Watervogels ontvangt M.F.C. Stad m OmgewtQ De Zomersporten vragen onae aandacht Wat in anderhalf uur voor de dag kwam Een hotel- en pensiongids Economische delinquenten. Hr. Ms. „Van Kinsbergen" vertrokken Wijkkraamverzorging Bevrijdingsbal in de Marinecantine. Gemeente-avondvakteken- school De „Optimisten" laten zich weer horen! Avondcursus Ambachts school Predikbeurten. Ds. H. Sikkema Ahrends-HelderHollandia-H.R.C. Papierhandel Rühland verplaatst. Aanbesteding Rijkswerf. De Openbare Leeszaal in April Den Helder ii volgeboekt. Dat is he- laaa een feit. Maar toch komen er nog dagelijks bezoekers van buiten, al of niet op doorreis. Hun aantal zal in de komende maanden zeker groter worden, vooral in de vacantieweken. Reeds nu worden dagelijks bij het Verkeershuis informaties ingewonnen naar de aan wezigheid van logiesruimte in Den Helder of Huisduinen voor de nade rende vacantie. Het is echter uitermate moeilijk, om dergelijke informaties naar behoren te verstrekken, omdat op dit punt de nodige gegevens ontbreken. Daarom wil men nu weer, evenals voor de oorlog het geval was, komen tot de samenstelling van een hotel- en pensiongids, waarin alle hotels en pen sions te Den Helder en Huisduinen worden opgenomen. Dat geldt ook voor degenen die kamers verhuren. Wanneer men op het ogenblik geen kamer vrij heeft, wordt men niettemin verzocht, een opgave te verstrekken, teneinde de gids zo compleet mogelijk te doen zijn. Opgaven kunnen worden ingediend bij het Verkeershuis, Koningstraat 2, telefoon 2488. Men doe dit spoedig, des te eerder is de gids gereed! SIGARETTEN, MENEER? Van een zeeman had de Helderse keil- rer Hein de O. het respectabele aantal van 1800 Engelse sigaretten gekocht, w.c. MO Gold Flake, met de bedoeling die te verkopen. Hein liep echter tegen de lamp en het gevolg was, dat hij Woensdag voor den economlschen rechter verscheen. De officier hield er bij zijn ela van f 100— rekening mee, dat de G. al een flinke strop heeft gehsd aan deze siga retten-affaire. Conform deze els werd hij veroordeeld. 'N HULPVAARDIG MENS bleek de petroleumventer Jacob P. te zijn geweest, want de beschuldiging dat hij petroleum zou hebben geruild voor tabak, waa, volgens zijn verklaring, niet Juist. „Ik heb de mensen geholpen met wat petroleum, en daarvoor als dank wat ta bak gekregen." Overigens bleek hij 'n zwaar roker te Zijn geweest, want behalve die tabak, pit dankbaarheid gekregen, heeft hij nog 10 pakjes voor zich zelf gekocht. Daar het niet veroorloofd la zich zelf een dergelijk rantsoen te verschaffen kreeg P. een boete van f 100,— te bete- Jen, benevens één maand voorwaardelijke gevangenisstraf. Met de jongstejaars adelborsten van" het Koninklijk Instituut, ongeveer 120 Jn getal, is Hr. Ms. „Van Kinsbergen" Uit Nieuwediep vertrokken voor het maken van een oefenreis in de Neder landse en Britse wateren. De oorlogs bodem wordt op Vrijdag 6 Juni a.s. in de haven terugverwacht. Dezer dagen werd de afdeling Wijk kraamverzorging van 't „Witte Kruis" geopend. Inlichtingen daaromtren kunnen worden verkregen bij de da^ mes J. SmitWinkelman, Loodsgracht 63, en M. HoutmanKlercq, Juliana- park 11. Aldaar kunnen ook aanvra gen worden gedaan. FEESTAVOND SLUISDIJKSTRAAT. De buurtvereniging Sluisdijkstraat vierde Woensdagavond in Casino het bevrijdingsfeest 's Middags hadden ongeveer 200 kinderen genoten van de avonturen van Bulletje en Bonestaak en 's avonds werden omstreeks 300 buurtbewoners aangenaam bezig ge houden door het gezelschap „De Lach- sprinters" uit Haarlem. Het was een goed programma en de zaal heeft dan ook naar hartelust genoten van de sketches, de zangnummertjes en de voordrachten, die elkaar in een bon te reeks opvolgden. De entr'acte-muziek werd verzorgd door de Jeugdband van Hans Zuid- weg, die weer vele prettige wijsjes speelde. Het was een sympathieke ge dachte van het bestuur geweest om de ouden van dagen die momenteel in Huisduinen wonen, voor deze avond uit te nodigen. Dat dit zeer op prijs gesteld werd, bleek voldoende uit het feit, dat de oudjes pas om half één naar huls terugkeerden, terwijl de autobus om elf uur ai voor stond! Na de afwerking van het program ma volgde de traditionele verloting met vele mooie prijzen, waarna een gezellig bal volgde met de Tango Se- renaders o.l.v. Jan Seegers. ELKE DAG EEN TEGEL 18 EEN STRAATJE IN EEN JAAR. Een 57-jarige werkman had al 180 tegels voor zo'n straatje bij elkaar, al leen de wijze waarop hij ze verzameld had was minder correct. Hij was werkzaam bij het puinruimen aan de Kanaalweg en elke dag nam hij bij het naar huis gaan een paar tegels mee. Op een kwade dag liep hij tegen de lamp. Een politieagent informeer de belangstellend naar de herkomst, en toen moest de aap uit de mouw komen. In het schuurtje bij den man thuis werden nog 180 tegels lange- troffen, die natuurlijk in beslag geno- (men werden. Als tegenprestatie gaf de politie hem een bekeuring. DE NATUUR IN MEI. Dit weekend wordt in het museum Den Helder weer enkele malen een voordracht met mooie lichtbeelden ge geven over het vele, dat de natuur ons in de Meimaand biedt. Zaterdagavond 8 uur wordt de voor dracht gehouden voor grotere meisjes en jongens en voor volwassenen, ter wijl op Zondag twee voordrachten worden gehouden en wel 's middags 3 uur voor kinderen (niet jonger dan 7 jaar) en 4 uur voor grotere kinderen en voor volwassenen. Donderdagavond vierde de Marine weer eens echt feest in de Cantine aan de Buitenhaven. Voor de vrolijke noot zorgden de „Two Wama's" uit Amster dam. Deze komieken voerden ons in een razend tempo mee in het rijk der onzin en brachten o.m. zeer verdien stelijke imitaties van „De zingende Zwerver" en "Popey the Savlorman". Reeds dadelijk na hun verschijnen voor het voetlicht wisten zij een aan dachtig gehoor te scheppen en het pu bliek te doen schaterlachen om hun kostelijke grappen. Het was alleen jammer dat zij hun optreden tot slechte tweemaal beperkten, want we hadden hen graag eens vaker willen zien. Doch gelukkig waren hier „The Musical Ramblers" onder leiding van Jaap Kwak, die zoals gewoonlijk di rect overschakelden op dansmuziek en zodoendè zorgden dat de stemming niet daalde. We hebben deze vier pri ma musici, waarvan de pianist N. Vis ser zonder enige voorbereiding de Wama's voortreffelijk begeleidde, met bewondering gadegeslagen. We kun nen hun optreden het best kwalifice ren met de opmerking die we van 'n matroos hoorden: „Het lijkt wel of die kerels onvermoeibaar zijn, want ze geven je haast geen gelegenheid om uit te blazen!" Het werd dan ook ongemerkt één uur, en toen de avond met het Wil helmus besloten werd, wist een leder dat In de Marine-cantine het bevrij dingsfeest op prettige wijze was ge vierd. In het gebouw van de Vakschool voor Meisjes werden dezer dagen de getuigschriften uitgereikt aan de leer lingen der Avondvaktekenschool. Daarbij waren aanwezig de heer F. Liebert, lid van de Commissie van Toezicht op het Nijverheidsonderwijs, de directeur der school, de heer A. Smit, alle leraren en de leerlingen, die in het bezit gesteld zouden worden van het getuigschrift. De leerlingen werden toegespro ken door de heren Liebert en Smit, waarna namens de scheidende leer lingen het woord gevoerd werd door Johannes van der Beidt. Getuigschrift 5-jarlge cursus ont vingen: R. Eelman (met lof), J. Groot, M. A. v. d. Hoek, W: Jager, P. Strous (met lof), G. v. Zoonen, P. J. Huitinga, G. Jellema, H. Lastdrager, P. L. Moelaert, K. Oosterbeek, W. Oudijk, J. d. Beidt (met lof) en K. Jellema. Afge wezen 1 leerling. Getuigschrift één jaar vervolgonder wijs vaktekenen: C. J. Reinders, M. Boon, P. J. A. Kramer en P. D. Tijdeman. Bevorderd naar de 2e klasse: J. Biersteker, K. Muije, M. Porte- gjjs, L. Rijkers, H. M. v. d. Spoel, H. Voorthuizen, W. Visser, A. Wal, Th. Duivenvoorden, G. de Boer, C. Dek ker, J. Kraak, J. v. Vliet, C. B. r. Ark, J. Boxma, F. Bruul, J. Groenen dijk, R. Hendriks, A. Hulst, P. Kos, A. M. Koster, N. Kries, P. Steinhou- wer, J. v. Urk, C. v. Wingaarden, L. Petrus. Niet bevorderd 6 leerlingen. Bevorderd naar de 3e klasse: S. Bakker, J. M. Brondsema, J. Driece, J. Kuiper, J. H. K. Maagde- Hjn, D. G. Molijn, J. W. H. Souwer, J. Plaatsman, A. Bakker, L. Hooiveld, N. M. Raadgers, P. Bruin, J. v. Hulzen, S. Leüen. Niet bev. 2 leerlingen. Bevorderd naar de 4e klasse: H. Helder, J. M. H. v. Kuijk, J. P. Verburgt, R. Zijm en R. Kapitein. Bevorderd naar de 5e klasse: W. Bosscha, P. Bruin, J. P. B. r. d. Berg, J. Brouwer, C. de Kramer, A. v. Koningsbruggen, R. Oost, A. v. d. Schans, H. Starrenburg, C. Schutte, M. Talen», H. de Vries, W. Visser, D. M. v. d. Veer, J. Wever, J. Stins, H. A. Dalstra, T. de Kok, J. Rotgans, J. P. v. d. Wal, G. F. v. d. Beidt en P. v. d. Heijde. Toen op Zaterdagavond 19 April het dansorkest „De Optimisten" zijn tien jarig jubileum vierde door het bren gen van de grote show „Kaleidos- coop", moesten een paar honderd be langstellenden worden teleurgesteld. Om al deze mensen in de gelegen heid te stellen, in dit seizoen het or kest nog eens te beluisteren, houden De Optimisten" vanavond een ge zellige soirée-dansante in Casino, on der de titel „Danscollege". Gedeelten uit de jubileumshow zullen daarin worden verwerkt, terwijl bovendien het populaire hersengymnastiekspel ingelast wordt. Aan het schone en sterke geslacht de kans hun parate kennis op allerlei gebied naar voren te brengen. Enige aardige prijzen zul len beschikbaar worden gesteld. Om nog een andere reden wordt de ze avond gegeven. Men wil namelijk een gedeelte van de recette reserve ren voor een gratis voorstelling in 'n herstellingsoord voor oorlogsslachtof fers te Santpoort. De reiskosten, en de verdere aan deze uitvoering ver bonden kosten moeten op de een of andere manier worden bestreden. De patiënten van het herstellingsoord kunnen geen enkele financiële bijdra ge leveren. De entrée is vastgesteld op f 1.25 incl. belasting. Een beperkt aantal kaarten zal vanavond aan de zaal nog verkrijgbaar zijn. De soirée vangt aan om 8 uur. Wegens gebrek aan lokaliteiten heeft een school te Anna-Panlowna haar Intrek genomen ln de wachtkamers van het stationsgebonw. De aardrijks kundige le* in ?en passende entourage. (ANP P.) SCHILDERS. Getuigschrift 5-jarige cursus ont vingen: G. v. d. Wal, R. Kramer en G. de Loos. Getuigschrift éénjarig vervolgonder wijs ontvingen: A. C. Geils, P. de Geus, H. Luider, W. Wal en J. H. H. Schoeneveld. Bevorderd naar de 2e klasse: A. M. de Boer en R. Oost. Niet be vorderd 2 leerlingen. Bevorderd naar de 3e klasse: J. H. de Graauw. Bevorderd naar de 4e klasse: C. Kos en F. M. Sandkuijl. Niet be vorderd 1 leerling. Bevorderd naar de 3e klasse: G. J. Loos. DEN HELDER: Ned Herv gem, Nieuwe Kerk, 10,30 uur 1> J W de Hoest; Palm straat 10 uur ds J Borghardt. Geref kerk, Bethelkerk, 10 uur ds J Hartkamp, 17.00 uur ds M Hamming; Rehobothkerk 10 uur ds M Hamming, 17,00 uur ds ,T Hartkamp. Chr Geref kerk (Steen gracht), 10,00 en 17,00 uur leesdlenst. Geref kerk (Art. 31), Chr Tehuis voor Mi lltairen, 10,00 en 17,00 uur ds F Tollenaar Lutherse kerk (Wezenstraat), 10,30 uur ds H J Oldemans. Doopsgezinde gem 10,30 uur da. T Kraft—Rothfusz. Oud- Ksth. kerk, 10 uur Heilige Dienst, pastoor Verheij; Dinsdag 13 Mei 30 uur propa ganda-samenkomst. Kerk van Jezus Christus, 10,30 uur Zondagsschool, 17,00 uur vergadering; Dinsdag 13 Mei 14,30 uur Zusterhulpverenlglng, 20,00 uur Onderlinge Ontwikkellngsverenigtng. Evangelisa tie, Vljzelstrest, 10,00 en 19,10 uur Samen komst, 12,00 en 14,30 uur Zondagsschool; Woensdag 14 Mei 13,30 uur Hijbelkring; Donderdag 15 Mei 19,30 uur Vrouwen- krans; Zaterdag 17 Mei 19,30 uur Bid stond. Baptisten-gemeente, 10,15 uur Zangdlenst, 10,30 uur Helllglngsdlenst, ds H Slkkema, uit Herenveen, 19,45 uur Zangdlenst, 20,04 uur Evangellsatle-avond, ds H Sikkema; Vrijdagavond 19 Mei 20,00 uur Bijbelbespreking en bidstond ten huize familie Kuilman, Hugo de Groot straat 23. Leger des Heils, 10,00 uur Helllglngseamenkomst. 19,00 uur Open luchtsamenkomst, 20,00 uur Verlossings- samenkomst; Maandag 12 Mei 14,00 uur Vrouwenkrans; Dinsdag 13 Mei 19,30 uur Soldatensamenkomst, majoor Hordijk. JULIANADORP: Ned Herv gem, 10 uur ds Salm. Geref kerk, 14,30 uur ds J Hartkamp. Star of Hope Mission, 19,00 uur Samenkomst. 14,00 uur Zondags school. HUISDUINEN: Nod. Herv gem, 15,00 uur ds Salm. CALLANTSOOG: Ned Herv gem, 10,09 uur ds Salm. ANNA PAULOWNA: Ned Herv gem, 14,30 uur ds Do Hoost. Geref kerk (Art. 31) ln Ned Herv Evsng Breezrfnd 11,30 en 17,00 uur ds. J. Blokland. Zondag a.s. hoopt de bekende pre dikant-evangelist ds. H. Sikkema, van Heerenveen, enkele samenkomsten van de Baptistengemeente te leiden in het gebouw Iréne aan de Hoogstraat. De samenkomst die 's morgens om half elf aanvangt, staat in het teken van de „Heiliging", die van 's avonds acht uur draagt het karakter van „Evangelisa tie". Ds. Sikkema heeft jarenlang met veel zegen in België gewerkt, als pre dikant van de Belgische Evangelische Zending. Sinds Januari van het vorige jaar werkt hij in ons land als predi kant van de Baptisten-gemeente te Heerenveen, die nadien tot grote bloei is gekomen. Stellig zullen velen dezen gloedvolle en bezielende spreker wil len beluisteren. Men wordt er nog op attent gemaakt dat telkens een kwartier vóór de aan vang een zangdienst wordt gehouden. De toegang tot deze samenkomsten is vrij en ieder is hartelijk welkom. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Nu de natuur langzamerhand weer enigszins «achter begint te worden en ook de voetbalcompetitie haar einde nadert, breekt de tijd aan dat de zomersporten onze belangstelling weer gaan opeisen Wjj hebben ons daarom ln verbinding gesteld met onze plaatselijke Helderse Athletiek Vereniging om een» naar de plannen voor het komende athletiekseizoen te informeren. Uit de inlichtingen, welke wij ontvingen, blijkt wel dat het H.A.V.-bestuur deze winter niet stil heeft gezeten en voor deze zo mer vele plannen op stapel heeft staan. Op 25 Mei a.s. (1ste Pinksterdag) or ganiseert zij weer de jaarlijks terug- Kerende dual-meet tegen Vlug en Le nig uit Den Haag voor de heren en jongens en tegen Doves uit Heiloo voor de dames en meisjes. Het beloven dit jaar zeer goede wedstrijden te wor den. Vlug en Lenig komt o.a. uit met den bekenden Aad de Bruyn, Ned. recordhouder discuswerpen en kogel stoten, Vorenkamp, één der beste Ned. speerwerpers en nog vele andere be kende athleten. De V. en L.-ploeg is aanmerkelijk sterker als vorig jaar, zodat de H.A.V. haar beste beentje voor zal moeten zetten. Voor de H.A.V. komen o.a. uit Roos (A-klasse 3000 m.), Rottier (A-klasse 100 m.) Verder komt voor de eerste maal voor de H.A.V. uit Hans Enklaar (A-klasse discuswerpen), verder vele oude be kenden als Snel, Huitinga, Buiten huis, van Essen, Groot enz. Wat het programma betreft zijn naast de be kende nummers ook de nummers speerwerpen en hink stap sprong toe gevoegd. Ook de dames en meisjes hebben een zwaardere tegenstandster als het vorige jaar. Was het vorig jaar Blauw Wit uit Amsterdam, ditmaal ontmoeten zij D.O.V.E.S. uit Heiloo, welke een zeer sterke damesploeg in het veld brengt. Van de H.A.V.-deel- neemsters noemen wij mevr. Porte- giesde Beurs (A-klasse discuswer pen), mevr. G. HoltjerBoogaard nog steeds Zeeuwse kampioene ver- De vorige week heeft de Helderse politie, na het onploffingsongeval ln de Crocusstraat, op Tuindorp een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de aanwezigheid van wapens en munitie. Op bovenstaande foto ziet men een gedeelte van de buit aan revolvers, patronen, springgelatine en an dere ontplofbare stoffen, die door de politie binnen anderhalf uur tijd werd bijeengebracht uit schuurtjes en van zolders, uit kasten en dozen. Er was één jongetje, dat een flinke kist vol pakjes spring gelatine op een „geheim" plaatsje opgeborgen had. De bedoeling was geweest om de kist op de bevrij dingsdag in de duinen te begraven, 3e klasse A. Succes krijgt haar laat ste kans op het verlaten van de on derste plaats, maar.... tegen De Meer is dat wel heel moeilijk. De Wierin- gers moeten alles op alles zetten, want uit deze strijd moet minstens 1 ppnt komen. Helder gaat naar Ahrends Heerlijk zo'n wedstrijd, waarbij de zenuwen thuis kunnen blijven. Een flinke, frisse overwinning verwachten wij. SLTO laat de punten aan Bloe- mendaal. De Germaan wint ook de tweede maal van GVO. 3e klasse B. Purmersteijn, in theorie de naaste concurrent van Kinheim, gaat bij Rapiditas te gast. De volge lingen van onzen oud-stadgenoot Last drager zullen dit treffen wel winnen. DTS wint van Terrasvogels, evenals DEM van Alw. Forward. Eigenaardig dat Kinheim niet tegen DEM moet spelen. Waarom het seizoen nog langer te rekken? 3e klasse C. IW stelde verleden week teleur en verloor de derby op eigen veld tegen de Meteoor. Wanneer Schoten nu morgen van Aalsmeer wint volgt een beslissingswedstrijd IWSchoten. 3e klasse D. De strijd is hier ADO Schagen. Verliezen de marktplaatsbe woners, dan is het vrij zeker, dat de degradatiewedstrijden niet meer ont lopen kunnen worden. Komaan Scha gen, daar is het elftal toch te sterk voor! Zorg voor de punten! HRC gaat naar Hollandia. De laatste strijd van HRC en we mogen toch verwachten, dat de punten nu naar huis komen. Zaandijk achten we sterker dan APGS. 4 A. Watervogels ontvangt MFC. De vogels zijn zo goed in vorm, dat wij de Medemblikkers geen kans geven. Oudesluis heeft tegen W.Waard een kans, evenals Texel tegen de Grasshop pers. BKC heeft tegen N. Niedorp uit nog niet gewonnen. Schoorl wint van LSW. Res. 2e klasse C. Helder 2 gaat naar de a.s. kampioen Alcmaria 2. Het spijt ons maar we durven de withemden zelfs niet één punt toe te denken. Aan de heren de kans ons te beschamen. KFC 3HFC 2; Ajax 4-De Spartaan 3. Res. 3e klasse A, Eindelijk gaat HRC 2 eens 'n uitwedstrijd winnen, althans Zilvermeeuwen 2 is toch niet zo sterk. Helder 3 gaat het tegen ZFC 3 probe ren en daarbij is winst niet uitgeslo ten. Alkm. Boys 2—OSV 2; WZ 2— Zaandijk 2; KW 2—ZW 2; WSV 2— KFC 4. Res. 3e klasse C. HRC 3 speelt om half drie tegen OSV 3. Ook hier zit dus wel 1 punt in voor onze vertegen woordigers. ADW 2—ZFC 4; WFC 4 VSV 3; De Volewijckers 3Velsen 2; Kennemers 2SNA 2. AFD. NOORD-HOLLAND. X D. SVW 1—Pettenl; Koedijk I— Zeemacht I; Geelzwart I—RK AFC I. 1 C. Schagen 2Alcmaria 3; West- Frisia 3—DTS 2. 2 I. Callantsoog I—SRC I; HRC 5— Texel 2, 9,30 uur; ZAP 2Watervogels 2; Texelse Boys XKaagvogels I. 3 G. Rangers IWiron I; ZDH I Succes 3; BKC 3Texelse Boys 2. 3 H. Kaagvogels 2—VZV 2; BKC 2 Geelzwart 2; Petten 2DTS 5; Scha gen 3Flevo I; Winkel 3Oudesluis 2. 4 H. Succes 4JVC 2; Kaagvogels 3 ZAP 3; W.waard 3—-Callantsoog 2; Wiron 2Flevo 2. 4 I. Kaagvogels 4ZAP 4; Wiron 3 Succes 5; ZAP 5W.waard 4; Geel zwart 3Petten 3: SRC 2Flevo 3. Jun. A. Helder AZFC A, 12,30 u.; HRè A—OSV A, 2,30 u.; Hollandia AKFC A; Alkm. Boys AAl cm. A. Adsp. H. DTS aAlkm. Boys a. Adsp. K. Wiron aJVC a. Adsp. M. Schagen cSucces b; Hel der dHRC c, Zat. 5 uur; HRC d— Helder e. Zat. 6 uur. met een lont eraan, en dan tot ont ploffing te brengen, ter verhoging van de feestvreugde. De politie kwam dus juist op tjjd.... Andere kinderen hadden allerlei on derdelen van radio- en radar-apparaten uit de duinen gestolen. De meeste ouders bleken van dat alles niet op de hoogte te zijn. Zonder hun weten had den de jongens hun buit ergens op zolder of in een kast verstopt. We kunnen dus één goede raad geven: fouilleer desnoods de kinderen wanneer ze van een trip naar de dui nen thuiskomen. Vraag naar eventuële vondsten, en waar ze die hebben ver stopt. Ook de onderwijzers moeten er eens een minuutje voor nemen om de kinderen te wijzen op het gevaar dat aan het spelen met vuur en ontplof bare stoffen verbonden is. Geen ogenblik twijfelen we er aan, dat hier en daar in de Helderse huizen nog meer gevaarlijk tuig aanwezig is. De politie geeft de burgers nog een week de tijd, om dat alles straffeloos in te leveren. Wanneer het zelf bren gen op het politiebureau, hetzij aan de Kerkgracht, hetzij aan de Spoorgracht, te bezwaarlijk is, dan kan men volstaan met het schrijven van een kort briefje. Het wordt dan van politiewege afge baald. De grossierderij in papierwaren van den heer Rühland, die gedurende lange tijd gevestigd was in een be trekkelijk klein pand aan de Emma- straat, heeft thans huisvesting gevon den in een flinker perceel aan de Sluisdijkstraat, waar de gehele bene denverdieping ia ingericht als berg ruimte voor de verschillende papier soorten, die een papierhandel als deze in voorraad dient te hebben. Uiter aard betreft dat hier in hoofdzaak pakmateriaal, zoals vellen papier, rol len, zakken en dergelijke. Al heerst nog steeds de papierschaarste, de voorraden worden toch steeds een tik je groter, zodat vooral met het oog op de toekomst de verplaatsing naar de Sluisdijkstraat een aanmer kelijke verbetering is. De fa. Rüh land is telefonisch aangesloten onder het nummer 2257,. i Dringen). Verder weer de lams* Sr, Zomes, de Bont, Bot Al met al belooft Pink sterdag een mooie sportmiddag te brengen, welke zeker een gang naa, de Sportlaan waard zal «jn. ko men op deie middag nog nader terug. Er staan voor deze zomer verder nog een drietal athletiekwed^rijden op het programma. De jaarlijkse schooV. wedstrijden, welke vorig jaar «o'n ge weldig succes werden, worden ook dit jaar weer gehouden. Verder werkt de H.A.V. mee aan de militaire atletiek wedstrijden, welke in de Sportweek worden gehouden. En last but noé least organiseert de H.A.V. grote at letiekwedstrijden op 10 Augustus, waar alle verenigingen uit Noord-Holland aan kunnen mee doen. Uit deze gegevens blijkt wel, dat ook van de zomer goede sport te zien zal zijn en dat de H.A.V. al het mogelijke doet de athletiek ook in Den Helder populair te maken. Wij wensen de H.A.V. veel succes bij de organisatie toe en bovenal.... mooi weer! Op Vrijdag 23 Mei a.s., de* moegans om half twaalf, zal door de directie der Rijkswerf een openbare aanbe. steding worden gehouden voor hel maken van een gemetselde muur (perceel 4). Bestekken zijn verkrijg baar bij het Aanschaffingsbureau ad 2,50 per stuk. De aanwijzing heeft plaats op 16 Mei a.s. om twee uur. DE RADIODOKTER OPENT NIEUW BEDRIJF. Vandaag opent de heer P. A. da Zeeuw, bekend als de Radiodokter, een nieuwe winkel in de Keizerstraat. De laatste tijd was de zaak gevestigd in de Weststraat, maar de heer De Zeeuw prefereerde uiteraard een win kel in het centrum der sta'd. Hij vond die in de Keizerstraat, waar tot voor kort de firma Strang een ha- rer etalages had. Het interieur moest een grondige wijziging ondergaan, wat met eenvoudige middelen moest ge schieden. Men is er echter in geslaagd een aardig geheel te krijgen met een goede expositie-mogelijkheid voor de verschillende artikelen, die op radio- technisch gebied weer te verkrijgen zijn. Er is ook een plaats ingeruimd voor de nieuwe radio's, die toch, naar wij hopen eens weer in ruimere hoe veelheden op de Nederlandse miwkt zullen verschijnen. Achter de winkel is een flinke re paratie-ruimte, waarin vele moderne technische hulpmiddelen op overzich telijke wijze zijn opgesteld, o.a. de Phl- llps-meetapparaten, die de heer De Zeeuw als erkend Philips vertegen woordiger tot zjjn beschikking heeft. Als openings-attractie kan de heer De Zeeuw een beperkt aantal moeilijk te verkrijgen artikelen aan zijn cliën- téle aanbieden, dank zij de medewer king van verschillende leveranciers. I De Openbare Leeszaal werd gedu rende de maand April bezocht door 265 mannen en 19 vrouwen, totaal: 284 personen. Uitgeleend werden: 1990 ro mans, 1191 studiewerken en 2124 Jeugdboeken, totaal: 5305 boeken. Nle«we aanwinsten. Romans: Arkel van Zegwaard: Vrouwenzaal. Brandt: De gele ter reur. Franke: Een stad verrees. Hemingway: De groene heuvelen van Afrika. Van Schendel: Het oude huis. SchuttevaêrVelthuys: De gouden draad. Trolle, af: Ylva. Wilma: De lichtbrug. Buitenlandse romans: Buck: Dragon seed. Steinbeck: The moon is down. Studiewerken: Alders: In Hol land staat een huis. Davies: Met een opdracht naar Moskou. Gibson: In zoeklicht en afweervuur. Heyster: Kinder- en jeugdpsychologie. Van Kampen: De burgers van Den Helder. Kuepfer: Nederlands vliegers in het vuur. Pos: Door de lucht naar Australië. Romein: In opdracht van de tijd. De Rooy: Electrisch lassen. Sevenster: De boodschap van het nieuwe testament. Geoffrey Smith: Het schroefloze vliegtuig. Thomas: Zeilen. De Weel: Tussen twee rivie ren. Geschenken: Bartsch: Elisabeth Kothe. Chapman: Lhasa; the holy city. Couperus: De zwaluwen neer gestreken..,. Gregory: In de greep der wildernis. Kaiser: Brieven aan een vliegenier. Van Lokhorst: Dro men. Loti: Jerusalem. Mills: Bri- tain and Ceylon. Shaw: Man and superman. Shaw: Blays unpleasant. Shaw: Three plays for puritans. Stokes: Landscape painting. Ubink: Ruiters aan de poort. Vocks: Kleine Hein. Wavell: Other men'g flower». DE NUTSSPAARBANK IN APRIL. In de loop van de maand April werd op spaarbankboekjes ingelegd f 358.380,82 (vorig jaar f 410.199,66) en terugbetaald f 372.484,61 (vorig jaar f 348.918,13). Er werd derhalve meer terugbetaald dan ingelegd f 14.097,79 (vorig jaar meer ingelegd dan terugbe taald f 61.281,53). Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal, bij de aanvang van het jaar f 8.608.548,05, bedraagt nu f 8.887.515,65 (vorig jaar f 8.048.091,43). In April werden uitgegeven 153 (371) nieuwe boekjes, terwijl werden inge trokken 83 (95) boekjes. In omloop zijn thans 18.905 (16.994) boekjes. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 21 (11) boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Nutsspaarbank een eerste in leg van f 1). De lediging van 187 spaarbusjes leverde een bedrag van f 2.818.60 aan kleine besparingen op.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2