We moeten de dingen practisch zien. In belangrijke aangelegenheden krijgt de Raad het volle pond". De heer Schreuder kon het hiermede eens zijn, zodat ook dit voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Benoemingen. De laatste agendapunten bevatten en kele benoemingen. Na stemming werden de volgende benoemingen vastgesteld: De heren S. Kos en J. Waasdorp tot leden der commissie van toezicht op de arbeidersfonds" Besloten zitting van twee-en-een- half nor. Aan de orde kwam ten slotte het was juist uur de behandeling van punt 76, de benoeming van een administrateur der Centrale Boekhouding. Op voorstel van den voorzitter werd deze aangelegen heid ln besloten zitting behandeld. De besprekingen namen precies twee en een half uur ln beslag, zodat te half twaalf de vergadering in het openbaar werd voortgezet. De heer P. Th. Luyckx (KVP) uitte zijn spijt, dat door B. en W. geen der belde sollicitanten nit de gemeente op de voordracht was geplaatst. HU stelde voor, de vacature open te la ten, daar wellicht ln de toekomst een reorganisatie van de gemeentebedrij ven en daardoor ook van de Centrale Boekhouding zal plaats vinden. Ten derde wees de heer Luyckx op het feit, dat voor een administrateur van bulten een woning moet worden ge zocht. Wethouder Van der Vaart antwoord de, dat ook B. en W. wel graag een plaatsgenoot op de voordracht hadden gezet. De belangen van de gemeente eisten echter andere namen. Het kwam spr. niet gewenst voor om de vaca ture open te laten, omdat van even tuele reorganisatieplannen nog niets vaststaat. De woningmoeilijkheid mag ln geen geval domineren; daarvoor zal een oplossing gevonden moeten worden. Wethouder Van der Vaart concludeerde, dat het niet juist zou aijn om de voordracht aan te houden, daar deze straks toch gelijkluidend zou zijn. Op de vraag van den voorzitter, of de heer Luyckx van zijn suggestie om de benoeming aan te houden, een voorstel wilde maken, antwoordde de heer Luyckx bevestigend. Zijn fractiegenoot, de heer Ran, sloot zich daarbij aan. Het voorstel werd daar op ln stemming gebracht, met tot resul taat, dat het met 17 tegen 2 stemmen werd verworpen. Vervolgens werd ge stemd over de benoeming zelf, waarotj de heer G. H. Nleuwenhuis, boekhouder der gasfabriek en waterleii/.ng te Zut- phen, 15 van de 19 stemmen verkreeg. Do vergadering werd daarop door den voorzitter gesloten. Wjj waren Zaterdag getuigen van de eirate Duinrell terrelnracea van dit jaar, die van organisatie veran derd bleken te zijn, doordat er een minder aantal ronden gereden werd en de rijders na het binnen komen der eersten bfl de finish direct alle maal afgevlagd werden, zodat de ra ces minder machineslopend waren dan vorig jaar. Aihoewel er tegen het middaguur nog weinig publiek was, beliep het aantal toeschouwers 's mid dags naar schatting 10.000. Begunstigd door mooi weer start ten om 12 uur de 125cc senioren en Dick Renooy op Eysink nam direct de leiding, gevolgd door op de twee de plaats Visback op Eysink en Bas op D.K.W. op de derde plaats. Re nooy liep steeds verder uit; ook om de tweede plaats heeft Visback niet behoeven te vechten, alhoewel hij in de laatste ronde een lekke band kreeg, wat hem niet belette als tweede te eindigen. Bas eindigde als derde. De snelste ronde maakte Renooy, die sneller bleek te zijn dan de 250cc-ers. Bravo Dick. In de 250cc werd zwaar gevochten door Klosters, Vierdag en Dammers, allen op Velocette. Mobi Vierdag won deze race op overtuigende wijze; hij reed een schitterende wedstrijd. Intussen waren de 350 cc-ers opge steld en om 2 uur startten deze he ren. Riekus Veer op zijn snelle Triumph nam direct de kop om deze tot het einde niet meer af te staan. Ongelooflijk hoe hij door een zo zwaar terrein zijn Twin feilloos stuurde. In de tweede ronde klom Jan van Rijn op van de 6e naar de 2e plaats en bracht zijn Triumph dan ook als tweede binnen. Jaap Roest op Eysink reed een zeer goede wedstrijd, maar moest door een storing even onderbreken, wat hem zijn goede plaats kostte. Heukelom op Matchless werd derde. Om 3 uur startten de kanonnen op 500 cc. met 8 deelnemers, eigenlijk even te weinig. Jo Bovee nam met zijn Triumph direct de kop, terwijl Dick Renooy op Eysink en Jan Veer op Triumph als het ware aan z'n achterwiel hingen. Jan Veer moest helaas in de eerste ronde door een lekke band de strijd staken. Bovee wist geleidelijk aan iets terrein te winnen op Renooy, al was het ver schil niet groot. Toen gebeurde het In de 5e ronde. Renooy reed een duin op, waar juist een rijder uit de achterhoede zand lag te happen. Renooy kon er niet Bokslievend Den Helder heeft Zon dagavond van goede spört genoten bij de door „De Ring" georganiseer de wedstrijden. Buitengewoon jam mer was het, dat de tegenstander van Colijn door den ringarts moest wor den afgekeurd, terwijl de Amster dammer Nieuwenhuis van „Corbett" met enige van zijn clubgenoten zo on sportief was om niet op te komen. Het komt ons voor, dat de leiding van de N.B.B. tegen dergelijke sport mensen 'n veel te slappe houding aan neemt. Dit is reeds de tweede maal, dat boksers uit Amsterdam, die een wedstrijd toezegden, niet kwamen op dagen, zulks tot schade van onze plaatselijke vereniging, die zeker al het mogelijke doet om met een goed programma voor de dag te komen. Ondanks dit is de avond als geheel zeker geslaagd te noemen. G. Loos (De Ring) bokste onbeslist tegen Gomersbacht (D.A.B., A'dam), na een ietwat onstuimige partij. Jan Augustijn maakte een keurig debuut door met snelle linkse en rechtse sto ten zijn tegenstander Bakhuis (D.A. B.) geen schijn van kans te geven en won verdiend op punten. Sandbrink (De Ring) bokste een goede partij te gen Molenaar (D.A.B.), werd win naar op punten, doch had met iets minder vechtlust nog fraaier kunnen winnen. Josephs (De Ring)Calthof (DA..B.) werd de eerste overwinning voor Amsterdam, aangezien de Ring- man wegens slaan met open hand schoen in de derde ronde werd gedis- qualificeerd. Niettegenstaande dit bleek Josephs een goed sportsman en zal hij zijn weg wel vinden, wanneer hij iets meer beheerst gaat boksen. Jan Bekker (De Ring) is een geboren bokser, hetgeen in zijn partij tegen Kerkwijk wel bleek. Zijn plotselinge aanval en afwerken is meesterlijk en hiermede verzamelde hij dan ook de meeste punten en werd terecht win naar op punten. De uitslag Wisse (De Ring) tegen Schmit (D.A.B.) gaf ons geen voldoe ning. Drie ronden lang was Wisse in de aanval en eenmaal redde de gong den Amsterdammer. Niettegenstaan de dit werd Schmit winnaar op punten, hetgeen voor den sympathieken Wis se wel zeer teleurstellend moet zijn geweest. Aangezien de beide Helderse cracks Weissenborn en Colijn toch graag in de ring verschenen, werd besloten 'n flinke demonstratie te geven. Dit was bokssport van de goede soort. Hoewel o.i. Colijn iets sneller was, waren de door Weissenborn opgezette aanval len heel goed en bleek Weissenborn toch nog steeds de gevaarlijke man. Het was beide boksers echter aan te zien, dat ze elkaar door en door ken den, zodat zich geen verrassingen voordeden, hetgeen uiteraard ook de mer verzamelde in de eerste ronde nogal wat punten, hetgeen voor Rol aanleiding was om steviger aan te pakken. Midden in de tweede ronde plaatste de Nieuwedieper een harde rechtse directe op de kaak van zijn tegenstander, waardoor deze tegen de planken ging en werd uitgeteld. Rol winnaar door knock out. Met belang stelling wachten we de komende re sultaten van „De Ring" af met haar wakkeren instructeur Van der Rejj- den, die zeker een groot aandeel heeft in haar overwinningen. De uitslag van de steunbonnen- actie, die voor een verrassing in aan merking komen is: 1650 1860 1481 1375 1334 1160 1095 1050 931 896 1622 1792 1460 1361 1217 1145 1026 998 902 848 840 711 660 566 410 739 687 617 550 1508 Verrassingen afhalen vóór Zater dag 26 April, Sluisdijkstraat 23. lagere landirouwscli<x>l. De heer J. Hen- bedoeling niet was. Wij prijzen ons i Oonrav frAliilrlrirf ln nnisa etori rurDa derikx tot onderwijzer aan de landbouw- cursus voor volwassenen in tijdelijke dienst. De heer J. J. Daalder tot leraar ln tijdelijke di^st aan de zeevaartschool en aan de machinistenavondcursus. De heer C. Zwart tot leraar ln tijdelijke dienst aan de machinistenavondcursus De heer K. Hoornsman tot bestuurslid echter gelukkig in onze stad twee middengewichten te hebben, die het tegen de sterkste amateurs van Ne derland kunnen opnemen. De laatste partij P. Rol (De Ring) Van Schalk (D.A.B.) was wel de meest sensationele. De Amsterdam- Zoals gewoonlijk was de Marine- cantine aan de Buitenhaven Maandag avond weer geheel gevuld. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. de Commandant der Marine, de kapitein ter zee I. W. Reijnierse; de Directeur der Rijkswerf, de hoofdofficier M.S.D. der le klasse S. G. Barendregt, en de Commandant van de Marinekazerne.de luit. ter zee der le klasse E. C. Wes- sels. De O.S. O. officier, de luit. ter zee der 2e klasse KMR F. Wempe, opende de avond met een korte toe spraak, waarin hij naar voren bracht, dat door samenwerking van de can- tine commissie en de afd. RA.O. van de Koninklijke Landmacht de moge lijkheid was geopend, om van het ge- bodene der A.R.O. gebruik te maken. Het opgevoerde overtrof ieders ver wachtingen, hetgeen, gezien het stuk en de spelers, ook begrijpelijk was. We zagen deze artisten reeds eerder in de Marine-cantine, o.m. in „Het Eeuwige Monster". Nu werd opgevoerd „On der één dak" van Jan Fabricius. Zo wel de decors als de costuums waren keurig verzorgd. Het stuk speelde zich af in een boe renwoning en het motief, waar alles om draaide was het helaas zo beken de feit, dat één vader beter 10 kinde ren kan onderhouden, dan 10 kinderen één vader. Gelukkig werd hier de goede oplossing gevonden en werd de vader ondergebracht bij zijn oudsten zoon en de altijd door hem miskende steedse schoondochter, die het hart op de juiste plaats bleek te hebben en er voortreffelijk in slaagde de sympathie van den ouden man te winnen. Na afloop sprak de O.S. O.-offi- cier een woord van dank en bood hij de dames-artisten elk een bouquet bloemen aan, waarna een ieder vol daan huiswaarts keerde. Rest ons nog een woord van waar dering te spreken over het ordelijk verloop van de avond en de prettige sfeer, die we altijd weer in de Marine- cantine opmerken. langs en daarom liet hij zich bliksem snel vallen, duwde zijn motor in het zand, de achterhoede-man krabbelde op en reed door. Renooy wilde het zelfde doen, maar toen hij zag, dat zijn rem niet meer functionneerde, staakte hij jammer genoeg de strijd. Mobi Vierdag, nu op Triumph, reed ln mooie stijl zijn rondjes uit en ein digde als tweede, achter het terrein- wonder Bovee. Donkelaar en Smit, allebei op Triumph, eindigden als derde en vierde. Het is alleen al een reis naar Duinrell waard om Bovee te zien rijden. De zijspan klasse, ook al met zwak ke bezetting, werd gewonnen door H. Zuur op B.M.V., gevolgd door Ber- tina op Harley Davidson als tweede. Prachtig werk hebben deze heren vertoond. En zo kwam het einde van dit groots motorgebeuren! Het is werkelijk de moeite waard, eens zo'n groots terreinevenement bij te wo nen, het is fenomenaal. We zullen het deze zomer op Cal- lantsoog kunnen zien. De V.V.V. Callantsoog en de K.N.M.V.-groepen werken er hard aan. We wensen hun daarbij veel succes toe! OPROEP AAN DE KOREN. De voorbereidingen, om de dag van 5 Mei op plechtige en feestelijke wijze te vieren, zijn in volle gang. Door het comité van de Helderse Gemeenschap zijn verschillende sub-commissies ge vormd, die de verzorging op zich heb ben genomen van de diverse onderde len der feestelijkheden, welke die dag zullen plaats vinden. Eén der plannen is om des morgens om 10 uur een plechtige herdenking aan al de geval lenen, zowel militairen als burgers, op de begraafplaats te doen plaats vin den, waar door 726 leden van diverse zangkoren zal worden gezongen. De sub-commissie, die hiervan de rege ling heeft, bestaat uit de heren H. F. Boogert, voorzitter; C. J. Bijlsma, sec retaris, en de leden H. Greiner, L. Kra mer Jr. en C. J. Lebbe. Deze gezamenlijke zanguitvoering staat onder leiding van den plaatse lijken muziekmeester den heer A. J. Leewens. Zaterdag j.1. heeft de eer ste repetitie plaats gehad, terwijl de volgenden op 26 April en 3 Mei '47 zullen worden gehouden. De eerste repetitie was echter slecht bezocht, daar van de 212 leden der mannenkoren er 80 en van de 514 leden der gemengde koren 200 leden aanwezig waren. Nu is de Zaterdag middag een zeer ongelegen tijd, maar laat men één ding niet vergeten, dat het slechts een heel klein offertje is, dat men brengt voor degenen die het grootste offer, nl. hun leven, in de be zettingstijd hebben gebracht. Wil deze herdenking goed slagen, dan moet men ook gezamenlijk repeteren. Komt u al len Zaterdagmiddag a.s. op de repeti tie, die gehouden wordt in de Nieuwe Kerk van 45 uur voor de mannenko ren en van 56 voor de gemengde koren. HET VERKEERDE PAD OP. De 21-jarige loopjongen L. C. v. O. uit Den Helder had zich zowel letter lijk als figuurlijk in de juiste weg ver gist en moest daarom nu voor de rechtbank in Alkmaar verschijnen. In- plaats van de in zijn fietsmand res terende boodschappen bij de klanten te bezorgen had hij deze met de fiets tegen het station geparkeerd. Zelf was hij met de trein naar A'dam gereisd en had daar de f 86, die hij reeds ont vangen had, opgefuifd. Daarna had hij zich met het restant groot f 1, bij de politie aangemeld. Officier en pleiter waren 't er over eens, dat hier 'n langdurige heropvoe ding in de'jeugdgevangenis op haar plaats is. Uitspraak 6 Mei. DE KOMST VAN HR. MS. „VULKAAN" UITGESTELD Het werkschip Hr. Ms. „Vulkaan", dat in het begin van deze week in de haven zou aankomen, is nog niet uit Engeland vertrokken, daar het een plotselinge reparatie moest ondergaan. Op zijn vroegst is deze gereed op Dins dag 29 April a.s., zodat het schip niet eerder dan 30 April of 1 Mei te Den Helder kan worden verwacht. De „Vulkaan" heèft voor de overtocht naar Nederland een bemanning van 84 koppen aan boord. De raad der gemeente Zijpe was Dinsdagmorgen in voltallige vergade ring bijeen onder voorzitterschap van mr. D. Breebaart De voorzitter kon de raad in openbare vergadering welkom heten, nadat reeds meer dan een uur in comité vergaderd was in verband met de wederopbouw van Petten. Medegedeeld werd, dat het presentie geld voor de raadsleden door Ged. Sta ten was vastgesteld op 4 per bezochte vergadering. De brandweerauto was reeds gekomen doch de slangen zijn er nog niet. In verband met de uitbreiding hadden Ged. Staten geen bezwaar om het toegestane crediet van 10.000 op 13.000 te brengen. Na minder belang rijke mededelingen wordt overgegaan tot de behandeling van het voorstel van B. en W. om de begraafplaats te St. Maartensbrug uit te breiden en tot het aanbrengen van verbeteringen aan de Alg. Begraafplaats te Petten. Het voorstel kwam hierop neer, dat de begraafplaats te St. Maartensbr. aan de achterzijde een belangrijke vergro ting ondergaat, terwijl mede de toerit- ten naar het nieuwe gedeelte, dat circa 75 cm hoger komt te liggen, worden herzien. Het bestaande gebouwtje blijft op dezelfde plaats staan. Hiervoor zal een aantal duikers moeten worden ge legd en nieuwe sloten gegraven. De be graafplaats te Petten zal omgeven wor den door een keurig muurtje met poort. Een en ander zal een bedrag van 64.000 vergen. Dit voorstel werd zon der commentaar aangenomen. Aankoop grond wederopbouw- plan Petten B. en W. delen mede, dat het resul taat na moeizame onderhandelingen met den eigenaar en pachter is verkre gen. De aankoop kan geschieden van de fam. Eriks tegen 3000 per ha. Na onderhandeling is men tot dit bedrag gekomen. Met den pachter, den heer Sjerps, werd overeengekomen dat hij van zijn rechten als pachter afstand doet tegen een schadeloosstelling van 2000, onder beding dat de niet voor de wederopbouw van Petten direct te gebruiken gronden bij hem in pacht zullen blijven met een opzeggingster mijn van 6 maanden. De heer Sjerps zal zelf voor de nodige afrasteringen moeten zorgdragen die zijn eigendom blijven. Gisteravond, aldus de voorzit ter, kwam telefonisch bericht, dat de fam. Eriks en Sjerps het eens zijn ge worden en stelden B. en W. voor om tot aankoop van de benodigde grond over te gaan en den heer Sjerps zijn schadevergoeding uit te betalen, aange zien het, aldus de voorzitter, zo langza merhand tijd wordt dat Petten wordt herbouwd. Aldus aangenomen. Als regent van het Centraal Zieken huis zal worden voorgedragen bij de gemeente Alkmaar de heer J. A. Pes- man, burgemeester van Koedijk, ter voorziening in de vacature door het overlijden van den heer C. Haringhui zen. Het volgende punt der agenda be helsde het voorstel van B. en W om de landhuur van de boerderij van den heer A. Kaptein te verhogen. De landhuur werd gesteld op 85 per ha, was momenteel 74 per ha. De huurder ging met een en ander ao- coord. Aldus besloten. Verhoging woninghuur. B. en W. waren van oordeel, dat de huur van de politiewoning te 't Zand ad 2.25 te laag was en stelde voor de huur te verhogen met 1 per week. Aldus besloten. In verband hiermede zeide de heer Brouwer, dat ook in Oudesluis een woning staat. Spreker vond het onrechtvaardig als de huur prijs hiervoor niet verhoogd zal wor den. De voorzitter zeide daarop, dat de bewoner aan de woning veel zelf heeft gedaan en de huurprijs ook reeds iets hoger ligt. Spr. vond geen termen aan wezig die huurprijs te verhogen. De beer Brouwer is na deze toelichting te vreden. De jaarwedde van de moeder van het Tehuis van ouden van dagen zoals vast gesteld bij de begroting kon de goed keuring van Ged Staten niet wegdra gen en moest op 'n basiswedde van 1700 worden gesteld. Met de wette lijke verhogingen enz. werd het salaris thans f 2260, waarvan af getrokken dient te worden het bedrag van vrij wo nen groot 700. Aldus besloten. De jaarwedde van den en conciërge. bode werd ook vastgesteld. B. en W. stelle» voor de basiswedde met f 200.000 verhogen en vast te stellen op f jg2- met ingang van 1 Januari 1947. Na verschillende bijtellingen en af. rekeningen van de verschillende per] centages zal diens salaris thans du» bedragen f 2676 per jaar. De pensioengrondslag wordt vastg». steld op f 2675. De heer Brouwer u meer voor het toekennen van «en t(j. delijke duurtetoeslag omdat van dit bedrag ook de pensioenbijdrage moet worden gestort. Volgens den voorzitter moet het den heer Brouwer toch be kend zijn dat de lonen binnen enige tijd worden herzien en dit voorstel al leen behelst een vooruit lopen op de komende herzieningen. De heer Brou wer kan zich daarmede' verenigingen en wordt aldus besloten. Vaststelling uitbreidngspian Petten. Het is, aldus de voorzitter, thans on mogelijk een bouwaanvrage te weige ren. In verband hiermede is na over leg met mej. ir. vd Ban het wenselijk geworden tot vaststelling over te gaan van het uitbreidingsplan waarna B.en W. alle rechten hebben gekregen om een eventuele bouwaanvrage af te wij zen. Aldus besloten. Tarieven kampeerterreinen verhoogd. B. en W. stellen, na overleg met het VVV van Petten, voor over te gaan tot het vaststellen van kampeertarie- ven voor Petten. Deze zullen worden voor een dag of minder f 0.50, een week f 1 meer dan een week f 2, voor meer dan een maand f 3. Voorts stel len B. en W. voor de legesverordening dienovereenkomstig te wijzigen. De raad kan zich hiermede volko men verenigen. Een goede daad is het zeer zeker als B. en W. voorstellen om f 100 sub sidie te verstrekken aan de Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij te Amsterdam, gezien het feit dat deze In financiële moeilijkheden verkeerde en reeds alleen in de gemeente Zijpe ver schillende pensioenen worden betaald en gebouwen dienen te worden onder' houden. Allen voor. De chauffeur T. J. V., uit Wieringen trachtte op 27 Jan. jl. achteruitrijdende de achterzijde van eén loods te berei ken. Daar hij alleen aan de rechterzij* de een behoorlijk uitzicht had, merkte hij een aan de andere kant staand» kinderwagen niet op, zodat hij deze aanreed. Het kindje van de familie K., dat hierin lag te slapen werd daarbij dusdanig gewond, dat het korte tijd la ter overleed. Beschuldigd van het veroorzaken van dood door schuld stond V. Dinsdag JL voor de meervoudige kamer te Alk maar terecht. Hoewel de ouders goed» bekenden van V. waren en liever ge zien hadden dat V. niet terecht hoefde te staan, vond de officier het noodza kelijk, dat V.'s onoplettendheid gestraft werd. Hij eiste 3 weken hechtenis. Verdediger, mr. Scholten, .wees er op, dat V. door de dood van het kindje reeds zwaar is gestraft. Bovendien achtte hij grove nalatigheid niet bewe zen. Wel is er sprake geweest van on achtzaamheid, een geldboete zou daar om z. i. het beste zijn. Uitspraak over veertien dagen. BEROEP AANGENOMEN Ds. Schenkeveld, Geref. predikant te Hippolytushoef, heeft het beroep te Rheden—De Steeg aangenomen. VISSERIJ. Urk, 22 April 1947. Heden werd aan de gem. visafslag aangevoerd; 25 pond kuitpaling, pri)s 60 cent; 593 pond tong, 44%91 cent; 3198 pond schol 1628 cent; 80 pond tarbot 29%91 cent; 46 pond griet 29% 57% cent; 20 pond bot 10 cent; 394 pond kabeljauw 12%22 cent; 240 pond schar 10 cent en 417 pond wijting 12% cent, alles per pond. r Verjaardag Prinses Juliana. Kinderen van leden, die aan het feest '.villen deel nemen, kunnen hiervoor een toegangsbewijs be komen op Zaterdag 26 April tussen 3 en 4 uur in het gebouw IRENE, Hoog straat, op vertoon van be wijs van lidmaatschap der ouders. HET BESTUUR. Wordt dan lid van de Band NederlandIndië. Secretariaat Zuidstraat 61. leeftijd 1517 jaar, loon f 7f 12.50 per week. STOOMWASSERIJ ROOVERS, Ambonstraat 90. Te koop: Een middelzwaar MOTORRIJWIEL, D.K.W., 200 cc, jaar 1938. Te bevragen bij C. F. SIEUWERS, Ewijckskade 4a, Anna Paulowna. Gevraagd voor direct voor hele dagen. DITO. Koningstr 26. <XXXXXXXXXXXXXXX>44 Th. G. Kreijermaat Mient 1 Alkmaar Tel. 3256 ooooooo<x>ooooooooo

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2