De militaire sportweek nadert Hoe zal het in 1952 zijn? Stad en Om De onderzeedienst komt naar Den Helder „DEBO" vier! leest in het tropisch getij Texel. Burgerlijke Stand Schagerbrug Een pleidooi voor industrialisatie W trinqermeer Puntenverdeling bij HELDER - I.V.V. Centrale Landbouwonderlinge. Prins Bernhard toont zijn belangstelling De Militaire Sportweek, die kier ln Den Helder van 28 tot 29 Juni zal worden gehouden, belooft een gebeurtenis te worden van de eerste rang. Niemand minder dan Z.K.H. Prins Bernhard heeft biük gegeven van zyn belangstelling voor dtt sportieve gebeuren, door zitting te willen nemen in het ere-comité. Z.K.H. heeft een medaille met zUn eigen beeltenis beschikbaar ge steld als ere-prfls voor de finale van de voetbalwedstrijden. I" het ere-comité hebben voorts zit ting burgemeester G. Ritmeester, ere-voorzitter van O. en O.; kapitein ter zee I. W. Reynierse, commandant Marine; kapitein ter zee F. T. Burg hard, commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine; de hoofd officier MSD der le klasse 8. G. Ba- rendregt, directeur der Rijkswerf; kapitein-luitenant ter zee D. J. A. Westerveld, chef-staf van den com mandant Zeemacht Nederland; luite nant-kolonel H. Mulder, hoofd afd. IV Generale Staf R.A.O.; kapitein Th. Kockx, hoofd bureau Sport R.A.O. Koninklijke Landmacht; luitenant ter zee der le klasse K.M.R. M. J. v. d. Eb, hoofd centraal bureau O.S. O. Koninklijke Marine; de vlootpredi- kant ds. L. A. Bodaan; vlootaaimoe- zenier B. J. Wilmink. De Marinierskapel komt. Dank zij de welwillende medewer king van den Commandant Marine zal de Marinierskapel o.l.v. kapel meester Gijsbert Nieuwland geduren de drie dagen de wedstrijden met muziek opluisteren. Reeds hebben tal van personen en Instanties prijzen beschikbaar ge steld, zo o.a. burgemeester Ritmees ter, het gemeentebestuur van Den Helder, de Commandant Marine, de directeur der Rijkswerf, de O.S. O.-officier-luitenant ter zee Wanneer de mussen van het dak vallen van de hitte, pleegt men over het algemeen geen feestavonden te or ganiseren. Het is echter langzamerhand bij Debo, de personeelsvereniging van Drukkerij de Boer, een goede traditie geworden, om niet alleen een feeste lijk samenzijn te organiseren in het daarvoor bij uitstek geschikte winter seizoen. maar ook telkenjare zoiets als een „midzomernachtfestijn" te organi seren. Het succes van deze laatste avonden is zeker niet minder dan dat van de winter-feestavonden. Zaterdag heeft Debo haar zomer feestavond 1947 gehouden. In het Ca sino, waar de hitte zelfs nog bleek mee te vallen, dank zij de gevoerde „open deqr politiek" was het ganse Debo- legioen, inclusief afvaardigingen van de Debo-families in Amsterdam en Hilversum, in de meest prettige stem ming bijeen, om te genieten van wat voor het voetlicht door Debo's caba retiers en cabaretières werd gepres teerd. Een gezellig programma werd opge voerd, waarnaar een ieder met genoe gen heeft gekeken en geluisterd. De heer Van Gorselen demonstreerde zün gaven als Lou Bandy-imitator, en als humorist, terwijl hij ook veel succes had met zijn zelfgemaakte liedjes. Na tuurlijk ontbrak het Debo-koor, onder leiding van den heer Veenstra niet op het appel; een uitzonderlijke presta tie leverden de zangeressen en zan gers met „Pepita".... Vrolijke nummertjes werden afge wisseld door een keurige declamatie van mevrouw Van Est, o.a. van Ade- ma van Scheltema's „Holland" en „De Bruid" van Jan Prins. Ook de „Rico's" waren weer present, ep zij deden het op dl vanouds bekende wijze. Met versterking van den heer D. Abbenes. viool, Leo Croonenborg ukulele, en Mijnie Langendoen, zang, gaven zü 'n serie Indische liedjes ten beste, die tenvolle verdiend met een daverend applaus werden beloond. De heren Gerard van den Berg en Van Gorselen leidden een hersen-gym- nastische krachtmeting tussen enkele dames en heren van Debo, in een ori ginele parodische vorm, eindigende tot ieder's tevredenheid met een gelijke uitslag. Geheel in stijl werd dit num mer muzikaal omlijst met het bekende „Run rabbit run". lp „De verkeerde wereld" en het schetsje „Schoonmoeder op bezoek" werd met bijzonder groot resultaat een aanval gedaan op de lachspieren der aanwezigen, waarna het programma werd besloten met een geestig tableau, waarin de Debo-ers bewezen best in staat te zün tot het maken van aar dige décors. Het Debo-lied vormde een waardig besluit van het feestpro gramma. Het was daarna de beurt aan de „Musical Ramblers" o.l.v. Jaap Kwak. •die reeds waar nodig tijdens de uit voering van het programma muzikale assistentie hadden verleend. Zij ver zorgden de muziek bü het bal, dat de Debo-schare nog enkele uren zij het ook enigermate gedund! bijeen hield- Als extra-nummertje, buiten het eigen lijke programma vallend, kregen de bezoekers alvorens zich in zwoele slaapkameren tussen het broeierig bed- degoed te begeven, nog te genieten van een heerlijke wandeling huis waarts in de nachtelijke koelte var de Helderse boulevards. der 2e klasse F. Wempe, de Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren te Den Helder, de firma R. Th. Luijckx. de firma Carel Coltof, de Helderse Melk- centrale. de N.V. Vroom en Drees- mann, „Het Wapen van Den Helder", de „Coöperatie". Meerdere prijzen zijn natuurlijk van harte welkom. Finan ciële bijdragen kunnen gestort worden op rekening van de „Sportweek O. en O." bij de Nederlandse Middenstands- bank. Het aantal deelnemers aan deze sportweek zal zeker nog groter zijn dan vorig jaar, daar thans niet al leen Noord-Holland, maar ook Zuid- Holland en Utrecht vertegenwoordigd zullen zijn. De voetbalwedstrijden zul len echter uitsluitend door Noord- Hollandse ploegen worden gespeeld, met uitzondering van de „big match" op Zaterdag 28 Juni tussen het Ne derlandse Militaire elftal, met kop stukken als Rijvers en Roozen, en het Nederlandse Politie-elftal waarin o.a. Van Onselen van V.S.V. meespeelt. Programma's van deze unieke sport week die niet alleen voor Den Helder van groot belang is, maar die ook uit sportlef oogpunt gezien zeer de moei te waard is. zullen binnenkort ver krijgbaar zijn. ZUIVERINGSBESLUIT. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, is op grond van het Zuiveringsbesluit, ontslag,uit zijg functie verleend, gere kend met Ingang van: 22 Mei 1945, aan J, W, Lookman, leraar arsi de gem avondvaktekenschool te Den Helder. 'a-Gravenhage. - Kaar het A. N. P. verneemt, gaan plannen van het ministerie van marine ten opzich te van Nieuwediep in het alge meen in de richting van over brenging van verschillende onder delen naar hier. Er is echter nog niet beslist welke onderdelen dit znllen zijn. Wel staat vast. so deel de men ons van bevoegde zijde mede, dat de onder zeedienst, die thans te Rotterdam (Waalhaven) ia gevestigd, naar Den Helder wordt overgebracht. Het zal echter naar verwacht w-ordt, eind 1948 zijn, wanneer deze overplaatsing naar beslag krijgt. EEN HAARD VAN KUNSTSMEED WERK. Hebben wij enkele maanden geleden reeds het een en ander verteld over de outillage van de «mederij en con- structiewerkplaats van de Fa. Smit in de Krugerstraat, thans willen wij ee'.s de aandacht vestigen op hetgeen in dit bedrijf alzo vervaardigd wordt Het is namelijk niet alleen reparatie- werk dat door de Fa. Smit wordt uit gevoerd, want het bedrijf gaat ook niet voor massa-werk uit de weg. Aanaard en wiedmachines voor de landbouw worden bij tientallen gemaakt, evenals ijsmachines, krukassen voor diverse werktuigen, enz. enz. Dat hier vakmensen aan het werk zijn, bewijst wel het stuk kunstsmeed werk dat men kan bewonderen in de étalage in de Krugerstraat. Het is een open haard met garnituren, geheel met de hand gesmeed. Inderdaad een prach tig werkstuk. Geboren: Johanna M. d v Willem U Bakker en C J Hin. Catharlna E., d v Hendrik C Prins en H Geertsma. Anna M, d v Cornells de Graaf en M Kager. Ondertrouwd: Johannes Smit en Adrlana C Vllegenthart. Gerard Gie- 11» en Marretje Koopman. Lubertus Eelman en Margaretha Plaatsman. Getrouwd: Willem H Zijm en Heintje Barhorst. Gerrit Koorn en Marretje J Saris. Waltherus van Beek en Barbera Witte. Cornells H van Leersum en Anna C Maas. Overleden: Hendrica C Huisman, wed v Willem Bruin, oud 62 J, Afin* K. Nieboer, oud 1 j. en 11 maanden - Guurtje Smit, echtg v Jakob Maas, oud SS J. Cornelia C Keijser, echtg v Joh Keijser. Leendert Peper, oud 69 J. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 sleutel, 1 autocrick. WONINGBOUWVERENIGING „ZIJPE" Alhier werd door de woningbouw vereniging „ZÜPe", onder presidium van den heer H. Rezelman te Scha gerbrug, een algemene ledenvergade ring gehouden. Het door den secretaris-penning meester, K. Paarlberg, uitgebrachte jaarverslag werd goedgekeurd. De balansen en winst- en verliesre keningen, welke door de financiële commissie in volmaakte orde waren bevonden, werden vastgesteld. Hierna volgde bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de be ren W. J. van Loenen te Scbagerbrug en K. Paarlberg te Oudesluis, werden herkozen, terwül in de plaats van den heer P. J. Renooij te Schagerbrug be noemd werd de heer J. van der Oord aldaar. Tot leden van de financiële commis sie werden herbenoemd de heren D. Jongejans te St. Maartensbrug, J. van der Oord te Schagerbrug en Jb. Zee man te Schagerbrug. Vervolgens werd besloten over te gaan tot de wederopbouw van de op 10 October 1944 door de Duitsers af gebrande dubbele woning te Oude sluis. Aan den architect G. Drexhage te Noordwük aan Zee zal worden ge vraagd een bouwplan te ontwerpen. Tot leden van de woninginspectie-com missie werden benoemd de heren J van der Oord, Jb. Zeeman en K. Paarl berg. Memorial Day. In tegenwoordigheid van H.M. de Koningin en ge zanten uit vele landen zijn Vrijdag op het Amerikaanse Militaire Kerk hof te Margaten de Amerikaanse gesneuvelden in de wereldoorlog op plechtige w(jze herdacht. Koningin Wiihelmina legt een krans. AANBESTEDING. De commissie Wederopbouw Wjerin- germeer zal in de maand Juni ten kan tore te Wieringerwerf trachten aan te besteden het bouwen van 42 dubbele arbeiderswoningen op verschillende plaatsen in de Wieringermeer. (Van onzen financiëlen medewerker). Zal Nederland over, schrik niet, 5 jaren zijn bevolking nog kunnen voeden en werk kunnen geven? U glimlacht wellicht: „AU wü zo ver zün zullen wü wel weer verder küken". Neen lezer, dat zullen wü niet. Reeds verleden jaar luidde drs. G. A. Kohnstamm van bet ministerie van Economische Zaken voor dit gevaar de alarmklok. Hij vertelde ons ook, dat wü bu de huidige jaarlijkse bevolkingsuitbrei ding van 100.000 mensen en bü een vooroorlogse arbeidsproductiviteit in 1952 een werkloosheid zullen hebben van 300 a 350.000 man. En dit onheil is alleen af te wenden, indien de industrie dat „reserve-leger" kan opvangen. M.a.w. Nederland moet binnen betrekkelijk korte tijd op grote schaal industrialiseren. Als wij dan ook aar deze welhaast herculische taak denken, die ons nog te wachten staat, dan kunnen -.vij besiist niet tpvreden zijn over hetgeen tot nu toe is bereikt. Zeker, er zijn verschillende nieuwe bedrijven op komst, die gelegenheid tot arbeid zullen scheppen. Wij noemen Schokbeton, dat in Kampen beton elementen gaat fabriceren, Vredestein met haar autobandenfabriek in Gelder land, de. Noordelijke industrie voor ve zelverwerking, die in Hoogezand vezel platen gaat maken, de Internationale Kunststoffenindustrie voor Kunsthars producten te Voorschoten, de Alweco, die te Veghel aluminium werktuigen gaat produceren en Stork Chemie met haar plannen voor een nieuwe fabriek voor chemische producten te Hengelo. Millioenenplan van de B.P.M. Als laatste in de rü van „werk- verschaffers" schittert de Bataafse Petroleum-Mij., die een Industri alisatieproject van liefst f70.000.000 heeft uitgewerkt en daarvoor te IJmuiden een nieuwe kunstmest- stoffenfabriek en te Pernis fabrie ken voor synthetische wasmiddelen en kunstharsen gaat bouwen. Voor waar, om haar eigen woorden te gebruiken, „een belangrgke schrede Een overzicht tijdens de plechtige gevallenen in de tweede wereldoor Militaire Kerkhof te Maigaten in Koningin heeft herdenking ven de iog, welke op h-» tegenwoardigheid plaats gevonden. Amerikaanse Amerikaanse :n B.M. de op de weg van de voor ons land zo nodige industrialisatie". Hoe deze voorbeelden echter ook ge tuigen mogen van ondernemingszin, de opsomming toont wel aan, dat deze lust nog maar bij enkelen bestaat. De grote toeloop van ondernemers, zij die werk moeten verschaffen aan 300 a 350 000 paar handen, zij staan nog aan de kant. Aan wie de schuld? Wil een indus trialisatie volgens het bestek van drs. Kehnstamm mogelijk zijn, dan moeten wij veel geschoold personeel hebben, van hoog tot laag; alleen al 6000 acade mische technici méér dan bij het hui dige tempo n 1950 beschikbaar zullen zijn. Doch wij moeten ook en vooral ondernemers hebben. Ondernemers, die durven te wagen en die in staat zün om „Neue Kombinationen durchzu- fiihren". Waar moeten deze mensen evenwel vandaan komen? Als reservoirs zijn ongetwijfeld beschikbaar de ambachts patroons en de leidende functionarissen in de grote bedrijven, terwijl ook de zakenlieden die door de structurele wijzigingen uitgestoten werden, een kans moeten hebben. Vooral onder de kleine baasjes zullen er zijn, die kun nen en willen, maar wier onderne mingszin voorshands getemperd wordt door kapitaalgebrek ons land heeft nog steeds geen behoorlijk financieel apparaat, dat in deze behoefte kan voorzien! en overheidsmaatregelen. De taak van de Overheid. Het is heus niet zo, dat de overheid er zich toe kan bepalen het klimaat zo gunstig mogelijk te maken via het Cen traal Instituut voor Industrialisatie en de Economisch Technologische Institu ten. Het tekort aan zin tot wagen en ondernemers is, naast een inderdaad bij velen nog aanwezige koopmansmenta liteit, vor een goed deel te wijten aan de tegenwoordige regeringspolitiek. De vrees voor nationalisatie, de ho ge vennootschapsbelasting, het niet toestaan van belastingvrije reserves, de priiscalculaties. de bergen' papier en voorschriften, zij vormen altegader barricaden, die de ondernemer in spe veelal alle lust benemen. Ook de regering dient daarom te be grijpen, dat zij, van haar kant. de weg naar de industrialisatie moet vrij ma ken. DF VERHOUDING TUSSEN HUIS HOUD- EN TOILETZEEP Het centraal distributiekantoor deelt' mede, dat de detaillisten bij inleve ring van de consumentenbonnen voor huishoudzeep in de week van 1 tot en met 7 Juni a.s., op het ontvangst- bewüs moeten vermelden hoeveel toi letzeep in rantsoenen van 90 gram zii eventueel nog in voorraad hebben Dit houdt verband met een wijziging in de verhouding van de rantsoen- waarde tussen huishoudzeep en toilet zeep van plusminus 225 gram huis houdzeep tegenover 180 gram to'let- zeep. Op de toewijzingen C 328, weike detaillisten op grond van de ingele verd» bonnen in de week van 1 tot en met 7 Juni a.s. ontvangen, moet dan ook naar keuze per rantsoen plus minus 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep worden ingeleverd. Op de rantsoenbonnen E 41 mag in verband met het bovenstaande in de week van 1 tot en met 7 Juni geen toiletzeep worden afgeleverd, terwül van 1 Juni a.s. af deze rantsoenbon nen naar keuze recht geven op het betrekken van olm. 225 gram huis houdzeep of 180 gram toiletzeep. De aan instellingen e.d. uitgereikte toewijzingen X 113 geven uitsluitend recht op pl.m. 225 gram huishoudzeep per rantsoen. Goede wedstrijd onder abnormale omstandigheden Terwijl de steden vrijwel geheel ontvolkt waren en het strand en de duinen op deze zonnige, warme Zondag de grote massa te verwerken kreeg, speelden Helder en I.V.V. een partij voetbal, waarbij de promotie naar de tweede klasse op het spel stond. Wan neer wij de factor van het weer voorop stellen, het was zittende al niet uit te houden, dan moeten wij tot de conclu sie komen dat er goed voetbal ge- speeld is. Er zat een aardig tempo in en hoe wel dat bij momenten wel eens verlo ren ging, was dat toch meest het ge volg van de zenuwen. Eerlijk gezegd hadden wij van de Ilpendammers niet veel verwacht, vooral niet wat de techniek betrof. De IVV-ers waren zojuist uit de vier de klasse gekomen en wij behoeven er niet om heen te draaien, veelal heeft zo 'n nieuweling dan eerst een jaar nodig om aan het spelpeil te wennen. De Ilpendammers hebben dat echter niet nodig gehad, want de gasten speel den een goed partijtje, waarbij vooral het individuële spel opviel. De aan vallen over links waren uiterst gevaar lijk, want zowel Smit als Westerveld bleken voetballers te zijn uit het goede voetbalhout gesneden. Midvoor S. Wals was echter wel de beste speler in de voorhoede en de wijze waarop hii de ballen vrijmaakte was subliem. Een eresaluut aan de verdediging van Hel der is hier dan ook gelijk van toepas sing, waarmede wij gelijk de twee sterkste linies van de beide candidaten onder de loupe hebben gehad. Dit wil echter geenszins zeggen dat de overige spelers onvoldoende geweest zouden zijn. Integendeel, linkshalf De Lange, die wij nog wel herkenden uit het OSV-elftal en midhalf De Dood waren ook uitstekend op dreef, terwijl de achterhoede wel het zwakste deel was van IVV, maar toch nog wel voldoende. Dt voorhoede van Helder bracht er vóór de rusj maar weinig van terecht. Er zat in het geheel geen verrassing in en vooral de buitenspelers waren abso luut ongevaarlijk. Na de ranja ging dat beter. Wij zagen plotseling weer een Dorlijn uit zijn goede periode en ook Snijders deed verrassend goed werk in die periode. Het is een verheugend teken dat deze spelers, die toch de grootste twijfel gevallen vormen bij Helder, nu getoond hebben het nog niet verleerd te zijn, iets wat voor de verdere wedstrijden doorslaggevend kan zijn. Wanneer wij, evenals bij boksen, een overwinning toe hadden moeten ken nen voor de ploeg, die de overwinning verdiend heeft, dan zouden wij op I.V.V. ^temmen. Hun aanvallen waren iets gevaarlijker, hun doelpunt was van beter gehalte en ook hun kansen Het jasje wordt uitgetrokken. Het is thans weer de tüd, dat de scha pen van hun vacht ontdaan worden en de schapenscheerder heeft het druk. De wollen vacht, die van een schaap komt, weegt ongeveer 7 kg. Een scheerder met zün helper aan het werk De Centrale Landbouw Onderlinge telde op het einde van het boekjaar 1945 38797 leden, van wie Friesland 5777, Groningen 3212, Drente 7405, Overijsel 3775, Gelderland 5131, Utrecht 1183, Noord-Holland 3952, Zuid-Hol land 3610, Zeeland 3404, Noord-Brabant 1119, zuivelbedrijf 221 en direct-aan- geslotenen 8. Het totaalloon dezer le den bedroeg ruim 137 millioen gld., waarvan 128 mill. voor de verplichte en 9 mill. voor de vrijwillige ongeval lenverzekering. Bij de leden vonden 18116 ongevallen plaats of 13.2 per f 100.000 loon. Dat percentage was in 1940/41 23.9. In 31 gevallen had het ongeval de dood van de getroffene tot gevolg. Aan 18 weduwen en 24 wezen werden renten toegekend. Bovendien bedroeg in 1945 bij de leden het aantal ongevallen door oorlogsgewelddadig heden 188, waarvan 30 met dodelijke afloop. De totale ongevallenkosten wa ren bijna 2 millioen gld. Van de leder, moest per f 100,loon een gemiddel de premie van f 1,58 worden geheven plus 25 cent als bijdrage* voor het Bij zonder Ongevallenfonds. De Centrale Landbouw Onderlinge II, welke voor de aangesloten leden de ziekteverzekering uitvoert, boekte in 1945 49179 ziektegevallen. Hun gemid delde duur was 23.53 dagen. Per ziekte geval werd f 84,25 uitgekeerd. Alle patiënten tezamen ontvingen 3.8 mill gld. aan ziekengeld. Voor het land bouwbedrijf kon worden afgerekend tegen f 31.25 per f 1000,loon, zuivel bedrijf f 28.50, ontginningen f 74,75, bureau oogssvoorziening f 18,Ned Heide Mij. f 43,75, Gront Mij. 'f 22,— en Dienst Uitvoering Werken f 47 per f 1000,— loon. waren iets talrijker. Dat neemt niet weg dat de punten tellen en aangezien beide clubs er maar één scoorden, is de verhouding zo wel de juiste. Helder had trouwens net zo goed kunnen winnen, want de kansen zijn er wel geweest. De scheidsrechter was niet de beste man van het veld. Hij floot o.i. teveel, wanneer hij juist de andere club moest bevoordelen en eenmaal floot hij zelfs voor buitenspel toen er een trekbal werd gegeven en er dus van buiten spel geen sprake is. De wedstrijd. Het elftal van Helder was iets anders dan wij jJ, Zaterdag publiceerden, n.1. Dorlijn stond rechtsbuiten en Snijders linksbuiten. Het eerste offensief was voor IVV, dat achter elkaar 3 corners over rechts kreeg, waarvan er echter geen een serieus gevaar deed ontstaan. Gaande weg werkten Helder zich los en enkele malen gleed Rottier er door, maar de backs wisten hem nog juist van de bal te werken. Opvallend was het hoe Kiesewetter, hoewel traag,-de ballen op een presenteerblaadje af wist te geven, maar de buitenspelers van Helder heb ben daar geen kaas van gegeten en het publiek zegt „de ballen waren te hard gespeeld". Ook Gast gaf in deze periode goede ballen af, hoewel het juiste aan voelen daarvan zoek was. Een benauwd ogenblik maakte Boogaard mee. toen dê linksbuiten een effectbal inzond, welke hij maar net kon weg graaien. Hoewel over het algemeen I.V.V. iets sterker was, waren de aanvallen van Helder toch niet van gevaar ontbloot Uit een hiervan wisf Dorlijn een hoek schop te forceren, welke door Kiese wetter fraai werd ingekopt, maar de doelman stond succes in de weg. De strijd werd levendiger en de ver schillende duels waren spannend. Een vrije schop van Kiesewetter bereikte niet haar doel, doordat hij het niet met een schot probeerde. IVV zat echter ook niet stil en een kanjer van Wals kon Boogaard via de lat corner wer ken, terwijl Kiesewetter het ook pro beerde, maar diens schot ging juist naast. De rust ging met blanco stand in. In de tweede helft was Helder het eerst in de aanval en na 5 minuten kwam het eerste doelpunt. Rottier gaf vanaf de linkerkant een tam schot op doel en Roele had er meer moeite mee dan verwacht werd. De bal stuitte van hem terug en Kiesewetter gaf er het laatste tikje aan. Voor hem was het al erg eenvoudig, hoewel men er staan moest en dat deed deze oude rot. (1—0). IW ging nu naar voren, een taktiek die men over het algemeen eerst had verwaarloosd. De heren werden nu ook sterker en vooral links werden gevaarlijke aanvallen geboren. Toch zou het nog even duren, alvorens de gelijkmaker werd geboren. Linksbin nen Westerveld gleed langs drie Hel- der-spelers en gaf toen het leder aan midvoor Wals, die naar buiten was ge zwenkt. Een hard schot loste deze, dat Boogaard te machtig was en de stand was weer gelijk 1—1. Bijna werd de tweede goal geboren van IW, toen Boogaard een voorzet van rechts verkeerd beoordeelde en net naast het doel viel. Helder weerde zich tussen de be drijven echter ook wel en eenmaal zagen wij Snijders alleen voor den doelman staan. Zijn schot was echter niet goed gericht en langs het doel voor ging de bal uit. Inmiddels was Rottier en doelman Roele vervangen en bij Helder bracht Himpers weer wat nieuw leven in de brouwerij. Dor» lijn ging er een paar maal aardig doorheen, maar eenmaal verzuimde hij een trekbal te geven. Dat moet je niet doen Dorlijn, het gat vanaf de lijn is te klein om succes te hebben. Onder grote spanning kwam het ein de van deze strijd, waarbij twee Hel derse grensrechters den scheidsrechter heel goed assisteerden. Wij zagen n.1, eenmaal den linksbinnen der gasten alleen voor Boogaard staan, terwijl hij in buitenspelpositie het leder had ontvangen. De scheidsrechter liet door spelen, maar Goudswaart had gevlagd en het doelpunt zou dus nimemr toe gekend geweest zijn. Dat was goed werk Goudswaart, «n zijn sportieve opvatting is een voor beeld voor de minder goede elemen ten, die er desnoods plezier in hebben dat een plaatselijke club zou verliezen. Deze regels zijn niet persoonlijk, doch geldig voor de wederzijdse supportert van onze plaatselijke clubs. Andere wedstrüden. Oudesluis gaf MFC geen kans en versloeg de heren met 7—2. Dat i* weer eens ouderwets. Oneraan is het hier nu: N. Niedorp en Oudesluis bei de 13 punten en MFC en JVC ieder 1* punten, met nog alle 1 wedstrijd »e spelen. Zeemacht wist de laatste wedstrijd in een overwinning om te zetten en dat mag tegen ZAP in Anna Paulow- na toch een verdienstelijke prestatie heten. Als beloning is de laatste plaat* ontlopen, zodat SVW nu degradatie wedstrijden moet spelen. Watervogels 2 moet hetzelfde lot ondergaan, hoewel wij er van over tuigd zijn, dat voorzitter van Doorn daar nog wel eens over spreken wil, N.H.V.B. 1 D; ZAPZeemacht 13. 2 I: W.waard 2—ZAP 2 4—3; Water vogels 2SRC 3—4; HRC 5— T. Boys 4—3; Call.oog I—Texel 2 5—1. 3 H. FlevoKaagvogels 2 50; Geel 3 G: Succes 3—T. Boys 2 61. Zwart 2—Schagen 3 4—1; DTS 4—V ZV 2 4—2; BKC 2—Winkel 3 5—2. 4 H: Kaagvogels 3—Succes 4 3—1. 4 I: W.waard 4—Wiron 3 6—2; ZAP 4—Geel Zwart 3 2—0; ZAP 5—Succes 5 30; Kaagvoels 4Petten 3 50; SRC 2Petten 50. Jun. A: KFC a—HRC a 2—1.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2