Stad en Omgeving, De marinierskapel komt De Helderse lunchroom tijdens de Sportweek Excursie van de Bedrijfsgroep Bouwindustrie Alkmaarse Rechtbank Openbare aanbesteding Waterstanden Marsdiep gemoderniseerd „Helders Mannenkoor" op concours Postduivenvereniging „Het Noorden" Postduivenvereniging „Hollands Noordpunt" Postduivenvereniging „Victoria" Voor den politierechter Legers des Heils-nieuws Urk. Weekoverzicht visserij Wieringen Voor den Alkmaarsen politierechter. Texelse markt Anna Paulowna Ruitersport Onze tuinders en de coöp. afzet Tweemaal zoveel water gebruikt Doodstraf geëist tegen verhuizer Puls De afzet van groenten naar Duitsland BondselftalOostelijk elftal Derde partij Ghestem-Keller remise Postpakketten naar Duitsland? Met een enkel woord hebben wij reeds gewag gemaakt van de komst der Marinierskapel o.l.v. den len luit. der marinier» Gijsb. Nieuwland, tijden» de grote militaire Sportweek, die hier binnenkort zal worden gehouden. De kapel zal Donderdag 26 Juni as. In de stad arriveren, om 's avonds in de harmoniebezetting een concert te geven in de tuin van de marine-can- tine aan de Buitenhaven. Toegang tot de tuin hebben militairen met geno digden. Het publiek kan langs de Bui tenhaven, buiten het hek, het concert beluisteren. De volgende morgen, du» Vrijdag morgen 26 Juni, maakt de mariniers- kapel met een gewapend detachement een mar» door de stad. De route daar van zal nog nader bekend gemaakt worden, 'a Avond» geeft de kapel op het terrein aan de SporUaan, na af loop van de finale der voetbalwedstrij den om de Burgemeester Ritmeester- beker, een openluchtconcert in popu laire stijl. Het programma van dit concert zal opgenomen worden in het programmaboekje der Militaire Sport week, dat door de Commissie voor O. en O. wordt uitgegeven. Na het con cert marcheert de kapel naar het Ju- lianapark, waar de taptoe zal worden gehouden. 's Zaterdagsavonds is de kapel ten slotte ter opluistering aanwezig bij de grote wedstrijd aan de Sportlaan, waarover nadere gegevens binnenkort zullen volgen. De jonge aannemers, die te Schagen de cursus volgen voor de opleiding tot Bouwkundig aannemer, hebben ter aan vulling van hun theoretische kennis een excursie gemaakt naar enkele steen- en pannenbakkerijen. De excursie was ge organiseerd door den heer H. G. Moen uit Den Helder, die als leraar in de bouwkundige en aanverwante vakken aan de cursus is verbonden. Zeer welwillend werden door de di recties van de steen- en tegelfabriek „Ouderzorg" te Leiderdorp en de dak pannen- en draineerbuizenfabriek der N.V. vJi. Gebr. Oppelaar te Koudekerk, oe fabrieken opengesteld om het volle dig fabricageproces dezer materialen te demonstreren. Onder prettige en zeer deskundige leiding werd in beide fa brieken het proces gevolgd vanaf het graven der oude Rijnklei tot aan het gereedkomen van het eindproduct. De fabrieken werken op volle capaciteit en leveren een belangrijke bijdrage in de wederopbouw van ons land. Het was voor de leiders een voldoe ning, dat zij deze leerzame dag aan de cursisten konden aanbieden. Wat de laatsten op deze excursie gezien heb ben zal zeker hun studie ten goede ko men, en voor hen een stimulans zijn ijverig op de ingeslagen weg voort te gaan Op deze wijze richt de cursuslei ding zich met succes-op de theoretische en practische ontwikkeling der toekom stige bouwkundigen, die zo'n belangrijk aandeel hebben in de wederopbouw.. Vermelden wij tenslotte nog dat het lopende cursusjaar 18 Juli a.s. eindigt, en dat het nieuwe cursusjaar met Sep tember begint. Alle inlichtingen zijn te bekomen bij den directeur der cursus, den heer A. van Graaf Evland, Oude Slotstraat 56, Schagen DIEFSTALLEN BERECHT. Door de Meervoudige Kamer te Alk maar werd Dinsdag jl. uitspraak ge daan in de zaak tegen Pieter H. te Petten en Dirk A. te Den Helder die gezamenlijk autowielen met banden hadden gestolen. Daar de initiatiefne mer, Pieter H„ niet toerekeningsvatbaar werd geacht, werden beiden veroor deeld tot een voorwaardelijke straf. Pieter H. kreeg 6 maanden voorwaar delijk en Dirk A. 8 maanden voor waardelijk, beiden met een proeftijd van 3 jaar. Bertus C. K. te Den Helder, wien diefstal en heling was ten, laste gelegd, werd alleen schuldig verklaard aan heling, en deswege veroordeeld tot 'n gevangenistsraf van 6 maanden, zon der aftrek. Barend B., te Wieringen, die gedag vaard was wegens vernieling van vis- retten van een anderen schipper, werd van het tenlaste gelegde vrijgesproken. De eerstaanwezend ingenieur der genie te Haarlem zal op Dinsdag 10 Juni a.s. 's morgens om half elf in zijn bureau te Haarlem, Kenaupark 4, in 't openbaar aanbesteden: Bestek no. 156/1947. Het doen van voorzieningen aan militaire geboul en en werken te Den Oever en Kornwer- derzand. Bestek no. 203/1947. Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken in de dienstkring Haarlem- Noord. Inlichtingen kunnen vandaag tussen eli en twaalf uur worden verkregen aan bovengenoemd bureau. De be stekken liggen daar ter lezing, terwijl met ingang van morgen processen- verbaal van de gegeven inlichtingen verkrijgbaar zullen zijn. Exemplaren van bestek no. 156 zijn verkrijgbaar te Haarlem, en ten bu- rele van de officier der Genie. Waaigat 2. Alkmaar, tegen betaling van f 2.10. Hoog 4 Juni: 7.10 en 19.30 5 Juni: 7,45 en 20,10 6 Juni: 8.15 en 20.45 Laag 1.05 en 13.30 1,35 en 14,10 2.10 en 14.45 Veertien dagen lang is de Helderse Lunchroom van den heer Bram Lemen aan de Spoorstraat gesloten geweest en moesten de vele trouwe bezoekers hun kleintje koffie of hun glaasje pils ont beren. Dat was alleen om het interieur van de zaak zodanig onder handen te nemen, dat het verblijf in de Helderse Lunchroom voor de bezoekers tot een nog groter genoegen kon worden ge maakt Schilders, behangers en timmerlieden hebben er in die twee weken voor ge zorgd, dat de lunchroom, toen deze weer kon worden geopend, er tip-top uitzag. De keurige glas-in-loodramen, die de heer Lensen tijdens de oorlog in een veilige verblijfplaats heeft op geslagen, zijn weer aangebracht. Ach ter de zaal zijn frisse toiletten voor dames en heren bijgebouwd, wat een belangrijke verbetering van de outil lage betekent. En dan de keuken, waar de bezoe kers over het algemeen niet komen, maar die toch voor hen van zo groot belang is. De metamorfose, die het hei ligdom van de kok heeft ondergaat:, is nog het grootst van al. Het is thans een bedrijfskeuken geworden, die er in alle opzichten zijn mag. Ruim, hel der en zindelijk, en van alle gemak ken voorzien. De ijsmachine heeft een plaats gevonden in een aparte afdeling, waarnaast nog een klein magazijn werd opgetrokken. Al met al is de Helderse Lunchroom nog meer dan vroeger een gelegenheid geworden, waar men in een intieme, rustige en prettige sfeer even kan gaan zitten om zich te laven aan een koele dronk of aan de koffie, die steeds klaar staat, terwijl men de gehele dag ge bruik kan maken van ïe warme keu ken. De zaak had na de heropening met de vele1 bloemen van vrienden en re laties wel een heel goede start! Ter gelegenheid van zijn 25-jarig be staan heeft het mannenkoor „Veni, vi- di, vici" te Amsterdam een groot zang concours uitgeschreven. Door 43 ver enigingen zal aan deze wedstrijd wor den deelgenomen. Het concours wordt op Zaterdag 12 Juni, Zondag 13 Juni en Zondag 20 Juli a.s. te Amsterdam gehouden. Het „Helders Mannenkoor" heeft zich sinds 1939 niet meer met andere koren in de lande kunnen meten, maar nu heeft men gemeend aan dit concours onder leiding van den nieuwen diri gent, de heer Henk J. Arisz, te moeten deelnemen. Het koor komt uit in de le afdeling Mannenkoren, op Zondag middag 20 Juli a.s., in „Krasnapolsky" te Amsterdam. Naast „Helders Man nenkoor" zullen nog zes koren naar de eer mededingen, resp. uit 's-Gra- venzande, Gouda, Beverwijk, Doetin- chem, Bilthoven en Venendaal Als ver plicht werk moet worden gezongen „Paschen" van Nico Hoogerwerf. Voor het vrije nummer viel de keuze op het voor Den Helder nog onbekende, prachtige werk „In Epiphania Domini" van Matthieu Neumann. In de jury hebben zitting de heren Fred. J. Roes- ke, Jac. Bonset, Alph. Vranken en J. Smit. Wij hopen, dat de mannen van den heer Arisz hun beste beentje zullen voorzetten en de zangkunst van onze stad naar buiten een goede indruk la ten maken. Wij wensen „Helders Man nenkoor" veel succes! Zondag j.1. werd door de postduiven vereniging „Het Noorden" de eerste bui tenlandse vlucht, vanaf Vilvoorde (Bel gië) gevlogen. De afstand was 228 km. De duiven werden gelost om 8 uur. De eerste vogel werd geconstateerd om 11.20-J1 uu., de laatste om 11.35.04 uur. Ondanks het zeer warme weer had de vlucht een vlot verloop, hoewel toch en kele duiven werden verspeeld. De prij zen werden als volgt behaald: Nellestein 1, 3, 16; Blis 2, 8, 11, 14; ge broeders Koger 4, 9, 13, 22; A. Kooger 5, 18, 27; Manshanden 6; Ran 7, 24; Li- monard 10, 17; Klijzing 12; Bosch 15; Blokker 19; Schotting 20; T. Kos 21; Wittenbers 23, 25, 28 Bontes 26. Aan de vlucht vanaf Vilvoorde (Bel- ië) werd ook deelgenomen door de ver eniging „Hollands Noordpunt". De prij zen vielen als volgt: Felkers-Stein 1; R Mulder 2; J. Riemers 3. 4, 5. 6, 9, 11; B. Kersbergen 7, 12; K. Brons 8; K. Martij n 10. De postduivenver. „Victoria" hield Zondag j.1. ook haar vierde wedvlucht, eveneens vanaf Vilvoorde. In concours waren 152 vogels, die om 8 uur met Zui denwind werden gelost. De eerste duif kwam in Den Helder aan om 11.23.12 uur. De prijzen werden behaald door: W van Leeuwen 1, 7, 22; J. Kramer 2. 12. 14, 17; H. W Kok 3, 15, 16, 19, 30; A. Hubregtsen 4, 6, 9; D. Bruin 5; G. J. Wit 8. 13; gebr. Ramler 10, 11, 23, 29; J. C. Duinker 18, 24; G. Leen 20; J. Woort 21; Bak-Bruinink 25, 26; C. Bruin 27; J. Koster 28. Hr. Ms. torpedobootjager „Tjerk Hiddes" is onder commando van kapt. lnlt. ter Zee J. Hendriks voor patrouillediensten naar Indonesië vertrokken. De „Tjerk Hiddes", die in 1942 in Engeland gebouwd werd en in 1943 een belangrijk aandeel had in de evacuatie der guerlllsstrjjders op Timór, verlaat de Amsterdamse haven. HERINNERING AAN KOELER DAGEN. Tijdens de grote hitte van Maandag middag werden we in de rechtszaal toch nog eens herinnerd aan de meer dan koele dagen van enkele maanden geleden. Op het matje stond nl. de achttien jarige losse arbeider Joh. Sch. In Maart van dit jaar had hij bij den ko lenhandelaar Kruijff een zak met eierkolen ontvreemd. Hij was door een rechercheur aangehouden en weer ontvlucht. De officier merkte op, dat Sch. volkomen mis was. Hij was bo vendien in 1943 al eens wegens dief stal voor den rechter geweest. De po litierechter veroordeelde hem con form de eis, die luidde: f 25 boete of 10 dagen hechtenis en proeftijd van drie jaar. Donderdagavond wordt in de zaal van het Leger des Heils aan de Spoor- gracht een bijzondere samenkomst ge houden en wel de Opdrachtdienst van het zoontje van broeder en zuster Koopman, die geleid zal worden door één der oud-luitenants van het korps te Den Helder, thans kapiteine Hof man-Bouwmeester, die met haar man voor deze plechtigheid uit Utrecht zal overkomen. Gaarne zullen velen hun oud-luitenante nog eens willen ont moeten De toegang tot de samenkomst, die begint om 8 uur, is vrij. In de week van 24 tot en met 31 Mei W8l de visserij van de grote Urker vloot goed te noemen. Door het warme weder nam de visserij op paling aanmerkelijk toe. Vangsten van 200 tot 400 pond per etmaal door de motorvaartuigen be hoorden niet tot de zeldzaamheden. De motorloze zeilvaartuigen hebben we gens windstilte zeer weinig kunnen vissen. Per etmaal tot 30 pond per vaar tuig. De motorvaartuigen besomden 700 tot 1600. De zeilvaartuigen van 100 tot 300 per vaartuig. Bij een geringe terugloop der prijzen bleef deze toch nog zeer stabiel. Bij het warme weder is de kans niet gering, dat de prijzen zullen minde ren. Voor onze Noordzeevloot waren de Verdiensten minder .Vooral liep de klei ne schol 3 zeer in prijs terug. Tong was ook veelal minder dan maximaal. Maximaal werden verkocht: tarbot, kabeljauw en wijting. De vorige week werd aangevoerd: 66239 pond paling, 25.240 pond nest; 2532 pond tong, 12.053 pond schol, 728 pond tarbot, 67 pond kabeljauw, 825 pond schar, 342 pond wijting, 1573 pond ponen, 23 pond griet 10 pond bot. Aan de afslag werd voor 101.000 verhandeld. HAAR DOCHTER STAL DISTRIBUTIEBONNEN. Thea Schm. had zich voor den poli tierechter te Alkmaar te verantwoorden omdat zij van haar dochter gestolen distributiebescheiden aannam en haar dochter daartoe verder aanzette De zeventien-jarige dochter was reeds onder toezicht der regering gesteld. De officier vond een en ander hoogst ernstig en zei^e hier een gevangenis straf van twee maanden te moeten eisen. De verdachte beriep zich op het feit, dat zij nog twee kinderen van vier en elf jaar thuis had. Politierechter: „Nu bent u ineens wel bezorgd voor uw kinderen. Daar had u eerder aan moeten denken". Na te hebben gein- formeerd of de kinderen wellicht bij de buren konden worden onderge bracht, veriordeelde hij haar tot één maand gevangenisstraf. EEN DOMME POSTBESTELLER. E. H., besteller bij de PTT, had zich te verantwoorden wegens valsheid in geschrifte. Nadat de officier had geconstateerd dat het ten laste gelegde was bewe zen, merkte hij nog op dat de bestel lers niet attent genoeg op een en an der kunnen zijn. Gezien het feit, dat de persoon gunstig bekend stond en van den heer Groeneveld. directeur van het postdistrict den Helder, waar in deze,een misverstand vermoedde, wilde de officier -het bii een correctie houden en eiste f 25 of 10 dagen. De veroordeling was gelijkluidend. UIT HET POLITIERAPPORT De afgelopen week werd gearres teerd de heer C. R. en opgebracht naar Alkmaar. R. werd verdacht van een overtreding der zedelijkheidswet, door niet te noemen handelingen, gepleegd met kleinere meisjes. De slager N. R. werd geverbaliseerd ragde door CCD, doordat hier clandes tien rundvlees werd aangetroffen. Een flinke hoeveelheid vlees werd in beslag genomen. 3e lammerenmarkt. Doordat de lammerenaanvoer be langrijk groter was dan op de le en 2e lammerenmarkt en omdat de lamme- renhandel voor de veekopers nog geen winsten heeft opgeleverd, was het he den (Maandag) een slechte markt. De lauveren waren gemiddeld f 5 per stuk minder dan vorige week en er is veel vee onverkocht van de markt ge gaan. De totale aanvoer bestond uit: 3170 lammeren f 21—f 30; 7 graskalve ren f 225—f 375; 1 koe f 450—f 500, 4 paarden f 400f 750. Voor de levering: 19 nuchtere kalveren. Op het sportterrein van den heer Slikker werden, vooral ter oefening van jonge ruiters, wedstrijden gehou den door de Federatie Hollands Noor den van Landelijke Rijverenigingen. Acht verenigingen, n.1. R.A.P. van Anna Paulowna, Aurora van Opmeer, W.-FFrFiesland v. Schagerbrug, Wierin- germeer van Wieringen, Waddenrui- ters van Texel, Noorderruiters van Koegras en Rossinant van N. Niedorp namen er aan deel. De dames en heren in hun ruiter- costumes op de ongeveer 70 paarden boden in de afzonderlijke en gezamen lijke oefeningen bij het prachtig zo merweer een fleurige aanblik op het groene veld. In vergelijking met het vorige jaar was er een duidelijke vooruitgang in hun rijkunst te be speuren. De jury bestond uit de heren Riem van Heiloo, Gehrels van IJpolder, Van Wijk, Haarlemmermeer; De Jager, Heiloo. Federatievertegenwoordiger was de heer Melchior van Winkel. De uitspraak van de jury luidde; Ind. klasse N. Beginnelingen: 1. mevr. M. SchenkRens van Wierin- germeer op Irene; 2. L. van der Lin den, van Rossinant op Hans; D. de Boer, Noorderruiters op Peter; 4. C. Kuiper, Waddenruiters op Karei. Ind. klasse N. Gevorderden: 1. mevr. L. BurgerRens van Rossi nant; 2. A. Boontjes, West-Friesland op Dora I; 3. C. Swaerts, West-Fries land op Hiska; 4. K. du Porto, Wad denruiters op Guus. Ind. Dressuurklasse B: 1. Jac. Schoorl, Waddenruiters, op Dientje; 2. Jac. Zwaan, Rossinant op Frits 5; 3. Jb. Hoogland, West-Friesland, op Nelly 4 en 4. C. Schoen, West-Fries land op Olga. Dressuurprijs voor achttallen, kl. N: 1. Rossinant; 2. Waddenruiters; 3. Noorderruiters. Springklasse N: 1. mevr. Kikker Eelman, Waddenruiters op Wodan; 2. A. Boontjes, West-Friesland op Dora; 3. C. Kuiper, Waddenruiters, op Ka rei; 4. mevr. B. Geel—Vries, Anna Paulowna, op Lady. Springklasse B: 1. Jac. Schoorl, Waddenruiters op Dientje; 2. Jb. Hoogland, West-Friesland op Nelly Groepsprijzen: 1. Waddenruiters. AANBESTEDING. In Veerburg had de aanbesteding plaats van de bouw voor gemeente rekening van vier dubbele woonhui zen met schuren op het terrein ach ter het Raadhuis. De 10 inschrijvingen luidden: K. de Klerk, Huisduinen totale aan nemingssom ƒ107.572.—, alternatief- prijs heiwerk 7500.—; G. Groot, Den Helder ƒ109.300.—, ƒ7430.—; Fa. Breed t Ruijter, Anna Paulowna 110.700.8000.F. Kuiper, Aartswoud ƒ111.000, ƒ8000.—; Joh. Schutte, Zaandam 117.877. 7500.Fa. Minneboo Walboom Den Helder ƒ119.700.—, ƒ7500.—; Fa. C. T. Kwak, Huisduinen 120.700.-»—, 7500.H. Lont, Hip- polytushoef ƒ122.915.ƒ8869.P. C. Tuin, 't Zand ƒ126.200.—, 8000.Gebr. Broers, Breezand ƒ127.725.—, ƒ7500.—. Op de Zatsrdsgavond bö den heer Buisman gehouden vergadering van de tuinders, die thans een onderafde ling vormen van de H. M. v. L., was de bespreking van een eventuële coöperatieve afset der producten de hoofdschotel. De heer Wijbr. Hoep heette in het bijzonder den afdelingsvoorzitter van de H. M. v. L., den heer Jac. Linden- bergh, welkom en wees er in zijn ope ningswoord op, dat de groenten schreeuwend duur zijn zo lang er een tekort is, maar asm de kwekers niets meer opleveren, zodra er van een pro duct voldoende aan de markt komt. Als de fabrikanten bij grote aanvoer van spinazie deze voor 4 cent kunnen inkopen, lijden de tuinders verlies en maken eerstgenoemden in de winter grote winsten, terwijl zij met hun blik- en invriesgroenten in die tijd de tuinders beconcurreren, die dan an dere producten aan de markt bren gen. De notulen van den heer P. Mosk werden goedgekeurd, nadat op een vraag van den heer D. Dekker was medegedeeld, dat de prijs voor het binnenland vrij was en geprobeerd zal worden een teeltvergunning op naam van de telers te krijgen. Bij de inleidende besprekingen over coöperatieve afzet der producten werd als doel gesteld een lonende prijs voor den teler en niet te dure groen ten voor den consument. Er werd o.m. gezegd, dat de kleinhandel grote winst maakte door de producten steeds tegen de maximumprijs te verkopen. Ook werd een voorbeeld genoemd van een handelaar uit Ntj megen voor wien het meer winst op leverde als hij één wagen bloemkool haalde van de Langedijk dan meer dere. Als hij met niet te veel bloemkool in Nijmegen kwam, vlogen ze weg tegen hoge prijzen! Toch, zo kwam tot uiting, voelt ook een deel van de kleinhandelaren wel degelijk voor or dening op dit gebied en leeft ook bi hen het idee, dat coöperatieve afzet en een goede spreiding van het pro duct over het gehele land op de duur ook voor hen het beste is. De vergadering sprak de mening uit, dat coöperatieve afzet mogelijk is en door de organisaties van veilin gen en kleinhandel ter hand genomen moet worden. Rechtstreekse afzet achtte men op grote bezwaren te stuiten. Daarom was men tegen het zelf inrichten van groentehallen en wilde zowel de veilingen als de klein handel inschakelen in de coöperatie die alleen werkzaam zou zijn voor het binnenland. Als men de afzet naar 'f buitenland er in zou betrekken moesten ook de exporteurs ingescha keld worden en men achtte een niet te grote opzet, zeker in het begin wenselijk. De veiling wil men als ver zamelplaats hebben, waar de klein handel koopt tegen vaste prijzen. Er moeten ook minimumprijzen vastge steld worden en vaste winsten voor de kleinhandel. Door samenwerking der veilingen kan een goede spreiding van het product verkregen worden. Overtollige producten zou men dan zelf coöperatief kunnen verwerken. Bij vaste prijzen behoort echter ook onafscheidenlijk een teeltplan, om te voorkomen, dat de kwekers een be paald artikel overmatig gaan telen. Nadat was besloten bij te dragen in de waarborgsom voor de tentoonstel ling, die bij het 100-jarig bestaan van de H. M. v. L. op Houtrust wordt gehouden en te onderzoeken of men daar gezamenlijk per bus heen kan gaan, volgde de rondvraag, waarbij de heer Lindenbergh dank bracht voor de uitnodiging om deze vergadering bij te wonen. Hij was met pleizier aanwezig geweest en had nog weer eens goed kunnen constateren, dat naast de landbouwers ook de tuinders hun grote moeilijkheden hebben. BRANDJE. Toen de heer N. Kos, Kerkweg, be zig was met vuil verbranden en de wind wat draaide, liep het vuur via op het erf liggend stro en een mest hoop naar een schuur en tastte ook deze aan. Met een slang op de water leiding kon dit begin van brand be streden worden en de vlug ter plaatse zijnde brandweer deed de rest. GEVAARLIJK. Onze mooie „zilveren" vuilnisauto met z'n rolkiepmechanisme heeft een grote aantrekkingskracht op de jeugd. Nu weer was het de kleine Schippers, die aan de bak ging han gen, wat door den bestuurder niet is te zien. Toen de wagen wegreed en de kleine zich niet meer vasthouden kon, was een val op de met grint bestrooi de weg het gevolg. Het liep voor het jongetje vrij goed af, maar aan z'n gezichtje kreeg het toch lelijke ver wondingen, die door den dokter be handeld moesten worden. DUIVENSPORT. Zondag hield de postduivenvereni ging Altijd Verder een wedvlucht vanaf Vilvoorde (afstand 220 km). De duiven werden om 8 uur gelost. Aankomst eerste duif om 11 uur 18 m. 3 sec.; de laatste om 11 uur 25 m. 6 sec. Prijzen en punten: K Koster 1 en 2 met 39 punten; A. Liefhebber 3, 5, 8, 10 en 11 met 34 punten; J. Steenvoorden 4, 7 en 9 met 31 punten: A. W. de Koek 6 met 15 punten en W. Blaauboer 12 met 9 punten. Vrijdag van 6 uur 30 tot 7 uur 30 in- korven voor Quiévrain. EXAMEN LANDBOUWHOGESCHOOL Voor het propaedeutisch examen aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen slaagden o.m. de heren A Eriks te Burgerbrug, G. M. Hoo-nsman te Julianadorp en S. Leeuwen te St. Maartensbrug. Naar „Trouw" meldt, is ten gevo]ge van het srikhet? weer het verbruik en misbruik van water enorm toegeno men Wordt op een normale dag circa 30.000 kub. meter per dag in het dis trict Noord-Holland benoorden het Ij verbruikt, Zaterdag werd liefst twee maal zoveel, nl. 60.000 kub. meter wa ter afgetapt. Is het een wonder, dat de druk op het water in de leidingen met moeite gehandhaafd kan worden? Het gevolg er van is, dat verschillende per celen in de Zaanstreek op de tweede verdieping geen water hebben en dat dc randgebieden, zoals Enkhuizen en Volendam vrijwel van drinkwater ver stoken zijn. Als men gedurende deze warme dagen voortgaat met het ver morsen van zoveel water, zal dit on herroepelijk tot gevolg hebben, dat de randgehieden geheel zonder drinkwa ter komen. In de Zaanstreek, waar de druk in normale tijd 25—30 meter bedraagt, heeft men thans met de verschillende pompinstallaties te Wijk aan Zee, Cas- tricum en Bergen, ten behoeve van het gehele gebied van Noord-Holland be noorden het IJ, met een kleine uitzon dering voor Den Helder, dat gedeelte lijk door deze stations voorzien wordt, geen hogere druk dan vijftien meter kunnen krijgen. Indien de inspecteurs van het Pro vinciaal Waterleidingsbedrijf in Noord- Holland een overtreding constateren, zal onherroepelijk met krasse maatre gelen worden ingegrepen. Voor het Bijzonder Gerechtshof stond Maandag en Dinsdag terecht de 44-jari. ge Amsterdamse verhuisondernemer A. Puls, die gedurende de bezettingsjaren op grote schaal Joods meubilair voor de Duitsers heeft weggehaald. Het woord „pulsen" voor stelen verkreeg in ce hoofdstad zelfs burgerrecht. Bovendien verleende hij zijn mede werking bij het arresteren van talrijke Joden. Hij wist zijn persoonlijk kapitaal van 1940—1943 van 40.000 tot 275 000 te vergroten. Hetgeen hij gedaan heeft moet gerekend worden als de schande lijkste wijze van hulpverlening aan de Duitsers. Mr. M. H. Gelinck eiste de dood straf. In tegenspraak tot de berichten in pers en radio als zou reeds een over eenkomst zijn gesloten met de Engelse bezettingsautoriteiten in Duitsland over de levering van 200 millioen kg groen ten ten behoeve van de Duitse burger bevolking, deelt de afdeling Voorlich ting van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede, dat de onderhandelingen hierover nog niet zijn afgesloten. Na overweging van de wederzijdse voorstellen zullen deze week de besprekingen worden hervat en men zal dan trachten tot overeenkomst te geraken. De bondsploeg, die Zaterdagavond a.s. in het Goffert stadion te Nijmegen tegen het Oostelijk elftal uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: De Munck (Sitt. Boys). Achter: Christiani (Sp. Emma) en De Jong (A.D.O.). Midden: Lussenburg (N.A.C.), Schij- venaar (E.D.O.) en Theunissen (Lim- burgia). Voor: Colthof (H.V.V.), Nass (V.V. V.), Van Onselen (V.S.V.), Biesbroek (R.C.H.) en Groeneveld (Haarlem). Reserves: Schaap (Donar), Engel (Willem 2) en v. d. Tuin (Hermes D.V.S.). Uit de kern van dit elftal zal de Zwaluwen-ploeg geformeerd worden, welke op 11 Juni a.s. in het Feijenoord- stadion tegen de Rode Duivels speelt. De derde partij om het wereldkam pioenschap tussen Ghestem en Keiler is na 62 zetten in remise geëindigd. Naar wij vernemen is bij de rege ring in onderzoek de mogelijkheid om binnenkort onder bepaalde voorwaarden het zenden van post-paketten ook aan niet-Nederlanders in Duitsland open te stellen. Een die in de huidige warmteperio- de een benijdenswaardig baantje heeft: de employé van een ijsfabriek

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2