Stad eu Omgeving. GROOTHANDELSFIRMA OP PAD DER ZWARTE HANDEL Schagen deelt de punten met J.O.S. Oudesluis behaalde het verwachte punt zien ba rende arrestaties Goede athletiek bij H.A.V.- wedstrijden De Ring kon niet zegevieren Wieringen Het diamanten bruidspaar Spanning aan de Loei Wij luisteren morgen naar. BruulLont Engeland reikt Duitsers de vriendschapshand Op Onze Helderse redacteur bericht on« naar aanleiding van deze zwarte handelsaffaire, waarbij de in onze pro vincie bekende fa. Grunwald betrok ken is, het volgende: „Handel my zachtkens met den jongeling, met Absolom", heeft Koning David eens gezegd en aan zyn woorden moesten wjj denken, toen Vrijdagmorgen de heer Grunwald, van de bekende groothandel in levensmiddelen, ons opbelde. Dat was naar aan leiding van de arrestatie van zijn procuratiehouder, den heer Wols, op grond van bepaalde aanwij zingen, die duidden op minder prettige handelingen. Wij moes ten clement zijn met dezen man, zo verzocht ons de heer Grun wald, omdat de aangehoudene toch zulke grote verdiensten had en ondanks alles een steunpilaar bleef voor de zaak. Wij zullen zachtkens met hem handelen, vooral omdat nauwe lijks zeven uur na het telefoon gesprek de heer Grunwald zelf achter slot en grendel werd ge zet, zijnde de auctor Intellectua lis van vele ongerechtigheden bij de firma Grunwald bedreven. M. A. Grunwald, zwarthande laar... Dat klinkt heel wat erger dan Jan Beukers, zwarthande laar. Het is niet te verwonderen, dat een dergelijke slag eens is gevallen. De zwarte suiker en de zwarte zeep moeten toch ergens vandaan komen. De zwarthande laars „en détail" verdienen er een kleinighceid aan, maar de zwar ten „en gros" toucheren de zoete winsten. Het is goed, dat in deze kwalijke handel, in dit pesterige bedrijf, rigoreus wordt ingegre pen. Dat de politie, met aan het hoofd Commissaris Rjjpma, het mes in de zweer zet, en raak snijdt. Zonder aanzien des per- soong. Drie kleintes openden de rij... Het is alweer enkele weken gele den, dat door de politie drie onder geschikte employé's van de firma Grunwald, namelijk K., T. en L., wer den gearresteerd, als verdacht van diefstal van minstens tien ton sui ker. Enkele dagen later kwam er nog een vierde, C. de B., bij. Het leek echter zeer onwaarschijnlijk, dat alleen deze vier mannen verantwoor delijk zouden zijn voor het verdwij nen van een zo grote heoveelheid suiker. Er werd dus in samenwerking met de Centrale Controledienst een zeer minutieus onderzoek naar de juiste toe dracht van de zaak ingesteld. Het bleek dat De B. een hoeveelheid van onge veer 200 kilogram suiker had verkocht aan een zekere D., die deswege even eens bij de arrestanten werd gevoegd. Maar er kwam nog meer aan het licht. Feiten, die met het verdwijnen van de tienduizend kilogram niets te maken hadden. Manipulaties, waarbij de di recteur van de zaak en zijn procuratie houder waren betrokken. Deze heren zouden er kennis van gedragen heb ben, dat minstens 1000 kilogram suiker h f 4 zwart waren verkocht, en dat 1100 stukken zeep, op de bon verkrijg baar voor een kwartje per stuk, zwart waren verhandeld voor f 1 per stuk. De baas zelf kwam ook aan bod. De aanwijzingen waren zodanig, dat de heer W„ alsmede de boek houder in verzekerde bewaring werden gesteld. Het was zeer merkwaardig, dat de lagere func tionarissen hun uiterste best de den de schuld zoveel mogelijk op zich te nemen. Zo ook de heer Wols. Tot het uiterste heeft hij getracht den heer Grunwald te sparen, maar de aanwijzingen waren wel dermate bezwarend, dat Vrijdagmiddag ook de baas zelf ter cel werd getransporteerd. Dezelfde dag nog werden alle ar restanten naar Alkmaar overge bracht, daar de officier van jus titie zich uiteraard zeer voor de ze zaak interesseerde. Na uitgebreide verhoren kwam eindelijk vast te staan, dat de heer Grunwald terdege op de hoogte was van de zwarte transacties in zijn be drijf. De goederen die in de zwarte handel verdwenen leverden een zoet winstje op, welk geld gedeeltelijk kon worden besteed om de tekorten te dekken die door diefstal waren ontstaan. Want inderdaad zijn er bij de firma diefstallen gepleegd, waarvan de da ders tot nog toe onbekef d zijn getale ven. De procuratiehouder worstelde met de daardoor ontstane tekorten. Het was moeilijk daarvan aangifte te doen, want er was meer.... Tenslot te werd de aangifte gedaan De zaak werd onderzocht, en ju-s* datgene dat er „meer" was, kwam aan het licht. De tien ton suiker, waarvan slechts een deel door de vier eerst-gearres- teerden werd gestolen, zijn log steeds niet terecht. Wij twijfelen er echter niet aan, dat zij terecht zullen komen. De grote nauwgezetheid en rigoureusheid, waar mede deze affaire door politie en CCD wordt behandeld, staat daar borg voor. Het accountantsonderzoek, geleid door ambtenaren van de CCD, zal nog Wel meer ongerechtigheden aan het licht brengen. Ongetwijfeld zal het bovenstaande door een niet gering aantal lieden zijn gelezen onder het genot van een verdacht versnelde hartslag. Dat is 'n goed teken, want het beduidt het be gin van de genezing. De vampieren en parasieten va/ deze zich kramp achtig en wanhopig opbouwende we reld moeten het gewaar worden. Wij in Den Helder hebben aller eerst te zorgen, dat deze stad aan het Marsdiep een blanke enclave wordt in een zwarte en verpeste samenle ving. Wij hebben daarnaar althans te streven. Het onderzoek in de zaak Grunwald wordt voortgezet BILJARTKAMPIOENSCHAPPEN DISTRICT DEN HELDER. De finale der persoonlijke kampioen schappen voor de 1,01—2,00 spelers is vorige week gespeeld. Er is fel en hard, maar op zeer sportieve wijze gestreden om de eretitel en er zijn dan ook veie goede partijen gespeeld. Tot de laatste der 28 partijen heerste er spanning en de heer J. Burger kon dan ook terecht zeggen bij de prijsuitreiking, dat de wedstrijden, zowel voor deelnemers als voor organisatoren, succesvol waren ver lopen. Verschillende spelers promoveren naar de 2,013,00 klasse Het zijn: N. Woud, D Geervliet, J Rensmaag, K Slot, H Delver, D van El, M Looy. De uitslag van deze wedstrijden geeft als kampioen: D. Geervliet van „Ons Genoegen". 1 D Geervliet 5 0 2 10 2,64 2 K Slot 5 0 2 10 2,49 3 N Woud 4 1 2 9 2,51 4 H Delver 4 0 3 8 2,11 5 R van Essen 4 0 3 8 1,94 0 J Rensmaag 3 0 4 6 2,03 7 H Heres 2 0 5 4 1,69 3 C Hoek 0 J. 6 1 1,65 De voorrondes der 2,013,00 klasse lo pen ten einde, zodat over 3 4 weken de finale voor deze klasse gespeeld zal kunnen worden. UITSLAG AANBESTEDING. Overzicht van de uitslag der op 23 Mei 1647 gehouden openbare aanbesteding voor het maken van een gemetselde muur voor de Werfafscheiding op de Rijkswerf te Den Helder, ingevolge per ceel No. 4 1947 (Begr.Art 30). C v Essen, Den Helder, f 8470; D Nop- pert, Den Helder, f 8568; H v d Berg, Maarssen, f 8660; A v d Wouw, Den Hel der, f 8866; A J Waterlander, Oudehaske, f 8940; Gebr. Smit, Den Helder, f 9024; A le Clercq, Castrlcum, f 9365; K Duin- ker, Den Helder, f 9400; P C Tuin, 't Zand, f 9449; J Roomeyer Jr Den Hel der, f 9500; Modder en Couperus, Den Kelder, f 9585; Starrenburg en Boerdljk, Den Helder, f 9600; C Goes, Den Helder, f 9700; K de Klerk, Hulsduinen, f 9730, G Groot, Den Helder, t 9845; J H Key zer, Den Helder, f 10100; H Offerman, Haarlemmermeer, f 11600; Minneboo en Walboom, Den Helder, f 11600; Th Veul, 't Zand, f 12600 J P V Os, Den Helder, f 13400. POSTDUIVENVEREEN. „NIEUWE DIEP". Zaterdag jl. hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanaf Vil voorden, afstand 227 wm. Om 10 uur Z. W.-wind gelost zijn de met sterke Z. W.-wind, had dit concours een zeer vlot verloop, reeds om 1 uur 48 m. 43 sec. bereikte de eerste duif haar hok zodat enkele le den door de vlugge thuiskomst der duiven werden overvallen. De prijzen werden gewonnen door de navolgende leden: T. v. d. Pruik 1; P. Bakker 2; A. Koorn 3; L. Snijder 4. Zondagmiddag is door de Helderse Athletiekvereniging de „H.A.V." offi cieel het athletlekseizoen 1947 geopend. Hiervoor waren de verenigingen „Vlug en Lenig" en „D.O.V.E.S." uitgenodigd. De Hagenaars, V. en L., hadden den bekenden kampioen kogelstoten en dis cuswerpen Aad de Bruyn en deze stak ook deze middag weer met kop en schouders boven de rest uit. De dames moesten de vereniging D.O.V.E.S. uit Heiloo bestrijden. Vooral deze strijd ging goed gelijk op. De eindstand was voor de H.A.V. 145 en Doves 136. Bij de heren was meer verschil te zien. V. en L. haalde hier een totaaluitslag van 145, terwijl de HAV-heren niet verder kwamen dan 109 punten. Veel opmerkelijke prestaties werden niet geleverd. Als uitzondering moe ten wij echter noemen de 100 m voor heren welke na een spannende strijd werd gewonnen door Schrickx van V en L. die in een tijd liep van 11.4. Scholte, één van de sterkste Ned. sprin ters, liep verleden week bij de opening van het baanseizoen in Amsterdam de 100 m in 11,2. Het was dus geen slechte tijd van Schrickx. De 3000 m was natuurlijk voor Cor Roos. die reeds bij het ingaan van de derde ronde ruim een halve ronde vóór was. Zijn tijd was 10.59.9, ter wijl de Cler van V. en L., die als 2e binnen kwam, er 11.28.2 over deed. Bij kogelstoten en discuswerpen voor heren was natuurlijk Aad de Bruyn nummer één. Hij stootte de kogel 13,26 m weg, terwijl de tweede niet verder kwam dan 11,07. Ook bij dis cuswerpen blonk hij boven alles uit. Hij bracht het tot 39,61 m. Bij de dames ging de strijd nogal ge lijk op. Tini de Bont van de HAV liep de 80 m in 10.8 sec. De tweede was een deelneemster van Doves die de 80 m lieb in 11,5 sec. Voor het overige raadplege men de uitslagen. Deze waren als volgt: Uitslagen athletiekdag. 800 m. heren: 1. Mahieu, V. L. 2.13.3; 2. C. Roos, H.A.V. 2.14; 3. R. J. de Boer, H.A.V. 2.14.6. 60 m. meisjes: 1. A. Couwenhoven, DOVES 8.9; 2. B. Brand, DOVES 8.9; 3. D. Hendrikse, H.A.V. 9.5. Finale 80 m. meisjes: 1. T. de Bont, H.A.V. 10.8; 2. C. v. d. Pol, DOVES 11.5; 3. N. Kareis, DOVES 11.7. Hoogspringen heren: 1. W. Huitinga, H.A.V. 1.60 m.; 2. E. Vernie, V. en L. I.55; 3. A. de Bruyn, V. en L. 1.55. Finale 100 m. jongens: 1. Schumacher, V. en L. 12.2; 2. J. Brakema, V. en L. 12.4; 3. E. Enting, H.A.V. 12.7. Hoogspringen jongens: 1. L. Luik, V. en L. 1.65; 2. L. de Keijser, H.A.V. 1.40; 3 K. Lastdrager, H.A.V. 1.40. Kogelstoten heren: 1. A. de Bruijn, V. en L. 13.26 m.; 2. J. Lupinksky, V. en L. 11.37; 3. E. van Bommel, V. en L. 11.33. Verspringen meisjes A: 1. L. Oly, H.A.V. 4.45; 2. L. v. d. Pol. DOVES 4.39; 3. T. de Bont, H.A.V. 4.36. Kogelstoten dames: 1. J. Strijbis, DOVES 9.20 m.; 2. T. Portegies de Beurs, H.A.V. 8.29; 3. A. Broek, DOVES 8.08. 100 m. dames: 1. H. v. Straten, H.A.V. Een kykje op de tradit'onele Lui- lakmarkt, welke in de nacht van Vrijdag op Zaterdag vóór Pinkster te Haarlem wordt gehouden. De Margrietenkoopman heeft zich op een flinke verkoop voorbereid. 13.1; 2. R. Zomer. H.A.V. 13.2; 3. M. Gae- mers, H.A.V. 13.4. Finale 100 m. heren: 1. J. Schrickx, V. en L. 11.4; 2. A. van Leeuwen, V. en L. 11.9; 3. J. A. D. Groot, H.A.V. 12.2. Finale 400 m. heren: 1. C. Mahieu, V en L. 53.4; 2. R. J. de Boer, H.A.V. 58.6; 3. G. J. Collet, H.A.V. 61.1. Verspringen meisjes B: 1. A. Cou wenhoven, DOVES 4.57; 2. R. Brand, DOVES 4.31; 3. H. Diedenhoven, H.A.V. 4.08. Finale 3000 m. heren: 1. C. Roos, H.A.V. 10.59.9; 2. de Cler, V. en L. 11.28.2; 3. H. Buitenhuis, H.A.V. 11.32.3 Discuswerpen dames: 1. T. Portegies de Beurs, H.A.V. 30.05; 2. J. Strijbis, DOVES 25,47; 3. N. Couwenhoven, DOVES 24.80. Hoogspringen dames: 1. R. £omer, H.A.V. 1.30; 2. C. Bot, H.A.V. 1.30; 3. L. Boon, HAV 1.25. Speerwerpen heren: 1. E. van Bom mel. V. en L. 44.34; 2. W. Huitinga, HAV 39.01; 3. de Leeuw, V. en L. 38.60. 4 x 60 m. estafette meisjes B: 1. H.A.V. 38; 2. DOVES 39,8. 4 x 100 m. estafette jongens: 1. V. en L. 52.2; 2. H.A.V. 52.8. Discuswerpen heren: 1. A. de Bruyn, V. en L. 39.61; 2. E. van Bommel, V. en .L. 37.48; 3. H. A. Enklaar Jr., H.A.V. 34,49. Kogelstoten jongens: 1. A. Visser. V. en L. 8.40; 2. J. Lelie, V. en L. 8.10; 3. E. Enting, H.A.V. 6.90. Hoogspringen meisjes A: 1. L. v. d. Pol, DOVES 1.30; 2. T. de Graaf. DOVES I.30; 3. T. de Bont, H.A.V. 1.25. Verspringen heren: 1. M. R. v. Essen, H.A.V. 6.091^; 2. J. van Bommel, V. en L. 6.06; 3. W. Huitinga, H.A.V. 5.98. Kogelstoten meisjes A: 1. N. Klerk, DOVES 10.31; 2. D. Waterdrinker, D.O. V.E.S. 9.04; 3. L. Oly, H.A.V. 8.78. 4 x 100 m. estafétte dames: 1. H.A.V. 55.3; 2. DOVES 61.1. 4 x 100 m. estafette heren: 1. V. en L. I 47; 2. V. en L. II 49.7; 3. H.A.V. I 50.2. 4 x 80 m. estafette meisjes A: 1. DOVES 47.1; 2. H.A.V. 47.3. Verspringen dames: 1. M. Gaemers, H.A.V. 4.67; 2. B. v. d. Braak, H.A.V. 4.46; 3. G. Holtjer Boogaard 4.44. Totaal klassement: Heren: Vlug en Lenig 148; H.A.V. 109. Dames: H.A.V. 145; DOVES 136. E o k s e n Zaterdagavond hadden in Casino bokswedstrijden plaats tussen onze plaatselijke vereniging „De Rlng e" de boksers van de Groningse „School Abelsma". Bij voorbaat stond al vast, dat onze Helderse mensen het zeer zwaar zouden krijgen, aangezien de Groningse ploeg, niet minder dan vier Noordelijke kampioenen telde, waaon- der Schubert onze nationale midden gewicht kampioen. De uitslag werd dan ook gewonnen partijen voor Groningen, 4 voor Den Helder en een onbesliste partij. Over de wedstrijden het volgende. Aangevangen werd met de wedstrijd Augustein-Gnodde. Het was een pittige partij, waarin de zeer agressief boksende Augustein een pun- tenoverwinning wist te behalen. Jo- seph-van Bommel, was een wat teleur stellende partij. Joseph had weinig in te brengen en verloor verdiend op punten. Hierna traden 2 zware jongens in de ring n.m. de zwaargewichten Bakker en de Voogd. Het werd een harde, bloedige partij. Bakker die zijn lange reach niet uit wist te buiten kreeg veel te incasseren en in de 3e ronde greep de scheidsrechter in en werd de Voogd overwinnaar. Wisse- Baree werd een vlugge partij van 2 moedige boksers, die het steeds met lijf aan lijf werk probeerden. Wisse was deze kunst het beste meester en won op punten. Luters-Hesling vonden wen de mooiste partij van den avond. De razend snelle Hesling had z'n han den meer dan vol met de technisch uitstekend boksende Luters. Jammer voor Luters was, dat hij nog niet z'n juiste stootafstand terug gevonden heeft. Dit kostte hem dan ook een kleine puntennederlaag. Hierna traden J. Colijn en J. Schu bert in de ring. Hoewel Colijn moedig bokste, kon hij tegen den nationalen kampioen niet op, die zowel technisch als tactisch een uitmuntende partij bokste. Colijn kon vrijwel niet door de sublieme dekking van den kampioen heenkomen en kreeg in de 3e ronde een zodanige afstraffing dat de scheids rechter tussenbeide kwam en Schubert overwinnaar verklaarde. Sandbrink—Van Oom was een felle partij waarin de sterkere Sandbrink zijn tegenstander na de 2e ronde tot opgave dwong. Hierna bokste Snip ook alweer tegen een Van Dam. Een vooral van Snip weinig fraaie partij, waarin Van Dam overwinnaar op punten werd. Als plaatsvervanger voor Rol trad Leenheer van de Marinesportver. Zee macht op als tegenstander van Visser. Een snelle partij waarin Visser de meeste punten verzamelde en zodoende won. Loos wist hierna een kleine puntenzege te behalen op Heinkens. Bekker—Coman was een aardige partij tussen twee gelijkwaardige tegenstan ders. De wedstrijd eindigde dan ook onbeslist. Als laatste partij bokste Wei- senborn tegen Wagenaara. Twee oer sterke knapen met beide een gevaar lijke punch. Het werd een harde partij waarin Wagenaar enkele treffers meer wist te plaatsen, wat hem de overwin ning deed behalen. Al met al was het een goede sportavond waarvan onze Helderse boksers veel hebben kunnen leren. (Ongecorrigeerd.) OUDESLUIS BEHAALDE HET VERWACHTE PUNT. In de vierde klasse wist Oudesluis het verwachte punt tegen LSVV te behalen, daarmede haar positie een stuk beter makend. Watervogels liet de punten aan W Waard, zodat de Waterpieten we f terugvallen de laatste weken. BKC deed haar sportieve plicht door met een 4—0 overwinning MFC er onder te houden. N NiedorpGrasshoppers werd een 41 overwinning voor de gastheren, waar door zij nu wel buiten gevaar zijn. JVC kreeg een 30 nederlaag tegen Schoorl De stand onderaan is nu: N.Niedorp 19 9 MFC JVC Oudesluis 3 11 13 18 3 6 9 12 19 4 4 11 12 18 4 3 11 1 HRC 2 wist ook de laatste thuiswed strijd in een overwinning om te zetten, n.1. 3—1 tegen Alkmaarse Boys 2. Het is wel eigenaardig, dat sinds de Atlasspe lers meespelen er goede successen wor De neutrale bezoeker heeft bij de wed strijd Schagen—JOS, de eerste degrada tiewedstrijd van de marktplaatsbewoners, maar weinig kunnen genieten van goed spel. Over het algemeen was ook deze wedstrijd een trouwe cople van alle pro motie-degradatie-wedstrijden, n.1. een zenuwachtige sfeer, gepaard gaande met de nodige spanning. Het „vuurwerk", dat een wedstrijd al tijd zo aantrekkelijk maakt, ontbrak ook in deze wedstrijd niet, al werden de be langrijkste momenten eerst in het laatste kwartier geboren. Spel en spelers. De Schagers hadden het elftal radicaal door elkaar „gehusseld" en het zag er nu als volgt uit: Slikker; G, Anneveldt, Molenaar; Ka ter, Grootes, Verra; Schoorl, Schouten Mos, de Wit en v. Strlen. Hoewel nog niet alle onderdelen voor de volle honderd procent In orde waren, hebben wij toch een belangrijke verbete ring als geheel geconstateerd. De achter hoede en mlddenllnie waren als steeds ruim voldoende. Slikker greep de ballen met de bekende handigheid uit de lucht Het moet voor de Schager-verdediging toch wel een grote geruststelling zijn om een dergelijke rustige, solide .doelman te hebben. Wij zagen hem slechts één fout maken, n 1 In de eerste minuten, toen hij een bal van links verkeerd be oordeelde. Linksachter Molenaar werkte de bal echter uit het verlaten doel. De backs waren over het geheel goed. Mole naar was de gehele wedstrijd er goed In, zender meer, terwijl Anneveldt de eer ste helft subliem was, doch in de tweede helft zijn buitenman teveel verwaarloos de en daardoor enigszins terugviel. De middenlinie voldeed goed en vooral Grootes stond als een rots ln de bran ding. In de voorhoede stond als rechts binnen opgesteld de adsplrant Schouten een jongeman van IS Jaar. Hoewel het een uitgesproken midvoor ls, bracht hij toch de nodige variatie ln de voorhoede Hij was het ook, die het enige doelpunt fabriceerde. Mos speelde midvoor en hoewel het voor ons onbegrijpelijk is, dat deze geboren binnenspeler als mid voor stond opgesteld, trok hij zich van de aangewezen plaats weinig aan en dwaalde over het gehele veld. Mos was bijzonder goed en direct zal de veran dering van plaats, dus Mos rechtsbin nen en Schouten midvoor, het wel goed doen. Jammer was het, dat Schouten aa de rust moest uitvallen, wat waarschijn lijk de overwinning kostte. De Wit stond op een vreemde plaats, n.1. linksbinnen Dit in aanmerking genomen, deed de oude back het niet slecht en een twee de proefneming ls wel aan te bevelen. Van Strlen deed het als linksbuiten niet slecht, vooral vóór de rust weerde hij zich goed. Het ls ons bekend, dat rechtsbuiten Schoorl steeds goed speelt, wij zullen ditmaal aannemen, dat hij een off-day had. De gasten hadden een goe den doelverdediger. Vos genaamd, en ook rechtsachter v. Leeuwen en linkshalf Hofstede waren heel goed. De voorhoede telde geen schutters. De wedstrijd Het begin was buitengewoon nerveus, hoewel men daar toch al gauw over heen was. De Amsterdammers combineerden iets beter, maar de Schager achterhoede en middenlinie wisten van opruimen en vóór de rust had Schagen een licht overwicht. Veel gevaarlijke momenten deden zich echter niet voer. Linksbuiten van Dalen van JOS knalde éénmaal hard over, terwijl van Strlen een harde schu - ver Inzond, die door de rechtsachter tot hoekschop werd verwerkt. De hoek schoppen van Van Strien waren steeds gericht op de Wit's hoofd en begrij pelijk buitte Schagen's linksbinnen zijn sterkste wapen uit. Tweemaal ging de bal echter rakelings naast. Een uitmun tende flitsbeweging van de J.-midvoor en rechtsbinnen besloot de laatste met een goed schot, maar Slikker stond op zijn post. Schouten loste éénmaal een geweldige kogel, doch het zat Schagen niet mee, de bal ging juist naast. Toch zou Schagen de leiding nemen. Van Strien nam weer een hoekschop, de Wit kopte ln de richting van het doel en terwijl een back de bal heel handig stopte, schoot Schouten de stilliggende bal onhoudbaar ln de touwen (1—0). Vóór de rust gebeuade er niet veel bij zonders meer. In de tweede helft werd de Schagei voorhoede al heel gauw verzwakt, door dat Schouten zijn plaats moest afstaan JOS werd nu Iets gevaarlijker en na een kwartier spelen kreeg de linksbuiten der gasten een goede voorzet van de rechts buiten. Ongehinderd kon hij de bal on der controle brengen en weergaloos hard verdween het leder ln de touwen (1—11 Wel wist Schagen het spel toen te ver plaatsen, maar voor doel zat er geer éénheid meer ln het spel en ook het ver rassende element was totaal zoek. Het laatste kwartier bracht de sensa tie. De linksbinnen der gasten kwam door een handige manoeuvre geheel al leen voor Slikker te staan, die ongerust de begerige schittering in de ogen zag van den Amsterdammer. Deze „haalde uit en terwijl alles wat Schagen was even de ogen sloot, had Slikker's been de redding gebracht Het spel herhaalde zich echter. De twee zelfde hoofdperso nen. Het spel had echter een ander ver loop; de bal ging nu naast. Schoorl wil de dat ook wel eens proberen. Hij loste alleen voor den doelman staande een kogel, maar de slimme vos was juist voor het enige gat gaan staan en ransel de de bal weer retour. Dit alles speelde zich ongeveer de laatste 10 minuten af en vormde een waardig einde van deze sportieve strijd, uitstekend geleid door scheidsrechter Martens. Schagen is as Zondag vrij en speel: Zaterdagavond 7 Juni op het DWS-velö tegen DCQ, den behaald. Midvoor Hart scoorde in drie wedstrijden nu al 7 doelpunten. Helder 3 wist ook weer eens het zoet der overwinning te smaken en dat nog wel tegen ZVV Goed' werk, Helder! In de Noord-Hollandse werd Succes 2 door een 41 overwinning op Water vogels 2 kampioen. Een buitengewoon goed succes voor de Wierlngers, die straks o.i. een aardige gooi doen naar de le klasse. Een goed reserve-elftal is al tijd wat waard en dat schijnt bij Succes nog wel ln orde te zijn. Onze jongste adsplranten speelden ook weer. Helder c en HRC c deden hun uiterste best elkaar de punten afhandig te maken. Helder had grotere jongens en HRC iets betere voetballers. Ten slotte won Helder in de laatste minuten en zal dus wel komploen worden. Van harte gefeliciteerd Jongens, dat ls goed werk. Maar ook de roodjes kunnen op een goed seizoen terug zien en zullen bij goede training het Juiste vpetbalpad wel vinden. In Oudorp wist HRC A junioren de lste prijs te winnen. Tegen Assendelft werd piet 2—1 gewonnen en ln de finale werd het tegen De Randers zelfs 5—0. Ook hier dus weer een goed geluld. De Rangers klopten Texel 3 met 7—1 en zijn dus bijna kampioen. De uitslagen in de NHVB waren ais volgt: Zondag en Maandag Afdeling Noord-Holland 1 D: Geel Zwart—Winkel 4—2, W.Frisia 3i Schagen 2 42. 2 I: Waterv. 2—Succes 2 14, HRC 5— Kaagv. 0—3, SRC Tex B n.o. 3 H: Kaagv 2G Zwart 2 3—2, Schagen 3—Oudesluis 2 1—8, Winkel—DTS 4 3—0, BKC 2—Petten 2 8—0. 3 I: Texel 3—Rangers 1—7. 4 H: Waterv. 3—Succes 4 3—10; JVC 2— W.Waard 3 31, Calloog 2—Wiron 2 2—3. 4 I: Wiron 3—BKC 4 1—5, Petten 3— SRC 2 3—10, ZAP 5—ZAP 4 2—4, G Zwart J—ZAP 5 6—0. Adsp. M: Succes bSchagen c 1—1, Hei der c—HRC c 1—0. Op Texel speelde Texel tegen HRC vriendschappelijk, waarbij de roodhem- den een 6—2 overwinning behaalden. HILVERSUM I (301 m) geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8,18 Lichte morgenklanken. 8,50 Voorde huisvrouw. VPRO: 10 Morgenwij ding- VARA: 11 Populair non-stop programma. 11,45 Familieber. 12 Johan Jong, orgel. 12,35 Millersex- iet. 1,15 Voor het platteland. 1,20 Accordeon-orkest. 2 Voor de vrouw. 3 Voor de jeugd. 3,45 Ziekenbezoek. 4.15 Vragen staat vrij. 5,35 Ensembel „Vincentin". 6,20 Pusztaklanken. 7,15 Jan Cordu- wener. VPRO: 7,30 Ons leven en ons geloof. VARA: 8,15 Verzochte gra- mofoonplaten. 9,15 Tien dagen in de Britse zóne. 10,20 Malando en zijn orkest. 10,45 Geestelijk leven. 11,45 Op vleugelen van muziek. HILVERSUM II (415 m) geeft nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 10,30 uur. NCRV: 8,15 Vocaal ensemble „Bel Canto". 8,30 Morgenconcert. 9,15 Ochtendbezoek bij jonge zieken. 10 Zangrecital van Henk Kroes. 10,30 Morgendienst. 11 Han Beuker en Wouter Denijs. 12,30 Leerl.koor Geref. kweekschool. 1,15 Continental Kwintet. 2 Voor elck wat wils. 3,15 Orgelconcert. 4 Postzegelverzamelaars. 4,45 Voor jongens en meisjes. 5,45 Het rijk over zee. 6,30 Marcel Palotti. 7,30 Canzonetta-sextet. 8,05 NCRV-vocaal- kwartet. 9,10 Omroeporkest. 10,15 Arthur Rubinstein. 11,30 Lichte Franse orkestmuziek. In de smaakvol ingerichte hulskamer te Hippolytushoef troffen we het krasse echtpaar Piet Bruul en Geertje Lont aan, die Donderdag de dag zullen herdenken, dat zij 60 jaar geleden in de echt traden. Bruul komt achter het spinnewiel vandaan en terwijl moeder Bruul het gerikketik der pennen laat doorgaan, voegt zij ook enkele woorden toe aan het verhaal, dat Piet Bruul ons deed. Enkele penselen liggen nog op de tafel en de jubilaris laat ons vol trots zijn laatste, nog niet afgewerkt schilderstuk zien. Dat ls niet het enige, want aan dé wand en in de serre prijken nog meer schilderijen. „Heeft U ook wel schilderstukken ver kocht?" Nou verkocht is niet het juiste woord, wel kwijt geraakt, want ik gaf ze altijd weg aan belangstellenden. Thans zitten ze overal, zelfs in Canada. Bruul ls reeds vroeg met het schilde ren begonnen en heeft later, toen zijn vader te oud werd, het schildersbedrijf overgenomen. De heer Bruul had ook een zeer muzi kale aanleg en toen hij 16 jaar was, be speelde hij het orgel van de NH kerken te H.Hoef en Westerland en later ook het orgel in de Doopsgezinde kerk Zijn opleiding genoot rij van ds Ha gen, toentertijd predikant bij de NH kerk te Oosterland. De jubilaris was mede-oprichter van de Muziekvereniging Harmonie en heeft deze later, toen hij directeur werd, ge bracht tot in de uitmuntende afdeling. Tot zijn 80ste jaar bezocht hij de repe titie nogl Speelt U thans nog muziek? „Dat zal Ik laten zien" en spoedig zit Bruul op het planokrukje om ons een stuk voor te spelen. Ook een foto-atelier werd door Bruul van zijn vader overgenomen en boven staande foto's werden door Bruul zelf vervaardigd. Hij ls ook nog brievengaarder geweest tijdens de Zuiderzee-werken en later was hij nog kantoorklerk op het Post kantoor te Hippolytushoef. Thans bespeelt Bruul nog het orgel van de NH kerk te H.hoef en zal waarschijn lijk de oudste organist van Nederland zijn! Samen zijn de heer en mevr. Bruul 165 Jaar oud. Geertje Lont is nu 83 jaar en is niet meer zo vlug ter been. Ze weet ons nog vele herinneringen van vroeger jaren te verhalen. Toen we getrouwd zijn, aldus mevr. Bruul, was het 2e Pinksterdag, doch in die 60 jaar is er op 29 Mei geen pinkster meer geweest. Beiden zijn ze op dezelfde dag jarig. De krasse oudjes zal het op Donder dag 29 Mei aan belangstelling niet ont breken. ONDERHANDSE VERKOOP. De vissersboot WR 136, eigendom van N. de Haan, is aan de Gebr. Kooy Pzn. onderhands verkocht. De Britse minister voor het bestuur der bezettingszone, lord Pakenham, heeft op een persconferentie ver klaard, dat Engeland de Duitsers „meer dan halverwege" tegemoet treedt met „uitgestrekte vriendschaps hand". Pakenham gaf de verzekering dat er in Engeland grote vriendschap voor Duitsland, bijzonderlijk de jonge gene ratie, bestond. Maar, zo ging hij ver der, zelfs Duitslands beste vrienden verklaren, dat de oorlog een misdaad is geweest. Bovendien moesten de Duitsers niet voortdurend denken dat zij door louter vijanden omringd zijn. DE SCHAGER MARKT. SCHAGEN, 22 Mei. Voor de cen trale werden aangevoerd 1 stier, 1 graskalf, 229 nuchtere kalveren, 5 vette gelde koeien. Voor de vrije markt: 18 paarden 400 1300; 101 magere gelde koeien 350— 625; 30 kalfkóeien 600—850; 12 pinken 135200; 70 magere schapen 7095, 85 overhouders 6075; 628 lammeren 2535; 6 bokken en geiten 070; 98 biggen 30—60; 36 konijnen 3—11 en kippen 7—10.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2