Districtswedstrij den NPV. Stad en Omgeving. Werkt samen, maar neemt niet te veel hooi op je vork Jeugdraad - overpeinzingen „Excelsior" brengt „Onder één dak' De zwemmers worden weer actief. Berouw kwam te laat. Tweede propaganda-avond in Oud-Katholieke kerk Nogmaals de slag in Hippo. ,0ns Genoegen" brengt Kinderoperette. Feestavond v. Galenstraat. Anna Paulowna De strijd om de Zilveren Lelie Texd. In gebruikname nieuwe Muzieknis. Burgerlijke stand JuHafiö3éfrf Verzwegen ïextielvoorraaii Motorclub „Wiermgen en Omstreken". De Helderse Jeugdraad is reeds tal van keren het onderwerp van schriftelijke en mondelinge discus sies geweest. Ook in ons blad ls di verse malen over dit na-oorlog* In stituut geschreven. Naar aanlei ding van Mn dier artikelen schreef bet oud-bestuurslid van de Heider- se Jeugdraad, de heer D. O. Otter vanger, die thans als Se lult. b|j de MiHtaire Administratie op Sumatra dienst doet, ons de navolgende „Jougdrs mi-overpeinzingen Hoe het begon. Deuer dagen kreeg ik ver van de Jutterstad het artikel „Jeugdorgani saties, let op Uw zaak" in handen en daar ik het ontstaan en de eerste verrichtingen van de Helderse Jeugd raad van dichtbt) heb meegemaakt, kwam ik er toe dese aangelegenheid nog eens nader en van alle zijden te overdenken. Toen ik destijds door mijn vereni ging naar de oprichtingsvergadering werd afgevaardigd, om „eens te zien, wat het met die Jeugdraad aou wor den", was ik eerljjk gezegd niet enthoU staat. Ik zag weliswaar de noodzaak in oaa de plaatselijke en zeer zeker de landelijke verenigingen en organi saties als het ware onder één grote parapluie samen te brengen, maar ik was er niet van af te brengen, dat hiervoor veel meer nodig was, dan 't stellen van het Ideaal „samenwerken aan een nieuwe toekomst voor onze stad en ons land". Op de eerste avond werd ik wel getroffen door de goede wil van ver schillende verenigingen, maar zelfs toen ik als bestuurslid was gekozen, had ik me nog totaal geen voorstel ling kunnen maken, hoe dit idealis tische streven tot uitvoering ge bracht zou moeten worden. Aanvankelijk scheen mfln opvatting te pessimistisch te zijn geweest. Wel was het een teleurstelling voor m|j persoonlijk, dat de voornaamste sport verenigingen zich niet aansloten, maar voor het overige begon de zaak zich goed te ontwikkelen. Voorzitter Schendelaar was de juiste man op de juiste plaats en wist zijn bestuur uit stekend door het „mijnenveld" van zoveel verschillende levensopvattingen heen te loodsen. Wrijvingen. KMm wrijvingen waren vaak on vermijdelijk, hoe voorzichtig ook op de gezellige en leerzame Jeugdraaa- avonden werd gemanoeuvreerd. Maar gelukkig namen de aanstoot nemende organisaties of verenigingen de zaak van de sportieve kant op en toonden het juiste begrip voor de moeilijk heden. Deze jeugdraad-avonden vorm den naast het idealistische stre ven een materiële aansporing voor de verenigingen om lid te Wijven of te worden. De organi satie van een en ander vergde echter tijd van de bestuursleden en geld van de verenigingen en zie, daar kwamen de eerste moei lijkheden, waaruit de huidige im passe verklaard moet worden. De bestuursleden waren meestal zelf reeds actieve leden in hun ver eniging en konden, mede doordat het arbeidsterrein van de Jeugdraad mis schien wel wat al te ver werd uitge breid, onmogelijk alle tijd voor deze overkoepelende organisatie afstaan, hoe enthousiast ze de zaak overigens wilden aanpakken. Het gsvolg was, dat deze leden de een na de ander uit het Jeugdraad- bestuur moesten treden, waarbij het stellig niet meeviel hen te vervan gen zonder op dezelfde moeilijkheden te stuiten. De geldzorgen waren een tweede moeilijkheid. Over de Invoering van een contributieheffing ls veel te doen geweest en hoewel 't uiteindelijk ge deeltelijk voorelkaar kwam, geraakte men, materialistisch als de mens nu eenmaal is, aan het afwegen. Is het geen de Jeugdraad ons biedt, de be taalde contributie waard? Het be hoeft geen betoog, dat van een idea listische gedachte niet veel overbleef, te meer daar het in de oorlogsjaren gegroeide gevoel van saamhorigheid spoedig in het vergeetboek geraakte. Samenwerking op idealistische basis. De aard van de meeste verenigin gen en organisaties, die tot de Jeugd raad zouden kunnen behoren, ls zo danig uiteenlopend gebleken, dat samenwerking op een andere dan idealistische basis zo niet onmoge lijk, dan toch nutteloos is. En zelfs deze idealistische grondslag ver dwijnt, wanneer financiële belangen in het spel komen. Een schaakclub en een damclub bijvoorbeeld zullen er graag kosten aan spenderen om door samenwerking een verenigingslokaal te bemaehtigen, om de eenvoudige re den, dat twee meer doen dan één. Doch uit welke andere dan idealis tische overwegingen zou een neutrale sportvereniging met een willekeurige kerkelijke organisatie tot samenwer king kunnen komen? En welke sport vereniging zal een deel van haar kost bare inkomsten reserveren voor het instandhouden van een dergelijke voor haar weinig vruchtdragende samen werking? Er zijn mogelijkheden! Ik zou mij echter geen ex-Jeugd raadslid durven noemen, als ik naast de redenen van de afbraak niet de der het ook had gezien. Hoewel lk niet geheel meer met de laatste ont wikkelingen op de hoogte kan zijn, meen lk toch het volgende aan het Jeugdraadbeetuur te moeten advi seren: le. Probeer een bestuur te vor men uit jonge mensen, die en thousiast z|jn en nog geen drukv» functies in hun eigen verenigin gen hebben. 2e. Tracht zoveel mogelijk een bereikbaar doel te stellen naast een idealistisch streven, populair gezegd: geef de mensen waar voor hun geld! 3e. Neem niet te veel hooi op uw vork en tracht verenigingen, die naar hun aard met enig tast baar resultaat kunnen samen werken, in een kleiner verband samen te brengen. Als U dit klaarspeelt hebt U reeds veel be reikt en zal samenwerking op nog groter schaal onder uw leiding slechts een kwestie van tijd rijn. (Ik zie nog steeds met belang stelling uit naar het eerste be richt over de oprichting van een Tmi bate van het Monnmentfonds. De onlangs hsr-opgeriehten to neelvereniging „Excelsior" xal morgenavond voor ds eerste maal op de planken verschijnen. Het doet bijzonder sympathiek aan, dat deze eerste avond gege ven wordt ten bate van het Mo numentfonds, terwijl toch de eigen kas allicht wel enig geld kan gebruiken! Het stuk, dat hedenavond wordt opgevoerd, is „Onder Mn dak" van Jan Fabricius. Kort geleden zagen wij het reeds in de Ma- rine-cantine, waar het mooie stuk een zeer verdienstelijke opvoering kreeg, waarvan alle aanwezigen hebben genoten. De entrée bedraagt l.JC. Van daag zijn nog aan het Casino kaarten verkrijgbaar tuaaen 11 en 1 uur. Dan kunnen ook plaat sen besproken worden. Helderse Sportraad!) (Ia in voor bereiding Red.) Ik heb met het bovenstaande ge tracht te bereiken, dat men m de kring der verenigingen zich opnieuw zal gaan bezinnen op onderlinge samenwerking, niet alechts uit idea listische overwegingen, maar ook uit de overtuiging, dat slechts samen werking in staat is moeilijkheden te overwinnen. Men spreekt niet voor niets van „Eendracht maakt macht". Ofschoon het zeewater nog wel een beetje koud is en veel zwemliefheb- bers nog geen interesse in het buiten zwemmen hebben, heeft de sportclub „De Bruinvissen", onderafdeling van de Helderse zwemvereniging „Marsdiep" het initiatief genomen wedstrijden te organiseren voor de kring boven Alk maar. Deze wedstrijden zullen echter niet worden gehouden in het zwembad aan de dijk, dat zou nog iets te fris zijn, doch in het Marinezwembad op de Rijkswerf. Zondag 11 Mei a.s. des na middags 2 uur zullen diverse zwemmers elkaar bekampen. De Adelborsten-zwemvereniging is dit jaar ook bij de bond aangesloten en gezien de goede prestaties welke zij bij de zwemwedstrijden in de afge lopen winter leverden, ziet het er wal naar uit, dat zich een spannende strijd zal ontwikkelen. Dank zij de zeer welwillende mede werking van de Marineautoriteiten, kunnen de wedstrijden voor het pu bliek worden opengesteld. Een beperkt aantal kaarten is nog te verkrijgen bij de werfpoort en bij den heer J. Baard a Corneüs Ditostraat 8, voor de somma van f 0.35. De sjouwerman C. S. uit Den Helder verkeerde in financiële moeilijkheden. Teneinde deze op te heffen was hij van het rechte pad afgeweken en had uit een voortuintje in de Herzogstraat een fiets gestolen. Dinsdagmorgen stond hij voor de Meervoudige Kamer in Alkmaar te recht en zei berouw te hebben. De Officier wees in zijn requisitoir op het toenemend aantal rijwieldief stallen. Meestal worden de daders niet gevat, worden ze wel gegrepen, dan hebben ze natuurlijk spijt. Met het oog op de generale presentie eiste de offi cier 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 6 m. voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Verdediger verzocht in verband met gezinsomstandigheden een voorwaar delijke straf op te leggen. Uitspraak 20 Mei. „Wat ik in de kerk vind" was het onderwerp van bespreking door den heer P. Faber uit Utrecht, dat op de tweede propaganda-avond in de Oud- Katholieke kerk aan de Middenweg werd behandeld. Verscheidene geno digden, niet tot de Oud-Katholieke Kerk behorend, hadden ook nu weer aan de oproep gehoor gegeven om een kort ogenblik als gast in het vriende lijke kerkje aanwezig te zijn. In een boeiend betoog tekende de spreker de kerk, zoals zij uitnodigend staat temid den van de beslommeringen van Iede re dag. De meeste Oud-Katholieke kerken, ao vertelde hij, hebben een stoep van enkele treden, waarbij a.h.w. symbolisch wordt uitgedrukt hoe de gelovige bij zijn kerkgang hoger van de aarde komt te staan, dat la dichter bij God. Gezongen werd naast enkele andere gezangen en psalmen de Gloria uit de 22e Mis, een compositie van Mgr. A Rinkel, de tegenwoordige Aartsbisschop van Utrecht. De derde, tevens laatste avond zal worden gehouden op Dinsdag 13 Mei a.s. Dan hoopt kapelaan D. de Rijk uit IJmuiden te spreken. De titel van zijn toespraak luidt: „Ik vermag alles". EEN GRAPPIG MEISJE... Er is in Den Helder een grappig meisje, wier naam jammer genoeg niet bekend is. Een paar stadgenoten ken nen wel haar stem, maar dan alleen via de telefoon. De garagehouder Con- neman en Manshanden werden op een zonnige middag opgebeld door deze jongedame die verzocht ergens met 'n wagen voor te rijden. Op het afgespro ken adres bleek men van niets te weten.... Hetzelfde overkwam een bloemenhandelaar, die van haar een telefonische bestelling ontving, ook al gefingeerd. Wat dat meisje voor een ziekte heeft? Laat ze daarvoor eens een dokter opbellen, maar dan in ernst. De heer M. Vroone heeft in ons nummer van Donderdag jl een ingez. stuk geplaatst, naar aanleiding van ons verslag van de wedstrijd Succes Helder, opgenomen in de courant van 28 April jL Na lezing van de pennevrucht des heren Vroone hebben wij ons afge vraagd: „Is de schrijver wel bij de wedstrijd geweest?" Hij heeft in zijn stukje namelijk de rollen finaal omge draaid. Hij gaat zelfs zover om de schuld op Rottier te schuiven. Gelukkig waren wij op twee meter afstand getuige van de botsing tussen Doves en Rottier. Laatstgenoemde werd wel degelijk op unfaire wijze door Do ve* aangevallen, waarbij hij zelfs ge wond werd ook. Het verwonderde ons echter, geachte heer Vroone, dat U de namen Hartman en Schmitt niet hebt genoemd. Of verkeerde U misschien in de veronderstelling dat deze heren wel fair gespeeld hebben? Dat U ons in Uw elub-chauvinisme aanvalt, is tot daar san toe, maar dat U bovendien de v.v. Helder en den scheidsrechter beledi gingen toedient, stempelt U niet tot 'a sportsman. Een club kan nu eenmaal niet om "n bepaalden scheidsrechter vragen. Men kan hoogstens om een strenge leiding verzoeken, wat hier dan ook is ge schiedt. In plaats van hulde te brengen aan arbiter Spanjerd (niet: Spanjaard!), gaat U hem als twaalfde Helder-speler betitelen. Wist U wel, dat de heer Spanjerd gerechtigd zou zijn geweest om minstens drie Succes-spelers uit veld te sturen? Succes kwam er ge ducht voor in aanmerking om enige wedstrijden zonder publiek te moeten spelen! Of hebt U misschien niet ge zien wat na afloop gebeurde? De seeheidsreehter bleek echter een sportsman te zijn en hij spaarde de v.v. Sucees. In de afgelopen week heeft Helder na het behalen van het kampioenschap van alle clubs (behalve ven Succes!) sympathiebetuigingen gehad. Dat bete kent veel voor de v.v. Helder. En het betekent ook meer voor de sport dan de wijze waarop de heer Vroone die traeht te dienen. Wij besluiten hiermede en beschou wen de discussie als afgedaan, aange zien deze onsportieve geschiedenis maar zo gauw mogelijk vergeten moet wor den. Tenslotte zijn wij ervan overtuigd, dat de v.v. Succes wel zal trachten onaangenaamheden als deze in de toe komst te voorkomen. Sportred. Held. Crt. Opbrengst NIWIN. bestemd voor de Reeds maanden lang zijn de kinde ren van de operettevereniging „Ons Genoegen" aan hot repeteren van de jeugdoperette „Zigeunerleven". De tekst van dese operette werd geschre ven door H. J. van der Knaap; de muziek is van A. Th. Vis. Het bestuur van „Ons Genoegen" heeft besloten, de eerste opvoering van „Zigeunerleven" te geven ten ba te van de NIWIN. Op deze wijs* wil len de kinderen ook hun steentje bij dragen om onze jongens overzee te helpen. De uitvoering wordt gegeven op Woensdag 28 Mei a.s. in Casino. De pianobegeleiding zal worden verzorgd door mevr. C. MoréeDol. Voorts hebben twee orkesten, o.a. de Paloa's oXv. Jo Bauts, bun belangeloze me dewerking toegezegd. Het geheel staat onder leiding van den heer A. Krijgs man. De avond wordt gegeven onder het motto „Ons hart is bij ben". De buurtbewoners van Van Galen straat, verl. Piet Heinstraat, verl. Ruy- terstraat en Bothastr. hebben Woens dagavond in De Roskam een bevrij- dings-feestavond gehouden. Een Haar lems kleinkunst-ensemble bracht daar een goed geslaagd non-stop-cabaret programma. Jeanne en Joop Kruijver en Dick Vreeswijk vormden een trio, dat de aanweztgën terdege wist te vermaken met aardige schetsjes. Onder leiding van Lou Marti werd een krachtmeting tussen vijf dames en vijf heren ge houden op het gebied van ja- en nee zeggen. De vragen werden soms in 'n hoog tempo gelanceerd, maar toch wa ren er een paar die de finish wisten te bereiken! Het meest in de smaak viel het op treden van de Bella's, een Hawaiïan- gezelschap, dat keurig voor de dag kwam. Vooral Nico Warmerdam met zijn electrische gitaar oogstte aller be wondering. Een tweetal zangeresjes verzorgde het vocale gedeelte van dit optreden. Onder leiding van Joop Kruijver en Dick Vreeswijk volgde na een verlo ting met fraaie prijzen nog een ge- noegelijk bal, waarbij de dansmuziek werd verzorgd door de Musical Ram- blers o.l v. Jaap Kwak. UITVOERING CANTICUM NOVUM". Een zeer mooi concert gaf het r.k. gemengd koor „Canticum Novum" Maandagavond in zaal Kossen. Het jonge koor is samengest. uit zangers en zangeressen uit de parochies Anna- Paulowna en Breezand. De voorzitter, de heer J. A. Smit sprak een openingswoord. Er is veel te bereiken, als de leiding goed is en die is bij den heer Ploeg uit Den Hel der zeker in goede handen. Nadat de heer Smit geopend had, werd, ter ere van het bevrijdingsfeest, het Wilhelmus gezongen. Een keur van mooie zangnummers volgde, waarvan de meer gedragene, als Beati Mortui en Ecce Quamodo Mo- ritur, o.i. wel het beste gezongen wer den. Een paar vrolijke nummertje kwa men eveneens op het programma voor, Tot slot werd door Canticum Novum te zamen met leden van het Helderse R. K. Gemengd Koor het Lentelied uit Die Jahreszeiten van Haydn gezongen. Door gebrek aan voorbereiding slaagde het niet ten volle, maar wel werd daarmee weer eens gedemon streerd, hoe door zo'n groot koor, zoals in dit geval, of door goede samenwer king van meerdere korten, 'n machtige indruk gewekt kan worden. Had in de pauze pastoor Vis in een geestige speech koor en dirigent reeds gecomplimenteerd en den actieven voorzitter geprezen, na het concert huldigde ook burgemeester Mijnlieff hem. Hulde bracht mr. Mijnlieff ook aan de beide pastoors Vis en Verhoeff, die als stichter svan Canticum Novum, de verdraagzaamheid waarvan ons Pol derlied getuigt waar maakten. Het vormen van één koor uit beide parochies, „de grote dochter en kleine moeder" is een uiting van gemeen' schapszin van de beste soort, zei spr., wiens woorden aan de aanwezigen een luid applaus ontlokten. TEXELS SCHAPENSTAMBOEK IN N.H. Een algemene vergadering van het Texels Schapenstamboek in Noordhol land zal plaats vinden op Woensdag 21 Mei 1947, voorm. 10.30 uur, in het café Central te Alkmaar. De agenda vermeldt o.m. verkiezing van twee leden van het bestuur, we gens periodieke aftreding van T. Bak' ker en P. Kiste maker. Aanbevolen wor den in alphabetische volgorde: a. W. H. Bakker, Den Hoorn, Texel; D. Hin, Oudeschild, Texel; b. K. Hoogetoorn, Beemster; P. C. Vis, Venhuizen. Door de padvinders worden telkenjnre vreedzame wedstrijden gehou den in kampeervaardigheid. De winnaar van deze wedstrijd ontvangt dan het padvindersinsigne, een grote zilveren lelie, om te bevestigen aan zijn padvinderestok. Zjjn patrouille, een groepje van zes Jongens, wordt dan uitgeroepen tot „Lelie-patrouille" en |s aangewezen om het district, waartoe z|jn groep behoort, te vertegenwoordigen op de Na tionale Patrouillewedstrtjden, welke gehouden worden met de Pinkster dagen te Ommen. Ook dit jaar zijn deze wedstrijden gehouden en wel te Schoorl op 3, 4 en 5 Mei. Hoewel het weer buitenge woon slecht was, bleef de stemming ar in bij de jongens. Opgekomen waren 11 patrouilles en wel 3 uit Hoorn, 2 uit Schagen, 1 van Texel (Oosterend) en 5 uit Den Helder. De order: Kampopbouwen! Om precies 6 uur Zaterdagavond opende de Districts-commissaris, de heer E. J. H. Volkmaars, in een korte toespraak tot de jongens het kamp, waarna de vlag gehesen werd, de Pad- vinderswet opgezegd en enige mede delingen gedaan. Er is merkbaar span ning onder de jongens, doodstil en aandachtig luisteren zij. Straks moet er gewerkt worden. Nu is het kamp terrein nog kaal en ledig maar u moet over een uur eens komen! Om 10 minuten over 6 klinkt de order: kampopbouwen; de spanning is gebro ken, haastige jongensvoeten snellen naar de bagage en de nog ingepakte tenten. Elke jongen heeft zijn vaste taak en inderdaad, een kleine tenten- stad verrijst, kampkeukens worden af gepaald, tafelvuren opgebouwd en on danks de felle koude wind, de regen, kringelen er weldra rookslierten bo ven de vuren en wordt de melk voor de pap reeds na een uurtje hard wer en geven voor elk onderdeel punten. De strijd is in volle omvang losgebro ken. Zes en zestig jongens kampen om de Zilveren Lelie. Wie zal naar Ommen gaan? Bij het kampvuur. Cijfers worden gegeven liggende tus sen 1 en 10 voor: Algemene indruk bij aankomst. Manier van opbouw kamp. Werkverdeling. Inspectie van het gehele patrouillekamp, of het aan ge wezen stuk grond volkomen benut is. Dan is het inmiddels half negen en tijd voor het kampvuur. Elke patrouil le moet een verplicht nummer geven, geheel door de jongens zelf samen gesteld of uitgedacht. Helaas laat net weer niet toe dit punt van het pro gramma uit te voeren. Echter geen nood. De kampstaf heeft ook daarvoor gezorgd en stipt half negen klinkt in de zaal van den heer Schuit het Pad vinderslied „Hoort zegt het voort" en opent de kampvuurleider, hopman J. Metzelaar, dit punt van het program ma. Het is een succes. Zo nu en dan davert de lach door de zaal en ieder vindt het jammer als het sein voor „naar de tenten" en „slapen" gaat. Dan gaat de nachtinspectie in. Hier wordt gecontroleerd of de jongens vol doende aandacht aan hun tentenma teriaal besteden, zoals het ontspannen van de scheerlijnen opdat zij geen ge- mogejgkhndbti van de h&rggheuw ^6n °P6ezet. Beoordelaars gaan rondvaar lopen midden in de nacht begra ven ta worden onder hun inzakkende tent Reveille! Zondagmorgen 7 uur reveille. Een nieuwe wedstrijddag is aangevangen. Het weer? Kou, wind, regen. Stem' ming goed. Na ochtendgymnastiek, aankleden, ontbijt, vlaggenparade, padvinderswet, kamp klaar maken en inspectie, volgt om 9 uur wederom in de zaal van den heer Schuit een pad vindersaandacht, gehouden door Ou- baas Koning van Schagen. Het is dood' stil in de zaal terwijl in eenvoudige sobere woorden Ou-baas Koning aan de hand van het bijbelverhaal „De vervolging van de Christenen door Saulus, later als Paulus de grote ver dediger van Christus" vertelt van zijn ervaringen in de gevangenis te Sehe veningen tijdens de oorlog. Hij wijst de jongens op de grote gevaren welke hen thans bedreigen, zoals zwarte handel en zedeloosheid. Gij hebt een goed wapen daartegen, zo zegt hij, jul lie Belofte en de Padvinderswet. Doorleef die en draagt het uit Met het „Mijn schild en mijn betrouwe, zijt Gij o God, mijn Heer" eindigt om 10 uur deze bijeenkomst Het verdere programma is zodanig samengesteld, dat de Zondagsrust niet verstoord wordt, waardoor het ook mogelijk is gebleken dat de Christe lijke groepen dit jaar konden mee doen. De kampstaf zit inmiddels niet stil. Controleert de van de beoorde laars binnenkomende rapporten en cij fert cijfert en telt Regen en nog eens regen.' Dan breekt de Maandagmorgen aan Als wij om half zes buiten komen is het droog en windstil. Hoop dat het goed weer zal worden? Neen. De lucht is dik als een grauwe watten deken en eer wij een uur verder zijn en de jongens uit de tenten aan hun och tendgymnastiek beginnen, regent het Dit is geen regen amai het. is een watergordijn. Het kampeerter rein begint drassig te worden en het is maar goed dat over enkele uren de wedstrijd beëindigd is, want hier wordt wel wat al te veel van het goe de humeur van de jongens gevergd. Dat desondanks de stemming goed blijft is mede te danken aan kamplei ding en beoordelaars, die allen met gezichten rond lopen alsof het stralend mooi weer is. Om 8 uur begint het wedstrijdpunt „Kampafbreken, terrein opruimen, in spectie". De staf heeft nu domicilie gekozen bij den heer Schuit, want thans komen de laatste rapportcijfers binnen en de uitslag moet bekend ge maakt worden. Alles loopt prachtig en als om half tien alle deelnemers bepakt in de zaal aangetreden staan, maakt de Districts commissaris de uitslag bekend. De uitslag. Winnaar is de Patrouille van Groep I „De Jutters". Den Helder, met 1699 punten. Als tweede komt uit de strijd de patr. van Groep 4 ,,'t Geuzenven del uit Hoorn 1595% punt en ais derde de patr. van Groep 4 „De Jut- ters-Willemsoord", Den Helder, met 1572 punten. Als de D. C. de lelie aan de win naars, die een beetje beduusd staan te kijken, heeft overhandigd, davert een driewerf „hiep hoy" door de zaal. Dan is het afscheid daar. Handen worden geschud, de bagage ingeladen. En voldaan stappen allen weer huis waarts. De jaarlijkse strijd is gestre den, ordelijk en rustig, zoals het on der padvinders betaamt. En het is voor de leiding een prettig gehoor 5 en daar te mogen vernemen: w« hebben weer veel geleerd", tot de volgende wedstrijd. Hoort zegt het voort.... Menige jongen neuriet het stil voor zich uit. Baden Powell, wat hebt gij ons toch veel moois gegeven! De nieuwe Muzieknis, die men m ïv,' park te Den Burg heeft gebouwd, u Maandagavond op plechtige wijze door burgemeester Rehorst aan Tere*» JUq- fare overgedragen. De burgemeester sprak btj deze gele genheid de wens uit, dat ook de zang. en andere muziekverenigingen ook uit andere plaatsen gebruik van dese nis zouden maken, opdat dit bouwwerk aou bijdragen tot opbloei van het culturele leven op Texel. De voorzitter van Texels fanfare, da heer J. Schrama, zelde, dat de leden vna het corps er van overtuigd rijn, dat dtt gebouw er zeker niet sou staan als bur gemeester Rehorst niet al de bezwaren, die rezen bij de bouw der nis, omver bad geworpen. Verder bracht htj hulde san den heer Ttessen, die het project voeg dit fraai bouwwerk had geleverd en eern da aannemers en werklieden, dia riet* hadden Ingespannen om op tijd voor h*A concours gereed te zijn. Achter In de rdt had men een steen laten aanbrengen, waar uit tot in lengte van dagen zou blijken dat gemeentebestuur en de burgert) dit gebouw aan Texels Fanfare hadden ge schonken. Onder da talrijke genodigden nmhliu wtj ook op den heer Dol uit Den Beldek oud-directeur van Texels Fanfare. Btj het ooneart bleek dat da ao uitstekend ia; men kon in el zelfs de orvterparttjen uitstekend Geboren; Willem J„ «oon vso Q». nelis van Beek en Johanna M. M. Jan» nes. Peter A., zoon van Pieter He» meirijk en Jozina P. Pool. Johan, K van Dirk Slot en Margaretha Hoogete werf. Dirk, zoon van Corneüs Vinke en Jannetje Slik. Martin, R van J. Verseput en Jacoba Huurman. Ondertrouwd: Jan Schrama en Jo hanna C. Zijm. Antoon A. Schmldft en Nelüe Ellen. -— Hendrik van Rtanpi en Susanna M. van Egmond. Getrouwd: Jacob Verhoeve m Jantje Dijker. Hendrik Prins «1 Adriana J. P. Feeleus. Dirk Prinsen Jannetje J. Feeleus. Overleden: Alida C. Eelman, 78 JaaR wed. van Arie Brans. Johannes Ka» Us, 83 jaar. Reijer Boon, 70 jasR echtg. van Harretje Koopman. Gevonden voorwerpen: Portemoonata, hondenketting, kinderportemomriéa. Reeds eerder werd voor den ecooocnS schot rechter te Alkmaar In behandeling genomen de zaak tegen den manubo> turier van N. te Julianadorp, trij wien door ambtenaren van de Prijsbeheersi&g een goederenvoorraad werd ontdekt, dis niet was opgegeven. De heer v. N. heg zich toen beroepen op het feit dat, hou* wel ambtenaren van de Diatex al eerder hadden geconstateerd dat geen In ven te-, rislijst aanwezig was, zij dit hadden ge accepteerd omdat de heer v. N. wegens moeilijkheden met evacuatie e.d. niet in staat was geweest deze samen te stellen. Bij deze contréle was de heer v. FT. zelf niet aanwezig geweest, en mevr. v. N. had niet begrepen, dat deze inventaris lijst alsnog moest worden samengesteld. .Waarom hield TJ die goederen achter* Informeerde de president .Daarvan kunnen al mijn vaste klan ten regelmatig een deel kopen", was hat antwoord van den heer v. K. „Ik sta ais zakenman goed bekend, en heb geen on geoorloofde bedoelingen gehad met die goederen." Mf. Vellinga, de officier ven JusUtte. meende te kunnen aannemen, dat ver dachte voor een deal te goeder trouw tp geweest. Het feit blijft echter bestaan. Deswege vorderde hij een boete ven 1100,— en verbeurdverklaring der goede ren, voor zover dit een bedrag van f Stee— niet te boven gaat. De rechter veranderde dit te f toe,— boete sube. 48 dagen. In het clublokaal van P. Koster kwam o.l.v. haar voorzitter, den heer A. J. Kuiper, bovengenoemde verenl- gnig in vergadering bijeen. Ingekomen stukken. Van enige afdelingen waren invi taties ontvangen tot meerijden van motorwedstrijden, waarvoor niet veel animo bestond. Voor de kampioens- ritten van N.-H., welke 10 Mei te Alk maar zullen worden verreden, gaven zich enige leden op. Om 12,30 uur zal vanaf het clubhuis worden ver trokken. Een revue. Oorspronkelijk was de bedoeling een intieme feestavond te houden. Door te geringe opgave kon deze niet met eigen krachten worden gevuld. Door het feestcomité werd met de Franeker afdeling overleg gepleegd. Omdat de afdeling daar beschikt over een le klas revue-gezelschap, waarbij ook radio-ar'.isten zijn aangesloten, zal worden getracht deze ook naar Wie- ringen te laten komen. Bij monde van den heer Cornelesen werd verslag uitgebracht van een be zoek van het bestuur aan het H. B. der K.N.M.V. te Den Haag. Hier heeft de afdeling zijn officiële erkenning als afdeling der K.N.M.V. gekregen. Motoren in de Wielerbaan. Door onzen plaatselijken exploitant van de Wielerbaan, den heer Corne lesen, zijn de leden in de gelegenheid gesteld hier te kunnen trainen. Er zullen in de toekomst aehtervolgings- wedstrijden worden georganiseerd. Het gemiddelde gewicht kan 125 cc. bedra gen en maximum 350 cc. Na de rondvraag volgde sluiting

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2