Kinheim komt bij Helder op bezoek S tad en Omgeving. yan nabij De heer Biegstraaten ten grave gedragen De Zwemrubriek gaafste N 1 „Een kruis met rozen is het mensenlot" Uitslag aanbesteding Openluchtconcert Helders Fanfarecorpse Prijzen in zeebaden en onoverdekte zwembaden Wieringen Als Rheumatische pijnen U het leven vergallen Julianadorj: een mooie poppenverzameling Texel. Vierde grote lammerenmarkt Matorraces op de Alkmaarse sintelbaan Den Oever. Urk. Ongeluk bij Zuiderzeewerken Waterstanden Marsdiep EN yERRB Nachtelijke schietpartij op de Dam. teuws Besprekingen in Frankrijk mislukt Willy Quentemeyer blijft kampi ïoen Vrijdagmiddag 6 Juni 1947, half twee. Voor de derde maal loeide de sirene van de Rijkswerf. Over de brug spoed den de drommen zich naar hun dage lijkse werk. Duizend en nog eens dui zend Nieuwediepers gingen de maga zijnen en werkplaatsen bevolken, tot half zes, als weer de sirene zal gaan en de arbeidsdag ten einde is. Eén van die velen was de heer Cor- relis Biegstraaten, koperslager. Te midden van de menigte liep ook hij naar zijn werk, naar het magazijn 4 A. waarvan hij de gootbeplating moest vernieuwen. Ook hij hoorde de sirene, voor de laatste maal van zijn leven, al wist hij dat toen nog niet.... Weinige uren later werd zijn levens draad plotseling afgesneden, 't Muur tje was niet hoog, maar de stenen wa ren hard. en de man viel ongelukkig. Het leven vloeide snel uit het lichaam weg, en nog vöór de werfsirene het einde van de werktijd had aangekon digd. stierf de heer Biegstraaten in het ziekenhuis. Dat was een vreselijke slag. niet al leen voor zijn vrouw en vijf kinderen, maar voor allen, die hem hadden leren kennen en waarderen. Voor zijn colle ga's. voor wie Biegstraaten steeds een hulpvaardig vriend was geweest. Voor zijn superieuren, die aan Biegstraaten altijd een uitstekende kracht hadden gehad. Voor „Winnubst", waarvan Biegstraaten vele jaren lang 'n trouw lid was geweest. De dood maakte aan al dat goede 'n abrupt einde. Men spreekt dan van 'n tragisch sterfgeval, en de belangstel ling bij de begrafenis is groter dan anders. Zo ook gisterenmiddag. Reeds vóór de aankomst van de lange file auto's stonden velen bij de ingang van het R. K. kerkhof ,,St.' Joseph" te wachten. Collega's en vrienden van den overledene, de leden van „Win nubst" en vertegenwoordigers van an dere muziekverenigingen. Toen de lijkbaar, gedragen door en kele „Winnubst"-leden. de poort van 't kerkhof naderde, werd halt gehouden. Kolonel Barendregt, directeur van de Rijkswerf, sprak 'n kort woord. „Bieg straaten is gevallen tijdens de uitoefe ning van zijn plicht. Waarom kwam dat sterven zo plotseling? Er is er Eén, die dat raadsel zou kunnen oplossen. Biegstraaten was een goed mens en 'n goed Christen. Hij werd uit het leven weggerukt, juist nu de natuur herleeft en alles naar het leven verlangt. Het is moeilijk om dan woorden van troost te zeggen. Het is alsof in het normale leven plotseling een berg verrijst, die het uitzicht belemmert. Bij 't beklim men van die berg voelen we 'n schrij nend verdriet. We voelen ons eenzaam en verlaten. Op de top aangekomen is het een stil verdriet geworden. We gaan weer uitzicht krijgen. „Een kruis met rozen is het mensenlot. Uw gave o God! Kweek gij nog dankbaar de kleinste knop, en neem met liefde uw taak weer op". Het leven moet voort. Gaat gij nu voort, gesteund door alle innerlijke kracht, die God u Overzicht van de uitslag der op 6 Juni 1947 gehouden openbare aanbe steding ingevolge perceel No. 5 voor het uitvoeren van voorzieningen in de grote en kleine bankwerkerij en de magazijnen van de afd. Werktuigbouw, zodat het gehele complex één ruimte wordt, benevens het bijbouwen van kantoren, wasplaatsen en toiletten met bijkomende werken op de Rijkswerf te Willemsoord (Den Helder). A. v. d. Wouw te Den Helder voor 49.800; J. de Vries en Zn. te Den Hel der voor 50.235; P. C. Tuin te 't Zand voor 51.999; A. Ie Clercq te Castri- cum voor 52.186; J. H. Keyzer te Den Helder voor 52.600; Modder en Cou perus te Den Helder voor 52.777; G. Groot te Den Helder voor 54.850; C. Goes te Den Helder voor 54.990; K. de Klerk te Huisduinen 56.865; J. Roo- meyer Jr. te Den Helder voor 56.900; R. Noppert te Den Helder voor 57.510; C. van Essen te Den Helder voor 59.380; A. J. Waterlander te Oude- baske voor 61.500; Fa. Minneboo en Walboom te Den Helder voor 62.600; Fa. Gebrs. Smit te Den Helder voor 62.800; K. Duinker te Den Helder voor 64.000; Starrenburg en Boerdijk te Den Helder 65.300; J. P. v. Os te Den Helder voor 70.000. geeft", aldus besloot kolonel Baren dregt. Onder gezang van het kerkkoor der 0.L.V.-kerk werd het stoffelijk over schot naar de kleine witte kapel ge dragen, waar gebeden werd voor het zieleheil van den overledene. Plechtig en indrukwekkend, en troostrijk tevens was dat gebeuren. Het verzachtte 't onbarmharitge neer dalen in de grafkuil, zoaft ook t mil de zonlicht de droefheid scheen te wil len temperen. werd bü het graf gebeden, de kist werd bewierookt en met wijwater besprenkeld. Het kerkkoor zong, en zand en bloemen werden in de kuil geworpen. De absoute was ten einde. De levenden gingen heen. met in hun hart het besef van de broosheid van dit aards bestaan. Een broosheid die verplichtingen oplegt. Zaterdag 14 Juni a.s. zal het Helders Fanfarecorps des avonds van acht uur tot half tien een openluchtconcert ge ven in de muziektent Julianapark. Het programma, dat zal worden uitgevoerd, luidt als volgt; 1. Death or Glory (mars), R. B. Hall. arr. Tiprolff. 2. Le Rocher Fantome (ouverture), H. Staz, arr. Popy. 3. Achillus (ouverture), Fernand Ro- gister. 4. Faust (fantasie), Gounod, arr. Kes- sels. 5. Mondnacht auf dem Alster (wals), Oscar Fétras, arr. Dreissen. 6. Fantaisie Ballet, L. Montagne. 7. Wilskracht (mars), A. J. Hartman. Blijkens een beschikking in de Staats courant zijn ook de exploitanten van zeebaden en onoverdekte zwembaden aan een prijzenbeschikking onderwor pen. Voor een bad voor personen van 14 jaar en ouder mag ten hoogste 30 cent worden bedongen. Voor kinderen tot 14 jaar mag niet meer dan 20 cent worden berekend. Voor seizoenabonne menten mag respectievelijk 7 en 5 gul den worden gevraagd. POSTDUIVENVERENIGING „HOLLANDS NOORDPUNT" Ook de postduivenvereniging „Hol lands Noordpunt" heeft deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Quévrain (België). De eerstaankomende duif had een snelheid gemaakt van 1471 meter per minuut, de laatste prijsvliegende duif een snelheid van 1420 meter per minuut. De prijzen vielen als volgt: FelkersStein 2, 7; J. Riemers 3, 4, 8. 10; K. Brons 5; R. Mulder 6, 9; B. Kersbergen 11. De eerste nieuwe aardappelen i(jn reeds aan de veiling gebracht. Het rooien der nieuwe „piepers" in de omgeving van Broek op Langedjjk. POSTDUIVENVERENIGING „HET NOORDEN" De postduivenvereniging „Het Noor den" nam Zondag Jl met 112 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Quévrain (België), afstand 293 kilometer. De dui ven werden om kwart over acht met WZW wind gelost. De eerste duif be reikte haar hok om 11.32.41 uur, de laatste prijsvliegende duif om 11.48.12 uur. De prijzen werden door de vol gende deelnemers behaald: Gebr. Buis 1, 2, 6, 18, 27; Van Pelt 3, 5, 11, 14, 28; Limonard 4; Bosch 7, 16; Bontes 8, 10, 20, 24; Wittenberg 9, 23; Manshanden 12, 22; Ran 13. 15, 26; A. Kooger 17, 25; Klijzing 19; Gebr. Kooger 21. Vrijdag -a.s. wordt ingekorfd voor St Quentin. TONECHDO-NIEUWS In een wedstrijd welke het dames elftal van Tonegido tegen D.T.S. I speelde wisten de dames de punten op Wieringen te houden. Een overwin ning van 52 was zeer zeker 'n mooi resultaat Na 5 min. spelen was het de pitti ge D.T.S.-midvoor die met een kalm schot haar club de leiding gaf. Van lange duur was deze voorsprong niet, want enige minuten later wist mej. Kaag het net te vinden en hiermede gelijk te maken. Uit een vrije worp kreeg Tonegido definitief de leiding 21. Na de rust had Tonegido met harde wind te kampen, wat echter geenszins het spel beïnvloedde. Mooie aanvallen werden opgebouwd en ook het samen spel was keurig. Vooral ook de voorlinie was in goe de vorm en zoals we dat gewend zijn. heeft ook het publiek van deze span nende wedstrijd van Tonegido weer kunnen genieten. Het is Zondag a.s. voor Helder een belangrijke dag De derde gegadigde, Kin heim uit Velsen, komt op bezoek. Deza strijd zal dan tevens beslissen hoe de stand er zal uitzien na de eerste ronde. Vanneer wij de reeds gesueelde wedstrij den van Kinhelm onder de loupe nemen dan blijkt het wel dat deze stoere ploeg iets te laag geklasseerd staat. Tegen de Alkm. Boys werd op eigen veld met 2—1 verloren in 'n heel goed gespeelde wed strijd. De Boys hadden door Unitled en 'r. penarlty een 20 voorsprong genomen, maar daarna wisten de Velsenaren hun opgekropte energie en wilskracht om te zetten in een uitgesproken agressiviteit. Dat dit slechts tot één doelpunt leidde was het gevolg van het uitstekend ver dedigen van doelman Kramer van de Boys. En ook afgelopen Zondag werd weer heel goed parij gegeven aan IVV. in Oostzaan. Ook hier werd in het laatste kwartier een doelpunt voor Kinheim ge boren, hetwelk ditmaal de gelijkmaker betekende. En Juist op die gelijkmaker in het laatste kwartier willen wij even wijzen. De Velsenaren zijn dus in het laatste kwartier nog in staat een zekere activiteit te ontplooien. Zij bezitten dus een uitstekend uihoudlngsvermogen, waartegen Helder zich moet wapenen. Evenals afgelopen Zondag, de tegenstan ders technisch overspelen, waardoor zij meer energie moet verspelen en niet meer in staatNs nog een laatste poging te wagen De kans van Helder is momen teel heel goed, maar een nederlaag tegen Kinheim brengt de cdubs reeds op ge lijke voet. Voor Helder wordt het dus oppassen temeer daar bij een nieuwe De Barneveldse kippenfokkers zijn in t geheel nlei ontdaan door het re geringsbesluit, om het vleesrantsoen te verlagen. Er zijn nog honderden Jonge haan'jes, die nu vetgemest worden en een fc !;jke surrogaat biefstuk kunnen opleveien. nederlaag Kinheim vrijwel uit „the run ning" is. En alleen dat feit is voor Kin heim aanleiding haar uiterste best te doen Dat Helder kans ziet deze nieuwe aanval op haar fraaie positie af te slaan is ons aller wens. Alleen een goed combinerend Helder en een enthousiast Helder, als te gen de Boys, kan dat klaar spelen. Het zij zo! dan is het hoog tijd een Kruschen kuur te beginnen. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen- doet wonderen. In thee proeft ge er niets van, maar de weldadige werking doet zich spoe dig voelen. Kruschen staat bekend om zijn stimulerende invloed op de bloedzuiverende organen. Die doen dan Uw bloed weer krachtiger circu leren, onzuiverheden kunnen zich nie meer vastzetten, ze worden regelma tig afgevoerd en zo neemt Kruschen de oorzaak weg van die. slopende rheumatische pijn. Weifel niet langer; begin Uw kuur dadelijk. Uw apothe ker en drogist hebben Kruschen Salts voorradig. (Ingezonden mededeling). Door de afd. Julianadorp van de Bond van Plattelandsvrouwen is een fraaie collectie poppen in diverse kle derdrachten vervaardigd. Op t °8«n" blik zijn zij tentoongesteld in de eta lage van den heer Jb Schermerhorn. en trekken veel belangstelling. Ook zijn zü bestemd om in Sept. a.s. te Amsterdam op het Congres getoond te worden. WEER KONIJNEN GEDOOD In de nacht van Zondag op Maandag zijn ten nadele van den heer W. aan de Callantsoogervaart vijf konijnen uit het hok gehaald en waarschijnlijk door 'n hond gedood. De politie onderzoekt de zaak. Had de in de vorige week gehouden lammerenmarkt al geen gunstig verloop, de j.1. Maandag gehouden markt was nog slechter. De prijzen waren weer belangrijk lager. De totale aanvoer bestond uit: 2480 lammeren f 18f 25; 11 paarden f 450 f 700; 23 biggen f 40f 55; 1 koe f 450. Voor de levering 19 nuchtere kal veren. AANBESTEDING VERBOUWING KUSTLICHTTOREN. De verbouwing van de kustlichttoren te Eierland zal door het Departement van Marine op Dinsdag 1 Juli a.s. te Den Haag in het openbaar worden aan besteed. Het lag oorspronkelijk helemaal niet in de bedoeling van de organisatoren van de motorraces, om reeds zo spoe dig na de eerste keer opnieuw sintel baanraces in Alkmaar te houden, doch toen de nieuwe baan zo prachtig bleek, zo betrouwbaar en zo snel, toen de renners enthousiast bleken over deze baan en het publiek zijn grote tevre denheid demonstreerde na afloop van de eerste races, toen besloten de or ganisatoren, om spijkers met koppen te slaan en ze stelden voor Zaterdag 14 Juni een geheel nieuw programma vast, dat niet alleen voor elk *wat wils biedt, maar dat alle renners van naam bevat. We zullen dus a.s. Zaterdag opnieuw kunnen genieten van beheerst boch tenwerk, van harde duels tussen Hart man en Van Aartsen en we zijn be nieuwd, of Bosman en Iesberts zich nogmaals met een bescheiden plaats tevreden willen stellen. Maar bovenal zijn we nieuwsgie rig naar de strijd tussen de motoren met zijspan, een zeer spectaculair schouwspel, dat adembenemend is in de bochten en dat buitengewoon veel van bestuurder en zijspanrijder vergt. Al met al biedt de Alkmaarse sin' ttlbaan ook Zaterdag een uitstekend gevuld programma, dat een ieder zal kunnen bekoren. DEN OEVER: SPORTFILM Dezer dagen werd op initiatief van de V.V. Wiron in zaal Lont te Den Oever een grote Engelse voetbalfilm vertoond. Het was jammer, dat de zaal slechts matig bezet was, daar uit deze film zowel voor spelers als supporters veel viel te leren. De explicator leidde de avond in met te vertellen, dat de Engelse voetbalprofs hun opleiding ten dele met het steeds weer aanschouwen van deze rolprent ontvangen. Voor de Nederlandse voetballers zou het zeer zeker nuttig zijn als hier te lande ook een dergelijk trainings-systeem werd ingevoerd. De film, die uit een zestal delen be stond, behandelde achtereenvolgens: le het trappen van de bal en de verschil lende wijzen, waarop dat kan geschie den; 2e balcontröle, waaronder kop pen, schijnbewegingen, enz.; 3e tacti sche bewegingen, buitenspel. In dit ge deelte werd ook het op de juiste wijze nemen van hoekschoppen behandeld. Vóór de pauze volgde nu ter afwis seling, meer speciaal voor de aanwe zige dames, een tekenfilmpje. Daarna zagen we nog in het vierde deel de behandeling van de verdedi ging en de dekking. Vooral aan dit laatste punt werd veel aandacht ge schonken. Juist dit bewaken van den speler wordt in het Engelse spel zeer ver doorgevoerd. Daarna kregen we een lesje in het aanvallen van „de man, die de bal heeft" en wat hierbij al dan niet geoorloofd is. Het laatste deel gaf tenslotte een overzicht van hetgeen van een goede doelverdediger wordt geëist. Hoewel de qualiteit van het beeld in enkele gedeelten wel een weinig te wensen overliet, was deze film voor de liefhebbers zeer zeker het aanzien waard en een woord van lof voor de initiatiefnemers voor deze leerzame avond is hier zeker op zijn plaats. VERGADERING POSTDUIVEN. VERENIGING Zaterdagavond vergaderde de postdui venvereniging „De Luchtpostf', onder voorzitterschap van den heer De Groote. n Hotel Centraal te Hlppolytushoef, Van de afdeling Ringen-administratie ls er een schrijven, waarin wordt mede gedeeld, dat „De Luchtpost" het verent gingsnummer 852 heeft gekregen. Aan de vereniging is het mandennummer 94 toe gekend. Verder zijn er voor de leden de bewijzen van lidmaatschap voor het Jaar 1941. Van de afdelingspenningmeester werden de benodigde inkortlijsten, uttslaglijsten, poelenkaarten, afrekenstaten en gummie ringen ontvangen. Tenslotte is er een schrijven van den ringen-administrateur, waarin wordt me degedeeld, dat de eventueel binnenko mende vreemde duiven onverwijld moeten worden opgegeven aan: M de Roode. P.ingenadministrateur N P O, Jaarsveld- straat 82b te Rotterdam (Z). Ook niet aangesloten leden van een vereniging wor den verzocht zich bij voorkomende geval len met deze instantie in verbinding te stellen. Hierna wordt overgegaan tot het vast stellen van de data der komende africh tingsvluchten voor de jonge duiven. Be sloten wordt deze vluchten op 24 Juni te beginnen met een vlucht vanaf Scha gen. Daarna op 29 Juni vanaf Alkmaar 1 Juli vanaf Zaandam, 6 Juli vanaf Uit hoorn, 11 Juli vanaf Gouda en 20 Juli vanaf Den Bosch. Daarna volgt op 27 Juli de Bondsvlucht vanaf Venlo. Men vraagt op welke wijze men de du' ven denkt te verzenden daar de vereni ging nog geen verzendmanden tot haar beschikking heeft. Voorzitter deelt mede, dat er 4 manden zijn besteld en staat ei borg voor, dat ze op tijd aanwezig zul len zijn. Het nieuwe lid, de heer H. Kaan stelt zijn pakhuis ter beschikking als verzamelplaats en inkorflokaal. Voorzitter stelt voor, de gemeente te verzoeken om bij verordening vast te stel len, dat hooggespannen draden als anten- nes, enz. van kurken moeten worden voor zien. Dit om te voorkomen dat de dui ven tegen dergelijke draden aan zullen vliegen en zich verwonden. In verschil lende gemeenten bestaat reeds een der gelijke verordening. Na de rondvraag, die niets oplevert volgt sluiting. VISSERIJ In de periode van 2 tot en met 7 Juni 1947 werden op de Oeverse afslag de vol gende hoeveelheden vis aangebracht: 5488 kg bot, 147 kg snoekbaars, 12,313 kg aal, 5 kg zalm, 916 kg tarbot. 2702 kg tong. 853 kg wgting, 1105 kg ponen. 11.607 kg schol, 587 kg schar, 98 kg kabel",uw. 1214 kg hosmakreel, 3247 kg garnalen, 9740 kg puf en 130 kg ansjovis. De arbeider K Kramer, werkzaam bt) de Fa D Verstoep op de dijk Urk— Kampen, kreeg, toen hij een haak van een dragline moest uittrekken, een zeer zwaar schot op zijn rug, waardoor hij ernstige kneuzingen opliep. Zwaar ge wond werd hij naar den dokter vervoerd. BENOEMD, Tot waker bij de Zuiderzeewerken, af deling wegenbouw, lf benoemd de 'heer J T otter te Urk. KWADE BEESTEN. De honden-familie op Urk schijnt de laatste tijd niet goed gehumeurd te zijn. Verschillende honden zijn bijzonder kwaad van aard. Dit ls ook het geval met de twee grote exemplaren van I G Kof- foman. In een kwade bui vielen deze enige kinderen in de buurt aan, waar door deze ernstig werden toegetakeld. Doktershulp moest worden ingeroepen. Indien I G Koffeman de beesten niet riod'g had voor de nacht, zou hij een opruiming houden. Nu zijn de dieren ech ter onmisbaar, URKERLAND-MUSEUM, De oude kerk op het voormalige Zuider- zee-eiland Schokland zal deze zomer worden Ingericht tot een museum, waar in alle ouheldkundige bijzonderreden van het Urkerland bijeen gebracht zullen worden. Met de verbouwing van het in terieur ls men momenteeil druk bezig. VISSERIJ. URK, 9 Juni 1947. Heden werd aan de Vischafslag aangevoerd: 2068 pond tong 3176 ct.; 5505 pond schol 12 26 ct.; 735 pond tarbot 29%49 ct.; 29 pond kabeljauw 22 ct.; 135 pond rode ponen 3 ct.; 835 pond kl. ponen 3 ct.; 324 pond wijting 15 ct.; 813 pond schar 12 cent en 138 pond horsmakreel 7%, alles per pond. Onder dit hoofd, waarde zwemsport- liefhebber, xult ga wekelijks ons zwemnleuws vinden. M a.w ge blijkt zwemnleuws vinden. M a w ge blijft waarin toch ook onze zwemsport on uitputtelUk is, voor hen die haar zien, beoefenen en waarderen. Nu is de laatste Jaren in onze omtrek wel één en ander veranderd. Zwemver enigingen zijn verdwenen, weer andere zijn opgericht. Het is velen nog wel bekend, dat vóó" de oorlog b.v. Den Helder een bloeiende zwemclub had, die met recht de naam ..Frisse Morgen" droeg. Door de evacuatie bleek na de oorlog deze vereniging definitief het onderspit te hebben dolven. Het duurde echter niet lang oi ae club „De Bruinvissen" werd opgericht en omdat zij het nog niet te bruin maak ten, durfden de Adelborsten het aan on een 2e vereniging „De Zwaardvis" op te richten. Bruinvissen en Zwaardvissen maken het best en wij zullen hopen dat Zij nog vele leden voor de zwemmerij zullen winnen. Jammer genoeg is de Helderse Red dingsbrigade nog steeds „kopje onder- maar ook deze vereniging zal weer nieuw leven ingeblazen worden. Des te beter zal dit gaan nu Den Helder wederon marinebasis wordt. Nog een brigade la verdwenen en die te Andijk. Daarentegen werden 194? pn 1QAC 4*% wel in - wciuen in 1943 en 1946 In resp. winkel en Schagen hridari or- brigades opgericht, waarvan thans de Brigade in Winkel op is ,n 17 Augustus de Nederlandse Kampioenschappen, zwemmend Redden organiseert. Een grote onderneming, doch wie niet waagt d'e nóóit wint! De zwemverenigingen „Oude Veer" te Anna Paulowna en Eigen Kracht te Oudkarspel zijn geliquideerd. In Oude- sluls en Nieuwe Nledorp zijn in de oor logsjaren verenigingen opgericht, die na een korte Intense bloei, thans, als de an dere nog bestaande verenigingen, zoals De Wiel, (Schagen), de Wirg (Winkel) Veersloot (Dirkahorn), Z. O. N. (Oude Nle dorp) en Wleringerwaard, een slt-down- periode beleven Maar ratten blijven niet lang aan de kant zitten en dat deze sport weer ln de belangstelling zal stijgen lijdt geen twij f.1 Het zal blijken na de Europee" 2?a pioenschappen in 1947 en na de Oly u pische Spelen in 1948. Naar de prestatie van onze heren-zwemmers staat ons land op no. 12 van de „zwemnaties": msar met onze dameszwemrieis zijn we no. i. Woensdag 11 Juni hoog 23.10— laag 4.40—17.45. Donderdag 12 JUnJ hoog 0.00—11.55; laag 5.35—18.40. Vrij. dag 13 Juni hoog 1.051310; laag 8.35 ■19.45. De Belgische regering stelt thans een onderzoek in naar de mogelijkheid om in 1953 of 1955 in België een inter nationale tentoonstelling te houden. Het geboortecijfer in Frankrijk neemt progressief toe: van 500.000 per jaar in 1941 tot 640.000 in 1945. In 1948 was dit zelfs 833.000. Het sterftecijfer voor kinderen neemt aanzienlijk af. Meer dan honderd personen zijn, doordat een rivierboot bü Woosoeng, ongeveer tachtig km ten Noorden van Sjanghai, in een hevige storm zonk, verdronken. 200 passagiers werden ge red. Te Parijs zijn vier chauf. feurs gearresteerd, die betrapt werden op het eisen van buitensporig hoge prijzen. Hun auto's werden in beslag genomen. Het gebouw van het werklozen-comité te Mestre, nabü Ve netië, is door een explosie verwoest, tengevolge waarvan een aantal perso nen gewond werd. Aan de Raam- weg te 's-Gravenhage viel een 47-jarl- ge arbeider van een 20 meter hoog platform en kwam op een stapel yze- ren buizen terecht; hij overleed ter plaatse. In Zaandam is een tim merbedrijf afgebrand. De eigenaar is onder verdenking van brandstichting gearresteerd. De Michelinfabrie- ken in Den Bosch, die door de Duit sers zijn leeggeroofd, zullen einde Juni in bedrijf worden gesteld. Enkele dozijnen arbeiders, die werkzaam zijn bij de regeringsmunterij in Italië, zijn gearresteerd in verband met wat „het grootste geldschandaal van deze eeuw wordt genoemd", aldus schrijft een cor respondent uit Rome in de Daily Mail. Door de Kamer v. Koophandel te Groningen is het verzoek tot den minister gericht om, indien het hthans nog niet mogelijk is, het rijden op Zondag geheel vrij te laten, ten be hoeve van het bedrijfsleven een meer soepele regeling te treffen. Onder bescherming van vier Russi sche vliegtuigen zijn cavalerietroepen pl.m. 300 k.m. in Chinees gebied door gedrongen Lennart Bernadotte, kleinzoon v. d. Zweedsen koning, zal in Lissabon een technicolor film voor de Zweedse Luchtvaart Maatschappij maken In de Rivierenstraat te Amsterdam zijn twee kinderen, 4 en 5 jaar ond, onder de tram geraakt en ernstig verwond In de provincie Hannover is overeenstemming bereikt over de samenstelling van het eerste democratische kabinet sinds het tijd perk van Hitier Met medeweten van de kampleiding van het kamp te Laren en Naarden werd aan politieke delinquenten die in een autowerkplaats te werk gesteld waren, clandestien brood, alsmede haring en sigaretten uitgereikt. Enige arrestaties zijn ver richt. Toen drie agenten gisterennacht om streeks kwart voor vier op de O.Z. Achterburgwal te Amsterdam de pa pieren van een chauffeur van een al daar staande personenauto wilden con troleren, gaf deze plotseling vol gas en reed met grote snelheid naar de Damstraat en vandaar in de richting Dam. Onmiddellijk openden de agen ten het vuur op de wagen, die door vier kogels o.a. in de linker achter band werd getroffen. Al slingerende trachtte de bestuurder zijn wagen in de richting van de N.Z. Voorburgwal te sturen. Op de Dam echter schoof hij het midden-Dam-terrein op en sloeg over de kop. De drie inzittenden, 2 Delftenaren en een Hagenaar, kwa men met de schrik vrij. Zij werden ge arresteerd en overgebracht naar het politiebureau Warmoesstraat. In de auto vond de politie een tapijt, enige schilderijtjes en actetassen, alles ver moedelijk van diefstal afkomstig. Bij het onderzoek is ge bleken, dat de auto-papieren in orde zün en voorts dat de antiquair met be wijzen kon aantonen dat de in beslag genomen goederen zijn eigendom zijn. Waarom de heren aan de sommatie van de agenten geen gevolg hebben gege ven, maar poogden te vluchten is nog niet opgehelderd. Voorlopig houdt de politie de drie arrestanten voor nader onderzoek in bewaring. De bespreking van gisteravond tussen de regering en vertegenwoor digers van het Franse Vakverbond C.G.T. is beëindigd zonder dat men tot overeenstemming is kunnen komen over het beëindigen van de staking. Willy Quentemeyer heeft gisteravond in een titelgevecht tegen den uitdager Pierre Doorenbosch de kampioenstitel halfzwaargewicht van Nederland be houden. In de vierde ronde kreeg Doorenbosch 'n oogwonde, waarna MJ op doktersadvies de strijd moest sta* ken.

Heldersche Courant | 1947 | | pagina 2