ZATERDAG 31 MEI HEROPENING ATELIER FRANS NEYTS Goede fruitoogst verwacht Groot openluchtgymnastiek- feest op 20 Juli a.s. /etivvs Stad en Omgeving. GROOTSTE EN MODERNSTE SPECIAALZAAK Vijftig kinderen zongen en speeldeu voor de NI WIN „Ons Genoegen*' bracht „Zigeunerleven" Bijzonder Gerechtshof Voor het Tribunaal Landelijk juniorentournooi van 't Gooi De natuur in Juni Jubileum-wandeltocht op Texel Stand der aardbeien slecht Kolfwedstrijden te Krommenie Anna Paulowna Nog geen drinkwater uit het IJsselmeer De Schager markt. Texel. Von Papen ernstig mishandeld Mijnontploffing bij Zandvoort doodt jongen. Dodelijk ongeval te Haarlem HUIDVERZORGING. Vrouw van brug geworpen? Drama aan de grens Petroleum voor vacantiegangers. De zang- en operettevereniging „Ons Genoegen", onder leiding van den heer A. Krijgsman, heeft Woensdag avond met een opvoering van de kin deroperette „Zigeunerleven" en goede beurt gemaakt. Vijftig kinderen hebben een avond lang op de Casino-planken mogen zingen en toneelspelen tot vreugde voor henzelf en een paar hon derd welgezinde bezoekers. Dat de kin deren het goed hebben gedaan, werd voldoende aangetoond door het lang durig applaus dat na afloop opklonk, getuigend van een warme sympathie. Het was allemaal erg leuk. De peu ters, waarvan er niet één ouder was dan veertien jaar, wisten zich in hun kleurige pakjes wel op de planken te bewegen. Angst voor de donkere ruim te achter het voetlicht hadden ze nau welijks. Echt kinderlijk onbevangen deed ieder wat hem te doen stond, en dat wel zo vlot en met zo weinig fou ten, dat alles wel heel ^oed ingestu deerd moet zijn. Het spreekt vanzelf, dat de stemmetjes niet allemaal even mooi waren, maar dat heeft niemand hen kwalijk genomen. Een aardige en onderhoudende ge schiedenis, dat „Zigeunerleven". Een klein stadje wordt plotseling „onvei lig" gemaakt door een troep zigeuners, die niet verder worden vertrouwd dan een neuslengte.... Dat beetje vertrou wen wordt helemaal de bodem inge slagen wanneer de kleine Tony. het kindje van den timmerman Rodolfo, zoek is. Daarvan weten de zigeuners natuurlijk meer. De hoofdman wordt gearresteerd, en hij krijgt zich voor de vierschaar te verantwoorden. Net wan neer men het delict wettig en over tuigend bewezen acht, klinkt uit de verte Tony's heldere stemmetje.. Het kind is terecht en dus behoeft de zigeunerhoofdman niet ontijdig van het leven afscheid te nemen. Hij krijgt zelfs vergunning om met zijn troep permanent in de stad muziek te ma ken, een vergunning die hem en zijn mannen geen windeieren zal leggen. De kinderen van „Ons Genoegen" hebben dat alles aardig uitgebeeld, en vooral de koortjes mochten er zijn. Tenminste de koortjes in majeur, want de kleine terts bleek nog wel eens moeilijkheden te veroorzaken. De heer Krijgsman had werkelijk eer van zijn Het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam behandelde gisteren weer een lange lijst van personen, die in vreem de krijgsdienst getreden waren, w.o. ook enkele uit onze omgeving. Een jaar voorwaardelijk. Tegen v. d. Molen uit Den Helder, die toetrad tot de landstorm Neder land, eiste mr. Keune een jaar voor waardelijke gevangenisstraf met aftrek en een proeftijd van drie jaar, waarvan twee in een tehuis aan te wijzen door de Stichting Politieke Delinquenten uit Amsterdam. Het was meer dan een besmet telijke ziekte. De 24-jarige H. de Jonge uit Hippo- lytushoef was onder invloed van zijn vrouw en zwager in Juni 1944 in dienst getreden bij de Kriegsmarine. In 1942 werd hij hulppolitie bij de Rijkswerf. President: „Moest je daarvoor NSB-er wezen?" Verdachte: „Nee president, ik vond de NSB een besmettelijke ziekte". President: „Maar wat jij gedaan hebt, is meer dan een besmettelijke ziekte" Aanvankelijk had deze verdachte om de zaak heen gedraaid, maar een jaar geleden had hij tenslotte de waarheid gezegd. De procureur-fiscaal vorderde acht jaar gevangenisstraf met aftrek en ontzetting uit de rechten gedurende het leven. N van L. uit Den Helder was lid ge worden van de NSB teneinde inge schakeld te worden bij de O. T. waar hij meer kon verdienen dan in zijn oude werkkring. Voor de NSB op zichzelf voelde hij niets, dat blijkt wel uit het feit, dat hij weigerde de eed op Hitier af te leg gen. Voor deze weigering heeft hij twee jaren in gevangenis en concentra tiekamp doorgebracht. Mr. Scholten verzocht het Tribunaal, L., die er van doordrongen is, dat zijn toetreding tot de NSB verkeerd was, en een zeer moeilijke tijd heeft doorgemaakt, in vrijheid te willen stellen. Het Tribu naal deed terstond uitspraak en besloot L. een internering op te leggen gelijk aan de tijd reeds in detentie doorge bracht. Verder werden de bekende entzettingen uit de rechten opgelegd. J. B„ eveneens uit Den Helder was geen lid van de NSB doch volgde een politieke opleiding in Duitsland, welke uitging van de SS. Hij deed dit, om dan in Nederland voorkeur te hebben bij eventuële benoemingen. Dit viel echter heel erg tegen, want slechts baantjes die voor 100 pet Duits waren, kon hij krijgen. De opleiding zelf beantwoordde ook niet aan de verwachtingen, want deze bleek in alle opzichten militair te zijn. Mr. Scholten verzocht ook voor B. een internering geliik aan de tijd in detentie doorgebracht. Het Tribunaal deed ook in deze zaak terstond uitmraak, zodat aan B. geen verdere internering zal worden opge legd. Behalve de ontzetting uit kies- en ambtsrechten werd B. ontzet uit het recht om bij de gewapende macht te uieaen. werk, en naast hem toch ook de heer Heres, die als regisseur een berg werk heeft moeten verzetten. Mevr. Morée— Dol, die aan de piano begeleidde, en de beide andere dames „achter de ■schermen" verdienen ook een woordje van lof. Kapitein W. Velthuijs, die na de voorstelling sprak namens het NIWIN- comité, ten bate waarvan deze uitvoe ring werd gegeven, vertolkte zeker de gevoelens van alle aanwezigen, toen hii de kinderen en hun leiders harte lijk bedankte voor de mooie avond. A! heeft deze avond er waren nog te veel plaatsen onbezet, ondanks de sympathieke reclamecampagne, die „The Jive Cats" ter elfder ure op touw hadden gezet voor de NIWTN geen groot batig saldo opgeleverd, het Comité was niettemin dankbaar voor de goede bedoeling van de kinderen om ook eens iets te doen voor onze jongens over zee. Onder leiding van den heer Schaap en met muziek van de „Paloa's" en de „Jive Cats" werd tot besluit van de avond nog door jong en oud een dansje gemaakt. Zes waardevolle schilderijen, die tijdens de Duitse bezetting nit Nederland waren ontvreemd, werden dezer dagen ontdekt in het gebonw van het militaire bestuur der Ver. Staten in Berlijn. De meesterwerken, die onmid dellijk aan Nederland werden teruggegeven, waren in goed vertrouwen door de Amerikaanse autoriteiten voor 66.400 marken van Berlijnse binnen huis-architecten gekocht. De secretaresse van generaal Clay en de secre taris van de staf bezichtigen de schilderijen vóór de terugkeer naar Nederland. De Jeugdafdeling van de H.V.V. 't Gooi organiseert op de Zondagen 1 en 8 Juni a.s. een groot Landelijk Juni1 oren-tournooi, waaraan door niet min der dan 16 bekende clubs wordt deel genomen. Op de eerste dag wordt ge speeld in 4 afdelingen van elk 4 clubs en wel een halve competite (2 x 20 min.) Op 8 Juni spelen de winnaars van iedere afd. op het hoofdterrein van het Gem. Sportpark tegen elkaar in afvalwedstrijden, waarna de finale's volgen (2 x 30 min.) Op 1 Juni om 11 uur gaat een groot se vlaggenparade van alle betrokken clubs aan dit voetbalfestijn vooraf. Van circa 11.15 tot 4.10 uur binden de hieronder genoemde clubs de strijd aan. Daar ook de belangrijke ontmoeting t GooiV.S.V. op 1 Juni wordt ge speeld, zal het in Hilversum op 't Gem. Sportpark wel niet aan belang stelling ontbreken. De afdelingen, waarin gespeeld wordt, zijn als volgt: Afd. A. Blauw wit; A.G.O.V.V.; D.F.C. en Duno. Afd. B. Achilles; Helder; Sp. Ensche de; en 't Gooi. Afd. C. D.W.S.; Hengelo; B V.V. en Xerxes; Afd. D. E.D.O.; Quick (Nijmegen); Willem II en Hil versum. Ook de Helder-junioren gaan dus als de vorige jaren weer naar Hilversum toe. Wij verwachten, ondanks de zware tegenstand, die zij zullen ontmoeten, toch dat de demi-finale bereikt wordt. SCHEIDSRECHTERS VOOR ZONDAG A.S. De promotie-wedstrijd HelderIVV zal Zondag a.s. geleid worden door den heer Van Warmenhoven. Als scheidsrechter voor de wedstrijd AhrendsBKC fungeert de heer Spanjerd. Na een strenge winter en een koude Aprilmaand is er een stralende Mei gekomen. Met sprongen haalde de na tuur de achterstand in, zodat duin en dijk, weide en bos herschapen zijn in bloementapljten, waarin en waarboven de dieren het voorjaar vieren. Voor hen, die graag iets meer weten van het vele, dat buiten te zien is, worden er op Zaterdag en Zondag a.s. weer korte voordrachten met licht beelden gegeven in het museum. Zaterdagavond 8 uur wordt de voor dracht gehouden voor. volwassenen en voor oudere kinderen. Deze voordracht wordt bij voldoende belangstelling her haald op Zondagmiddag, 4 uur. Speciaal voor jongere kinderen (niet jonger dan 7 jaar) wordt de voor dracht gehouden op Zondagmiddag, 3 uur. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: padvindersriem, licht bruine portemonnaie met twee Naco- kaartjes en enig geld, donkerrode kin- derwindjack, wit truitje en wollen borstrok, nikkelen polshorloge met armbandje, bruine acte tas, inh. pen houder en tabak, doublé dubbeltjes armband, padvindersriem, rijwiel, bruin liederen riem, driewielig kinderfietsje met rubber banden, kinderstoeltje van rijwiel, damestas met inhoud, grijs met zwart gevlekte jachthond, portefeuille met inhoud, kindermetteklopper. Verloren: portemonnaie met 12,60, gouden schakelarmbandje met knipsluiting, hond, zilveren kruisje met ketting, rode boodschappentas, twee kisten met eieren, donkerblauwe gummi-cape, corsage, port. met inhoud, hondenhalsband met penning, bruin leeren port. met inhoud. Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de Eerste Helderse Wandel sport Vereniging „de Jutter" organi seert bovengenoemde vereniging Zon dag 15 Juni a.s. een wandeltocht op Texel over een afstand van 1525 en 35 km. Aan deze Jubileumwandeltocht, waarvan de start in Oudeschild plaats vindt, kan door iedereen, het zij in groepsverband of individueel worden deelgenomen. Deelname voor de 15 km. staat open voor meisjes en jongens van 12 jaar en ouder; 25 km. voor da mes en heren van 14 jaar en ouder; 35 km. voor dames en heren van 16 jaar en ouder. Zij, die een dezer afstanden goed volbrengen, ontvangen een speciaal ont worpen herinnering, terwijl groepen van minstens 12 personen plus leider een groepsprijs ontvangen. De inschrijving voor deze tocht sluit 31 Mei a.s. Na die datum wordt het inschrijfgeld met 0,25 verhoogd. Voor deze wandeltocht bestaat er uit alle delen van ons land veel belang stelling, zodat Den IJelder hierbij niet ten achter kan blijven. Wij willen U dan ook aanraden om in zo groot mo gelijke getale aan deze wandeltocht deel te nemen. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de volgende adressen: K. Willemsen; Hoogstraat 50, Den Helder. A. Wiersma; Hector Treubstraat 14, Den Helder. Aan het overzicht van de stand der groenteteelt- en fruitteeltgewassen op 22 Mei, verstrekt door de directie van de Landbouw van het ministerie van Landbouw, is het volgende ontleend: De temperatuurstijging in Mei ver snelde de bloei der vruchtbomen; peren, pruimen en kersen stonden in korte tijd in volle en gelijktijdige bloei; doch het waren vooral de ap pelen, welke tijdens zéér gunstig weer bloeiden. De afwezigheid van Niettemin verwacht men in de meest, centra een goede oogst. Evenals bij pruimen was de weersgesteldheid m dens de bloei der kersen minder py," stig; toch wordt de stand van het was in het algemeen als goed tot »tc goed beoordeeld. Alleen in 't Utrecht se fruitteeltgebied' acht men de v00r~ uitzichten matig tot goed. Perziken vertonen slechts een matige ontwikke. ling; de vruchtzetting valt tegen. Uitgaande van de Noordhollandse Kolfbond werden te Krommenie 15-sla- nachtvorsten is van grote invloed op gen wedstrijden gehouden, waarvan de vruchtzetting geweest. Hoewel uitslagen waren: Eerste klasse: 1. A. Berkhout, Zd.. Scharwoude, 148 pt.; 2. D. de Smeth, Bovenkarspel, 145 pt.; 3. P. Molenaar, Zd.-Scharwoude, 143 pt. Hoogste eerste en tweede serie: C. J. van Kleeff, Grootebroek, 102 pt. Serieprijs: t' Schenk, Berkhout. 54 pt. Tweede klasse: 1. J. de Leeuw, Scha- gerbrug. 139 pt.; 2. P. Kossen. Schager- brug, 139 pt.; 3. C. Pakman, N. Niedorp, 138 pt. Hoogste eerste en tweede serie: P. Bergen, Zd.-Scharwoude, 86 pt, Hoogste serie: M. J. Ridder, Koog a. d. Zaan, 51 pt. Derde klasse: 1. P. Bolding, Krom menie, 130 pt.; 2. A. Rentenaar, Broeit op Langendijk, 127 pt.; 3. K .Jes, Noord- Scharwoude, 118 pt. Hoogste eerste en tweede serie: J. Groot, Binnenwijzend, 82 pt. Hoogste serie: A. v. d. Veer, Zd.- Scharwoude, 47 pt. Elvenprijs: J. Schoorl, Broek op Langendijk, 4 elven. DOOR WEER EN WIND. Onder het motto: „De sterken voor de Zwakken", werden te Utrecht de na tionale Zonnegloren-wandeltochten ge houden, waarvan de netto-opbrengst ten bate kwam van het sanatorium Zonnegloren nabij Soest. Ook onze plaatselijke wandelsportver. „Door weer en wind" was weer met een flinke groep, waaronder enkele nieuwelingen, vertegenwoordigd. Allen volbrachten met succes deze tocht. Voor de maand Juni staan, behalve de avondvierdaagse, nog een tweetal tochten op het programma, nl. 15 Juni naar Texel en 29 Juni naar Beverwijk, de bekende Aardbeientocht. Nieuwe le den mogen aan deze tochten ook mee doen. Trainingstochten worden gehou den op 1 en 8 Juni. Ten bate van de kas zal een verlo ting worden gehouden, doch 10 pet. van de netto-opbrengst wordt afgedra gen aan NIWIN. de uiteraard thans nog niets met zeker heid over de komende fruitoogst kan worden gezegd, mag toch worden opgemerkt, dat de vooruitzichten tot nu toe gunstig zijn. Sla, bloemkool en aardbeien vormen als gevolg van de strenge winter een uitzondering op de voor de meeste groenteteeltgewassen eveneens gunsti ge vooruitzichten. Het gewas der vroege aardappelen vertoont zonder uitzondering een goe de ontwikkeling. Het blijkt thans wel, dat de langdurige winter aan de aard heiplanten ernstige schade heeft toege bracht. In de meeste teeltgebieden de stand dan ook matig tot slecht; een uitzondering vormen Zeeland, het Zuidhollandse glasdistrict en het Land van Maas en Waal, waar men een goe de oogst verwacht. Dooreengenomen verwacht men niet veel meer dan een halve oogst. Vrijwel alle belangrijke appelrassen vertonen een zeer goede ontwikkeling; ook voor peren luiden de berichten over de ontwikkeling --- der uitzondering zeer goed. De bloei der pruimen heeft een goed, doch niet overrijk verloop gehad, terwijl de weersgesteldheid tijdens de bloei min der gunstig was voor de bestuiving. Ook hier oorzaak. materiaal-gebrek de 1SCHAGEN, 29 Mei. 24 paarden 3001250; 52 magere geldekoeien 275 500; 9 vette koeien centr.; 12 kalf- kceien 550700; 6 pinken 150260; 170 nuchtere kalveren centr.; 30 magere schapen 5585; 73 overhouders 6580; 824 lameren 3537; 9 bokken en gei ten 1070; 102 biggen 3060; 26 ko nijnen 312; 45 kippen 67. Ter gelegenheid van het 65-jarig be staan der Helderse Gymnastiek Vereni ging O.K.K., heeft het bestuur van de Turnkring Hollands Noorderkwartier op verzoek van O.K.K., besloten haar jaarlijkse Openlucht-Gymnastiekfeest te organiseren in Den Helder, op één van de Gemeentelijke Sportvelden. Reeds geruimer tijd worden er door de beide besturen voorbereidingen getroffen om dit grootse feest in de finesses te orga niseren. Gezien de zeer grote te verwachten deelname, er wordt gerekend op onge veer 1400 deelnemers (sters), kan dit gymnastiekfestijn evenals vorig jaar op Texel een groot succes worden. Het is zeer zeker voor een ieder die belang stelling heeft voor het turnen aan te bevelen. Alleen het massale nummer, waaraan pl.m. 1400 turners(sters) mede werken is reeds het aanzien waard, en kan bij U allen een onvergetelijke in druk achter laten. Ook de dames- en heren-keurkorpsen van Hollands Noor derkwartier zullen medewerking ver lenen. Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat het H.N.K. dameskeurkorps 2 damesleden bevat, die ook een plaats hebben veroverd in het keurkorps van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. Een reden te meer, om iets van deze ZITDAG TE DEN BURG VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL Teneinde de zakenlieden op Texel en omgeving van voorlichting te die nen omtrent aangelegenheden betref fende de Kamer van Koophandel, het Handelsregister, de Vestigingswetten enz. zal de Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor N.-Holland, Kantoor Alkmaar, daar toe op Dinsdag 3 Juni a.s. des mor gens van 1012.30 uur in het Raad huis te Den Burg ziting houden. dag als geheel te mogen verwachten. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, zal er voor de aanvang der wedstrijden op het Sportterrein, een marswedstrijd worden gehouden door Den Helder. Alle deelnemers(sters) zul len aan deze wedstrijd deelnemen. Wjj hopen zowel voor de organisatoren als deelnemers (sters). dat het weer hun die dag niet in de steek zal laten. Na dere bijzonderheden betreffende deze dag hopen wij spoedig bekend te kun nen maken.... - lui*jtj Het Provinciaal Waterleidingbedrij van Noord-Holland, dat sedert 27 jaar een zeer groot deel van het gewest van duinwater voorziet, wint het wa ter, nodig voor de voorziening van het benoorden het Noordzeekanaal gelegen gebied uit de duinen langs de Noord hollandse kust. In 1919 werden twee duinterreinen gekocht te Bergen en Wijk aan Zee, ongeveer 250 en 300 ha. groot, terwijl de provincie in de loop der jaren haar duinbezit steeds uitbreidde. Zo werjl in het voorjaar 1933 het z.g. Egmon- derduin, 985 ha. groot, en in de zomer van datzelfde jaar het in de gemeente Castricum en Heemskerk gelegen Ge versduin van pl.m. 744 ha„ en in 1938 het Heemskerkerduin, 785 ha. groot, aangekocht. Hoewel ernstige plannen bestaan om ook het water uit het IJselmeer voor de duinwatervoorziening te gebruiken, zal de uitvoering van die plannen, ook al door het nijpend materiaal-gebrek, voorlopig geen voortgang kunnen heb ben. Bij de aankoop van duinterreinen stond voorop, dat deze niet alleen als waterwinplaats, maar ook als recrea tiegebied van eminent belang zijn. Gedeputeerde Staten stellen in dit verband voor, van de N.V. Bouw- en Exploitatiemaatschappij resp. den heer J. van Reenen te Bergen aan Zee, aan te kopen een duinterrein groot onge veer 510 ha., gelegen in de gemeente Bergen, voor de prijs van f 450.000. Franz von Papen, die thans in een werkkamp verblijft, is door een SS- man in de waszaal van het kamp neergeslagen. Het incident geschied de op 21 Mei en werd gisteren mede gedeeld door den zoon van Von Pa pen, die optreedt in het proces tegen de Nazi-industriëlen te Neurenberg. Toen Von Papen was neergevallen bleef zijn aanvaller hem nog enige tijd schoppen. Andere gedetineerden zagen toen kans Von Papen te ont zetten. Von Papen is in ernstige toe stand naar het ziekenhuis van het kamp overgebracht. Toen zijn zoon hem bezocht herkende deze zijn va der niet door de verwondingen, die hem waren toegebracht. Gisteravond bevond het visser scheepje Zvt 2 zich op ongeveer 150 meter uit de kust ter hoogte van bad Zuid, te Zandvoort, toe men even achter het schip eeen hevige explosie waarnam. Er bleek een mijn ontploft te zijn, die een ware ravage aanricht te aan boord van het bootje, dat la ter met een groot lek op het strand gezet kon worden. Van de twee leden der bemanning werd niemand gewond. Van de drie passagiers echter was de 15-jarige Volkert Schaap uit Zand voort door de luchtdruk gedood, hoe wel er geen uiterlijke verwondingen te constateren waren. Op een vrachtschip, dat aan de ka de van het Spaarne te Haarlem ge meerd lag, heeft gisteren de 47-jarige G. Brandse een vat met koperafval van 250 kg op het hoofd gekregen, toen de lier waarmee het werd opge hesen, het begaf. De man werd zo zwaar gewond, dat hij enkele ogen blikken later overleed. Het slaclftrf- fer was niet gehuwd. Tegen den kapi tein, die niet voldoende veiligheids maatregelen had getroffen, is proces verbaal opgemaakt. Tegen zonnebrand, stuklopen, door zitten, schrijnen, smetten, en ter verbe tering der huid: Purol of Purolin. Door 't créme-karakter is Purolin geliefd door de vrouw voor zichzelf en de baby. (Ingezonden mededeling). In de avond van 25 Sept. 1946 tij dens de najaarskermis is een vrouw van de hoge Maasbrug te Venlo in het water gevallen. Door zich in de hevige stroom aan een peiler vast te klemmen, wist zij zich boven water te houden tot hulp kwam opdagen. Zij werd bewusteloos naar het zie kenhuis te Venlo overgebracht. Het bleek de in Duitsland woonachtige vrouw L. te zijn, die een bezoek aan haar man in Blerick had gebracht Uit verwarde uitlatingen op te ma ken, scheen het, alsof zij door haar man van de brug was geworpen, maar bij een later verhoor verklaarde ze uit eigen beweging omlaag ge sprongen te zijn. Haar man bevond zich tijdens het gebeurde op de brug. Tegen hem is inmiddels een zodanige verdenking gerezen, dat hij, verdacht van poging tot doodslag is gearres teerd. De soldaat G. Jansen, in dienst bij de Kon. Marechaussee en gedetacheerd bij Beek te Nijmegen, vertoefde dezer dagen in de omgeving van de Duitse douane post van het grensdorp Wy* Ier. Hij werd door den Duitser 8e" sommeerd mee naar het kantoor te gaan. J. voldeed aan dit verzoek ma# kreeg tijdens de visitatie woorden me' de Duitsers. Een van hen greep zijn geweer en loste enige schoten op die dodelijk getroffen werd. Jansen is afkomstig uit Nijmegen en vader van vier kinderen. Is hier iets voor U bij? Donderdag vond te Deelen (Geld.) de verkooD plaats van een grote hoeveelheid geallieerd oorlogsmateriaal. Zij die tussen 15 Mei en 15 October 1947 hun vacantie buiten gaan door- brengen en voor het bereiden van hu» maaltijden op het gebruik van petro leum zijn aangewezen, kunnen petro* leum aanvragen. Kampeerders moeten hun aanvrage" richten tot de ANWB, terwijl degenen die een woning hebben gehuurd bij distributiedienst van de gemeente der tijdelijke vestiging kunnen aanvragen-

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2