Hr. Ms. Vulkaan in de Helderse haven £it Omgeving. gaafste N I teuws Zijn hart trok naar Den Helder. Aanbesteding Rijkswerf. Interkerkelijke opwekkingsconferentie. Uitslag openbare verkoping Bneven voor de „Tjerk Hiddes" Drie jeugdige boefjes. Streekdag Oranjegarde Boksen Den HelderGroningen. Texel. Te zwaar bevonden voor Tribunaal. Enorme havenbrand in de V.S. DuitsNederlands bandelsaccoord Lening van 12 millioen dollar voor Nederland Spookbus bij Koedijker vlot brug Nationale reclasseringsdag Dameskapsalon Henk Holl heropend. Postduivenvereniging „Victoria". Wieringen Sportfeesten te Westerland. Den Oever. De palingvangst op het ng IJsselmeer Prijzen Staatsloterij Vergadering Texels Schapenstamboek Het aanvragen van fietsbanden. WM-" 1 VL« Het is een algemeen bekend feit, dat de harten van velen, die éénmaal in Den Helder gewoond of gewerkt hebben, naar deze winderige stad aan het Marsdiep blijven trekken. Een frappant bewijs van deze magische aantrekkingskracht werd deze week ge leverd. Het bleek namelijk, dat er zelfs een Duitser bestond, die zulke zoete herinneringen aan zijn verblijf als Obergefreiter te Den Helder had, dat hij als door reuzenkracht her waarts werd getrokken. Hij wist over de grens te komen, en hij belandde in Den Helder, waar hij met bekwame spoed een oude „liefde" opzocht Het verlangen was echter niet wederkerig. De Duitser zag er waarschijnlijk in burger lang niet zo aantrekkelijk uit als in het uniform, dat haar blijkbaar indertijd niet met groot afgrijzen had vervuld. Zodoende kwam „der herr obergefreiter" in zijn geliefde Den Helder van een koude kermis thuis. De argeloze had het kunnen voorzien. H\j is nu, volkomen gedesillusioneerd, op de terugreis. Laat hij zich troosten met de gedachte, dat hij niet de enige gedesillusioneerde Duitser op dit aard rijk is. Op Vrijdag 6 Juni a.s., des morgens om half twaalf, zal door de directie der Rijkswerf worden aanbesteed het uitvoeren van voorzieningen in de grote en kleine bankwerkerij en de magazijnen van de afdeling Werktuig bouw, zodat h*et gehele complex één ruimte wordt, benevens het bijbouwen van kantoren, wasplaatsen en toilet ten met bijkomende werken op de Rijkswerf. De aanwijzing zal Vrijdag 80 Mei a.s. worden gehouden. Bestekken zijn verkrijgbaar bij het Aanschaffings bureau van de Rijkswerf, ad 2,50 per stuk. Het is 'n verblijdend verschijnsel, dat allerwege het inzicht veld wint, dat zullen wjj de na-oorlogse misère zo spoedig mogelijk te boven komen het nodig is om waar mogelijk tegen stellingen te doorbreken en verspreide krachten zoveel mogelijk te bundelen. De Vereniging van Arbeiders In Gods Koninkrijk (AIGK) is op geestelijk ge bied een geslaagde poging in die rich ting. Zeer vele werkers in het Gods rijk, uit allerlei plaats en van allerlei richting, hebben in de vereniging AIGK de handen inéén geslagen om geza menlijk een grote evangelisatiecam pagne in ons land te houden. Door de bemoeiingen van de Neder landse Evangelische Zending zal deze vereniging volgende week Dinsdag, Woensdag en Donderdag (27, 28 en 29 Mei) een opwekkingsconferentie hou den. Voor dat doel is welwillend de beschikking gekregen over de Doops gezinde Kerk aan de Kerkgracht. Des middags om drie uur en 's avonds om acht uur zullen er samenkomsten wor den gehouden. De conferentie staat on der leiding van den zeer bekenden evan gelist W. Dubbeldam uit Rotterdam. Verschillende andere evangelisten zul len hem daarbij terzijde staan. De sa menkomsten zullen worden afgewis seld door zang. Men raadplege voor bijzonderheden de advertentie in ons blad. Notaris J. P. Loots heeft Woensdag avond j.1. in „De Roskam" publiek verkocht de navolgende percelen, alle gelegen te Den Helder: Het recht van voortdurende erfpacht op de grond met de daarop staande huizen Brakkeveldweg 102,104,106,108, 110 en 112, resp. groot 166, 166, 166, 167, 165 en 189 ca., aan H. Riemers q.q voor f 19.681. Het huis en erf Piet Heinstraat 5, groot 83 ca., aan C. Taylor q.q. voor f 3100. Het huis en erf Piet Heinstraat 11 groot 82 ca., aan C. G. Gomes q.q. voor f 2520. Het huis en erf Jan in 't Veltstraat 43, groot 84 ca., aan K. Duinker q.q voor f 1875. Het huis en erf Brouwerstraat 31, groot 62 ca., aan J. Greven q.q. voor f 1200. De bergplaats met erf aan de Bas singracht 52, groot 94 ca., aan P. Zweed voor f 130. Het recht van voortdurende erfpacht op de grond met het daarop staande huis Van der Duijn van Maasdamstr 20. groot 186 ca., aan P. Tuinder voor f 2810. Het huis en erf Zuidstraat 20, groot 140 ca., aan A. Govers Rzn. voor f2100, Het huis en erf Westgracht 74, groot 52 ca., aan J. L. Simonse q.q. voor f 5200. Post voor de torpedobootjager „Tjerk Hiddes" moet uiterlijk 31 Mei (ter uit reiking in Gibraltar) en 5 Juni (ter uit reiking te Port Said) zijn gepost SCHAAKMATNIEUWS Maandagavond betrok de schaak vereniging „Schaakmat" haar nieu we clublokaal in de bovenzaal van het Militair Tehuis aan de Kanaalweg. Dat betekent voor de vereniging een belangrijke verbetering, want de beschikbare ruimte is thau zeker vol doende. Wanneer de meubilering ge heel zal zijn voltooid, kunnen de le den van .Schaakmat" zich in een ide ale omgeving aan het schone spel van Caissa wijden. Wü wensen deze ver eniging toe, dat Zij ook in tar nieu we home nog vele successen op schaak gebied zal mogen behalen. Op het station werden drie jongens aangehouden, die een beetje onbetrouw bare indruk maakten. Ze vertelden af komstig te zijn uit Rotterdam. De oudste van het drietal, achttien jaar oud, had negen gulden bij zich. Zijn zestienjarige kameraad was in het be-* zit van een polshorloge en een par tijtje Engelse sigaretten. De derde, veertien jaar oud, was „gewapend" met een dolkmes. Bij informatie bij de Dordtse politie bleken de jongens daar ongunstig bekend te staan, en zelfs verdacht te zijn van het plegen van diefstal met braak. De jongens zijn aangehouden en op transport gesteld naar de plaats van herkomst. Tweede Pinksterdag in Den Helder. Het vendel Den Helder van de Oranje-Garde organiseert een streek dag, die op Tweede Pinksterdag in Den Helder zal worden gehouden. On geveer 250 gardisten uit het district Noord-Holand worden verwacht. Het programma van deze streekdag is als volgt: 10 uur vertrek voor boot tocht tot 12 uur; 12 uur tot 2 uur broodmaaltijd in Chr. Militair Tehuis Kanaalweg; 2 uur tot 6,30 uur mars langs dijk en strand, door 't duin naai het kampeerterrein in de Donkere Duinen. Daar worden wedstrijden ge houden in hardlopen, trefbal en andere spelen, waarna tot slot een gezellig samenzijn wordt gehouden in het Mi litair Tehuis, met o.a. de vertoning van enkele films en de opvoering van enkele schetsen. 8 uur boottocht op het Marsdiep. Verwacht worden vendels uit Leer dam. Haarlem, Zaandam, Langedijk en Julianadorp. Op Zaterdag 24 Mei a.s. organiseert de Helderse Boksver. „De Ring" zéér belangrijke wedstrijden tegen een ploeg uit Groningen, n.1. de in ons land zeer bekende „School Abelsma". Niet minder dan 4 Noordelijke kam pioenen zullen naar Den Helder ko men, waaronder twee uit onze natio nale ploeg. De Helderse boksers staan Zaterdag avond wel voor een buitengewoon zware taak en o.i. is een nederlaag bij na onvermijdelijk, gezien hetgeen de Groningers zowel nationaal als inter nationaal dit jaar presteerden. In het vedergewicht bokst Augustijn tegen Gnodde, die dit jaar nieuwelin genkampioen van het Noorden werd. Een zware opgave voor Augustijn. In het bantamgewicht krijgt Bekker zijn revanche voor zijn bij de Ned. kam pioenschappen geleden puntenneder- laag tegen J. Corman, een man uit de nationale ploeg, die vooral in de Scan dinavische landen prachtige successen behaalde. Josephs staat opgesteld tegen Nie- zwaag en kan, mits hij rustig bokst, winnen. Loos en Wisse staan tegenover sterke tegenstanders en zullen drie volle ronden moeten „gaan" om suc ces te hebben. Onze zwaargewicht Bakker krijgt in De Voogd een zeer sterke knaap, tevens Noordelijk kampioen, tegen zich. In Groningen boksten beide on beslist, wie zal nu de sterkste blijken? Snel door de ring verplaatsen en ge bruik maken van je lange reach, Bak ker! Sondbrink zal moeten tonen tegen A. van Dam (Abelsma) over voldoen de stoom te beschikken, want Van Dam, die tweede staat geklasseerd op de lijst der Noordelijke lichtgewich ten, is zeer beweeglijk en stoot met beide handen hard en zuiver. Luters (De Ring), die aanvankelijk zijn handschoenen aan de kapstok had gehangen, is weer serieus aan het trainen gegaan, waaraan menige jon geling een voorbeeld kan nemen. Hij krijgt Zaterdag wel een zeer moeilijke tegenstander, n.1. J. Hesling, kampioen van het Noorden in het lichtgewicht. Of Luters in staat zal zijn den Gronin ger te overwinnen? Wij zijn benieuwd. Ook Rol (De Ring), die zijn debuut in de B-klasse maakt, krijgt het zwaar tegen den Noorderling Visser en nog wel in het Weltergewicht! Jan Colijn zal zijn klasse moeten to nen tegen den huidigen Nederlandsen kampioen Schubart, die als nr. 3 op de Europese ranglijst staat geklas seerd. Hij is een kalme bokser, be schikt over een geweldige techniek en stoot van rechts zuiver en hard. Of schoon we Colijn weinig kans geven om op punten te winnen, zien we met belangstelling deze partij tegemoet. In Groningen werd Schubart winnaar op punten. Zal Colijn voor de verrassing zorgen? Tot slot nog een partij waarvan de uitslag moeilijk te zeggen valt, n.1. WeissenbornWagenaar (A). Twee enorm sterke knapen, wel twee der sterksten van Nederland, echter één handicap, te klein voor het middenge wicht. Echter vormen beiden voor el ke bokser een gevaar, ge:"--* hun ge weldige harde punch. Niet voor mets heeft Wagenaar de naam van het „Groningse kanon". Alles met elkaar een buitengewoon programma. Zij nog vermeld, dat alle partijm zijn gecon tracteerd om teleurstellingen, zoals niet opkomen, te voorkomen. Scheidsrechter is de heer Verbrug gen uit Amsterdam, terwijl als ringarts fungeert dr. G. W. van de Most IJSKAR IN DE SOEP. Een ijskarretje, dat stilstond op de Rijksweg bij de Doggersvaart, werd door een voorbijrijdende auto aange reden. Het karretje was tegen de he vige schok niet bestand, en werd vol komen „gedemonteerd". De politie stelt naar de schuldvraag een onderzoek in. GESLAAGD. Bij de te Haarlem op 17 Mei j.1. ge houden examens slaagden voor kan toorstenograaf (e) Nederlands 130 let tergrepen per minuut: Mej. J. C. Heeren; mej. H. van Ós; de hier P. Goes en de heer J. L. Vis ser. Met groot succes behaalde mej. C. Brouwer het diploma kantoorsteno- grafe Nederlands 200 lettergrepen per minuut. Mevr. A. MazairacGroen. mevr. A W. van BrederodeGroen, de heer J. J. Voogt en de heer J. J. Vaas werd het diploma machine-schrijven uitge reikt. De Helderse candidaten behoorden wederom tot de uitblinkers. Zij waren leerlingen van mej. D. M. de Vroome, lerares, van Hogendorp- straat 24, alhier. AANRIJDING BIJ DE KOOT. Op de Rijksweg nabij De Kooy werft een vrachtauto uit Rotterdam aange reden door een vrachtauto uit Amster dam, die bij het inhalen te veel rechts aanhield. De voorbumper en het lin- kervoorspatbord van de eerste wagen werd beschadigd, terwijl het linker portierraam brak. De andere auto liep een defect op aan de stuurinrichting. Bij uitspraak van 22 Mei van hel Alkmaars tribunaal is de behandeling van de aanklacht tegen Reijer S. te Oosterend op Texel terugverwe zen naar het bijzonder Gerechtshof te Amsterdam. VISSERIJ. URK 20 Mei 1947. Door 90 vaar tuigen werd-heden aan de Visafslag aan gevoerd: 13398 pond paling, van 42—530 pond per vaartuig, prijs f 1.90 t 2 80 per pond. 5200 pond nest, prijs f 1.37 per 100 pond. DE 8CHAGER MARKT SCHAGEN. 22 Mei. Voor de cen trale werden aangevoerd 1 stier, 1 graskalf, 229 nuchtere kalveren, 5 vette gelde koeien. Voor de vrije markt: 18 paarden 400 —1300; 101 magere gelde koeien 350— 625; 30 kalfkoeien 600850; 12 Pink®r 135200; 70 magere schapen 70 95, 85 overhouders 6075; 628 lammerer 25—35; 6 bokken en geiten 6—70; 93 biggen 30—60; 36 konijnen 3—11 en 80 j kippen 710. Op de bovenste foto passeert het schip, ge assisteerd door 8 sleep- In de meest Oostelijke haven der Verenigde Staten, Eastport, in de staat Maine, heeft een enorme brand in het havengebied gewoed, waaraan al het beschikbare brandblusmateriaal zijn uiterste krachten moest besteden. Grote oppervlakten, ingenomen door pakhuizen en fabrieken, zijn in de as gelegd. De schade wordt voorlopig 0p 1 millioen dollar geschat. Als bij zonderheid kan worden gemeld, dat de brand ontstaan is In een fabriek van brandblusapparaten. In Leipzig zijn tussen Duitsland en I verschillende Europese landen handels overeenkomsten gesloten, die voorzien in de leveranties ten bedrage van mil- lioenen dollars. Behalve Turkije en Noorwegen heeft ook Nederland een contract gesloten over de levering van rijwielnaven ten bedrage van 750.000 dollar. De Wereldbank heeft besloten aan Nederland een lening van 12 mil lioen dollar te verlenen voor de sta bilisatie van zijn muntwezen. Paniekstemming door loos alarm. De NACO-bus, die gistermiddag om kwart over vier uit Alkmaar vertrok met als doel Warmenhuizen, geleek en kele ogenblikken een ware spookbus. Nabij de vlotbrug Koedijk schreeuwde één der inzittenden plotseling: de bus staat in brand, waarop alle passagiers door een paniekstemming aangegrepen, uit de rijdende bus sprongen. Eén meisje kroop zelfs door het nood- luik en sprong, terwijl de bus reed, van het dak af. De 60-jarige mevrouw RaatSchoorl uit Koedijk kwam te vallen, waarna Evenals het vorige jaar hebben de samenwerkende reclasseringsinstellin- gen, waarvan de grootste zijn het Ne derlandse Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen, de R. K. Reclasseringsvereniging, het Leger des Heils en de Prot.-Christ. Reclasserings vereniging, het voornemen een Natio nale Reclasseringsdag te organiseren. Deze collectedag zal gehouden wor den op Zaterdag 7 Juni a.s. Teneinde de collecte bij alle gezindten aan te bevelen, is een comité van aanbeveling gevormd, waarin zitting hebben: bur gemeester G. Ritmeester, kapitein ter zee I. W. Reynierse (Commandant Ma rine), hoofdofficier MSD der le klas se S. G. Barendregt (direct, der Rijks werf), Deken A. H. Harst en Majoor H. Hordijk (Leger des Heils). Zjj, die aan het welslagen van deze reclasseringsdag willen medewerken als collectant of collectrice, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven aan het loket van de Helder se Courant. Gedurende ongeveer vijf weken is de dameskapsalon van den heer Henk Holl, Koningstraat 107, wegens ver bouwing gesloten geweest. Thans is de zaak weer in volle glorie heropend. Ieder die wel eens in het kleine, don kere salonnetje van voorheen is ge weest, zal versteld staan van de grote veranderingen die er hebben plaats gevonden. Het geheel heeft nu en terecht het aanzien van een eerste klas zaak. Alles is in zeer moderne stijl uitgevoerd en ook de kleuren combinatie mag zeker geslaagd heten. De firma Zijp heeft voor het schil derwerk tere kleuren gekozen, die volkomen rustig aandoen, wat voor de dames die enkele uren onder be handeling zyn bijzonder prettig is. Een klein gezellig winkeltje geeft via een deur, waarboven in hand smeedwerk de naam van den heer Holl is geplaatst, toegang tot de kap salon. Alle cabines zijn voorzien van warm en koud stromend water, ter wijl keurige spiegels aangebracht zijn. Het ontwerp van de verbouwing werd gemaakt door den architect De Heer Kloots uit Alkmaar. DE ZUIVERING Bij beschikking van den Minister van Binnenlandse Zaken is op grond van het zuiveringsbesluit ontslag ver leend uit zijn functie, zulks bij be schikking van: 12 April 1947, aan P. C. de Meijer, schilder bij openbare wer ken te Den Helder, gerekend met in gang van 22 Mei 1945, met bepaling, dat alle rechten op dadelijk of uitge steld pensioen en alle andere rechten, welke zijn nagelaten betrekking krach tens wettelijk voorschrift of arbeids overeenkomst zouden kunnen doen gelden, vervallen. Na eerst een drietal africhtingsVluch- ten te hebben gehouden, werd door de postduivenvereniging „Victoria" deelge nomen aan een wedvlucht vanaf Dordrecht. Voor deze wedvlucht waren 159 duiven ingekorfd, die om 8 uur in vrijheid werden gesteld met een stijve WNW wind. De prijzen werden behaald door onderstaande leden: J. C. Duinker 1, 2, 4, 15, 28, 30; W. v. Leeuwen 3, 6, 9, 12, 20, 27, 32; A. Hu- bregtesn 5, 10; D. Bruin 7, 11, 29; H. W. Kok 8, 16. 31; L. Bak 13; Bak—Brui- nink 14: G. J. de Wit 17, 19; P. Ham 18, 24; C. Bruin 21; W. A. Jacobs 22; gebr. Ramler 23, 25. Aan een tweede wedvlucht vanaf Dordrecht werd door 150 duiven deel genomen. De dieren werden gelost om 9 uur, met matige NNW wind. De prij zen werden behaald door onderstaande leden: A. Hubregtsen 1; W. A. Jacobs 2, 4; J. Kramer 3, 5, 6; J. Slijkerman 7, 17; H. Kok 8, 9, 25, 27, 28, 29; J. C. Duinker 10, 12, 22; G. J. de Wit 11, 13, 16, 30; C. Bruin 14; W. van Leeuwen 15, 19, 20, 23, 26; J. Koster 18, 21; L. Bak 24. Met de Pinksterdagen zullen te Wes terland sportfeesten worden gehouden, welke de Handbal- en Athletiekveren. „Tonegido" zal organiseren. Op deze dagen zullen handbal- en voetbalwedstrijden worden gehouden om medailles en beker. De dames van Wiron I, die nog niet eerder in een competitie meespeelden, krijgen tegen Tonegido 2 een zware op gaaf. Tonegido I dames zal Zondagmiddag 3 uur tegen de Haarlemse ploeg Gita I uitkomen en spelen om de medaille. Maandagmiddag 2e Pinksterdag be looft het zeer spannend te worden, n.L de 3e klasse Amsterdamse club „De Catchers" zal tegen Heren I om de medaille spelen en ook zal Tonegido hier niets toegeven en we rekenen op een overwinning voor de thuisclub. Succes kan haar prestatie tegen E K.C. tonen, en al leek het oorspron kelijk dat Succes tegen deze ploeg de gradatiewedstrijden zou moeten spelen, we kunnen toch rekenen op een vriendschappelijke en spannende wed strijd. Als attractie heeft Westerland de kermis. Een verscheidenheid zweef, draaimolen, schuitjes enz. en de dans tent, waarna na afloop van de wedstrij den bal wordt gehouden. Ieder, die met de Pinkster zo aange naam mogelijk wil doorbrengen, kome naar Westerland, naar de kermis. Het terrein is bij de Poelweg. un ixucuijzv ivwaui te vanen, wdauia boten, de steiger bij de meerdere mensen bovenop haar spron- gen Zij brak onder meer haar enkel en is later op advies van dr. de Wit on middellijk naar het Centraal Zieken huis te Alkmaar overgebracht; haar toestand is ernstig. Inmiddels was ook de chauffeur door de paniekstemming aangegrepen en zonder de bus te doen stoppen sprong hij naar buiten, zodat het vehikel al leen verder reed. Eerst toen kwam de chauffeur tot bezinning en holde achter de bus aan om de remmen vast te zetten. Het wonderlijkste van de gehele situatie is, dat de bus helemaal niet gebrand heeft. De passagier die alarm maakte, rooi- een sterke rubberlucht en meende daarom, dat er iets brandde. Wat de oorzaak van de brandlucht was, is niet bekend. Na dit emotionele op onthoud is de reis naar Warmenhuizen voortgezet. haveningang. Duidelijk zijn aan dek van de „Vulkaan" de beide lan- dingsboten zichtbaar. De onderste foto geeft I een goede indruk van de grootte van het schip. Foto's D. Abbenes VOETBALTOURNOOI „WIRON" Op Maandag, 2e Pinksterdag, orga niseert de v.v. „Wiron" een voetbal- tournooi, waaraan vier clubs zullen meedoen, n.1. Wiron 1, Succes 3, Z.D.H. 1 en vermoedelijk B.K.C. 3. Van de laatstgenoemde club werd nog geen bevestigend antwoord ontvangen. Door de gezamenlijke middenstanders van Den Oever worden voor dit tournooi een beker, een lauwerkrans en enkele medailles beschikbaar gesteld. De wed strijden beginnen des ochtends om 10 uur, waarna des namiddags om 2 uur de winnaars en verliezers van de och tendwedstrijden tegen elkaar uit zullen komen. Als het weer zijn medewerking verleent belooft het een mooie dag voor de voetballiefhebbers te worden. OVERGEPLAATST. Onze plaatsgenoot de heer R. Kaay Szn. te den Oever is overgeplaatst van Schagen naar de marechaussee te Win kel (vaste standplaats). Op het IJselmeer nam de paling visserij begunstigd door het mooie weder aanmerkelijk in omvang toe. De prijs liep bij veel grotere aanvoer DE PREMIE VAN DERTIG MILLE. 5e klasse, 16e lijst, f 1000,en de premie van f 30,000, nr. 4866. f 15000,— nr. 12821.. f 10000,— nr. 11378. f 1000,— nrs. 10785, 12093, 13915, 20171, 21960. f 400,— nrs. 5620, 9209, 12406, 14165, 20240. f 200,— nrs. 3938, 5758, 10474. f 100,— nrs. 1917, 14245, 14275, 1931T, 19487, 21252. Woensdag vergaderde bovenge noemd Stamboek te Alkmaar onder presidium van den heer v. d. Oord maar zeer weinig terug. De prijs der Van Barsin^erhorn. Deze gaf in z(jn kuilpaling was gemiddeld 1.40. De °Penlng®woord een beschouwing over prijs der lijnpaling was 1.80. Er de vooruitzichten van de schapen- werd de vorige week 46636 pond pa- teelt' Weliswaar was de strenge win- ling aangevoerd. Over het globaal ter op de schapenstapel van nadelige stemden de resultaten tot tevreden-1 'nvl°ed, doch desondanks zijn de heid. De Noordzee-visserij had te kam pen met minder goede prijzen. Bijl vooruitzichten voor de fokkerij niet ongunstig, ook niet wat de prijzen goede vangsten varieerden de besom-| betreft. Ondanks het feit, dat de ex- mingen van 500.- tot 1400.- per port nog niet op volle toeren draait, Noordzeevisser. Door werd hier met Noordzeevis gemarkt De vorige week werd aan de afslag voor 87000.- verhandeld. 15 vaartuigen is er een behoorlijke vraag. Spr. deel de nog mede, dat het Schapenstam boek collectief zal deelnemen aan de op 3 September te Den Haag te hou den tentoonstelling; een bestuurs commissie zal het tentoonstellings materiaal hiervoor bij de leden selec teren; in totaal zal met circa 150 die ren worden deelgenomen. Verder zjjn vastgesteld de tentoon stellingen te Texel op 8 Sept, te Hoorn op 18 Sept. en te Alkmaar op 24 Sept. Nadat enige mededelingen waren gedaan inzake de afzet van fokmate- riaal naar het buitenland, volgden de Het C.D.K. vestigt er de aandacht op, dat, uiterlijk tot en met 31 Mei, de distributiediensten op plaatselijk bekend te maken dagen en uren ge legenheid geven tot het indienen van aanvragen voor fietsbanden. In dit tijdvak kunnen slechts zij een aanvraag indienen, die na de bevry- ding, doch voor October 1946 een bon ve[^ezingen. voor een of meer buitenbanden heb HWegens periodiek aftreden van de ben ontvangen. Deze personen mogen ^eren T- Bakker en P. Kistemaker ten hoogste een toerbuitenband aan- werden in het bestuur gekozen d® vragen. heren W. Bakker, den Hoorn (Texel) De aanvragen moeten collectief wor- en K. Hoogetoorn, Beemster. In de den ingediend, indien zij betrekking financiële commissie werden gekozen hebben op personen werkzaam in be- de heren M. Spaans, SL Pancras, •*- drijven met 10 of meer arbeiders Overgelegd moeten in dit geval wor den een lijst met de namen der be trokken arbeider» alsmede de tweede öistributiestamkaarten. Dekker Kz., Oterleek, C. Comman deur, Texel en als plaatsvervanger de heer J. Stapel Sz„ SijbekarspeL Aan het einde der vergadering hield de heer E. Dz. Govers een 'n' J I --V-vl Uo liCCI jVjv V vl „,11™ de uitreiking der bonnen leiding over doel en werkwijze vaB nog nadere berichten volgen. I de Ned. Wolfederatie.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2