Bergen schenkt schilderijen aan „The Big Four" Berg en van zijn beste zijde De boterverstrekking aan kinderen Sjahir over de politieke toestand Ontzettend moorddrama opgehelderd Nieuwe Bonnen Onze bijdrage 'Ufeecêeticfit DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Bezoek aan drie ambassades Russische gezant serveert wodka en kaviaar Het Concertgebouworkest naar de Ver. Staten? Opstand in vrouwen gevangenis Staking op Hoogovenbedrijf. Hoofdprijzen Staatsloterij. Ontploffing; in bioscoop te Cairo Harde zeep niet onmiddellijk verkrijgbaar. Wilkes linksbinnen van „De Rest" Weer zeep en twee eieren! Groot-Brittannië bereidt zich voor. Van nabij en verre *G MEI mi. Voortzetting pan de 7«c JAARGANG No. 9SW HELDE RSCHE COURANT TASBVIMi M mlllia>ct«r. ramltl«b«rt«btan 1T c«o« p«r m m Kl<tM ad virMttM .JuttarlHa") «ot 14 woorden H Mot. «U woord t 1.por poot I S M B*o(i M. H. E, DrMoot, iMMMiMtm*. C. A. Dekken aa W. Kok. Bot ia al woor («ruime tijd geleden, dat wijlen Dirk Klomp, gewaar deerd medewerker aan oos blad. promotor van de Bergense V.V.V. en laodonion van menig kunstenaar m dB dorp, een plan beraamde, dat 1 ooot011 il de nodige weerklank in Bergen verkreeg. Hjj was namelijk van oordeel dat de gemeente Bergen moreel verplicht was zijn dank te batoigen voor de Bevrijding en dat dB niet beter kon geschieden dan middots hot aanbieden van het beste cnltnreei bezit dat het dorp heeft: sokMdorijon. Bn wol aan „the big four", namelijk Mevrouw Roosevelt (ais echtgenote wan den President der Verenigde Staten)Wlnston Chur- oMK. Generaal Elsenhower en Maarschalk Stalin. Br word met enkele vooraanstaande Bergense kunstschilders overleg ge ploegd «1 het resultaat was, dat Jan van Herwij non, Jaap Min, Jan Ponstijn en J. H. Roggeveen zich terstond bereid verklaarden pro deo aan dit plan deel te nemen. Niet lang daarna waren de vier schilderijen gereed, doch alvorens deae te verzenden moest er nog iets gebeuren. Man vond dat iedere Bergenaar per soonlijk zich een klein offer moest ge troosten, en wel in de vorm van het kopen van een serie Nationale Hulp zegels, die men eigenhandig achter de schilderijen moest plakken, voorzien van zijn handtekening. Deze actie ging uit van den vertegenwoordiger der „Stichting 1940-1945" in Bergen, den heer Nico Sluyter. Dank zij diens grote voortvarendheid werden achter elk der schilderstukken 500 postzegels geplakt en kon een flink bedrag aan contanten worden afgestaan aan de Stichting, het Nederlandse Rode Kruis en N.V.H. Woensdag zijn nu deze geschenken aangeboden op de drie ambassades en wel door de heren Nico Sluyter als ver tegenwoordiger van de „Stichting 1940- 1945" en G. Buhse namens de V.V.V. Bergen. **"- wege zond hij een aantrekkelijke legatie-secretaresse, die wel zo vrien delijk was de motieven der komst aan te horen, en haar enthousiasme te be tuigen voor de actie der Bergenaren. MaarMr. Baruch had nu eenmaal die conferentie en het was uitgesloten hem daarin te storen. Na nog eens weg geweest te zijn, verscheen de secre taresse opnieuw en betuigde nogmaals, namens het gezantschap, de dank maar het was niet mogelijk de twee grote schilderijen te verzenden. Die vielen buiten de maat van de normale diplo matieke post. Maar het Nederlandse Ministerie van Buitenlandse Zaken zou er beslist wel weg mee weten. „Bui tenlandse Zaken" vond het echter maar een vreemd voorstel en trapte er niet in. Het leek hen veel verstandiger als de geschenken voor de Amerikanen maar meteen naar het vrachtbureau van de HollandAmerika Lijn werden gebracht en daar geadresseerd En zo geschiedde. Engelse hoffelijkheid. Aanzienlijk vriendelijker en hoffe lijker werd men ontvangen in het nuchtere gebouw aan de Laan, de zetel v. d. Britsen gezant Sir Nevile Bland. Sir Neville was persoonlijk niet aanwezig, doch wel de eerste ge zantschapssecretaris, een allersympa- thiekste Brit, die de broer had kun nen zijn van Anthony Eden. Inclusief diens zonnige glimlach en perfecte kleding. Met alle belangstelling werd geluis terd naar de feitelijke bedoeling van het geschenk, en toen deze duidelijk was stond de charmante Brit op en dankte, namens den Engelsen ambassa deur voor de treffende attentie van de gemeente Bergen en zijn schilders. Mr. Churchill, die zelf niet alleen kenner van de schilderkunst is, doch ook per soonlijk schildert, zou zonder twijfel een dergelijk vorstelijk geschenk op waarde weten te schatten. De secretaris gaf uitdrukking aan zijn groot leed wezen dat Sir Neville niet aanwezig was, aangezien deze zonder twijfel eigen handig het cadeau in ontvangst geno men zou hebben. Per eerste gelegen heid zou het schilderstuk worden afge zonden naar Mr. Churchill. (Zie vervolg pagina 3). Naar wij ver' nen, worden er op het ogenblik onderhandelingen ge voerd over een tournee van het Con certgebouworkest naar de Verenigde Staten van Noord-Amerika ir. het najaar van 1948. De bedoeling is, dat het orkest in verschillende steden 25 concerten zal geven, voor het grootste deel on der leiding van Eduard van Beinum. Mr. Baruch gaf niet thuis. Het werd een merkwaardige excursie en zulks in meer dan één opzicht. Want afgezien van het feit dat de taxi met vier man (inclusief chauffeur) en de vier degelijk door Piet van Eyk in kratten verpakte schilderijen aanzien lijk gevuld was, had men er geen voor stelling van op welke wijze men ter ambassade ontvangen zou worden. Na dat de deputatie zich bij aankomst in de residentie enigszins ontkreukeld had, werd allereerst een bezoek ge bracht aan den Amerikaansen gezant zetelend aan de Benoordenhoutseweg. Als men verwacht had dat de heer Ba ruch persoonlijk het geschenk voor Mevrouw Roosevelt en generaal Eisen- hower in ontvangst zou nemen, maakte men een vergissing. Mr. Baruch had het te druk en was in conferentie. Des- Er blijkt, zo deelt de Afd. Voorlich ting van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede, enig misverstand te zijn gerezen over de verstrekking van boter aan kinde ren van vijf tot veertien jaren, n.1. dat deze kinderen boven het bestaande normale rantsoen voedingsvetten 125 gram boter extra zouden ontvangen. Het is echter zo, dat in het rantsoen voedingsvetten 125 gram margarine vervangen wordt door 125 gram boter. Tot nu toe ontvangen personen boven vier jaar (A-, B-, C-groep) per veer tien dagen 500 gram voedingsvetten, waarvan 125 gram boter en 375 gram margarine/vet In de afgelopen winter maanden is een enkele maal het rant soen per veertien dagen geheel in mar garine/vet verstrekt. Men heeft het in de bewuste periode zonder boter moe ten stellen. Thans is er gelegenheid, alleen voor de kinderen van vijf tot veertien jaren (C-groep), voorlopig méér boter te geven, uiteraard met overeenkomstige vermindering van de hoeveelheid margarine. In de nieuwe distributieperiode van veertien dagen ontvangt ti^ze groep 250 gram boter en 250 gram margarine/vet. De kinderen ontvangen c -s in plaats van 375 gram margarine/vet nu 250 gram en in plaats vim 125 gram boter nu 250 gram. Voor deze groep zijn de volgende bon nen aange vezen: C 01 boter (125 gram boter), C 07 Reserve (125 gram boter) en C 02 boter (250 gram margarine of 200 gram vet). BABY BEKNELD GERAAKT. Woensdagmorgen is te Rotterdam het zoontje van 14 maanden van me vrouw Lorijn, in een ledikantje tus sen het matras en het ledikantje be- kmM geraakt eo gedood. Bovenstaand primitief schip zal een reis van 6000 km ondernemen. Het vaartuig is een getrouwe kopie van de schepen der oude Indianen van PePru en zal een reis naar Polynesië maken om te bewijzen dat de Peru anen verbindingen onderhielden met Polynerië. Men heeft n.1. overeen komst tussen de culturen van beide volken ontdekt. Honderd Franse vrouwelijke gevan genen v. d. gevangenis te Fresnesble- ken waren niet langer met haar lot tevreden en begonnen te muiten. Eerst na het inroepen van politieversterking konden de dames weer tot de orde ge bracht worden. Tijdens de onder bewaking verrichte werkzaamheden buiten de gevangenis kwam een groep vrouwelijke gevange nen in de leeftijd van 16 tot 21 jaar plotseling in opstand. Zij verschansten zich in een gebouw en weigerde het werk te hervatten. De lieve kinderen hadden kans gezien uit het gevangenis ziekenhuis enige alcoholische versnape ringen te bemachtigen, waarmede zij zich moed en sterkte in dronken. De in de haast ongeroepen politieverster king gelukte het na enige moeite het gebouw binnen te dringen, waarna spoe dig de rust hersteld was De lieftallige opstandelingen zijn thans in cellen op gesloten waarin zij een beetje kunnen afkoelen. NOODLOTTIGE KINDERRUZIE Dinsdagmiddag kreeg de 15-jarige scholier A. F. O. te Rotterdam bij het knikkeren voor de deur van de ou derlijke oning in de Van Malsen- straat ruzie met zijn elfjarig broertje, die hem in drift een stalen knikker naar het hoofd wierp. Ongelukkigerwijze kwam de knik ker tegen de linkerslaap van den jon gen terecht, met het gevolg, dat hij etjn dag later overleed Een honderdtal arbeiders van het cokesbedrijf der Kon. Ned. Hoogovens te IJmuiden hebben het werk neerge legd, aangezien een premie, waarop zij meenden rechten te kunnen doen gelden, niet was uitgekeerd. Het ge volg was, dat de gasvoorziening van verschillende plaatsen in de Zaanstreek moeilijkheden ondervond. Zo zijn in Wormerveer, dat niet over een eigen gasfabriek beschikt en geen voorra den bezit, reeds tijdelijk voorzorgs maatregelen genomen om ernstige stagnatie te voorkomen. Gistermiddag hebben de arbeiders het werk voorlopig hervat in afwach ting van de beslissing der directie over het alsnog uitbetalen van ge noemde prestatiepremie. Nader wordt gemeld, dat de directie van de Hoogovens de aangelegenheid in nadere overweging genomen heeft en een voor de arbeiders gunstige be slissing heeft getroffen. De premie zal dus worden uitgekeerd. s-Gravenhage, 8 Mei. 17328 met f 1.000. f 400 4781 8163 9285 13753 17808. t 200: 2065 5096 14249 18294 21106. r 100 7386 7630 8808 9034 9461 10047 15075 15780 19756. GEORGE ALLISON VERLAAT ARSENAL. George Allison, de bekende manager van de Arsenal heeft verklaard einde Mei als zodanig af te zullen treden v/aarna hij zijn vroegere journalistieke loophaan aal hervatten. Sjahrir heeft verklaard, dat hij nog geen ontmoeting had gehad met den minister-president dr. L. Beel en dat de Commissie-Generaal over een mo gelijke ontmoeting tussen hen beiden tot nu toe niet gesproken had. Als de voornaamste problemen, die nog steeds door onderhandelingen ge regeld moeten worden, noemde Sjahrir het terugtrekken van de Nederlandse troepen uit Indonesië, het opstellen van een procedure voor de inschakeling van de door de Nederlanders bezette ge bieden in de republiek en het samen brengen van geheel Indonesië in de Verenigde Staten. In April 1946 werden op de afdeling van de Criminele Recherche van de Civiele Poliie te Batavia de eerste berichten en aanwijzingen verkregen over de omstreeks November 1945 op de familie Jonathans te Plsangan Baroe gepeegde moord. Na ruim een jaar van nasporing door rte Criminele Recherche, waarin o.m. kwam vast te staan, dat de zes hoofddaders tijdens gevechten in het Bekassische wa ren gesneuveld, werd tenslotte op 91 Maart te Buitenzorg de hand gelegd op een mede-dader, die alsnog tot tweemaal toe pogingen deed tot ontvluchten Deze Angka Widjaja genaamd, en tijdens de Bersiapperiode mantri van de gevangenis Tjipinang, heeft ten volle bekend. Volgens zijn verklaringen werd de familie Jonathans, bestaande uit 18 per sonen, tien mannen, zeven vrouwen en één baby van 8 maanden, door een bende van ruim 20 man uit haar wo ning ontvoerd en naar de Markas van Rawahmangoen (Meester Cornelisj ge bracht. Nadat de meisjes gemolesteerd waren, werden alle slachtoffers naar een put op het Engelse golfterrein gevoerd om vervolgens op weerzinwekkende manier van het leven te worden beroofd. De baby van 8 maanden werd levend in de ongeveer 9 meter diepe put gewor pen. Op 15 April zijn op aanwijzingen van den mede-dader Angka Widjaja 9 schedels benevens beenderenresten opge haald, waarna de werkzaamheden wegens een te hoge waterstand in de put moes ten worden gestaakt. Nadat op 17 April met behulp van de brandweer de put was leeg gepompt, konden nog (wee schedels en andere stoffelijke resten van de slacht offers worden geborgen. Op de elfde verjaardag van koning Farouks troonopvolging heeft in een van Cairo's meest moderne bioscoop theaters een geheimzinnige ontploffing plaats gevonden waardoor vier perso nen onmiddellijk het leven verloren en twaalf personen met flinke kwetsuren naar het ziekenhuis vervoerd moesten worden. Verder werd nog een groot aantal personen lichter gewond. Terwijl 1500 personen de middag voorstelling bijwoonden deed een ver schrikkelijke explosie het theater op zijn grondvesten trillen. Op een der balcons werd een groot gat in de vloer geslagen, en werd de balustrade en 'n aantal zetels vernield. Er ontstond een wilde paniek. Gillende mensen renden de straat op en voor het theater verza melden zich vele angstige ouders wier kinderen de voorstelling hadden bijge woond. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat de harde zeep op de bonnen C #3 en C 13 algemeen en C 17 reserve niet overal onmiddellijk verkrijgbaar zal zijn. Dit zal eerst in de loop van de week van 11 tot en met 17 Mei het ge val zijn. REST VAN EUROPA-ELFTAL SAMENGESTELD. Glasgow, Donderdag (van een specia le verslaggever ANP-sport): Het elftal dat Zaterdagmiddag in Hampdenpark tegen Groot-Britannië zal spelen is sa mengesteld. De ploeg is dezelfde, welke Dinsdagavond een oefenwedstrijd speel de in het Feijenoordstadion, met uit zondering van een speler, nL Gyger (Zwitserland)Hij is vervangen door den Deense back Petersen, die momenteel in uitstekende vorm is. Onze landgenoot Wilkes is als linksbinnen gekozen, een keuze, welke wel verwacht kon wor den na zijn spel te Rotterdam. Carey fungeert als aanvoerder. De ploeg ziet er als volgt uit: Dar ui (Frankrijk) voor het tijdvak van 11 t/m 24 Mei '17. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB. KC 705 (serie e) C.-01 brood 800 gram brood. C-02 brood 400 gram brood. C-01 boter 125 gram boter. C-02 boter 250 gram margarine of 200 gram vet. 4 liter melk. 7 liter melk. 100 gram vlees. 300 gram vlees. 200 gram kaas. 2 eieren. ong. 225 gram huis houdzeep of 90 gram toiletzeep. 125 gram margarine of 100 gram vet. 1600 gram brood. 125 gram margarine of 100 gram vet. 200 gram kaas. 800 gram brood. 125 gram boter. KD, KE 705 (serie C) 800 gram brood. 250 gram boter. 125 gram margarine of 100 gram vet. 12 liter melk. 100 gram vlees. 100 gram kaas. 2 eieren. ong. 225 gram huis houdzeep of 90 gram toiletzeep. 800 gram brood. 500 gram rijst of kin dermeel (uit rijst be reid) of kinderbis cuits. ong. 225 gram huis houdzeep of 90 gram toiletzeep. Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 706 (bijs- arbeid, a.s. moeders en zieken (serie C): 800 gram brood. 250 gram boter. 250 gram margarine of 200 gram vet. C-21 melk 5 liter melk. C-21 vlees 300 gram vlees. C-22 vlees 100 gram vlees. C-21 kaas 200 gram kaas. C-21 eieren 5 eieren. Op 14 Mei zullen bQnnen worden aangewezen voor suiker, versnape ringen en tabak. De niet-aangewezen bonnen van de serie B kunnen worden vernietigd. C-01 melk C-03, C-05 melk C-01 vlees C-02 vlees C-01 algemeen C-02 algemeen C-03 algemeen C-01 reserve C-03 reserve C-04 reserve C-05 reserve C-06 reserve C-07 reserve Bonkaarten C-ll brood C-ll boter C-12 boter C-13, C-15 melk C-ll, C-12 vlees C-ll algemeen C-12 algemeen C-13 algemeen C-13 reserve C-16 reserve C-17 reserve C-21 brood C-21 boter C-22 boter Petersen (Denemarken) Steffen (Zwitserland) Carey (Ierse Vrijst.) Parola (Italië) Ludl (Tsj.Slow Gren Wilkes (Zweden) (Ned.) Lembtrechts Nordahl Prest (België) (Zweden) (Denem.) De verblijfplaats, waar het Britse elftal zich voor de grote wedstrijd tegen de rest van Europa, die Zaterdag in het Hampden-Park te Glasgow wordt gespeeld, voorbereidt, ligt zoda nig van de buitenwereld afgesloten, dat geen speciale voorzorgsmaatregelen getroffen behoefden te worden om eventuële nieuwsgierigen op een af stand te houden. Alle spelers voelen zich fit, ook Lawton, die geen hinder meer heeft van de hoofdwonde, die hij Zaterdag j.1. tegen Frankrijk op liep. Swift en Burgess kwamen als laatsten gisternacht aan, zodat bij de lichte training, die 's morgens werd gehouden, alle spelers aanwezig waren. Een trein met 529 ondervoede Duit se kinderen is uit Berlijn vertrokken naar Zwitserland, waar de kinderen een vacantie van drie maanden zullen doorbrengen. Op Zondag 11 Mei a.s. zal het echtpaar J. van den Broe- ke en E. van den Broekevan Nest te Schoondijke 65 jaar getrouwd zijn. Niet minder dan 70 ringen werden vorige week uit een Zwolse juweliers- winkel gestolen. De inbreker, zekere W. uit Zwolle, is nu gearresteerd. 65 van de 70 ringen zijn gevonden. Een Noorse walvisjager, het motor schip „Amalia", is in de Noordzee door een walvis tot zinken gebracht, toen het dier in zijn doodsstrijd een gat in de romp van het schip sloeg. De be manning kon worden gered. Het hoofd van de immigratieafdeling van de „Canadian Pacific Railway" heeft te Ottawa verklaard, dat er bij gebrek aan scheepsruim te dit jaar slechts 25.000 Europeanen naar Canada kun nen emigreren. De kathedrale kerk van het bisdom Münster in West- phalen, de St. Paulusdom, die tijdens de oorlog zwaar beschadigd werd, zal in de oorspronkelijke vorm worden herbouwd. Z. K. H. Prins Bern- hard heeft medegedeeld, dat hij in Augustus de Jamboree te Parijs hoopt te bezoeken. Ingevolge een tus sen de regeringen van Nederland en Ierland gesloten overeenkomst, zullen geen visa meer nodig zijn voor reizen van het ene land naar het andere Er is een staking uitgebroken in de Franse papierfabrieken bij Douai in Noord-Frankrijk, welke fabrieken 'n kwart van het krantenpapier voor het hele land leveren. In Voor-Indië zijn in de afgelopen drie weken bijna veertienduizend gevallen van pest of cholera met dodelijke afloop geregis treerd. Het is voor welhaast niemand mo gelijk te leven van de ene dag in de andere. Dat wil zeggen: iedereen stelt zich in de verre of nabije toekomst een ideaal, waarvoor het de moeite waard ie te werken en te leven. Als wij ons beperken tot de aardse idea len, zien wij dat die voor verschillen de lieden zeer ver uiteenlopen. Ter wijl de één droomt van een eigen huisje met een stukje grond, niet be zwaard door hypotheek, droomt de ander van een wereld zonder oorlog en ellende en een derde acht zijn ge luk volmaakt als hij van directe geld zorgen ontheven is. Het is begrijpelijk, dat de mensheid na twee wereldoorlogen, die aan enige tientallen millioenen het leven geko6t hebben en die de overlevenden in een weergaloze geestelijke en stoffelijke ellende hebben gestort, vóór alles wenst, dat deze rampen zich niet her halen. Maar terwijl na de eerste we reldoorlog de wereld beheerst werd door een groot optimisme, is er na de tweede algemeen wankelmoedigheid en angst. Tevens is het inzicht doorgebroken, dat een oorlog niet de oorzaak Is van de ellende, maar dat hij op zijn beurt gevolg is. Met al ons vernuft, met al onze technische bekwaamheid zijn wij niet in staat geweest deze oorlo gen te voorkomen. Dit hoeft echter niet te betekenen, dat wij nu werke loos moeten gaan neerzitten en gelaten wachten wat er verder over onze hoof den zal losbarsten. Integendeel, wü hebben de plicht en wij zouden niet anders kunnen! mee te bouwen aan een wereld, die plaats biedt voor allen, waar de ene mens niet leeft ten koste van de andere en waar het ene volk het andere niet meer over heerst. In een maatschappij, waarin men gaarne spreekt van „de strijd om het bestaan", waarin de sterken de zwak ken verdringen, ligt de conflictstof hoog opgetast. Naarmate de gedachte van de samenwerking veld wint, wordt de kans op oorlog geringer. Maar de woorden, die gesproken worden, zijn nog geen daden. Voor samenwerking is onderling vertrouwen nodig. Dat ontbreekt nog maar al te vaak. Maar het is dikwijls maar al te begrijpelijk dat het ontbreekt. Als Rusland de Anglo-Amerikaanse landen wantrouwt en omgekeerd elke Russische manoeu vre met argwaan wordt gadegeslagen, is dat niet onbegrijpelijk. Amerika heeft een overmachtige positie ge kregen en is door de „leen- en pacht wet" de schuldeiser geworden van bij na de gehele wereld. Het ziet in Rus land een gevaar, dat het met behulp van zijn economische macht wil af wenden. Rusland vreest op zijn beurt de economische macht van Amerika. Op de wrijvingsvlakken, Oost-Europa en China, is de machtsstrijd in volle gang. Ook Nederland kan zijn aandeel le veren in de opbouw van een wereld zonder oorlog. Wij zijn er trots op, dat ons land een krachtig begin heeft ge maakt met liquidatie van de kolonia le verhoudingen. De ontwikkeling staat niet stil. Wat in 1700 zonder be denking werd aanvaard, maakte in 1800 een onderwerp van gedachtenwis- seling uit. In de twintigste eeuw werd de roep der koloniale volkeren om eigen lotsbeschikking steeds sterker en, voortbouwend op de rede, die de Koningin in December 1942 hield, heeft de Nederlandse regering er na de capitulatie van Japan onvermoeid naar gestreefd een oplossing te vin den, die voor beide partijen aanvaard baar was. Aan beide kanten hebben bekwame mannen met veel realiteits besef kans gezien in het accoord van Linggadjati een basis voor verdere onderhandelingen te scheppen, zonder zich door de achter hen agerende ex tremisten van de wijs te laten bren gen. De moeilijkheden en het wan trouwen, die nog overwonnen moeten worden, zijn groot. Maar dc prijs die behaald kan worden, een bijdrage tot volkeren, is waard dat wij het doel een betere verstandhouding tussen de met hardnekkigheid blijven nastreven om op deze wijze als klein volk enke- i-ï stenen aan te brengen voor de be tere wereld, die ons allaa voor ogen staat. H. v. HULST. IETS MEER BEWOLKING /eersverwachting, medegedeeld loor het K. N. M. L te de Bilt, (eldig tot Vrijdagavond: in het Oosten van het land: aan houden van het warme voor jaarsweer met over het algemeen weinig bewolking en matige wind tussen oost en zuid. In het Wes ten van het land: Tijdelijk nog verder toenemende bewolking, ichter voornamelijk in de hogere lagen. Overwegend droog weer, iets minder hoge temperaturen overdag. Matige wind tussen zuid-oost en zuid-west.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 1