5 hoogspanning Chamberlains rampzalig besluit Motoren ronken in Alkmaar Bewapende Wereld Interview met Koning Peter DAMRUBRIEK MUENCHEN voorkwam een moordaanslag op HITLER Ons land op de tiende plaats Vrouwen roken te veel. V. «uW ATER-pe Radio-boodschap voor kampeerders. 125000 Joegoslaven in ballingschap Speedway-races op komst? Wij luisteren morgen naar. Feuilleton maanden door Tjeerd Adema (Vu een TTP-correspondent) k>« waarschijnlijk op 29 September 1938 Termoord en de tweede wereldoorlog nimmer uit gebroken sijn. als Neville Cham- berlnin niet een dag eerder had bealoten, naar Miinchen te vlie gen om Hitier te ontmoeten. Dat is de conclusie, waartoe Allen W. Dulles, officier van de Amerikaan se spionnagedienst (hij werkte van 1942 tot het einde van de oorlog in Zwitserland) 'komt in zijn boek „Duitslands ondergrondse", dat zo juist in Amerika is verschenen. Dulles heeft zijn wetenschap opge daan van verschlilende Duitse onder grondse, anti-nazi groeperingen^ De leider in dat complot van 1938 was volgens Dulles, kolonel-generaal Ludwig Beek, chef van de Duitse ge nerale staf. Beek was een verwoed tegenstander van Hitier en vooral van Hitiers oorlogsplannen. Hij was er van overtuigd, dat oorlog zou leiden tot Duitslands nederlaag. Een oorlog met Tsjecho-Slowakije zou, zo meen de Beek, een strijd op twee of drie fronten worden, nl. tegen Engeland en Frankrijk in het Westen, de Tsjechen in het Oosten. Maar zelfs als alleen Tsjecho-Slo wakije en Frankrijk de wapens zou den opvatten, zou Duitsland de ver liezer zijn, zo dachten Beek en zijn medewerkers in de zomer van 1938. Daarom besloot Beek de Engelsen in te lichten over Hitiers plannen en er bij hen op aan te dringen een on dubbelzinnige verklaring af te leggen dat Engeland iedere schending van de Tsjechische neutraliteit als een oor logsuitdaging zou beschouwen. Maar, nog vóór Becks boodschap Londen bereikte, zo vertelt Dulles verder, had Chamberlain het besluit genomen naar Berchtesgaden te rei zen. De Duitse samenzweerders waren ontmoedigd. Doch in September spit ste de crisis zich opnieuw toe. Op 28 September 's morgens vroeg telefo neerde Becks verbindingsman in Lon den, dat hij er zeker van was, dat agressie tegen de Tsjechen een alge mene oorlog zou ontketenen. De sa menzweerders vatten weer moed en bereidden een militaire „putsch" voor op de 29ste. Zelfs de weifelende veld maarschalk Walther von Brauchitsch Duitslands opperbevelhebber, was be reid mee te doen. TEGENORDERS. Evenwel, de staatsgreep zou niet doorgaan. Toen een van Becks man nen, veldmaarschalk Erwin von Witz- leben in een bespreking was met de stafchef von Brauchitsch, generaal Halder, kwam het bericht, dat de Britse en Franse premiers Hitier de volgende dag in München zouden ont moeten. De orders voor de deelnemers aan de „putsch" werden ingetrokken, want de oorlog was nu voorko men. Met één pennestreek werd de overwinning op Tsjecho-Slowa kije behaald, zoals generaal Hal der zich volgens Dulles uitdrukte. Dulles betoogt dat dit een noodlot tige fout van de Engelsen en de De militaire medewerkers van de New York Times heeft in een overzicht van de internationale bewapening een overzicht van het aantal mannen, dat thans onder de wapenen is. Van de 19 millioen man, die thans over de gehele wereld onder de wapenen z\jn, komen 5,7 mllHoen op rekening van China. De Sovjet-Unie onderhoudt een legermacht van 3,8 millioen man, de Verenigde Staten 670.000 man. Nederland komt op de tien de plaats met 175.000 man. Ten aanzien van de tonnage van de marine staan de Verenigde Staten op de eerste plaats met 3,8 millioen ton. Dan volgt Engeland met 1.5 mil lioen ton en als derde de Sovjet-Unie met 445.000 ton. Nederland is twaalfde op deze ranglijst met 38.000 ton. Deze getallen hebben slecht*? be trekking op slagschepen, slagkrui sers, vliegtuigmoederschepen, krui sers, toipedobootjagers en duikboten. Ook in de militaire luchtvaart oek'.e- den de V.S. de eerste plaats met in totaal 37.000 militaire vliegtuigen, gevolgd door de Sovjet-Unie (25.0u0). Van Engeland en Frankrijk waren geen cijfers beschikbaar. De eerstvol gende grote luchtvloot is die van Turkije met 1050 vliegtuigen en de Joego-Slavische met lOOO. Nederland komt hier op de zestiende plaats met 275 vliegtuigen. Uit het overzicht blijkt tevens, dat China tachtig procent van zijn be groting uitgeeft voor militaire za ken. Ierland komt op de laatste plaats met vijf procent, terwijl dit be drag in de Sovjet-Unie ongeveer achttien pet. en in de V.S. 35 pet. be draagt. Nederland komt volgens deze gegevens op de elfde plaats met ruim 25 pet. Ook deze cijfers hebben slechts betrekking op de bedragen, die onmiddellijk aan de gewapende oaaoht ten koste worden gelegd. Fransen is geweest, die bovendien tot gevolg had, dat de Russen voor lopig hun medewerking tegen Duits land niet zouden verlenen. De vrees voor een strijd op twee fronten, die de Duitse generale staf steeds ge koesterd had, was geweken en ernstige pogingen om Hitier ten val te brengen werden tot 1944 niet meer ondernomen. Pas Stalingrad en El Alamein brachten de Duitse generaals weer tot de overtuiging, dat Duitsland de oorlog ging verliezen. Wel warden gedurende al die jaren nog tal van complotten tegen Hitier beraamd, doch er zat niet voldoende stuw kracht achter al deze samenzwe ringen, zo concludeert Dulles. De Engelse minister van financiën, Dalton, heeft voor zijn collega's een rookverbod uitgevaardigd tij dens kabinetszittingen. Tegelijkertijd heeft hij de vrou wen in hoofdzaak verantwoorde lijk gesteld voor het toenemende tabaksverbruik in Engeland. De mannen roken evenveel als vóór de oorlog, maar de vrouwen een derde méér. De hele rokerijgeschiedenis hangt samen met het grote aantal dollars, dat de regering moet uit geven voor de aankoop van rook artikelen in Amerika. 'v<XXl?ICWTl6 A<AA weerr Tt 'T NOU Op Zaterdag vóór Pinkster, 24 Mei, zal de A. N. W. B. een radio-bood schap richten tot alle Nederlandse kampeerders. De uitzending zal plaats vinden van 20.05-20.15 over Hilversum I (301 m). Op alle kampeerterreinen, kampeercentra en in de kamphuizen zal deswege een luisterkwartiertje worden belegd. Op die kampeerterrei nen waar geen radiotoestel aanwezig is, zal een vertegenwoordiger van de A.N.W.B. deze boodschap voorlezen en daarna de gedachtenwisseling, die hierop zal volgen, leiden. Deze radioboodschap zal de inleiding vormen tot een landelijke actie tot verbetering van de stijl van het bui tenleven en van het kamperen in het bijzonder. STAKING TE KOPENHAGEN. Heden zijn 100.000 Kopenhaagse ar beiders in staking gegaan en hebben voor de parlementsgebouwen gede monstreerd tegen het ernstige aard appelentekort en het onlangs inge stelde prijzenplafond. Dinsdag a.s., op z.g. 3de Pinksterdag das, zal Alkmaar in het middelpunt staan van geheel motorlievend Noord-Holland. Immers, op die dag zal de splinternieuwe sintelbaan op het Alkmaarse Sportpark de krachtproef moeten doorstaan: is deze baan geschikt voor motorraces, zijn de bochten snel en zullen er record-tijden gemaakt worden? Traditiegetrouw werd de eerste Hollandse nieuwe haring aan H.M. de Koningin ten paleize het Loo aangeboden. De bekende Oranje-tonnetjes met de eerste „Hollandse Nieuwe" worden naar het paleis gebracht. Parijs 20 Mei, (United Press). Na zes jaar ballingschap koestert Peter de tweede van Joegoslavië het verlangen naar zijn land te rug te keren als een „democra tisch vorst". „Voor tienduizenden Joegoslaven in ballingschap en in het land zelf vertegenwoordig ik de demo cratische machten van het wes ten", aldus zeide ex-koning Peter in een exclusief interview in zijn gerieflijke kamer in het hotel George V in Parijs. „Elke dag hoor ik van steeds meer gezinnen, die de voorkeur geven aan het leven in de kampen voor ver plaatste personen boven de tyrannie in Joegoslavië. Velen zijn gevlucht. Ik schat het aantal Joegoslaven in ballingschap op 125.000". Koning Peter, die thans in Parijs vertoeft, heeft het plan dit jaar een bezcek aan Engeland en de Verenigde Staten te brengen. Ik hoop vurig op. een zo spoedig mogelijke bevrijding van mijn volk. Maar ik weet, dat de toekomst van de Balkanlanden slechts verzekerd kan zijn, wanneer de Balkanvolken er zelf toe besluiten alle buitenlandse invloeden van zich af te werpen. Sinds duizenden jaren hebben wij verkeerd in buitenlandse invloeds sferen. In oude tijden plunderden de Grieken en Romeinen onze landen, daarop volgde de overheersing door de Tui ken. Door haat te zaaien tus sen de verschillend* Balkanvolken de ander in hun macht te krijgen. Nu zijn er de Russen. Ik ben ervan over tuigd, dat een Pan-Balkanbeweging het enige is, dat Joegoslavië en de andere volken voor een volledige in eenstorting kan redden". Wanneer hij geen conferenties heeft met vooraanstaande Joegoslavische bannelingen, kan men de 24-jarige ex-koning in gezelschap van 2ijn charmante echtgenote, de Griekse prinses Alexandra, in de exclusieve restaurants en nachtclubs van Parijs aantreffen. „Ik vindt Parijs veel vrolijker dan Londen", zeide hij glimlachend. „Of schoon het leven hier moeilijker is, schijnt het volk opgewekter te zijn". Peter de tweede, die uitstekend Engels en Frans spreekt, bezoekt dik wijls „Maxima" en „Monseigneur", waar de orkesten Roemeense en Hon gaarse dansen spelen. De ex-koning bevindt zich steeds ln gezelschap van twee detectives. In de zes jaar van zijn verblijf buiten het vaderland heeft hij bezoeken ge bracht aan Zwitserland, Italië. Frankrijk, Engeland en de Verenigde Staten. „Ik heb veel geleerd, maar ik voel mij vermoeid en wens naar mijn volk terug te keren". Vóór de oorlog was de motorsport in ons land buitengewoon populair. De TT-races in Assen trokken jaarlijks meer dan 100.000 betalende bezoekers, de grasbaanwedstrijden in Alkmaar, Hilversum, Den Haag, Utrecht en an dere plaatsen „gingen" voor totaal uit verkochte tribunes en de terreinritten leverden eveneens duizenden toeschoui wers op. De vraag was echter: hoe zal de mo torsport zich na de oorlog ontwikke len? En dan speciaal: hoe zal die zich ir Nederland ontwikkelen? De bezetter had immers in zijn vijf jaren van macht heel wat racekarretjes weggehaald. Bekende renners waren wel zo handig om hun machines te laten onderduiken, maar dat „spul" is nu ook al weer zes jaar ouder geworden en zo stond de zaak er in de zomer 1945 zeker niet best voor. En toch, de belangstelling zelf was niet getaand! Integendeel, onze renners hunkerden naar wedstrijden, zagen kans, enkele nieuwe machines te ko pen, knapten oude motoren weer op en na het startverbod in 1945 begon de motorsport verleden jaar weer op te bloeien, ja, nam ze zelfs grotere vor men aan dan vóór de oorlog! Wel aar zelde het TT-comité in Assen nog, maar in Twente en Limburg werd alles wakker geschud en met enorm succes werden de verschillende circuits ge draaid. Zó groot was de belangstelling, dat Assen niet meer achterwege kon blijven en ondanks primitieve hulp middelen ook zijn races uitschreef. Bovendien bleken de grasbanen een grote attractie te zijn en boekten nieu we records aan toeschouwers. Terwijl de terreinritten eveneens leerden, dat hun populariteit niet verloren was ge gaan. Het nieuwe seizoen. En nu is dan het nieuwe seizoen 1947 ingeluid. Nog steeds is de invoer van nieuwe machines zeer beperkt, maar dat neemt niet weg, dat het KNMV- programma bijna overladen is. Gaan we e^en na hoe dat programma er uit ziet, dan blijkt dat Assen (28 Juni) dit jaar weer internationaal wordt en dus een begin maakt met een herleving van de oude glorie. Misschien zal ook Zand- voort internationaal worden (8 Juni en 7 Sept.), zü het dan met een buiten landse deelneming op uitnodiging (As sen is geheel „open") en tenslotte zijn er nog de circuits van Twente, 't Zandt, Hunsel en Maasbracht, die samen de kampioenen zullen opleveren. Laten we verder slechts een paar cijfers noemen: in totaal zullen er 8 wegraces zijn, 34 gras- en sintelbaanraces en 60 terrein- ritten! Me dunkt, het gaat! Speedway-races. Vier-en-dertig gras- en sintelbaan- wedstrijden, zeiden we. En daarvan neemt Alkmaar er enige voor zijn re kening op de sintelbaan en vordert ook Hoorn er een paar op de grasbaan. Wie de motorraces regelmatig ge volgd heeft, weet, hoe de stijl langza merhand veranderd is. Vroeger „nam" de renner de bochten zo snel mogelijk, zonder dat hij daarbij speciale maatre gelen nam. Later werd dat anders; toen trachtte men de winst uit de bochten te halen. M.a.w., men zocht naar een stijl, die de grootst mogelijke snelheid opleverde in de bochten en men vond die stijl in het z.g. dirt-track-systeem, waarbij de machine van achteren als 't ware bij rukken naar buiten werd gedrukt. Een Houtop, een Hartman en anderen werden er meesters in, terwijl Jan Rijk daarentegen de oude, meer elegante stijl prefereerde. Die dirt-tracksport was afkomstig uit Engeland, waar men speciale banen bouwde voor dit rijden, banen met een laag losse sintels, die het mogelijk maakten, om de machines als 't ware dwars in de baan te gooien. Op de gras- baan bleek dat niet mogelijk, althans niet in die mate, maar het nieuwe systeem bleek op de grasbaan toch te prefereren. De grote vraag is nu: wat za! de sintelbaan opleveren in dit op zicht? We verwachten grotere snelhe den in de bochten en een tot 't uiterste doorgevoerd dirt-tracksysteem. Van daar, dat Alkmaar ook voor de ren ners zo belangrijk is! En tenslotte de speedway-races. Ook deze zijn uit Engeland afkomstig. Eigen lijk verschillen ze weinig van de ge wone sintelbaanraces en we zouden kunnen volstaan met te zeggen, dat het geperfectionneerde sintelbaanraces zijn, waarbij niet de rijders individueel el kaar bestrijden, maar dat twee ploegen het tegen elkaar opnemen in een serie ritten. Alkmaar zal een demonstratie krij gen van de speedway-races en de mo gelijkheid is niet uitgesloten, dat ook Alkmaar binnen afzienbare tijd zijn speedway-races krijgt! Spanning te verwachten. Van Aartsen en Hartman zijn nog steeds, evenals verleden jaar, de grote favorieten, maar zij krijgen gelukkig concurrentie. Zo heeft Iesberts beslag kunnen leggen op een zeer snelle HILVERSUM I geeft Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8.18 Luchtige klanken. 10,00 Morgenwijding. 10,80 Radiofeuilleton. 11,00 Uitzen ding voor arbeiders in Continubedrijven 11,45 Familieberichten. 12,00 Accor deon-orkest. 1,00 Programma Nederl. Strijdkrachten. 1,30 Malando en zijn or kest. 2,15 Sportpraatje. 2,20 Omroep orkest. 3,30 Van boek tot boek. 3,45 Beoefening der huismuziek. 4.25 Miller-sextet. 5,00 Artistieke staalkaart 5,30 Om en nabij de twintig. 6,15 Community slnglng. VPRO: Uitzen ding rijpere Jeugd. VARA: 8,15 The Ramblers. 8,45 „Dodenhuis". 9.15 Oké-avond 10,30 Socialistisch commen taar. 11,15 Hobby-hoek. HILVERSUM n geeft Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. KRO: 8.15 Pluk de dag. 8,05 Morgenconcert. 10,00 Kleuterkwartiertje. 11,00 De Zon nebloem. 12,03 Liederen van Ceear Franck. 12,30 Metropole-orkest. 1,4» De Toneelkijker. 2,00 Filmmuziek 2,30 Filmpraatje. 2,45 Disco-noviteiten 3,15 Jonge kunstenaars stellen zich voor. 4,20 R.K. Volkshogeschool. 4,20 De schoonheid van bet Gregoriaans 5 00 Da Wigwam. 6,15 Journalistiek week overzicht. 6,30 Buffalo Blll. 7,20 Dane- orkest. 7,45 „Banden die binden". 8,05 De gewone man. 8,20 Wie weet hoe deze plaat heet? 8,30 Lichtbaken van pater Henri de Greeve. 9,00 Or kest zonder naam, 9,30 Muzikale tom bola. 10,00 Regenboog-cabaret. 11,20 Ra dio-volksconcert STOFFELIJK OVERSCHOT VAN COLIJN NAAR NEDERLAND. Een aantal leden van het Neder landse Rode Kruis te Berlijn, is naar Iimenau, dat in de Russische zone van Duitsland ligt, vertrokken om het stoffelijk overschot van de aldaar in internering overleden dr. H. Colijn op te graven. Het zal naar Nederland worden getransporteerd, waar het in de loop van de volgende week kan worden verwacht. Triumph, terwijl Maller en Bisschops meer en meer naar voren dringen en heus niet kansloos aan de start komen. Willen Van Aartsen en Hartman hun hoge plaatsen behouden, dan zullen ze zich geheel moeten geven óp de Alk maarse sintelbaan, op deze derde Pink sterdag! Oplossing probleem 33. Stand. Zw. 12 sch. op: 3, 5, 9, 11, 12, 13, 15, 17, 19, 23, 36, 45. Wit 12 sch. op: 20, 26, 28, 32, 34, 37, 40, 46, 47, 48, 49, 50. Opl. 1 50—44, (15 x 24), 2 26—21 (17x26), 3 47—41 (36x47), 4 37—31 (26x37), 5 32x41 (47x36), 6 44—39 (23x 32), 7 46—41 (36x47), 8 39—33 (47x29), 11 34x14.(9x20), 10 49—43 (45x34), 43—38 (32x43), 12 48x6! Nu nog even het volgende standje: Zw. 7 sch. op: 10, 11, 12, 17, 19, 30, 31. Wit 7 sch. op: 27, 28, 32, 33, 36, 38, 39. Zwart heeft als laatste zet gespeeld 2631? en nu wint wit door: 2822 (17x37), 39—34 (30x28), 38—32 (31x22), 32x5 en 3742 van zwart kan niet we gens 537 en 36x16. Ter oplossing voor deze week: Probleem 34 van A. Doornbos (zie diagram). Zw. 10 sch. op: 3, 9, 13, 15, 1T. 18, 21, 23, 35, 36. Wit 10 sch. op: 24, 25, 26, 29, 32, 34, 38, 39, 41, 43. Wit speelt en wint. „Monsterachtig", zei ze. „Ik weet nu wel zeker, dat u in het geheel geen smaak heeft". „Wilt u mischien eens even rond zien, dame?" vroeg Irma, die plotse ling de komische kant deze ver toning begon te zien en, met een zucht van verlichting, voelde, dat de be nauwende greep om haar keel ver slapte en zy weer rustig kon adem halen. Juffrouw Giesela keek met onver schillige blik om zich heen. „Heeft u werkelijk niets anders?" vroeg ze. „Ah, die Giesela", riep de passe rende Albertine van de damesman tels, die zo nu en dan wel eens een bobbeltje op het kantoor gemaakt had. Juffrouw Van Arkel keerde zich om of zij door een schorpioen gesto ken was. „U draagt hier de verantwoording", zei ze, zich tot Irma wendend. „U heeft er voor te zorgen, dat ik hier niet als een dienstbode wordt toege schreeuwd". „Nou moe!" zei juffrouw Albertine met een blik van de hoogste verba slaagden de Duitsers erin de een na zing. „De verantwoording voor deze af deling berust bij den chef', zei Irma, die den jongeman, die de hoedjes-, toiletjes- en mantelaffaire van Hans had overgenomen, haastig zag nader- komen. Hij nam met één blik de toestand op het gevechtsterrein in zich op. ..Ik ben de chef van deze afdeling", zei hij beleefd. Heb ik goed gehoord, dat u zich wenst te beklagen?" „Natuurlijk", zei juffrouw Giesela. lier chef is, dient u ei zorgen, dat de damesklanten hier niet behandeld worden op een manier, die aan de vismarkt doet denken". „Aan de vismarkt?" vroeg de chef, om zich heen kijkend. „Je rooie zuster!" zei juffrouw Al bertine, wier vader inderdaad een winkeltje in „levendige" en gerookte moment, dat de klant haar met hau- paling had gedreven. „Juffrouw Albertine", zei de chef streng, „u gaat onmiddellijk naar uw eigen afdeling en daar spreken wij elkaar nader". Hij wendde zich weer tot de klant. „Heeft u", vroeg hij, „zich over juf frouw Hoogvorst te beklagen?" Juffrouw Van Arkel haalde haar chef, „maar in dat geval zullen wij u niet van dienst kunnen zijn. Wij krij gen binnenkort de nieuwe zending herfstmodellen. Misschien wilt u zo vriendelijk zijn, dan eens terug te ko men. Er zal zeker iets bij zijn, dat u zal interesseren". Juffrouw Giesela keerde zich om en verliet, zonder antwoord te geven, de afdeling hoedjes, nagestaard door den chef en door drie dames van de atdeling mantels, die op een S.O.S.- sein van juffrc klanten een ogenblik in de steek had den gelaten en te hoop gelopen wa ren om als belangstellende figuran ten in deze dramatische een-acter te kunnen optreden. Juffrouw Mientje, een brutaal nest uit de leerlingen-afdeling, liet op het meer dan verschrikkelijk en ik ben nu eenmaal geen slangenbezweerder. Ik vrees, dat die juffrouw Giesela zich morgen persoonlijk bij de direc tie gaat beklagen". Zijn voorspellingen kwamen even wel niet uit Juffrouw Giesela beklaagde zich niet persoonlijk bij de directie om de eenvoudige reden, dat zij de volgende morgen niet meer op het kantoor kwam. Er lag een briefje, aan het adres van den procuratiehouder, waar in -zij mededeelde, dat zij de laatste tjjd tot het inzicht was gekomen, dat een omgeving als het warenhuis geen passende achtergrond voor haar ele gante verschijning vormde het stond er natuurlijk niet letterlijk zo, maar het kwam er wel op neer en dat zij daarom de vrijheid nam, met in- taine blik passeerde, „toevallig" een gang van morgen heden voor voetenbankje los, dat vlak voor de haar betrekking te bedanken, sierlijke blauwleren schoentjes van Zij gaf hem de welgemeende raad Giesela met een smak op de grond v-at beter uit te kijken bij de aan- juf- viel. „Kijk uit, uilskuiken!" riep frouw Van Arkel woedend. „Je vader met die hangsnor", re pliceerde juffrouw Mientje, slagvaar- mooie schouders op. „Ik begrijp alleen dig, maar de chef kwam haastig na- niet", zei ze, „waarom men in deze derbij, joeg de vrouwelijke roofdie- afdeling een verkoopster zet, wier ge dachte blijkbaar meer bij haar... eh... vrienden dan bij haar werk zijn". „Ik heb deze dame onze beste mo- rengroep met enige barbaarse beve- stelling van verkoopsters in de mode afdelingen speciaal de afdeling hoeden omdat dames, die zich res pecteren liever niet geholpen willen worden door deernen, die blijkbaar uit de goot waren opgeraapt en het straatvuil nog aan haar rokken droe gen en evenmin door zogenaamde dellen laten zien", zei Irma, met een verloop der gebeurtenissen te krijgen, moeilijk bedwongen glimlach, „maar „Ik wou, dat alle vendeuses waren mevrouw meende, dat er niet vol- zoals u", zei hij vriendelijk. „Het par- doende keus was". j tijtje reptielen, dat op 't ogenblik op „Het spijt mij, msvrouw", zei de [de mantelafdeling is gedetacheerd, is len voor zich uit en keerde naar juf- j chefs, die meer in een grutterszaakje frouw Irma terug om van haar een dan in een mode-afdeling of op 'n humoristisch getint verslag van het tekenbureau thuis hoorden. Hoogach tend Mejuffrouw G. van Arkel. (wordt vervolgd)

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 3