KRUIJFF Uit voorraad leverbaar: T. A. V. E. N. L'.-opvoering „Bet je regeert" Jaap Sax' expositie Tweede Pinksterdag geopend Stad en Omgeving. Abonneert U op dit blad A. v. d. Lagemaat Opmerkelijke prestatie van Hanna Ruiten troef legt de kaarten neer. Helderse kinderen doen een beroep op de bevolking Wieringen De heer J. Schokker naar Leeuwarden Mr. Ms. Vulkaan weer op de rede Urk Zaagwesp-bestrijding Den Oever. Breezand Predikbeurten De strijd in de lagere regionen Alcmaria en Schagen gaan beginnen Opening athletiekseizoen (Turf, Bruinkool, Sintelcokes) Vismarkt en Brakkeveldweg „Wat in een goed vat ia, verzuurt niet". Welnn, de Tavenu-uitvoeringen van Henk Bakkers blijspel „Betje regeert" moesten enkele weken worden uitgesteld, maar xij bleken, ai die tjjd wel in een heel goed vat gezeten te hebben. Het is Donderdag- en gisteravond een seizoenafsluiting geworden die klonk als een klok. Bovendien was het een waardige afsluiting van een belangrijke periode in het bestaan van onze Helderse dilettanten toneelvereniging, omdat een einde kwam aan de „diensttijd" van den heer J. Schokker als regisseur en als één der meest bekwame spelers. De heer Schokker is namelijk met ingang van 1 Juni a.s. overgeplaatst naar Leeu warden, een mutatie die niet alleen voor Tavenu, maar voor geheel to- neellievend Den Helder een gemis betekent. Het laatste toneelwerk, dat onder zijn bekwame regie werd ingestu deerd, was „Betje Regeert". Welnu, Betje heeft geregeerd, twee avonden achtereen, en dat heus niet alleen op de planken van ons Casino. Mej. Hanna Brizée, weer teruggekeerd in de Tavenu-gelederen, heeft als de ze ventigjarige Betje een prestatie gele verd, die in aanmerking mocht komen voor een vergelijking met Ester de Boer van Rijk, die dezelfde rol met groot succes indertijd vervulde. Mej. Brizée was de centrale figuur, en het was een lieve lust haar te zien en te horen. Qua stem, houding en mimiek viel op haar niets aan te merken. Betje regeert. Betje is vele jaren gedienstige ge weest in het huishouden van een in dustrieel. Op haar oude dag krijgt zij een erfenisje, waarvoor zij op advies van haar gewezen patroon effecten aankoopt. De fabrikant, de heer Van Gelder, beheert voor haar deze waar depapieren en doet haar maandelijks de rente geworden. Grote tegenslagen in zaken nopen den heer Van Gelder tot een noodgreep: hij geeft de effec ten in onderpand aan de credietbank, ten einde een faillissement te ont gaan. Helaas komt Betje dit aan de weet, en dan eist zij haar „centjes" terug.. Op een naar chantage zwe mende wijze weet zij de familie naar haar hand te zetten. Zij blijft bij de familie Van Gelder in huis, en begint daar in letterlijke en figuurlijke zin een grote schoonmaak. Zij gaat in het huishouden regeren, en dat met zeer strenge hand. Met een vitaliteit en geestkracht, die bewonderenswaar dig is. Betje speelt haar rol voortreffe lijk, vooral tegenover den directeur van de credietbank, van wiens verleden zij voorwendt het een en ander te we ten. Zij ziet kans dezen man om haar vinger te winden, en mede daaraan is het te danken, dat de effecten te rugkomen en dat de bank haar ver meende prooi moet laten glippen. Een voorspoedige grondverkoop brengt den heer Van Gelder uit de misère, juist op Betje's verjaardag. Het regiment dat Betje zo straf heeft uitgeoefend, is goed geweest, en zü spreekt zelf haar tevredenheid erover uit, wanneer de gehele fami lie de wijnglazen heft om op een goe de toekomst te drinken. Dan valt het doek. Ettelijke open doekjes Nog ettelijke malen rijst en valt het doek, want het auditorium dat drie Den Helder had haar glasactie. Meer dan duizend vierkante meters glas en een belangrijke som gelds werd in het uiterste Noordpuntje van Noord-Hol land ingezameld voor het geschonden Vierlingsbeek, in het Oostelijke pun tje van Noord-Brabant. Dat glas is er heen gebracht, en de Vierlingsbekers hebben hun dank ervoor betuigd door twee prachtige opvoeringen van „Kin deren van ons volk" in het Helderse Casino. De glasactie is een goede actie ge weest, die de harten warm heeft ge maakt. Er is een einde gekomen aan die actie. Het comité is met allen, die bij de inzameling betrokken zijn ge weest, Donderdagavond ten raadhuize bijeengeroepen ter afsluiting van de werkzaamheden. Het is en wie de „glazeniers" en expediteurs kent zou niet anders heb ben verwacht een gezellige verga dering geworden. De voorzitter van 't comité, de heer P. Th. Luyckx, gaf na de opening gelegenheid aan den pen ningmeester, den heer Bontes, tot het leveren van een financieel verslag. Er was na alle uitgaven een bedrag van ruim f 400.— overgebleven. De heer Luyckx stelde voor, dit bedrag over te maken aan den heer A. Jans, burgemeester van Vierlingsbeek, die er wel een goed gebruik van zou we ten te maken. Allen gingen hiermee accoord, al was men wel belangstel lend naar de bestemming, die het geld zal krijgen. Door een commissie uit de leden werd een kascontrole gehouden; de papieren bleken keurig in orde te zijn. De heer Luyckx deelde nog mede, dat de ere-voorzitter van „Ruiten Troef", burgemeester G. Ritmeester, verhin derd was. Schriftelijk bracht de bur gemeester dank aan allen, die de in zameling ten bate van Vierlingsbeek tot zo'n éclatant succes hebben hel pen maken. Tenslotte werd het comité door den heer Luyckx ontbonden. Het blijft echter latent, want wie weet doet Vierlingsbeek in de toekomst nog maals een beroep op de Helderse be volking. Dat beroep zal dan stellig niet tevergeefs worden gedaan. De hr Noé maakte tijdens de rondvraag van de gelegenheid gebruik om den heer Luyckx te bedanken voor de wijze waarop hij de acties van het comité, maar ook de werkzaamheden in Vier lingebeek, heeft geleid. bedrijven lang het spel in spanning heeft gevolgd, wil uiting geven aan de grote dankbaarheid en waardering je gens de spelers. Dat die dankbaarheid en waardering in het bijzonder groot waren tegenover mej. Brizéé, werd reeds overduidelijk tijdens de voor stelling bewezen, toen enkele malen de aanwezigen hun gevoelens uitten in een spontaan applaus. Natuurlijk is het grote succes ook aan de andere tonelisten te danken. Stuk voor stuk hebben de voor het merendeel jongere krachten keu rig werk gedaan. De heer P. de Graaf, als fabrikant Van Gelder, heeft kans gezien om den met moeilijkheden wor stelenden man uitstekend uit te beel den; een iets gedecideerder en cor recter uitspraak zou het effect van spel zeker nog ten goede gekomen zijn. Zijn vrouw Louise, gebracht door mevrouw Schellinger Pasman, werd op geroutineerde wijze ten tonele ge voerd; het spel ging haar soms mis schien wat al te gemakkelijk af, waar door het iets aan diepte verloor. De dochter Elly, op talentvolle manier gespeeld door mej. Inie Reijnen, was lief en emotioneel, een echte sponta ne bakvis. De heer C. Pieterse was geknipt voor de rol van haar broer Fred, vlegelachtig, studentikoos, vlot en openhartig. De directeur van de credietbank, mr. Stanley, werd voor gesteld door den heer Schokker, die in deze zijn Helderse zwanenzang zeer goed op dreef was. Mej. Judith Kla ver kwam ditmaal op de planken als actrice Mia van Laar, ietwat geraf fineerd, scherpzinnig en gevat; zij kweet zich weer naar behoren van haar taak. De huisknecht Hendrik u as voor den heer R. Pieterse een minder geschikte rol; hij kon zich hierin niet voldoende uitleven, al heeft hij ervan gemaakt wat ervan te maken was. Voor ome jongens overzee Al eerder hebben wij medegedeeld, dat de zang- en operette-vereniging „Ons Genoegen" bezig is met het in studeren van de operette „Zigeuner leven", die Woensdagavond a.s. ten bate van de NI WIN zal worden op gevoerd. Wie zich de moeite wil getroosten om eens op een repetitie-avond een kijkje te nemen, zal gewaar worden dat daar hard gewerkt wordt om op 28 Mei a.s. klaar te zijn. Dan gaan zij het door hen geleerde aanbieden aan het Helderse publiek. En zij zullen het dubbel fijn vinden, op de Casino planken te mogen zingen en spelen, omdat zij dat alles doen voor onze jongens overzee, die ver van huis en haard een moeilijke plicht vervullen. Kinderen zijn spontaan en blijmoe dig, hebben graag iets voor anderen over, wanneer zij voelen dat hun moeite op prijs gesteld wordt. Wan neer zij werkelijk weten, dat ze zich verdienstelijk maken. Natuurlijk we ten de kinderen van „Ons Genoegen", dat degenen die hun uitvoering ko men bijwonen belangstelling en waar dering voor hen hebben. Juist daar om zou het zo goed zijn .wanneer het Casino tot de allerlaatste plaats bezet is. Het is wel jammer, dat de kinderen nu nog een beetje bang moeten zijn, hun operette voor een half lege zaal te gaan opvoeren. Deze vrees is enigs zins gerechtvaardigd, want hoewel zij al enige tijd druk doende zijn om hun kaarten aan de man te brengen, zijn zij daarin nog niet voor vijftig pro cent geslaagd. De jeugd in dienst van .ie gemeen schap, dat is goed en mooi, maar mooier en beter is het nog. wanneer de gemeenschap zich in dienst stelt van de jeugd, en vooral dan wanneer het gaat voor een doel als het boven staande. Wij hopen, dat vier honderd en vijf tig stadgenoten hun waardering voor het streven van „Ons Genoegen" zul len tonen, door de opvoering van Zi geunerleven" bij te wonen. Zorgt voor een uitverkocht huis, dan kan aan de NIWIN een behoorlijk batig saldo worden overgemaakt. TONEEL- EN ZANGVERENIGING OPGERICHT. Op initiatief van den heer O. Hoek- De leverancier Drost stra werd vorige week te H.Hoef in was een illustratief bijrolletje, raak1 café Slikker een zang- en toneel ver. gebracht door den heer J. Engel. De decoratieve afwerking vgn het geheel liet weinig te wensen over, zo dat ook dit onderdeel het hare tot het welslagen van de avonden kon bijdragen. Na de voorstelling richtte de heer Schokker zich ten afscheid nog even tot de aanwezigen, om een korte terugblik te geven op de afge lopen tien jaar. Hij sprak de wens uit, dat TAVENU haar goede plaats in het Helderse amusementsleven zou blijven innemen. De aanwezigheid van een flink aantal uitstekende krachten staat borg voor het in vervulling gaan van die wens. De heer J. Schokker, adjunct-com mies chef de bureau ter Inspectie In voerrechten en Accijnzen, is met te rugwerkende kracht van af 1 Octo- ber 1945 bevorderd tot commies chef de bureau. Met ingang van 1 Juni a.s. is de heer Schokker benoemd tot commies-secretaris ter Inspectie In voerrechten en Accijnzen te Leeuwar den. Het bezoek van Hr. Ms. „Vulkaan" is maar een kortstondige vreugde ge weest. Gistermorgen is het schip de haven weer uitgesleept waarna het op de rede voor anker is gegaan. De be stemming is nog niet bekend. Wij komen op het vertrek van den heer Schokker, dat vooral voor TA VENU een groot verlies betekent, na der terug. opgericht, welke Donderdagavond haar 2e vergadering in café Scheltus hield. Het aantal opgekomen leden was niet zo groot als de vorige maal en mevr. J Drenth drukte haar spijt hierover in haar openingswoord uit. Over de naam van de nieuw opgerichte vereniging werd gediscussieerd, doch uiteindelijk werd „Voorwaarts" toch de goede ge vonden. Ook werd over het concept reglement gediscussieerd en wel vooral over de politieke richting der groep. Deze vereniging is links georiënteerd en er moet ook in deze richting wor den gewerkt. De zangafdeling vormde wel een moeilijk vraagstuk daar de dirigenten niet voor het grijpen zijn. Er werd voorgesteld eerst een groep te vormen voor toneel. Een catalogus werd reeds aangevraagd en ook toneel boekjes zullen ter inzage worden ge vraagd. Den heer A. de Vries, be- stuursadviseur, werd bereid gevonden om de leiding der toneelgroep voor lopig op zich te nemen. We hopen binnenkort iets meer van deze jonge vereniging te vernemen. VEE- EN PAARDENVERZEKERINGS- MIJ. „HELPT ELKANDER" In een vergadering van commissa rissen van bovengenoemde vereniging werd besloten de premie van de koeien van 20 Nov.20 Mei op 10 pet (vorig halfjaar 2 pet) te doen vaststellen en voor de paarden afd. op 1,5 pet (vorig halfjaar 1,6 pet). VISSERIJ URK, 21 Mei 1947. Door 82 vaartui gen werd heden aan de afslag aange voerd: 11790 pond paling van f 1.76—2.71 p.p. 12600 pond nest, prijs f 1.37 1/2 p. p. Een week lang reeds is in „Sierkunst" van den heer P. Quast aan de Sluisdijkstraat een kleine ex positie te bewonderen van den Ber gensen meester Jaap Sax. Enkele da gen geleden zijn er een tweetal werk jes bijgekomen, zodat nu acht doeken de beschouwer een goed beeld geven van de artistieke waarde van Sax' werk. De meeste indruk maakt ongetwij feld het grote doek „IJsselmeerkust", dat een frappante impressie geeft van rust en verlatenheid. Hij, die een ogenblik zijn geest door de voorstel ling laat beinvloeden, ondergaat de suggestie van een kuststrook die als door magische kracht van alle le ven is ontdaan. Men krijgt welhaast de neiging om in lichte huivering naar het hutje te gaan, op het planken beschot aan te kloppen, geen ant woord te krijgen en dan na het be treden van de hut pijnlijk verrast te worden door de aanwezigheid van starre menselijke en dierlijke licha men, waaruit kort geleden het leven plotseling moet zijn geweken. De schilder heeft blijkbaar deze huive ringwekkende indruk iets willen ver atelier zachten door prachtig in de com positie van het geheel passend aan de horizon een flauwe rookpluim te schetsen. Er is dus toch leven Die simpele rookpluim doet de be schouwer herademen. Maar de totaal indruk blijft, de totaalindruk van een doek dat iets in zich heeft van het contrast tijd-eeuwigheid. De andere doekjes zijn navenant. Zij alle boeien in hoge mate, of dat nu zijn de beide kijkjes in een verla ten stalletje, de beide doekjes met de stadsbuitenkant langs het water, de ingevroren schepen, het stilleventje met het tastbare emaille pannetje, of het Brabantse vennetje. De bruingrij ze tint domineert, doet aan oude mees ters denken. Sax' werk is niet van deze tijd, behoeft ook niet van deze tijd te zijn. Ware kunst is van alle tijden. De kunstenaar geeft zich in nerlijk op de wijze die hem het beste ligt. Wij raden een ieder aan, even te gaan kijken. Het zal velen belang inboezemen, dat de expositie Tweede Pinksterdag des middags van twee uur tot half vijf geopend zal zijn. Profiteert van deze gelegenheid! Op de vroeg bloeiende appelras sen zijn de larven van de appel- zaagwesp verschijnende. Op 23 Mei moet worden gespo ten met Derris of Lonchocarpus in de gebruikelijke concentratie. Door waarnemingen kan de te ler zelf bij de midientijds- en laat- bloeiende rassen het uitkomen der eieren van de zaagwesp nagaan en spuiten zodra de larven verschij nen. De Rijkstuinbouwconsulent: Ir. C. Rietsema. AUTO-ONGELUK. Donderdagmiddag, omstreeks twee uur, geraakte een personenauto, rij dende op de Stontelerdijkweg in de nabijheid van het gemaal Leemans te Den Oever, van het wegdek in de ter plaatse niet verharde berm. Bij zijn pogingen om weer op de rijweg te komen raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt en sloeg de wagen, die een snelheid had van ongeveer 60 k.m., over de kop. Het dak werd hier bij van de wagen afgerukt en alle rui ten verbrijzeld. De bestuurder kwam behoudens enige snij- en schaafwonden, met de schrik vrij. Volgens de chauf feur der auto, de heer P. uit Laren, moet de oorzaak van het ongeluk wor den gezocht in een defect aan de stuur inrichting. DE HEER J. A. BRINKS BENOEMD TOT SCHOOLHOOFD. De gemeenteraad van Uitgeest heeft den heer J. A. Brinks, alhier, met alge mene stemmen, ingaande 1 September a.s., benoemd tot hoofd der o. 1. school te Markenbinnen. (Eerste Pinksterdag) DEN HELDER: Ned Herv gem, Nieuwe kerk, 10,30 uur ds J W de Hoest; Palm- stiaat, 10 uur ds J Borghardt. Geret kerk, Bethelkerk, 10 uur ds J Hartkamp. 17 uur ds M Mamming; Rehobothkerk, 10 uur ds M Hamming 17 uur ds J Hart kamp, Geref kerk (art. 31), Tehuis voor Militairen, 10 en 17 uur ds J Blok land van Anna Paulowna. Chr Geref kerk, Steengracht, 10 en 17 uur ds J Re bel. Lutherse kerk, Wezenstraat, 10,10 uur ds H J Oldemans, feestliturgie, koor zang. Doopsgezinde gem, 10,3o uur da T KraftRothfusz, doopdienst, 19,30 uur da. T KraftRothfusz, H. Avondmaal. Baptistengemeente, gebouw Irene, 10,15 uur Zangdienst; 10,30 uur Heiligings- dienst, evang. J Dammuller van Alkmaar, 19,15 uur Zangdienst, 30 uur Evangelisa tie-avond; Vrijdagavond 30 Mei, 20 uur Bijbelbespreking en bidstond ten huize van familie Kuilman, Hugo de Groot straat 23. Oud-Kath kerk, 10 uur Hei lige Dienst, 19 uur Vespers, pastoor Ver- heij. Leger des Heils, 10 uur Heiligings samenkomst, 19 uur Openluchtsamen- kemst, 20 uur Verlossingssamenkomst. Dinsdag 27 Mei, 19,30 uur Soldatensamen- komst; Donderdag 29 Mei, 20 uur Heil- gingssamenkomst, majoor Hordijk. Evangelisatie, Vijzelstraat, 10 en 19,3o uur Samenkomst, 12 en 14,30 uur Zondags school; Woensdag 28 Mei, 19,30 uur Bij belkring; Donderdag 29 Mei, 19,30 uur Vrouwenkrans; Zaterdag 31 Mei, 19,30 uur Bidstond. JULIANADORP: Ned Herv gem, 10 uur ds Salm. Geref kerk, 14,30 uur ds J Hartkamp. Star of Hope, 19 uur Sa menkomst, 14 uur Zondagsschool. HUISDUINEN: Ned Herv gem, 15 uur ds Salm. CALLANTSOOG: Ned Herv gem, geen dienst. ANNA PAULOWNA: Geref kerk (art 31), 8,30 en 19 uur ds J Blokland. (Tweede Pinksterdag) DEN HELDER: Ned Herv gem, Nieuwe kerk, 10,30 uur ds J Quak. Palmstraat, 10 uur cand. Boekee van Medembllk. Geref kerk, Bethelkerk, 10 uur ds J Hart kamp. Geref kerk (art. 31), Tehuis voor Militairen, 9,30 uur ds r Tollenaar. Chr Geref kerk, Steengracht, 10 uur ds Rebel. Oud-Kath kerk, 10 uur H, Dienst pastoor Verheij. Leger des Heils, 19,80 uur Openluchtsamenkomst naast het Dis tributiekantoor. Evangelisatie, Vijzel straat, 10 uur Samenkomst. JULIANADORP: Ned Herv gem, geen dienst. HUISDUINEN: Ned Herv gein, geen dienst. CALLANTSOOG: Ned Herv gem, 10 uur ds Salm, koorzang. ANNA PAULOWNA: Geref kerk (art. 31), geen dienst. Voffbal 4, kiasee A. Oudeeluis ontvangt dit maal LSVV, waartegen toch één punt wel te bereiken is. BKC MTCis voor oe kampioenen, terwijl N.-Niedorp te gen de Grasshoppers niet kansloos is. Schoorl—JVC moet voor de Juliana- dorpers één punt kunnen opbrengen terwijl W.-Waard—Watervogels wel eens een puntenverdeling kan worden. Res. Je klasse A. HRC 2 ontvangt de Boys 2 uit Alkmaar. In Alkmaar werd het een 10 nederlaag. Het is wel frap pant dat de rode reserves 7 wedstrijden hebben verloren, waarvan 6 met 1 punt verschil. Met een weinig meer „spirit" hadden er toch zeker 4 gewonnen kun nen worden. Nu schijnt het elftal goed voor elkaar te zijn, getuige de 4 be haalde overwinningen achter elkaar. De Boys kunnen wij dan ook weinig kans geven. Helder 3 doet het de laat ste tijd niet zo best meer. Krijgen we tegen ZW 2 op eigen veld een keer punt? ZFC 3—KFC 4; Zilverm. 2— Zaandijk 2; WSV 2—OSV 2 en KW 2— VVZ 2. De afd. van Helder 2 is uitgespeeld. De stand is daar: Alcmaria 2 Ajax 4 Blauw Wit 4 K.F.C. 3 H.F.C. 2 Rapiditas 2 Helder 2 De Germaan 2 O.V.V.O. 2 De Spartaan 3 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 27 26 20 19 18 18 16 14 11 11 Bij HRC 2 en Helder 3 is de stand: O.S.V. 2 Zaandijk 2 H.R.C. 2 K.F.C. 4 Z.V.V. 2 W.S.V. 2 K.V.V. 2 Z.F.C. 3 Alk. Boys 2 Helder 3 V.V.Z. 2 Zilverm. 2 18 17 19 16 19 17 18 19 20 17 16 18 29 27 22 20 20 17 17 17 15 14 7 7 Res. Je klasse C. HRC 3 is vrij! Het programma luidt. Velsen 2ADW 2; SNA 2VSV 3: Kennemers 2 Zandvoortm. 2: Volewijckers 3OSV 3; ZFC 4WFC 4. N.-H. V. B. 1 D. Hier is alleen vastgesteld Geel zwartWinkel, een wedstrijd die niet meer belangrijk is. De bezetting van de onderste plaats is nog niet ge streden. Zeemacht heeft 1 punt voor sprong op SVW. Zeemacht speelt nog tegen ZAP uit. terwijl VVZ nog op bezoek moet bij SVW. 2 I. Succes 2 heeft aan een gelijk spel genoeg om kampioen te zijn. En al zal Watervogels 2 haar uiterste best doen om dit te verhinderen, menen wij toch niet dat zij daarin zal slagen. Aanvang 10 uur, terrein Watervogels. HRC 5 heeft tegen Kaagvogels wel een kans om weer iets uit te lopen. SRC 1Texelse Boys 1; Callantsoog 1 —ZAP 2. 3 H, Kaagvogels 2—Geel-Zwart 2; Schagen 3Oudesluis 2; Winkel DTS 4; BKC 2—Petten 2. De strijd gaat hier nog steeds tussen BKC en Oudesluis. 4 H. Watervogels 3—Succes 4, 12 u.; JVC 2—W.waard 3; Callantsoog 2— Wiron 2. 4 I. Flevo 3—Succes 5; Wiron 3— BKC 4; Petten 3—SRC 2; ZAP 4— W.waard 4; Geel-Zwart 3—ZAP 5. Jun. A. ZFC A—OSV A; KFC A —Alcmaria A; 'Hollandia A—West- Frisia A. Adsp. K. Wiron ATexel A. Adsp. M. Succes B—Schagen C, 11,30; Helder CHRC C, 10 uur. H.B.C.-ALCMARIA In bovengenoemde wedstrijd is als scheidsrechter aangewezen de heer Crabbedam, terwijl de Helderse scheidsrechters v. d. Hoff en Gouds- waart als neutrale grensrechters fun geren. De kersenoogst In de Betuwe be looft dit jaar zeer groot te zullen worden en reeds zijn de kersenba zen begonnen met het gereedmaken van de hoenderikken, dat zijn de mandjes, waarin de geplukte kersen worden gedaan. Indien nodig wor den de hoenderikken gerepareerd. Een kersenbaas aan het werk. Alcmaria speelt haar eerste promo tiewedstrijd en wel tegen HBC in Heemstede. Wij kennen de Kracht van HBC niet, maar de resultaten waren dit jaar zo matig, dat wij de Alkmaar- ders een serieuse kans geven op de overwinning. Schagen speelt ook al reeds en wel tegen de Amsterdamse vierde klasser JOS in Schagen. Ook hier wordt het dus een spannen de strijd. De geel-zwarte Schagenaars spelen echter te goed om te degraderen, zodat wij vertrouwen hebben dat de Dunten thuis blijven. De aanvang is 1 uur, le Pinksterdag. Alcmaria speelt 2e Pinksterdag, ter wijl DECHolland, de mede-gegadig den van Alcmaria op le Pinksterdag spelen op het DWS-veld. HELDER—TYBB. Helder 1 speelt Maandagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Tybb. Beide clubs zijn 3e klasse-kam pioen en dus belooft het een aardige partij te worden. Aanvang half drie. TEXEL—HRC. HRC en Texel hebben steeds vriend schappelijke betrekkingen. Jaarlijks vindt dat haar uiting in een wedstrijd tussen de twee clubs. Maandag vindt deze strijd nu plaats en voor Texel dus een belangrijke dag op voetbalgebied. Onze plaatselijke athletiekvereniging HAV opent het seizoen met een dual- meet tegen Vlug en Lening uit Den Haag. Niet minder dan Aad de Bruin, de Ned. kampioen, zal hier zijn kunnen demonstreren, terwijl de Hagenaars met meerdere vooraanstaande krachten naar Den Helder komen. De HAV-dames gaan hun krachten meten met de dames van Doves uit Heiloo, ook al een uitmuntende beken de staande athletiekvereniging. De HAV heeft met het organiseren van wedstrijden nogal eens met het weer te kampen. Wij hopen dat het nu op de le Pinksterdag goed zal zijn en dan zijn wij er van overtuigd dat het Helderse publiek in grote getale naar het Helder-terrein zal komen. Succes, HAV! GULS! KOLENBONNEN Levert U ze liefst zo spoedig moge lijk in. Als U bericht zendt, worden ze gehaald. Aflevering der brandstoffen volgt na bevoorrading. Bediening als van ouds(1871) Binnenkort aanvoer van b o n v r ij e brandstoffen, die U nu reeds kunt bestellen. Rijwielaanhang- wagens met ban den zonder ver gunning Invalidewagens Kinderdriewielers Stoizuigers Rljwielsloten Gloeilampen Beenpij pen Motorbroeken Rij wiels turen Bagagedragers Pen dalen Bellen Duozitjes enz. enz. Het adres voor het opknappen en moffe len van rijwielen en inlevering van rij wiel- 'en banden bonnen. Koningstraat TeL 2623.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2